BEGONNEN VERBOUWING LINKER BEEN Eéndagsexpositie Vredevorstkerk FUNKTIONELE VERSIERING HEEMSKERKSE SPORTHAL Hondenpoep veilingen beverwijk Muzikale show op Julianaplein ,,DE MORIAAN14 Vaandel en vlag verdwenen L Geen jazz in Alpha Spreekuur CDA Klaverjassen in Harmonie-ge bouw |L 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 7 JUNI ZATERDAG 4 Niet onvoordelig 11- EEKSTEIJMUIDER MARKIEZENFABRIEK KvanVELBi "SCHERMEN 4AWUZIEEN (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. Nog voor het jaar rond is, zal het filiaal Wijk aan Zee van de openbare bibliotheek Beverwijk-Heems- kerk uit de huisvestingsproble men zijn. In de loop van oktober of november kan het nieuwe, aan dorphuis „De Moriaan” vastge bouwde filiaal in gebruik worden genomen en de deur van de huidi ge vestiging aan De Zwaanstraat voor altijd worden gesloten. Totaalplan a. Groenten ^it seizoen kan er op donderdagavond 9 |m Bibliotheekfiliaal Wijk aan Zee i nog dit jaar onder de pannen it ie n at. t) n- a. o m re ïg (ADVERTENTIE) M. Bij de bouwactiviteit zal, aldus voorzit- Geen onvoordelige zaak voor de bad plaats. Met de uitbreiding en verbetering van „De Moriaan" is een investering van 650.000 gemoeid. Voor de financiering van de verbouwing zorgt de Stichting Dorpshuis Wijk aan Zee, die daartoe een geldlening van 840.000 heeft afgesloten. ter E. Gerritse van de Stichting, overigens prioriteit worden gegeven aan de sporthal. Deze wil men in het belang van de sport verenigingen zo kort mogelijk gesloten houden. Gedacht wordt aan een periode van hooguit zes weken in de loop van augustus en september. De bouw wordt uitgevoerd door het Be verwijkse aannemingsbedrijf Meijer, die indertijd ook „De Moriaan” in de record tijd van acht maanden heeft neergezet. MIDDENHAVENSTRAAT 27 IJmuiden - tel. 02550-14108 De natuursla is nu wel een hoofdprodukt met aanvoeren van zo’n 100.000 krop per dag. De prijzen lagen tussen 12 en 50 cent; in het begin van de week nog iets hoger. wedstrijd kan door iedereen worden deel genomen. Voor muzikale omlijsting zor gen de BHK-boys’. De opbrengst ook van de verloting is bestemd voor de verbouwing van het Harmonie-gebouwtje. Deze gemeentelijke boeman let niet alleen op de honden. Hij ziet ook toe op de wijze waarop de burgers het huis- en grofvuil aanbieden. Ook dat ge beurt in Nieuwegein, evenals in Bever wijk, soms niet al te netjes. Opnieuw mag de man dan optreden, alhoewel hij minder snel het beruchte boekje zal trekken. Maar met de eigenaars van honden in Nieuwegein kent hij geen pardon. Dat hij zijn werk juist in de kerk tentoonstelt komt door de vele tekeningen, die hij in de laatste vijf jaar gemaakt heeft voor het informatieblad van de Kritische Gemeehte IJmond De IJmonders, die de artistieke Zaankanter in hun kerkban ken zagen zitten, wilden wel eens meer van zijn werk zien „Het was erg leuk, dat ik voor de eerste keer mocht meelopen. Het viel niet tegen, maar ook niet mee met zo’n zaktrom. Ook al had ik de laatste tijd veel gestudeerd in de kamer op mars platen van de KMK, waarbij mijn va der instructies gaf, geregeld vergat ik om met het linkerbeen te beginnen. Ook met rechtsomkeerd en draaien kwam ik vaak in de war. Maar uitein delijk kreeg ik het toch in de gaten en gaat het op marsmuziek veel beter. Zo voorbereid ging ik zaterdag mee op pad. Als we klaar zijn met lopen, waar om blijven we dan niet altijd even na, om complimentjes te maken en om te bespreken wat we verkeerd hebben ge daan. Ik bedank hierbij John Johansen, Willem Schoonewolf jr. en G. van Roon voor het leren van trommelen”. ri te n n. ia. hi 8 ie 2 BEVERWIJK. De CDA-gemeente- raadsfractie houdt maandagavond van 7.30 tot 8 uur spreekuur in het Stadskan toor. ZO m g BEVERWIJK. Het ergste wat een vrolijke wandelaar kan overkomen is het trappen in een hoop hondenpoep. De meest gruwelijke verwensingen aan het adres van de viervoeter en zijn of haar baasje rollen over het trottoir en wie een hondenhater is wordt door die ongelukkige stap in de hoop ge sterkt in zijn mening over de hond en de ongein op trottoirs en wandel paden. i: •1. ir n- n. e e ;i T a. lt e- se ir. t). d Spinazie staat weer in de volle belangstel ling van de handel. Bij een aanvoer van 60.000 kilo lagen de prijzen tussen 40 en 85 cent per kilo. Bospeen noteerde bij een aanvoer van 10.000 bos per dag, een prijs tussen 190 en 225 cent per bos. Ook de andijvie ging vlot weg. Er komt nu zo’n tien ton per veilingdag, waarvoor van 115 tot 145 cent per kilo wordt betaald. Rabar ber gaat vlot weg voor 85 cent per bos. Er komt nu zo’n 20.000 bos per veilingdag. Radijs noteerde van 35 tot 55 cent per bosje en ook dit is nu een groot artikel in het totale assortiment geworden. Bloem kool is nog schaars en duur en dat geldt ook voor de bonen. De peulen leverden 1500 cent per kilo op. De resterende aan voer van de winterprei levert tot 280 cent per kilo op. Kroten, postelein en de ver schillende soorten soepgroenten vullen het aanvoerpakket aan. Er worden goede prij zen voor betaald. Voor het overige is men nog grotendeels op de kasbloemen aangewezen. De anjers noteerden van 20 tot 62 cent per stuk. Voor de rozen werd 10 tot 46 cent per stuk betaald. Fresia trok in het midden van de week in prijs aan tot 24 cent per stuk. Gladiolen uit de kas haalden tot 37 cent per stuk. Gerbera steeg in prijs tot goed 50 cent per stuk. Van buiten komen nog wat korenbloemen, pyrethrum en margrieten. Deze voorjaarsbloemen voor de veld- boeketten zijn goed te verkopen. Er is nu een ruim sortiment aan potplan ten. De handel toont veel interesse en er worden goede prijzen voor betaald. Min der vlot ging het deze week met het perk- goed. De markt blijkt ruim voorzien te zijn en de prijs bleef dus matig. Mogelijk dat een beetje regen de animo om de tuinen te beplanten weer doet toenemen. De uitvoering van het uitbreidings- en verbeteringsplan voor „De Moriaan” is deze week begonnen met het storten van de fundering voor het nieuwe bibliotheek filiaal. Rond november moet het karwei in z’n totaliteit geklaard zijn. BEVERWIJK.Voor de laatste maal in 'i dit seizoen kan er op donderdagavond 9 I juni worden geklaverjast in het Harmo- (Van een medewerker) BEVERWIJK. De bloemenprijzen la gen deze week beduidend hoger dan in de nogal warme pinksterweek. Het beeld van de aanvoer is wat aan het veranderen, nu de irissen van buiten in vrij grote partijen worden aapgeyoerd. Er worden redelijk goede prijzen voor betaald; maar nogal uiteenlopend van 120 tot 350 cent per bos. Soort en kwaliteit spelen daarbij een grote rol. «S S': BEVERWIJK De 49-jarige Westzaanse tekenaar/illustrator/tekstschrijver W. Hessels is een bescheiden man. Na ruim dertien jaar hard werken als zelfstandig tekenaar houdt hij voor de eerste maal een expositie. Vanmiddag van 3 tot 6.30 uur kan men in de Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden de tekeningen en illustraties van de heer Hessels in alle rust bekijken. Overigens behelst de bouwactiviteit rond „De Moriaan” niet alleen het biblio theekfiliaal; in het kader van een groot uitbreidings- en verbeteringsplan voor het dorpshuis wordt tegelijkertijd een hobbyruimte gerealiseerd, nieuwe ber- gingsruimten gecreëerd, de tribune-ac- commodatie verbeterd en de douche- en kleedruimten vergroot. Over dit plan is begin dit jaar nogal wat beroering ontstaan, toen wethouder Hoogeboom de tribune-nieuwbouw uit het totaalplan wilde schrappen omdat hij dit onderdeel in het licht van de gemeentelijke prioriteitstelling op sportgebied „niet di rect noodzakelijk en daarom feitelijk on gewenst” achtte. Het bestuur van „De Mo riaan" daarentegen toonde zich niet bereid de tribune te laten vallen. Gedreigd wend zelfs, in dit geval ook geen aanbouw van de bibliotheek neer te zetten. Na veel heen en weer gepraat werd de „koppelverkoop" uiteindelijk door een krappe raadsmeer- derheid gesanctioneerd, zodat Wijk aan Zee èn een nieuw bibliotheekfiliaal èn een grondig opgeknapte Moriaan aan de trans actie overhoudt Met dank aan de BHK, de gemeente Nieuwengein en Willem Hessels. Sa menstelling Jan Piet Stokman. In de nieuwbouw van het dorpshuis krijgt de bibliotheek de beschikking over een ruimte van vijftien bij twaalf meter, waarin naast de eigenlijke uitleencentrale ook een keuken en toiletten zijn opgeno men. Een hele verbetering in vergelijking tot het pand waarin het filiaal nu is onder gebracht. Dit onderkomen werd zoals bekend enkele jaren geleden al door de rijksinspectrice van het Nederlands Bibliotheekwezen afgekeurd. Lopende de onderhandelingen over de aanbouw van een nieuw bibliotheekfiliaal aan de noord-oostgevel van „De Moriaan” bleek men echter wel bereid de subsidië ring voort te zetten, mits nog in 1977 met de bouw zou worden begonnen. Zou dit niet het geval zijn, dan werd de subsidie inge trokken, waarmee de bibliotheekvestigmg in Wijk aan Zee gelijk aan een zijden draadje zou zijn komen te hangen. Met het storten Van de fundering voor het nieuwe filiaal aan De Dorpsduinen is voor de vijfhonderdvijftig Wijk aan Zeese lezers het voortbestaan van de bibliotheekvesti- ging weer voor jaren veilig gesteld. Zijn werk bestaat voornamelijk uit illustraties bij verhalen, artikelen of in de vorm van strips In het jeugdtijdschrift Okki bijvoorbeeld verzorgt hij jaarlijks 48 dubbele pagina’s, bestaande uit strips en verhalen Bovendien maakt hij voor hetzelfde blad 24 dubbele pagina’s Wereldoriëntatie Verder is hij actief in het blad van de dierenbescherming, maakt hij cartoons voor het personeelsblad van - Wessanen N V en verschijnen geregeld tekeningen van hem m Hervormd Neder land Naast deze vrij vaste werkzaamheden krijgt hij ook veel eenmalige opdrach ten, zoals het ontwerpen van affiches Op de foto, een haas, getekend door Wessels BEVERWIJK. In het blad „De No tenkraker” van de Beverwijkse Harmo nie Kapel, altijd wel goed om even door te neuzen, kwamen we een ontboeze ming van Frans Kwakkel tegen. Frans liep voor de eerste maal in zijn leven in de BHK mee. In de Beverwijkse AlgemenePlaatse lijke Verordening heeft de gemeente diverse bepalingen opgenomen om de overlast van honden wat tegen te gaan, maar zover als de gemeente Nieuwe gein is gegaan, durfde Beverwijk niet. In de APV komen regels voor, waar mee strenger kan worden opgetreden tegen de overlast van hondenpoep. Di verse malen, vooral op kennismakings bijeenkomsten met nieuwe bewoners, werd er bij het gemeentebestuur op aangedrongen, hiertegen fikse maatre gelen te nemen. Uitdrukkelijk staat er nu in de nieuwe APV, dat de begeleider van een hond er voor moet zorgen, dat de hond zich niet van uitwerpselen ont doet op kinderspeelplaatsen, speelter reinen, speelweiden, gazons, plantsoe nen en op wegen, die binnen de be bouwde kom liggen. De goot langs de rijweg is daar de meest aangewezen plaats voor. En voor de hondenbezit ters is het niet zo’n grote moeite om de hond voor het doen van een behoefte in de richting van die plek te geleiden. Voorts kent men daar, evenals in Beverwijk, een aanlijngebod. Maar de dieren daar mogen alleen maar loslo pen op die plaatsen, die daarvoor door burgemeester en wethouders zijn aan gewezen. De terreintjes zijn aangege ven met gele borden met het opschrift „Laat hier uw hond uitrennen”. De nieuwe APV van Nieuwegein schrijft onder meer voor, dat de dieren een halsband moeten dragen met daar op naam en adres van de eigenaar. De gemeentelijke milieucontroleur, een strenge man daar in Nieuwegein, ziet er op toe, dat de regels worden nageleefd en bij overtreding komt ogenblikkelijk het proces-verbaalboekje tevoorschijn. BEVERWIJK. De Beverwijkse Harmonie Kapel treurt. Nu de vereni ging zich gaat opmaken om óp gepaste wijze het 65-jarig bestaan te vieren overschaduwt de spoorloze verdwij ning van het vaandel en de vlag van de majorettes het jubileum. Voor de BHK betekent het vaandel een kostbaar bezit en ondanks alle verwoede pogingen het kleinood op te sporen is het nog niet gelukt het eigendom boven water te halen. Ook de geschonken vlag van de majorettes is sinds enige jaren verdwe nen. Zomaar. Een gekke toestand. BEVERWIJK. De geplande jazz-voor- stelling in de Alphasoos gaat vanavond niet door. Enkele musici zijn verhinderd en om die reden moet de jazz-avond naar een andere dag worden verschoven. De voorgevel van de Dr. Prinsenhal heeft een heel ander, fleuriger, aanzien gekregen. Dat houdt verband met de verbouwing die op het ogenblik binnen wordt uitgevoerd. De tribune aan de zijde van de Maerelaan verdwijnt en daarvoor in de plaats komt er een vergrote en verbeterde kantineruimte met een bar Om de intimiteit van die ruimte te bevorderen is er tegen de glazen buitenwand een metersgrote aluminium strip aange bracht met naar de buitenzijde toe voorstellingen in het kader van de sportbeoefening. De strip dient tevens als zonwering (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. Zaterdagavond 11 juni wordt er op het Julianaplein een grote muzikale show gegeven, waaraan wordt meegewerkt door „Arion”, de jeugddrumband „Die Wijckers” en het tamboer- en pijperskorps „Willem Eg gert” uit Purmerend. Zondag volgt dan de traditionele mars wedstrijd, die „Arion” nu voor de zevende maal organiseert. De deelnemers worden op zondag 12 juni om 10.30 uur in café „De Zon” ontvan gen door burgemeester A J Hubers, de jury en het bestuur van „Arion” Na afloop van de wedstrijden worden de prijzen uit gereikt door wethouder J Camfferman De wedstrijden staan onder auspiciën van de Nederlandse Unie van Muziekvereni gingen In de verschillende secties van de jeugd- divisie nemen deel „Die Wijckers”, het opleidmgsorkest van de IJmuider Harmo nie, „De Woudklappers” uti Hoogwoud, Prins Alexander” ut Hank (NB), „Am sterdam Zuid” en Willem Eggert” uit Pur merend Ui de andere divisies nemen deel tam- ouerkorps De Reel' uit Westzaan. Door ttecht Verkregen’ un Den Haag, „Con Brio uit Monnickendani, „Harmonie' uit Assendelft TTB (Beverwijk), „Willem Eg gert Kunst na Arbeid" uit Dordrecht, de Hoogoven Harmonie de IJmuider Harmo nie St Caeila uit Heemskerk, „Excelsior uit Limmen Bubo’ uit Amsterdam Na de pinksterdagen zijn de aanvoeren ntegebouwtje °aan de Groenlaan. Aan de voor de groenteveiling met sprongen om- hoog gegaan, maar dat leverde bij de afzet geen moeilijkheden op, want alles werd voor zeer goede prijzen verkocht. dB

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7