De Roestige Pot” wil denken en W.J. OVERSTEEGE AFSCHEID—IN—DUPLO films in cle ijmoncl Grekke een ranke hinde NOS-functies voor Van Run Jlkwispd- F door I Ontdek, hoe lekker een taai »an zijn. banketbakkerij ip.hazenberg I werken aan onze samenleving soos-ciqenda ‘1 Maandelijkse welvaartsmarkt bij Spaarnberg Officiële heropening van Stationsplein IJMUIDEN Stadsschouwburg City I. g 1 DONDERDAG 2 JUNI 19 7 7 IJMOND 7 r stuurt Van Doorn een brief Bezig zijn met elkaar ,,Ons Bloem end aal” Langfe Nieuwdtraat 439 IJmuiden. Telefoon. 02550-16479 I Kef 1A D'v ERTEN'i vaas» De heer G. Titulaer (rechts) van Damiate Pers neemt afscheid van de heer W J t I Drs H I r l I I I V. I. i, i, Er gebeurt in het Koetshuis van Spaarn berg al heel wat meer rond de welvaarts markt. Vrijdagavonds hebben jongeren er een expressiegroepje, zaterdagavonds is er een instuif voor geestelijk gehandicap ten en jongeren, die zo gelukkig zijn zon der deze handicap door het leven te kun nen gaan, een initiatief dat goed is aange slagen en ook fijn loopt. Zondags is er een „open dag”, er staat dan niets op het programma, maar de betrokkenen bij de groep zijn wel bij elkaar om te praten en te doen. Op die epe zondag in de maand kan er van alles gebeuren. Zo is er al een groepje Fransen geweest, die toevallig via kennissen langs kwamen en de groep denkt erover om eens wat mensen van de X-Y beweging uit te nodigen om van ge dachten te wisselen. Iedereen kan dat ene weekend in de maand in het Koetshuis binnenlopen om eens kennis te maken met de groep, om mee te doen of zaterdags om op de welvaartsmarkt iets mee te nemen, dat een ander heeft weggedaan. De organisatie van deze welvaartsmarkt is in handen van een stichting met de pittoreske naam „De Roestige Pot”, een stichting, die enkel in het leven is geroepen om het initiatief van een aantal mensen een wat officiële status te geven voor de wet. Die groep mensen bestaat uit een vriendenkring, die al zo’n jaar of zes, zeven bij elkaar komt om van gedachten te wis selen over alles, wat in onze maatschappij voorvalt. Bij praten alleen heeft men het niet gelaten en zo ontstonden de Kerst-inns op Spaarnberg en de Witte Donderdag- actie. Het laatste idee om ook iets te doen, al is het op bescheiden schaal, was de Welvaartsmarkt, die nu vijfmaal gehou den is en met zo’n succes, dat de mensen voor tienen al staan te wachten op het begin. SANTPOORT. Vanaf januari kent Santpoort nu haar „Welvaartsmarkt”, een markt waarop allerlei gebruikte artike len, die over zijn en weg moeten, verhan deld worden om tegen minimale prijzen bij anderen weer dienst te doen. Elke laatste zaterdag van de maand wordt deze welvaartsmarkt in het koetshuis van Spaarnberg gehouden tussen tien en vier uur. En het gaat nu eens niet om de centen, maar om het idee, dat wat de een weg doet, voor de ander nog wel eens bruikbaar zou kunnen zijn. (Van onze stadsredactie) HAARLEM Op zaterdag 11 juni zal loco-burgemeester P.W Voskuilen de offi ciële heropening verrichten van het Stati onsplein. De feestelijke bijeenkomst be gint om 10 uur. ter - Miriam - krijgt de huwelijkskandidaat die hij voor haar in gedachten had. De middagvoorstelling is om half drie. SANTPOORTZUID. Een afscheids receptie in Herberg De Uilenboom was gistermiddag een beetje dubbelop. De heer WJ. Oversteege gaf na een eerdere receptie voor het eigen bedrijf nog eens gelegenheid hem de hand te drukken bij zijn afscheid van Damiate Pers bv. Dit maal voor (ie buitenwacht. KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heerenduin- weg 8 op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. *s Zaterdags van 8 tot 11 uur MOK I- r, i. i; a i; In de Stadsschouwburg komend week einde de film Lipstick met Margaux He mingway en Chris Sorandon in de hoofd rollen. Het is het verhaal van de muziekle raar Gordon Stuart die op een meisjes school waar hij staat in een amoureuze affaire verwikkeld raakt. Gordon blijkt niet de zachtaardige man die hij lijkt als Chris, zusje van een leerlinge, bij zijn flat aanbelt teneinde enkele van zijn composi ties te beluisteren. Hij komt hier uit de verf als een kille verkrachter. Het meisje Chris wordt „genomen” en maakt daar poli tiewerk van. Een rechtszaak eindigt voor Gordon met vrijspraak. Als de leerlinge Kathy later in de tijd met Gordon Stuart een buitenschoolse ontmoeting heeft ein digt dat ook in een verkrachting. Chris is er van op afstand getuige van en schiet de muziekleraar neer met een jachtgeweer. Ze heeft het recht in eigen hand genomen. Weer wordt het een rechtzaak die ook ditmaal in vrijspraak eindigt. Jeugdige filmkijkers kunnen zondag middag om half drie genieten van de film Pinocchio. Het is het bekende verhaal dit maal in een Italiaanse filmversie. De regis seur Giulioano Cenci heeft zich met zijn scenario zorgvuldig gehouden aan het sprookje dat al in 1880 in druk ver scheen. De geschiedenis van de houten pop die tot leven komt was in het verleden al een dankbaar onderwerp voor Ameri kaanse, Russische, Zweedse en Japanse films. toch vooral voor 15 juni een besluit te nemen over het al dan niet plaatsen van Kareol op de definitieve monumenten lijst. NAAM: Grekke LEEFTIJD: 3 maanden SOORT: Teefje RAS: Whippet VERGOEDING: ƒ60,- INLICHTINGEN: 02550-15744 De oorsprong van de vriendenkring, die op de een of andere manier met de samen leving wil bezig zijn, ligt eigenlijk in de Jongerenkerk van de Witte Paters. Ouders van deze jongeren kwamen in contact met elkaar en zo ontstond een soort gespreks groep. De groep kende geen vaste organi satie. Men kwam bij elkaar, praatte met elkaar en nam wel eens een kennis mee. Het resultaat was toch een vaste kern van mensen, die bereid waren de schouders te zetten onder zaken, die in onze samenle ving anders kunnen. De welvaartsmarkt heeft ook niet tot doel om geld op te brengen voor „goede werken”. Wel is van het begin af aan afgesproken, dat het geld wat men over zou houden, bestemd zou worden aan hulp in de Derde Wereld. Vier markten brach ten nu al meer dan 2500 op en de groep heeft besloten dit geld over te maken aan de X-Y beweging, die pleit voor een hogere bijdrage van Nederland aan de ontwikke lingshulp en via actie die bijdrage ook daadwerkelijk verhoogt. Maar het geld moet voor de mensen van „De Roestige Pot” bijzaak blijven. Hoofdzaak is en blijft een stukje bezig zijn met de samenleving, met elkaar. 1 K keer groeit uit tot een persoonlijke vete tussen de aristocratische kapitein en de onderofficier die uit het gewone volk komt. De beslissende confrontatie komt als beiden elkaar voor het eerst als gelijk- waardigen ontmoeten en elkaar vernieti gen. Daarna is zelfs een Ijzeren oorlogs- kruis niet langer de moeite waard. Cross of Iron draait in de City van vanavond tot en met zondagavond Voor het zondagse matinee is komend weekeinde de filmtitel „Goliath verovert Damascus”. De krachtpatser Goliath mengt omstreeks 1000 voor Christus in de strijd tussen sultan Selim van Damascus en de Koerdische hoofdman Thor. Door zijn tussenkomst loopt alles naar wens voor de bedreigde sultan. Zijn sultanaat blijft muurvast in zijn handen en een doch- Dat samen bezig zijn, komt in de wel vaartsmarkt duidelijk tot uiting. Niet de verkoop staat voorop, eerder het praten met elkaar. Tijdens de welvaartsmarkt ontstaat soms spontaan een gesprek on der een kopje koffie of thee; een gesprek over recycling ofwel het hergebruik van goederen, een gesprek over de ovérvloed, waarin we hier leven en ook een gesprek over de armoede elders of de problemen, die de welvaart met zich mee heeft ge bracht. Oversteege, tijdens de receptie in de „Uilenboom” in Santpoort. BLOEMENDAAL.De stichting „Ons Bloemendaal”, die zich ten doel stelt het erfgoed van historie, cultuur en natuur in Bloemendaal te behouden, heeft minister Van Doorn (CRM) in een brief verzocht Grekke is zwervend in Heemskerk aan getroffen. Een hond als een porceleinen- beeldje. Rank van lijf en leden maar zo bewegelijk als kwik. Eigen een beetje zielig om zo een tengere dame een hals bandje om te doen. Het reekleurige dier sluit ogenblikkelijk vriendschap met KWISPELdoor en de fotograaf. Heeft he- I (Van onze stadsredactie) HIL VERS CM -O VERVEEN W M var, Run, publicist uit Overveen u dooi minister Van Doorn van CRM be noemo tot voorzitter van de programma raad en de programma-coördinatiecomis- sie radio van de NOS Hij volgt drs. L J M van de Laar op Bij de NOS-televisie is in dezelfde functies herbenoemd de heer J M. Vrijburg uit Amstelveen Haarlemse Jazz Club, Groot Heilig land 37, Haarlem. Donderdag 2 juni, 20.30 uur: films over jazzmusici. Vrij dags juni, 22 uur: New City Bluesband. Zero, Bakenessergracht 8, Haarlem. Donderdag 2 juni, 20.30 uur: reisver slag over India en Nepal. Dinsdag 7 juni, 20.30 uur: lezing over bestrijden vooroordelen jegens (ex)psychiatrische patiënten. Vrijdag 3 juni, 21 uur: Wally Shorts en Chama, fluit en gitaar. Deining Activiteiten Centrum, Rip- perdastraat 13, Haarlem. Vrijdag 3 ju ni, 14.30 uur: scholierencafé; 20 uur: Emmerson, Lake Palmer Special. Zaterdag 4 juni, 14.30 uur: open mid dag; 20 uur: disco. Zondag 5 juni, 14 uur: open middag. TIOLI, Laan van Angers 5, Haarlem. Vrijdag 3 juni, 21 uur: jeugdcafé. Zater dag 4 juni, 20 uur: disco. Ut Cafaatje, Spaarndamseweg 19, Haarlem. Zaterdag 4 juni, 20.30 uur: swingwavond. Buurtcentrum Noord, Reggestraat 21, Haarlem. Maandag 6 en donderdag 9 juni, 14 uur: soos voor ouderen. Te vens donderdag om 20 uur buurtsoos. Het Anker, Parklaan 45, Haarlem. Vrijdag 3 juni, 20 uur: disco. Opgaven voor de SOOSAGENDA dienen uiterlijk woensdag binnen te zijn. Richten aan Haarlems Dagblad, Oudeweg 14, Haarlem ter attentie van Hans Invernizzi, stadsredactie. De heer Oversteege kwam in 1956 als technisch bedrijfsleider bij Damiate Pers dat toen nog in het Haarlemse centrum gevestigd was. De recente overstap van het lood naar het fotografisch zetten was voor hem aanleiding ver voor de pensioenge rechtigde leeftijd op te stappen. Nu zethaak, regielten en uisluitraaiii uit het beeld zijn houdt de heer Oversteege het voor gezien. Veel vrije tijd een inten sieve beoefening van zijn (hengel)hobby zijn nu zijn voorland. Vertegenwoordigers van grafische firma’s waar hij de jaren door mee te maken had kwamen hem in De Uilenboom nog eens de hand drukken. Van Damiate Pers waren er afgevaardig den van directie en hoofdredactie om voor zijn verdiensten voor het bedrijf hun waardering uit te spreken. De receptie werd gekenmerkt door een geanimeerde sfeer. De heer Oversteege is p8 jaar. Samen met hem hebben onlangs zeventien ander- re grafici Damiate Pers verlaten. lemaal geen tijd om even rustig te poseren of zich te laten bekijken. Het is net of er aan alle kanten kriebels zitten. Buiten het asiel schijnt de zon. Daar wil het gespierde en fraai gestroomlijnde dametje in zakfor maat best een tijdje dollen. Over weglopen prakkizeert ze niet. Heel erg mooi para deert ze op het bospad. Holt plotseling uitgelaten heen en weer. Wil spelen en vrijen. Wil eigenlijk alles tegelijk. Dat kan natuurlijk niet. Maar in Grekke tintelt de jeugd. Het gevoel van blijdschap en verba zing. Van uitgelatenheid en aanhankelijk heid. Dat lijkt bijvoorbeeld als er in de veerte een paar opgeschoten jongens aan komen. Een beetje sceptisch kijken ze naar de twee mannen met het ranke hondenbeest. Ze kunnen het niet laten zich met de wan- delpartij te bemoeien. Blijven staan en vermaken zich duidelijk met de pogingen van KWISPELdoor Grekke te bewegen om even voor de fotograaf te poseren. Dat mislukt volledig. Commentaar: „Hé, wat moet je met zo’n uit z’n vel gesprongen knijn”. Grekke kijkt naar de belhamels. Holt in een rondje om ze heen en ziet dan een paar kinderen die op weg zijn naar het zwem bad. Eric en Marcel een tweeling blijven ook even staan. Steken hun handjes uit naar het hondje dat ogenblik kelijk vertrouwelijk en liefdevol likken begint uit te delen. De kleuters vergeten het zwembad en nestelen zich in het lange gras. Grekke kruipt dicht tegen ze aan. Jeugd bij jeugd. De zon schijnt. God wat is het leven mooi. Bijna vergeet de fotograaf een kiek te maken van dit ontwapende toneeltje. Met moeite wordt afscheid genomen en de te rugweg naar het asiel aangevangen. Grek ke, atletisch bij het acrobatische af, slaagt er in „eigenhandig” onder het asielhek door te kruipen. Daar staat ze even eigen wijs te kijken naar haar begeleiders die aan de buitenkant blijven staan. Begrijpt duidelijk niet waarom haar voorbeeld niet wordt gevolgd. Een echte Whippet. Een snelle, intelligente, decoratieve hond voor de fijnproever. Een hondje met sportieve distinctie! Het zal de aandachtige lezer van deze rubriek niet zijn ontgaan dat door een „slordigheidje” Rakker, de ruigbehaarde bastaardpoedel van verleden week, werd gehonoreerd met een verkeerd fotobij schrift. Daardoor werd zij gedoopt met de naam Mister Miljard Terence Hill. Als Rakker verhuisde zij naar een gezin in IJmuiden. En natuurlijk mag niet onvermeld blij ven dat op de publicatie van verleden week dat een zesjarige moederpoes dreig de achter te blijven in het asiel een reactie kwam uit Amsterdam. Daar begon voor de cyperse poes een nieuw leven. Bij een jong gezin dat nog net een plaatsje vrij had. Achter de geraniums, in de vensterbank taarten maken. is onze Specialiteit We maken wel 10 verschillende Soorten, verrukkelijk van smaakfantasiev&L afgewerkt.' Neem nu. qn'ze Citroentaart Een luchtige sianktaart met de verrassende iris-natuurhji<e Smaak van verg geperste cdtroenen. Mei liefde en Zorg bereid, van. uitsluitend, hoogwaardigenatuurlijke grondstoffen. De heerlijke amandel bodem kombineeit yerfekt met de luchtige citroenvulling Wjj zijn trcts opcnZe citroentaart. Komt o. self maar eend proeven waarom. Een kijkje op de afgelopen welvaartsmarkt van „De Roestige Pot” in het Koetshuis van Spaarnberg. Het City Theater brengt deze week „Cross of Iron”, een gespierd verhaal uit de zwarte periode 1940-’45. In het kort de inhoud: In de lente van 1944 slaat de fana tieke Duitse kapitein Stransky een slaatje uit de Duitse neerslachtigheid aan het Rus sische front door het Ijzeren Kruis in de wacht te slepen. De eenvoudige sergeant Steiner komt hem hier voor de voeten en de haat is van weerskanten voelbaar. Af- "j f :j r®

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7