INTERNATIONALE BEURSWEZEN s FASE VAN RUST EN AFWACHTEN Ruim baan voor invalide Kadett-model In nabije toekomst einde aan Amerikaanse V8 motor Meter geeft verbruik aan beurs deze week nu goedkoper weq en wiel agenda TABOOTA vurig aanbevolen 'Ti 19 7 7 JUNI ZATERDAG IJMOND 6 11 Velsen-IJmuiden Verdeeld Op peil jga Uitgevaren visserijschepen Een feilloos kado dat het altijd doet. Unieke kwaliteit en styling. Diverse modellen en uitvoeringen vanaf 39.50. (Van een medewerker) (ADVERTENTIE) Za\Z/x\ Ds. F. 9.30 u. actri- 1 van m die van tinië, iders jt als hony :ijnse t een lat is teens tudio lomy oliën aard acht, Hals ende kra- ison) t van leren ■tiers i Dik inde- Lottig teen /an”, ;ober DINSDAG 7 JUNI: Hektrawler Schout Velthuys KW. 49, Tetman Hette KW. 74, Holland KW. 123. MT. Ptotinus IJM. 154, Meyert Menno IJM. 209. MK. Eben Haezer IJM. 18, Wiron VII IJM. 207, Janny Jaco ba KW. 4, Willem Adriana KW. 25, Johan na Cornelia WR. 57. WOENSDAG 1 JUNI: MK. Marry Jacob KW. 117. Hoe dan ook, Wall Street is thans in een fase terecht gekomen waarbij de blik zowel terug als vooruit wordt geworpen en dus vele factoren tegen elkaar worden afgewogen. Dat de meningen daarbij nog al verdeeld zijn, bleek deze week uit de AMSTERDAM. De wereldeconomie is de maand juni van 1977 ingetreden en in vele landen is men druk doende de balans van de eerste helft van dit jaar op te maken. Hierdoor is het internationale beurswezen in een fase van rust en af wachten terecht gekomen, die ook deze week overal waarneembaar was. Het meest is Wall Street betrokken bij deze gewoonte. Niet op de laatste plaats door dat de honderden beleggingsfondsen en maatschappijen in dat land gewend zijn halfjaarberichten met balansen en effec tenstaten op te maken en uit te geven. Deze politiek brengt doorgaans nogal wat verschuivingen met zich mee in het effectenbezit, dat nog voor het einde van de junimaand moet worden aangepast teneinde een bepaalde indruk naar buiten te geven. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, Zeeweg 265, Braambos. 10.30 u. Da. M. C. Stubbe. R.K. Laurentiuskerk, Willemsbeekweg. Zaterdag 19 u. H. Mis met zang. Zondag 9.30 u. Hoogmis 10.45 u. bijz. dienst, gezins mis, 12 u. H. Mis met zang. Oud-Katholieke Kerk, Sparrestraat 10 u. Hoogmis. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat 27, zondag 10 u. ds. H. Kwakkel- stein; Opgang, Florastraat 2, zondag 10 u. ds. H. van Wel uit Amsterdam (Jeugd dienst); Prinsesselaankerk, Prinsesselaan MO, zondag 10 u. ds. L. W. van Reijendam - Beek. soms fikse omzetten ter beurze met be trekkelijk kleine koersafwijkingen. Voor directe bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Velsen-Noord op zondag en werkdagen bellen 29044 (te lefoonnummer St. Jozefrustoord). Zowel Bos Kalis als Fokker was positief op de ontvangst van nieuwe grote tot zeer grote orders, terwijl Westland Utrecht Hy potheekbank zelfs tien gulden aantrok op nieuwe berichten over de enorme popula riteit die het hypothecaire krediet ook dit jaar tot dusver geniet. Dat het koerspeil sedert op 4 mei de tot dusver hoogste stand werd bereikt toch rond vijf tot 7 procent is gezakt, dient dan ook groten deels te worden toegeschreven aan de vooral onzekere politieke situatie waarin ons land thans verkeert. maal misère is het zeker niet. Deze week kwam dat weer eens aan de orde bij de uitgevers Audet en Wegener, die beide voor 1977 een hoger resultaat voorspellen en daardoor licht in koers konden aan trekken. Ook de sedertdien omgeslagen rente- markt waar nu 8'A procent pandbrieven tegen pari worden afgegeven tegen 7,75 procent een maand geleden, heeft zijn uitwerking niet gemist. Toch bleef het koerspeil deze week ondanks volslagen gebrek aan belangstelling goed op peil, omdat er ook geen aanbod van betekenis te verwerken viel. Enige beleggingsvraag deden aandelen Schuitema, Stevin, Nationale Nederlan den en Twentsche Kabel een vijftal gul dens oplopen. Daarentegen moest VRG 5 gulden terug en liep Kloos door de winst daling in 1976 opgelopen, terug van 125 gulden op 115 gulden. Interkerkelijke Stichting Gezinsverzor ging Hulp aan Bejaarden en Langdurig zieken, Velserduinweg 52, Um. Ma. t.m. vrij. 9-10 uur. Tel. 02550-11830 en 22169. Sociëteit Asterix, Vanaf 20 uur. Huishoudelijke- en gezinsvoorlichting. Spreekuur maandag- en donderdagoch tend van 10-12 uur, Willebrordstraat 102, Um. Tel. 10715- Baptistengemeente IJmond, Maerten van Heemskerckstraat 41, zondag 10 u. ds. H. Sikkema, 10 u. zondagsschool, 20.30 u. jeugdbijeenkomst. Nog maar enige jaren geleden reden Amerikanen onbekommerd rond in deze Cadillacs van het type Fleetwood Sixty Special Brougham. Die tijd is definitief voorbij, als de nieuwe brandstofnqrmen in Amerika doorgaan. En het zou ons niet verbazen als de Amerikanen dan ook nog de stap wa gen naar de dieselmotor in die kleine auto. De meter kost zo’n 150 en kan - volgens de importeur - gemakkelijk door iedereen zelf worden ingebouwd. Lido) i het bio- The n be- bio- nbod mis ver een land- ver ende blijft •voor ixor- ffers 1 Po- •eede /ordt Pan- WOENSDAG 8 JUNI: Hektrawler Eg- mond UM. 36, Johanna KW. 39, Rijnmond II KW. 43, Rijnmond Hl KW. 44, Rijnmond IV KW. 85, Onderneming I SCH. 90, MT. Anita VL. 34, Elizabeth VL. 105. MK. Eben Haezer UM. 18, Maartje Jacoba KW. 137. ZATERDAG 4 JUNI: Hektrawler Zee haan IJM. 57, Jan Maria KW. 171, Monica VL. 89, Voorwaarts VL. 142. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongeval lendienst 15400, Hoogovens 02510-96000, brandweer Santpoort 370750 voor Velsen- Noord en IJmuiden 20750. at 37) 1 een sind uitse ;zein i zeg- vond ver- van edre- UMUIDEN-OOST Gereformeerde Kerk Bethelkerk, Zee weg. 9.30 u. Ds. P. C. Koster, (Kinderne- vendienst) 1[7 u. Kand. H. J. G. de Lange. SANTPOORT R.K. Parochie, Frans Netscherlaan. Za terdag 19 uur, zondag 9.00 uur (zangkoort), 10.30 uur (ander koor). Gereformeerde Kerk, Burgemeester En- schedélaan 9.30 uur Ds. J. Tiersma, 19 u. Ds. J. Dijkstra. Adventskerk, (Provinciaal Ziekenhuis) 19 uur. Ds. J. F. van Woerden. De Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan, 10.30 u. Ds. H. A. Blom. Volle Evangelische Gemeente, Gebouw Berea, 10 uur W. H. de Leeuw van Weenen, 19.30 uur. E. Jongman. Dorpskerk, 9.00 u. Ds. W. Dijckmeester. VELSEN-ZUID Hervormde Gemeente, Engelmundus- kerk, 9.00 en 10.00 uur Drs. L. Brink. ènes, kken e het kan s een I. Dat inder bur- rope- nder n in- inna- deze felle s om ils de srsin i wel t. De i zich lelijk v. Asperen B.V. Valkenswaard 04902-6810 En de omschakeling van de industrie van „groot" naar „klein” gaat miljar den dollars kosten. Maar dat niet al leen. De Amerikaanse auto gaat zijn „eigen gezicht” verliezen. Immers in de produktie van kleinere auto’s lopen Europa en Japan voorop. Het heeft voor de Amerikanen geen zin om die hele ontwikkelingsgang van de kleine auto nog eens over te doen. Het is efficiënter voor hen zich te spiegelen aan de resultaten die bijvoorbeeld op het oude continent al zijn bereikt. Dit heeft tot gevolg, dat de nieuwe Ameri- DINSDAG 31 MEI: Hektrawler Rijn mond VI KW. 135, MT. Elly VL. 73, Caroli ne VL. 90, ML. Michiel KW. 167, MK. Marco WR. 32. Bezuiniging allerwegen dus. Behal ve waar het gaat om toekomstige in vesteringen. Wat hier zo even losjes wordt neergeschreven betekent niets minder, dan een „aardverschuiving” voor deAmerikaanse auto-industrie.In de historie van de Amerikaanse auto- bouw heeft de vervaardiging van gro te, luxueuse wagens altijd voorop ge staan. Dat kon ook makkelijk, omdat de V-motoren die deze wagens aandre ven tot nu toe over voldoende brand stof konden beschikken tegen vaak zeer lage prijzen. Nu is dit radicaal veranderd. Een technisch bureau in Baarn heeft een benzine-verbruikmeter op de Ne derlandse markt gebracht. Met behulp van deze meter kan de automobilist nauwkeurig bepalen bij welke snelheid hij het zuinigst rijdt. De voeler van de meter is namelijk gekoppeld aan de benzineleiding en registreert de hoe veelheid brandstof die naar de carbu rateur vloeit. Dezelfde meter zal vol gend jaar ook standaard worden inge bouwd in een aantal Mercedes-model- len. De Amerikanen zullen over onge veer zes jaar afscheid moeten nemen van hun grote auto’s. Dat betekent tevens, dat na ca 1983 de Amerikaanse auto-industrie de grote V 8-motoren niet meer zal bouwen. Dit alles zal het gevolg zijn als de diep ingrijpende normen van de Amerikaanse overheid voor het gemiddelde brandstofver bruik in het land doorgaan. Deze nor men, die reeds verleden jaar werden aangekondigd en onlangs door presi dent Carter nog eens werden onder streept, spreken zich uit voor een ge middeld totaalverbruik van 8,5 liter benzine op de honderd kilometer. Dit is nu precies de weg die de Ameri kaanse auto-industrie gedwongen is te volgen. General Motors is een van de eerste grote industrieën geweest, die hebben gereageerd. In Amerika zijn brieven van GM bekend geworden, waaruit blijkt dat dit wereldconcern na 1983 geen V8-motoren meer zal bouwen, met uitzondering van de krachtbron voor het sportmodel Cor vette. Maar dit is nog niet alles. Ook de prestaties van kleinere motoren zullen teruggeschroefd worden. Zo zal bij voorbeeld de acceleratie van stilstand tot zo’n 100 km/uur met zeker een se conde stijgen, tot negentien a twintig seconden. Een andere teruggang te kent zich af in het gewicht van de auto’s. Trouwens reeds nu is dit duide lijk merkbzar bij de importmodellen die GM op de Europese markt brengt. Opel heeft zijn nieuwste Kadett-uit- voeringen in prijs verlaagd. De Kadett- standaard, die nieuw ontworpen stoe len heeft gekregen, kost nu als twee- deurs ƒ11.871,-. Dat is ƒ118,- minder dan het voorgaande model. De nieuwe Kadett de Luxe, voorzien van een nieuw front, kost in de tweedeurs-uit- voering zelfs 413,- goedkoper dan zijn voorganger. De Kadett Special, De Luxe en Berli- na-uitvoeringen zijn thans ook lever baar met een 1,6 liter S-motor, die 75 pk. levert. De meerprijs hiervoor be draagt ruim duizend gulden, met inclu sief een stabilisator achter en onder meer een elektrische choke. De wielop hanging en transmissie van modellen met een 1,6 liter S-motor zijn afgestemd op deze sportieve krachtbron. Dit betekent onder meer, dat als de Amerikanen na de invoering van deze norm blijven rijden in hun grote, veel brandstof eisende auto’s, er verhou dingsgewijs steeds minder kleinere au to's op de markt kunnen komen. Dit zou de omzet van de grote autocon cerns danig aantasten. In plaats daar van zou het dus beter zijn het aantal kleinere auto’s drastisch te verhogen en geen grotere, zwaardere wagens meer te produceren. kaanse generatie kleine auto's onge twijfeld naar Europese principes wordt geconstrueerd; inclusief voor- wielaandrijving en derde deur achter. Jehovah’s Getuigen. Koninkrijkszaal, Lingestraat 31, zondag 10 u. openbare le zing, 11 u. wachttorenstudie; dinsdag 19 u. theocratische school, 20 u. dienstvergade- ring. BAKKUM R.-k. Kerk. O.L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u., zondag 9 en 11 u. CASTRICUM R.-k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 u., zondag 7.30, 9.30, 11.30 en 18 u.; Bethlehemkerk, Piet Heinlaan, za terdag 18 en 19 u., zondag 9.30, 11 en 12.15 u. HEEMSKERK R.-k. Kerk. Mariakerk, Spoellaan, zater dag 18.30 u., zondag 9.45, 11 en 12.15 u.; H. Laurentius, A. Verherentstraat, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 9.45, 11.30 en 18 u. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, zondag 10 u. mevrouw L. Brezet-Brouwer (IJmui den), 19 u. ds. D. Verhoef. Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrijburg- laan, zondag 9.30 u. ds. A. van Leeuwen (Kindernevendienst); Hervormde kerk, Kerkplein, zondag 19 u. ds. D. Verhoef (Hervormd-gereformeerde dienst). MAANDAG 6 JUNI: Hektrawler Rijn mond I KW. 15, Elisabeth Christina KW. 41, Rijnmond V KW. 42, Hendrika Johanna KW. 81, Arie Ouwehand KW. 122, Dirk Diederik KW. 172, Onderneming II SCH. 108, Cornells Vrolijk Fzn SCH. 171, Voor aan VL. 115. MT. Rean IJM. 29, Robert UM. 30, Wiron II UM. 211, Ora et Labora KW. 51, Marry Martin KW. 149, Soli Deo Gloria KW. 152, Ursinus VL. 1. MK. Pool ster IJM. 11, Eben Haezer UM. 18, Maar ten Cornelia UM. 44, Swift UM. 115, Janny Jacoba KW. 4, Deo Volente II KW. 11, Pieter Jacob KW. 24, Ada KW. 29, Rose Marie KW. 34, Anna Hendrika KW. 45, Pelikaan KW. 88, Johanna Helena KW. 106, Wilma KW. 113, Tiny KW. 145, Wilhel mina KW. 173, Pieter Gijsbertha KW. 175, Valk KW. 185, Hans KW. 189, Anna Lydia KW. 194, Yvonne Yolanda KW. 206, Agatha KW. 214, Arie Jacob KW. 221, Jacob Senior KW. 226, Leendert Jan SCH. 256, Albert UK. 1. VELSEN-NOORD R.-k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Stra- tingplantsoen, zondag 10 u. ds. D. Heikoop (IJmuiden). Geref. Kerk, Koningsweg 39, zondag 9.30 u. stud. H. J. Essen (Kinderneven dienst), 17 u. ds. A. van Leeuwen. BEVERWIJK R.-k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u„ zondag 8.30, 10, 11.30 en 18 Per saldo bleef het koersniveau boven 900, ondanks scherpe fluctuaties en was de lijn na het krachtig herstel van vorige week vrijdag toch nog licht opgaand. Ook de Amsterdamse effectenbeurs be leefde deze week de bekende dagen van aanzien en afwachten. Behalve economi sche factoren drukken in Nederland nog de politieke, waaronder op de eerste plaats de twee gijzelingszaken en verder de kabinetsformatie. Formateur Den Uyl heeft verklaard de hobbel waarover het vorige kabinet is gestruikeld, te willen wegnemen tegen de achtergrond van de bestrijding van werkloosheid en inflatie. Kortom: meer beperkte problemen moeten worden opgelost tegen een grote macro-economische achtergrond. Voor de beurs is dit toch al een moeilijk punt, want de inderdaad nog altijd niet rooskleurige economische situatie in ons land, vooral voor de industrie, kwam in de afgelopen paar maanden een jaarverslag en verga dering van menig bedrijf toch nog vrij gunstig en positief door. Afgezien van de bekende sectoren metaal en textiel, het vrijwel elke andere bedrijfstak opgewek te geluiden horen en menig bedrijf ge waagde van een flinke omzet- en winststij ging in de drie tot vijf maanden van het lopende jaar. Daarbij komt, dat volgens deskundigen de investeringen in 1977 vrij aanzienlijk zullen stijgen, ook al blijft men voor 1978 weer enigszins terughoudend. Maar alle- Invaliden krijgen met hun wagentjes meer bewegingsvrijheid in het verkeer. Per 1 juli mogen zij zelf uitmaken waar zij willen rijden; op de stoep, op het fietspad of op de rijbaan. Deze keuze vrijheid geldt alleen binnen de bebouw de kom. Buiten de bebouwing mogen zij alleen op de rijbaan komen, als er geen stoep of fietspad is, of als deze te smal zijn om op te rijden. Natuurlijk mogen zij met hun invalidenvoertuigen niet op autosnelweg of autoweg komen. Een andere zaak is, dat voortaan in validenwagentjes verlicht moeten zijn als men daarmee in het donker of bij slecht zicht wil rijden op rijbaan of fietspad. In het algemeen is de vuistre gel bij deze verlichting: een koplamp per voorwiel. Dus een invalidenwagen met twee voorwielen zal twee koplam pen moeten hebben, met één voorwiel is een koplamp voldoende. Aan de ach terzijde zullen de invalidenvoertuigen eveneens achterlichten moeten voeren. Op de stoep mag alleen stapvoets wor den gereden. Ook is het mogelijk voor de invalide zonder rijbewijs om per 1 juli een gere serveerde parkeerplaats aan te vragen, voor de auto waarmee hij regelmatig wordt vervoerd. Zo’n parkeerplaats in alle gevallen echter alleen op het woon- en/of werkadres kan per 1 juli eveneens worden aangevraagd voor de invalidenwagen. De gemeenten beslis sen over de aanvragen. Ten slotte zullen ernstig gehandicap ten over enige tijd een invalidenpar- keerkaart kunnen aanvragen, waar mee zij landelijk ontheffing krijgen van parkeerverboden die door borden wor den aangeduid. De overheid werkt sa men met de vereniging van Nederland se gemeenten de normen uit, .waarop deze inValiden-parkeerkaart zal wor den verstrekt. Kerk en samenleving. Zwanenest, Dom- melsingel, zondag 10 u. bijeenkomst. Geref. Kerk. Middelaarkerk, Moens- plein, zondag 9.30 u. ds. C. Meijer (H. Avondmaal - Z. 45); Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zondag 9.30 u. ds. H. M. Matter van Baarn (Kindernevendienst), 17 u. drs. S. Oegema (Castricum). Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerslaan, zondag 9 u. ds. J. Klamer, 16.45 u. ds. K. Folersma. Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan, zondag 10 u. J. A. Hamers uit Wormerveer (H. Avondmaal), 17 u. ds. J. A. Hamers uit Wormerveer (Zang- dienst). Chr. Geref. Kerk. Doopsgezinde kerk, Meerstraat 60, zondag 8.30 u. ds. A. W. Drechsler, 14.30 u. ds. D. H. Biesma. Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk, Lingestraat 29, zondag 10 u. de heer E. L. Ferguson (Den Haag). Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, zondag 10 u. ds. H. H. Luikinga. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4, zondag 10 en 18.30 u. samenkomsten, 11.30 u. zondagsschool. In het algemeen is de vuistregel, dat men het zuinigst rijdt bij ca. 80 km/uur. Dit behoeft echter niet waar te zijn. Per auto kan de zuinigste snelheid aanmerkelijk verschillen. Verder telt bijvoorbeeld het gewicht van de auto en zijn belading mee en of de wagen eventueel een caravan trekt. Ook een zwaar beladen imperiaal kan het brandstofverbruik op lange ritten on gunstig beïnvloeden. Een verbruiksme- ter helpt dan de automobilist om de -zuinigste snelheid aan té houden. IJMUIDEN Petruskerk. Venusstraat 1, zaterdag 19 u. Bijzondere dienst of gezinsdienst. Zon dag 9.30 uur. Hoogmis 10.45 u. H. Mis met zang. Nederlandse Hervormde Kerk, Kanaal straat 10 uur Ds. Quak 19 u. Ds. J. Koster. Bethlehemkerk, Gijzenveltplantsoen 9.30 u. Ds. Ewoldt, Alkmaar, Jeugddienst. Christelijk Geref. Kerk, Marconistraat 10.30 en 17 uur Ds. D. H. Biesma. Oud-Katholieke Kerk. Kon. Wilhelmina- kade. Zaterdag 19 u. Zangdienst, zond. 10 u. Hoogmis, 19 u. Zangdienst, zond. 10 u. Hoogmis, 19 u. Interkerk, ontmoetings- dienst i.d. R.K. Petruskerk. Leger des Heils, Edisonstraat 10 en 19.30 uur Samenkomst Jehova’s Getuigen. Oranjestraat 9,10 u. Openbare lezing: Hu. Wachttorenstudie. Petrakerk, Spaarnestraat 9.30 u. Ds. J. L. Bel, 19 u. Geen dienst wegens gecombi neerde dienst 19 u. in Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat. Zeewegziekenhuis, Minnema. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat 10 u. Da. M. C. Stubbe. Baptistengemeente, J. P. Coenstraat, IJ muiden 10 u. Dhr. D. P. R. Bouhof, 19 u. Ds. A. H. Agtereek. Vergadering van Gelovigen, Abelen straat 1, 10 u. Eredienst. Goede Herderkerk, Velserduinweg 52, 10 u. Doopdienst Ds. Joh. Brezet. Pinkstergemeente Umuiden, Velser duinweg 52, 10 u. K. Glas, 19.30 uur. D. P. Hartendorp. Gereformeerde Kerk, (Vrijgemaakt). 9.30 en 17 uur Ds. L. J. Joosse. Geref. Kerk Ichthuskerk, 9.30 u. Kand. H. J. G. de Lange (Kindernevendienst) 17 u. Ds. J. L. Bel. DRIEHUIS R.K. Engelmunduskerk. Driehuizer- kerkweg. Zaterdag 19 u. H. Mis met sa menzang. Zondag 9.30 uur: Gregoriaanse Hoogmis. 11 uur: Viering met Jongeren koor. 18 uur: H. Mis. BIOSCOPEN City, Zaterdag en zondag 19 en 21.15 u.: „The Enforcer”, Clint Eastwood. Zondag middag 14.30 u. „Flatfoot in Hong Kong”. Stadsschouwburg, Zaterdag en zondag 20 uur: „Lost Command” Zondagmiddag 14.30 uur „Woody Woodpecker Festival”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen- Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoor werpen, geopend dag. van 10-12 en 14-17 uut. Maandag gesloten. Pieter Vermeulen Museum, Moerberg- plantsoen van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30-12 en 14-17 uur. Stadhuis, Alle werkdagen te bezichtigen tussen 10-12 uur. Huis ter Hagen: Lod. van Deijsellaan, Driehuis expositie „Karakterpoppen” van mevr. Betty Rabenort-Van Doorn en „Schilderijen en Goaches en tekeningen”, van Pieter ’t Hart en zijn 10 leerlingen, ge opend dagelijks van 9.00 tot 21.00 uur. Wereldwinkel, Bloemstraat, Umuiden. Tentoonstelling 101 jaar Noordzeekanaal en verder, van 9.00-22.00 uur. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Santpoort, tentoonstelling „De 18 Heeren van Brederode”, geopend van 9.30-12.00 en 13.00-17.15 uur. Boerderij Crayenstein, Machineweg Halfweg, informatiecentrum rekreatiege- bied Spaarnwoude, geopend Zon- en Feestdagen van 11.00-18.00 uur. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen: Tentoonstelling „Buitenplaatsen in Vel sen” geopend van 10-12 en 14-17 uur Zon en Feestdagen alleen 14-17 uur. Maandags gesloten. u.; O, L. Vrouw van Goede Raad, Arends- weg 57, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30 en 18 u.; Regina Caeli, Hilbersplein, zaterdag 19 u., zondag 10, 11.45 en 19.30 u.; Apostel kerk, Van Riemsdijklaan, zaterdag 19 u„ zondag 9.15,11 en 12 u.; H. Jozef, Laan der Nederlanden 68, zaterdag 19 u„ zondag 9.30 en 11 u. TADOOTA elektronische batterij-aanstekers een aanstekelijk idee! Ai-1 I/X! I - Wat de Verenigde Staten betreft is de eerste helft van 1977 zeker niet slecht verlopen. De economische groei heeft de verwachtingen overtroffen en ook de per soonlijke inkomens zijn flink gestegen. Flink gestegen zijn echter ook de prijzen, al gaf de index voor de groothandelsprij- zen over de meimaand een behoorlijke daling te zien. Maar mede door de strenge winter in de maanden januari-februari is het prijspeil het afgelopen voorjaar in Amerika forser gestegen dan aanvanke lijk was verwacht. Dit heeft ertoe geleid dat het centrale bankwezen tot het beperken van de geld circulatie is overgegaan, wat op zijn beurt leidde tot de verhoging van de bankrente met een half procent tot 6,75 procent. Maar de grootste bank van de Verenigde Staten, de City Bank van de stad New York, heeft verklaard voorlopig geen plannen te hebben de rente nog verder te verhogen en die verhoging ook elders in het land op korte termijn niet te verwach ten. Want tegenover de goede economi sche groei in de eerste helft van 1977 blijft het nog altijd wat aarzelende investerings- bereidheid. Kennelijk volhardt het Ameri kaanse bedrijfsleven in het afwachten van een duidelijker houding van de nieuwe Amerikaanse regering. Plannen ter inflatiebestrijding en energiebespa ring moeten dan ook verder gestalte krijgen. De laatste kreeg deze week onverwacht weer extra tekening door berichten als zou Saoedi-Arabië plannen hebben bin nenkort op de nieuwe OPEC-vergadering zijn olieprijzen met een stijging van vijf procent op het algemeen geldende niveau van de olieproducerende landen te bren gen. Dit zou de Verenigde Staten een nog groter gat op de betalingsbalans kunnen bezorgen dan er nu voor 1977 al dreigt te ontstaan. Openbare bibliotheek, Plein 1945, Maandag 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. Bibliotheek Zeewijkplein: Maandag 14.30-17.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek: Willemsbeekweg. Maandag 15.30-17.30 uur. Velserbad: Zaterdag vrij zwemmen 12.15, 13.15, 13.30-14.30, 14.45-15.45. Zwem les volwassenen 15.45-16.15 en 16.45-17.45 uur. Maandag vrij zwemmen 6.45-8.00 u. 12.10-13.10 en 16.00-17.15 u. 7.00-7.30 u. Zwemles B volwassenen. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk: Zeeplein 2260. Maandag t.m. vrijdag 10.00- 12.00 uur en 14.00-17.00 uur recreatieruim te geopend. Speeltuin Veilige Haven. Zaterdag ge opend van 9.30-11.30 uur en 13.00-16.30 uur. Openluchtbad „De Heerenduinen”. Ge opend zaterdag tot 16.30 u. en zondag 10.00-16.30 uur. Maandag van 10.00-18.30 uur. Het ziet er naar uit, dat de Ameri kaanse automobilist binnen afzienba re tijd heel wat ruimte in zijn garage overhoudt. Wellicht komt er dan plaats vrij voor een fietsenrek. UITGEEST R.-k. Kerk. O.L. Vrouw Geboorte, Lan- gebuurt, zaterdag 19 u., zondag 8, 9.30, 11.30 en Iff u.; aula Vrijburgschool, zater dag 19.30 u., zondag 9.30 u. Hervormd-Gereformeerde Federatie. Dorpskerk, Kerkbuurt, Uitgeest, zondag 10 u.; Hervormde kerk, Dielofslaantje, Akersloot, zondag 10 u. WIJK AAN ZEE R.-k. Kerk. H. Odulphus, Odulfstraat, zaterdag 19.15 u„ zondag 9.30 en 11.30 u. Ned. Herv. Kerk, Voorstraat 1, zondag 10 u. mevrouw v.d. Bunt-v.d. Hoek.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7