Schaakkampioenschap Positief resultaat van zorgvuldige inspraakprocedure Toekomstige bewoners doet aanslag op akkoord met opzet van woonerfplan kas van kort maar Dienstencentrum mag Kerkdiensten in STRIPHELD KUIFJE DRIE WEKEN IN DE NIEUWE SLOF bejaardenhuizen openbaar krachtig 1 niet kleiner worden Kleurige speelvormen op schoolplein Bethelschool Hf „Meester Penne lik” „Meerestein „Pat Mat” BI j ir> Bi Verzet tegen uitbreiding bar in Jansheeren Informatiemiddag van AA-Heemskerk Kerkdiensten Slotfeest in het dienstencentrum 1* Bandenman opent 16e filiaal Laatste kinderfilm in Wijk aan Duin Belangengroep 9 19 7 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK JUNI 3 VRIJDAG 8 Kindermusical in De Schans (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK.— De Stichting Dienstencentrum Bejaarden ver zet zich hevig tegen de druk die van gemeentewege wordt uitge oefend om toestemming te verle nen voor de uitbreiding van de keuken en de bar in het gedeelte van de Jansheeren, dat door de Stichting wordt gehuurd. Politienieuws i i® tl r* al L (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) aan (Van een onzer verslaggevers) stichting i e i. HEEMSKERK. Voor zover zij al be kend zijn waren de kopers en huurders van woningen in de nieuwe woonerfwijk „Meerestein” (eerste fase) uitgenodigd om donderdagavond bijeen te komen in „De Vrijburcht”, in het kader van de in spraakprocedure. Verwacht wordt dat bijvoorbeeld men sen die in het weekend werken of er ’s zo mers veel op uittrekken, deze mogelijk heid tot een moment van bezinning graag zullen aangrijpen. De diensten worden ge houden in Westerheem op de maandag avonden van half zeven tot zeven uur en in Huis ter Wijck dinsdags van kwart voor zeven tot kwart over zeven, beide in een grote sfeervolle ruimte. In Huis ter Wijck is er tevens gelegenheid om na afloop samen koffie te drinken. De bijeenkom sten worden geleid door voorgangers van de kerkgenootschappen die bij de Raad van Kerken zijn aangesloten. De bewoners van de tehuizen zijn ook blij met deze nieuwe opzet: in een gemeen schap waarin alle leeftijden vertegenwoor digd zijn, wordt het voor hen nog meer een gewone kerkdienst. Met spanning wordt dan ook afgewacht, of het experiment bij de inwoners van Heemskerk en Beverwijk zal aanslaan. Een aanbeveling van de kerngroep is ook, dat de aankleding („stoffering”) van de nieuwe wijk zal gebeuren na het ge reedkomen van de woningen. De kern groep is namelijk van mening, dat de bewoners per wooneenheid gezamenlijk, in overleg met de overheid, de aard van de aankleding dienen te bepalen. De grote zaal van „De Vrijburcht” stroom de donderdagavond vol met toekomstige bewoners, die zo volledig mogelijk werden geïnformeerd over de opzet van de voor Heemskerk nieuwe woonerfwijk. Donderdagavond gaf onder meer de ste- debouwkundige Van Veen een toelichting op het plan. Wethouder H. J. M. Roozen was aanwezig om vragen te beantwoor den. Die bleken er niet zoveel meer te zijn, want deze avond was duidelijk het effect merkbaar van een goed geleide inspraak procedure. De tjokvolle zaal bleek al goed op de hoogte te zijn, ook van de beperkin gen waaraan men bij het maken van zo’n plan gebonden is. Er blijven natuurlijk wel wensen, maar de zaal ging duidelijk ak koord met de opzet van het plan en het gemeentebestuur en de belangengroep kregen het fiat om er mee door te gaan. Wethouder Roozen kreeg de indruk, dat er geen bezwaarschriften zijn te verwachten en dat zou betekenen, dat er dit jaar al kan worden gebouwd hoewel er nog wel enige obstakels te overwinnen zijn, zoals het verkrijgen van de zogenoemde loka- tiesubsidie. Op verzoek van wethouder Roozen kreeg Ben Hollebrand een applaus voor de wijze waarop hij de inspraakpro cedure heeft geleid na het vertrek van de heer. Jan Visscher als directeur van de Gemeenschapsraad. De straatnaamgeving leek ook de heer Rooze nog een moeilijke zaak te worden. Voor hem was nog niet duidelijk welke Het bedrijf van Van den Broek is inge richt voor banden-, uitlaat- en schokdem- perservice. Het is het 16e filiaal van ban denman Jan van den Broek die iedereen uitnodigt om onder het genot van een kopje koffie of frisdrank het bedrijf te komen bezichtigen (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De organisatie van het landelijk snelschaakkampioenschap voor bondsteams blijkt voor schaakclub „Pat Mat” financiële gevolgen te hebben. Om dat de gemeente Beverwijk niet met een subsidie over de brug wil komen zal de kas van Pat Mat een fikse aderlating moeten ondergaan en de aanschaf van nieuw materiaal worden uitgesteld. Overigens is de belangstelling voor dit schaakkampioenschap bijzonder groot. Er gaards, die aftredend was en zich niet herkiesbaar had gesteld. In zijn plaats werd benoemd mevrouw Harms. In het algemeen bestuur hebben thans drie afge vaardigden van.de bejaardenbonden zit ting. Om de contacten met deze bonden strakker aan te halen zal één van deze afgevaardigden in het dagelijks bestuur worden opgenomen. Men gaat nog op zoek naar een nieuw bestuurslid, die de plaats dient in te nemen van het overleden be stuurslid mevrouw L. van Galen-Schmale. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het fenomeen Kuifje is van maandag 6 juni tot maandag 27 juni in de expositieruimte1 op de bovenver dieping van de Nieuwe Slof te bezichti gen De tentoonstelling over de stripfi guur van tekenaar Hergé is door de Stich ting Tentoonstellingen Beverwijk naar het ontmoetingscentrum gehaald. zijn nu 66 aanmeldingen binnen. In de sporthal aan de Van Loenenlaan, waar voor de derde maal in successie dit kampi oenschap door Pat Mat wordt georgani seerd, is plaats voor 80 teams en met een parellelgroep zelfs voor 96 teams. Voor Pat Mat heeft zich reeds een team aangemeld, bestaande uit Paul de Rooi, Nico Duin, Ceef; Dubbeldam en Wim Rakhorst. BEVERWIJK. De zangclub van buurtcentrum De Schans heeft gister avond met de opvoering van de kinder musical „Meester Pennelik” een goede beurt gemaakt. Hoewel de voorstelling maar een kwartier duurde, hebben de vijfig belangstellenden zich er toch prima mee geamuseerd. De kinderen zijn dan ook vast van plan volgend jaar een nieuwe musical in te studeren, om daarmee wederom voor de volwas sen buurtbewoners in De Schans op te treden. „Meester Pennelik”, waarop door de zangclub onder leiding van Gea Homan een half jaar lang flink is geoefend, heeft ontdekt dat je de mensen door ze voor te spiegelen dat ze van het drinken van- zeewater gelukkig worden, inder daad gelukkig kunt maken. Op slag wordt hij een beroemdheid en niet te genstaande het feit dat zijn leerlingen best weten dat er suggestie in het spel is, dragen zij -hun onderwijzer op handen. In een door de kinderen zelf vervaar digd decor werden liedjes en teksten zonder haperen voor het voetlicht ge bracht. Mede door de ongedwongen sfeer („Meester,Pennelik” zelf kon bij- voobeeld gerust het toneel even verla ten voor het plegen van een sanitaire stop) werd het een Vrolijk gebeuren, dat met confetti-wolken in stijl werd be sloten. De tentoonstelling omvat tie eer,ste Kuif je - schetsen van de Belgische tekenaar, drukproeven, vertalingen van Kuifje - al bums, het gebruik van de held in de recla me, een dia-programma en een video-tape- gesprek met Hergé Ook zijn er voorbeel den te bezichtigen van het werk van teke naars van het beeldverhaal, die door Her gé beïnvloed zijn. Van een onzer verslaggeefsters) Niet alleen zijn de leerlingen van de Be thelschool er met hun speelse schoolplein op vooruit gegaan, ook de buurt kan ervan mee genieten. Direct, doordat het uitzicht op het plein er vanuit de woningen aan de Noorderwijkweg een stuk aardiger op is geworden en indirect, omdat de speel plaats bewust met omheind is zodat de ruimte ook na schooltijd nog v.olop in het kinderspel betrokken kan worden Van belang wordt ook geacht, verkeers- voorzieningen te treffen, bij voorbeeld een oversteekplaats bij de hoek Hoogdorper- weg/Duitslandlaan, in verband met de vei ligheid van de kinderen. De kerngroep heeft zich gehandicapt gevoeld door het feit dat er voor de in spraakprocedure geen apart budget is uit getrokken, onder meer voor het uitnodi gen van deskundigen en het ontwikkelen van alternatieven. Zo’n budget zou voort aan opgenomen moeten worden in de kos ten van het totale plan. Nagegaan is, of in het voorgestelde plan de voorwaarden aanwezig zijn óm het woonerfidee, zoals in het program van eisen vastgesteld, is terug te vinden. De kerngroep vindt van wel. Het schoolplein van de Beverwijkse Be- groep heeft zich bereid verklaard in een voorlopig te vormen ad-interimbestuur te zitten, te weten de dames Beentjes en Zonneveld en de heren Smit, Tebbes, Ver schuur, De Vries en Welbergen. thelschool heeft een veel vrolijker aanzien gekregen, nu er door de beeldend kunste naar Piet de Ridder allerlei bontgekleurde speelsigheden op zijn aangebracht BEVERWIJK.Op zaterdag 4 juni wordt in buurthuis Wijk aan Duin in Beverwijk de laatste kinderfilm gedraaid van dit seizoen. De film, die is bestemd voor de leeftijds groep van vier tot twaalf jaar, begint om half tien. Buurthuis Wijk aan Duin is gelegen de Wilgenhoflaan nummer twee c. Botsing doordat zijn 29-jarige zoon, die op de Wijk aan Zeeër Zwaanstraat voor hem uit fietste plotseling een vuiltje in zijn oog kreeg en sterk afremde, botste I een 54-jarige inwoner van Alkmaar tegen hem op en kwam te vallen. Met vleeswon den aan hoofd en armen werd hij naar het Rode Kruis Ziekenhuis overgebracht. Na behandeling mochten vader en zoon de reis hervatten. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Woensdagmiddag 8 juni organiseren de bij het Samenwer kingsorgaan voor bejaarden wérk aange sloten werkgroepen, sociëteiten en het dienstencentrum een daverend slotfeest in de Nieuwe Slof. Om twee uur begint het programma, waarin opgenomen een kwis met een snel tekenaar, een dansje, een dia-voorstelling demonstraties van bloemschikken en gym nastiek, informatie over het komende sei zoen en de mogelijkheid om zelf iets te gaan ondernemen. Wie slecht ter been is kan worden vervoerd. Telefoneren naar nummer 20679 Aanrijding Bij een aanrijding op de Zuiderkade/Cruquiusweg in Beverwijk is j een 16-jange fietser gewond geraakt Met I een linker onderheentractuur moest de 1 knaap die tegen een door een 41-jarige Amsterdammer bestuurde auto was ge- I botst, m het Rode Kruis Ziekenhuis wor- I den opgenomen. zijn schooldagen voornamelijk door met het voltekenen van zijn schriften. Voor zijn schoolkameraadjes maakte hij een getekend verhaal over een jonge padvin der: „De avoturen van Totor, Pil van de Meikevers” Het was trouwens geen echte strip, het ging hier om een verhaal met tekst en illustraties met van tijd tot tijd een voorzichtig vraag- of uitroepteken en zelfs wat sterretjes als iemand een klap kreeg uitgedeeld. Voor Hergé betekende dit avontuur het begin van een glanzende car rière. Voor de echte Kuifje-liefhebbers zijn er een viertal boekjes te koop over de achter gronden yan het beeldverhaal De boekjes zijn verkrijgbaar bij de BSCR in Huize Scheybeeek aan de Velserweg en zijn in dertijd uitgegeven ter gelegenheid van de tentoonstelling „Kuifje” m Rotterdam, ge Hergé, als Georges Remi op 22 mei 1907 orgamseerd door de Rotterdamse Kunst- in Etterbeek (bij Brussel) geboren, bracht stichting Sedef'm- IfeSSS Gierstraat 52-56 - Haarlem - Tel 023- 312992 BEVERWIJK. In de maanden juli en augustus gaan de Doopsgezinden en Vrij zinnig Hervormden weei gezamenlijk Kerken In deze vakantieperiode wordt de eerste gezamenlijke kerkdienst genou den op 3 juli in de Doopsgezinde kerk. De volgende kerkdienst is dan op 10 juli in het gebouw van de Vrijzinnig Hervormde aan de Pnnsesselaan. HEEMSKERK. De Alcoholics Anony mus werkgroep Heemskerk en omgeving houdt zaterdag 11 juni van 14 tot 17 uur in buurthuis De Zandkraai een informa tiebijeenkomst. De werkgroep Heemskerk e.o. is in december 1976 met haar werk zaamheden gestart. De AA is een gemeen schap van mannen en vrouwen, die geza menlijk hun ervaringen en kracht aanwen den om het alcoholprobleem te bestrijden. Om lid te worden van de AA is de wil vereist om op te houden met drinken. Verder kent het lidmaatschap geen regels, verplichtingen of financiële consequen ties. Mocht men vóór 11 juni contact met de AA willen hebben dan kan dit via telefoonnummer 02510-35413 en 02513- 12709 Die inspraakprocedure loopt al van het begin van de plannenmakerij af via onder meer de Gemeenschapsraad. In september 1976 werd er een kerngroep uit toekomsti ge bewoners (kopers en huurders) samen gesteld, die onder leiding van Ben Holle- brand als een vertegenwoordiging van de toekomstige bewoners optrad in het over leg met gemeente, stedebouwkundige bou wers en ambtelijke deskundigen. Die kern groep ging ook na in hoeverre het nu op tafel liggende plan gepubliceerd in onze editie van zaterdag 28 mei overeen kwam met wat in een veel eerder stadium door de toekomstige bewoners aan wensen naar voren is gebracht. De bevindingen zijn geformuleerd in een lijst van conclu sies en aanbevelingen. Deze lijst is donder dagavond door de kerngroep doorgepraat met alle aanwezige bewoners, opdat de kerngroep er Zich van kon overtuigen, dat haar meningen door „de achterban” wor den gedeeld. Dan kan de lijst namelijk als representatief voor de mening van de toe komstige bewoners aan het gemeentebe stuur worden aangeboden De kerngroep vindt het noodzakelijk te komen tot de oprichting van een belangen groep. De begeleiding door de Gemeen schapsraad stopt namelijk na de vaststel ling van het plan. De belangengroep zou twee secties moeten krijgen, één voor ko pers en één voor huurders, die gemeen schappelijk opereren als het om gemeen schappelijke problemen gaat. Aanbevolen is een bestuur van zeven'a acht mensen te vormen. Een aantal leden van de kern- „sa BEVERWIJK. Zaterdag 4 jum opent het autobandenspeciaalbedrijf Jan van een levensgroot dambord De scholieren den Broek een vestiging aan de Spoorsin- zelf brachten de witte coatinglaag aan. gel. voorheen het pand van expeditiebe- waama kunstschilder Piet de Ridder de drijf Wijnands. velden van sprekende kleuren voorzag. Hinkelbanen en dambord moeten, na on der meer gelakt te zijn, de invloeden van weer, wind en kinderschoenen voorlopig een jaar of vier kunnen weerstaan. Schoolhoofd F.Koning was degene, die op een gegeven moment op de lumineuze ge dachte kwam de grijze speelplaats op te sieren met permanente hinkelbanen en een l Voorzitter Martin de" Groot zei donder dagavond tijdens de ledenvergadering, dat de ruimte, die het Dienstencentrum in de Jansheeren ter beschikking heeft, beslist niet kleiner kan worden, omdat het aantal bejaarden, dat de diverse activiteiten en soosmiddagen bezoekt, met de dag groter wordt. „Indertijd is afgesproken, dat het „_o I Dienstencentrum de “Voorzaal en de ver- funktie de boerderij Meerestein in het J binding tussen deze zaal en de grote zaal plan kan krijgen. kan huren. Daar houden wij ons aan. Wil men een oplossing zoeken voor een uitbrei ding van de Jansheeren, dan hebben wij ■daar geen bezwaar tegen. Maar dan zal men die ruimte buiten de zaal van het Dienstencentrum dienen te zoeken”. Alle bestuursleden van het Dienstencentrum deelden deze mening van het dagelijks bestuur. „Wij willen de zaal ’s avonds best verhuren, maar verder gaan we niet”, al dus voorzitter De Groot. Het Dienstencentrum nam donderdag avond afscheid van het bestuurslid Bo- BEVERWIJK. Overleg tussen de Raad van Kerken en de bejaardentehui zen Westerheem en Huis ter Wijck heeft er I toe geleid, dat de korte oecumenische diensten die daar door de week gehouden worden, zijn opengesteld voor alle be langstellenden. O

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9