voor COLLEGE BLIJFT TOESTEMMING WEIGEREN Commissies willen dubbele Beverwijk wierp „Blik op Sardinië trannosan I veilingen I Ledenvergadering D’66 vierde verkiezingswinst rij strandhuisjes toestaan Jazz in Alpha „Goede Morgen” werkt aan huisvestingsplan „Casa Iberica” 1 lil JONGEREN BESTUDEREN WOONSITUATIE Nu vorming definitief bestuur Graaf Janstraat afgesloten Koffieconcert met Marco Bakker en Patricia Madden Slotavond van Plattelandsvrouwen KOOPAVONDEN IN BEVERWIJK Clubrecord trampoline verbeterd voor' voeten die vrolijk verder moeten!/ Herstel van dakbedekking aan sporthal r L 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK DONDERDAG 2 JUNI 19 7 7 8 c ar 1 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. „Wij zijn bezig een groep samen te stellen, die gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden aan de grote woning nood onder de Beverwijkse jonge ren. Er zitten in deze stad heel wat krepeergevallen. Wij menen, dat de gemeente de plicht heeft ook voor de jongerenhuisvesting te zorgen. Onze groep wil die discus sie op gang brengen”. 143 VOETVERZORGING cdÜL z 9 (ADVERTENTIE) r (ADVERTENTIE) Op de foto een beeld van het optredt n van Dit zegt student Jan Veldkamp uit Be verwijk, de woordvoerder van de Stich ting „Goede Morgen” in oprichting, die plannen ontwikkelt om het leegstaande gebouw „Casa Iberica” aan de Kees Delfs- weg in te richten en te exploiteren als woongemeenschap voor jongeren. In de werkgroep zitten voorts Hans Tieman, Peter Schelvis en letse Hemstra. Allen zijn min of meer actief in de Stichting Ontmoetingscentrum „Alpha”. Onder de woningzoekenden zijn steeds meer mensen, die niet in gezinsverband willen leven, maar alleen of met z’n tweeën of in grotere woongemeenschappen. Dit is het resultaat van een aantal ontwikkelin gen, die de laatste jaren in een versneld tempo doorzetten. Jonge mensen verlaten eerder het ouderlijk huis om zelfstandig te gaan wonen. Het traditionele woningaan bod voor deze groep, kamers bij particulie ren, daalt. Ook in Beverwijk. Grote ouder wetse panden, bij uitstek geschikt voor andere leefvormen, worden hetzij ge sloopt, hetzij bestemd voor kantoren of andere doeleinden, die meer geld opbren gen dan volkshuisvesting. Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Or dening onderkent deze ontwikkelingen en beloofde voor dit jaar 6.000 woningen voor niet-gezinnen. In 1976 werden 2.000 van de toegezegde 4.000 wooneenheden gebouwd. de gemeente niet of nauwelijks vaste grond onder de voeten. „Ze mogen zich wel laten inschrijven, maar krijgen te ho ren dat er geen of weinig uitzicht op een huis of flat is”. „Goede Morgen” kan best nog wat jon geren, die over de jongerenhuisvestings problemen willen meedenken, gebruiken. „Mijn telefoonnummer is 27198. Graag na zes uur”, vertelt student Jan Veld kamp. Zelf woont hij op een kamer boven boekwinkel „Phoenix” aan de Breestraat en wil graag naar een eigen onderkomen. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND. D’66, afdeling IJmond, hield woensdagavond een algemene le denvergadering in „Bellevue” te Bever wijk en er was natuurlijk alle aanleiding voor een enthousiaste terugblik op de verkiezingen. Met voldoening kon worden vastgesteld, dat men in de IJmond boven het landelijke gemiddelde uitkwam. Het bestuur kon bovendien meedelen.dat zich na de verkiezingen vele nieuwe leden heb ben aangemeld. Een duidelijke beleidslijn in dit soort zaken ziet de beroep- en bezwaarschriften commissie ook niet, of het moet zijn dat de successievelijke colleges van B. en W. na de verdubbeling van een gedeelte van de strandhuisjes op het strandvlak van de heer Schoos, consequent alle verzoeken om plaatsing van een tweede rij huisjes hebben afgewezen, zo schrijft de commis sie aan de raad. twee nieuwe films van Louis van Gaste ren, „Corbeddu” en „Salude e Libertade". De vertoningen weiden door de cineast zelf bij het publiek ingeleid. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK De Doopsgezinde Ge meente heeft met aller inspanning in vrij korte tijd geld bijeen weten te brengen voor een nieuwe piano. Die wordt op zondag 5 juni tijdens een feestelijk kof fieconcert in gebruik genomen. Beide eigen koren zullen zich dan laten horen en Marco Bakker en zijn vrouw Patricia Madden hebben toegezegd hun medewerking aan dit concert te verlenen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. B. en W van Bever wijk hebben de raad voorgesteld, het ver zoek van de Beverwijkse Ondernemers Centrale in te willigen om op 24 juni en 19 augustus alle winkels in de gemeente tot 21 uur voor het publiek geopend te mogen laten zijn. De koopavonden dienen als ondersteu ning van twee Stadscentrumfestiviteiten, en wel een internationale week van 20 tot en met 25 juni en een braderie op 19 en 20 augustus. BEVERWIJK. In verband met werk zaamheden aan de wegverharding zal de Graaf Janstraat, tussen de Van Hogen dorpstraat en de Schans, met ingang van donderdag 2 juni gedurende drie weken voor alle rijverkeer worden afgesloten. De wegomlegging wordt ter plaatste met borden aangegeven. Het liefst in een verbouwd „Casa Ibe rica”. uitsluitend bij apotheker en drogist S iOuur BEVERWIJK. De noteringen aan de veiling waren woensdag: alium 25, anjers 20-65, tros anjers 200-275, anemoon 85, chrysanten 320, per stuk 65, freesia 10-22, gerbera 25-50, gladiool 35, irissen 150-355, ixia 50-85, lely 30-60, margriet 100, orchi dee 25-55, pyrethum 160, roos 20-40, baby roos 8-20,. Planten: achmea 500-600, bego nia 175-250, coleus 65, fuchsia 130-190- glixinia 300-400- geranium 125-200, kalan- choe 125, neprolepis 620, st. paual 80-140, thunbergia 125, vriesia 200-350, gem. plan ten 45-150, grote gem. planten 500-1200. Groenten: andijvie 60-104, bloemkool 100- 225, bospeen 225-285, kroten 45-70, poste lein 30-55, prei 220-265, rabarber 55-84, radijs 25-44, sperzibonen 680-700, spinazie 17-67, sla 10-65, waspeen 340-360. Voor woordvoerder Jan Veldkamp is de door de werkgroep verzamelde informa tie over de situatie in Beverwijk nog niet voldoende om uitgebreid te vertellen over de doelstellingen van de Stichting in op richting. „Wij staan nog aan het begin en maken plannen”. De kwestbaarheid van de stichting „Goede Morgen” in oprichting weerhoudt Jan Veldkamp ervan om uitgebreide in formatie te verstrekken. „De argumenten van ons zijn nu nog te gemakkelijk te weerleggen. We moeten wat steviger in onze schoenen staan voordat we naar de gemeente gaan om een en ander door te nemen”. In de raadsvergadering van 14 april voerde de gemeenteraad het adres van de heer Hooning inzake de door B. en W. geweigerde uitbreiding van zijn strandex- ploitatie van de agenda af omdat er nadere gegevens verschaft zouden worden. Nu die gegevens zijn verstrekt blijven de recrea- tiecommissie en de broep- en bezwaar schriftencommissie op het standpunt staan dat de toestemming moet worden verleend. Men vindt de motivatie van B. en W., dat uit het oogpunt van verlies aan open ruimte geen medewerking aan de uibreiding moet worden gegeven, niet houdbaar. HEEMSKERK. Tijdens de tweede wedstrijd in de onderlinge competitie van de ODIN-afdeling trampolinespringen verbeterden maar liefst vijfentwintig le den hun persoonlijk record. Ook het clubrecord werd verbeterd van 54.30 tot 56.40 punten. De persoonlijke resultaten van de eerste drie geplaatsten waren als volgt. Jongens: 1. Bert Dammers 51.80; 2. Paul Sinnige 46.20; 3. Jeroen van Vliet 44.30. Meisjes B: 1. Nicoline Verhagen 47.20; 2. Marja Fischer 45.00; 3. Francis Dol 44.40. Meisjes A: 1. Erica Boonstra 56.40; 2. Ingrid Slagen 52.60; 3. Angeline Sinnige 49.60. Dames: 1. Tineke Kraay 55.20; 2. Betty van Maassen 51.50; 3. Lia Gunster 40.40. Nigia Carai en haar Sardijnse zang- en dansgroep, die het avondprogramma voor haar rekening nam. Tijdens deze voorstel ling kon men in kraampjes kunst- en ge bruiksvoorwerpen bewónderen en inheem se gerechten en wijnen proeven, een ge noegen. dat weinigen zich lieten ontgaan. (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. De raadscommissie voor de beroep- en bezwaarschriften wil de heer B. Hooning toestemming verlenen zijn strandexploitatie met een dubbele rij strandhuisjes uit te breiden. Ook de commissie voor recreatieaangelegenheid vindt dat er geen bezwaar tegen deze uitbreiding bestaat. Burgemeester en wethouders blijven bij hun eerder genomen besluit en willen de toestemming niet verlenen. De hele materie komt donderdagavond 9 juni in de raad. De manifestatie „Blik op Sardinië” die gisteren op initiatief van de Peregrinus Stichting in De Nieuwe Slof werd gehou den, heeft flink wat belangstelling getrok ken. De interesse van de bezoekers me rendeels buitenlandse werknemers ging niet in de laatste plaats uit naar de „Casa Iberica” aan de Kees Delfsweg te Beverwijk. De Stichting „Goede Morgen” in oprichting heeft er plannen mee besluit over de indeling op te schorten tot de reacties op die vraag binnen zijn. Voorts werd een aantal lopende zaken besproken. Geruggesteund door de ver kiezingsuitslag zette het bestuur in samen spraak met de leden de lijnen uit voor hetgeen de afdeling in de naaste toekomst te doen staat. (Van een onzer verslageevers) BEVERWIJK. B. en W. vragen de raad een krediet van 66.000 om tot herstel van de dakbedekking aan de sporthal te kun nen overgaan. De verbeteringswerkzaam- heden zijn dringend noodzakelijk, omdat momenteel ernstige lekkages en gebreken gevaar opleveren voor grotere schade aan het gebouw. Volgens het adviesburo Licht veld en Buis kunnen de problemen in het dakpakket worden geweten aan een on zorgvuldige uitvoering tijdens de bouw van de sporthal, nu zes jaar geleden. Het bestuur van de Stichting Sporthal dient de bouwer van de hal aansprakelijk te stellen, zo delen B. en W. de raad mee. Er treedt momenteel condensatie tegen de onderzijde van het houten dak op. De ruimte tussen het plafond en de dakcon structie moet geventileerd worden door glasvlies en glaswoldekens te verwijderen. Het herstel bestaat voorts uit de ver nieuwing van kunststofstrook op de over- gang van de betonnen randbalk en het flexibelë hangdak. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Zaterdag 4 juni treedt in sociëteit Alpha in de Moensstraat een jazzkwartet op, bestaande uit Kees Nun- nink (dwarsfluit), Dirk Kuis (gitaar), Wil lem de Boer (piano) en Hugo Pinksterboer (drums). Deze groep heeft al enkele malen met groot succes in Alpha opgetreden, o.a. als ondersteuningsgroep bij jam-sessions. De muziekavond begint om 21 uur Toe gang gratis (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Ned. Bond van Plat telandsvrouwen, afdeling Beverwijk- /Heemskerk, houdt op donderdag 9 juni de laatste bijeenkomst in dit seizoen in het gebouwtje van de Odd Fellows aan de Prinsesselaan in Beverwijk. Mevrouw Menger zal vertellen over de wereldreis die zij met haar gezin heeft gemaakt. Het was*de bedoeling vijf jaren weg te blijven, maar door allerlei omstan digheden is de reisduur korter geworden. Met veel humor kan mevrouw Menger verhalen over haar belevenissen onder weg. Deze bijeenkomst begint om half acht. Part-timer Frank Elzas, werkzaam bij „Alpha” deelde mee, dat de werkgroep al een architect in de hand heeft genomen voor het maken van een schetsje, hoe „Casa Iberica” er na de verbouwing uit zou kunnen zien. Men wil een- en tweeper soonskamers maken. „De gemeente Be verwijk stelt geen prioriteit in die richting. Ten onrechte vinden wij”, aldus Frank Elzas. Hij verhaalt over het goed lopende kamerbemiddelingsbureau van „Alpha”, dat steeds meer moeilijkheden ondervindt bij het zoeken naar geschikte kamers voor jongeren. „Goede Morgen” wil in „Casa Iberica” een goede kamer tegen een rede lijke prijs bieden, zonder al te veel com merciële bijbedoelingen”. Volgens Elzas krijgen de jongeren onder de 25 jaar bij de afdeling huisvesting van Afgezien van de morele stimulans die daarvan uitgaat is dit feit ook financieel van belang, want de afdelingskas heeft het in de verkiezingstijd zwaar te verduren gehad en moet nu weer wat worden „opge krikt” om de basis te leggen voor winst bij de volgende verkiezingen. In januari van dit jaar werd een voorlo pig bestuur tot na de verkiezingen ge vormd. Nu wil men op 1 juli het definitieve bestuur gaan samenstellen. Alle leden kunnen zich van heden af kandidaat stel len bij de secretaresse, mevrouw Roorda, Vogelven 24, telefoon 33584 in Heems kerk. De namen van de kandidaten worden in alfabetische volgorde op een lijst ge plaatst, waaruit de leden op 1 .juli vrij kunnen kiezen. Het zittende, voorlopige, bestuur doet dus geen voordracht. Punt van bespreking tijdens de leden vergadering was ook de indeling van D’66 in de IJmond. Tot nu toe werkt men in de IJmond, waartoe ook Uitgeest wordt gere kend, in één groot verband. Aan de aanwe zige leden werd de vraag gesteld of men dit een werkbare situatie vindt. De aanwezige leden waren merendeels van oordeel, dat het werken in dit grote verband tot nu toe goed heeft voldaan. Voorgesteld werd de zelfde vraag schriftleijk voor te leggen aan de leden die niet aanwezig waren en een In de Nota Huisvesting Alleenstaanden en Tweepersoonshuishoudens van staats secretaris Marcel van Dam wordt aange geven, dat tussen 1976 en 1980 40.000 wooneenheden voor niet-gezinnen dienen te worden gebouwd. Andere belangrijke uitgangspunten: het geven van woonrecht aan alle jongeren vanaf 18 jaar; het in werking stellen van een aparte regeling voor individuele huursubsidie ten behoeve van de in de nota genoemde groepen en het instellen van gemeentelijke stuurgroepen om de woningnood onder jongeren te on derzoeken. In de IJmond zijn onlangs J voorbereidingen getroffen om een derge- lijke stuurgroep in te stellen. Een onder zoek naar de woonbehoefte van de bedoel de groepen is al aangekondigd. U95 In het voormalige bejaardentehuis „Westerburcht" aan de Scheybeecklaan komen wooneenheden voor alleenstaan den. De metselaars en timmerlieden zijn nog druk bezig het gebouw te verbouwen. In Beverwijk is dit project voor de groep alleenstaanden en tweepersoonshuishou dens het enige, dat momenteel in voorbe reiding is. Heemskerk bouwde onlangs aan de Beneluxlaan een flat voor deze groepen woningzoekenden. X„

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9