examens Vrolijk afscheid burgemeester Kok omlijsting voor kunstmarkt Bromfietser Alpha vierde al vroeg midzomernachtfeest Schapenscheren en concert - J verongelukt haven- berichten WÉÉ ■Mi BH ■I pr i e 3 res Mil ZOMERACTIVITEITEN VAN START OP NIELENPLEIN succesvol in Amersfoort „Velsen-nrd. S. M.” Ml 2 0 19 7 7 JUNI MAANDAG 5 BEVERWIJK-HEEMSKERK Ere-medaille van Edam voor "S In Heemskerk inmmmmm ES 1111 BS3EB Tel Poppenkast echte bestuurder" V v |P J - raf’ O DE ALPHA SOCIËTEIT heeft haar eerste seizoen in het onderkomen aan de C. H. Moensstraat zaterdag afgesloten met een groots Midzomernachtfeest. Dat dit feest drie dagen eerder werd gevierd dan de eigenlijke midzomemacht op 21 juni mocht de pret niet drukken want tot in de vroege ochtenduren vermaakten de talrijke bezoekers zich uitstekend. ’s AVONDS GENOOT het publiek van het doorlopende programma dat de programmacommissie in elkaar had gedraaid. Een uitstekend optreden van de Amsterdamse jazz-rockforpiatie „Peter Massink” af gewisseld met voorstellingen van het marionettenthe ater van Menno Watzema uit Heiloo. Tussendoor draaiden er in de sociëteit tegelijkertijd enige pornofilms en produkties met de belevenissen van Stan Laurel en Oliver Hardy. Het geheel in de gepaste stijl en naar de beste Alpha-traditie. Gedurende de vakantie blijft Alpha op de vrijdag- en zaterdagavonden geopend. van de heer Kok klonk er in het voorpor taal een roerig stemmengemompel, ver oorzaakt door de leden van het Volendams Operakoor, die, gezeten in de nauwe kerk banken, een klein concert verzorgden. Het inderhaast gevormde afscheidscomité uit de burgerij het de oudste inwoner van het bejaardencentrum, een krasse 91-jarige baas, een complete foto-uitrusting over handigen. De Voorzitter van het comité, de heer Van Zane, feliciteerde de Heemskerk se gemeenschap „met zulk een burgemees ter”. Wethouder H. Roozen, die het Heems kerkse gemeentebestuur vertegenwoor digde, en met genoegen het sfeervolle ge beuren in de Grote Kerk aanschouwde, weet nu zeker, dat al hetgeen over de heer Kok is geschreven en verteld, op waarheid berust. De heer Kok wordt vrijdagmiddag 1 juli in de grote zaal van de Vrijburcht tot burgemeester van Heemskerk geïnstal leerd. Van de burgerij ontving burgemeester Kok van Edam-Volendam een complete foto- uitrusting. De oudste inwoner van het bejaardentehuis, een 91-jarige krasse baas, overhandigde hem het geschenk. Het politiebusje, bestuurd door een 20- jarige agent, reed door het groene licht het kruispunt op. Volgens getuigenverklaring heeft de jongeman het rode stoplicht gene geerd en is op de kruising tegen het poli tiebusje gereden. Hij was op slag dood. Onder een zwaarbewolkte hemel, waar echter gedurende de hele markt geluk kig geen regen uitviel, was de publieke belangstelling aan de rustige kant. HEEMSKERK. R.-k. Scholengemeen schap „De Die”. Geslaagd: Afd. Timmeren: Jan Molenaar en Piet» Keysper, Uitgeest, Jan Jagt, Fred van Zijl, Koos Dekker, Wilbert Kools, Hans Adri- chem allen Heemskerk, Nico Zonneveld, Uitgeest, Gilbert Haverkamp, Heemskerk, René Weber, IJmuiden. Afd. Metselen: Teüs v. d. Veen, Kees Becht, Ton Dam, Hans Laméris, Freek Welp allen Heems kerk, Paul van Eerden en Gerard Vogel, Beverwijk. Afd. Schilderen: Paco Nacher, Hans Fatels, Adrie v. d. Kolk, Henk Beent jes, Tibor Farkas allen Heemskerk, Ruud Does, Heemskerk, Marcel Lodewijks en Ronald Lubbers, Beverwijk, Hans Swee- ren, IJmuiden. Afd. Mechanische tech niek: Fons Duin, Peter de Vries, Bernard Fritscheck, Marchel Kranendonk allen Heemskerk, Hein Wijbenga, Beverwijk, Nico de Ruyter, Deef Leeflang, Henry Wel- boren, Hans Klomp,. Gerardus v. Egmond, Jos Ramakers, Ronald Zonneveld, Sjaak Stengs, Henk Beentjes, Jos Beentjes, Peter Rumping, Eddie Bos, Loek van Veen, Hans Driesten, Rik Bakker, Jan Bangma, Peter v. Lieshout, Ben Vendel, Henk Pot man, André Hoope allen Heemskerk, Jan van Veen, Beverwijk, Theo de Boer, Guus de Groot en Kees Andree Wiltens allen Heemskerk, Ger v. d. Bos, Santpoort, Hans v. d. Bos, Beverwijk, Nico de Groot, Heemskerk, Alphons Hey en Hein Huster- 14 uur en de tweede om 15.30 uur. Teatro Cabalzi wordt u gratis door de werkgroep aangeboden. Bij slecht weer worden de voorstellingen verplaatst naar de grote zaal van de Jansheeren. Ook ddn is de toegang gratis. Teatro Cabalzi is een graag geziene gast in Heemskerk. Dit poppentheater komt woensdag naar het Nielenplein. Op een rustige kunst- en ambachts- markt in de kuil van het Heemskerkse Nielenplein konden de belangstellen den velerlei soorten kunst kijken en kopen, vooral de kleinere werken ston den in de belangstelling. Op inzet: De schapenscheerder in actie met zijn vaardige handen, waarmee tien scha pen van hun witte of bruine vacht werden ontdaan. lieuw MNS 00 tt xxllec staca IJwe dellei in v.a zow >rraa main ns if at 51 tte kn 0. T( LOW en lui I. 023 is. ngles idïtiei 023 Het eerste terras sinds jaren in de Beverwijkse binnenstad was zaterdagmiddag redelijk bezet toen de heer G. Bonnema een bundeltje met zondagsgedichten mocht uitreiken aan de eerste drie prijswinnaars van het zondagsdichtersfestival dat in het kader van de Boekenweek was georganiseerd. De drie winnaars waren John Lute, mevr. Stil en Erna Slangen. De barbecue op hetzelfde terras werd opgeluisterd door de violist Mickulay Kun en zijn vaste accordeonist, al moesten deze het ’s middags afleggen tegen het draaiorgel Grote Cap. Burgemeester Kok kreeg in de Grote Kerk, temidden van het gereedschap van de timmerlieden en metselaars, die het kerkgebouw tegen betaling van zestien miljoen gulden restaureren, uit handen van wethouder drs. Th. Koning de oorkon de, behorende bij de ere-medaille van ver dienste van de gemeente Edam. „Wij zijn beslist niet in feeststemming”, zei de heer Koning. „Wij verliezen een burgemeester, die een deel van zijn eigen leven heeft vervlochten met onze leefgemeenschap. Wij laten een echte bestuurder naar Heemskerk gaan, vergezeld van mevrouw Kok, die, evenals haar man, zeven lange dagen per week aan Edam werkte”. Die verbondenheid met zijn gemeente stipte ook de heer Lagrant, fractievoorzit ter van het CDA in de raad aan. „U was een van ons”. Namens de raad bood hij het echtpaar Kok een serie fraai beschilderde oud-Hollandse vazen aan. Burgemeester Kok, die door de plaatse lijke drumband en het fanfarekorps bij de Grote Kerk werd verwelkomd, kon zich het wrevelige gevoel, dat, na de plotselinge benoeming van hem, zich in Edam los maakte, wel voorstellen. „De opzegtermijn voor burgemeesters is drie maanden. Ik ga na één maand al weg. Een beetje kort, ja. Dat is wat scheef”. De openbare raadsvergadering in de Grote Kerk kenmerkte zich door een ont spannen sfeer. Tijdens de afscheidsspeech '7^ 'atsu un 7 bj 7 noud >leat| For 20 7 mooi nger e rn« deurs f 650 4750 GU je 7; 1 6 7 1600 3T 7I auto ien ii Maxi trek van de alom gewaardeerde familie (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK, EDAM-VOLENDAM. De gemeenschap Edam-Volendam heeft zaterdagmorgen op hartelijkë wijze af scheid genomen van burgemeester J. II. Kok. Het rustieke IJsselmeerstadje had twee weken na de plotselinge benoeming van de heer Kok tot burgemeester van Heemskerk de teleurstelling over het ver- Zaterdag waren de resultaten weer uit stekend. Er werd driemaal een eerste prijs behaald. In de marswedstrijden wist het korps uit Velsen-Noord met 131 punten alle concurrenten achter zich te houden. Vrijdag aangekomen: Prinses Margriet, Noordzee; Thea-K, Frederiksvaerk, IJ muiden; Casimir le Quellec, Le Havre; Venus, Bergen; Algarve, Rotterdam;, IJ muiden; Adorn, Hamburg; Ilesha Palm, Lagos; Baltiiskii 38, Kalingrati; Vologda- les, Archangel; Aurora, Charlestown, Ken- nemerland, Recife; Eckert Oldendorf, Lu- lea, IJmuiden; Hornisse, Hamburg. Vrijdag vertrokken: Linda, Duinker ken; Westnor, Rauma, IJmuiden; Elan, Londonderry, IJmuiden; Clio, Sonder- borg, IJmuiden; Malcolm Miller, Brixham; May Mitchell; Londen; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Universitet Wroc- tawski, Quebec; Mercurius, Antwerpen; Pioner Archangelska, Archangel, Zaan dam; Kristina, Bremen; Venus, Bergen; Merc Mariner, Rotterdam; Camarina, Ma ria di Carrura; Atlas 2, Cont. Plat, IJmui den; (Camarina van IJmuiden) Hebe, Stockholm; Thios Thanassis, Terneuzen. Zaterdag aangekomen: Flamengo, San- I tos; Dimitris L. F., Itea, IJmuiden; Port Renard, R’dam; Nana, Hamburg; Kyoto, Kirkeness; Britanis, Tilbury; Annelies, Weis, IJmuiden; Kent Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Jemrix Grangemouth, IJmui den; Willmary, Gr. Yarmouth; Gertrude Wiener-2, Antwerpen; 50 Let Sovetskoy Vlasti, Kalingrad; Morglang Heide, van Sinoel; Corvus, Ipswich; Eumaeus, Bre merhaven; Brunto, Yali Islands; Stoer, Antwerpen; Gazelle, Colchester, Zaan dam; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; De werkgroep „Zomeractiviteiten”, die garant stond voor de organisatie van de kunst- en ambachtsmarkt haalt woensdag 22 juni het alom bekende Teatro Cabalzi, of wel de poppenkast van de Amsterdamse Dam naar Heems kerk. De poppenkast is in het dorp al een vertrouwde en geziene gast. Ook vorig jaar namelijk trad Cabalzi op voor een groot publiek, waarbij het enthousiasme niet alleen van de jeugd kwam. De poppenkast geeft de voor stellingen op het burgemeester Nielen plein. De eerste voorstelling begint om naar Kennemerland laten varen. In de eeuwenoude Grote Kerk aan de Matthijs Tinxgracht mopperden 25 sprekers tij dens een afscheidsreceptie nog wat na, maar wisten die houding goed te verber gen achter een stroom van waarderende woorden aan het adres van de héér en mevrouw Kok. KRUI cede ling i slaap! '1757 50 n IA mi 0 rm B» VELSEN-NOORD. Voor de tweede maal dit jaar heeft het Tamboer en Trom petterkorps „Velsen-Noord S.M.” zater dag deelgenomen aan een in Amersfoort gehouden muziekconcours, waar het korps ook vorig jaar succesvol optrad. (Van een medewerker) HEEMSKERK. Met een kunst- en ambachtsmarkt op het Burg. Nielen plein is zaterdag de reeks evenementen van de werkgroep zomeraktiviteiten geopend. In en rond „de Kuil” stonden een veertigtal kramen opgesteld met het werk van diverse kunstenaars. Een aantal ambachtslieden verzorgden de monstraties, zoals het oude ijzersme den, weven, pottenbakken en netten boeten. Speciale aandacht kreeg een kraam met inheemse tuinkruiden, te gebruiken voor de sier en in de keuken. Er is op de kunstmarkten een duide lijke trend in het koopgedrag. Vooral de kleinere produkten staan in de be langstelling. Etsen, tekeningen, email- le- en glastechnieken van gering for maat trekken kopers. Ook op de Heemskerkse kunstmarkt was dit merkbaar. De grootste belangstelling gold echter een kraam met etenswaren, waarvoor het publiek zelfs in de rij ging staan. Naast de bekende plaatselijke kun stenaars Ruud van Zon, Kees Heester beek, Gerard Hali en Joao Serrano wa ren er ditmaal ook twee nieuwe Heems kerkse exposanten, Marcel Vink en J. A. den Hertog, die onopvallend tussen de anderen hun entree maakten. In de loop van de middag kwam de schapen scheerder in actie, die tien Heemskerk se schapen van hun vacht ontdeed. Om drie uur, als een volkomen verrassing, waren de klanken te beluisteren van muziekkorps St. Caecilia, dat in ver schillende combinaties concerteerde. Zondag aangekomen: Rozengracht, van Seoel; Fer Balear, Antwerpen, IJmuiden; Stadelahd, Kristinehamn; Fenik, Vester- vik; Fridel, Kingsllynn, IJmuiden; Leidse- gracht, Casablanca; Royal Viking Sea, Ko penhagen; Antarctic, Newhaven, IJmui den; Auctoritas, Sagunto, IJmuiden; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Paltiiskii- 35, Leningrad; Chalmette, Illigan; Golden Star, Hamburg; Brinda, Kingslynn, IJmui den; Isabel, Ramvik, Zaandam; Palanga, Archangel, Zaandam; Spartan Tide met Intermac 600, Cont. Plat; Hiumaa, Kalin grad, Velsen; Reksness, Mo i rana, IJmui den; Oste Parker, Helsinki, B’wijk; Dieksee, Shoreham; Fauna, Bremen, IJ muiden; Steinbjoern, Bergen; Subro Ven ture, Greenwich, IJmuiden; Flora, Cadiz, IJmuiden; Christal, Hoegenas, Binnen land; Anchisses, Thunderbay; Altair, Hamina. Zondag vertrokken: Dolly Skou, Key West; Satya Kamal, Lulea; Kenrix, IJmui den, King Lynn; Parkesgate, IJmuiden, Whitby; Dimitris L-F-, IJmuiden, Cardif; Nana, Antwerpen; Ekert Oldendorf, IJ muiden, Lulea; Antartic, IJmuiden, Ale- sund; Astronomer, Bremen; Otto, Hol ding; Spartan Tide, Cont. Plat; Corvus, Ipswich; Fridel, IJmuiden, Grangemouth. Maandag aangekomen: TS 42 Tough, Cont. Plat; Plyavinjas, Ventspils; Pratita, Bremen; Shabonee, Coryton; Elisa Johan na, Karlshamn; Cape Crest, Nantes, IJ muiden. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Zaterdagmorgen vroeg is op de kruising Gerrit van Assen- delftstraat-Hoogdorperweg de 25-jarige bromfietser Otto van Veen uit Beverwijk verongelukt. De jongeman botste tegen een politiebusje. Ook de afdeling show werd een groot succes voor het korps want onder de twaalf deelnemende muziekgezelschap pen werd „Velsen-Noord S.M.” het hoogste aantal punten toebedeeld zodat ook hier een eerste prijs werd behaald. Met 17,8 punten werd ook de tamboermaïtre van het korps met goud bekroond. Dit grote succes betekent opnieuw een uitbreiding van het reeds grote aantal eer ste prijsen die het korps in de laatste jaren in het land heeft gewonnen. Het Tamboer en Trompetterkorps „Velsen-Noord S.M.” gaat zich nu voorbereiden op de ontvan gen uitnodiging voor deelname aan een door de Drumband Presikhaaf te Arnhem te houden concours en taptoe met interna tionale deelname. man, Beverwijk, Peter Pirovano en Paco Revidiego, Heemskerk, Martin Schoo en Frits Verhagen, Beverwijk, Peter Welbo- ren, John Arends, Peter Raspoort, Peter Bol, Fred Jonker, Erwin Rozemeijer, Ruud de Wit allen Heemskerk, John Kos- termans, IJmuiden. Afd. Elektrotechniek: Bert Velt, Wim v. Hooff, Peter Manoth, Gerard Lensen, Dik Smit, René Mathot, Ron Kranenburg, Hans de Laat, Bart v. Crasbeek, Frans de Haan, Johan de Jong, Jan van Lieshout, Alex Zonneveld, Guus Groen, Ton de Boer, Leon Wezepoel, Kees Bleeker, Jan v. d. Arend allen Heemskerk. Afd. Motor voertuigentechniek: René Hoope, John Peter Blankendaal, Chris Stubenitsky, Jan Knaap allen Heemskerk, Frank Rum- ping, Menno Grevelink, Han Bartels allen Beverwijk, Jan Stravers, Heemskerk, Pe ter v. d. Lem, Velsen-Noord, René Koper, Martin Offringa, Bert Jongbloed, August Burgos allen Heemskerk. Afd. Kantoor: Ellen Bakker, Theresia de Boer, Hella Bruins, Janet Gilissen, Sylvia Gorter, Tine Hagedoorn, Mery Huipen, Mia van Lieshout, Fenny Meesters, Marjo Meijer, Sjanet Mulder, Kitty Neelen, Anja Paap, Annet Pekel, Maria Quintana Cortes, Ri- nus Roelofs, Saskia Verhey, Ria Vet allen Heemskerk. Afd. Winkel: Annelies Aar denburg, Henny Altena, Elia Delgado Ce jas, Theo v. Duivenvoorde, Monique Jan- se, Annemieke Kensen, Ada Kuijper, Jac queline de Munk, Brigitte Post, Yvonne v. d. Raaf, Gerda van Roon, Helma de Ruij- ter, Karla Sulyok, Linda de Wit allen Heemskerk. Afd. Huishoudkunde: Anita Andreas, Gerda Baltus, Antoinette de Boer, Tina Bouwman, Jolanda Burger, Marian van Diepen, Wilma Eggink, Rita van Egmond, Mieke Hekelbeeke, José Meijer, Maria Pressani, Rina Scheerman, Marion Schilder allen Heemskerk. Afd. Stage: Ria Duijn en Gerda v. d. Kolk, Beverwijk, Tjitske Moerman, Heemskerk^ Georgie Mouthaan, Beverwijk, Corrie Rij kers en Janna Streuer, Heemskerk, Jolan da Wobben, Beverwijk, Anja Eckhardt, Heem s k e r k BEVERWIJK. Katholieke PeSagogi- sche Akademie. Geslaagd HAVO-5 afde ling: J. L. F. Beentjes, Heemskerk, M. C. M. Brockhus, P. M. Bruijns en J. T. Demmers, Beverwijk, P. C. M. van Dorssen en J. P. Dijkhuis, Heemskerk, J. Eijke, Wijk aan Zee, J. I. de Goede en E. Gottmer, Heems kerk, M. van den Hoorn, Beverwijk, H. Hop, Wijk aan Zee, W. Koersen, Heems kerk, M. van der Kolk en R. S. L. van der Kolk, Beverwijk, J. M. Kranendonk, Heemskerk, R. J. C. Kuiken, Beverwijk, E. J. Kwant, Wijk aan Zee, J. W. van Nieuw- land, Heemskerk, A. M. Nijman, Wijk aan zee, J. A. van Oosten, G. J. de Reuver, J. S. M. Ruurda, C. A. T. Ruijs, G. J. A. Sakkers, C. J. M. Schreuder, W. B. Schreuder, C. I. L. Slangen, E. J. M. Smit, T. J. N. Smit, P. A. M. Snijders, M. Visser en M. van Vliet uit Velsen-Noord, M. W. Welp, Heemskerk, E. B. H. Wilbrink, Beverwijk. Petra Scheu, Skiën; Tor Scandinavia, Go- tenburg; Astronomer, Hamburg; Parkes gate, Rochester, IJmuiden; Bleikvassli, Bremen, IJmuiden; Kenrix, Whitby, IJ muiden; Adèle J„ Frederiksvaerk; Mar- greet, Par; Saturnus, Lerwick; Genève, Sagunto,^IJmuiden. Zaterdag vertrokken: Steveson, Noord zee, IJmuiden; T. S. 42 Tough, Cont. Plat; Hanau, La Caruna; Algarve, Felixtowe, IJmuiden; Capetano Franco, naar Glas gow; Homisse, Westeror; Casimir Le Quel lec, Elsfleth; Vissersbank, Flensburg; Kentshore, Cont. Plat, IJmuiden; Willma ry, Great Yarmouth; Annelies, Kopenha gen, IJmuiden; Atreus, Hamburg; Starmi, met barge Lonka, Noordzee; Zarya, Aber deen; Nora Lili, Le Havre; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Tor Scandinavia, Gotenburg; Morlang Heide, Hamburg; Bayernstein, Antwerpen; Bleikvassli, Vik I Sogn, IJmuiden; Britanis, Bergen; Helga S, Malmö; Gertrude Wiener 2, Hamburg; Stoer, Fredericia; Eildon, Swansea, IJinui- den; Carril 2, Noordzee; Jan Matejko, Sandfjord, IJmuiden. t'L 4* -wy-.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5