Verhuizing naar Moensstraat gelukkige greep MINISTERIE KEURT HUUR VAN 760 VOOR STRANDHUISJE GOED Bamicte evenementen Schoos voorlopig winnaar in strijd om tarieven a 5,— Huldiging medewerkster Bedrijfsapostolaat ZUSTER GERARDI NAAR ZAÏRE i? rd agenda 18 JUNI BLOEMEN EN PRIJZEN F oö Internationaal Folkloristisch Danstheater c Mr 19 7 7 JUNI ATERDAG 11 BEVERWIJK-HEEMSKERK Verworvenheden Slotfestijn men- Aanvang: 20.15 uur. Haarlems Dagblad: I ;nde Rot- tten, etc. nein- Rey- en or de ist de de op >m lig de En je in samenwerking met het Openluchttheater Bloemendaal presenteren wij aldaar op met dansen uit heel Europa: van de welbewaarde folklore uit de Balkan, spectaculaire dansen uit Rusland, tot dan sen uit eigen land. Zij hopen iets van het tempe rament en de levensvreugde die kenmerkend is voor de folklore, op u over te dragen. lopf, ioor ;eur- or >ol u en je en /a- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Bever- wijkse Alpha Soos heeft een nieuw gezicht gekregen. Sinds de verhuizing van het gebouw tje aan het Moensplein naar de bovenverdieping van de voor malige huishoudschool aan de Moensstraat in oktober van het vorige jaar, is Alpha vol gens ingewijden „een andere tent geworden”. Afgaande op de bezoekersaantallen heeft de metamorfose het ontmoetings centrum geen kwaad gedaan. Niet alleen is de belangstelling voor het sociëteitsgebeuren in vergelijking tot vroeger duide lijk toegenomen, Alpha trekt nu ook een breder publiek dat graag actief bij de sooszaken betrokken wil worden IJmuider Courant: XBeverwijkse Courant: Ged. Oude Gracht 82 (Haarlem-Centrum) Soendaplein/Floresstraat (Haarlem-Noord) Califbmiëplein 17 (Haarlem-Schalkwijk) Raadhuisstraat 60 (Heemstede) Lange Nieuwstraat 427 (IJmuiden) Zeestraat 18 (Beverwijk) Jag- jche !ons F Vrijwilligers (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. Wie bij strandexploitant J. Schoos een strand huisje huurt zal er dit jaar ƒ760,- moeten neerleggen. Een fikse prijs, maar het ministerie van Economische Zaken heeft de heer Schoos eind mei bericht, dat er geen bezwaar bestaat indien voor de huur van een strandhuisje, met de daarbij behorende diensten, een tarief in rekening wordt gebracht van ƒ760 per seizoen. De gereduceerde plaatskaarten (kassa openluchttheater 6,50) zijn verkrijgbaar bij onze kantoren: Telefonisch kunnen geen plaatskaarten worden gereserveerd. Aanleiding Wijk aan Zee In en om Haarlem MUZIEK Beverwijk Heemskerk w- ALPHA SOOS HERBOREN (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) akt brandweer alle ers n. Vrienden uit het bedrijfsleven en de vak- bondswereld hebben zuster Gerardi vrij- BEVERWIJK. Zuster Gerardi Ponsi- oen is vrijdagmiddag in de overvolle tuin zaal van het Bedrijfsapostolaat uitge breid gehuldigd en gefeliciteerd met haar 40-jarig kloosterfeest. Hoogtepunt van de sfeervolle receptie was de overhandiging van een enveloppe met inhoud door de voorzitter van het Bedrijfsapostolaat, dr. K. Groensmit, waarmee zuster Gerardi een reis naar het Afrikaanse land Zaire kan maken om daar haar zuster, werk zaam in het onderwijs, te kunnen op zoeken. Wat dit laatste betreft constateert het duo met genoegen een sterke uitbrei ding van het vrijwilligerskorps en dat houdt tevens dan weer in, dat Alpha komend seizoen met flink wat nieuwe activiteiten van start kan gaan. ren op de weekeinden wat te kunnen verminderen door het centrum ook door de week veelvuldiger te gaan ge bruiken. Uiteraard blijven het komend seizoen bestaande werkgroepen als de pro- grammeringscommissie, het eethuisje, het kamerbemiddelingsbureau, de bar groep en de publiciteitsgroep gewoon met het activiteiten doorgaan. Ook het politiek café maakt weer van de pro- gramma-plannen deel uit. Noemen Frank Elzas en Jaap Tesse- laar dit gebeuren „één van de grootste verworvenheden van het afgelopen sei zoen”; ook wat de overige activiteiten betreft hoopt Alpha het tamelijk hoge niveau te kunnen handhaven dat het programma-aanbod tot nu toe geken merkt heeft. De gemeente Beverwijk is danig in de wiek geschoten door deze brief van het ministerie van Economische Zaken. In een roerige raadsvergadering vorig jaar no vember besloot de gemeenteraad de huur prijs voor een strandhuisje in 1976 op 650 te stellen in plaats van 695 zoals de heer Schoos graag wilde. Een deel van de raad vond terecht dat het college de huurprijs had gedrukt om de huurders te bescher men tegen exorbitante prijzen, die door de pachters worden berekend. Beverwijk had de strandpacht voor Schoos in 1976 verhoogd van ƒ11.965 tot 17.080: een verhoging van om en nabij de 40 procent. Schoos aanvaardde deze verhoging, die door Beverwijk wordt ge zien als het inhalen van een achterstand, en deed een forse schep boven op de huurprijs van de 120 strandhuisjes: van 590 naar 695 per seizoen. Deze achttien procent meer beviel het gemeentebestuur van Beverwijk niet en met de huren in de hand stelde men de gemeenteraad in november voor de ver hoging te beperken tot 650. Een deel van de raad ging niet mee. Vooral de VVD maakte zich nogal zorgen of er juist was gehandeld door van de bevoegdheid om in te grijpen gebruik te maken. Schoos bere kende 80 procent van de sterke stijging van de pachtprijs door in de tarieven voor Maar afgezien van deze problema tiek, sluit Alpha volgende week zater dag het programma-seizoen ’76-’77 met een voldaan gevoel af. De soos giet dit gebeuren in de vorm van een doorlo pend feestprogramma, dat ’s middags om 16 uur aanvangt met een terras op het plein naast de Alpha-ruimten aan de Moensstraat, waar de violist Michael Kun samen met een accordeonist de boel muzikaal komt opvrolijken. Te vens zal dan het bundeltje met werken van Beverwijkse zondagdichters wor den uitgedeeld, dat tijdens het Boeken- weekfestival al was aangekondigd. de strandhuisjes. De resterende 20 pro cent komt ten laste van de consump- tieverkoop met verhuur van stoelen, schermen etc. Het tarief van ƒ760 voor 1977 is door Schoos als volgt opgebouwd: de strand pacht bedraagt ƒ21.115. Tachtig procent wordt doorberekend, hetgeen neerkomt op 16.820 op te brengen door 120 huisjes. Per huisje 140. De kale huur bedraagt 504. Met BTW erbij komt Schoos op 760 waarvoor hij alle voorkomende voorberei dingen en werkzaamheden tijdens het strandseizoen voor zijn rekening neemt. Strandexploitant Schoos heeft nu in een brief van 12 mei, gericht aan de gemeente raad, gevraagd het raadsbesluit van 11 november te herzien. de tarieven voor strandhuisjes ad. 650 te verhogen tot ƒ760 voor het seizoen 1977. „Hoewel wij menen te mogen veronder stellen, dat ook door u aan de deskundig heid en nauwkeurig opvolgen van de bepa lingen ten aanzien van het gevoerde prijs- Gedurende de zomermaanden is de Alpha Sociëteit tijdens de weekeinden gewoon geopend. Rond half augustus verwacht men de programma-activi- teiten weer van start te kunnen laten gaan. Jammer noemt Frank Elzas het in dit verband, dat van gemeentewege alleen een stafkracht voor twintig uur per week en helemaal geen werkster kan worden gesubsidieerd. Allerhande zaken die een beroepskracht tussen de bedrijven door wel even snel zou kun nen regelen, moeten nu ten koste van veel tijd en moeite door de vrijwilli gers worden gedaan, wat de animo er niet groter op maakt. Voorts wordt gedacht aan de start van een clowning workshop: een cur sus met een looptijd van een half jaar, waarin goede docenten (mime-spelers bijvoorbeeld) alle facetten van het clown-zijn belichten. Met dergelijke nieuwe activiteiten hoopt Alpha tevens weer een nieuw publiek binnen te kun nen halen en in één moeite door de sterke concentratie van het soosgebeu- Zuster Gerardi werd dit jaar voor de tweede maal binnen korte tijd in de bloe metjes gezet. In februari j.l. vierde zij haar koperen jubileum als teamlid in dienst van het Bedrijfsapostolaat. Nu herdenkt zij op 24 juni a.s. het feit, dat zij veertig jaar geleden toetrad als lid van de congregatie [van de „Dochters van Maria en Jozef (zusters van de Choorstraat, zoals zij meestal genoemd worden) te Den Bosch. mogelijk, ook op het gebied van het ontplooien van nieuwe initiatieven. „Goede Morgen” maakt dan wel geen deel uit van de Alpha Soos, maar de groep is er wel uit voortgesproten en dat zij aan de slag zijn getogen, vormt een mooi bewijs voor het feit dat steeds meer mensen het weer helemaal zien zitten”. Voorts verzoekt Schoos de brief van het college, waarin de gemeente maant de te veel in rekening gebrachte bedragen aan de huurders terug te betalen op straffe van opzegging van het huurcontract, te willen doen intrekken. Schoos deelt de raad voorts mee, dat het Ministerie van Econo mische Zaken accountantsrapporten en een overzicht van de huren, prachten en prijzen van de afgelopen jaren heeft ont vangen en bestudeerd en dat het ministe rie toestemming geeft de in 1976 bereken- Aan de vrijwilligers zal het niet lig gen. Hoezeer wat die categorie van be zoekers betreft het leven in de Alpha- brouwerij is teruggekeerd, blijkt wel uit de oprichting van een organisatie als de Stichting „Goede Morgen” die zich - zoals wij onlangs meldden - gaat inzetten voor de ombouw van Casa Iberica tot een appartementengebouw voor alleenstaanden en tweepersoons huishoudens. „De mensen hebben er weer zin in,” meldt Frank Elzas, „binnen het nieuwe onderkomen van Alpha is veel meer kan maken. Rechts: een onderonsje tij dens de receptie. Vergeten waren de blaren. Vergeten was de vermoeidheid, die langzaam maar ze ker het enthousiasme, waarmee 1548 wan delaars dinsdagavond aan de traditionele avondvierdaagse van Beverwijk waren be gonnen, overheerste. Vrijdagavond trok het leger van grote, kleine, dikke en dunne wandelaars onder begeleiding van vier drumbands (TTB, Hoogovens Harmonie, Voorzitter Groensmit van het Bedrijfsa postolaat overhandigt zuster Gerardi een bedrag, waarmee zij een reis naar Zaïre Tussen 18 en 20 uur bestaat de gele genheid buiten een hapje te eten. Voor de kwaliteit van de maaltijden staan de mensen van het Alpha Eethuisje ga rant. In de avonduren verplaatst het feest zich naar binnen, waar Peter Mas sink en zijn jazzkwaret swingende ge luiden ten gehore zullen brengen in afwisseling met optredens van de BAM-sisters. Tussendoor worden films vertoond. beleid door genoemd ministerie niet be hoeft te worden getwijfeld, zijn wij niette min bereid, teneinde u zo nodig meer informatie te verschaffen, uw raad en/of een in te stellen en/of reeds bestaande commissies alle ons ter beschikking staan de inlichtingen te verschaffen, ten einde te bewerkstelligen dat de door ons bereken de tarieven uw goedkeuring zullen kunnen wegdragen”, zo schrijft de heer Schoos. De brief stond donderdagavond op de agenda van de raadsvergadering. Toen de ingekomen stukken aan de orde kwamen maakte drs. A. Eiff van de VVD de opmer king, dat de liberalen toch gelijk hebben gekregen. Het tariefsprobleem van Schoos zal binnenkort ongetwijfeld in de raadzaal opnieuw besproken worden De voldoening waarmee stafkracht Frank Elzas evenals vrijwilliger Jaap Tesselaar op het soosseizoen terug kijkt, laat zich gezien dit alles gemakke lijk verklaren. Beiden zijn van mening dat Alpha prima gedraaid heeft, wat zij afleiden uit zowel de vergrote belang stelling van de kant van het publiek als uit de lovende reacties van bezoekers- zijde op het programma-aanbod. Belangrijkste aanleiding daartoe vormt wel het feit, dat gebleken is dat het bredere bezoekersscala dat Alpha in z’n nieuw onderkomen trekt, be paald niet louter en alleen consumptief is ingesteld. Men wil, met andere woor den, behalve passief bezig gehouden worden ook actief bezig zijn. Logisch gevolg daarvan is dat het optreden van bijvoorbeeld een kabaretgroep in Alph- a tot het ontstaan van een theatergroep leidt; dat jazzcombo’s het publiek tot deelname aan een cursus jazzballet ver leiden en dat het bestaan van het Alpha Filmhuis komend seizoen de inspira tiebron zal vormen voor de oprichting van een filmwerkgroep, die zich met het uitbrengen van een eigen rolprent gaat belasten. Burg. Hubers met „Truus op het Pluus” tijdens de opening van het nieuwe Alpha-onderkomen aan de Moens straat. Die Wijckers en Meerestein) naarde sport hal, waar drumband De Zwervers de moe gestreden kilometervreters muzikaal ont haalde. De bloemen en de door burgemees ter A. Hubers uitgereikte prijzen voor de origineelste wandelkledij besloten, het zeer geslaagde, door wandelsportvereni- ging De Zwervers, georganiseerde vierdaagsefestijn. dagmiddag in de tuinzaal gecomplimen teerd. De goede wensen en de talrijke cadeaus bewezen, dat zeer velen erkente lijk zijn voor haar zorg en meeleven met de mensen, die in de industrie werkzaam zijn. Julianaplein: za. 20 u. muzikale show. Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat: ma. alle leeftijden 19-21 u. uuivei z,u u. „Dditie ui iviiuwciy 4.0. o v u. „Jtuen potente jongen op de pomotoer”, Zondag: 19.30 VPI^PTI" l\OOFn Dr, zxv. vnn /lo rlnixrol” T V1JV11 1 1 VF VJ* V» Openbare bibliotheek, Wijkstraat weg: ma. al le leeftijden 14.30-17.30 uur. Kathedrale Basiliek St. Bavo (Leidsevaart 146). 15 u.: Orgelconcert door Piet van de Steen. Waalse Kerk (Begijnhof 30) 20 u.: Concert door Gerard Dekker, clavecimbel. Concertgebouw (Lange Begijnestraat 13) ma. 20.15 u.: Concert door Jaap van Zweden, viool en Boukje Land, piano. Agathakerk (Lisse) 20.15 u.: Orgelconcert door David K. Patrick m.m.v. Prudence Lloyd, sopraan. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: „De rose panter slaat weer toe”, a.l. za. en zon. 13.30 u.: „De nieuwe avonturen van Dik Trom”, a.l. 24 u.: „Breakheart Pass”, 18 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u. tev. zon. 14 u.: „De langste brug”, 18 j. 23.30 u.: „The Killers”, 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.30 u.: „Salon Kitty”, 18 j. 24 u.: „Sex je zorgen opzij”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „De huurder”, 14 j. 24 u.: „Inspecteur Tibbs”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14 en 20 u.: „Aardbeving”, 14 j. Z Studio (Gr. Markt) za. 14 u. en zon. 14 en 16.15 u.: „De drie musketiers”, a.l. 19 en 21.30 u. (beh. ma.) „De verschrikkelijke man uit Saffie”, 18 j. 24 u. tev. ma. 19 en 21.30 u.r „L’Important c’est d’Aimer”, 18 j. Cinema Quirinus Internationaal (Lange Veerstr.) za. 14, 15.15, 20, 21.15 en 22.30 u. en ma. 14, 15.15, 19, 20.15 en 21.30 u.: „Jonge engelen”, 18 j. 22 u. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat: za. 19.30 u. en 22 u. „De rechter en de linkerhand van de duivel”, 20 u. „Battle of Midway”, 23.30 u. „Een u. „De rechter en de linkerhand van de duivel”, 20 u. „Battle of Midway”. Luxor, Breestraat: za. en zo. 19 en 21.15 u. en zo. 16.30 u. „Sex o’clock USA”, zo. 14.15 u. „Zorro, wreker der partizanen”. TENTOONSTELLINGEN De Nieuwe Slof, Kerkstraat: Tot en met 27 juni „Kuifje”, strips, dia’s en curiosa. Dag. geopend van 10-22 u., beh. zo. DIVERSEN Animalfarm, W. Alexanderplantsoen: za. en zo. geopend van 13-18 u. Sportfondsenbad, Kuikensweg: buitenbad za. en zo. 10-18 u. Openbare bibliotheek, Kerkstraat: ma. vol wassenen 14-17.30 u. en 19-21 u. Jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u. Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 15.30-17.30 u. Alarmnummers: politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. BIOSCOPEN Cimema Marquette, Ruysdaelstraat: za. 19 en 21.15 u., zo. 16 uur. Von Ryan’s Expres Trein”, Zo. 14 u. „Winnetou keert terug”, 19 en 21.15 u. Emmanuelle 2 - de antimaagd”. DIVERSEN Zwembad De Waterakkers, Kerkweg: za. van 7-18 en zo. 10-18 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan: zo. van 10-12 en 14-17 u. Openbare bibliotheek, Kerkweg: ma. volwas senen 14-17.30 en 19-21 u. Jeugd 15.30-17.30 en 19- 21 u. Beneluxlaan: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u. Jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u. Alarmnummers: politie 39111, 32121, milieu 96000.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5