RIJKSWATERSTAAT ADVISEERT SNELHEIDSBEPERKING uit I burgerlijke stand Heemskerk I Reinigingsrechten ook in Beverwijk omhoog 2 7 TARIEF PER WOONEENHEID KINDERDAGUITZENDING WEER VAN START American Gypsy in Donkey Shot Burgemeester Scholtens in straatnaam Deel Anjercollecte blijft in gemeenten Wijziging uitvoeringen Volksmuziekschool BEVERWiJK-HEEMSKERK JUNI 19// DINSDAG 7 6 (Van een onzer verslaggevers) Politienieuws X Inlichtingen HEEMSKERK. De bewoners van het duingebied, die gebruik maken van de met verkeerslich ten beveiligde oversteekplaats in de Rijksstraatweg nabij de Ou dendijk kunnen tevreden zijn ove- rde voortvarendheid, waarmee de gemeente Heemskerk de over- steekproblemen aanpakt. (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. In en om „Ons Witte Huis” aan de Rel- weg in Wijk aan Zee is het met de rust gedaan, nu de gelijkna mige vakantieschool uit haar winterslaap is ontwaakt en de poorten weer voor een heel zo merseizoen heeft geopend. Sinds gisteren worden cen trum en bijbehorende knutsel tent bevolkt door een elftal peutertjes: de bescheiden voor hoede van een compleet leger drie- tot en met tienjarigen, dat de komende tweeëneenhal- ve maand zal gaan deelnemen aan de traditionele kinderda- guitzendingen naar strand en duinen. I 'f Oversteekplaats Rijksstraatweg ondergaat fikse verbetering ..De 125- Ons Witte Huis winterslaap ontwaakt Genieten tot en met de als De eerstkomende vier weken staat de vakantieschool alleen nog maar open voor peuters, dat wil zeggen kinderen tussen de twee en vier jaar oud die al wel zindelijk zijn, maar nog geen kleu (Van een onzer verslaggeefstèrs) HEEMSKERK. De Amerikaanse for matie „American Gypsy” treedt vrijdag avond 10 juni van half tien af op in het jongerencentrum „Donkey Shot". lust vermaken in de „knutseltent”. Dat is een gebouwtje haast het groepson- derkomen „Ons Witte Huis”, waar al lerhande spelletjes worden gedaan. In dien nodig, bestaat er voor de kinderen gelegenheid wat uit te rusten. Men heeft daartoe de beschikking over een aantal stretchers Vooruitlopend op het aanbreken van het hoogseizoen zou de leiding van de Vakantieschool graag in contact wil len komen met mensen, die bruikbaar speelgoed over hebben en dat wel aan „Ons Witte Huis” willen afstaan. De spullen kunnen dagelijks na 17 uur In het gebied IJmond gaat dit jaar geld van het Anjerfonds naar het-Kreativiteits- centrum IJmond, het Ontmoetingscen trum De Schans, de vereniging Vides (ope rette) het jeugdkoor De Jonge Stem. Mu ziekvereniging Soli, het Kennemer Vrou wenkoor en de Archeologische Werkgroep Velsen. >ens ver- ONDERTROUWD Johannes Cornells Admiraal met Mar garetha L. A. Zonneveld. Cornells C. Kok en Maria M. G. van der Kolk, Harmen J. F. de Jong met Josephina M M Boerrigter. an en «n •8 en 4e 100. iOO, 45 KW >20. 173 MM). 214 CH UK JM >00. >ng 75; sén dm inge „De GETROUWD: Pieter Stulp met Wilhelmina Geertruida Maria Dijkstra. Jeroen Schrama met Jo landa Stibbe, MaiTnus Matheus Jozef Heij- ne met Trijntje Murkje Zwaga, Wietze Pathuis met Dirkje van Vliet. ;ool bos -85. 25- jzie een 280, iui- 25- 20- um 31 de 1: 70- ’an ,86 uw ■iet lar ing ion Ier en- kt- ab ets eet ren kg ;88 uw ka- 32- ier 20- 51; 38; ng olk 'en. tui- ler- R. ipi- ■iet, on; ;ust urn, tui- ans >en, Iz- Bil gh; 'ar- dti- >rd- len; nm Pu- a-1, ■im. Or Ud- iel- i-W, an- ax; lat. te en ten /is; •ia. Het rioolafvoerrecht zal voortaan met meer aan de hand van kalendermaanden worden bepaald maar op basis van kalen derkwartalen. len) zijn verkrijgbaar elke vrijdaga vond van 19.30 tot 20.30 uur m de Vre- devorstkerk aan de Laan der Nederlan den m Beverwijk Daar zijn tevens de week- en dagkaarten te koop, waarmee aan de uitzendingen naar het Wijk aan Zeeer duinterrem kan worden deelge nomen Rijkswaterstaat stuurde in februari van dit jaar een Haagse ingenieur, die de situa tie tec plekke nou niet zo onveilig vond en dr' pogingen van de verkeerscommissie van de bewoners om de installatie perfect te maken, wat overdreven achtte. Ook die 50 kilometer grens zag hij niet zitten, om dat dan de Rijksstraatweg een ander ka rakter kreeg en aan een weg in bebouwde kom diende te worden aangepast, hetgeen Rijkswaterstaat niet wilde. Na een maand krijgen de peuters gezelschap van de kleuter- en basis- schooljeugd. mits niet ouder dan elf jaar. Het achter Jozeboko en het Emma Kinderhuis verscholen terrein van de vakantieschool zal dan dagelijks door zo'n tweehonderd kinderen worden be zocht, die allemaal bij vaste stopplaat sen in Beverwijk. Heemskerk en Vel sen-Noord door bussen worden opge haald ook weer worden afgezet. Brood en fruit moeten de kinderen zelf mene men voor het overige wordt gezorgd Maandagavond kon de heer Bregman meedelen, dat de heren ingenieurs van het district Alkmaar van Rijkswaterstaat volledig achter de wens van de verkeers commissie van de bewoners zijn gaan staan en Rijkswaterstaat Den Haag heb ben geadviseerd die 50 kilometer grens maar over te nemen. Vandaag gaat de installateur van de verkeerslichteninstal latie aan het werk om de groene periode Inlichtingen over de activiteiten van de vakantieschool „Ons Witte Huis” (ontstaan uit een fusie tussen de Katho lieke en de Christelijke Vakantiescho De heer Baltus van de bewonerscommis sie toonde zich erg verheugd over deze maatregel. Maar hij bleef hameren op de 50 kilorpeter grens. ,J)at dient bikkelhard ingevoerd te worden”. Ook met de komen de uitbreiding van het aantal lichten Wj de oversteek was hij content. De rood witte hekjes, die er nu staan, zijn ook een schot in de roos, zo verklaarde hij. Hij drong er op aan de lichten bij de oversteek minstens van acht uur 's mor gens tot zes uur ’s avonds te laten werken. „Buiten de spitsuren zouden de lichten dan op oranje kunnen knipperen”. Wet houder Vos en de heer Bregman wisten hem te vertellen, dat Rijkswaterstaat dit nooit zou toestaan. „Buiten de spitsuren kent de Rijksstraatweg een rustig ver keersbeeld. Voor Rijkswaterstaat is dat voldoende om neen tegen die oranje-knip- perlichten te zeggen”, aldus de heer Bregman. Overigens had de heer Bregman geen goed woord over voor de wijze waarop Rijkswaterstaat Den Haag de kwestie van de oversteek behandelt. „De briefwisse ling verloopt moeizaam. Gelukkig zijn de heren in Alkmaar wat sneller. De oversteek in de Rijksstraatweg nabij de Oudendijk is al vele jaren lang onder werp van gesprek, zowel bij de ongeruste bewoners van het duingebied als bij het gemeentebestuur. De Rijksstraatweg is een tamelijk druk bereden verbindings weg tussen Beverwijk, Heemskerk en Ca- stricum en verwerkt vooral in de ochtend-, middag- en avondspits veel verkeer. De duingebiedbewoners zijn voor een over steek naar het dorp Heemskerk aangewe zen op de Oudendijk. In het nabije verle den is er een oversteek aangelegd, die toch niet helemaal beviel. Het verkeer op de straatweg werd te laat met de oversteek geconfronteerd. Er kwamen waarschu- wingslichten, maar ook die maatregel kreeg niet de instemming van de bewoners van het duingebied. Men wilde naar een heuse, met verkeerslichten beveiligde ove rsteek Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Ook de gemeente Be verwijk ontkomt niet aan een verhoging van de reinigingsrechten. Het tarief wordt met ingang van 1977 gesteld op 48 per wooneenheid, maar op grond van een raadsbesluit zullen de inwoners voortaan zelf de plastic zakken moeten kopen en daarmee is gemiddeld een be drag van dertien gulden gemoeid, zodat men in feite gemiddeld 61 moet gaan betalen. Dat is een verhoging van onge veer twintig percent. HEEMSKERK. In verband met pro blemen bij de voorbereiding moeten de voorstellingen van „De rijke bramenpluk ker”, die de Volksmuziekschool op 8 en 19 juni zou geven, tot het najaar worden uitgesteld. constant te maken, hetgeen betekent, dat na een druk op de knop de voetganger zonder problemen kan oversteken omdat hij of zij geen rood licht meer tegen komt. Voorheen kwam het voor, dat men na de oversteek van het fietspad rood licht kreeg bij de Rijksstraatweg en bij het fietspad aan de overkant van de weg. Wie nu de knop eenmaal heeft ingedrukt kan zonder onderbreking doorlopen. tersehool bezoeken Bij mooi weer wor den onder leiding van enkele huismoe ders wandelingen naar het strand, het dorp of de duinen gemaakt Zijn de weersomstandigheden minder fraai, dan kunnen de peuters zich naar harte In de andere IJmondgemeenten die deel nemen in het Centraal Afvalverwerkings- bedrijf IJmond zijn de tarieven als volgt. Heemskerk 52 (met ingang van 1 juli 1977); Velsen f 48 Castricum 60 en Uit geest 76. Het tarief van het reinigingsrecht werd in Beverwijk voor het laatst vastgesteld in 1975 en daarbij bepaald op 24% van de kadastrale huurwaarde van het perceel met een afronding op een veelvoud van 5 met een maximum van f 119. De maatstaf van kadastrale huurwaarde is verouderd omdat in de kadastrale huur waarde van een perceel lang niet altijd de draagkracht van de gebruiker tot uitdruk king komt. Met het invoeren van de onrdé- rend-goedbelasting, waarbij de personele belasting kwam te vervallen, zijn overi gens ook de gegevens over de kadastrale huurwaarde niet meer beschikbaar. Daar om wordt nu een vast tarief per wooneen heid ingevoerd. Voor 1977 kan bij invoe ring van de nieuWe verordening de op brengst worden geraamd op 635.000. als men het aantal percelen op 12.500 stelt. Met een trendmatige verhoging van zeven percent zou dat neerkomen op een bedrag De vaste bezoekers kennen de groep al en herinneren zich het succes op tweede kerstdag. American Gypsy komt oor spronkelijk uit Los Angeles, waar werd opgetreden onder de naam „Pasadena Ghetto Orchestra”. De platen „Angel Eyes”. „Let your life lead by love” en niet te vergeten „Lady Eleanor” hebben hoog op de hitlijsten gestaan De groep bestaat uit Lorenzo Mills, Ste ve Clisby, Dala Harrell. Richard James, Joe Skeete en Michael Hamane. nqet als instrumenten: gitaren, basgitaar, piano, saxofoon, fluit, keyboards. In de maandagavond gehouden ver? keerscommissie van de raad maakte de heer Bregman, directeur weg- en water bouw van de dienst Openbare Werken, bekend, dat de oversteekplaats na een druk op de knop een constante groene lichtstroom zal geven, dat er rood-witte hekken bij de oversteek zijn gezet, dat er mogelijkerwijs extra lampen en armatu ren worden geplaatst en dat het district Alkmaar van Rijkswaterstaat positief heeft gereageerd op het verzoek om op de Rijksstraatweg een maximum snelheid van 50 kilometer in te stellen. van 55 per wooneenheid. Maar het ge middeld bedrag der verlaging als gevolg van het gewijzigde distributiesysteem van vuilniszakken wordt gesteld op 13 en dan zou men dus kunnen volstaan met 42. Als de gemeente hetzelfde dekkingspercenta ge van de kosten zou willen bereiken als in de voorgaande jaren dan zou het tarief voor 1977 moeten worden opgevoerd tot een bedrag van rond 50 en voor 1978 en volgende jaren tot rond 75. De invoering van een dergelijke forse tariefsverhoging achten B. en W. ongewenst en daarom laat men het tarief dit jaar wat meer stijgen om dan in de komende jaren wat geleidelijker de hogere tarieven in te kunnen voeren. VELSEN. Van 13 t/m 26 juni wordt in Velsen en andere Noord-Hollandse ge meenten, weer de jaarlijkse anjercollecte gehouden. Uit zeventien plaatselijke vere nigingen zijn hiervoor collectanten ge charterd. Van de opbrengst, die vorig jaar in de provincie bijna anderhalve ton be droeg. komt twintig procent ten goede aan de collecterende verenigingen. Na overleg met de gemeente en Rijkswa terstaat werd de installatie geperfectio neerd. De inmiddels opgerichte verkeers commissie van de duingebiedbewoners drong aan op een betere groenregeling voor de voetgangers, uitbreiding van het aantal lichten ter plaatse, een permanente werking van de installatie, die momenteel alleen van acht tot half tien, van half twaalf tot kwart voor twee en van half vier tot zes uur functioneert en, het belangrijk ste, een 50 kilometer snelheidsgrens. De uitvoering van ensembles en solisten, die voor 17 juni was aangekondigd. wordt nu gegeven op vrijdag 10 juni in de Mor- gensterkerk. Deze uitvoering begint om acht uur. Het Anjerfonds doet regelmatig uitke- ringen aan stichtingen en verenigingen met culturele en sociale doelstellingen Hieronder vallen club- en buurthuizen, muziekverenigingen en verder toneel- en operetteverenigingen GEBOREN MarCO Spieker, Marlijn Theodorus öan tuma, Brenda Heiblom, Esmeralda Quiri na Maria van Stipriaan, Isabel Barrientos Cornejo' Kim Bruijn. Joyke Ligtermoet. Tanja Drijfhout, Inge Drijfhout. Snelheidscontroles. Tijdens snel heidscontroles op de Vondellaan, Laan der Nederlanden en Alkmaarseweg heeft de politie Beverwijk in totaal vierendertig bekeuringen uitgedeeld. De politie Heems kerk verbaliseerde negenendertig wegge bruikers die te hard over de Hoogdorper weg en Tolweg reden. Inbraakje. Bij een inbraakje in het pompstation van Commandeur aan de Pa rallelweg in Beverwijk zijn twaalf aanste kers, wat stickers en enkele lege jerrycans ontvreemd. Voorts verdween voor 80 .aan koffiegeld uit de automaat. Autoruit. Op de Uiverhof in Bever wijk is gisteren een in Amsterdam gesto len personenauto aangetroffen. Tijdens het weekeinde verdween er een Ford Gra nada. De politie vermoedt, dat de dieven van de ene auto in de andere zijn overge stapt. Voorts werd op de Pelikaanhof een in Voorburg gestolen Fiat gevonden. Straatroverij. Een twaalfjarig jochie, dat gisteren van zijn moeder boodschap pen moest doen, is op de Italiëlaan zijn briefje van tien gulden kwijtgeraakt. Het bankbiljet werd hem afgepakt door twee jongens op bromfietsen. Aanhouding. - De politie Beverwijk heeft gisteren een 19-jarige inwoner van Heemskerk aangehouden, die bekend heeft in de periode tussen begin februari en eind april zijn werkgever (een garage bedrijf) voor een bedrag van 7000 bena deeld te hebben. De man is na verhoor op vrije Voeten gesteld. OVERLEDEN Deonisius Arie de Vos, 44 j„ Guzide Bayraktaroglu-Bayraktaroglu, 67 j., Janna Adriana Hartog-Nuijens. 70 j„ Lesley Theo John Naardep, 25 j. De rood-witte hekjes bij de oversteek in de Rijksstraatweg zijn geplaatst en fungeren als een soort sluis, waarin de voetgangers kunnen oversteken. De gemeente heeft inmiddels gevraagd hoeveel een uitbrei ding van het aantal lichten zal gaan kos ten. Van Rijkswaterstaat Alkmaar is ver nomen, dat de maximum snelheid van 50 kilometer op de Rijksstraatweg een haal bare zaak is De eerste gasten van Ons Witte Huis’ aan de wandel. worden afgeleverd bij mevrouw C. Rutten-Niesten. hoofdleidster van „Ons Witte Huis”, die woont aan de Eikenstraat 2 in Beverwijk. Haar tele foonnummer is 02510-28789. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Aan het nog aan te leggen straatgedeelte tussen de Alkmaar seweg en de Grote Houtweg moet een naam worden gegeven. B. en W. hebben aan de raad voorgesteld dit gedeelte „Burgemeester Scholtensstraat” te noemen. Mr. Hendrik Jan Joseph Scholtens was van 1 juni 1933 tot 1 december 1956 burge meester van Beverwijk. Van zijn hand verschenen onder meer twee boeken over Beverwijk en Midden-Kennemerland Gezien de betrokkenheid van de heer Scholtens bij de geschiedkundige achter gronden van de gemeente Beverwijk lijkt het B. en W. zinvol zijn naam te verbinden aan een straat in een stadsdeel met Ven historisch verleden. Oud-burgemeester Scholtens wordt momenteel verpleegd in een verpleegtehuis in het zuiden van het land. Hij is 82 jaar -F wfe. .f

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7