In toernooi om Federation Cup Ook Laver gewipt in toernooi Queens Club Nederlandse dames klopten Uruguay Telstar trok Ook Nieuw Zeeland achter besluit Hendriks van NEC aan Theo Husers naar Lokeren 1 Veel publiek bij testmatch Dat was schrikken in Gizeh. Mogelijk ook op baan in Haarlem WATERSKIËN ZONDER BOOT MET DEZE MAN KOMT U SNEL GOED UIT DE ADMINISTRATIEVE PROBLEMEN. De Amro Bank. Voor reischeques, buitenlands geld en reisverzekeringen. ■1 tos 19 7 7 JUNI 27 WOENSDAG 1 5 SPORT - M. I. M. Gijbels, systeemadviseur ARC in Noord-Holland Achter deze man staat ARC. Bekend computer- service-bureau, één van de grootste en meest gerenom meerde in Nederland. Gespecialiseerd in het aan pakken en oplossen van administratieve problemen bij grote en kleine bedrijven. Deze man is daar thuis in en vertelt u er alles over. Hoe u snel weer helemaal bij kunt zijn met de hele administratie. Het kost niets om met hem te praten. Bel dus direkt naar ARC hoofd kantoor, dan zit u snel met hem om de tafel. i Want administratieve problemen moeten de wereld uit, nietwaar? (een hele kopzorg minder voor de vakantie) SOLOMON VERRAST \d Solomon: verlies tegen Dibley Gemenebest: geen (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) ■S8 sportief contact met Zuid-Afrika Egypte, dat kun je je wel voorstellen?" Nou en of. Daarom raden wij van de Amro Bank altijd aan om alleen houdt tijdens z’n vakantie, die gaat eerst even langs bij de Amro Bank. Bob Janse is teruggekomen op zijn toe zegging komend seizoen het naar de eerste klasse gedegradeerde Kermes DVS onder zijn hoede te zullen nemen. Janse door kruiste daarmee de plannen van Bob Maaskant, die door de komst van Janse in staat was alsnog in te gaan op het aanbod van Go Ahead Eagles om Peter Stephan als manager op te volgen. LONDEN (Reuter) Het traditionele toernooi van Queens Club in Londen is een slechte generale repetitie voor Wim bledon voor de oude kampioenen. Maan dag reeds werd drievoudig Wimbledon- kampioen John Newcombe in de eerste ronde uitgeschakeld door Sherwood Ste wart. Dinsdag ging ook de viervoudige kampioen Rod Laver al in de eerste ronde onderuit. (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Waterskiën zonder boot zal volgende zomer in Nederland moge lijk zijn. De Nederlandse Waterski Bond (NWB) wil de komende twee jaar vijf waterskibanen aanleggen. De gedachten gaan daarbij uit naar banen in De Rand stad (Rotterdam, Amsterdam of Haarlem) in de omgeving van Groningen, in Twente en een in het zuiden. Bob Lutz (VS)Tom Gorman (VS) 6-1,6-4; Hank Pfister (VS)Marty Riessen (VS) 2- 6, 8-6, 11-9; Roscoe Tanner(VS)—Michael Wayman (GB) 6-3, 6-4. Betty Stöve zorgde voor 2-0 met een overwinning (6-3, 6-2) op Fiorella Bonicelli. De Nederlandse speelsters wonnen vervol gens het dubbelspel met 6-0, 6-2. In de tweede ronde komt Nederland uit tegen Israël. Er werd gespeeld onder verscherpte po litiebewaking wegens voorgenomen acties van de britse anti-apartheidsbeweging. Het als eerste geplaatste team van de Vere nigde Staten, bestaande uit Chris Evert en Billie Jean King kraakte Oostenrijk met houden. De snelheid van de ronddraaien de kabels kan variëren van 20 tot 60 km per uur. Bij de hoogste snelheid kan zelfs op de blote voeten worden geskiëd. De waterskiër kan aan de treklijn alle denkbare figuren en bochten maken. Er kan 20 meter naar links en 20 meter naar rechts worden uitgeweken. Deze door de World Waterski Union officieel erkende vorm van Waterskiën wordt al beoefend in onder meer West-Duitsland, Spanje, Zwit serland en Frankrijk. EASTBOURNE (Reuter). Het Neder lands damesteam heeft dinsdag de tweede ronde bereikt van het toernooi om de Federation Cup, het officieuze wereld kampioenschap voor teams. Nederland, dat als vijfde is geplaatst, zegevierde met 3-0 over Uruguay. Elly Vessies won in het eerste enkelspel met 6-0, 6-1 van Carla Guarimo. 3-0. Het als derde geplaatste Australië deed hetzelfde met Indonesië. (Van onze sportredactie) VELSEN. Telstar heeft twee nieuwe spelers aangetrokken. Het zijn de 18- jarige Peter Hendriks van NEC en de 23- jarige Rogier Krone van de Amsterdamse eersteklasser DCG. Hendriks heeft er als spits al vijftien interland-wedstrijden in diverse jeugdteams opzitten. Rogier Kro ne is een aanvallende linksmiddenvelder en trok de aandacht van trainer Mircea Petescu van Telstar tijdens het laatste Blauw-Wittoernooi. Frank Kramer en Paul van der Meeren tekenden hun contract nog niet. Kramer schijnt weer als steward bij de Lufthansa werkzaam te zijn en Van der Meeren is op vakantie. Wat er met Co Stout gaat gebeu ren is nog niet bekend, maar FC Amster dam is niet ingegaan op de voorstellen die Stout heeft gedaan. Leen van der Lugt verwacht dat Stout volgend seizoen weer voor Telstar zal spelen. In de loop van vandaag beslist Snoeck, die zijn broer als zaakwaarnemer heeft, naar welke vereniging hij toe gaat. Vandaag hoopt Telstar ook nog een half- speler uit de eerste divisie aan te trekken. Alleen de club moet nog toestemming ge ven. Komend weekend vertrekken Leen van der Lugt en Mircea Petescu van Tel star naar Denemarken om daar de topsco rer uit het Deense voetbal te contracteren. Wanneer dit niet lukt proberen zij een andere spits naar Nederland te halen. Tel star tracht op deze manier de selectiegroep wat uit te breiden, „om”, zoals Leen van der Lugt het uitdrukte, „de onderlinge rivaliteit te bevorderen”. (Van onze cricketmedewerker) mee. Gebeurt er iets met uw reischeques, dan belt u dit nummer en krijgt u de Amro Teleservice, die onmiddellijk geld overmaakt. Het principe van een waterskibaan is zeer simpel. Vier masten waarlangs kabels LONDEN (Reuter). De leiders van de Britse Gemenebest-landen hebben dins dag in Londen een plan aangenomen om alle sportcontacten met Zuid-Afrika te verbreken. De maatregel is genomen om een eind te maken aan de strijd over apartheid in de sport, waardoor het door- LOKEREN (ANP). Theo Husers (FC Amsterdam) zal de komende twee jaar in België voetballen. De Amsterdammer te kende dinsdagavond een contract van twee jaar bij de Belgische eerste klasser Sportkring Lokeren. gaan van de Commonwealth-spelen ko mend jaar in Canada in gevaar kwam. De zwarte Afrikaanse Gemenebest-lan den hadden gedreigd de wedstrijden, die volgend jaar augustus in Edmonton wor den gehouden, te zullen boycotten vanwe ge de sportieve contacten die Nieuw-Zee- land met Zuid-Afrika onderhoudt. Om de Afrikaanse landen tegemoet te komen heeft president Robert Muldoon van Nieuw-Zeeland dinsdag de verklaring, waarin de apartheid in de sport een gruwel wordt genoemd, ondertekend. Het bericht van de ondertekening van de verklaring door Muldoon werd in Afri kaanse sportkringen met de nodige reser ve ontvangen. „Het is een kwestie van afwachten”, aldus een zegsman van het Tanzaniaans nationaal sportcomité in Dar Es Salaam. „Binnen afzienbare tijd zullen wij weten of president Muldoon inderdaad zijn belofte houdt om sportieve contacten met Zuid-Afrika niet aan te moedigen.” Isaac Lugongo, de voorzitter van de Ke- niase sportraad verklaarde in Nairobi dat „Muldoon eerst maar eens in praktijk moet brengen wat hij in Londen onderte kend heeft. Gebeurt dat niet dan is de resolutie lachwekkend.” Een andere offici- al uit Kenia verklaarde dat een eventueel niet doorgaan van een boycot een beslis sing is van de opperste Afrikaanse sport raad. eras (Spa), Collin Dibley, Geoff Masters (beiden Aus), Onny Parun (NZL), Patricio Dominguez (Fra) en Ulli Pinner (Wdl). Tom Okker ontmoet in de eerste ronde herenenkel van het toermooi van Wimble don, dat op 20 juni in Londen begint, de Australische tennisser Ross Case. Zoals bekend behoort Okker niet tot de lijst van zestien geplaatste spelers. Bij het dames- enkelspel komt de als zevende geplaatste Betty Stpve in de eerste ronde uit tegen de Italiaanse Simmonds. Elly Vessies-Appel ontmoet in de eerste ronde de Amerikaan se Hamm. De Mexicaan Raul Ramirez is de groot ste buitenlandse trekpleister tijdens het tennistoernooi om de internationale titels van Nederland. Het toernooi maakt deel uit van de Grand Prix-serie en wordt van 12 tot en met 17 juli op de banen van „Het Melkhuisje” te Hilversum gehouden. Ook de winnaar van vorig jaar, de Hongaar Balasz Taroczy doet een gooi naar het prijzengeld van 75.000 dollar (ongeveer 200.000 gulden). Het veld van buitenlandse deelnemers bestaat verder uit: José Higu- de afgelopen winter leek echter een her stel te zijn gekomen. In India werd een ruime overwinning behaald in een serie van vijf wedstrijden en de „Eeuwtest” in Melbourne werd door Australië maar op het nippertje gewonnen, nadat Engeland in de laatste inning een nieuw test-record van 417 had gevestigd. De Engelsen zijn dan ook optimistisch. Bij de Australiërs ontbreekt deze zomer vanwege een rug blessure ’s werelds snelste bowler aller tijden Dennis Lillee en het meespelen van Thomson is ook nog niet zeker. Een ande re bijzonderheid is het feit dat dit jaar de eerste test op Lord’s gespeeld wordt. Tra ditiegetrouw wordt daar de tweede wed strijd uit de serie gespeeld. In verband met het zilveren regeringsjubileum van koningin Elizabeth is met deze traditie gebroken. En ten slotte de samenstelling van het Engelse team. Ook dat is een sensatie. Tony Greig, Allen Knott en Derek Under- wooe tekenden deze winter een contract bij een commerciële Australische tv- maatschappij voor een cricketcircus in de komende winter. Het kostte de beste all rounder ter wereld van dit moment, Tony Greig, het aanvoerderschap van Enge land. Maar het drietal werd wel opge steld. Zij spelen onder captaincy van Mi ke Brearly, die verder speelt met Amiss, Randall, Barlow, Woolmer, Old, Miller, Lever en Willis. Verwacht wordt dat Mil ler twaalfde man zal zijn, een vernedering die men Tony Greig niet aan kan doen, hoewel hij en Miller daarvoor het meest in aanmerking komen en Miller de jonge I gedoodverfde opvolger van superstar To- I ny Greig is. Enige honderden Nederlanders zullen op Lord’s tot de 25.000 toeschouwers be horen van wat ongetwijfeld een luister rijk spektakel wordt. De linkshandige Australiër verloor met 6-3, 6-4 van Jorge Andrew (Venezuela). Ook de nederlaag van Marty Riessen tegen zijn landgenoot Hank Pfister (2-6, 8-6, 11-9) behoorde tot de operatie „uitschake ling oudgedienden”. De als eerste geplaatste Jimmy Connors, die door zijn bezigheden in het teamtennis ontbroken heeft bij enkele grote toemodi- en, maakte zijn comeback bij het traditio nele tennis met een overtuigende zege op de Zweed Kjell Johansson. De 24-jarige linkshandige speler zegevierde met 6-1, 6-4. Connor’s landgenoot Harold Solomon en de Chileen Jaime Fillol leden verras sende nederlagen, waardoor het aantal geplaatste spelers, dat in de eerste ronde De Belgische club had ook belangstel ling voor Harry Lubse van PSV. Omdat Lokeren nog maar één buitenlander mocht aantrekken viel Lubse af. algemeen rekencentrum bv (ARC) computerservice-bureau lid COSSO prof.j.h.bavincklaan 3. amstelveen. tel. 020-47 2711. •w# vanavond tot 10 uur bereikbaar Feyenoord en Sparta blijken beide geïn teresseerd in Cees-Jan Snoeck, de talent volle 21-jarige middenvelder van het even eens Rotterdams Xerxes. Van Feyenoord heeft Snoeck, een jongere broer van drs. Martin Snoeck van de WCS, reeds een concreet aanbod onder ogen gekregen Sparta, dat al in een eerder stadium con tact zocht met de Xerxes-speler en deze als opvolger ziet van de naar Roda vertrokken Terry Lees, schrok op voorhand terug voor de persoonlijke verlangens van Snoeck en wenste zich eerst nader te beraden. HAARLEM. Donderdag begint op Lord’s Cricket Ground in Londen de eer ste van vijf testmatches die deze zomer tussen Engeland en Australië verspeeld worden. Om velerlei redenen is dit een zeer bijzondere wedstrijd, waarvoor dan ook al in januari geen kaart meer te krijgen was. Engeland heeft het de laatste jaren zeer zwaar te verduren gehad in testcricket. Van de Australiërs werd in de winter van 1975/1976 dik verloren en het pak slaag dat de Westindiërs vorige zomer uitdeel den zal heel Engeland nog lang heugen. In zijn gespannen vormen het circuit dat de waterskiër volgt. De kabels worden door een elektromotor aangedreven. Op onder linge afstanden van circa 100 meter han gen aan de kabels treklijnen met handvat ten die door de waterskiërs worden vastge- „Ja, nu kan ik er ook om lachen reischeques ook een telefoonnummer om zo’n levensgrote kameel die op z’n dooie akkertje je geld staat op te peuzelen. Maar op dat moment ontging de humor me toch even. Dat was alleen maar schrikken daar in Telegrafisch. I En wat uw bagage betreft, als u een Amro reisverzekering neemt, bent u voor een gering bedrag buitenlands geld voor de éérste dagen verzekerd tegen verlies en diefstal, mee te nemen en veilige En tegen de kosten van ziekte, Amro reischeques vpor de rest van uw ongeval en wegens familie vakantie! Dat is een rustige gedachte, omstandigheden naar huis moeten. Want gebeurt daar iets mee, dan heeft Dus wie niet van schrikken *1 de Amro Teleservice. Hoe werkt dat? Heel simpel. Bij uw Amro Bank krijgt u tegelijk met uw De aanleg van een waterskibaan kost 300.000. De èxploitatiekosten zijn zeer laag. De heer C. Lakens Douwes van de Nederlandse Waterski Bond heeft de in druk dat één rondgang langs de vier mas ten ongeveer ƒ2,50 gaat kosten. „Je zit echter met het probleem dat, wanneer een skiër valt, hij direct zijn geld kwijt zou zijn. Wij overwegen dan ook om speciale abon nementen te maken, zodat iemand een hele dag vrij kan skiën”. In een poging om een alternatief te bieden voor de financiële verlokkingen van het Amerikaanse stedentennis, zullen er in 1978 een aantal goed betaalde da- mestoernooien in Europa worden georga niseerd. Het gaat om zes toernooien met een totale prijzenpot van niet minder dan 675.000 dollar. De prijzen zullen overigens alleen worden uitgekeerd als de organisa toren van het Amerikaanse stedentennis ermee instemmen hun evenementen zoda nig in te delen dat de sterkste speelsters beschikbaar zijn om in Europa te spelen. Het gaat om de volgende toernooien: Ham burg: 75.000 dollar, Rome 75.000 dollar. Parijs: 150.000 dollar. Engeland (plaats moet nog worden gekozen): 75.000 dollar. Eastbourne: 150.000 dollar, Wimbledon: 150.000 dollar. werd uitgeschakeld, opliep tot vier. Solo mon kon niets beginnen tegen de krachtige service van de Australiër Colin Dibley en werd met 9-7, 6-3 uitgeschakeld. Fillol ver loor met 6-4, 9-8 van de Zuidafrikaan Ray Moore, die ook in Duitsland al te sterk voor hem was geweest. Tom Gullikson, de linkshandige tweelingbroer van Tim, die Fillol zaterdag ontmoet in de uitgestelde finale van Nottingham, moest tegen An drew Pattison een achterstand wegwer ken, alvorens te winnen: 4-6, 6-3, 6-4. Overige uitslagen: Roscoe Tanner (US)Michael Wyman (GB) 6-3,6-4; Hie Nastase (Roem)Frew McMillan (ZA) 3-6, 6-2, 6-2; Victor Amaya (VS)Nick Savia- no (VS) 8-9, 6-4, 6-4; Brian Fairlie (NZ)—Ray Ruffels (Austr.) 6-3, 4-6, 6-3; Mark Cox (GB)Jeff Borowiak (VS) 9-8, 9-8; Guillermo Vilas (Arg.)Deon Joubert (ZA) 6-4, 6-3; John Alexander (Austr.) Peter Fleming (VS) 6-3, 4-6, 6-4; David Lloyd (GB)William Prinsloo (ZA) 6-4,6-3; Jorge Andrew (Ven.)— Rod Laver (Austr.) 6-3, 6-4; Dick Stockton (VS>-Dick Crealy (Austr.) 6-3, 6-4; Raul Ramirez (Mex)Ro bin Drysdale (GB) 8-9, 9-8, 6-4; John Feaver (GB)Fred McNair (VS) 6-2, 9-8; - fit De nationale softbalselectie met geheel links bondscoach Nol Houtkamp vertrok dinsdagmiddag van Schiphol voor een ruim drie weken durende trip door Amerika. De ploeg, die vanochtend tien uur Nederlandse tijd in Arizona arriveerde, treedt vrijdagavond voor de eeste wedstrijd aan tegen de Sun City Saints, die vorig jaar Nederland vijf keer de baas bleven.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 23