2 (Delegatie uit raad op bezoek in Beverwijk NEUWIEDER CDU BESPREEKT UITWISSELING MET CDA Oosterwijk-Meerestein Amateur-kunstenaars r in Plannen voor I BEJAARDEN BESLOTEN WINTERSEIZOEN VELDHUIS jaarmarkt in Heemskerk Van Bragt bouwt nieuw bedrijf aan Buitenlanden Derde langspeelplaat koor I Sporthal aan Kerkweg s ■t kunnen ook exposeren „De Nieuwe Slof” veilingen beverwijk SuèdeNappa kleding - 1. I jfes J U f F tex r 1 O-fAM Bw'bsbx WW» R X# JO 1 r fX lo-’ 1PBRENGST VOOR RESTAURATIE GROTE KERK Twee kanten Vergadering buurtcomité Wijkertoren F' FF f.4 L a FT; IJC BC BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 7 DONDERDAG 9 JUNI OP INITIATIEF BEDRIJFSLEIDING BURING i (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Zaterdagmiddag komt een delegatie van de CDU- ractie uit de gemeenteraad van Neuwied naar Beverwijk. De vier fëstduitse christen-democraten gaan met enkele leden van de Bever- ,'ijkse CDA-raadsfractie de problemen rond de berufsverbote en de ierbezinning op de contacten tussen beide steden bespreken. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In ontmoe tingscentrum „De Nieuwe Slof” kunnen voortaan ook amateur- kunstenaars hun werk tentoon stellen. Op initiatief van be drijfsleider C. Buring is de so ciëteitsruimte van het complex aan de Kerkweg geschikt ge maakt voor kleine en kortlopen de exposities. De nieuwe tentoon stellingsruimte wordt momen teel ingewijd door de Beverwijk se Anneke van den Berg, die er een tiental fraaie wandkleden en poppen heeft hangen. b p I A a ;S (ADVERTENTIE) B. en W. zouden het op prijs stellen als er uit de burgerij, de middenstand en derge- ■lijke ideeën zouden komen om die jaar markt vorm te geven. Men kan zich daar voor in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken van de gemeentesecreta rie in het raadhuis. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De marktcommissie heeft aan burgemeester en wethouders gevraagd eens de mogelijkheden te onder zoeken voor een jaarmarkt in Heemskerk. De gedachten gaan daarbij uit naar de vrijdag in de feestweek rond de harddra verij. Het college heeft positief gereageerd op deze suggestie en de opdracht om de moge lijkheden te onderzoeken is inmiddels ver leend. meenteraad van Neuwied en jonge Duitse communisten. Het CDA-Beverwijk heeft zich altijd ferm verzet tegen de pogingen van het KGIJ de verboden in Neuwied ter discussie te stellen. Nu, goed anderhalve maand later, acht de CDU van Neuwied de men. Dat gebeurde woensdagavond in de Haarlemse Verlosserskerk, waar het koor ook vanavond nog zingt ten behoeve van de opname. mengde zangvereniging „Oosterwijk- Meerestein”, die tegen het wintersei zoen zal verschijnen, is thans bestemd voor het restauratiefonds van de Grote Kerk in Beverwijk. Naast liederen in een bewerking van de dirigent Frans Kocx zullen onder andere werken van Handel, Bach, Mo zart en Smart op de plaat worden opge nomen. Het koor wordt op het orgel begeleid door Teeke Bijlsma. De pro- duktiemaatschappij die de opname technisch verzorgt is Cantilena met als producer George de Vries. Een overzicht tijdens de opname in de Haarlemse Verlosserskerk. len. Door allerlei oorzaken zal het onder werp nu in de augustusraad worden be sproken. Ook inkringen van het Neuwieder-ge- meentebestuur leeft de gedachte om de uitwisseling op een andere leest te schoei en, hetgeen zoveel wil zeggen, dat ook in Neuwied stemmen opgaan om de uitwis seling, zoals die in het verleden gestalte heeft gekregen en functioneel werkte, te stoppen en te zoeken naar een nieuwe formule, waarin werkelijk belangrijke za ken aan de orde kunnen komen. Groot feest gistermiddag in ontmoe tingscentrum „De Nieuwe Slof”, waar de bij het samenwerkingsorgaan voor bejaar- denwerk aangesloten werkgroepen en so ciëteiten het winterseizoen beëindigden met een daverend slotfestijn. benutten van de expositieruimte een sym bolische vergoeding van 25 wordt ver langd. Het aangeboden werk kan volgens de bedrijfsleider van „De Nieuwe Slof” in principe variëren van schilderijen tot mo delbouw. Voorwaarde is echter wel, dat het tentoongestelde geen belemmering vormt om de sociëteitsruimte voor het overige normaal te gebruiken. Forse kunstvoorwerpen als plastieken komen uit dien hoofde bijvoorbeeld niet voor exposi tie in de soos in aanmerking. Overigens wijst de heer Burging er met nadruk op, dat de activiteiten van „De Nieuwe Slof” los staan van datgene wat de Stichting Tentoonstellingen binnen de mu ren van de officiële expositieruimte op de eerste verdieping van het ontmoetingscen trum organiseert. Houdt de Stichting zich voornamelijk bezig met professionele kunst: in de sociëteit ligt het accent duide lijk op het amateurwerk. Behalve dat de nieuwe expositiemoge lijkheid een uitkomst lijkt voor amateurs, die aan hun werk toch graag in grotere kring wat bekendheid zouden willen ge ven, frist ook de sociëteitsruimte er aardig van op. Hoezeer het mes van twee kanten snijdt, blijkt uit de expositie van fanta sierijke en speelse poppen en wandkleden waarmee Anneke van den Berg de spits van de nouveauté af bijt. Haar werk (zie foto) is gedurende een periode van drie weken tijdens de normale openingstijden van „De Nieuwe Slof” voorzover de sociëteit tenminste niet voor andere activiteiten in gebruik is te zien. Intussen houdt bedrijfsleider Buring zich aanbevolen voor nieuwe exposanten die, zo zij dat willen, eventueel deskundi ge hulp kunnen krijgen bij het ophangen of neerzetten van hun werkstukken. Men kan zich aanmelden bij de „De Nieuwe Slof”, Kerkstraat 46, Beverwijk tel. 02510- 20342. Belangstellenden mogen hun werk desgewenst tevens te koop aanbieden. Om dat formeel mogelijk te maken zal aan de raad worden gevraagd een zoge noemd voorbereidingsbesluit te nemen. Via een artikel 19-procedure kan de bouw dan planologisch op betrekkelijk korte ter mijn worden geregeld. In het overleg met de particuliere bou wer worden de belangen van de sport centraal gesteld. Brandje Rond half negen gisteravond ontstond brand in een oude keetwagen, die op de hoek van de Graaf Florislaan en de Brink dienst doet als opslagruimte ten behoeve van de in het kader van de reno vatie van de Van Assumburgstraat uit hun huis verdreven Beverwijkers. De wagen bleek te zijn opengebroken en de oorzaak van het vuur lijkt dan ook brandstichting te zijn. De schade bleef beperkt tot roet en rook. Breestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Mede op grond van een advies van de Sportraad zijn B. en W. tot de conclusie gekomen, dat de beste plaats voor een op basis van particulier initiatief te bouwen sport- en tennishal zou zijn de Kerkweg, tussen het zwembad en de voormalige dansschool. w tijd rijp om in Beverwijk hun collega’s van het CDA over deze materie te spreken en tevens van dit uitstapje naar de Hollandse partnerstad gebruik te maken om menin gen inzake een verdieping van de al 13 jaar bestaande partnerschaft uit te wisselen. In een vergaderzaal van De Moriaan in Wijk aan Zee zal dan worden bezien welke voorstellen er gedaan kunnen worden om de uitwisseling een ander karakter te geven. Het Beverwijkse college maakte eertijds het idee bekend om in de juni-raadsverga- dering de uitwisseling aan de orde te stel- In vele plaatsen in Nederland is zo’n jaarmarkt op een vaste dag in het jaar een groot succes. In Heemskerk zou zo’n markt te combineren met de normale 'weekmarkt een extra impuls kunnen zijn voor de feestweek in september. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De bewoners rond de Wijkertoren zijn door het buurtcomité uitgenodigd voor een vergadering op woensdag 15 juni. Ondertussen is geble ken dat deze datum niet zo gunstig is omdat dan enkele leden van het college van B. en W. niet aanwezig zouden kunnen zijn. In overleg met het college is de vergade ring daarom uitgesteld tot donderdag 16 juni, aanvangende om acht uur in „De Nieuwe Slof”. Het college zal vertegen woordigd zijn door burgemeester Hubers en de wethouders Kaebisch en Bodewes. Het bezoek van de CDU-delegatie aan et CDA is in feite voortgekomen uit de tormachtig verlopen discussie in het Hei- lathaus van Neuwied over de beroepsver- Hiden tussen de Kritische Gemeente Jmond, vertegenwoordigers van de ge- (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Medio november hoopt bloembollenhandel en exporteur Van Bragt B.V. het nieuwe bedrijf aan de Buitenlanden op het industrieterrein in gebruik te nemen. Woensdagmiddag werd in het bijzijn van familieleden en vrienden de eerste paal van het complex geslagen. De eerste langspeelplaat werd op ei gen initiatief gemaakt en was al vrij snel uitverkocht. Toen werd men met een aantal andere koren gevraagd voor een verzamel-LP, waarvan de op brengst bestemd werd voor een tehuis voor geestelijk gehandicapten in Heem stede. Ook die plaat is uitverkocht. De opbrengst van de nieuwe langspeler met uitsluitend opnamen van de chr.ge- BEVERWIJK. De noteringen op de Beverwijkse veilingen waren woensdag als volgt. Bloemen: anjers 30-60, trosanjers 250- 340, anemoon 125, chrysanten per stuk 80, convillie per stuk 40, duizendschoon 220, fresia 10-33, gerbera 25-55, gladiool 35, iris 10-31, ixia 160, lely 20-45, margriet 150, pioenroos per stuk 70-82, pyrethrum 200, roos 20-60, babyroos 12-30. Wat het gebruik van de sociëteitsruimte als expositiezaal betreft, wordt door de heer Buring niet alleen aan tentoonstellin gen van individuele amateur-kunstenaars gedacht. Ook mensen die hun artistieke hobby in verenigingsverband beoefenen, kunnen in het zaaltje terecht. De werken mogen in alle gevallen niet langer dan drie weken blijven hangen, terwijl voor het Planten: achmea 450-500, begonia 175- 220, ficus 175, fuchsia 85-135, geranium 85-175, st. paulia 65-135, vriesia 250-350, gem. planten 65-150, grote gem. planten 500-1200. BEVERWIJK. De chr. gemengde zangvereniging „Oosterwijk-Meeres tein” heeft het aangedurfd nu al de derde langspeelplaat te laten opne- De nieuwe hal van Van Bragt wordt 7000 m2 groot en bestaat uit vier gedeelten, waarin o.a. de bloembollenhandel, de ex port, de opslag distributie en het overslag centrum een plaats krijgen. De hoogte van de hal meet 8 meter. Het complex wordt gebouwd door aannemer J. van der Kolk. Lute uit Beverwijk verricht momenteel grondwerkzaamheden. Onder het be bouwde gedeelte van de nieuwbouw wordt de grond tot een diepte van ongeveer 2 meter weggegraven en opgevuld met duin zand. Metingen wezen namelijk uit, dat de grond ter plaatse bijzonder vochtig was, hetgeen van invloed zou kunnen zijn op de vloer van de bloembollenhal. Van Bragt is momenteel nog gevestigd aan de Bankenlaan 40-42, waar men een bebouwd complex van 2500 m2 bezit. De gemeente heeft het terrein van Van Bragt (8000 m2 groot) nodig als onderdeel voor het tracé van de Westelijke Randweg. In samenwerking met de gemeente is gezocht naar een oplossing van de huisvestings problemen van het 50 jaar oude bedrijf. Voorts kon in de theaterzaal van het ontmoetingscentrum een diavoorstelling over de activiteiten van het afgelopen seizoen bekeken worden, terwijl in de aan grenzende foyer de handwerkgroep van de bejaardensoos „De Remise” uit Wijk aan Zee en de deelnemers aan de cursus hand vaardigheid van het Beverwijkse dienstencentrum hun produkten tentoon stelden. Veel animo was er, om in het kader van deze presentatie onder leiding van de dames van de cursus bloemschik ken een bloemstukje te maken. Zeker driehonderd Beverwijkse bejaar den gaven acte de présence. Vol enthousi asme werd deelgenomen aan de muzikale kwis met sneltekenaar Koning en pianist Roemer onder het motto „Zing met ons mee" en aan het dansprogramma dat geor ganiseerd werd door de leden van de dans club. Uiteraard werd tijdens de slotmiddag ook alvast wat vooruit geblikt naar het nieuwe seizoen. Wat het aktiviteitenpak- ket betreft, kan door de bejaarden gekozen worden uit zaken als gymnastiek voor ouderen, handvaardigheid, zwemmen, volksdansen, bloemschikken, kookcursus voormannen, gespreksgroep, kaarten, bil jarten, een cursus Engels, dansen, dam men, schaken, bridgen en sjoelen. Van de belangstelling is afhankelijk, welke van de activiteiten komend jaar op het pro gramma komen te staan. I **»*«*w 0004 Groenten: andijvie 65-90, bloemkool 100- 190, bospeen 135-175, komkommer 25-45, kroten per bos 65-90, peulen 750-1250, pos telein 35-75, prei per bos 85-112, rabarber 40-70, radijs 35-58, spinazie 35-76, sla 10- 21, spitskool 55-75, waspeen 190-210. k X

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9