VIERING 125-JARIG BESTAAN IN GRAVENZAAL STADHUIS faillissementen gastenboek Casinoprijs voor draverij caravan professionele service bij BoekenroodeBMW Bi J I r 9. 99 Fietsenkijkdag bij politie Overveen J i tJf** J 11 19 7 7 REGIO JUNI 3 VRIJDAG Handelsregister haarlem: gedempte oude gracht 66 tel. (023) 31 2613*„ heemstede: zandvoortselaan 158/ tel. (023) 2491 41 nu óók in onze gloednieuwe showroom/werkplaats in driehuis: driehuizerkerkweg 77 tel. (02550) 1 4044* Ruimtelijke ontwikkeling Duidelijkheid Ifc (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. In de Gravenzaal van het stadhuis waar in 1852 door burgemeester C. J. de Bruijn Kops de Haarlemse Kamer van Koophan del werd geiïnstalleerd, waren woensdag talrijke vertegenwoordi gers van overheid en bedrijfsleven bijeen om het 125-jarig bestaan te vieren. Voorzitter mr. J. Droste maakte duidelijk dat de woorden die de eerste voorzitter Quarles van Ufford in zijn installatierede sprak nog steeds van toepassing zijn. De Kamer vervult tot op de dag van vandaag een onmisbare funktie als trait d’union tussen overheid en bedrijfsleven. i m (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) 4 in Tiffany Patricia X» door Udo J. Buys p Als een mooie godin danste Patricia Paay haar show in Tiffany. /Vu nuu» >pi it'ilt'f- LlUli.St'- (le (Van onze stadsredactie) Het nu 60 jaar bestaande handelsregis ter vond hij van groot belang, mede als verstrekker van gegevens voor de beleids vorming Voor de ondernemer is de regi stratie een noodzaak om zaken te kunnen doen en de gebruikelijke faciliteiten te genieten. Hij zei verder dat de Kamers een belangrijke rol kunnen spelen bij de in spraak in verkeerscirculatieplannen ten aanzien van bereikbaarheid en parkeer-, laad- en losmogelijkheden voor zakelijk en vrachtverkeer. Ook werd door hem de belangrijke rol van dit district in de natio nale economie benadrukt. Hij noemde de problematiek van de havenfaciliteiten, uit breiding Hoogovens en de zogenaamde vijfde baan voor Schiphol. Ook de woning nood in Noord-Holland, die zo groot is dat ondanks stadsvernieuwing en de woning bouw een aanvullende bouwlokatie nodig is, stelde hij aan de orde. Hij wees daarbij op de provinciale NORON-nota, waarin wordt voorgesteld in de Haarlemmermeer te gaan bouwen. De heer Hazekamp zei dat voorts moet worden voorkomen dat de detailhandelsstructuur in de regio oneven wichtig wordt gewijzigd. Een regionaal distributie-planologisch onderzoek noem de hij een eerste stap voor evaluatie van de gezamenlijke problematiek van de ge meenten. Drs. R. J. de Wit, commissaris der ko ningin in Noord-Holland wees er op dat al in 1663 het College van Commercie be de Kamers tot een bovengemeentelijke en gewestelijk regionale beoordeling in staat en zij doen met volle overtuiging mee aan de discussies over de grote problemen van deze en de komende jaren. De Drie Musketiers aan de Gedempte Oude Gracht en Tiffany werd zijn derde zaak. De club trekt voornamelijk publiek uit de leeftijdsgroep van 20 tot 40. „Maar iemand van 55 valt hier ook niet op”, zegt Blom, die de leiding van het bedrijf in handen van Luuk Hoedeman heeft ge legd. „Alleen zou ik alles niet kunnen runnen” zegt hij, „daar heb je goed personeel voor nodig, zoals ook Koos Hij was van mening dat het bedrijfsle ven veerkrachtig genoeg is om de door de overheid gestelde noodzakelijke en nuttige randvoorwaarden te accepteren, mits de regels duidelijk en doelmatig zijn, vol doende afgewogen en onderling afge stemd. Duidelijkheid en een zo groot mo gelijke flexibiliteit achtte hij voor het be drijfsleven onontbeerlijk. Hij zag hierin duidelijk een taak voor de Kamers van Koophandel om te komen tot zo concreet en objectief mogelijke gegevens die nodig zijn om beslissingen te nemen en knelpun ten te overwinnen. HAARLEM. De rechtbank heeft op 31 mei in staat van faillissement verklaard: R. F. Klauwers in Beverwijk, Baanstraat 20, rechter-commissaris: mr. J. J. Matthijs- se, curator: mr. Th. J. M. Nijhof, advocaat en procureur in Beverwijk, Breestraat 95a. Italmode B.V., gevestigd in Beverwijk, Alkmaarseweg 6-8, rechter-commissaris: mr. J. J. Mathijsse, curator: mr. S. H. J. M. Linthorst, advocaat en procureur in Haar lem, Staten Bolwerk 2. „MAAR IK BEN ook heel gezond”, lacht ze, „ik rook weinig en drink niet, alleen ’s avonds voor ik naar bed ga een glaasje pleegzuster bloedwijn Dat vind ik lekker heel zoet. En 's morgens neem ik yoghurt met zemelen en een uitgeper ste sinaasappel’ .Daardoor houd ik m’n conditie. Want ik ben altijd erg bezig, ook thuis. Vroeger al als er een feestje was moest ik altijd oezig zijn en ging Marlene Dietrich imite ren”. zegt Patricia en verklapt dat haar man Gerard het er wel eens moeilijk mee treeft Misschien is het enthousiasme of heb ik alleen maar sterke longen, maai ik zing alle microfoons stuk In de studio met platenopnamen ook altijd” OOK CHRIS BLOM keek even gespan nen toen het eerste lied met zo helder doorkwam als hij had gehoopt, maar zijn microtoon bleef toch gespaard ondanks het volume dat de pittige Patricia de zaal inshngerde Blom had zich ook nog opge wonnen over hei bericht gisteren tn deze krant dat de sluitingstijden van de café’s in Haarlem door de gemeente vrijwel zeker worden vervroegd. ’n Belachelij ke maatregel Als ik hier vroeger dicht moet, kan ik het rustig vergeten’!, zei hij onomwonden In ieder geval heeft loco- burgemeester Voskuilen als voorzitter van de raadscommissie voor openbare orde en veiligheid wel al gezegd dat er de laatste maanden bij gemeente en politie geen enkele klacht over herrie en over last is binnengekomen. En dat was juist de stok waarmee men de hond wilde slaan 1>E PACIFIST Ben Evers vond zelfs dat de café’s nog vroeger dan twee uur dicht mochten Een zure reactie, maar misschien heeft die te maken met het imposante stemmenverlies van zijn par tij bij de laatste verkiezingen. „Wij geen pret, zij geen pret” moet er door zijn hoofd hebben gespeeld. Voor hem dus vermoedelijk nooit een Breakfast at (ontbijt mi Tiffany saris: mr. E. A. M. Hüffer, curator: mr. G B. J. Montagne in Haarlem, uitgesproken 2 november 1976. het faillissement van De nalatenschap van Henricus Joannes Wilhelmus Wouters, gewoond hebbende in Beverwijk, Creutzberglaan 72, uitgespro ken op 7 januari 1975. rekreatie ijmuiden Industnestraat 50 (tussen haring en vissershaven) telefoon 02550-.14441-18142, IJmuiden stond dat de taak had de stedelijke overhe id van Amsterdam van advies te dienen. In ,1815 kregen de Kamers van Koophandel een publiekrechtelijke status met als doel het bevorderen van de economische belan gen van handel en nijverheid. Hij zei blij te zijn dat de briefwisseling niet meer zoals tot aan het eind van de vorige eeuw diende te gaan via de commissarissen der konin gin. Volgens de heer De Wit gaan overheid en bedrijfsleven elkaar op steeds meer terreinen ontmoeten. Het vraagstuk ruim telijke ontwikkeling Noord-Holland is daar een voorbeeld van. Volgens hem zijn Hij gaf hierna een historisch overzicht, waarbij hij onder meer memoreerde dat de Kamer zich in 1900 uitsprak tegen het afschaffen van de tweede postbestelling op zondag. In de dertiger jaren waren er onder de negen miljoen inwoners driehon derdduizend werklozen en in tegenstelling tot de huidige inflatie gingen de prijzen toen omlaag. Voor de KvK was dat aanlei ding de regering te verzoeken de salaris sen van rijksambtenaren te verlagen. De overheid kwam de KvK in 1928 tegemoet door de logeerbelasting en in 1931 de zake lijke belasting op het bedrijf af te schaf fen. In 1933 constateerde de Kamer dat de elektriciteitstarieven in Haarlem belang rijk hoger waren dan elders en volgens de heer Droste is deze situatie thans niet anders. Hij liet er echter wel meteen op volgen dat een uitstekend contact met het gemeentebestuur bestaat, ondanks het verschil in zakelijke uitgangspunten. C. A. van der Laan in Haarlem, Abel Tasmankade 27, rechter-commissaris: mr. J. J. Matthijsse, curator: mr. A. H. Kist, advocaat en procureur in Haarlem, Wa genweg 61. Ir. F. E. Mathijsen Gerst, voorzitter di rectie Hoogovens, zei dat de Kamers van Koophandel niet meer zijn weg te denken uit onze samenleving en een belangrijke rol spelen in de communicatie met de overheid. Hij meende dat de overheid naast een beperkende rol ook een stimule rende rol dient te vervullen en zorgvuldig alle belangen tegen elkaar moet afwegen. Met name tussen werkgelegenheid, wel vaart, welzijn en leefbaarheid. Hij wees op de ongerustheid bij het bedrijfsleven over de randvoorwaarden die geld kosten en aandacht en energie van het management vragen. Economische wetmatigheden ge hoorzamen nog steeds aan de wet van vraag en aanbod en begrippen als kost prijs, produktiviteit en de internationale concurrentiepositie kunnen niet uit de weg worden gegaan, aldus de heer Mathijsen. Snoeks, die alles maakt. Zonder die men sen ben je nergens”. TIFFANY IS NIET het laatste wat Blom in Haarlem wil. Het liefst zou hij vandaag nog een exclusieve club openen voor bezoekers vanaf 35 jaar. In afwach ting daarvan is hij in Tiffany vast met een petit restaurant begonnen. Op de zondagmiddag gaat hij om vijf uur open en hoopt daarmee ook hongerige magen naar het Spaame te lokken. GISTERAVOND was Patricia Paay de grote trekker. Een uitverkocht huis ap plaudisseerde gretig toen de kleine zan geres op de dansvloer verscheen. En met een ongelooflijk esprit en een wervelen- Kamer van Koophandel blijft brug tussen bedrijfsleven en overheid Gezien de ideale accommodatie zowel voor dravers als publiek heeft de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport besloten aan de draverij op Zandvoort het z.g „Kampioenschap van het Zuiden’ te ver binden. Verder gaat de Kortebaandraverij om de „Grote Prijs van het Casino” De Nederlandse Stichting voor Casinospelen stelde de eerste prijs ten bedrage van 2500 beschikbaar voor deze kortebaan- race, waarvoor vrijwel alle sterke dravers aan de start zullen komen Vele vertegenwoordigers van overheid en bedrijfsleven waren in de Gravenzaal aan wezig om de jubileumviering bij te wonen. Rechts op de foto drs. R. J. de Wit, com missaris der Koningin. Car-Centre Zandvoort B.V. in Zand voort, Kamerlingh Onnesstraat 23, rech ter-commissaris: mr. J. J. Matthijsse, cura tor: mr. E. F. Seunke, advocaat en procu reur in Haarlem, Nieuwe Gracht 49-51. Wegens gebrek aan baten zijn bij vonnis enige uitdelingslijst is op 27 mei geëindigd van de rechtbank te Haarlem op 31 mei 1977 opgeheven de faillissementen van: De nalatenschap van Jacobus Bastiaan Joseph Gorter, laatst gewoond hebbende in Haarlem, Spaarne 91, rechter-commis- Kennemer Electriciteits Werken B.V, in Beverwijk, Schans 14, uitgesproken op 10 mei 1977, curator, mr A. Steinz te Bever wijk. Aannemersbedrijf A. Bruisschaart en Zn. B.V., gevestigd in Heemskerk, Jan Ligthartstraat 2F, uitgesproken op 17 mei 1977, curator: mr. J. P. S. van Schaik in Beverwijk. Wegens het verbindend worden van de Caroline Blanken, wonende in Wormer- veer, gemeente Zaanstad, Karnemelkse- pad 110a, h/o Ria’s Club te Zaandam, Seri- nastraat 32, uitgesproken op 5 april 1977, curatrice: mr. M. Padt te Zaandam. De rechtbank in Haarlem heeft op 31 mei na gedaan verzet vernietigd de faillis sementen van: Hij wees er op dat het 23 jaar heeft geduurd voor de door de Kamer voorge stelde Velsertunnel gerealiseerd werd en zei te hopen dat de Wijkertunnel, waar voor de vorige week een werkgroep van provinciale autoritieten en leden van de Kamers van Koophandel in Noord-Hol land is ingesteld binnen kortere tijd klaar is. Deze werkgroep achtte hij symptoma tisch voor de uitstekende contacten met de commissaris der koningin en gedeputeer den. De heer Th. M.. Hazekamp, staatsse cretaris van economische zaken, noemde de belangrijke rol van de Kamers in de verhouding regionale overheden tot het georganiseerde bedrijfsleven. Hij zei dat verwacht kan worden dat de bemoeienis van de provincies, na voorgenomen be stuurlijke herindeling, met het economi sche leven zal toenemen. De indeling van de districten zal zich waarschijnlijk gaan richten op provinciale Kamers. Óp deze grondslag zal volgens de heer Hazekamp de toekomst van de Haarlemse Kamer verzekerd zijn. de show wist ze de bezoekers een klein half uur te boeien. Haar laatste hit „Who’s that lady with my man”, schalde door de intieme ruimte en met het opzwe pende „Someday my friend wil come”, waarmee ze zich nog maar kort geleden uit de vergetelheid zohg, beëindigde ze haar optreden. „Het is een van de zwaar ste nummers om te zingen. Er zitten zoveel buigingen in, maar het is heel muzikaal”, zei ze me na afloop, en troon de me mee naar de dansvloer. PATRICIA PAAY, 1.56 meter lang, 47 kilo zwaar. En met donkerbruine heldere ogen, die onophoudelijk lachen en flit send mensen kijken. Ze geniet van haar plotselinge grote populariteit. „Het is leuk om mee te maken”, zegt ze me eerlijk, „maar veeleisend. Ik werk nu ook veel in Duitsland en vlieg op en neer en dat is voor ’n klein meisje als ik erg zwaar”. Maar in Nederland wacht haar steeds weer trouw haar echtgenoot, bege leider en manager Gerard Visser met wie de 27-jarige Patricia tien jaar geleden trouwde en ze in Rotterdam woont. OOK IN DUITSLAND, waar men zelfs Charles Aznavour en Mireille Mathieu zo ver kreeg dat ze in het Duits gingen zingen, houdt Patricia het op Engels. „Dat moeten ze maar eens leren”, vindt ze. Onlangs nog kreeg ze een groot compli ment van TROS-presentator Klaas Vaak die haar in zijn donderdagse rubriek Poster roemde en zei dat wanneer ze in Amerika had gewoond zeker al zou zijn doorgedrongen tot de planken in Las Vegas, waar alleen de erg groten het publiek mogen amuseren en ik nog pas in de Ceasars Palace kon genieten van een indrukwekkend optreden van Frank Sinatra. „Het was erg vleiend wat Klaas Vaak over me zei” zegt: Patricia achteraf NOG DIT JAAR wil ze zelf naai Ame rika .Eind september wil ik met Gerard naar mijn oma die is geëmigreerd en woont in Beverley Hills bij Los Angeles’ .En over zes jaar wil ik ei misschien gaan wonen. Definitief Omdat ik over zes jaar rijk wil zijn Dat wil niet zeggen dat ik dat dan ook ben, maai' dan wil ik gaan reizen dingen zien los leven Daar irn ben ik zo vrolijk zo levenslustig lachi ze en schudt naai bruine krullen in de nek Haak FAVORIETE KLEUR is zwart maai ze trad op in onthullend wit met rode laarzen waarin ze levendig en mooi was Wat is mooi’ zegt ze latei „elke vrouw Kan mooi zijn Dal is een kwestie «an verzorgen goed baden, je huid in- smeren en ie naar wassen en goede spul ien gebruiken Natuurlijk mooi zijn is t-iln geklets ZANDVOORT Voor de derde maal organiseert de Stichting Hippodrome Zandvoort op maandag 27 juni de jaarlijk se Kortebaandraverij voor de Hoofdtribu ne op het circuit. BLOEMEND AAL Op zaterdag 4 |u ni wordt bij net politiebureau m Overveen van 9 tot 12 en van 14 tot 16 uui gelegen heid gegeven fietsen te bekijken Iedereen die zijn fiets mist Kan de verzamelde exem plaren komen bezichtigen en zijn Karretje indien aanwezig nrieeriemeii TOEN IK ONLANGS een paar dagen in New York was, heb ik niet verzuimd me even te vergapen aan al het fraais in de vitrines van de wereldberoemde ju welier Tiffany. De zaak kreeg ook al wereldbekendheid door als decor te dienen voor de film „Breakfast at Tiffa ny”, waarin onze eigen Audrey Hepburn schitterde. Gisteravond was ik weer op bezoek in Tiffany, in Haarlem ditmaal, en ook nu fonkelde er een diamant, maar dat was dan Patricia Paay. CHRIS BLOM, de 32-jarige eigenaar van de Tiffany Club aan het Spaame heeft er een goede gewoonte van ge maakt „vedettes” naar zijn zaak te halen. De Haarlemse Debbie zong er al, Rosie en Andres trokken een volle zaal en ook Lee Towers en Rob de Nijs gaven een korte show op de bescheiden dansvloer van de club. Blom heft geen entree voor het optreden van de artiesten. „Je hebt vier jaar met vaak dezelfde klanten te. maken die aardig verteren en dan wil je eens iets terug doen. Nou kunnen ze voor één biertje een artiest zien”, zegt hij eenvoudig. En dat biertje kost in Tiffany een knaak. BLOM HEEFT het in de horeca niet slecht gedaan. Zeven jaar geleden bracht hij nog auto’s aan de man en stond hij op het punt aan de Kleine Houtstraat een showroom te beginnen. In een vroegere dansschool, maar toen hij de accommo datie zag. veranderde hij zijn plannen en begon er Moulin Rouge. Wat later volgde Knaus Komfort - Knaus Luxus Eifeiland - Wolf.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 11