Internationale leermode van Vico Recordinschrijving avondvierdaagse Ruud Nij hof ziet nog toekomst voor DS’70 J modejournaal I examens u Is® Ik J’Xti R/1 OVERVENER IN TWEEDE KAMER 1 De krant kunt U niet missen, geen dag! W I W IJ* kil MWl l I I I I |h 1 1 Sift. 1 - I WW Visserij -rechtszaken Haarlem uitgesteld I fiferr 5 - BBL.'- ■I I 4 ft i I will i I 1 ■T - Ir SMI ■IM REGIO 19 7 7 JUNI 1 4 DINSDAG muminmimiiiiiiiiiiiiilimn - door Bé ter Maat MET DE ZOMER NOG in het vooruitzicht - en laten we hopen dat die ons meer zonnige vreug de zal verschaffen dan de bijna voorbije lente - ga ik u succes sievelijk toch al voorbereiden op de wintermode. Die blik vooruit zal voor sommigen veel te vroeg zijn, anderen daarente gen vinden het plezierig dat hun - overigens begrijpelijke - I niewsgierigheid al ten dele kan worden bevredigd. Aardige ge dachte hierbij is, dat als er echt veel zon komt en u daar lekker warm doorgestoofd uit tevoor schijn komt, u ook met de nieuwe wintercollecties dat jaargetijde net zo behaaglijk warm kunt doorkomen. 3 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiiniimiimmiiiimiimniiiiifiimiiimiiiiiimmiimiiniiiiminiiiiiiiiiinniiiim tl t £.1 ,S( (Van onze Haagse redacteur) I TENSLOTTE WIL IK wel even kwijt r u. li- id is- ;er la, 4 ns- 30- SANTPOORT. Pedagogische Akade- mie Da Costa: Geslaagd voor havo: K. D. Aalders, Haarlem; M. Amse, Beverwijk; J. G. Beuving, Haarlem; J. R. Biersteker, Wormerveer; A. Bloos, Haarlem; M. Bol wijn, Haarlem; M. A. Brinkman, Bloemen- daal; E. B. M. Dijkman, Velsen; C. De Gier, Hillegom; S. A. Golstein, Haarlem; M. A. van der Heiden, Haarlem; J. Helling, Haar lem; C. J. Hoed, Haarlem; P. J. Hofland, Overveen; J. S. C. de Jonge, Haarlem; C. M. de Jonge, Haarlem; L. H. W. M. Koenen, Haarlem; A. W. M. Koetsenruijter, Sant poort; E. C. Kroonenberg, Haarlem; D. Lammers, Heemskerk; F. M. Leipoldt, Eveneens uit de collectie van Vico is dit jasje van mouton suède, verleven digd met leren biezen. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De zaak tegen zes visse- rij-rederijen uit IJmuiden, die vorig jaar de vangstbeperkingsregeling voor tong en schol zouden hebben overtreden is maan dag door de politierechter aangehouden. De officier van justitie had hier om ge vraagd omdat over soortgelijke zaken bin nenkort een uitspraak van de hoge raad kan worden verwacht. De advocaat-gene- raal bij het gerechtshof in Den Haag is namelijk bij de hoge raad in beroep van cassatie gegaan tegen het arrest van dit gerechtshof, waarbij negen vissers uit Goedereede en Stellendam werden ontsla gen van rechtsvervolging. Zij waren eer der in Rotterdam tot geldboetes veroor deeld. De zaak waar het om gaat is of de beschikking wel door de minister van Landbouw en Visserij, waarbij de vangst- hoeveelheden onder de vissers is verdeeld, had mogen worden uitgevaardigd. Het hof in Den Haag vond van niet en de hoge raad moet nu uitmaken of dit het juiste ant woord is. Wel werd een zaak tegen een reder behandeld die het vangst-formulier niet „onverwijld” maar een paar dagen later had ingezonden. De politierechter veroordeelde tot tweehonderd gulden boe te. De eis was vijfhonderd gulden. LET U VERVOLGENS eens op die mantels van porc velours met capu chon die Vico heeft gecreëerd. Inder daad, u ziet het goed, de capuchon werd ook met porc velours gevoerd. Wel, attendeerde ik u daarnet op allerlei DEN HAAG/OVERVEEN. De Over- vener Ruud Nijhof zal na de zomervakan tie de enige overgebleven zetel van DS’70 in de Tweede Kamer bezetten. Zowel lijsttrekker Willem Drees jr. als Sophia van Veenendaal-Van Meggelen, nummer twee op de kandidatenlijst, maakten za terdag op de partijraad van DS’70 defini tief bekend zich niet meer voor de kamer beschikbaar te stellen. Nijhof, nummer drie op de lijst, is wel bereid voor zijn partij als eenling in de Kamer plaats te nemen. Hij zegt: „Ik besef natuurlijk ter dege dat een eenmansfractie een zeer be perkte macht heeft, maar daar staat het voordeel tegenover dat je je als eenling zeer onafhankelijk op kunt stellen. Ik ben niet gebonden aan een duidelijk kabinets- of oppositiestandpunt. Dat geeft je de mogelijkheid je op een wat experimentele manier te uiten”. u. 14- «uX «o j&p I» Aa uv .5? V verfijnde details - veelal op ingenieuze wijze verwerkt - toen doelde ik even eens op dat soort uiterst modieuze za ken. In diverse modellen bespeurde ik voorts een nieuwe belijning: de onder kant loopt uit, terwijl in de schouders een prachtig slank silhouet werd ver kregen. Laat uw fantasie maar eens de vrij loop. In de collectie treft u naast de verschillende grijstinten, een grijsgroe ne en een lichtblauwgrijze kleur aan, doch evenzo het klassieke zwart en donkerbruin alsmede lever en natuur- tinten. Drees en Van Veenendaal-Van Meggelen vinden dat zij het niet kunnen maken alleen in de Kamer te gaan zitten, omdat ze in het verleden sterk gepleit hebben voor de invoering van een kiesdrempel (mini maal vijf kamerzetels). Drees beschouwt de verkiezingsnederlaag bovendien als een afkeuring van het door hem gevoerde be leid. Hij voelt er tenslotte weinig voor om zelf met al zijn ervaring als hoge ambte naar, minister van Verkeer en Waterstaat en hoogleraar alleen in de Kamer te blijven. „Drees is bang dat ongewijzigd beleid, ook ongewijzigd resultaat zal betekenen”, aldus Nijhof. Met andere woorden, dat DS’70 de klap van 25 mei niet meer te boven kan komen, wanneer er geen andere mensen wellicht nieuwe ideëen aan bod komen. Binnen DS’70 hoopt men dat Ruud Nijhof de man zal zijn die de partij nieuw leven in kan blazen. Hij moet een nieuwe start maken. Hoe groot de kans op succes is, laat Nijhof voorlopig in het midden. „Dat zal in de toekomst moeten blijven”, deelt hij mee. DE HEREN HEEFT VICO evenmin vergeten. Ze doen niet alleen in kleur gezellig met ons mee, doch ook in hun keuze worden ze niet minder royaal bedeeld. De jacks, en dat geldt evenzeer voor de dames, hebben in de nieuwe collectie voor het eerst gebreide boor den en manchetten. De jassen zijn voor onze mannen van kort tot lang en de vlotte trenchcoats blazen ook duchtig een modieus partijtje mee. Wat het ma teriaal betreft kan paps dezelfde mou ton jas nemen als mams, dan wel een pigskin model. Het ligt er maar aan wat hij prefereert. Voor mijnheer een mou ton suède jas in een fraaie grijsgroene tint door Vico voor het nieuwe seizoen vervaar digd. Santpoort; H. J. van Liemt, Overveen; M. van Liemt, Overveen; J. van Loo, IJmui den; N. W. Meinsma, Haarlem; A. W. van der Meulen, Haarlem; K. Meijboom, IJmuiden; P. F. M. Ottolini, Haarlem; B. van der Putten, Haarlem; P. A. de Roode, IJmuiden; J. T. J. Sinnema, Haar lem; C. W. Stalknecht, Beverwijk; M. J. Steketee, Bloemendaal; D. T. P. Veenen- bos, Santpoort; M. C. van der Wende, Haarlem; A. Westhof, Haarlem; H. Wil mink, Haarlem; P. C. van de Wijgaart, Velsen; L. J. Wijker, Santpoort; H. J. M. van der Zwaard, Vijfhuizen. Opgebouwd uit vertikale banen van Vicking lam met pigskin is deze man tel uit de herfst- en wintercollectie van Vico. lekker soepel leren jasje. Beeldschoon is ook een pigskin mantel verlevendigd dat wij trots kunnen zijn op dit vader- met tussengestikt zijden koord, evenals landse bedrijf, want Vico presenteert de mantel die ik u nu even laat zien zo’n voortreffelijke leermode dat het opgebouwd uit vertikale banen van met recht een etiket „Internationaal” pigskin en Vicking lam. kan voeren. Ruud Nijhof is 32 jaar en werkt bij de dienst personeeslzaken van de Amster damse Universiteit. Hij is oud-bestuurslid van de Stichting Anker Clubhuiswerk in Haarlem, lid van de universiteitsraad en kaderlid van de Algemene Bond van Ambtenaren. Sinds 1972 is Nijhof secreta ris van DS’70. Nijhof j»Id al enige jaren als de kroonprins van Willem Drees. Dat hij onder zulke ongunstige omstandighe den op het Binnenhof terecht zou komen, had hij echter niet verwacht. Nijhof: „Vóór de verkiezingen had ik natuurlijk gehoopt onder betere omstandigheden in de Kamer te komen. Bovendien is deze ontwikkeling na de verkiezingen sneller gekomen dan ik verwachtte. Het was de bedoeling dat Drees zijn vertrek pas op de partijraad openbaar had gemaakt. Omdat zijn voornemen echter veel eerder in de publiciteit is gekomen, is het allemaal vlugger gegaan”. >.‘5 DE AVONDVIERDAAGSE van Heems kerk is maandagavond van start gegaan. Maar liefst 3050 wandelaars trokken de kuierlatten aan. „De vierdaagse staat ont zettend in de belangstelling. Vorig jaar hadden we 2700 inschrijvingen. Het lijkt wel of het elk jaar drukker wordt”, vertel de de heer N. de Wit van de Commissie Avondvierdaagse Heemskerk. Deze Com missie staat garant voor de organisatie van de vierdaagse en wordt gevormd door trouwe leden van de Natuurvrienden en Tot Ons Genoegen. „Gelukkig hebben we ook dit jaar weer voldoende leden die aan de organisatie en de begeleiding willen mee doen”, zegt de heer De Wit. „De stem ming bij ons en bij de deelnemers is pri ma”. Donderdagavond wordt het wandel- leger feestelijk ingehaald. Men vertrekt om acht uur van de Baandert. De route voert naar de Zandkraai in de Handel- straat. KIJKEN WIJ VOORTS NAAR waar lijk prachtige mantels waarin fluwelen kalfsvelours, pigskin en plongé (het soepelst denkbare leer) werd verwerkt. Aparte details verfijnen dan weer die collectie, zoals een schouderpasje, dicht te knopen manchetten, sierstik- sels, fantasierijke leren biezen of een afneembare bontkraag. En wat dat laatste betreft, wat is er nou prakti scher dan dat je zo’n grote bontkraag van je plongé mantel kunt afknopen? Formeel houdt Nijhof het erop dat hij „in beginsel bereid is” in de Kamer zitting te nemen. In de praktijk komt het er op neer dat hij eerst alleen nog tot afspraken met zijn werkgever moet komen. De Over- veense politicus laat overigens de moge lijkheid open dat hij als enig vertegen woordiger van DS’70 in de Tweede Kamer samenwerking aan zal gaan met andere partijen. Hij zegt: „Als in de praktijk blijkt DE NEDERLANDSE FABRIKANT VICO valt vandaag de eer te beurt het winterse spits af te bijten. Een fraaie leercollectie met de kostelijkste modell- len hangt voor u klaar en graag wil ik u daar het een en ander uit tonen. Om maar meteen met het warmste te begin nen pak ik voor u de zogenoemde „lam- my’s” uit het rek. Uitstekende modellen die zelfs in de maten 46 en 48 nog slank aan het lijf staan, omdat ze in slank belijnende banen gesneden en ver werkt zijn. Deze mouton mantels zijn er in kort en lang en hebben soms een bijzonder fraaie metalen clipsluiting. Je neemt er een mooie shawl bij en met minder koud weer draag je toch een Mantel van porc velours met capuchon en wattiné voering uit de nieuwe Vico- collectie. dat het kamerwerk op brede basis gewoon niet mogelijk is, dan zullen we wellicht organisatorische samenwerking zoeken met andere fracties. Welke partijen dat zullen zijn, hangt af van het resultaat van de kabinetsformatie en van de ervaringen die we in het parlement met andere frac ties opdoen”. De partijraad van DS’70 besloot zater dag om een bezinningscommissie in het leven te roepen die voor 1 september ad vies moet uitbrengen over de koers van de partij. Afhankelijk daarvan zal worden beslist of DS’70 doorgaat en volgend jaar aan de gemeenteraads- en provinciale sta tenverkiezingen zal meedoen. w le k ai d .1- ‘1- ■d 5, V. HSgSK t e i r t

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9