Geen ontslagen bij opheffen gedeelte verkeerscontrole Provincie wil in de vishal examens Kent u de beste stekkies van Nederland? trannosan hensen Deboet ambachtelijke, rustieke, massief eiken meubelen Boete voor bezit „Zeescheepvaart idee! uitspraak over samenvoeging twee Egmonden TAÏOTA elektronische batterij-aanstekers een aanstekelijk rrr stimuleren” I i IA UIT RAPPORT EUROCONTROL BLIJKT: hciven- berichten kinderspeelgoed soos-aqenda N VAN BUGNUM PEUGEOT een wonder op 2 wielen TADÜOTA vurig aanbevolen 1 /O GEEN MACHTIGING VOOR PORTOFOONS Gebruikte studieboeken gooi je niet weg en nieuwe kosten een nap geld. zw t Zwemdiploma’s Jeugddienst in de Opgang Spijkerbroeken ribcord- broeken voor voeten die vrolijk verder moeten!/ Vraag uw Peugeot-dealer naar routekaartjes voor leuke fietstochten in uw eigen streek. CONIJN PARKET garant van boom tot klant. VERGELIJK KWALITEIT EN PRIJS vanaf 19,25 per m2. <ere. - Oddiwh i J 'j=± 'H iUÜ I l" 11 REGIO IJC DUISENBERG: 1 R ud 7 R 7 Peugeot-dealer: 7 S. KORVER PEUGEOT-DEALER een kollektie die gezien mag worden natuurlijk bij. o.a. LEE - LEVIS - LOIS WRANGLER - MUSTANG vanaf 48,50 in DENIM - KHAKI - WIT en STREPEN LEE - LEVIS in BEIGE - BRUIN - MARINE - ZWART vanaf 67,50 VOETVERZORGING Niet met de wagen, maar op een tweewieler. trap paaHaarsteeg 1 - haarlem Goed voor de spieren, goed voor de pondjes. Naar je werk en wéér naar huis. I londerdduizenden doen 't. ""ï'in Over de weg naar de finish. Een mooie beker is nooit weg. 1 rIK L I 1 J',-1 l l’i Een feilloos kado dat het altijd doet. Unieke kwaliteit en styling. Diverse modellen en uitvoeringen vanaf 39.50. Zondags met z’n allen naar oma. ’t Kost helemaal niets. steeds méér mensen willen 'eerlijke' massief eiken meubelen... in onze showroom staat een unieke, eksklusieve kollektie... moet u wél gaan zien...! H 4 10 4 DONDERDAG 9 JUNI 1977 (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De Haarlemse politierechter mr. J. Vrij veroor deelde gisteren twee brave huis vaders wegens het in bezit hebben van kinderspeelgoed tot boetes van vijftig en zestig gulden. Van zakenreizen naar Japan en Singa pore hadden de vaders elk een set portofoons meegenomen, be stemd voor hun zoontjes. On schuldig speelgoed dachten ze, M., Heemstede, mej. Van Schaik I. M„ maar bij aankomst op Schiphol i bleek de rijkspolitie daar anders i over te denken. De portofoons werden in beslag genomen en te gen de mannen werd proces ver baal opgemaakt wegens overtre ding van de telegraaf- en tele- foonwet. V J Daarom nog vóór de vakantie naar de Slegte, die van je koopt wat nog bruikbaar is (niet ouder dan zo’n 3 jaar) en je verkoopt wat je hebben moet (voor zover voorradig), ’t Scheelt aanzienlijk (I in tijd en geld. CjD De Slegte is een goeie voor studieboeken. Nu voor n bescheiden prijsje bij elke */2 liter Sonnema Berenburg: een unieke viswaaier. Met 144 pag.s viswetenswaardigheden. Over de beste stekkies, over dobbers en aas, over zoet- en zoutwatervissen. Daarom: snel naar de slijter voor n goed begin van het nieuwe visseizoen. Tijdelijk Vz liter Sonnema Berenburg met unieke viswaaier. (ADVERTENTIE) Het rapport is opgesteld door de Union fiets I onder meer aan de waarnemend gouver- L (Van een medewerker) (ADVERTENTIES) (ADVERTENTIE) Voor Peugeot rijwielen naar Boekhandel J. de Slegte B.V.. Grote Houtstraat 100. Haarlem. Tel.: 023 - 31 52 50 Frankestraat 17-19 Haarlem Telefoon(023) 320921 Lange Nieuwstraat 773 Umuiden. Tel. 14986 9 17.30 uur 13 17 30 uur S. n wordt gebracht; uit de werkelijke cijfers blijkt hoe onjuist dit argument is”, aldus de verkeersleiders van Eurocontrol-Beek in een woensdag uitgegeven rapport. Het rapport releveert dat zowel de Rijks- luchtvaardienst als de verkeersleiders in Amsterdam zich thans met alle kracht tegen deze overdracht verzetten. Beide hanteren daarbij het argument dat het luchtgebied in verticale zin één sector moet vormen om de verkeersleiding opti maal uit te voeren. In het rapport wordt er met feiten op gewezen dat dit standpunt volstrekt achterhaald is. Van de zestien Europese landen zijn er nog slechts twee met één sector: Nederland en Zweden. Alle andere landen hebben hun luchtge bied reeds opgedeeld in twee of meer sec toren. Ter adhesie van hun standpunt vermel den de verkeersleiders in Beek dat 23 luchtvaartmaatschappijen, de verenigin gen van verkeersvliegers in Nederland en Denemarken, de Vervoerscommissie van het Europese Parlement en de Engelse luchtvaartmaatschappij British Airways zich achter de argumentatie van Eurocon trol-Beek hebben geschaard. neur de heer Horsmans en mr. Baeten als voorzitter van de Vereniging van Lim burgse Gemeenten. Duisenberg noemde dit een „vooroefe ning” voor de komende Wet Investerings Rekening. Hij gaf toe dat deze regelingen voor de scheepvaart nog niet in alle op zichten zo duidelijk zijn dat een onderne mer bij het nemen van een investeringsbe slissing precies weet of hij een bijdrage van de overheid kan verwachten. Maar ook de overheid weet nog niet nauwkeurig waar zij aan toe is bij herstructureren van de koopvaardijvloot. (Van onze redactie economie) DEN HAAG. Elke mogelijkheid om de concurrentievervalsing in de zeescheep vaart te beteugelen, moet worden aange grepen. Dit zei minister Duisenberg (Fi nanciën) gisteren tijdens de jaarvergade ring van de Koninklijke Nederlandse Re ders Vereniging. Optreden in nationaal en Europees verband is nodig om de positie van de koopvaardij te verbeteren en haar tot betere concurrentie in staat te stellen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In het Beverwijkse Sportfondsenbad zijn voor het kleuter- brevet en het zwemdiploma A in totaal achtendertig kinderen geslaagd. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Zondagmorgen wordt er in De Opgang aan de Florastraat een jeugddienst gehouden. Deze laatste jeugd dienst heeft als thema „Ik lees de horo scoop, jij ook?”. De dienst is door de gereformeerde en hervormde jongeren voorbereid. Voorganger is de evangelist Herman van Well uit Amsterdam. Uit An- dijk komen het koor en combo „Abio Ge nesis”. Open Maandags Kennemerlaan 76-78, IJmuiden, tel. 15726 v. Asperen B V. Valkenswaard 04902 - 6810 De besommingen waren: in guldens: HD 16 11.900, KW 137 14.000, VD 6 9.300, drie Deense kotters: E 202 21.600, RL 520 12.600, RI 388 19.800. uitsluitend bij apotheker en drogist Planetenweg 40, IJmuiden Tel. 15290 geniet HAARLEM. De rechtbank heeft in staat van faillissement verklaard: Lakspuittechnisch bedrijf Van Amstel BV, gevestigd Kerkhoflaan 78, Zwanen burg (gemeente Haarlemmermeer); rech- ter-commissaris mr. J. Vrij; curatrice me vrouw mr. S. M. Gaasbeek-Wielinga, Zijh weg 77, Haarlem. Het kleuterbrevet werd behaald door Nathalie Beentjes, Marco de Ruijter, Bian ca Peereboom, Ingrid Veldboer en Hans- Gerd de Winter. Het diploma A werd in de wacht gesleept door Renate Anderies, Marjon Bleiji, Mo nique van Duijn, Irma Halsema, Lousanna Heidergott, Bertine Karrenbeld, Simon de LaLeyne, Jean-Paul de Mol, Mariette Ro- link, Ronald Snip, Marco Waagmeester, Timo van Westerop, Larssen de Haan, Anne Marie van Rooij, Piet Beers, Ilse Broers, Anita Fijen, Sandra Halsema, Martijn van Kalmthout, Anita van de Kolk, Johnny van Lieshout, Maarten Oli vier, Dick Sinniger, Sandra Veldboer, Frank van Westerop, Remco Wolterman, Marianne Meijer en Mariska Schram vli IJMUIDEN. Aan de woensdagmarkt werd aangevoerd: 440 kisten kabeljauw, 22 kisten wijting, 6 kisten tarbot en griet, 78 kisten schol, 38 kisten makreel en 142 kisten diversen. ■-LL. W trim Het stijgend aantal schepen dat onder vreemde vlag werd geregistreerd, heeft de situatie van de Nederlandse koopvaardij verslechterd. De overheid voert een beleid om het inhalen van de achterstand te sti muleren. In het kader van de investerings regeling, die in 1976 werd getroffen, zal tot en met 1982 ongeveer 700 miljoen aan investeringspremies worden verleend, waarvan ook bedrijven, die geen winst maken kunnen profiteren. Haarlem, Schilders b., nw. Vennep, Schreuder W., IJmuiden, Teunissen R., Haarlem, Thiry C. H. W., Haarlem, mej. Tromp S. M., Haarlem, Valster G. W., Bloemendaal, mej. Verleur I., Amsterdam, Wassenaar O., Lisse. Haarlemse Jazz Club, Groot Heilig land 37, Haarlem. Vrijdag 10 juni, 22 uur: Revival Jassband. Het Anker, Parklaan 45, Haarlem. Vrijdag 10 juni, 20 uur: disco. TIOLI, Laan van Angers 5, Haarlem. Vrijdag 10 juni, 21 uur: jeugdcafé. Za terdag 11 juni, 14 uur: gevarieerd pro gramma; 20 uur: Stamp and Go en discotheek. Deining Activiteiten Centrum, Rip- perdastraat 13a, Haarlem. Vrijdag 10 juni, 14.30 uur. scholierencafé; 20.30 uur: film Alfred Hitchcock. Zaterdag 11 juni, 14.30 uur: open middag; 20 uur: disco. Zondag 12 juni, 14 tot 23 uur: open theaterdag. Zero, Bakenessergracht 8, Haarlem. Donderdag 9 juni, 20.30 uur: films over Moslim-pelgrimstochten. Vrijdag 10 ju ni, 21 uur: zanger-gitarist Barry Webb. Dinsdag 14 juni, 20.30 uur: avond over psychiatrie. Buurtcentrum Noord, Reggestraat 21, Haarlem. Maandag 13 en donderdag 16 juni, 14 uur: soos voor ouderen. Tevens donderdag om 20 uur buurt- soos. Youth for Christ, Haarlem, ’t Turf schip, Turfsteeg 2: zaterdag 11 juni, 20 uur: Denedicamus uit Vlaardmgen. Het Keerpunt, Goede Herderpad 5: zater dag 11 juni, 20 uur: film Billy Blue. Opgaven voor de SOOSAGENDA sturen naar Haarlems Dagblad, Oude- weg 14, Haarlem ter attentie van Hans Invemizzi, stadsredactie. Tot en met woensdag. In januari van het vorig jaar hebben de gemeenteraden van beide gemeenten zich al uitgesproken voor samenvoeging. In dien er één gemeente ontstaat dan zal het aantal inwoners bedragen 11.340. Egmond aan Zee had op 31 december 1975 5.734 inwoners en Egmond Binnen 5.602. Al ge neraties lang is over mogelijke samenvoe ging van beide gemeenten gedacht. Voor het eerst in 1936. Het resultaat was steeds negatief. In 1967 sprak de raad van Eg mond Binnen zich voor samenvoeging uit maar de raad van Egmond aan Zee wees het idee af. Daarna is overleg gepleegd onder leiding van een bemiddelaar en dit heeft geleid tot een gezamenlijk verzoek tot samenvoeging. Burgemeester van bei de dorpen is de heer Bakker. Hij verdeelt zijn tijd over de twee dorpskernen. HAARLEM. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben de gemeente besturen van Egmond aan Zee en van Egmond-Binnen een ontwerpregeling tot samenvoeging van beide gemeenten toege zonden. Zij willen binnen twee maanden horen hoe de gemeentebesturen denken over dit onderwerp van wet dat door de provincie is opgesteld op verzoek van de minister van Binnenlandse Zaken. (ADVERTENTIES) Maak bij ons in rust uw keus uit het klassieke massieve handwerk parket of de zeer grote sortering zelfleg-vloeren. Heemstede, Bennebroekerdljk 213, Industrieterrein Cruqulus, Tel. (023) 287907. Alkmaar, Friescheweg 131. Tel. (072) 127279. Amsterdam, 1e Helmerstraat 3-7 hoek Nassaukade. Tel. (020) 836325 Woensdag aangekomen: Holsatia, Bre merhaven; Astakos, Port Allen; Grotedijk, Bremen; Reik Kopenhagen; Huta Lenina, Gdansk, IJmuiden; Hercules, Sluiskil; T.S. 42 Tough, Cont. Plat. Woensdag vertrokken: Fordonna, Kingslynn; Hullmiller, Hull; Else Beth, Go tenborg; Franz Held, R’dam, Velsen; Vigs- nes, Simonsvik, IJmuiden; Smit Lloyd-18, Cont. Plat, IJmuiden; Decca Recorder, spurt Voor wat betreft de feitelijke samenwer king in de luchtverkeerscontrole, wijst het rapport erop dat deze uitsluitend is gerea- Het rapport „Ontwikkelingen Eurocon- liseerd in het centrum te Beek en dan nog trol luchtverkeersleidingscentrum Beek” slechts met de inbreng van België, Luxem- is woensdag ter hand gesteld aan premier burg en West-Duitsland; Nederland oor- Den Uyl, de ministers Van der Stoel, Wes- spronkelijk de belangrijkste voorvechter terterp en Stemerdink, de verkeersspecia- van deze samenwerking heeft zich in listen in de Tweede Kamer Rienks en Van toenemende mate weigerachtig getoond Zeil, de fractievoorzitters Van Agt en toe te treden. Mede met het oog daarop Wiegel en onder meer ook aan de directies heeft de heer Downey, voorzitter van een van KLM, Transavia en Martin Air, alsme- studiegroep over de toekomstige taken de aan de directeur-generaal van de Rijks- van Eurocontrol in maart van dit jaar luchtvaartdienst mr. Raben en in Limburg verklaard: „Het centrum te Beek zal in 1983 ophouden te bestaan wanneer Ne derland geen uitvoerende verkeerslei- dingstaak overdraagt”. Prijzen in guldens, per 1 kg: tarbot 13,16-12,78, grote tong 14,11-13,89, groot- middel tong 12,51-12,34, kleinmiddel tong 14,24-13,88, tong 1 15,05-14,89, tong 2 12,57-12,54. Per 40 kg: tarbot 401-240, griet 324-206, kabeljauw 1 198-156, kabeljauw 2 172-144, kabeljauw 3 172-144, kabeljauw 4 144-140, kabeljauw 5 88-84, wijting 3 114, ma kreel 1 73-64, makreel 2 60-34, schar 76-52, schol 1 152-148, schol 2 152-148, schol 3 144-134, schol 4 88-72, bot 32-30, rode poon 72-55, steenbolk 78-72, horsmakreel 21-14. „Het was een cadeautje voor mijn zoon”, verklaarde een van beide mannen, een directeur uit Heerjansdam. „Gekocht in Japan voor ongeveer honderdvijftig gul den". Officier van justitie, mr. J. J. Bredi- us veronderstelde, mede gezien de prijs van de apparaten, dat de portofoons niet alleen als leuk speelgoed voor zoonlief. Het bezit van portofoons en dergelijke apparaten, In juridisch jargon deftig ra- dio-electrische zendinrichtingen genoemd, is in Nederland immers niet vrij. In tegen stelling tot de situatie in menig ander land, moet men voor het bezit van zulke zender tjes een machtiging van de PTT hebben. En die hadden de nietsvermoedende huis vaders niet. Ze wisten geen van beiden dat het bezit van zo’n machtiging verplicht was, anders zouden ze de portofoons ook niet argeloos bij de douafte hebben aange geven. Overigens zouden, zo bleek uit een verklaring van een PTT-technicus, voor de bewuste apparaten nimmer machtigingen zijn verleend, omdat ze bij lange na niet aan de eisen van de PTT voldeden. HAARLEM. MR. Joh. Enschedé- school voor meao. Geslaagd voor het eind examen: Aarts A. Th., Santpoort, Van Alphen R., Santpoort, Bakker P. J., Haarlem, mej. Beetz D. M. Haarlem, Benjamins N„ Haar lem, Bos R. J„ Haarlem, Braspenning E., Haarlem., Breet A. G. M„ Alkmaar, mej. Bijster Y. C. M., Haarlem, mej. Dirks J. M„ Heemskerk, mej. Van Driel A., Nw. Ven nep, mej. Effem L., IJmuiden, De Fouw D. M., Haarlem, Goldschmeding P. Ch., Heemstede, mej. Van der Helm M. A„ Haarlem, Heijnes H. T. M„ Badhoevedorp, Hoeboer J. E. M„ Haarlem, Van ’t Hoff J. S., Driehuis, Hulsbosch Th. M„ Lisse, Hij- boom H. A. Spaamdam, Jansen R. W., IJmuiden, Joustra M„ Bloemendaal, Kaandorp W. P., IJmuiden, Kaper R. A„ Haarlem, mej. Kip A. E., Lisse, Van der Klauw A. P. J„ Lisse, De Klerk P. G., Noordwijkerhout, mej. Kooger A., IJmui den, Krieberg R., Badhoevedorp, Kroese R. P., Nw. Vennep, Lingg F. P. J., Heemste de, mej. Meiland W. A. M., De Zilk, Meir- mans F. J. G. M., Haarlem, Meskers J. C. M., Hillegom, mej. Mobron E. N., Haarlem, Moone A., Heemstede, Neuteboom Spijker G. J., Haarlem, Oostdam Th. p. w., noord wijkerhout, Pel R„ Haarlem, Poppe H., Zwanenburg, De Regt P., Spaamdam, Van Roode P. A., Nw. Vennep, mej. Ruinard maar ook voor vader zelf konden worden beschouwd. „Natuurlijk is het heel verlei delijk om in het buitenland dergelijke spullen voor een lage prijs te kopen, maar hier mag je ze nu eenmaal niet in bezit hebben. Als een enkeling er mee rondloopt kan het weinig kwaad, maar als er veel van die dingen komen is er een reëel gevaar voor storing van de verbindingen van brandweer, politie en andere instanties”. De officier knoopte daaraan een eis vast van honderd gulden boete en onttrekking van de portofoons van het verkeer. Mr. Vrij vonniste iets milder: vijftig gulden boete plus onttrekking. De andere huisvader, een salesmanager uit Den Haag, was een minder gulle gever. De portofoons die hij voor zijn zoontje uit Singapore had meegebracht kostten sa men niet meer dan een gulden of dertig. De officier, die vaststelde dat er ook hier geen sprake was van strafbare bedoelingen, eis te een boete van zestig gulden en onttrek king van de apparaten aan het verkeer. Politierechter Vrij vonniste overeenkom stig. (Van onze correspondent) SCHIPHOL. Indien Nederland besluit de verkeerscontrole over het hogere lucht gebied van Amsterdam over te dragen aan Eurocontrol-Beek, betekent dit voor de Sy^dicale^de Vakbond van Europese Be- verkeersleiders in Amsterdam dat er tien ambten en het Eurocontrol Gilde van Ver- personen een andere taak (geen ontslag) keersieiders, beide te Beek. Het noemt als moeten krijgen. Indien Nederland niet tot een der hoofdoorzaken van het wegslip- overdracht besluit, betekent dit praktisch pende samenwerkingsbesef in Eurocon- de opheffing van Eurocontrol-Beek en ont- het feit dat het bestuurscomité van slag voor vierhonderd personen ultimo deze internationale luchtverkeersleidings- 1983. „Herhaaldelijk wordt gesteld dat bij organiSatie is samengesteld uit hoofden overdracht de werkgelegenheid van de van nationale luchtvaartdiensten, die be- verkeersleidere op^ Schipholin gevaar jang hebben bij het handhaven van hun nationale bevoegdheden.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 11