Raadslid K. Reimes maakt Organisator Bert Droge vindt Tour de Heems iets geweldigs: zich zorgen over tijdstip sluiting van buitenbad aangehouden Rode Kruis Ziekenhuis bereidt zich voor op gouden jubileum ïïafijn,hafim eenborrel mFloryn. MeaDanZaéé Gemeenschapsraad Heemskerk ziet uit naar komst nieuwe directeur mm Beverwijker A B. Gigengack moet beleidsombuiging gestalte geven HORYNi Openbare vergadering Kennemerraad I rampoline-diploma voor Odin-leden NIEUWE EDITIE „WEGWIJZER HEEMSKERK” Beleidsombuiging i Kampeerauto in brand I 9 7 D O N D F R I (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Ben Gigen gack kan, wanneer hij op 1 augus tus als direcleur/opbouwwerker in dienst treedt bij de Gemeen schapsraad Heemskerk, op de volledige medewerking van zo wel bestuur als staf rekenen. Ge- meenschapsraad-voorzitter F.B. van Zalm liet er gisteravond tij dens de jaarvergadering van het samenlevingsopbouworgaan geen twijfel over bestaan, dat de vreugde over de benoeming groot is en dat reikhalzend wordt uitge- zien naar het moment waarop de nieuwe directeur daadwerkelijk aan de slag zal gaan. HEEMSKERK.De jaarlijkse wielerronde voor de Heemskerkse d, „De tour de Heems”, gaat nooit verloren. Nadat vorig jaar organisator Bert Droge het debacle van 1975 had doen vergeten- de wielerronde ging toen door onderling gekrakeel niet van start- bouwde goud, hij in de afgelopen weken voort op zijn ervaringen van twaalf maanden geleden. Volgende week dinsdagavond is het dan zover: de Tour de Heems kan beginnen. Op het asfalt van de Baandert zullen dinsdag-, woensdag-, donderdag-, en vrijdagavond 78 jongens en meisjes om de hoogste wielereer gaan strijden. 4^ -e gr \i f (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) E De 27-jarige organisator, die in opdracht van de Heemskerkse Ondernemers Cen trale de wielerronde voor de jeugd voorbe reidt en tot in de puntjes verzorgt, is dan toch gezwicht voor de lichte druk, die er van de zijde van het piepjonge vrouwelijke rennersvolk op de HOC en hem werd uitgeoefend. „Vorig jaar kregen wij vrij veel commentaar van de dames. Dat ze het geen stijl vonden dat er geen meisjes mee mochten doen. Nou, vooruit, dachten we zo. Dan gaan we er dit jaar mee beginnen. Er staan nu 24 meisjes ingeschreven. Naar mijn gevoel iets te weinig, maar volgend jaar zullen er ongetwijfeld meer zijn die de drempelvrees om in de Tour de Heems mee te fietsen, hebben overwonnen”, zo vertelt Bert Droge. Voor de eerste maal in de zestien jarige geschiedenis van de „Tour de Heems” mo gen ook meisjes het stalen ros beklimmen. BEVERWIJK.— In Beverwijk is gistera vond een 25-jarige opperman aangehou den, die er van wordt verdacht twee fietsen en een auto te hebben verduisterd. Een idee is om bijvoorbeeld in mei het buitenbad te sluiten om 6 uur, in juni om 8 uur, in juli om 9 uur en in augustus om 9.30. We gaan het allemaal eens bekijken”, zo zegt de heer H>iijgens. Het bad sluit officieel om acht uur ’s a- vonds. „Ik geloof, dat de heer Reimes wat overdrijft. Het is mogelijk, dat hij al om half acht werd verzocht om het bad te verlaten. Gewoonlijk beginnen wij om kwart voor acht de mensen te animeren het bad te verlaten, want er moeten wat spulletjes worden opgeruimd en schoon gemaakt. Ons personeel kan dan om acht uur naar huis. Sluiten we de boel precies acht uur af, dan komen onze personeelsle den pas tegen half negen thuis. En dat is ook niet zo leuk. Wat wij doen wordt in elk buitenbad gedaan”, aldus bedrijfslei der Huijgens. Overigens overweegt hij de sluitingstij den van het buitenbad volgend jaar vari abel te maken. „Er zijn mensen, die om tien uur nog een baantje willen trekken. Aan de atfiche-teKenwedstrijd narnei m totaal zo r> nonderd kinderen deel atge vaardigden van alle Beverwijkse scholen kinderen van het ziekenhuispersoneel en twee patientjes van de kinderafdeling De werkstukken werden beoordeeld dooi een Jan Piei Baas leerling van de Bever wijkse Oosterwijk-MA Vo neet) gistermid dag de affiche-cekenwedstnjd gewonnen die het Rode Kruis Ziekenhuis vooruitlo pend op de viering van nei gouden be staansjubileum had georganiseerd De re kenmg. waarop patiënten in allerlei situa ties staan afgebeela, zal na de zomerva kantie op grote schaal gebruikt worden Vorig jaar nam het organisatieburo van Bert Droge de taak van de tourcommissie over. Voor één van de heren van dit toer nooi, de heer H.C. Droge, betekende dit dat de Tour de Heems een soort familie- erfstuk was geworden. Samen met G. Berghuis sr zette Droge sr. zich in de lentemaanden helemaal in en om de Tour de Heems rond te krijgen, daarbij geassis teerd door een legertje vrijwilligers. Ook Droge jr. kan het niet alleen af en weet zich straks gesteund door 35 enthousiaste Na de pauze discussieerden de deelne iners aan de vergadering over enkele uit gangspunten voor een toekomstig Ge- Dit geschiedde aan de hand van twee stellingen te weten ,De Gemeenschapsraad heeft geen over koepeiende. maai slechts een dienstverle .IVAlkAV LVtUVVAV IZUllUlVll V CU* Wf/V» 1' i gen die zich bezighouden mei het plaatse meenschapsraad-beleid De „Tour de Heems" is zo’n zestien jaar geleden geboren uit een iniatief van twee Heemskerkse jongens. De voorbereiding en de organisatie van het wielerevenement voor de jeugd werden al spoedig te om vangrijk voor de twee kanpen. Spontaan vormde toen een aantal volwassenen een toercommissie en zonder afbreuk te doen aan het sportieve jeugdige karakter van de wielerronde werden de zaken professio neel aangepakt. Er kwamen sponsors; winkeliers waren bereid tegen een geringe vergoeding een rennertje te adopteren en kregen in ruil voor het sponsorbedrag het recht om de jongens met shirtreclame te laten rijden Heemskerkers, die hel gebeuren op en rond het parcours in de gaten houden. (van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK— Het CDA-raadslid K Reimes heeft het college van burgemees ter en wethouders opmerkzaam gemaakt op een volgens hem vreemde gang van zaken bij het buitenbad van het Sport- fondsenbad. Hij vraagt het college te bevorderen om de openingstijden van het buitenbad in de avonduren te verlengen. De heer Reimes is gebleken, dat wie na zeven uur nog in het buitenbad wil zwemmen op problemen stuit, want na zeven uur wordt men niet meer in het buitenbad toegelaten. „De mensen, die gaarne in de avond (na werk tijd) nog even zouden willen gaan zwem men kunnen van deze mooie accommoda tie geen gebruik maken, wat m.i.z toch niet de bedoeling kan en mag zijn”, aldus Rei mes. Hem was uit informatie gebleken, dat reeds om half acht en vaak ook nog eerder men verzocht wordt het buitenbad te ont ruimen een week lang nende functie een aanzien van groeperin „Schets voor een beleidsplan”, waarin een aantal gedachten over het toekomstig be leid op papier zijn gezet, zonder dat deze gedachten daarmee gelijk al tot principiële beleidslijnen zouden zijn verheven. Over de ideeën van het bestuur (meer aandacht voor het eigenlijke opbouwwerk, het afstoten van de traditionele uitvoeren de welzijnstaken en het nauwgezet volgen van de beleidsvoornemens van CRM ten einde op gemeentelijk niveau niet plotse ling voor verrassingen te komen staan) kan kortom in alle openheid gepraat wor den, vandaar het initiatief om de beleids voornemens aan de hand van stellingen tijdens de jaarvergadering aan de orde te stellen on oeKendheid aan Oei nalv*. eeuwtet--.'. van nei ziekenhuis- te geven jury bestaande ü'akeri ei jane Ticneiaai iVlel de voorbereiding -ai de jubileum festiviteiten is eeii werkgroep van zieker* huispersoneel al geruime tijd bezig Hoe wel hei programma nog geenszins vast staat is al wei bettend dai ei i feest gevierd gaat worden In die week valt uiteraard de eigenlijke ubileurndatun, namelijk woensdag 21 september BEVERWIJK. Bij een door kortslui ting in de binnen verlichting veroorzaakt brandje is gistermiddag het interieur van een kampeerauto flink beschadigd. De „camper” stond geparkeerd aan de Grote Houtweg, toen kortsluiting de be drading deed smeulen waardoor weer een stoel vlamvatte De binnen vier minuten na de melding gearriveerde brandweer wist een in de auto staande gasfles nog juist bijtijds naar buiten te slepen. Daarna had men aan eén nevelstraal voldoende om het vuur te blussen. Er is voor een waarde van ongeveer I vijftienhonderd gulden aan schade aan het i interieur van de wagen aangericht De eigenaar van de Kampeerauto is tegen biand verzekerd De twee fietsen huurde de man bij de Beverwijkse staitonsrijwielstalling. Hij bracht ze echter nooit terug. Hetzelfde verging het de auto, die de opperman in januari bij een Nijmeegs bedrijf huurde. In afwachting van nader verhoor is de man voorlopig ingesloten. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De Kennemerraad houdt op dinsdag 21 juni om 20 uur een openbare vergadering in het stadhuis van Haarlem. Op de agenda staan onder meer de behan deling van het jaarverslag 1976, begroting 1978, pré-advies Noron-nota, kredietver lening voor het bestekklaar maken van plannen voor de bouw VAM-overlaadsta- tion door Deko en de ontwerp-over- drachtsregeling indicatiecommissie be jaardenoorden. „Kijk” zegt Droge jr.,„ commercieel ge zien zou ik me eigenlijk helemaal niet met de Tour de Heems moeten bemoeien. Ga ik de uren rekenen, die ik aan de organisatie besteed, dan zou de zaak gewoon onbetaal baar worden. Maar ik zie het als een vorm van reclame voor mijn buro en ik vind het leuk als de jongens en meisjes zich vier avonden achtereen op hun brik kunnen uitleven" De Tour de Heems kent deelne- mertjes van 10 tot en met 13 jaar die verdeeld zijn in vier catogoriën De win naars kregen in vorige jaren een fiets cadeau, maar de prijzen van dergelijke voertuigen zijn momenteel zo fors, dat de organisatie heeft besloten zich te richten op iets goedkopere ere- prijzen, zoals een rubberboot en een mini- platenspeler. „Na tuurlijk krijgen alle jongens en meisjes een herinneringsvaantje. Voor die kinde ren betekent dat iets geweldigs. Een vaan tje voor boven je bed” lijk welzijn' en ,De Gemeenschapsraad wil zich in dienst stellen van wijk- en buurtmitiatieven ter verbetering van de woon en leefsituatie' Beide stellingen spruiten voort uit de onlangs dooi het bestuur geprocudeerde Wijkt het gidsje qua indeling en uit voering weinig af van eerdere drukken, nieuw is wei de inleiding over Heems Kerk nu en in de historie” van de hand van de heer G.J van Wijk In kort bestek geeft het met name aan oor spronkelijk niet uit deze streken af komstige inwoners een goed beeld van wat Heemskerk aan uit oudheidkundig oogpunt interessante bouwwerken en monumenten zoal te bieden heeft Uiteraard is de nieuwe uitgave van .De Wegwijzer’ (ditmaal hoofdstuks- gewijs met illustratieve foto's verlucht) ook weer voorzien van een handige plattegrond De gegevens zijn zoals ge bruikelijk verzameld door het bureau van de Gemeenschapsraad, waar men ook voor op- en aanmerkingen terecht kan Het bureau is telefonisch te berei ken via nummer 38352 Met zeer veel steun van de zijde van het gemeentebestuur, de gemeentelijke diensten en vooral van de bewoners van de Jonkheer Geverslaan werd de wielerronde gedurende een reeks van jaren op een parcours in deze laan verreden. In 1971 moest men de laan om verkeerstechnische redenen verlaten en in overleg met de gemeente en de politie kwam men op het de Mozartstraat terecht. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Heemskerk is weer een „Wegwijzer” rijker Tijdens de jaarvergadering van de Gemeen schapsraad, gisteravond in de Jans- heeren, werd de nieuwste editie van het informatieve boekwerkje ten doop gehouden Bert Droge uit Heemskerk heeft de orgomsatie van de Tour de Heems op een oor na gevild afdeling trampoline-springen. was op de wedstrijden te Hillegom vertegenwoor digd met een groep van zestien springers en springsters om het zo fel begeerde di ploma ai iei KNGV te behalen. Bij dit laats» -—enement voor de grote vakantie werd niemand teleurgesteld, want alle deelnemers slaagden voor de diverse proeven. Voor het diploma A slaagden: Erica Wouterloot en Irma de Jong B-diploma: Monique Elsing, Irme Boonstra, Paul Sin- nige, Irene Hoenderdos, Marja van de Nes, Marjolein van Buuren, Yolanda Yaasma, Irma van de Berg, Irma de Jong, Greet Wuis. C-diploma. Ingrid Slangen, Peter Jager, Betty van Maasen, Erica Boonstra. D-diploma: Peter Jager, Bert Dammers, Erica Boonstra. In een ongedwongen sfeer konden de bezoekers van de jaarvergadering van de Gemeenschapsraad kennis maken met de nieuwe directeur/opbouwwerker B Gi gengack (midden) en zijn echtgenote. Rechts de voorzitter van het opbouwor- gaan, de heer F van Zalm. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. ODIN-Heemskerk. Met de komst van de 41-jarige B C Gi gengack sluit de Gemeenschapsraad een langdurige periode van onderbezetting af Voorzitter Van Zalm verzuimde niet de stafkrachten Ad Timmer en Joke Koop- man-de Wit lof toe te zwaaien voor de wijze, waarop zij het bureau sedert het vertrek van directeur Visscher in oktober van het vorige jaar draaiende hebben we- I ten te houden Een prestatie die ook door j de bezoekers var- de iaarvergadering ho- - gelijk bleek i.e worden gewaardeerd Zij ^ndersteundei- te lovende opmerkingen vai Je voorzittei tenminste spontaan met eer, tiartelijk applaus ook de part time kracht Ben Hellebrand werd door de heer Van Zalm een pluim op de hoed gestoken vanwege de „uitnemen de wijze” waarop hij sedert het vertrek van directeur Visscher leiding heeft gege ven aan de inspraakprocedure in Meere- stein Nadat wethouder A van Herpen naar aanleiding van opmerkingen in het jaar verslag var de Gemeenschapsraad over een andere inspraakprocedure, namelijk cue van Kerkheek nog eens uitdrukkelijk had verklaard da’ nel nimmer de bedoe ling van he> college is geweest het overleg met de bewoners door een vroegtijdige reactie op nun ideeen en verlangens te frustreren werden alle aanwezigen in de gelegenheid gesteld m een ongedwongen i sfeer kennis te maken met de nieuwe di- recteur/oppouwwerker van de Gemeen schapsraad De neer Gigengack is 41 jaar en momen cee> nog ais welzijnswerker actief m het vieidersè Êpe Vooruitlopend op zijn teite- lijke indiensttreding vormde de jaarverga dermg vooi hem en zijn vrouw een unieke gelegenheid m zijn nieuwe werkkring al vast wat contacten op te aoen „Een vaantje voor boven je bed” arbo Har» i 9».

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9