n V L o Kieler-Woche gaan liggen nut Haarlemse PTT-man waagt in babybadje snoeksprong bij Vlieg er eens uit van TROS Zege De Vries I uuezt nedetland Oosteuropeanen verschenen weer aan de start De politieke storm is in r I 1 l AERDENHOUTSE SCHOLIEREN GAAN WATERSCHAATSEN Tuinstoel Bloemendaal erg voor plannen Rijksgebouwendienst Kc Voor een goede vervulling van deze funktie lijkt ons een opleiding op HAVO-niveau gewenst, terwijl ervaring op bankgebied noodzakelijk is. Belangstellenden wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de afdeling Personeelszaken, tel. 319201 tst. 223. Sollicitatiebrieven kunnen gericht worden aan de Nutsspaarbank West Nederland, postbus 700 Haarlem, t.a.v. de Afdeling Personeelszaken. Oliesheik Voor ons rayon Haarlem zoeken wij kontakt met kandidaten voor de funktie van beheerder Aan de man die wij zoeken, zal het beheer van een onzer bijkantoren worden toe vertrouwd. Daartoe zal hij, in samenwerking met een kleine groep medewerk(st)ers, zorg moeten dragen voor een goede dienstverlening aan klanten op het gebied van sparen, hypotheken, konsumptieve kredieten en verzekeringen. Beugels MH REGIO D 11 19 7 7 JUNI 2 1 DINSDAG f 1 I y (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Wanneer u za terdag in het TROS-programma Vlieg er eens uit (Nederland 1, 20.40 uur) een man in een duiker pak met een helm uit de bouw op in een babybadje met vleugels van de negen meter hoge spring- toren ziet neerdalen dan moet dat Ed Schotvanger zijn uit de Waddenstraat in Schalkwijk. De kleine, 29 jaar oude PTT-bestel- ler, gaat als enige kandidaat uit Haarlem pogen langer dan 4,07 seconden in de lucht te blijven en hoopt het record van vorig jaar te breken. Of hem dat zal lukken valt te betwijfelen. (V; H, mei] rech gedi Cos] tie v aanj Etos Hey tij er men men uitg, eige flesj me, lijk toile vooi Mr par I steek steed voon mee mee merk een is oi pogii gaan dag dat de deelnemers uit Polen, Tsjecho-Slowakijke, de Sovjet unie en Hongarije toch weer van start gingen. Overigens was zon dag al gebleken dat niet alle Oos- teuropese sportlieden hun zeilen voortijdig hadden gestreken. De Pool Ryszard Karbinski werd winnaar van de wedstrijd in de Finn-klasse, de Tsjecholslowaak Josef Sinkyr eindigde op de derde plaats. KIEL (SID). De politieke storm, die zondag bij de Kielse zeilweek opstak, is maandag weer gaan liggen. Nadat de Oost- europese landen onder aanvoe ring van Oost-Duitsland op de eerste wedstrijddag hun protest tegen de deelneming van Zuidaf rikaanse zeilers kenbaar hadden gemaakt door zich van dit evene ment terug te trekken, bleek maandagmorgen op de tweede (Van een onzer verslaggevers) v BLOEMENDAAL/HAARLEM. De gemeente Bloemendaal voelt erg veel voor het plan van de Rijksgebouwendienst om sporthallen en gymzalen voor het CIOS te bouwen op het landgoed Lindenheuvel en een zwembad aan te leggen achter het Kennemer Lyceum aan het A. Stoopplein. „We staan in de startblokken”, aldus wethouder Ebeli van Bloemendaal, „we zijn bijzonder gesteld op de mensen van het CIOS. Bloemendaal wil het instituut graag binnen de gemeentegrenzen houden. En de kans bestaat nog altijd dat het CIOS naar een andere plaats in Zuid-Kennemerland zal verhuizen wanneer hier geen oplos sing gevonden wordt”. voor sparen en lenen sinds 1817 L. MM B d b i Provincie denkt aan verhuizing van CIOS naar Spaarnwouderbos WETHOUDER EBELI i De provincie is vooralsnog niet voor de plannen van de Rijksgebouwendienst. De bestemming van Lindenheuvel is natuur gebied. Uitbreidingen zoals de Rijksge bouwendienst die voorstaat zijn daarom volgens het geldende bestemmingsplan niet mogelijk. Bovendien heeft de provin cie nog andere mogelijkheden, zoals de verplaatsing van het CIOS naar het Spaarnwouderbos. Het Rijk zou in dat geval geen nieuwe grond voor het insti tuut aan hoeven kopen, omdat het hele bos al eigendom is van het Rijk. ’t Ding, zoals Ed zijn vliegbadje ge noemd heeft, is ingenieus qua construc tie, in al zijn eenvoud, maar of het geval vliegen kan.Misschien redt Ed het als zijn buurman, politieman John Koen- derman, hard genoeg duwt bij de afzet. Ed zelf taxeert zijn kansen optimistisch op een seconde of drie. „Het is maar een lolletje”, grinnikt hij, terwijl vrouw Jeanette een zucht van verlichting slaakt en een bakje troost in schenkt voor de schrik. „We zaten te kaarten”, gaat Ed lurkend aan zijn half- zware verder, ’’toen we op het idee kwa men. John zou ’t Ding maken als ik er mee durfde te springen. In de box von den we wat materiaal. Kijk, het is natuur lijk geen kunst om zo’n vlieger te kopen van zeshonderd piek. Ons moest het niet teveel kosten. We willen gewoon een dag plezier hebben en andere mensen wat lol bezorgen”. iets met het landgoed moet gebeuren om verder verval te voorkomen. Ebeli: „Zoals het er nu voorstaat mag het huis alleen voor particuliere bewoning ge bruikt worden. Maar wie kan het zich nu permitteren daar te gaan wonen. Daar moet je wel een oliesjeik voor vinden en dan nog een dolgedraaide ook”. De bouw van een zwembad bij het Kennemer Ly ceum noemt de wethouder een voortreffe lijk idee. Het bad zou dan opengesteld worden voor het publiek. CIOS claimt slechts een aantal uren, maar dat zijn toch voornamelijk tijden waarop de Bloemen dalers doorgaans niet zwemmen. Het bad zou dan in plaats van Stoops bad kunnen komen. Het Rijk en Bloemendaal zullen de pro vincie echter eerst voor de plannen moe ten winnen, wil men ooit tot de realisatie van de ClOS-uitbreiding komen. Ebeli realiseert zich dat het „een heel moeilijk gesprek” zal worden. Hij ziet niettemin mogelijkheden om tot overeenstemming te komen. Volgens wedstrijdleider Otto Schlenzka heeft het probleem zichzelf opgelost. Van de vijf aangemelde Zuidafrikaanse boten waren er drie niet eens in Kiel verschenen. Twee heren die zeker niet droog blij ven zijn Gert Leen Stehouwer (17 jaar) en Menno Oosterhof (19 jaar) uït Aerden- hout. Deze vijfde klassers van het Kenne mer Lyceum doen mee aan het onderdeel waterlopen, dat vorig jaar met succes door de omroepvereniging werd geïntro duceerd. Vol trots tronen Gert Leen en Menno ons mee naar de zolder van Gerts ouderlijk huis aan de Bellamylaan. En daar liggen ze dan: de waterschaatsen. Autobanden met plank erop vastge snoerd waarop een keurige zwarte her enschoen. („Gepikt van mijn vader. Ik dacht: dat zijn oude schoenen, maar ach teraf bleken ze niet zo oud”, fluistert Gert Leen ons in het oor). Het eerste paar is net gereed gekomen. Vandaag hopen de vrienden nog een tweede paar te produ ceren. Het geheim van de onderneming is een aluminium tuinstoel. „Kijk”, verklaart Menno, „het is net als met schaatsen rijden leren. Daarbij steun je ook op een stoel. Wij zijn van hetzelfde principe uit gegaan. Net als de Friezen schaatsen we straks achter elkaar over het water met de stoel voor ons uit. De vinnen onder de schaatsen zijn om het evenwicht te bewa- Vertontwaardigd reageren de dappere zoetwatermatrozen met een: ja, maar de stoel is nog niet klaar. Oké, laten we het daarop houden, spreken we sussend. Gauw overgeschakeld op een ander on derwerp: wat doen de heren aan. Hele maal zeker weten ze het nog niet, maar het zullen wel sjieke pakken worden. De schoenen scilderen ze zilverkleurig, de banden rood en achterop de drijvers komen vrolijke vlaggetjes, ,,’t is in kleur, hé”, verduidelijkt Gert Leen. ren. We zijn er honderd percent zeker van dat het allemaal lukt”. Wij niet, maar goed, wie zijn wij. Zegt het spreekwoord niet: de beste stuurlui staan aan wal. Het klapstuk wordt het houten hoofd van een van de conrectoren, een kop die eens bij een of andere manifestatie is gebruikt en nu op de stoel wordt gemon teerd. Dat wordt dus lachen. Ook aan Gert Leen en Menno een laatste vraag: hoe liggen hun kansen, denken ze. Men no, resoluut: „We reken op een tweede plaats”. Gelukkig kunnen ze allebei zwemmen. Als de fotograaf en uw verslaggever Ed met vereende krachten in het vliegmachien hebben gehesen, dat even tevoren van de box, waar het in de avon duren in elkaar gesleuteld is, naar het balkon van de flat (drie hoog!) is getild, maakt de koene piloot in spé een bloedse rieuze indruk. Met moeite kunnen we hem ervan weerhouden alvast een proef vlucht te maken richting straatkeien. Met een „spaar je krachten” loosden we de waaghals terug naar de knusse huiska mer, waar Ed vanachter een koele pils de spanning verbreekt. I Met verbeten blik staat Ed Schotvanger op het punt over de rand van het balkon te springen. Het kostte de grootste moeite hem van de vlucht te weerhouden en zijn krachten tot woensdag te laten sparen. SCI driegt vaart! Veren werki nauw band Lond< giers zal vt kelin^ vaart, 24 uu niet om 0( Na wacht te koms zal he en Lc de KI Airw; wel e< (Pouli van c verde In 1 lucht' geen vliegt re, als gen. I Britse vluch ten ni toe te Ooi toeste neel hoew drie paald kome verwt op erger De eerste proefvaart met de waterschaatsen van Gert Leen Stehouwer (links) en Menno Oosterhof was nog geen overweldigend succes. Vandaag zouden de heren nog de hele dag oefenen in het privézwembad van de buren. „Bovendien”, zo verduidelijkte een woordvoerder van de provincie, „is de bouw van CIOS daar niet in strijd met de bestemming. Het Spaarnwouderbos is er voor recreatiedoeleinden en daar valt ook sportbeoefening onder”. Bloemendaal wil echter het uiterste doen om verhuizing van CIOS naar elders te voorkomen. Ir. Ebeli is voor een wijziging van het bestemmings plan, omdat de plannen van de Rijksge bouwendienst uitgevoerd kunnen worden zonder het natuurgebied Lindenheuvel ge weld aan te doen. Men is in Bloemendaal inmiddels tot de conclusie gekomen dat er De vierde bleek bemand te zijn door een Westduitser. De enipc p/'h,on"S'Rnnth die in Kiel wilde starten, David Booth, voelde er weinig voor roet in het eten te gooien. Hij trok zich vrijweillig terug. De Oostduitse afvaardiging was inmiddels al afgereisd en kan eventueel pas dinsdag voor het eerst aan de wedstrijden deel nemen. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. De jonge Haarlemse wielrenner Huub de Vries heeft het in de ronde van Hoorn voor nieuwelingen weer eens tot een overwinning gebracht. Sa men met zijn stadgenoot Jantje van Wijk was hij in de laatste ronde uit het peloton ontsnapt. In de beslissende einsprint trok Huub de Vries aan het langste eind. Het Haarlemse succes in Hoorn werd door Nico Wegkamp gecompleteerd, want hij regelde de spurt van het peloton om de derde plaats in zijn voordeel. Huub de Vries kwam in Hoorn tot zijn vierde zege van dit seizoen in een open koers. In een rit voor de zomercompetitie om de in memoriam Henk Hoenderdos-beker, die door de Haarlemse wielerclub De Kampioen op het parcours van het Spaarnwouderbos werd verreden, toonde Piet Neeskens zich de snelste. Na een lange periode van non-activiteit is hij onlangs weer gaan fietsen en kwam nu reeds tot zijn eerste overwinning. In de eindsprint bleef Piet Neeskens de baas over Bert Matze en Piet Hoogland De politie waarschuwt ons altijd tegen heren met vlotte vingers, maar John moeten ze ook in de gaten houden. Hij is een handige snuiter vertrouwt Ed ons toe wijzend op ’t Ding. In een mum van tijd had hij de houten vleugels aan het badje geschroefd en bespannen met linnen. De „finishing touch”, verklapt Ed, is een serie beugels die het doek omhoog moe ten houden zodat het wind kan vangen, ’t Ding kan ook rijden. We verdenken John en Ed ervan enkele forse vrachtauto’s van hun kroost te hebben gesloopt. De wielen hebben verdacht veel weg van het type dat je onder speelgoed wa gens aantreft. Maar de kinderen Schot vanger houden vol, dat papa hun speel gerei met geen vinger heeft aangeraakt. Hoe dan ook, ’t Ding kan rijden. Of het Ed ook zwevend kan houden zal woesn- dag blijken, wanneer de TROS in Enk- huizen de opnames maakt. Een laatste vraag: waarom dat duikerpak. Is Ed bang voor water? Welnee, lacht hij, dat had ik nog. Ik heb zes jaar aan sportdui- ken gedaan. We willen niet sceptisch zijn, maar we vrezen, Ed, dat je je pak hard nodig hebt. Gelachen hebben we wel bij de eerste proefvaart in het zwembad van de buur vrouw. Dankzij Gert Leens steun bleef Menno overeind, maar daar was dan ook alles mee gezegd. zienli In verlei „een daars de hi derde nauw ties e ontm Hot enorr graai zien fer v he bezw kant Brittf ment „M; delijl bevin ners met aldus /paarbank

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 6