Nieuw leerlingenstelsel in Velsen of Haarlem Weenink had schaakborden tekort Garderobe PZ burgerlijke stand uitgebrand 1 Halïi ii.hii fiin een borrel vanlloiyn. AlraDwZ^ I haven- bcrichfén s El Twee nieuwe velden voor VAN BUGNUM „Dc Biknboom” „Elta”- sportcomplex Joy-riding op parkeerterrein PEUGEOT een wonder oplwielen HORYH Schoolbibliotheek naar kantoor van gemeenteontvanger Vakantieweken Open Venster V raag uw Peugeot-dealer naar routekaartjes voor leuke fietstochten in uw eigen streek. WERKGROEP VOOR GEBRUIK VAN ALCOHOL EN DRUGS In Adelbertuskerk vrijdags avondgebed te? Harmonieconcert bij Beeckestein JUNI 6 2 19 7 7 IJMOND (Van een onzer verslaggeefsters) beroepsonderwij s op Stages V. 4 iianouös Peugeot-dealer: 1 PEUGEOT DEALER S. KORVER MH B-niveau een o „DE STOETERIJ” of „DE LANDAUER” voor het geval u iets te vieren heeft. HAARLEM/VELSEN. Naast de vele bestaande opleidingen die in verschillende leerlingenstelsels in Kennemerland worden gege ven, komen er in augustus enkele nieuwe bij. Wüstelaan 75 Santpoort tel. 023 - 37 22 26 voor uw exclusieve etentje in rus tieke omgeving. Iedere Zondag „BRUNCH” van 11.30 tot 2.30 uur e 5 DONDERDAG r* A- i A Dan is het voor jongens en meis jes, die minstens het lager beroepsonderwijs op B-„ hebben gevolgd, mogelijk tweejarige opleiding te volgen tot verzorgingsassistent(e). De eerste cursisten zijn al ingeschreven, het is echter nog niet bekend of deze in Haarlem dan wel in Velsen- Noord aan de streekschool wordt gegeven. Over de vestigingsplaats zijn de streekschool en de Stich- ting Opleiding Verzorgende en Dienstverlenende "Beroepen nog I in discussie. n (ADVERTENTIE) komt /ADVERTENTIES) f (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) c Voor Peugeot rijwielen naar fiets booföetraat 204 - dampoort - ®>(rfoon 023 376741 Lange Nieuwstraat 773 IJmuiden Tel 14986 Voor diegenen die zich met bejaarden willen gagn bezighouden, en voor hen die De Stichting Landelijk Orgaan ter Be vordering van Opleidingen voor de Econo mische en Administratieve Beroepscate- Naar je werk en wéér naar huis. Honderdduizenden doen 't In Velsen gaan voorts leerlingenstelsels voor kantoorpersoneel en verkopers van start. Als er voldoende belangstelling in Haarlem is, bestaat daar dan eveneens de mogelijkheid aan die opleidingen deel te nemen. Zij hebben dit gedaan met een niet afge sloten personenwagen, waarmee bij een botsing een andere geparkeerde personen wagen ernstig werd beschadigd. De leerlingen van de opleiding tot ver- zorgingsassistent(e) verdienen niet tijdens de stageperioden. Zij worden boventallig geplaatst in instellingen, hetgeen inhoudt dat ze geen vacature vervullen, maar naast het normaal aanwezige personeel gelegen heid krijgen een kijkje dn verschillende instellingen te nemen. Wel bestaat er voor de cursisten gelegenheid een onkostenver goeding te verkrijgen via de consulent. De kosten van de opleiding zijn ongeveer tweehonderd gulden, inclusief boekengeld en schoolbijdrage. Behalve de opleiding tot verzorgingsas- sistent zijn ook de leerlingenstelstels voor verkoper of verkoopster en die voor admi nistratief personeel nieuw aan de streek school in Velsen. gorie (ECABO) geeft een dag per week theoretische scholing voor mensen die in de kantoorsector werkzaam zijn. Er is voor degenen die lager beroepsonderwijs hebben gevolgd dat niet zo goed aansluit op het kantoorwerk een opleiding tot ad ministratief assistent en kunnen diegenen die bijvoorbeeld lager economisch en ad ministratief onderwijs of mavo 3 hebben gehad de opleiding administratief mede werker volgen. Mensen met diploma mavo 4 kunnen administratief medewerker B worden. Alle drie de opleidingen duren twee jaar en bestaan uit een dag theorie en vier dagen praktijk. Bij de opleiding tot admi nistratief assistent kan gekozen worden uit de reken- of bedrijfsadministratieve en de talenrichting. De opleiding tot admini stratief medewerker kent diezelfde keuze mogelijkheid, terwijl voor de adspirant- administratief medewerkers B er keuze is uit de specialisaties op talen, bedrijfsadmi nistratie, secretarieel, juridisch en com mercieel werk. OVERLEDEN: C. Bevelander, 81 jr., echtgenote van: J. van Gorsel, IJmuiden. A. Osendarp, 73 jr., echtgenoot van: H. E. Scholten, Santpoort. In samenwerking met de Noord-Hol- landse Schaakbond heeft de schaakclub Weenink woensdagavond in het gebouw tje de Snip wederom de jeugdschaakkam- SANTPOORT Een groot aantal be jaarden uit Santpoort gaat onder auspi ciën van het Open Venster een vakan tieweek doorbrengen in het centrum Vinea Domini in Witmarsum. Van 4 tot en met 11 juni is de beurt aan inwoners van Sant- poort-Zuid, de week daarop volgt Sant- poort-Noord o BRASSERIE „HET CHALET Kennemerlaan 76-78, IJmuiden, tel 15726 VELSEN GEBOREN: L. Huijer-Munter, z., IJmui den, A. Oost-van Veen, z., IJmuiden, J. P. van Visvliet-van der Plas, z., IJmuiden, A. Buis-van Slooten, d., IJmuiden. (Van onze stadsredactie) BLOEMENDAAL. Een hevige brand heeft woensdagmorgen de garderobe van de afdeling Zaanland van het Provinciaal Ziekenhuis in Santpoort in de as gelegd. Ruim 70 jassen gingen verloren; de gar derobe liep naast brandschade grote wa terschade op. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. De brand werd geblust door de eigen brandweer van PZ en de brandweer van Bloemendaal en Overveen. Er was zo’n grote rookontwik keling, dat de brandweerlieden gebruik moesten maken van persluchtmaskers. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Planetenweg 40, IJmuiden Tel. 15290 Goed voor de spieren, goed voor de pondjes geniet Niet met de wagen, maar op een tweewieler. trap De stichting opleiding en vorming detail handel heeft een leerlingenstelsel dat eveneens twee jaar duurt. Ook in dit leer lingenstelsel is er een dag per week theorie waarbij de vakken verkoopkunde, bran- chekennis, etaleren en omgang met men sen aan de orde komen. Ook wordt gespro ken over de houding van de cursist tegeno ver collega’s, het werk en de chef. Crea tieve handvaardigheid en lichamelijke vorming en staan voorts op het program. Vier dagen per week is de cursist werk zaam in een bedrijf. Gezellige Bodega om zo maar eens bin nen te wippen voor een drankje of een hapje zoals o.a. Raclette” en „Jeu de Viande’ Dagelijks geopend tot des nachts 1 uur zieken willen gaan verzorgen staan twee uur specifieke beroepsvorming, een uur voeding, zorg voor de woning waarbij ook gezondheidszorg hoort en een uur handen arbeid op het programma. Terwijl de ad- spirant-verzorgingsassigten voor zieken twee uur anatomie krijgen, wordt de cur sisten die zich toeleggen op het werken bij bejaarden een uur anatomie en een uur ziekenverzorging gegeven. VELSEN. De gemeenteraad zal bin nenkort een voorstel van het college krij gen waarin een subsidie wordt bepleit voor het geschikt maken van het pand van de gemeente-ontvanger aan de Lange Nieuwstraat voor de huisvesting van de schoolbibliotheek. Over de weg naar de finish, lien mooie beker is nooit weg. trim vlieg pioenschappen gehouden. Van de zijde j van de jeugd bestond er een zeer grote belangstelling. Er waren een zestigtal deelnemers, afkomstig uit Limmen, Ca- stricum, Heemskerk, Uitgeest, Beverwijk, Wijk aan Zee en IJmuiden. De belangstel ling was dermate groot dat men alle deel nemers niet in een ronde kon verwerken en er een tweede ronde nodig was, om de jeudige schakers hun proeve van be kwaamheid te kunnen laten afleggen. Le den van de schaakclub Weenink hielden een oogje in het zeil om de jeugd bij al te grote; problemen weer even op het goede schaakpad te helpen. Hoewel men er aanvankelijk naar heeft gestreefd dit pand te behouden voor de winkelstand heeft men voor een defini tieve bestemming uiteindelijk toch geko zen voor de bibliotheek. Vooral de be schikbare ruimte op de begane grond heeft daarbij een doorslaggevende rol ge speeld. Ook aan de achterzijde is het pand goed bereikbaar wat voor de nieuwe be stemming voor de aan- en afvoer met auto’s van groot belang is. Op de eerste verdieping zal de verificatiedienst gehuis vest.blijven. IJMUIDEN In de Adelbertuskerk aan de Sparrenstraat is vrijdag om kwart over zeven n.m het maandelijkse avond gebed Het is voorlopig de laatste van dit soort samenkomsten. Het avondgebed op de eerste vrijdag van de maand wordt in het najaar weer hervat. Leitmotiv is mor gen: de Heilige Geest, de animator van Gods kerk op aarde. De gebedssamen- komst is bedoeld voor alle kerkelijke ge zindten Het uitzoeken van de stageplaatsen en het begeleiden van de leerlingen in de stage gebeurt door de consulenten van de Stichting Opleiding Verzorgende en Dienstverlenende Beroepen. De theorie wordt twee dagen per week gegeven, terwijl er tweeëneenhalve' dag stage per week op het programma staan. In het eerste jaar worden stageperioden van elk drie maanden doorlopen bij be jaarden, zieken en kinderen. Het tweede schooljaar omvat eveneens de algemene vakken Nederlands, maatschappijleer en maatschappelijke begeleiding en levens vragen, en gymnastiek, terwijl daarnaast de theorievakken zijn toegespitst op de specialisatie die de leerling heeft gekozen. Zo krijgen de cursisten die verzorgingsas- sistent willen worden bij kinderne vier uur per week kinderverzorging en opvoeding, een uur voeding en twee uur handenar beid. Een uur Nederlands specifiek gericht op het kind, waarbij onder meer kinder boeken aan de orde komen. Opleiding verzorgingsassistent nu ook in Kennemerland Bij het onderwijs in de theorievakken wordt zoveel mogelijk getracht de band met de praktijk te behouden en te verstevi gen. Algemene beroepsvorming, verzor- gingskunde, handvaardigheid, Neder lands en expressie, maatschappijleer en gymnastiek en tekenen of muziek zijn de theorievakken die in het eerste jaar wor den onderwezen Na afloop konden de diploma’s worden uitgereikt. Het Piondiploma was voor de meest beginnende schakers, het Torendi ploma kwam bij de meergevorderde en het Koningdiploma was voor diegenen die al aardig op weg waren om als clubschaker mee te kunnen doen. VELSEN. In en voor de muziektent in het Park Beeckestein wordt zondagmid dag om twee uur geconcerteerd door de Hoogoven Harmonie. Er wordt gespeeld op uitnodiging van de Toer-In Velsen. Op het programma staat een concert door A- en B-orkest en een optreden van de drum band dat twintig minuten duurt. Het eve nement kan gratis worden bijgewoond. VELSEN. Op initiatief van de ge meente Velsen zullen de gezamenlijke IJmondgemeenten een werkgroep forme ren die zich gaat bezig houden met de problematiek rond het gebruik van alco hol en drugs. Een aantal instanties, die daar door de j aard van hun werk direkt mee te maken j hebben, zijn na uitvoerige besprekingen I tot de conclusie gekomen dat de situatie I zeker niet verontrustend is maar dat met l name het gebruik van alcohol zowel thuis als buitenshuis sterk toeneemt.' Over deze toename en de ontwikkeling bij het ge bruik van drugs wil men een zo duidelijk mogelijk inzicht verkrijgen. Daarnaast zal worden bekeken welke eventuele maatre gelen noodzakelijkerwijs dienen te wor den genomen. De werkgroep die zijn werk zaamheden in september hoopt te begin nen streeft er naar om in mei 1978 een eerste rapportage uit te brengen. De activiteiten zullen worden ontwik keld in nauwe samenwerking met het con sultatiebureau voor alcohol en drugsge bruik in Haarlem. Woensdag aangekomen: Derwent Fisher, Dordrecht; Steventson, Klaipeda; Ventu ra, Kings Llyn; T.S.42 Tough, Cont.plat; Blakeley, Shouth Shields; Anna Viking, Cont.plat; Skaufast, Seven Islands, IJmui den; Elan, Boston IJmuiden; Ludwig, Rot terdam; Fridel, Poole, IJmuiden; Framy, Duinkerken; Titan Service, Cont.plat, IJ muiden; Balbina, Norfolk, IJmuiden; Arc tic Shore, Cont.plat, IJmuiden. Woensdag vertrokken: Ford Nelson, Jacksonville; British Texacity, Noordzee; Jemrix, Rochester, IJmuiden; Kenrix, Kings Lynn, IJmuiden; Tor Britannia, Go thenburg; Professor Ukhov, Turky; Alek sandr Miroshnikov, Archangel; Sayanyes, Gent; T.S.42 Tough, Cont.plat; Atlas 2, Cont.plat, IJmuiden; Akrou, Duinkerken; Mathilde, Delfzijl; Golden Star, Oslo; Steinbukk, Bergen; Blakeley, Gunnes; Li sa Bahr, Aboe, IJmuiden; Lenie, Rotter dam; Smit Lloyd 8, Cont.plat, IJmuiden; Titan Service, Cont.plat, IJmuiden; Odra Kolobregz, IJmuiden. Donderdag aangekomen: Gerda Maria. Terschelling, IJmuiden, Bomma, Oslo; Haico Holwerda, Grangemouth; Hanau, Antwerpen. Donderdag vertrokken: Aminono, Mid- delandse Zee; Leonce Viljeux, Antwerpen. Laurenz Londen. Neptune Turquoise. Hamburg; Ahda Gorthon, Kopenhagen. Zondags met z’n allen naar oma. ’tKost helemaal niets. spurt De streekschool verzorgt het theoreti sche gedeelte van de opleiding tot verzor- gingsassistente terwijl de stichting zorg draagt voor de stageplaatsen van de leer lingen. Het werk van een verzoringsassis- tent(e), een nieuw beroep, waarvoor het leerlingenstelsel pas een jaar of zes be staat, ligt in de huishoudelijke sfeer rond bejaarde, zieke of kind. Naast een eerste jaar waarin de cursisten gelegenheid krij gen tijdens drie verschillende stages in i inrichtingen en tehuizen van verschillende aard wat te snuffelen, biedt het tweede jaar een stuk gerichtere theorie en prak tijk. VELSEN. Bij de gemeente Velsen is een voorstel in voorbereiding om het sportcomplex „De Elta” in Santpoort uit te breiden met twee nieuwe velden. De ge meente wil de uitbreiding zo snel mogelijk realiseren in verband met het beste groei seizoen voor het jonge gras. Al meerdere jaren is het sportcomplex aan uitbreiding en aanpassing toe. Zo zal ook de kleedac- commodatie vergroot moeten worden en zullen de twee bestaande velden een wat andere ligging moeten krijgen Kleedac- commodatie en aanpassing van de huidige velden zullen echter nog even moeten wachten. Maar met het aanleggen van de nieuwe velden wil de gemeente niet langer dralen, gezien de grote nood Het voorstel zal al in de raadsvergaderilng van 23 juni aan de raad ter goedkeuring worden voor gelegd. IJMUIDEN. Twee IJmuidense jon gens, van 14 en 15 jaar, hebben tegenover de politie toegegeven dat zij dinsdag avond op het afgesloten parkeerterrein van een transportbedrijf aan de Corn- wallstraat in een van de wagens hebben rondgecrossd. 7 C+M.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 6