In Heemskerk BUURT IN ACTIE TEGEN HOOGTE VAN WOONFLAT VHS wil garage laten slopen 0 WEER ZOMERACTIVITEITEN Schooljeugd bij Rob van Reijn Volksdansbal bij Soli zaterdag kunstmarkt Kinderoperette H. Hartschool Huider voor SieMatic keukens in Nieuwe Slof 'Tijdens eerste twee weken van augustus BUURTHUIZEN ORGANISEREN Hoogeveen B.V. presenteert 3 Uw Kunstgebit de gehele dag IJ mond vissers Maatschappij dient schetsontwerp in In Nederland voorlopig vier brandwondencentra I I 6 DINSDAG 1 4 JUNI 19 7 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK us De Schans De Lichtboei CITROËN Wijk aan Duin re- oit en ,ot te de ed KENNEMERLAAN1 BIJ DE BRUG IJMUIDEN TEL02550-22756’ Grijpensteinweg 10 Haarlem. Tel. 248221 onwrikbaar op zijn plaats! „Inbreuk op woon- en leefklimaat” Bouwj km 1976 18000 1975 90000 1975 64000 1975 41400 1975 75000 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Rob Uijlings kondigt het alvast maar aan. „Wij zijn niet van plan genoegen te nemen met het ontwerp, zoals dat nu op tafel ligt. Er zed door ons een bezwaarschrift worden inge diend en mocht dat niet aanvaard worden, dan gaan we door tot aan de Kroon. Wij menen, dat de woonflat een ernstige inbreuk maakt op onze privacy, afgezien van het feit, dat deze a-sociale hoogbouw totaal niet past in het laagbouwkarakter van deze wijk”. Kr i (ADVERTENTIE) file wilden inhalen. 1 (ADVERTENTIE) Uijlings hoopt op een goede afloop van de buurtactie. „Wij zullen er minstens twee woonlagen af moeten kletsen”. Enkele da gen geleden stelden de bewoners gezamen lijk een bezwaarschrift op, dat het college van burgemeester en wethouders is toege zonden. „Via de dienst Ruimtelijke Ordening is ons gebleken, dat er door architectenbu reau Bleeker een schetsplan is ingediend voor vervangende nieuwbouw van het per ceel hoek Zeestraat-dr. Schuitstraat-Prin- sesselaan. Een bouwplan, dat inhoudt een aantal flatwoningen neer te zetten met een maximum hoogte van 15(!) meter (vier verdiepingen). Wij tekenen hiertegen be zwaar aan, ingevolge de wet van Arob, daar wij dit bouwplan zien als een onver antwoorde inbreuk op ons woon- en leef klimaat. De volgende argumenten staan ons hierbij ter zijde: een flatbouw van maximaal 15 meter hoogte is een volledige dissonant in de omgeving van bestaande oude laagbouw; deze flatbouw zal onverantwoord veel licht wegnemen voor de belendende per celen; geen enkele parkeerruimte kan worden geboden aan bezoekers en winkelend pu bliek, hetgeen parkeeroverlast voor de buurt betekent; deze a-sociale hoogbouw zal de privacy van de omwonenden zo aantasten, dat de woon- en leefklimaten tot vrijwel nul zul len worden gereduceerd (hoogste bouw precies aan de tuinkanten); bij zuid-wes- tenwind is er direct gevaar voor vallende dakpannen van belendende percelen; de woonfunctie van het stadscentrum wordt door de elf flatjes nauwelijks ver sterkt. In het bezwaarschrift nodigen de bewo ners het college uit „om een kopje koffie te komen drinken en dan meteen de situa tie ter plaatse in ogenschouw te nemen. Het zal dan duidelijk zijn, dat zo’n plan DEN HAAG/BEVERWIJK. De centra le raad voor de volksgezondheid is ak koord gegaan met een concept-advies aan staatssecretaris Hendriks en meent, dat er voorlopig in Nederland vier centra nodig zijn voor de behandeling van patiënten met ernstige brandwonden: het bestaande in Beverwijk, het geplande in Groningen (bij het r,-k. ziekenhuis) en twee andere delen van het land. Het advies gaat uit van tien bedden per centrum, plus nog een aantal bedden voor patiënten die er min der ernstig aan toe zijn en voor de nabe handeling van patiënten. Deze differentia tie acht de raad nodig, omdat de intensieve verzorging van de zeer gewonden ook geestelijk erg veel vergt van het behande lend team. Het brandwondencentrum in Beverwijk is zoals bekend vorig jaar gestart met een huidbank voor het verzamelen en bewaren van huidtransplantaten. De raad vindt dat het aantal huidbanken niet moet worden uitgebreid omdat het wenselijk is, erva ring, kennis en administratie te bundelen. In de toekomst zou eventueel wel moe ten worden uitgekeken naar een meer centraal gelegen vestigingsplaats voor de huidbank. Na de koop van het garagepand door de maatschappij kreeg architect Bleeker op dracht een schets-ontwerp te maken. De hoogte en de grootte van de woonflat, waarin elf woningen komen, steekt nogal fors af tegenover de laagbouw in de buurt. Op de plaats van de voormalige garage Dorant wil de VHS Onroerend Goed Maat schappij een woonflat en een winkel bouwen. Buurthuis „Wijk aan Duin” aan de Wil- genhoflaan heeft het volgende program ma staan: Maandag 1 augustus: film; dinsdag 2 aug.: maffe record wedstrijden als stelt- staan, stoepranden gooien en parapluhan- gen; woensdag 3 aug.poppenkast en crea tieve middag; donderdag 4 aug.: „Ronde van Wijk aan Duin”, wielerwedstrijden voor 8-12 jaar; vrijdag 5 aug.: creatieve kleuterochtend en ’s middags katknuppel wedstrijden. BEVERWIJK. De zomercompetitie met een nieuwe opzet van 2'fa uur achte reen vissen, zonder verkassen, is bij de IJmondvissers zondag van start gegaan met de eerste wedstrijd in het Noordhol- landsch kanaal. De vangst bleek nogal plaatselijk te zijn. Uitslag: klasse A-l. T. Breedijk 4445 gram bovenmaatse vis: 2. J. Spek 2500, 3. P. Schoorl 2475 en 4. B. Kanis 1625. Klasse B-1. mevr. A. Hilleger 2240; 2. H. Thuis 620; 3. A. Spieker 495 en 4. J. Vloon 325. prijzen aan de lage kant kunnen worden gehouden. Het programma van buurtcentrum „De Schans” aan de Schans luidt als volgt: Deze bouwstad van „Wijk aan Duin” sluit aan op de bouwstad van „De Licht boei”, die een week eerder (van 1 tot en met 6 augustus) wordt gehouden op het terreintje aan de Usselstraat. Deze bouw stad is bestemd voor 4- tot 12-jarigen, die elk hun eigen hamer en nijptang mee dienen te nemen. De bouwstad is van 10 tot 16 uur geopend. Zowel diegenen, die flinke partijen hout aan te bieden hebben (waarmee bedoeld wordt minimaal een vrachtwagenlading vol), als diegenen die bij de bouwstad van „De Lichtboei” een handje willen komen helpen, worden verzocht zich te melden. Houtleveranciers kunnen contact opne men met buurthuis „Wijk aan Duin”, tel. 20944. Voor vervoer en opslag wordt des gewenst gezorgd. Vrijwilligers voor de leiding van de bpuwstad van „De Lichtboei” kunnen dit buurthuis bellen, tel. 32651. In verband met een lekort aan stafkrachten moet de bouwstad tevens de enige vakantieactivi- teit van dit buurtcentrum blijven. ten het 1de >fd- Ige- die en- iok len de l in zal mi- z’n rol len 'er- >u- <an soe- de let- wo- liet sen ang ica- den ijk ;en ge lat Ike ?ht lat OP tu- LW- len Ml- an ►ed tng an de ing an Aan de zijde van de Dr. Schuitstraat gaat het schetsontwerp uit van een onderbouw en vier woonlagen en aan de zijde van de Prinsesselaan een onderbouw met daarop twee verdiepingen. Het middengedeelte krijgt drie etages. De winkel is niet al te groot: 200 m2. De verkoop van de flats is in handen gegeven van makelaarskantoor Muller. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Bouwsteden, straatte- kenwedstrijden, wielerwedstrijden, zeep kistenraces en spuitbalwedstrijden vor men enkele van de vele vakantieactivitei- ten waaraan de Beverwijkse schooljeugd op initiatief van de buurthuizen „Wijk aan Duin”, „De Schans” en „De Licht boei” tussen 1 en 12 augustus kan deel nemen. BEVERWIJK/WIJK AAN ZEE. Vrijdag 17 juni zal in bet Ontmoetings centrum „De Nieuwe Slof” de opvoe ring plaatsvinden van de kinderope rette X-Y. Alle 170 leerlingen van de H. Hart-basisschool uit Wijk aan Zee zul len in dit ruim twee uur durende stuk voor het voetlicht treden. Het wordt een wervelende operette, waarin behalve veel zang ook heel wat staaltjes van dans- en acteertalent ten beste zullen worden gegeven. Het ge heel zal muzikaal worden omlijst door een combo van zes musici en de algehe le leiding van de operette berust bij de heer P. W. A. Nieuwboer, hoofd van de school. Aan dit optreden zijn maanden van voorbereiding voorafgegaan. Tijdens de lessen muzikale vorming en expres sie hebben de leerlingen alle liedjes en dansen ingestudeerd en een groot aan tal ouders heeft de schouders gezet onder het vervaardigen van de vele kostuums en decors, terwijl ook de or ganisatie van het geheel door de ouders gebeurde. In de grote pauze tussen het eerste en tweede bedrijf van de operet te zullen er loten worden verkocht ten bate van de actie Waterputten voor Madras. Aggie en Joost Fluitman, die zelf een half jaar werkzaam zijn ge weest bij pater Schloosz in Madras, willen door middel van acties, zoals deze verloting, het geld bij elkaar krij gen voor vijf waterputten, die in Ma dras een eerste noodzaak zijn voor de onder barre omstandigheden levende Indiase bevolking. Het merendeel van de 600 plaatsen in De Nieuwe Slof is al uitgegaan naar de ouders, genodigden en alle anderen, die de H. Hartschool een warm hart toedra gen. Er zijn echter nog enkele plaatsen beschikbaar. De verkoopadressen zijn: mevr. Kortekaas, Julianaweg 63 en fa. Nico Mijnen, Voorstraat 44, beiden in Wijk aan Zee. Als er nog plaatsen over zijn, zullen die verkocht worden aan de zaal. De voorstelling begint om 20.00 uur. Zoals bekend krijgen de basisscholen in Beverwijk op 2 juli vakantie. Maandag 15 augustus pas luidt de schoolbel weer. Om dat met name die laatste twee zomerva- kantieweken de ouders vaak voor grote problemen stellen, doordat hun kroost zo langzamerhand alles al heeft gezien en gedaan, hebben de drie Beverwijkse buurthuizen gemeend hun zomer-activitei- tenprogram juist in die periode van start te moeten laten gaan. Dit heeft tevens als voordeel, dat de deelname aan de evene menten groter is, omdat de meeste kinde ren rond dat tijdstip de gezinsvakantie al achter de rug hebben. Voor de activiteiten van de drie buurt huizen heeft de gemeente Beverwijk een subsidie uitgetrokken van rond 5000 per buurthuis. Met de kosten van het hout- transport en het houtopslag voor de twee bouwsteden meegerekend komt dat neer op een gemeentelijke bijdrage in de kosten van de kindervakantiespelen van in totaal zo’n 27.000. Dit houdt in, dat de toegangs- De kunstmarkt wijkt niet veel af van die van vorig jaar. Er zullen veel oude beken den zijn, zoals Poppe Damava, Ruud Cor- nelisse Atelier De Gruizel en anderen. Ook de Beverwijkse kunstenaars Selma de Vil der, Cees Veerman en Cor Barendse zijn van de partij, terwijl de groep Heemskerk se kunstenaars (Kees Heesterbeek, Gerard Hali e.a.) ook hun werk zullen tonen. Dit jaar is nog meer aandacht besteed aan het publiek, dat ideeen op wil doen om thuis ook eens uit te proberen: behalve demonstraties pottenbakken, netten boe ten en smeden (Greefkes) is ook Marleen de Haan bereid niet alleen te demonstre ren, maar ook het weven aan belangstel lenden uit te leggen. Voor de kinderen is er, evenals vorig jaar, een speciale boetseerkraam waar de jeugd onder leiding en met adviezen kan leren met klei om te gaan. De werkgroep Zomeraktlviteiten ’77 heeft een zeer afwisselende kunstmarkt georganiseerd, waar alle vormen van kunst en kunstnijverheid een plaats heb ben gevonden. Hopelijk zal ook de zesde kunstmarkt in Heemskerk een traditioneel succes worden. Noord, was op uitnodiging van de Bever wijkse Commissie voor Culturele vorming van de schooljeugd naar het ontmoetings centrum gekomen om daar met zijn mede spelers (sters) „Het mysterie van professor Palet” te brengen. Vanmorgen overhandigde een delegatie van de buurtbewoners aan burgemeester A. Hubers de lijst met handtekeningen, waarmee men protesteert tegen de voorge nomen bouw van de flat. toch geen kans van slagen mag hebben, om van de waardevermindering van de omringende percelen maar te zwijgen”. Het bouwplan ontmoet veel weerstand bij de direct omwonenden. De 27-jarige drs. Rob Uijlings en mevrouw Brethou- -i wer-van de Outenaar hebben direct nadat de plannen bekend werden, actie onderno men en hopen met het aanbieden van een handtekeningenlijst en het indienen van een bezwaarschrift de grootte van de woonflat te verminderen. Maandag 8 augustus: pony's, paard en wagen, ponywagen en andere dieren rond om het buurthuis; dinsdag 9 aug.: straatte- kenen op de Plantage met ’s middags hin- demisfietsen over zes zeer gevarieerde parcoursen; woensdag 10 aug.: zandkaste len bouwen op het strand; donderdag 11 aug.zeepkistenrace vanaf de hellingbaan; vrijdag 12 aug.: kleuterspelwedstrijden met ’s middags spuitbalwedstrijden, dat wil zeggen met behulp van een lage druk tankspuit in groepen van twee of vier elkaar de bal bestrijden; tevens van dins dag 9 tot zaterdag 13 augustus bouwstad op het terrein van speeltuin „Kinder vreugd” aan de Huiderlaan voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Merk/type CX 2200 Diesel CX 2200 Super CX 2000 Super GS Club GS Club Break G Special Break G Special G Special GS Club GS Club 2 CV 4 2 CV 4 2 CV 4 2 CV 6 Dyane 435 Dyane 6 Dyane 6 Dyane 6 AK 400 bestel AZU 250 bestel Diverse goedkope gebruikte auto's. ANWB-gekeurd - Bovaggarantiebewijs De 27-jarige bioloog is direct nadat het plan voor de flat bekend werd, naar het Stadskantoor getogen om het schetsplan in te zien. „Wat ik daar op de tekening heb gezien is verschrikkelijk. Ik ben me werke lijk een ongeluk geschrokken. Kijk, wij, de bewoners dus in de omgeving, hebben niets tegen nieuwbouw op de plaats van de voormalige garage. Maar dan wel nieuwbouw, aangepast aan het karakter van de wijk. Wie daar een flat van min stens vijftien meter hoog wil neerzetten, houdt geen rekening met de mensen in deze buurt. Mensen, die wonen in huizen van nog geen 8 meter hoog. De flatbewo ners kloppen straks hun matjes uit in onze achtertuin. Te gek. Kom even in de tuin, dan ziet u hoe de zaken er straks bij staan”. In de tuin van de familie Uijlings is het nu nog mogelijk in betrekkelijke rust en gezonde privacy te vertoeven. Met de flat van vier hoog ernaast zou dat niet meer mogelijk zijn. „Mijn buren kijken straks tegen een loodrechte wand van hout en beton aan”. Rob Uijlings en zijn mede-buurtbewo- ners hebben geen bezwaar tegen woning bouw ter plekke. „Maar dan niet meer dan twee woonlagen, dus ongeveer 7 meter hoog. Daarmee wordt ook het karakter van de buurt niet geschonden en is ieder een tevreden. Het vreemde is, dat het bestemmingsplan waarin de dr. Schuit straat is opgenomen, aangeeft, dat er niet hoger dan twee woonlagen mag worden gebouwd. En aan de overkant van de straat zouden vier woonlagen gebouwd mogen worden. Met de begane grond dus vijf. Dat kunnen ze toch niet menen?” (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De VHS Onroerend Goed Maatschappij werkt een plan uit om op de hoek van de Zeestraat-Dr. Schuit- straat-Prinsesselaan een woonflat en een winkel te bouwen; Het schetsplan van het gebouw, dat afwisselend drie en vier ver diepingen telt, is al door de welstands commissie van de gemeente goedgekeurd en zit nu in een ambtelijke molen. Om het gebouw te kunnen verwezenlijken dient het voormalige garagecomplex van Do rant te worden gesloopt. Dit pand staat al sinds december 1976 leeg. De VHS Onroe rend Goed Maatschappij uit Schevenin- gen is een vroegere dochtermaatschappij van de Verenigde Handelsonderneming „Scheveningen”, eigendom van het Zwolsman-imperium. De maatschappij werkt nu sinds een aantal jaren zelfstan dig op de onroerend-goedmarkt. Bekeuringen. De politie Beverwijk heeft gistermorgen elf automobilisten be keurd, die via de vluchtstrook van Rijks- I weg 9 de voor de Velsertunnel wachtende Honderden schoolkinderen hebben maan dag in de grote zaal van De Nieuwe Slof de voorstellingen bijgewoond van het pan tomimetheater Rob van Reijn. Deze mi mespeler, zo langzamerhand vaste en re gelmatig terugkerende gast in IJmond- 4 Maandag 1 augustus, straattekenwed- strijden en oud-Hollandse spelen op het schoolplein van De Tweemaster; dinsdag 2 aug.: creatieve dag op het buurthuisate lier; woensdag 3 aug.: filmvoorstelling; donderdag 4 aug.paardentram en de hele dag ponyrijden op het terrein van de speel tuin Munnikenweide; vrijdag 5 aug.: ’s morgens damwedstrijden en 's middags een speurtocht met opdrachten. Maandag 8 augustus: kinderkennis in de grote zaal van het centrum; dinsdag 9 aug.voortzetting kermis met 's middags kienwedstrijden; woensdag 10 aug.: uit stapje naar de duinen; donderdag 11 aug. met de bus een dagje naar Duinrell; vrij dag 12 aug.: clownsnummer Pagetti en Smakkaroni in de grote zaal, ’s middags volksdansen op het speelplein van de Hen drik Mandeschool met draaiorgelmuziek. Het programma is bedoeld voor kinde ren tussen de 6 en 12 jaar. Informatie is te verkrijgen bij De Schans, tel. 23106. HEEMSKERK. Voor de zesde maal wordt in Heemskerk zaterdag a.s. een kunstmarkt georganiseerd. Deze inmid dels traditionele markt wordt, evenals vorig jaar, op het Nielenplein (in de „kuil”) gehouden. Vooral de mogelijkhe den van de verdiepingen in het Burg. Nielenplein geven een gezellige intieme sfeer, terwijl de ambachtslieden met hun demonstraties ruimte genoeg hebben om langs de bovenrand van de kuil het pu bliek de ambachten te tonen. SANTPOORT. Op zaterdag 18 juni wordt in. het muziekcentrum van Soli aan de Hagelingerweg een volksdansbal ge houden. De organisatie van deze avond is in handen van de volksdansgroep „Cher- kassia” van de Turnvereniging Santpoort, waar het echtpaar Gorter-Schelfsma de leiding heeft. De dansgroepen De Spil en Darc zullen aan het bal hun medewerking verlenen. Het feest begint om acht uur en is voor iedere belangstellende toegankelijk. (ADVERTENTIE) Als U wilt, dat Uw kunstgebit de gehele dag door gemakkelijk, stevig en zeker zit, neem dan Dentotlx - het speciale moderne poeder en strooi een weinig op de gebitsplaat. U zult meer dan tevreden zijn en alle onge makken van Uw kunstgebit vergeten, want kunt lachen, spreken en eten zoals U wiltl Dentotlx is daarbij verfrissend en is een wel daad voor Uw gehemelte. Verkrijgbaar bij apotheken en drogisterijen 1975 30000 1976 24000 1975 52000 1974 90000 1973 77000 1976 18000 1975 29000 1974 58000 1975 24000 1973 32000 1974 45000 1975 22000 1976 11000 1976 20000 1975 33000 -

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7