Revue Pedagogische Akademie voor leerlingen stagescholen Films in de ijmond Harmonie-orkest examens 1 Skwispel- IF door Afsluiting Breestraat Huskie is haar angsten kwijt banketbakkerij ip.hazenberg Cowboy festijn op Rijksweg 9 IJmuiden op tv assendelft Controlepost AVRO-rally in Beverwijk nelis uitgeest Afdeling Burgerbouw. Molenstraat 1, Postbus 14 Uitgeest. Tel: 02513 -19000. Ontdek hoe lekker een cake kan zijn. 1$#^ iPI nu PETER CUYPER TAVEERNE A. BEEKHUIS 0 LUXE VERHUUR Ook dat is bij Nelis Uitgeest in vertrouwde handen. Stadsschouwburg BEVERWIJK Commissie vergaderingen MENU IJMUIDEN City Theater Extra raad bij installatie burgemeester EIBA KOMT NAAR SANTPOORT EN IJMUIDEN IJMOND 19 7 7 DONDERDAG 9 JUNI 6 t y O I I 0 I TIJDIG RESERVEREN 'et y V y I I I I E c>J SPECIAAL VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR LUXE VERHUUR Lange Nieawdtraat 439 Umuiden Telefoon. 02550-15479 Industrieterrein,Tel. (075) 287252* Bij station Krommenie spoorlijn over, 1e weg links. ’3^4/ Een bungalow bouwen? Een winkel verbouwen? Een kantoor uitbreiden? Een garage bijbouwen? Nelis-Uitgeest kent u wellicht als „grote” bouwer. Maar ’t is een naam om terdege aan te denken, als ’t gaat om het bouwen van huis of garage, uitgekien de praktijkruimte,verbou wingen. Want daarvoor heeft Nelis-Uitgeest een gespecialiseerde afdeling „Burgerbouw”. Geheel zelf standig en slagvaardig op maat voor dit speciale werk. Maar wèl met alle know how en service-faciliteiten van „de grote Nelis” achter zich. Kunt u zich een meer ideale combinatie indenken? Begint u eens met vrijblijvend inlich- tingen te vragen. Edit lekkere cake kan alleen uw bankstbeiker-valcmin maken Probeert u maar eens een cake van ortó. Een TOombotercake bijvoorbeeld Een luchtige Cake, gemaakt van uitfluitend, hoogwaaraige natuurlijke grondstoffen. Met liefde en Zorg goudbruin gebakken en cvenvers Luchtdicht verpakt, zodat de heerlijke Smaak optimaal behouden blijft. Wij Zijn trots op onze roomboterdake Komt uzelf maar eens proeven waarom t r (ADVERTENTIE) al- en o (ADVERTENTIE) O (ADVERTENTIE) Haarlem maakt kennis met de (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) nge nge Het initiatief daartoe is genomen door de Akdademieraad, die hiermee de basis scholen wil bedanken voor de medewer king die wordt gegeven bij de opleiding van de studenten. De revuegroep bestaat geheel uit docen ten en studenten van de akademie. De voorstellingen worden gegeven op woens dag 22 juni aanstaande en de eerste begint om 12.30 uur voor de eerste drie klassen van de betrokken scholen. De tweede voor stelling is bestemd voor de leerlingen van de klassen vier, vijf en zes en die worden om drie uur verwacht. 12.00 tot 23 00 uur. KI. Houtstraat 70 Haarlem, tel. 023-320885 (50 meter van parkeergarage De Kamp) deze week van dinsdag t/m zaterdag tot 23.00 uur. BEVERWIJK. In verband met het aanbrengen van de asfaltdeklaag zullen de Breestraat en de Alkmaarseweg, tus sen de Bloksteeg en het perceel Alkmaar seweg 40, op maandag 13 juni voor alle rijverkeer worden afgesloten. En wat voor de gemiddelde burger al gauw aanleiding is om te zeggen „laten we maar zien hoe we van dit schepsel afko men”, is voor de mensen van het Kerberta- siel het startsein voor een speciale behan deling. Bij de botsing met de koe raakte een 46-jarige inwoner van Delft evenals zijn vrouw licht gewond. Beiden konden na behandeling in het Rode Kruis Zieken huis hun weg vervolgen. De koeien ble ken eigendom te zijn van een veehou der uit Heemskerk. Ze konden uit hun weiland uitbreken, doordat het ijzeren damhek het begeven had. KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heerenduin- weg 8 op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. ’s Zaterdags van 8 tot 11 uur. Het IJmuidense City Theater heeft deze week de film The Enforcer op het pro gramma. Clint Eastwood is hierin de nogal IJMOND. De EIBA („Evangelie en Industrie” en „Bedrijfs-Apostolaat”) zijn voornemens hun gespreksgroepen het vol gende winterseizoen op meerdere punten in het IJmondgebied te houden. Hiermee hoopt men tegemoet te komen aan de belangstellenden die het bezwaarlijk vin den aangewezen te zijn op de vaste ont moetingspunten in Velsen-Noord en Be verwijk. opzienbarende politieman Harry Callahan alias „Dirty Harry”. De wetshandhaver ziet het vuurwapen als meest bruikbaar gereedschap om criminelen tot de orde te roepen. In de film is het een ploeg uitgesla pen terroristen die hem herhaaldelijk dwingt tot schieten. Een laatste en beslis sende episode speelt zich af op het rots eiland Alcatrez voor de gelegenheid benut als crimineel bolwerk waar scherpschut ter Harry zijn hand niet voor omdraait. In de eindfase is een bepalende rol weggelegd voor Kate Moore, een pas opgeklommen inspectrice en als medestandster in de aanvang maar moeilijk aanvaard. Met sex en (wapen)geweld is ook dit filmverhaal dan weer in een populair vaatje gegoten. De vertoningen van The Enforcer zijn: donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag en woensdag om acht uur. Op zaterdag en zondag zijn de voorstellingen om zeven uur en kwart over negen. De matineefilm is komende zondag „Flatfoot in Hong kong”. Aanvang half drie. In de Stadsschouwburg is vrijdagavond om acht uur de eerste vertoning van de film „Lost Command” met Alain Delon in de hoofdrol als kapitein Esclavier. Het verhaal speelt zich af in Indo-China waar de vesting Dien Bien Phoe een van de laatste Franse bolwerken is. Esclavier be hoort tot de groep die de bevelhebber Raspeguy uit een omsingeling moeten redden. De aartsvechtersbaas Raspeguy, Bask, boerenzoon en geslepen smokkelaar, valt in zijn oude rol terug bij terugkeer in Frankrijk. Zijn regiment is dan opgehe ven. De verworven oorlogservaring wordt later in het verhaal weer tot gelding ge bracht wanneer hij het commando van een parachutistenregiment krijgt toegescho ven. List, intrigue en harteloosheid zijn kenmerkend voor de verdere verwikkelin gen die zich in het dan nog Franse Algerije afspelen. Na tal van onwettige akties en wreedheden is de slotscène de verheffing van Raspeguy tot generaal en de militair Escalier die vol afschuw zijn biezen pakt. Na al het gebeurde is ontslag uit het leger voor hem de enige juiste stap. „Lost Command” draait vrijdag, zater dag en zondag telkens om acht uur. De Stadsschouwburg brengt zondagmiddag als matineefilm „Woody Woodpecker Fes tival”. Aanvang half drie. Luxor De laatste overlevenden van de Mexi caanse opstand tegen de Californiërs wor den aangevallen door een vliegende char ge van de Amerikaanse cavallerie. Zorro, wiens identiteit niemand bekend is, heeft sergeant Charley, die zich schuldig heeft gemaakt aan ontelbare gewelddaden, ge dood als een daad van rechtaardigheid. Dit is het begin van de film „Zorro, wreker der partizanen”, die zondagmiddag in Luxor draait. Een lekkere, ongecompli ceerde vechtfilm, waarin Zorro poogt defi nitief met een brute moordenaar af te rekenen. Het avondprogramma van Luxor ver meldt „Sex o’clock USA”, van regisseur Francois Reichenbach. In de film laat Rei chenbach het publiek een kijkje nemen achter de schermen van het sexuele leven in de Verenigde Staten. Reichenbach ver zamelde gebeurtenissen 'maar spreekt geen oordeel uit. Dat is aan u. ver- !4u.: do. 4.30- VW-personenbussen - VW bestelbussen 11.30 !4u.: (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Onder het motto „Open Pedagogische Akademie 1977”, af gekort tot OPA ’77, biedt de akademie aan de jeugd van de stagescholen in Bever wijk en omgeving een revue aan. NAAM: Huskie LEEFTIJD: 5 maanden SOORT: teef RAS: „Internationaal” VERGOEDING: ƒ60,- INLICHTINGEN: 02550-15744 Ford Fiësta - Ford Escort - Mazda - Opel Kadett Bo- Tge- het t.m. mu- Jine 17e em- van mse Jas, >en- van lag. u.: The 37) •rbe- Een week of drie geleden werd Huskie 22,50 p.p. bestaande uit verse tomatensoep of gerookte makreel op toast kalfsfrikandeau geserveerd met calvadossaus gepofte appel, croquet-aardappelen en gemengde salade of gestoofd lamsvlees geserveerd met een pikante rode wijnsaus, rijst en doperwten luchtige aardbeien-parfait of mocca-ijs met noten en Bolslikeur alon 18j. ng", „De pee- Torrlcelllstraat 32 - IJmuiden Tel. 02550-10179 bij het asiel afgegeven als „zwervend aan getroffen”. Een klein hoopje ellende. De grauwgrijze krulletjes jas leek een C-en- Aatje uit de uitverkoop. Schuin op de neus en op de punt van de staart, die angstig tussen de benen werd gehouden, een ver dwaalde witte plek. Een weeffout. Wel had Huskie een paar opvallend aardige witte kniekousjes. Van alle goede bedoelingen van de mensen in het asiel moest ze niets hebben. Huskie was bang. Het programma vermeldt onder meer een poppenkastvoorstelling, een toneel stukje, het optreden van verschillende clowns, een pantomimespeler en tenslotte een polonaise met alle kinderen door de zaal van „De Nieuwe Slof’. Die polonaise wordt geleid door het speciale OPA-orkest dat ook tijdens de revue zal optreden. De stagescholen hebben inmiddels een uitnodiging ontvangen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Vijftien koeien hebben gisteravond rond het midder nachtelijk uur de westelijke rijbaan van Rijksweg 9 onveilig gemaakt. Eén van de dieren moest na een botsing met een volkswagenbusje worden af gemaakt. De rest van het vee werd door de politie Beverwijk met assis tentie van de korpsen uit Heemskerk en Velsen een weiland ingedreven. IJMUIDEN. De IJmuider Harmonie komt binnenkort op tv. TV-presentator Joop Stobbe heeft het korps benaderd voor een speelbeurt in zijn programma voor show- en harmonie-orkesten. De har monie komt dinsdag spelen bij het circus Mikkenie aan de Planetenweg. Tijdens dit concert bij de circustent (tussen vijf en zes uur) worden de tv-opnamen gemaakt. De IJmuidense amateurmusici gaan za terdag naar het Betuwse Maurik waar ze meedoen aan een muzikale taptoe. Zon dagavond zijn ze te zien en te beluisteren op het Arionconcours in Wijk aan Zee. Alsof er helemaal niets aan de hand is wordt Huskie liefdevol verzorgd. De eerste dagen kijkt ze argwanend naar haar voer- Scene uit The Enforcer. Het duo Kate- Harry Callahan met succes opererend te gen de gevestigde misdaad. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Ter gelegenheid van de installatie van de nieuwe burgemeester wordt er op vrijdag 1 juli een extra raads vergadering gehouden in de grote zaal van „De Jansheeren”. Deze vergadering begint om twee uur. HEEMSTEDE Pedagogische akade mie „De la Salie”, geslaagd voor de hoofd- akte mej. A. A. M. Janssen, Driehuis en R. H. M. de Weers, IJmuiden. en drinkbak. Als ze merkt dat ze onge straft haar bord „mag laten staan” of zelfs snel opschrokken dan begint ze te begrij pen waarom haar lotgenoten die haar om ringen levenslustig en uitgelaten het asielverblijf accepteren. Want wat waar is is waar; er mag dan om het asiel een stevig hek staan en de vrijheid lokt, maar datzelf de hek betekent ook de afbakening van een stuk bescherming, begrip en verzor ging. Zo is dat! Na een paar dagen begint zelfs Huskie dat een beetje te begrijpen. Als er een paar weken zijn verstreken komt ze haar ver zorgsters kwispelstaartend tegemoet. Na drie weken is ze rijp voor terugkeer in de grote-mensenwereld die haar ooit zo in de steek heeft gelaten. Er is van alle angsten niets meer te merken. Het grauw-grijze omhulsel heeft een stevige borstel- en trimbeurt nodig. Dan wordt de wat verschoten jas vanzelf een muisgrijs bontje met een paar aardige witte toefen van de allerbeste kwaliteit. De neus gaat in de wind. Huskie mag er uit aan een lange lijn. Draait grote kringen om KWISPELdoor. Weet niet precies de wan- delregels maar geeft al snel blijk die best te willen leren. Aan de ingekorte lijn trip pelt ze driftig tussen haar begeleiders in. Als er een soortgenoot nadert gaan de oortjes spits overeind en wil ze even blij ven staan. Een rukje aan de riem en Hus kie wandelt weer trouw mee. Kijkt met een schuin oog naar de andere hond alsof ze wil zeggen: „Ik kom in de krant, lekker puh!” Ook een hond heeft zo z’n kapsones. In het grote gazon is ruimte genoeg voor een draaf partij. Dat is voor Husky al weer een tijd geleden en wat nog niet eerder is voorgekomen, na een minuut of vijf zit ze net zo te puffen als KWISPELdoor. Maar de rust is van korte duur. Huskie heeft de smaak te pakken. Midden in het gazon gaat ze uitbundig liggen rollen. Kriebels van plezier. Plezier om een stukje hondele- ven dat zo ineens maar weer is gaan rege nereren. Een heel hef hondje dat de vrij heid meer dan verdient. Grekke, de whip pet van verleden week belandde in Velsen- Zuid. ’’Wis (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Ontmoetingscentrum „De Nieuwe Slof” vormt zaterdag één van de talloze controleposten voor de deelne mers aan de zevende AVRO-rally, die diezelfde ochtend om 7 uur van start gaat. Alle automobilisten stippelen hun eigen route uit van ongeveer tweehonderd kilo meter lengte. Onderweg moeten zij tien controleposten aandoen en een aantal vra gen beantwoorden en of opdrachten uit voeren. Gedacht wordt aan bijeenkomsten in Santpoort, IJmuiden en Beverwijk- Heemskerk. In het centrum van Evangelie en Industrie zal Ds. K. H. Kroon een cursus verzorgen over het thema „De Mensen zoon”. De data die daarvoor zijn gereser veerd zijn: 15 september, 20 oktober, 17 november, 15 december, 16 januari, 20 februari en 20 maart. De heer H. M. van Wel is bereid gevon den een discussie te begeleiden over Chris tendom en Marxisme. De data voor deze bijeenkomsten liggen nog niet vast. Arbeid en alle aspecten die daar in ons huidige levenspatroon verband mee hou den zullen centraal staan in de bijeenkom sten die gehouden zullen worden. In IJmuiden wil men bijeenkomen in de Pe- trakerk of Goede Herderkerk. (19 septem ber, 17 oktober, 21 november, 16 januari, 20 februari en 20 maart). In Beverwijk-Heemskerk zal het punt van samenkomst zijn in de Vredevorst- kerk. (12 september, 10 oktober, 14 novem ber, 12 december, 9 januari, 13 februari en 13 maart). In augustus zullen er nog nadere mede delingen volgen. Wie zich echter nu al wil aanmelden of van zijn belangstelling wil blijk geven, kan terecht bij de centra van Evangelie en Industrie, Wenckebachstraat 112, Velsen-N., tel. 02510-28578; of ,van Bedrijfs Apostolaat, Zeestraat 92, Bever wijk, tel. 02510-20155; of bij de huisadres sen van de industriepredikanten: Ds. R. Pomp, tel. 02510-36021 en Ds. H. W. Nussel- der, tel. 02518-54940. H Geopend van maandag t/m zaterdag van HAARLEM Mr. Joh. Enschedéschool voor meao. Geslaagd voor het eindexa men: A. Th. Aarts, Santpoort; R. van Alph- en, Santpoort; mej. J. M. Driks, Heems kerk; mej. L. Effern, IJmuiden; J. S. van ’t Hoff, Driehuis; R. W. Jansen, IJmui den; W. P. Kaandorp, IJmuiden; mej. A. Kooger, IJmuiden; W. Schreuder, IJ muiden. Diefstal In verband met inbraakjes in onder meer het Sportfondsenbad en de kantine van DEM-atletiek is door de politie Beverwijk een 14-jarige knaap aangehou den, die bekend hééft samen met een ze vental al eerder verhoorde knapen zich aan deze zaken schuldig te hebben gemaakt. Kklooster MEUBELEN BEVERWIJK. De commissie voor jeugdzaken vergadert maandag 27 juni van half acht af in het Stadskantoor. Op de agenda staat een voorstel tot vaststelling van een subsidieregeling voor peuterspeel zalen en een bespreking van de jeugdnota met de aanvulling daarop. De commissie voor milieuzaken verga dert op woensdag 15 juni in het Stadskan toor. Óp de agenda voor deze vergadering, die eveneens’ om half acht begint, staat onder meer bespreking van een drie brieven aan B. en W. in zake de bestuurs commissie milieubeleid in IJmondver- band, de metingen van de luchtverontrei niging in Noord-Holland en inzake de ver betering van plaatselijke milieu-aspecten. Als ingekomen stukken worden behan deld een rapport van de Metra Consulting Group inzake de geluidshinder en aanvra gen van Hoogovens om revisievergunnin gen in gevolge de Hinderwet en de wet op de luchtverontreiniging. T xz -■•■i

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7