Nu Rep en Tscheu La Ling niet komen Koert de Grote naar Telstar Honkbalteam oefent voor EK Vitesse wil een vaste subsidie Danguillaume verrast compact peloton WEER WANDELETAPPE IN DAUPHINÈ LIBÉRÉ Maertens niet in de Tour In wedstrijd tegen tweedeklasser UW Ierland niet naar WK 7 Brigitha zwicht voor zwembond Met welk aas bijt geep ’t best? 2. Ajax trekt Liibeke aan Kreuz wil stoppen Maat terug in Oranje r gonneinal Verbouwing van kantine Velsen Overschrijvingen verloopt goed Ledenvergadering van Stormvogels I ■1 f,20 3 r j c 1 c I al. 1 I 1£ ■Rl DONDERDAG 2 19 7 7 JUNI SPORT 25 ll. s nieuwe visseizoen. Tijdelijk !/2 liter Sonnema Berenburg met unieke viswaaier. I fleren bur A Nu voor n bescheiden prijsje bij elke 1 2 liter Sonnema Berenburg: een unieke viswaaier. Met 144 pag.s vis wetenswaardigheden Over de beste stekkies, over dobbers en aas, over zoet- en zout watervissen. Daarom: snel naar de slijter voor n goed begin van het t 'i AZ wil zich de komende tijd flink versterken ■IJwt van Snoeks: Vertrek De Grote verlies (ADVERTENTIE,) Zege Bulgarije EDO veroverde beker Jeliazkov Nog te spelen 12-10-77 Ierland—Bulgarije, 16-11-77 FrankrijkBulgarije 1, J'ilj üiijl uil (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Enith Brigitha zal in het door de officiële sponsor van de KNVB voorgeschreven badpak deelne men aan invitatiewedstrijden die op 10 en- 11 juni in het Italiaanse Turijn worden gehouden. De Amsterdamse zwemster, die het kort geding dat ze tegen de zwem bond had aangespannen verloor, heeft zich nu neergelegd bij de eisen, die van de zijde van de zwembond werden gesteld. Belangrijkste daarvan was, dat Enith Brigitha niet als een uitzonderingsgeval voor de zwembond beschouwd kon wor den maar evenals de overige leden van de nationale selectieploeg in een door de zwembond voorgeschreven badpak aan internationale wedstrijden zou deelnemen. De Amsterdamse vrijeslagzwemster heeft zich hierbij neergelegd omdat ze haar deel name aan de Europese kampioenschap pen in Zweden (half augustus) niet in ge vaar wil brengen. Deze taak het zoeken van een aanvul ling in de AZ-aanval is een van de éérste opdrachten die AZ’s nieuwe manager Hans Kraay op zijn schouders krijgt. Kraay: „Daarmee gaan we in feite het Engelse tandemsysteem volgen zoals dat ook bij Manchester United wordt gevolgd. Er zijn door het AZ-bestuur bepaalde richtlijnen uitgestippeld, waarlangs Noter- mans en ik ons in het nieuwe seizoen zullen bewegen. Wanneer het echter om zuiver financiële zaken gaat, dan ligt de eindbe slissing bij Klaas Molenaar”. Molenaar toonde zich gistermiddag overigens bij zonder gelukkig met de komst van Noter- mans naar AZ’67. „Hiermee hebben we een trainer met de nodige ervaring in huis gehaald die een goede kijk op voetbal heeft. Het grote voordeel van Notermans Op het eerste gezicht geen prestatie om lang over te praten. Sean Kelly bevestigde echter weer eens, dat hij zich opperbest thuisvoelt bij de profs, nadat hij verleden jaar door wielerscouts werd óntdekt in de amateuruitgave van de Ronde van Lom- bardije. Geen wonder trouwens, want Kel- Briek Schotte, evenals Jean de Gribaldy belast met de leiding van de B-ploeg uit de „stal” van Freddy Maertens, stond dan ook gauw weer alleen te wachten op zijn Ierse pupil Sean Kelly, die luttele meters achter ritwinnaar Danguillaume en Sercu een derde plaats uit het vuur had gesleept. 1 1 1 1 1 0 0 1 2 3 3 2 4-3 4-3 2-4 inzetten gepareerd door doelman Staal. De zege van het technisch beter spelende en conditioneel sterkere EDO was overi gens volkomen verdiend. Voor de bekerfinale tussen EDO en UW viel de belangstelling met zo’n 800 kijkers niet tegen. Vooral de Haarlemmers moch ten zich in een flinke aanhang verheugen De strijd op het droge en harde veld was over het algemeen meer spannend dan fraai UW probeerde al meteen m het begin een voorsprong te forceren, maar Overeem en Verhoef hadden het vizier niet scherp genoeg afgestemd Allengs kwam EDO aanvallend meer aan bod, maar Hans Berends, de ijverige Jan van Eg- mond en Danny Lensen hadden met de afwerking geen geluk Een kopbal van Berends werd subliem door de Utrechtse goalie Staal gestopt en ook aan de doorge broken Lloyd Headley ontnam hij door tijdig uitlopen een goede scoringskans De Haarlemse keeper Jan Koek moest een keei redding brengen bij een inzet van Lammers EDO behield de beste scorings kansen maar Berends, Headley en Van Egmond zagen geen Kans om die kansen te benutten Op de valreep van de eerste helft mocht Hummel voor UW een vrije trap riemen en die ging tot opluchting van de Haarlemse aanhang naast Het bleef tol aan de rust duboelblank AMSTERDAM. Boudewijn Maat, de aanvoerder en eerste honkman van lands kampioen en bekerhouder Tetramin/Ni- Ter voorbereiding op de Europese titel strijd speelt de Nederlandse ploeg vier wedstrijden. Op 15 juni in Utrecht tegen Midden-Nederland, op 29 juni in Haarlem tegen een Amerikaanse selectie met het fenomeen Hank Aaron en op 6 en 13 juli tegen The California Stags, respectievelijk in Haarlem en Den Haag (Storks-veld). Naast Maat heeft de Amerikaanse coach Ernie Myers, die enkele dagen geleden in ons land arriveerde om de ploeg voor te bereiden op het toernooi om het Europees kampioenschap, na overleg met de beide coaches Hamilton Richardson en Leen Volkerijk nog vier man aan de selectie toegevoegd: korte stop Arnold Smith (Am stel Tijgers), achtervanger Frank van Rest (Olga/ADO), achtervanger Tico Fleming (Dorias Quick) en werper Tom Geestman (De Spartaan). De selectie bestaat nu uit twintig man. omdat drie spelers van de voorlopige selectie deze hebben verlaten om verschillende redenen: de werpers Charles Urbanus (armblessure), Nol Been- ders (privé-redenen) en tweede honkman Frank Smit, die zich niet in vorm voelt. cols, is terug in de selectie van het Neder lands honkbalnegental, dat in juli in het Pim Mulierstadion in Haarlem zal probe ren de Europese titel op Italië terug te winnen. Maat nam afscheid van de natio nale selectie in 1974, toen Nederland voor de tiende maal Europees kampioen werd. Op de agenda komt onder meer een bestuursverkiezing voor. Voorzitter J. de Waard heeft te kennen gegeven zijn functie na zes jaar beschikbaar te stel len. Het betreft hier een persoonlijke beslissing en een bewuste keus. Het bestuur heeft de huidige pehningmees- ter B Broeks als voorzitter voorgedra gen Van de overige bestuursleden is alleen H Theunissen (kantinecoördina- tor) Met herkiesbaar Verdere agenda punten zijn onder meer: vaststelling contributie, benoeming ereleden en le den van verdienste en enkele jaarver slagen Jelle en Karel Sneekes, die dit seizoen in het vierde elftal van Velsen voetbal den maar ex-eerste-elftalspelers zijn, hebben overschrijving aangevraagd. Daarnaast komen ook F. Kosterman van Waterloo en W. van der Lugt, A. de Haan en A. Hofman van SVIJ. Quirinus van Leeuwen van Velsen zal volgend seizoen de kleuren verdedigen van ADO ’20 uit Heemskerk. Daarnaast vertrekt ook jeugdspeler P. van der Bos (16) naar Telstar. Nieuw bij Velsen is T. Meeusen, die dit seizoen voor Hillegom uitkwam. (Van onze sportredactie) IJMUIDEN. Koert de Grote van VSV zal volgend seizoen voor Telstar uitkomen. De 21-jarige doelverdediger werd deze week benaderd door Telstar en de IJmuidenaar heeft de hieropvol- gende uitnodiging geaccepteerd. De Grote speelde twee jaar geleden nog in de A-junioren van VSV en zijn keeperstalenten stonden borg voor een directe overgang naar het eerste elftal van de senioren. De interesse van Tel star is heel onverwachts gekomen. Trainer Jan Snoeks van VSV noemt het vertrek van De Grote een groot verlies voor VSV. De Grote is naar Telstar overgegaan met een amateurstatus. Dit betekent wel dat, indien het De Grote niet bevalt, hij zijn overgang naar Tel star nog voor 1 augustus ongedaan kan maken. (Van onze sportredactie) IJMUIDEN. VSV heeft het vertrek van Koert de Grote en Paul van Leeu wen aardig kunnen opvangen door de komst van enkele nieuwe spelers. (ADVERTENTIE.) Hagenaar Harry Vos, die vorige week nog te kennen gaf terug te willen komen van zijn beslissing dat hij een streep zou zetten onder zijn sportcarrière, zet er nu toch een punt achter. Vos zegt het voetbal onmogelijk nog met zijn maatschappe lijke carrière te kunnen verenigen. De onderhandelingen tussen Feyenoord en Wim Jansen, Rijsbergen en Kreuz duren voort. Kreuz, die woensdagmiddag met vakantie is gegaan naar zijn geboorteland Oostenrijk, zegt ermee te willen stoppen waneer hij geen beter aanbod krijgt. Volgens Kreuz wil Feyenoord zijn salaris halveren. BRUSSEL (AP). De Belgische we reldkampioen Freddy Maertens zal dit jaar niet meedoen aan de wielerronde van Frankrijk. Paul Claeys, de manager van de Flandriaploeg, waarvan Maertens de grote vedette is, verklaarde dat zijn hele team in de Tour verstek zal laten gaan. Maertens brak verleden week zijn pols toen hij tijdens de eindsprint van de acht ste etappe van de ronde van Italië ten val kwam. Vreijsen: Geen ruil met Mansveld (Van onze sportredactie) VELSEN. De verbouwing van de kantine van de voetbalvereniging Vel sen verloopt voorspoedig, hoewel het nog zo’n zes weken gaat duren voor het hele karwei geklaard is. Het gaat om een uitbreiding van de keuken en de kantine en het plaatsen van nieuwe toiletten. (Van onze sportredactie) IJMUIDEN. De voetbalvereniging Stormvogels houdt dinsdagavond om 19.30 uur in de kantine van sportpark Zeewijk de jaarlijkse algemene leden vergadering. De rood-zwarten bleven aandringen en Staal moest handelend optreden bij scho ten van Uitendaal en Van Egmond. Het was al in blessuretijd dat Headley op aan geven van Berends de score tot 2-0 kon opvoeren Ei’ kon EDO toen niets meer gebeuren Uit handen van voorzitter H A Bos van het district West 1 van de KNVB mocht aanvoerder Wim de Jong kort daar na de beker m ontvangst nemen. De EDO- ers gaan zich nu opmaken voor de beslis sende strijd in het periodekampioensehap tegen AFC Een treffen dat de Haarlem mers op eigen veld gaan af werken gaat gebeuren. Een functie van directeur bij AZ is overbodig geworden nu Hans Kraay als manager van de Noordhollan- ders is aangesteld. Klaas Molenaar: „We hadden een voorlo pige verbintenis met Burgwal tot 1 septem- ter en daarna zullen we de zaak opnieuw met hem doornemen. Mogelijk dat hij als adviseur van AZ in dienst zal blijven, ook al met het oog op de komende Europa- cupduels”, aldus Klê^as Molenaar. Berich ten dat Tscheu La Ling gepolst zou zijn om Ajax voor AZ te verruilen wuift Molenaar naar het land der fabelen. „We hebben nu eenmaal de naam van club met het grote geld. Maar dat betekent nog niet dat we iedereen kunnen gebruiken”. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Ajax heeft voor twee jaar de 24-jarige Westduitse spits speler Peter Liibeke gecontracteerd. Lubeke, die afgelopen zondag een proefwedstrijd met de Amsterdam mers speelde tegen het Schotse Mo therwell, is afkomstig van de Spaanse club Hercules Alicante. Daarvoor kwam hij uit voor het Duitse Bayern Urdingen. Ajax kan deze week ook bezoek ver wachten van Anderlecht-voorzitter Van den Stock. Van den Stock komt naar Amsterdam om te praten over een transfer van Johnny Dusbaba, die na een loonconflict met het Ajax-bestuur nu definitief te kennen heeft gegeven dat hij de landskampioen wil verlaten. Ajax vraagt een minimaal bedrag van 800.000 gulden voor zijn voorstopper. (Van onze sportredactie) ALKMAAR. Het driemanschap Klaas Molenaar, Hans Kraay en Jan No termans gaat de komende dagen op zoek naar de nodige aanvulling van de spelers- selectie, nu een transfer van Johnny Rep van Valencia naar AZ’67 om financiële redenen van de baan is. „Willen we de lijn van het afgelopen seizoen door kunnen trekken, dan zal de spelersselectie zeker met een vleugelspits moeten worden uit gebreid”, zo meende geldschieter Klaas Molenaar woensdagmiddag tijdens een kennismakingsbijeenkomst met AZ’s nieuwe veldtrainer Jan Notermans. ly. toonde zich daarin als enige Ier sterker dan 200 Italianen. Het betekende o.a. voor Joop Zoetemelk het verlies van een plaats. Maar hoe weinig dit de kopman van Miko-Mercier interes seerde viel duidelijk op zijn gezicht te lezen. Zoetemelk was als een van de eer sten naar het hotel verdwenen. Het leek wel alsof hij wilde zeggen: „Wat maakt één plaats in de rangschikking nu reeds uit? Ik hoop over een paar dagen te bewijzen dat ik gereed ben voor de Tour de France”. Lucien van Impe: „De tweede etappe heeft ons, de klimmers, in de kaart gespeeld. Er gebeurde niets. Het aantal demarrages, voor zover men hiervan in deze omstandig heden mocht spreken, was uiterst gering”'. als trainer is daarnaast, dat hij zelf ook op hoog niveau heeft gevoetbald en dat was de uitdrukkelijke wens van de spelersse lectie, die vorige week nog eens werd on derstreept door een delegatie bestaande uit de spelers Vonk, Vosmaer en Van Ha- negem”. Notermans zelf durft de taak overigens ook aan. „Ik heb bij Go Ahead Eagles onder Kraay getraind en dat verliep uitste kend. Ik streef niet naar macht, ik streef naar plezierige werksfeer”, aldus Noter mans, die de mening is toegedaan dat wanneer Hans Kraay het spel eerlijk speelt met hem hij dat spel zelf ook zal meespelen. Overigens is nog niet bekend wat er met AZ-directeur Henk Burgwal NEDERLANDSE OPTIEK CENTRALE Haarlem, Damstraat 4 (tussen de Waag en Grote Kerk) Tel. 320421 (Zaterdag tot half vijf geopend) Ongeveer vijf weken geleden startten ongeveer dertig vrijwilligers van Vel sen met de werkzaamheden. Daarvoor was er een bouwvergadering belegd. Deze week wordt het dak geplaatst en worden de ruiten erin gezet. Bouwcoör- dinator Ton Graafsma; „Wanneer dit eenmaal gebeurd is dan zal het enthou siasme wel weer aanwakkeren, want er is dan tenminste weer wat tastbaars bereikt. Ik hoop dat we over ruim een maand klaar zijn, want anders zitten we met de vakanties. Ik zie het echter wel zitten.” Een probleem is nog dat Velsen nog steeds weinig weet van de subsidies die zijn aangevraagd. Graafsma: „De plan nen zijn wel goedgekeurd, maar de Nederlandse Sport Federatie heeft nog steeds geen beslissing genomen of ze wel subsidie zullen verlenen.” (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Feyenoord-voetballer Martin Vreijsen, laatst nog opge voerd als een mogelijk ruilobject bij een overgang van Aad Mansveld van FC Den Haag naar de Rotterdamse ere-divisieclub, blijft voorlopig in De Kuip. De Bredanaar heeft volledige overeenstemming bereikt over een nieuwe verbinte nis van twee jaar. Het contract is al getekend. (Van een medewerker) UITHOORN. Op het veld van Uit hoorn in het Burgemeester Kootsport- park zegevierde EDO woensdagavond in de finale van de strijd om de districtsbe- ker West 1 met een score van 2-0 over de Utrechtse tweedeklasser UW. Beide doelpunten werden pas in de laatste vijf minuten door Danny Lensen met een kop bal en Lloyd Headley gescoord. Daarvoor hadden de Haarlemmers al vele scorings kansen onbenut gelaten of waren hun ARNHEM (ANP). Het bestuur van het pas naar de eredivisie gepromoveerde Vitesse heeft een rapport (balans ’77) aan het gemeentebestuur van Arnhem uitge bracht. Daarin wordt gepleit voor continu ering van subsidie over een langere ter mijn. Twee seizoenen geleden kreeg Vites se een subsidie voor een termijn van drie jaar. In- het rapport wordt de voorkeur gegeven aan een subsidie periode van vijf jaar. Om de stabiliteit binnen de vereni ging te waarborgen en opdat het voortbe staan van het betaalde voetbal in Arnhem niet periodiek ter discussie behoeft te wor den gesteld, verdient het volgens het Vites- se-rapport eigenlijk aanbeveling om de subsidie als een jaarlijks terugkerende post op de gemeentebegroting te plaatsen. Men dringt er tevens bij de gemeente op aan om financiële bemiddeling bij de aan schaf van een lichtinstallatie in het stadion Monnikenhuizen. Een eventuele fusie met één of meer Gelderse clubs wordt in het rapport geen haalbare kaart geacht. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1. Hinault, 2. op 20 sec. Merckx, 3. op 25 sec. Danguillaume, 4. op 30 sec. Thevenet, 5. op 40 sec.- Zoetemelk en Martin. I (Van onze speciale verslaggever) MONTECEAU-LES-MINES. „Met nog drie soortgelijke etappes voor de boeg is het onwaarschijnlijk dat er schokkende gebeurtenissen plaatsvinden. De Dauphi ne Libéré zal worden beslist tijdens het weekeinde, in de bergetappes, of anders op de laatste dag, in de tijdrit over 37 kilometer in Thonon-les Bains”. Chef d'equipe Briek Schotte van Velda-Flan- dria trapte met deze woorden aan de finish in Montceau-les Mines eigenlijk een open deur in. Nadat het peloton ook in dc tweede etappe alle activiteiten had uitge steld tot de laatste 20 kilomter, geloofde vrijwel niemand in de karavaan nog dat vandaag en morgen (als er op één dag twee ritten plaatsvinden) een wijziging in het „strijdplan” van de coureurs komt. Dat het peloton het principe huldigde „Sa men uit, samen thuis” (en daardoor met zeker drie kwartier vertraging binnen kwam, vond met name de Duitser Klaus- Peter Thaler evenmin erg. Thaler: „Ik kreeg zodoende alle gelegenheid om te herstellen van mijn inzinking daags tevo ren. Na de Ronde van Spanje, waarin ik als derde eindigde, moest ik even uitrusten om een bronchitusaandoening kwijt te ra ken. In de laatste dagen voor het begin van de Dauphiné Libéré nam ik aan twee crite ria deel. Dat hield in dat ik ook nog eens 2000 kilomters achter het stuur van mijn auto moest zitten. En zoiets is, zeker voor een eerstejaarsprof als ik, te veel van het goede. Ik zou niet graag vermoeid aan de start van de Tour komen”. De woorden van Klaus-Peter Thaler, rij dend in Spaanse Teka-dienst en o.a. ploeg- makker van de Portugees Agostinho, on derstreepten het monotone koersverloop tussen Saint-Étienne en Montceau-Ies-Mi- nes. Dat het gevecht tussen Merckx, Zoete melk, Thevenet en Van Impe straks op de cols in de eerste plaats als testcase voor de Tour wordt gezien, maar daarnaast toch ook als een botsing om de huidige supre matie, was desondanks aan geen twijfel onderhevig. De Dauphiné Libéré is niet alleen een wedstrijd waarin het louter en alleen om de vorm gaat. Na de rust nam het technisch beter spelende EDO steeds meer de overhand. Nadat Berends weer eens naast had ge schoten, kreeg Ton Claus een unieke sco ringskans, doch ook hij verzuimde er pro fijt van te trekken. Nadien vuurde Claus nog eens een hard schot af en dat werd door Staal gepareerd. Een foutje in de Haarlemse achterhoede werd EDO na bij na een halfuur spelen noodlottig, maar het liep goed af In de 37ste minuut werd Claus bij EDO gewisseld voor Leo van Straaten eerder had Dick Albers al plaats gemaakt voor Jan Uitendaal - en uit een afgemeten pass van de ingevallen Van Straaten kon Lensen vijf minuten voor tijd met een fraaie kopbal de score openbreken: 1-0 Uitslag tweede etappe 1. Danguillaume (Fra.) 204 km in 5 uur, 38 minuten en 32 seconden (met bonificatie 5.38,12), 2. Sercu.(Bel.) op 1 sec. (met bon. 5.38,23), 3. Kelly (Ier)z.t., 4 Esclassan (Fra.) -z.t., 5. Van Looy (Bel.) z.t. SOFIA (AFP/SID). Ierland is woensdag uitgeschakeld voor een plaats in de eindronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal. De Ieren verloren in Sofia met 1-2 van Bulgarije, dat door die overwinning de leiding in groep 5 heeft genomen. De Bulgaren hebben echter een geringe kans voor de eindzege in deze groep met de twee uitwedstrijden tegen Frankrijk en Ierland nog voor de boeg. Voor 55.000 toeschouwers nam Bulgarije tegen Ierland de leiding door een treffer van Panov in de 14e minuut Givens zorgde twee minuten na de hervatting voor de gelijkmaker, bepaalde in de 76e minuut de eindstand op 2-1. De stand in groep 5 is; Bulgarije 2 Frankrijk - 3 Ierland 3 ^4* Hans Kraay (links), Klaas Molenaar en Jan Notermans tijdens de persconferentie AZ’67 -

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 25