Sörensen SCHAARBEKER BU PHILIDOR Hermes leidt in eerste klas van Ham Schaaktoernooi Haarlemmermeer BLOEMENDAAL BOEKTE MAKKELIJKE TRIOMF Schaaktitel van De Mon in tweede Bollenstreek klas zaalvoetbal I Wielerwedstrijd een groot succes Winnaars Grand Prix haalden moyenne van 37,3 kilometer damtoernooi blijft bondscoach Biljarttitel voor André Spaarne-roeisters verrassend sterk Sterk spel DCIJ in Streutgers: golfkampioen badminton ■II voor J. Kamps Rood Wit-Hercules wordt overgespeeld I R'W Promotie Castricum twijfelachtig Cricketincident bij HCC w -.z» 7 19 19 7 7 SPORT MAANDAG 6 JUNI 1 t r a s t 1 L r 1 8 t 1 l I I HAARLEM. Steen Sörensen blijft bondscoach van de Nederlandse Badmin ton Bond. De Deen bereikte dit weekeinde overeenstemming met het hoofdbestuur van de bond om zijn contract, dat aan het einde van dit jaar afloopt, voor onbepaal de tijd te verlengen met een minimum van drie jaar. Het hoofdbestuur verwacht bereikt te hebben dat de continuïteit in de uitvoering van het vijfjarenplan is zeker gesteld met het verlengen van het con tract van Sörensen. Tevens werd voldaan aan de wens van de spelers, die op het aanblijven van de Deense oefenmeester hadden aangedrongen. (Van een medewerker) HAARLEM. Het team van De Mon is er door een 2-1 zege op De Klos ingeslaagd om beslag te leggen op het kampioen schap in de derde klas G van de Haarlem se zaalvoetbalcompetitie. De Mon mag het volgende seizoen in de tweede klas uitkomen. BSM leed in de eerste klas B een forse 10-1 nederlaag tegen FC Graetz en moet door dit verlies een stapje terug doen naar de tweede klas. Figee 2 zegevierde in de reserve derde klas G met een score van 2-1 over TYBB 3 en promoveert daardoor naar de reserve tweede klas. Hillegom: eerste klas B: BSM-FC Graetz 1-10 (BSM degr.); derde klas G: De Klos-De Mon 1-2 (De Mon kamp.); Daltons-Para- diso Boysi 15-3; res. derde klas G: Figee 2- TYBB 3 2-1; (Figee 2 prom.); res. derde klas H: Plumbers 2-Hoofddorp 2 3-2. (Van onze cricketmedewerker) HAARLEM. Het cricketprogramma van dit weekend viel goeddeels in het water. Bloemendaal had het geluk dat de wedstrijd op zaterdag was vastgesteld, zodat het niet tevergeefs het veld introk. In Den Haag ging HHC III eerst batten en werd door Alexander Huygen die vier wickets nam en Pim Kruyt die drie slachtoffers maakte, ruim voor tijd voor 122 all out gegooid. De Bloemendaalse bowlerij had de steun van zeer goed veld werk. De Hagenaars boekten even succes toen het openingspaar Huygen en Dunning voor een paar nins werd opgeruimd, maar Alexander de Geer maakte al gauw aan alle illusies een eind. Hij ging pas uit op 66. Daarvan had Pim Kruyt er inmiddels al 44 gescoord. Zijn totaal-score zou uiteindelijk 61 bedragen. Larry Worrel bleef met 29 niet uit in gezelschap van zijn partner Cees van Buchem die na enige weken afwezig heid ook weer eens van de partij was en met 20 not out op de hem bekende wijze een steentje bijdroeg aan deze zeer een voudige overwinning met zes wickets. Aan de Spanjaardslaan werd zondag bij Rood Wit-Herculea na een uur spelen be sloten niet het risico te lopen via een dagje veld in, veld uit uiteindelijk wellicht tot een draw met 1-1 uitslag te komen. Hercu les was na gewonnen toss gaan batten. Henny Wijkhuizen daarover; „Dat hadden wij zelf ook graag eerst gedaan. Hercules bat nu eenmaal niet graag tegen een totaal op en het zou nu wel eens een lastig karwei kunnen worden”. Dat werd het niet, de Herculanen scoorden 28 runs en verloren 1 batsman di lbw ging op het bowlen van Albert Slendebroek. Een definitieve da tum voor overspelen werd nog niet vastge steld maar zondag 17 juli lijkt de meest waarschijnlijke datum. HAARLEM. De Grand Prix Damia- te, een wielerwedstrijd voor toer- fietsers op het circuit van Spaamwou- de is een doorslaand succes gewor den. Onder uitstekende weersomstan digheden hebben de 23 deelnemende ploegen twaalf uur achtereen gefietst. En hoewel het er in de eerste plaats om ging om met vier man het halve etmaal vol te maken, werd er vooral aan kop bijzonder hard gereden. (Van onze cricketmedewerker) HAARLEM. Bij het cricketduel tus sen UD en HBS zag het er lang naar uit dat de regen deze ontmoeting niet zou kunnen beïnvloeden, maar dat bleek uiteindelijk een vergissing. Terwijl de Haagse ploeg goed stond te spelen en op 120 pas twee batslieden kwijt was, viel er zo’n plens water dat de wedstrijd gestaakt moest worden. In de eerste klasse kon zondag alleen de wedatrijd Hermes-DVS tegen de Krekels tot een goed einde worden gebracht. De Sehiedamse ploeg zette de bezoekers voor 85 runs aan de kant en haalde daarna de overwinning binnen met nog zeven wic kets in handen. Door deze overwinning - de vijfde in successie - heeft Hermes de leiding veroverd. In de vaderlandse cricketwereld heeft de wedstrijd tussen HCC en UD (gespeeld op Tweede Pinksterdag) veel stof doen op waaien. De Hagenaars ontstaken in woede toen op de laatste bal van de wedstrijd hun laatste batsman Keilholx aan het dode wicket door Stevens Lubbers run out werd gegooid. Keilholz war tevoren door de UD- bowler gewaarschuwd, dat hij gestumped zou worden indien hij zich buiten zijn crease zou begeven. De HCC-er stoorde zich er niet aan en liep - voordat Lubbers de bal losliet - vooruit om zo snel mogelijk aan de overkant te kunnen zijn. Het kostte hem zijn wicket en HCC de nederlaag. In het clubhuis van HCC kreeg dit incident een vervolg wat nogal opzienbarend was. De Haagse vereniging namelijk weigerde de Deventenaren van een consumptie te voorzien toen ze die voor eigen rekening wilden bestellen. De uitslag: 1. Autobedrijf Witte, 2. Onze Krant, 3. De Leesmap, 4. Fiat Beekman, 5. Puck Snacks, 6. Van Eg- mond, 2 t/m 6 op één ronde, 7. De Telegraaf op twee ronden, 8. De Vos sen op vier ronden, 9. Dactilo, 10. HD Ladies, 11. Zandvoortse Politie Sport vereniging, allen op 5 ronden, 12. Ons Genoegen op 7 ronden, 13. Hoogland, 14. Nova Zembla op 8 ronden, 15. Kaai mannen, 16. GPD op 9 ronden, 17. De Waterlander op 10 ronden, 18. lomar op 11 ronden, 19. PWEN op 13 ronden, 20. Back Ground Music op 13 ronden, 21. Freddy’s Coupon op 14 ronden, 22. Axmeriscota op 16 ronden en 23. Radio Parade op 20 ronden. streep. Met een 2‘/a-l‘/a zege op Eindhoven werd Watergraafsmeer winnaar van het brons. (Van onze schaakmedewerker) HOOFDDORP. In Hotel De Beurs is het open kampioenschap van de Haarlem mermeer van start gegaan met 24 deelne mers die elkaar in zeven ronden volgens het Zwitsers systeem de titel zullen be twisten. De VHS-speler Rob Mol uit Vijf huizen is titelverdediger. t i t l AMSTERDAM André van Ham uit Egmond aan Zee heeft in Amsterdam het biljarttoemooi om het Nederlands kampi oenschap anker kader 47/2 eerste klasse gewonnen. Hij verzamelde elf wedstrijd- punten. Tweede werd Bert van Nijnatten uit Steenbergen en derde Wim van Rosen uit Ubach over Worms. De eindstand is: 1. Van Ham (Egmond aan Zee) 11 punten, 300 hoogste serie, 26.60 algemeen gemiddelde, 2. Van Nijnatten (Steenbergen) 8 138 19.95, 3. Van Rosen (Ubach over Worms) 8 164 18.21, 4. Feeke (Castricum) 8 110 16.90, 5. Schmitt (Rotterdam) 7 230 21.65, 6. Beekman (Amsterdam) 6 160 20.28, 7. Van der Veer (Broeksterwoude) 6 167 15.87, 8. Bult (Losser) 2 114 14.52. Damclub IJmuiden kwam in een sterke formatie uit en een glanzende eindzege was het gevolg Alle wedstrijden werden in een 8-2 zege omgezet door de IJmuidena- ren Ook het tweede vijftal van IJmuiden boekte succes in de B-groep en pakte even eens de eerste prijs Opnieuw kan de jubi lerende Haarlemse Damclub op een ge slaagd dam-evenement terug zien. De eindstand in beide groepen werd Groep A. 1 DCIJ 3-6, 2 BDC 3-3,3 HDC 3-3, 4. Santpoort 3-0 Groep B: 1 DCIJ 2 3-6, 2. Damiate 3-3, 3. DVS 3-3. 4. HDC 2 3-0 ‘en rist ars ten al len hn jen de tiet an- lit- ak ?rd aet HILVERSUM (ANP(. Piet Hein Streutgers van de Kennemer Golfclub bij de heren en Alice Janmaat van de Hilver- sumse Golfclub bij de dames zijn de nieuwe nationale golfkampioenen. Streutgers won op de banen van de Hilversumse golfclub in de finale met 4 en 3 van Taco Krol (Groningse Golfclub), nadat hij in de halve finale pas in de verlenging op de 19e hole Bart Nolte (Eindhoven) had verslagen. Krol had de eindstrijd bereikt via een overwinning in de halve finale op de onttroonde titelhou der Jaap van Neck (Breda). Hij won met 2 en 1. Alice Janmaat veroverde haar vierde nationale titel dakzij een ruime 5 en 4 overwinning op Bep Gürlcher van de IH1- versumse Golfclub in de finale van het damestoernooi. Het merendeel van de spelers komt uit Hoofddorp, Badhoevedorp en Nieuw Ven nep maar ook in Amsterdam en zelfs in Gouda is dit kampioenschap belangrijk genoeg geacht om zich als deelnemer aan te melden. De eerste ronde waren er wat problemen met het licht, wat voor scha kers die urenlang op een bord moeten turen een belangrijke aangelegenheid is. Wedstrijdleider J. van der Riet wist alle problemen op te lossen en noteerde de volgende uitslagen: Ir. P. J. J. Levert (H’dorp)- R. G. Wouterson (H’dorp) rem., J. van Wijgerden (Gouda)- B. Groeneweg (Badh. dorp) rem., G. M. Visser (Rij- senhout)-E. Jaspers (Zwanenburg) 1-0, P. Tib- bertsma (A’dam)-W. Honcoop (Nw.Vennep) 1-0, A. R. Jungen (Zwanenburg)-H. J. Schouten (Badh.dorp) 1-0, S. Portis (H’dorp)-P. Waldram (Nw.Vennep) 0-1, J. P. Derendoop (Nw.Vennep)- H. Ransdorp (Lisserbroek) 1-0, P. Eijkelestam (Nw.Vennep)-!. M. Meij (A’dam) rem., W. Kraaij- kamp (Badh.dorp)-C. J. van der Helm (H’dorp) 1- 0, C. V. J. Biémans (Badh.dorp)-D. Korringa (H’dorp) 0-1, J. Verwoert(Rijsenhout)-G. van Wij gerden (H’dorp) rem., R. Mol (Vijfh.)-L. Külman (Vijfh.) 1-0. De 2e ronde wordt vandaag gespeeld. naars prijzen uit handen van film- en televiesie-expert Simon van Collem. Van de 92 deelnemende renners moesten er slechts twee wegens bles sures uitvallen. Hun verplichtingen werden echter door de resterende drie ploegmaats overgenomen, zodat alle 23 teams de eindstreep haalden, inclu sief de enige damesploeg HD-Ladies, die zelfs op een eervolle tiende plaats eindigde. Voor de organisatoren van deze wedstrijd, Damiate Pers (Haar lems Dagblad, IJmuider- en Bever- wijkse Courant) en de wielerclub Ex celsior betekent deze succesvolle Grand Prix dat er volgend jaar een tweede wellicht uitgebreider Grote Prijs komt! Hoofddorp: derde klas G: De Gier-De Klos 1-1; derde klas H: Lansing B.-Vrou- wentroost 4-4; res. derde klas H: Hoofd dorp 2-Hoofddorp 4 1-2 (Hoofddorp 4 prom.); J. M. Bakker 3-Zomerzorg 2 3-4; De Mon .2-Hoofddorn 3.4-4. (Van onze dammedewerker) HAARLEM. In het kader van de festiviteiten rond het 70-jarig bestaan van de Haarlemse Damclub heeft het bestuur van deze vereniging zaterdag een vijftal- len-toernooi voor clubs uit Kennemer- land gehouden Helaas lieten enkele teams op het laatste moment nog verstek gaan, doch de organisatoren wisten alle moeilijkheden vlak voor aanvang van dit toernooi op te lossen. De uotnnende ploeg van de urund Pna Uamtuie team van autobedrijf Witte, ontvangt de beker uit dunden aan tfirnon van iJolleni. Halve finales: Zwolle-Eindhoven 2-2 (Zwolle wint), Watergraafsmeer-Philidor 1-3; owi de 3e plaats: Eindhoven-Watergraafsmeer 1‘/2-21/ï (P. Scheeren-Van der Sterren 0-1, Bosscher-Van der Weide 1-0, Van Genugten-Borm 0-1, M. Scheeren- De Lange rem.); Finale: Zwolle-Philidor 1-3 (Spaargaren-Bakker 0-1, Nederkoom-Van Maa- ren 1-0, Van Zaalen-Van der Wiel 0-1, Kwakke- laar-De Graaf 0-1). Van de beide Noordhollandse vertegenwoordigers in de promotiecompetitiè naar de KNSB heeft Witte Paard 2 met een 5-5 gelijkspel in Rotterdam tegen Spangen 2 de competitie van de landelijke schaakbond be reikt. Voor de Noordhollandse kampioen Castri cum is promotie nog twijfelachtig. In de laatste wedstrijd werd de ploeg in eigen huis door Rotterdam 2 op een 4-3 achterstand gezet. De andere resultaten in deze promotiegroep ver plichten Castricum uit de drie resterende partij en in elk geval twee punten te scoren om middels een gelijkspel nog tot promotie te komen. Slaagt de ploeg er niet in deze wel aanwezige mogelijk heid te realiseren dan promoveert naast Rotter dam 2 het over DSC (Delft) zegevierende Witte Paard (Sas van Gent). Bij de reeds eerder ge promoveerde ploegen hebben zich het weekein de inmiddels gevoegd ASG (Apeldoorn), Witte Paard (Koog aan de Zaan) en LSG 2 (Leiden). Poule A: ASV-DSC (Drachten) 4>/2-4'/2 vl., Gro ningen 4-Almelo 5'/2-3'/2 vl.; Poule B: ASG- Schaesberg öViA’A Paul Keres 3-BSV 4*/2-41/2 vL; Poule C: Spangen 2-Witte Paard 2 5-5, LSG 2-Tal 7‘/2-2’/2; Poule D: Castricum-Rotterdam 2 3-4 vL, Witte Paard (Sas van Gent)-DSC (Delft) 6l/2-2>/2 vl. (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM. Het Leidse Philidor heeft de bekercompetitie van de KNSB gewonnen. Na in de halve finale het hoofdstedelijke Desisco/Watergraafsmeer de pas naar de eindstrijd te hebben afge sneden (3-1) werd in de finale het verras send tot de eindstrijd doorgedrongen Zwolle met dezelfde cijfers geklopt. Zwolle had dit weekeinde in Utrecht na een aanvankelijk 2-2 gelijkspel de schaak club Eindhoven verslagen. In de finale bleek de ploeg evenwel tekort te schieten tegen een fel op de beker belust Philidor dat in deze knock-out competitie eerder reeds het gevreesde Volmac/Rotterdam had uitgeschakeld. Met de spelers Bakker, Van Maaren, Van der Wiel en De Graaf bereikte Philidor zegevierend de eind- De Brabantse biljarter Tummers heeft in Weteringsbrug het toernooi om het Nederlands kampioenschap libre klein (hoofdklasse) gewonnen. Hij bleef zonder verliespunten. Tweede werd Van der Wiel uit Vught, die alleen van Tummers ver loor, en als derde eindigde De Vries uit Zevenhuizen. De eindstand is: 1. Tummers (Hoogerheide) 14 punten, 153 hoogste serie 17.11 algemeen gemiddelde, 2. Van der Wiel (Vught) 12 195 16.20, 3. De Vries (Zevenhuizen) 8 126 13.64, 4. Valk (Waar land) 6 86 17.16, 5. Thomassen (Emmen) 6 94 11.21, 6. Breuls(Bom) 6 117 10.06, 7. De Wilde (Amsterdam) 4 99 10.78, 8. Kerk- meyer (Wilp) 0 40 7.43. (Van onze roeimedewerkster) AMSTERDAM. Anneloes van der Zee, Sharone Ceha, Cathalien Neelissen, Judith Mulder en stuurvrouw Marietta Went van het Spaarne zullen zeer waar schijnlijk door de roeibond naar Duis burg worden uitgezonden daar zij afgelo pen weekeinde kampioen werden bij de meisjes tot zestien jaar. Zij roeiden in de dubbelvier verrassend goed, terwijl de dubbeltwee, waar zij tot nu toe meer in opvielen nu beduidend minder goed ging. Ook Jacqueline Stefels zal samen met Sjoukje de Bie naar Duisburg gaan. Beide ploegen roeiden op zaterdag hun race op de roeibaan in Amsterdam, waar voor de twee-en-vijftigste maal de Amsterdamse roeibond wedstrijden organiseerde. Zon dag was voor de meeste ploegen een aan zienlijk moeilijkere dag, daar de wind tot storm was toegenomen, wat wel een erg goede techniek vereiste. Hierover bleken Gé Schous, Hans Povel (beide Spaarne) en Pieterman en Lycklama (Skadi) duidelijk te beschikken door zondag negentien se conden sneller te varen dan zaterdag en zo te laten zien inderdaad de snelste „lichte- vier-zonder” te zijn. Esther Kruiswijk, Gerdi Hartgerink, Karolien Heitweiler en Anneke van Brakel roeiden dit weekeind zeer verrassend door in de vier met te stappen en tweede van de twintig ploegen in het dames veld te worden In hun vaste nummer, de dubbelvier werden zij ook tweede. De rest van de Heemsteedse ploe gen van „Het Spaarne” en van de IJmui- dense vereniging „De Stern” behaalden geen verrassende prijzen in de hoogste categorieën, maar roeiden veelal wel in de voorste linie. Na precies twaalf uur kwam uitein delijk het team van Autobedrijf Witte als eerste over de eindstreep. Het win nende viertal had in die tijd precies 140 maal rond het parcours (3,2 kilometer) gefietst, wat neerkomt op een totaal van 448 kilometer, gemiddeld 37,3 kilo meter per uur. Een niet geringe presta tie voor deelnemers die niet in het bezit mochten zijn van een KNWU-licentie. Onder de renners bevonden zich ech ter wel een aantal gerenommeerde tourrijders, fietsers die gespecaliseerd zijn op lange toertochten. Hoe veel zij gewend zijn te rijden bleek onder meer uit het feit dat Lansbergen van de ploeg Onze Krant uit Alkmaar vorig jaar 26000 kilometer aflegde, waaronder een rit dwars door de Verenigde Staten. Het team van Onze Krant werd tweede op één ronde achterstand en de derde plaats was voor De Leesmap uit IJmui den. Nog drie ploegen, Fiat Beekman, Pucks Snacks en Van Egmond eindig den eveneens op één ronde van de winnaar respectievelijk als vierde, vijf de en zesde. De verrichtingen van de coureurs die om beurten een half uur volmaakten, werden constant gevolgd door enkele honderden toeschouwers langs het cir cuit. De verschillen tussen de doordou wers en de deelnemers die gekomen waren om wat rustiger aan te doen, liepen uit tot zestien ronden en meer. De poedelprijs ging naar de ploeg van Radio Parade uit Haarlem, die als laat ste binnenkwam op 20 ronden Zij ont vingen net als alle andere prijswin (Van onze schaakmedewerker) HILLEGOM. Met 102 deelnemers uit Nederland, België en Schotland heeft de schaakclub De Uil haar eerste lustrum- toemooi tot een groot succes gemaakt. In de kantine van de NV De Ringvaart wa ren niet alleen de deelnemers aan de vierkampen aktief maar waren voor de slotronden eveneens de spelers aan de slag die streden om het kampioenschap van de bollenstreek. De titel kwam terecht bij J. Kamps uit Lisse die als favoriet van start was gegaan en zijn plaatsgenoot G. van Dijk onttroon de. Deze kwam door verliespartijen tegen Kamps en C. Ippel (Hillegom) ditmaal niet verder dan een derde plaats. Tussen hen voegde zich de verrassend goed spelende A. van der Poel (Voorhout). Bij de vierkampers was in de hoogste groep de winnaar van vorig jaar A. Schuering (Lei den) niet van de partij. Ditmaal ging de eindzege naar de Rotterdammer C. J. van der Kleij die weliswaar gelijk doorkwam met J. Bakker (Noordwijkerhout) maar op grond van een vooraf bepaalde regel tot winnaar werd uitgeroepen. J. Bonkenburg uit Heemstede finishte slechts een halve punt achter beide spelers. De heer F. van Lierop, die als belangrijkste sponsor van dit toernooi aanwezig was om de prijswin- 1 naars te huldigen reikte de beker voor de beste buitenlandse deelnemer uit aan M. Dunlop uit de Schotse plaats Ayr. Het toernooi dat door De Uil uitstekend werd georganiseerd en geleid had de volgende resultaten. Kampioenschap Bollenstreek: Kamps-Van Dijk 1-0, Ippel-Bakkenes 0-1, Van der Zaag-Van der Poel 0-1, Van Dijk-Bakkenes 1-0, Van der Poel-Kamps rem., Ippel-Van der Zaag 0-1, Bak- kenes-Van der Zaag 1-0, Kamps-Ippel 1-0, Van Dijk-Van der Poel 1-0, Van der Poel Bakkenes 1- 0, Ippel-Van Dijk 1-0, Van der Zaag-Kamps 0-1, Bakkenes-Kamps rem., Van Dijk-Van der Zaag 1-0, Van der Poel-Ippel 1-0 Eindstand: J Kamps (Lisse) 4 pnt., A. van der Poel (Voorhout) 3‘/2, G van Dijk (Lisse) 3, O. Bakkenes (Nw. Vennep) 2Va, C. Ippel (Hillegom) en E. van der Zaag (Sassen- heim) 1. Vierkampen, gr 1: Van der Kleij (R’dam) en J. Bakker (N’hout) 2, Bonkenburg (H’stede) IV2, Zwarts (Bruinisse) V2. Prijswinnaars in de vol gende groepen werden, Gr 2: A. Lommerse 2'/a, Voorn 2, Gr 3: Hartog 3, Th Bakker IV2, Gr. 4: J. Havenaar 3, R van der Aardweg IV2, Gr. 5: J Vreeburg 1, L. Kensen 1, Gr. 6: Engelenbosch (België) 2, P. Zwetsloot 2, Gr. 7: J Lemmers IV2, A Waltman IV2, Gr 8: F. van Randen 2V2, P. A. van Zuylen 2, Gr. 9: Anne Brandsma 2V2, J W van der Loo P/2, Gr 10: J de Jong 3. G Keiler 2, Gr. 11. A van der Aarts 2, A Eikelenstam 1. Gr. 12: H Kruyver 2, W A. Spaan 2, Gr 13: R van Ooyen 3, Th Jonkheer 2 Gr 14: S Evenblij 2, H Meijer VI2, Gr 15: W Groen 2V2, N Hoogland 2. Gr 16: L Woonings 2V2, Th Brandsma 2V2, Gr 17: F Beginski 2. J Berbé 2, Gr 18: S van Kampen van ter ten: 2 teugdgr B M Vlieger 2'/2, J. Lommerse 2, Jeugdgr C’ P Nederstigt 3, P Haring 2 Jeugdgr D J Meijll 3. H van Masber gen 2 Wedstrijdleider van het geheel was K van der Ben Een beeld uit de cricketwedstrijd Rood Wit -Hercules. Wicketkeeper Tuininga en Mar Flohil slaan de battingactie van Schriek van Hercules gespannen gade. Mr i'

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 19