AMERIKAANSE ZANGERES I Studieclub Steunfonds Donderdagavond gesprek Rodeo in Wijk aan Zee Esso doet wat Extra Uniek reisgidsje, door de keukens van 12 vakantie landen Opdat u volop geniet van wat elk land uw tong en maag biedt Autovakantieboek, „zoethouder” voor onderweg P. Nijssen won wisselbeker IN DONKEY SHOT gemeente-buurtcomité slechtst 1,25 MM 1 Gratis. Gebroken been BESTUUR SPREEKT BEZORGDHEID UIT IN JAARVERSLAG OVER 1976 I t Extra-subsidie voor De Plantage Sterke stijging Evenwicht Bedrijfsresultaten Belangstelling Goede prestaties van DEM-atleetjes ’t Kappertje liet de jeugd vissen Belangrijke bijeenkomst „Rond de Wijkertoren” MM 19 7 7 JUNI BEVERWIJK-HEEMSKERK I 5 WOENSDAG 9 8 (Van een onzer verslaggeefsters) I V .EN U kunt overal tanken. Maar waar ontdekt u die kleine extra’s? Waar zijn aanbiedingen net iets voordeliger? Bi] Esso. Deze extra’s vindt u bij Esso benzinestations met ’t affiche „Esso doet wat Extra” Zolang de voorraad strekt Lekker’’ extraatje dus te» - MF*^ BEVERWIJK/HEEMSKERK. Groepen jongeren die in de avonduren de bibliotheekvesti- gingen in de IJmond-noord onvei lig maken, baren het bestuur van de Stichting Verenigde Openbare Bibliotheek Beverwijk/Heems- kerk ernstige zorgen. 64 pagina’s vol puzzels, kleurplaten spelletjes. Laat uw kinderen fijn bezig zijn voor Vit eten buitenland rl o y J ■Cwi a><g><gDcgMB (incl BTW, s avonds bibliotheekfilialen >nd. Groepen jongeren terroriseren 023- 1 u bij I een nkel- De Wijkertoren en de wandelaar, die trots de voorpagina van de buurtkrant „De Torenkreet" sieren. weg, Amdsweg en Grote Houtweg); de braakliggende landjes aan de Hofdijk- straat, de Wijkertoren en achter de Slof en over de verkeersoverlast in de buurt. genoemd worden de 8.7 sec., die Ellen Idema nodig had voor de 60 meter en de vertesprong van Trudy Commandeur. „De overzichtelijkheid van de organisa tie zou er zeer mee zijn gebaat, als op den duur een uitbreiding van de vaste staf zou worden mogelijk gemaakt. Daar er even wel, aldus het jaarverslag, „in de eerstko mende jaren weinig uitzicht bestaat op een redelijke verbetering van de perso- neelssituatie, is het te betwijfelen of de dienstverlening nog lange tijd op het hui dige peil kan worden gehandhaafd” re ien, ira- :hu- ■K ieale dern, Naar sort. ga- ering dant. fa- Cu- >g 8. itr. 4 Dag- Zon- aan). toom jt 18 tel (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG-BEVERWIJK. Staatsse cretaris Hazekamp van Economische Za ken heeft 122.500 subsidie uitgetrokken voor het aanbrengen van luifels in het winkelcentrum De Plantage in Beverwijk. Deze extra-bijdrage werd mogelijk in het kader van de subsidieregelingen Aanleg Parkeeraccomodaties voor Winkelconcen- traties en Modernisering Winkelconcen- traties. In tegenstelling tot het jaar 1975, dat gekenmerkt werd door een betrekkelijk geringe toename aan ingeschreven lezers, uitleningen en boeken, wordt 1976 in het jaarverslag omschreven als „opvallend” vanwege de sterke stijgingen over de gehe le linie. De aantallen lezers en uitleningen stegen met respectievelijk 17,2% en 12,5% ten opzichte van 1975, terwijl het boeken bezit toenam met 15,5%. Opmerkelijk is bovendien dat deze groei zich in alle vesti gingen heeft gemanifesteerd. Daarentegen is het aantal personeelsle den in vaste dienst maar zeer spaarzaam toegenomen met één gediplomeerd biblio theekassistente ten behoeve van het filiaal Oosterwijk. Het personeelsprobleem staat daarmee nog levensgroot overeind. Weliswaar wordt momenteel een aan zienlijk deel van de uitleen- en administra- tiewerkzaamheden verricht door in totaal 43 vrijwülig(st)ers en medewerkers in tij delijke dienst, maar hierdoor dreigt bin nen de organisatie wel het evenwicht ver stoord te raken. De subcentrale Heemskerk zal in de nabije toekomst flink moeten worden uitgebreid. Achter „De Jansheeren" is daartoe nog ruimte aanwezig. Tevens kan dan worden bekeken of door een verplaatsing van de hoofdingang meer overzicht over de op de foto afgebeelde jeugdafdeling kan worden verkregen. Wat de resultaten van de verschillende filialen en de centrale betreft, heeft de bibliotheek in 1976 over het algemeen niet te klagen gehad. Het aantal bij de centrale ingeschreven lezers steeg met 15%, hetzelf de groeipercentage noteerde de subcentra le in Heemskerk, het filiaal Oosterwijk (toen nog gevestigd aan de Amstelstraat) maakte een stijging van het aantal lezers door van 25%, terwijl het filiaal Wijk aan Zee onbetwist aan kop gaat met een lezers- groei van maar liefst 30%. De bedrijfsresultaten van de jeugdbibli otheek Meerestein vallen in dit kader nog al uit de toon: 2% meer uitleningen, 9.5% meer boeken en (dankzij een ledenwerfac tie in september) 22% meer ingeschreven lezers. Het gebruik van de bibliotheek bleef daarmee wederom onder de ver wachting. Overigens zal, zoals bekend, een half jaar na de opening van het nieuwe bibliotheekfiliaal aan de Beneluxlaan (me dio oktober) worden bekeken of de jeugd bibliotheek behouden kan blijven WIJK AAN ZEE De politie is van nacht in Wijk aan Zee op paardenjacht geweest. Rond half drie kwam een tip binnen, dat vijf paarden over de Rijckert Aertzweg liepen. De dieren bleken afkom stig te zijn van de Dorpsweide, waarvan een hek bleek open te staan. De politie houdt het op kwajongenswerk Met betrekking tot het gebruik van de bibliotheek door bejaarden moet, aldus het jaarverslag, in algemene zin worden vastgesteld, dat de belangstelling van de oudere mens voor de bibliotheek niet bijs ter groot is. Krap twaalf percent van alle in Beverwijk en Heemskerk woonachtige vij fenzestig plussers is als vast lezer bij de bibliotheek geregistreerd. De belangstelling van de zijde van de schoolgaande jeugd is daarentegen bedui dend groter: ongeveer zeventig percent van de leerplichtige jongeren is als lezer bij de bibliotheek ingeschreven. In het jaarverslag over 1976 schrijft het bestuur, dat het optreden van dergelijke groepen „die kennelijk niets beters te doen hebben” verscheidene malen al aan leiding heeft gegeven tot het inroepen van politiehulp. Voor één filiaal vormde het zelfs reden tot sluiting in de avonduren. Hoewel erg tevreden over de medewer king van het politiekorps is het bestuur er van overtuigd, dat het probleem uiteinde lijk op meer positieve wijze zal moeten worden bestreden. Men tekent daarbij echter aan, dat de bibliotheek zelf daar niet in kan voorzien. Wel draait de biblio theek door middel van het aanstellen van „bewakers” voorlopig voor de gevolgen van de jeugdbaldadigheid op. Gehoopt wordt, dat in de loop van dit jaar een oplossing voor het ordeprobleem gevon den kan worden in samenspraak met de gemeentebesturen van Beverwijk en Heemskerk. BEVERWIJK/HEEMSKERK. - „De Verenigde Openbare Bibliotheek wil zo goed mogelijk aan de Beverwijkse en Heemskerkse bevolking dienstbaar zijn. Door de steeds toenemende belang stelling van de bevolking voor onze dienstverlening en de voortdurende in flatie is daarvoor ieder jaar weer meer geld nodig. In deze jaarlijks toenemen de, geldbehoefte wordt voorzien door de subsidies van de overheid (gemeenten en CRM), de kontributies van onze le zers en Jast but not least” door giften van de Stichting tot Steun aan de Open bare Bibliotheek Beverwijk-Heems- kerk. Deze Stichting tot Steun is er sinfis onze oprichting in 1967 in geslaagd om met haar giften het „gat” tussen beste dingen en middelen te vullen. In begin- sel zijn ook extra giften welkom om niet-subsidiabele maar wel gewenste bestedingen mogelijk te maken. Het wordt steeds moeilijker om mid dels de giften van de Stichting tot Steun de „eindjes aan elkaar te knopen”. U kunt ons dienstverlening bevorde ren door een gift te storten op giroreke ning no. 541352 ten name van de Stich ting tot Steun aan de Verenigde Open bare Bibliotheek Beverwijk-Heems- kerk. Bij voorbaat hartelijk dank! Stichting Verenigde Openbare Bi bliotheek Beverwijk-Heemskerk BEVERWIJK. Traditiegetrouw heeft de Tuinbouw Studieclub ook dit jaar haar irissenavond gehouden. Hoewel de teelt van irissen een aantal jaren geleden in deze streek van veel groter omvang was waren er nu toch weer een aantal goede inzendingen. De wisselbeker van de Studieclub voor 5 en meer soorten ging ook nu weer naar de heer P. Nijssen in Santpoort. De wisselbeker beschikbaar gesteld door de veiling Beverwijk voor de inzen dingen van 2 tot 4 soorten werd gewonnen door de firma Nol. De mooiste vaas irissen was ingezonden door Margriet Pletting, die de wisselbeker van de gemeente Bever wijk een jaar in haar bezit kreeg. Ook de heer H. Wenting viel wederom in de prijzen. Er was een speciale jeugdgroep waar voor extra prijsjes beschikbaar waren. Hier was de uitslag: 1 Margriet Platting, 2 Floran Wenting, 3 Anton Aardenburg. HEEMSKERK. Een 18-jarige brom fietser uit Heemskerk is gistermiddag met een gebroken been in het St. Jozefzieken- huis opgenomen, nadat hij op de Rijks- straatweg was geschept door een uit Zwe den afkomstige automobilist. Deze wilde de inrit van een benzinestation binnenrij den, zonder op het naast hem rijdende verkeer te letten. BEVERWIJK Op de nationale D-atle- tiekdag te Amsterdam leverden leden van atletiekvereniging DEM enkel fraaie pres taties Karin van Vlissingen pakte een eer ste prijs bij de meisjes met 11 meter kogel, 4’38 meter ver 8.8 sec op de 60 meter en 1.53.4 op de 600 meter Simon Bleeker werd derde bij de jongens. Hij sprong o.a. 4,49 meter ver Fred Palmboom leverde met 1.30 meter hoog en 3.15.6 op de 1000 meter ook een goede prestatie. Voorts mag CASTRICUM Vrijdagavond 24 juni wordt er in de St Pancratiuskerk een orgelconcert gegeven door de organist Jan Jongepier Jongepier is zeker geen onbe kende Hij behaalde regelmatig eerste plaatsen in diverse unprovisatie-concour- sen, is werkzaam als pedagoog voor het vak orgel m Leeuwarden en is organist van de Grote Kerk t Purmerend Het con cert begint om kwart over acht (Van een medewerker) BEVERWIJK. De hengelsportvereni- ging ’t Karpertje organiseerde voor de jeugd viswedstrijden. Er waren 125 deel nemers. Sandra Otten wist 19 vissen aan de haak te slaan en de eerste prijs te behalen bij de meisjes. Tweede werd Cor ry Boekhoven met 7 stuks en derde Karin van Dessel met 4 stuks. Bij de jongens van 6 tot en met 9 jaar werd J. Smits met 14 stuks winnaar. Tweede werd hier R. Ka non met 8 stuks. M. van Gelder werd met 15 stuks winnaar bij de jongens van 10 tot 14 jaar. P. Nijhof eindigde met 11 vissen op de tweede plaats. Tenslotte slaagde de bibliotheek er in 1976 in, met een bedrag van ruim twee honderdduizend gulden binnen de begro ting te blijven. inspraak van de bevolking in de tot standkoming van dit structuurplan; het achterstallig onderhoud van de woningen (40 percent van de huurhui zen zijn in handen van de gemeente); de koop van een woning; inspraak re novatie- en/of verbeteringsplannen; nieuwbouw op het zogenoemde Bol lenveld (de open plek tussen Galge- In de buurtkrant „De Torenkreet” merkt het comité op, dat de enquête duidelijk de gegevens en de wensen ten aanzien van de eigen woning en de buurt laat zien en een indruk geeft hoe de bewoners over de toekomst van hun buurt en woning denken. Het rapport zal die donderdagavond ook aan de buurtbewoners en degenen, die speciaal voor de bijeenkomst zijn uitgenodigd, de politieke partijen van Beverwijk, raadsleden, het gemeente bestuur en andere actieve buurtgroe- pen worden uitgereikt. De avond begint om 20 uur. Voor de pauze zal door de leden van het comité een inleiding wor den verzorgd. Een van de buurtbewo ners richt een fototentoonstelling over de wijk in met prenten van vroeger en nu. Na de overhandiging van het rap port worden enkele vragen aan het gemeentebestuur gesteld, die het comi té onlangs bij B. en W. indienden. Dit om het college alle tijd en kans te geven de vragen door te nemen en met goed gedocumenteerde antwoorden te komen. Zo worden er vragen gesteld over het aangekondigde structuurplan voor de vernieuwing van de binnenstad; de DE AMERIKAANSE zangeres-saxofo- niste Rosa King en haar band Upside Down treden vrijdagavond 17 juni op in het Heemskerkse jongerencentrum Don key Shot. Rosa King is geboren in Macon Georgia en al op zeer jeugdige leeftijd kwam ze in de showbusiness terecht. Na een periode in New York werkte ze samen met Little Richard en startte ze een eigen groep. Na vele optredens in Duitsland, België, Frankrijk, Marokko en Tunesië kwam Rosa en haar band naar Holland. De muziek die zij maken is gevarieerd en wel blues, funk, soul, disco muziek en jazz. Het optreden begint om half tien. I (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Donderdagavond maakt het buurtcomité „Rond de Wij kertoren” de resultaten bekend van een onlangs gehouden buurtenquête. De gegevens uit dit onderzoek zijn verwerkt en samengevat in een aantal conclusies en aanbevelingen. Het co mité zal de buurtenquête overhandi gen aan burgemeester A. J. Hubers, die samen met de wethouders F. Kaebisch jr. en C. Bodewes de bijeenkomst in de recreatiezaal van de Nieuwe Slof zal bij wonen. II. 1

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9