Ml ■I VOOR EIGEN WONINGZOEKENDEN Raadslid over ontslag Stisa-opbouwwerker Deukje voor luchtreus 1 examens Lancóme wil 100.000 dwangsom op misleidende reclame Etos agenda Herdenkingszitting voor mr. J. D. Vink bij rechtbank 7 dinsdag JOH. PORCK SCHREEF Kort geding Cospar France tegen Ahold concern Vijfduizend gulden schade bij inbraak in bar Man-vrouw-film in de Brulboei „STISA AHOY” IJMOND 19 7 7 2 1 JUNI 6 Velsen-IJmuiden Spoorweg Fietsen y (Van een onzer verslaggevers) HOOFDDORP. De gemeente Haarlemmermeer eist een derde van het aantal woningen, dat op de extra bouwplaats tussen Haarlem en Hoofddorp kan worden gebouwd, op voor de eigen woningzoekenden. Zoals bekend hebben Gedeputeerde Staten van Noord-Holland in hun „Nota Ruimtelijke Ontwikkelingen in Noord-Holland” (NORON) in dat deel van de Haarlemmermeer bouwruimte aangewezen voor 15.000 woningen extra ten zuiden van het Noordzeekanaal. B en W van Haarlemmermeer hebben berekend daarvan 5.000 nodig te hebben om te voorzien in eigen behoefte. Het college is bovendien van mening dat deze woningen niet in een nieuw te stichten woonkern tussen Haarlem en Hoofddorp moeten worden gebouwd, maar in aansluiting op de bestaande dorpen. DRUKKERIJ SCHMITZ BV wijkerstraatweg 160 velsen-n. telefoon O251O-232O7 (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Mr. L. Schim- melpenninck, president van de rechtbank kreeg gisteren een kort geding te behandelen dat door Cospar France, verkooporganisa tie voor Lancóme cosmetica, was aangespannen tegen de firma Etos, onderdeel van het Albert Heyn concern. De strijdende par tijen hadden een groot assorti ment flessen reukwater meegeno men, die voor de rechter werden uitgestald. Uiteindelijk bleek het eigenlijk te gaan om een partij flesjes eau de toilette van Lancó me, die in mei door Etos abusieve lijk als het duurdere parfum de toilette in advertenties van 9,50 voor 8,50 was aangeboden. Britten dreigen Haarlemmermeer eist een derde van bouwplaats op met boycot van KLM KLM a (ADVERTENTIE) BEVERWIJK SCHIPHOL (ANP). Een en ander is als conclusie opgenomen in een B en W-voorstel van de gemeente raad van Haarlemmermeer over het stand punt, dat de gemeente als bijdrage in de inspraak op de provinciale nota kan inne men. B en W concluderen, dat de bouw plaats in de Haarlemmermeer op grond van het beschikbare materiaal onvermij delijk is. Op grond van de langere-termijn- prognose van de „woningbouwnota 1975” van de gemeénte, moet worden gerekend op een eigen woningbehoefte van 650 per jaar in de periode 1980-1990. In het totaal zijn in die periode dus 6500 nieuwe wonin gen nodig. Haarlemmermeer kan daarvan slechts 1500 huizen kwijt in de bestaande bestemmingsplannen (inclusief Bornholm en dergelijke). voorts, dat de kleine, dorpen beperkte bouwmogelijkheden moeten krijgen om als leefgemeenschap te kunnen blijven functioneren. Dat sluit mooi aan bij een motie van ongeveer dezelfde strekking, die Provinciale Staten onlangs aannamen bij de behandeling van het streekplan voor de Meerlanden. VELSEN. Joh. H. Porck, het PvdA- gemeenteraadslid dat namens de gemeen te zitting heeft in het algemeen bestuur van de Stisa (Stichting Samenlevingsop bouw Velsen) heeft zijn standpunt weer gegeven inzake het ontslag dat het alge meen bestuur van de Stisa directeur/op- bouwwerker H. J. van der Linde heeft aangezegd. De heer Porck liet reeds eerder weten zich met dat ontslag niet te kunnen vereni gen. In een schrijven („Stisa Ahoy”) aan de gemeenteraad spreekt hij als zijn mening uit dat met dit ontslag het algemeen be stuur de fout heeft gemaakt de werkwijze van de Stisa los te koppelen van het beleid. grotere bouwplaats betrokken) moeten worden onderzocht. „Kompakter bouwen kan inderdaad be tekenen bouwen in hogere dichtheden Ook hier geldt echter een aantel beperkin gen. Ruimte voor de auto, voor groen er voor allerlei andere voorzieningen zal ei naar evenredigheid moeten zijn en daar mee worden de mogelijkheden tot het op voeren van de dichtheid over wat grotere gebieden drastisch ingeperkt”. Wethoudei Hoffman verduidelijkte op de persconfe rentie desgevraagd, dat een bouwdicht- Ook zouden de meeste leden verstek heb ben laten gaan bij het begeleiden van de opbouwwerker. De voorzitter van het dagelijks bestuur van de Stisa, Marjan Nijdam, wordt ver weten dat zij tegen het besluit van het dagelijks bestuur en het advies van Van der Linde, J. Koreman en Porck in, toch de werkwijze van de Stisa ter discussie heeft willen stellen. Het betekent, aldus de heer Porck, het einde van de eerste fase van de samenlevingsopbouw in Velsen. Het verwijt dat de Stisa de tactiek van de „harde lijn” zou volgen is volgens Porck een valse beschuldiging. Het zou naar zijn mening aanbeveling hebben verdiend de doelstelling en het beleid van de Stisa ter discussie te stellen, waarbij het aan op bouwwerker Van der Linde had moeten worden overgelaten zich daar wel of niet mee te kunnen verenigen. Nieuwsgierig vraagt Porck zich af vanuit welke bron de ontslagdrift werd gevoed. Hij stelt samen met de heer Koreman alles in het werk te hebben gesteld om de heer Van der Linde voor de Stisa te behouden. „Het is ons niet gelukt. Of het ontslag terecht is aangezegd zullen wij veel later aan de weet komen”, aldus het raadslid in zijn schriftelijke ver antwoording die hij vergezeld laat gaan van sumiere overzichten van geschilpun ten die tot breuk hebben geleid van de Stisa met instanties waarmee de Stisa nau we relaties onderhield. In plaats van de NORON-stad als zelf standige eenheid willen B en W een bebou wing in aansluiting op de bestaande voor zieningen van Schalwijk aan de ene kant van het Haarlemmermeerse bos en Hoofd dorp aan de andere kant daarvan. Het bos zou dan als een soort „Central Park” tus sen beide bouwplaatsen in komen te lig gen. Vanuit de bouwplaats bij Vijfhuizen was het dan tien minuten fietsen naar de centrum-voorzieningen van Schalkwijk en van de uitbreiding van Hoofddorp tien minuten naar het centrum van dat dorp. Afstanden, die volgens de wethouder ver gelijkbaar waren met de lengte van bij voorbeeld de Overtoom in Amsterdam. Een uiterst moeilijke zaak, waarvoor een oplossing moet worden gevonden is rijks weg 16, waarvan het tracé tussen Haarlem en Hoofddorp doorloopt. Anderzijds was een nieuwe weg voor de bouwplaats toch ook weer een noodzaak om overbelasting van het bestaande wegennet door de Meer te vermijden. Wethouder Hoffman noemde drie moge lijkheden om het probleem van de weg op te lossen: verlegging van het tracé, over kluizen, zoals voor Leiderdorp wordt be studeerd of een goede geluidwering aan de kant van de bebouwing. Deze laatste mogelijkheid wordt momenteel door TNO bestudeerd in opdracht van de gemeente. In de nacht van zondag op maandag is bij een inbraak in de Mr. Joh. Enschedé- school aan de Oude Zijlvest een bedrag van 125 gulden ontvreemd. De daders kwamen het pand binnen door gebruik van een valse sleutel of door een raam van een klaslokaal dat niet was afgesloten. In het gebouw vernielden, zij een ruit om zich toegang tot de administratieruimte te ver schaffen waar zij bureauladen en kasten openbraken. Behalve het geld wordt niets vermist. Uit een auto die voor de woning, van de 41-jarige eigenaar in de Engelandlaan stond geparkeerd, zijn in diezelfde nacht een bril, een paar handschoenen en een bos sleutels verdwenen. De daders kwa men vermoedelijk met een valse sleutel in het voertuig. De waarde van de gestolen goederen is 350 gulden. De motorgondel van een van de motoren liep hierbij schade op. De brug bleef onbeschadigd. De zeventig inzittenden van de Boeing hebben niets van het voor val gemerkt. TENTOONSTELLINGEN De Nieuwe Slof, Kerkstraat, tot en met 27 juni „Kuifje”, strips, dia’s en curiosa. Dag. geopend van 10-22 u. beh. zo. DIVERSEN Sportfondsenbad, Kuikensweg, bui tenbad geopend 10-20 u. Openbare bibliotheek, Kerkstraat. Wo. volwassenen 10-12.30 u., 14-17.30 en 19-21 u. Jeugd 14-17.30 u. Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 14.30-17.30 u. Alarmnummers: politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. WIJK AAN ZEE Openbare bibliotheek, de Zwaanstraat 4a, woensdag volwassenen 14.30-17.30 en 19-21 u. VELSEN-NOORD Openbare bibliotheek, Wijkerstraat weg, dinsdag alle leeftijden 19-21.30 u. Woensdag 14.30-17.30 u. de Etos drogisterijen niet acceptabel. De ze firma importeert nu via een ander kanaal deze produkten en brengt tachtig procent van het assortiment op de markt. Mr. Alexander verduidelijkte dat de ge selecteerde detaillisten contractueel aan allerlei eisen moeten voldoen wat assorti ment, reclame en voorlichting aan de klant betreft en dat Etos zich daaraan niet stoort, wat tot oneerlijke concurrentie leidt. Hij sprak van ondermijning van de verkoop bij depothouders van Lancóme en het bewust profiteren van de naam die het produkt heeft. Als grootste bezwaren noemde hij dat Etos grote partijen koopt en die als lokartikel gebruikt, een voordeel suggereert dat er in werkelijkheid niet is, zich kostbare reclame kan veroorloven en de distributie verstoort. Daarmee zou de image van het produkt worden afgebro ken. In de door Etos aangeboden flesjes zit niet 7 maar 3,5 percent parfum en daar door zouden de klanten teleurgesteld kun nen worden. Mr. Alexander eiste dat een eind wordt gemaakt aan deze en soortgelij ke verkoopmethoden. Op straffe van een dwangsom van 100.000. Hij stelde dat bij Cospar France niet zozeer bezwaar be staat tegen de verkoop van de produkten bij Etos voor een lagere prijs dan de prijs lijst aangeeft, maar tegen misleiding. Mr. Gijlstra verdedigde de belangen van Etos en zei zich verbaasd te hebben over dit kort geding, omdat er geen sommatie was geweest. Bovendien wees hij er op dat er al twee jaar een andere zaak tussen de twee bedrijven loopt voor een algeheel verbod van verkoop van Lancóme produk ten door Etos. Verder herinnerde hij aan de activiteiten van een EEG-commissie voor selectieve distributie door deskundi ge vakhandel, waar beter eerst de resulta ten van afgewacht hadden kunnen wor den. Aan de hand van rekeningen toonde hij vervolgens aan dat Etos wel 1440 flesjes parfum de toilette had ingekocht die voor de prijs van ƒ8,50 (nadat het originele doosje was verwijderd) in de winkels wa ren verkocht. IJMUIDEN. In buurthuis De Brul boei wordt woensdagavond de film „Take it as a man, madam” gedraaid. Deze film zet de rolverdeling tussen man en vrouw volledig op zijn kop. Alle vrouwenrollen worden in deze film door mannen ge speeld, terwijl de vrouwen de mannenrol len op zich hebben genomen. De film be gint om acht uur. Op korte termijn moet ook worden on derzocht of de nieuwe bouwplaats een railverbipding kan krijgen, en de gevol gen, die deze zou meebrengen. B en W vinden een spoorweg op zichzelf be schouwd het beste middel van openbaar vervoer, beter dan busvervoer. Wethouder Hoffman lichtte op de persconferentie, waarop het B en W standpunt over de NORON werd uitgelegd, nog toe dat hij daarbij bijvoorbeeld dacht aan een aftak king van de Schipholspoorlijn. De stads spoorlijn in Zoetermeer en vandaar naar Den Haag CS, zou daarbij wellicht model kunnen staan. heid van veertig woningen per hectare wel als het maximum moet worden be schouwd (de ruimte die parkeervoor zieningen en andere voorzieningen vragen is daarin niet meegerekend. Een stdelijke bouwdichtheid ligt rond de honderd rd.) De wethouder was van mening dat in de Haarlemmermeer niet in stedelijke dicht heden moet worden gebouwd. Hij vond dat in strijd met het karakter van de polder. Hij was voorstander van veel groen in de wijk: als de mensen in hun tuin kunnen zitten hoeven ze niet de weg op om er op uit te trekken. I Mr. W. Alexander die optrad voor Cos- par France vertelde dat in zeven winkels steekproeven waren genomen, waarbij steeds alleen het goedkopere produkt voorradig was. Hij achtte misleiding hier mee duidelijk bewezen en vond dat hier mee schade wordt berokkend aan het merk Lancóme, waarvoor in Nederland een eigen beschermd distributiesysteem is opgebouwd. Etos heeft verschillende pogingen ondernomen om daarvan deel te gaan uitmaken, maar Cospar France acht Het grote viermotorige toestel, de Ph-TVA, was na aankomst uit Spanje door j platformdienst naar parkeerplaats A20 gediri- HEEMSKERK BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat, di. 20 u. „Battle of Midway”. DIVERSEN Zwembad De Waterakkers, Kerkweg, buitenbad 7-20 u. geopend. Kinderboerderij, Vrijburglaan, WO. geo pend 13-16.30 u. Toer de Heems, de Baandert, start 19.30 u. Openbare bibliotheek, Kerkweg, wo vol wassenen 14-17.30 en 19-21 uur. Jeugd 14.30-17 uur. Beneluxlaan, di. volwassenen en jeugd 19- 21 u. Wo. volwassenen 14-17.30 en 19-21 uur. Jeugd 14-17.30 uur. Alarmnummers, politie 39111, brand weer 32121, milieuklachten 96000. Het woonmilieu in de nieuwe bouw plaats zou zo veelzijdig mpgelijk moeten zijn. „Duidelijk zal zijn, dat in de Haarlem mermeerse situatie geen sprake kan zijn van etagebouw op grote schaal. Meer ste delijke bebouwing behoeft allerminst te betekenen: meer hoogbouw. De opvattin gen wat dat betreft bij Rijk en Pronvincie gaan sterk in de richting van aanzienlijke beperkingen van de etagebouw en beper king van de bouwhoogte. Een meer stede lijke bouw moet dan ook in de eerste plaats gezien worden als kompakter en, als het goed is, gevarieerder bouwen. De ont wikkeling in de nieuwste plannen in Born holm wijst ook al in die richting; het gaat dus niet om een koerswijziging”, aldus B en W in hun voorstel aan de raad. IJMUIDEN. Aan de katholieke school voor beroepsonderwijs ”,t Jonge Hof” in Alkmaar is de heer C. W. M. Ruiter uit IJmuiden geslaagd voor het examen Voortgezet Hoger Beroeps Onderwijs. Mr. Alexander vond een kort geding wel degelijk nodig, omdat de andere zaak een slepende procedure wordt en door Etos eerder al vriendelijke toezeggingen zijn gedaan die niet werden nagekomen. Dat het goedkope eau de toilette als parfum de toilet was aangeboden noemde mr. Gijl stra slordigheid van het winkelpersoneel. Het was volgens hem nooit de bedoeling geweest de consumenten te misleiden om dat dat bewuste fraude zou betekenen, wat zo’n groot bedrijf zich niet kan permitte ren. Mr. Alexander zei best te willen gelo ven dat het allemaal te goe.der trouw was gebeurd, maar vond deze slordigheid een bewijs dat geen staat kan worden gemaakt op de verkoopmethoden van dit concern en eiste vonnis, nadat mr. Schimmelpen- ninek had voorgesteld nog maar eens met elkaar te gaan praten omdat er veel mis verstanden bestonden. Uitspraak op maandag 27 juni. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat, di. 19 en 21.15 u. „De Kettingbotsing van de eeuw”. 19.30 u. „De Klokkenluider van de Notre Dame”. Luxor, Breestraat, di. 20 u. „A star is born”. De plaats, waar volgens B en W het best kan worden gebouwd, ligt in de driehoek Hoofddorp-Zwaanshoek-Vijfhuizen. De mening van B en W verschilt wat dat betreft niet veel van die van Gedeputeerde Staten en de statenleden die zich over deze zaak al hebben uitgesproken. Zoals be kend, is op de bij de NORON behorende plankaart de bouwplaats heel globaal aan gegeven met een cirkeltje in de driehoek, die wordt gevormd door Kruisweg, Ge- niedijk en Ringvaart (Hoofddorp, Vijfhui zen en Cruquius). In verschillende com missievergaderingen van de Staten heb ben Gedeputeerde Staten met nadruk ge steld, dat de NORON-bouwplaats maar heel vaag op de kaart is aangegeven en dat uit de plaats van de cirkel op de plankaart beslist geen conslusies mochten worden getrokken omtrent de preciese plaats van de bouwplaats. Deze uitspraken laten dus ruimte voor de door B en W van Haarlem- mermeer aangeduide driehoeks-begren- zing. B en W vinden overigens nog wel, dat de mogelijkheden en wenselijkheden van uit breiding op kleine schaal van Nieuw-Ven- nep en Lisserbroek (voorzover niet in de In de onlangs door GS toegewezen extra bouwplaats moet derhalve in de resteren de Haarlemmermeerse woningbehoefte worden voorzien. Voor de woningzoeken den van Kennemerland en de IJmond blij ven dan nog hooguit 10.000 woningen over op de extra bouwplaats. Daarmee kan slechts tien percent van de woningbehoef te van Kennemerland en de IJmond wor den gedekt (aldus drs. Achterstraat, CDA- Statenlid en als direkteur van het socio grafisch bureau De Meerlanden aanwezig op de vergadering van de raadscommissie voor de Ruimtelijke Ordening, waar maandagavond het B en W-stuk werd be sproken). B en W van Haarlemmermeer stellen (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Geluidsapparatuur is gestolen, twee fruitautomaten zijn gefor ceerd en een sigarettenautomaat is open gebroken bij een inbraak in de bar De Drie Musketiers aan de Gedempte Oude Gracht, die in de nacht van zondag op maandag plaats had. De daders kwamen de bar binnen door de voordeur te forceren en stalen geld uit de fruitautomaten. De 29-jarige eigenaar schat de schade door diefstal en vernieling op ongeveer vijfduizend gulden. BIOSCOPEN City, dinsdag en woensdag 20 uur: Ja mes bonds „Thunderball”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg, Vel- sen-Zuid, stijlkamers en oude gebruiks voorwerpen. Geopend dag. 11-12 en 14-17 u. Maandag gesloten. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, dagelijks vanaf 9.30-12 en 14-16 uur. Stadhuis. Bezichtiging op werkdagen tussen 10-12 uur. Huis Ter Hage, Lod. van Deijsellaan, Driehuis. Expositie van „Karakterpop- pen” van mevr. Betty Rabenort en schild erijen, gouaches en tekeningen van Pieter ’t Hart en zijn 10 leerlingen. Geo pend van 9 tot 21 uur. Wereldwinkel, Bloemstraat, IJmuiden. Tentoonstelling „101 jaar Noordzeeka naal en verder”. Dagelijks geopend van 9 tot 22 uur. Ruïne van Brederode, Velserendlaan, Santpoort. Tentoonstelling „De 18 Hee- ren van Brederode”, dagelijks van 9.30- 12 en 13-17.15 uur. Museum Beeckestijn: Rijksweg, Vel- sen-Zuid: Tentoonstelling „Buitenplaat sen in Velsen”, geopend 10-12 en 14-17 uur. Oude Raadhuis, Oud-Velsen. Expositie van de Archeologische Werkgroep Vel sen. Geopend van 13-17 uur. Tuin Beeckestijn, Rijksweg, Velsen- Zuid. Tentoonstelling staalplastieken van Erik van Spronsen in de tuin en grafisch werk van Robert de Vries in het Noordelijk Koetshuis. Geopend 10-12 en 14-17 uur. Pieter Vermeulenmuseum. Expositie van Dirk de Herder over de geschiedenis van IJmuiden en de betrekking hiermede met de havens en zee. Geopend van 9.30- 12 en 14-16 uur. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Onge vallendienst 15400, Hoogovens 02510- 96000, Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Sociaal Advies Bureau, spreekuren woensdag Wit-Gele Kruis, Zeeweg 20, 9- 10 uur; Bureau Petrakerk, Spaamestraat 8, 11-12 uur. Openbare bibliotheek, Plein 1945, woensdag 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. Bibliotheek Zeewijkplein, woensdag 14.30- 17.30 uur. Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg, woensdag van 14.30- 17.30 uur. Velserbad, dinsdag vrij zwemmen van 20-21.30 uur, woensdag vrij zwemmen van 6.45-8 uur, 13.30-14.30, 14.45-15.45 en 21.30- 22.30 uur, 7-7.30 uur zwemles vol wassenen, 9.40-10.45 u. vrij zwemmen da mes, 10.50-11.20 uur zwemles dames B. Instructiebad Zeewijk, woensdag moeder en kind 9.45-10.30 uur. Sociëteit Asterix, geopend woensda gavond vanaf 20 uur. Dienstencentrum Zee en Duinwijk, Zeewijkplein 260. Woensdag 10-12 uur creatief bezig zijn. 14.30-16.30 uur dan sen: oude, moderne en volksdansen. Stichting Dienstverlening Bejaarden. Abelenstraat 1, IJmuiden van 9-10 uur, telefoon 12464 en 18445. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurig zieken, Velserduinweg 52, IJmuiden, ma. t.e.m. vrij. 9-10 u. Tel. 02550-11830 en 22169. Openluchtbad „De Heerenduinen”, ge- opend tot 20.30 uur. Dinsdag tot 20.30 uur. Woensdag van 10-20.30 uur. (Van onze streekredactie) SCHIPHOL/LONDEN. De driegt betrokken te raken in het lucht- vaartgeschil tussen Groot-Brittannië en de Verenigde Staten. Op enige Britse mede werking hoeft de KLM vanaf donderdag nauwelijks te rekenen wanneer zij, in ver band met de verhuizing van PanAm van Londen naar Amsterdam, PanAm-passa- giers met bestemming Engeland en terug zal vervoeren. Een „verrassende ontwik keling” is intussen dat de huidige lucht- vaartovereenkomst tussen de twee landen 24 uur langer van kracht blijkt te zijn en niet vanavond, maar donderdagmorgen om 06.00 uur Nederlandse tijd afloopt. Na de verhuizing van PanAm, in af wachting van een wanneer dan ook I te bereiken nieuwe luchtvaartovereen- komst tussen Groot-Brittannië en de VS, zal het PanAm-vervoer tussen Amsterdam en Londen om begrijpelijke redenen aan de KLM toevallen in plaats van aan British Airways, de opponent van PanAm doch wel een zgn. „poule-partner” van de KLM. (Poule-partner: betekent dat de inkomsten van de lijn tussen beide maatschappijen verdeeld wordt). In het kader van de Nederlands-Britse luchtvaartovereenkomst hoeft de KLM geen toestemming te vragen voor grote vliegtuigen in plaats van geplande kleine re, als het vervoersaanbod dat zou verlan gen. Wel dient de KLM van geval tot geval Britse toestemming te krijgen voor extra vluchten. Uit Londen verluidt dat de Brit ten niet van plan zijn zulke extra vluchten toe te staan. Ook zullen de passagiers uit grotere toestellen door even weinig grondperso neel worden bediend als die van kleinere, hoewel de Britten door het vertrek van drie Amerikaanse maatschappijen be paald geen grondpersoneel te kort zullen komen. Vooral bij het inchecken en de verwerking van binnenkomende bagage op Londen-Heathrow al vele jaren een ergernis van talloze passagiers zijn aan zienlijke vertragingen mogelijk. In het Brits-Amerikaanse luchtvaarto- verleg zou volgens ingewijden gisteren „een lichtpuntje” zijn gevonden, al werd daaraan toegevoegd dat men 24 uur voor de huidige overeenkomst afloopt don derdagmorgen om 06.00 uur in feite nog nauwelijks verder is dan toen de delega ties elkaar in mei vorig jaar voor het eerst ontmoetten. Hoewel Amerikanen en Britten zich de enorme kosten van de tijdelijke verhuizing graag zouden besparen wat dat betreft zien de maatschappijen zich het slachtof fer van een conflict op overheidsniveau hebben met name de Amerikanen geen bezwaar tegen de harde opstelling van de kant van hun overheid. Misschien dat de Britten zullen trachten tot het laatste mo ment vol te houden, aldus een van hen. „Maar als zij zullen toegeven, is het dui delijk in welke ongelukkige positie wij ons bevinden tegenover de Italianen, Japan ners en een stuk of vijf Afikaanse landen met wie we hierna in de slag moeten”, aldus deze Amerikaan. Het verschil tussen „fout” en schadeloos par keren bedroeg in dit geval slechts drie meter. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Woensdagmiddag zal de Haarlemse rechtbank om vier uur een bijzondere zitting houden, waarop de vori ge week dinsdag op 59-jarige leeftijd over leden vice-president mr. J. D. Vink wordt herdacht. Mr. Vink was president van de strafkamer die onder meer in 1974 de twee Palestijnse vliegtuigkapers heeft berecht die dat jaar een gekaapt Brits passa giersvliegtuig op Schiphol in brand staken. bijna 50 jaar in drukwerk 1 specialiteiten: formulierensets periodieken en foliedruk Dat het parkeren zelfs voor straalvliegtuigen op grote de luchthavens een kwestie van meters is, heeft gister- geerd. Ondanks de aanwij- middag de cockpitbeman- zingen van de marshaller, ning van een Boeing 707 de man met de rode batjes, van de chartermaatschap- reed de luchtreus iets te ver pij Transavia Holland aan- door en botste tegen de pij- getoond. De wijze waarop iers van de aviobrug die op veroorzaakte echter wel de machine zou worden schade aan de machine. aangesloten.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7