COLLEGE WIL RUST HANDHAVEN EERSTE PLAATSEN VOOR DEM-JEUGD IN COMPETITIE Brandweer Heemskerk krijgt autoladder Openluchttoneel Vriendenkring [marktberichten J B en W akkoord Kleine Houtweg krijgt nieuwe lichtmasten met bouwplaats sport/tennishal Strandexploitatie in Heemskerk vooralsnog niet uitbreiden I gL Bejaarde bij aanrijding ernstig gewond. rl ■FK I Jifi 4 Sluitingsregeling Politienieuws Wedstrijden op sintelbaan Adrichem COLLEGE VRAAGT RAAD EEN HALF MILJOEN Lichtboei-affaire in raadscommissie A. Kouwenhoven liet vissers achter zich Studenten bieden leerlingen feestmiddag aan Vergadering commissies A bibliotheken W, 9 (I 8 19 7 7 JUNI DINSDAG 21 BEVERWIJK-HEEMSKERK J I I f 1 (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Van het col lege van burgemeesters en wet houders zijn geen initiatieven te verwachten om de strandexploi tatie bij het Noorderbad en het Kruisbergstrand verder uit te breiden. In het belang van de strandbezoekers is er een klein schalige accommodatie gekomen. Het is niet de bedoeling er een grootscheepse strandexploitatie van te maken en/of het zogenoem de vrije strand van 2500 meter lengte tussen Wijk aan Zee en Heemskerk aan te tasten. 'PM F a i tt j V tW 4 J/ f r ‘t (Van een onzer verslaggevers) Het Heemskerkse gemeentebestuur wil de strandexploitatie op de Kruisbergingang en het Noorderbad niet sterk laten uitgroeien. (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een medewerker) BEVERWIJK. De atletiekjeugd van DEM behaalde tijdens de competitiewed strijden op de sintelbaan van sportpark Adrichem enkele fraaie eerste plaatsen. De individuele prestaties van de C en D- meisjes die er uit sprongen waren: bij de meisjes C: 4x80 m. 43.1 sec., 80 m. persoonlijk Martha Folkerts 11.1, Veroni- que Barnhoorn 11.3, Carolien Duivenvoor de 11.4, Corien Bok 11.7. Hoog: Astrid Bank en C. Bok 1.45m. Hilde Bank 1.40, verspringen Jolande Appelman 4.41 m., V. Barnhoorn 4.43, Brigit Hurkmans 4.21 m. Kogel: M. Folkerts 9.44, J. Appelman 10.32m. Discus: Jaqueline Flierman 23.90 m., P. v.d.Pal 22.36 m., H. Bank 21.82 m., de 600 m. was voor Marleen Niesten in 1.42.6, Anneke Humping 1.47,5, Els Willem- se 1.53.2 Jongens D 4x 80 m. 45 sec., 1000 (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Een 86-jarige inwo ner van Beverwijk is gistermiddag bij een ongeval op de hoek van de Laan der Nederlanden met de Büllerlaan ernstig gewond geraakt. m., Timo Garstman 3.12.3, Ron Meijer 3.21.3, Robert Moen 3.24.3. Hoog: Simon Bleeker 1.55, Niels Borsboom 1.45. Kogel: Rick Schelvis 9.20 m. Verspringen: René v. Bugnum 4.41 m., Timo Garstman 3.98 m. Discus: S. Bleeker 26.20 m., Rick Schelvis 22.82 m., Walter Snijders 18.28 m. Bij de 600 m. voor D-meisjes werd Ellen Idema eerste in 1.54.7. Op de 60 m. liepen Heleen v. Rookhuizen, Carla Meijer en Laura Moen resp. 9.4, 9.5 en 9.8. Karin v. Vlissin- gen sprong 1.40 m. hoog, een evenaring van het clubrecord. Ze stootte de kogel 10.76 m. ver. Ellen Idema sprong 4.27 ver. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Aan de agenda van de openbare vergadering van de commissie voor jeugdzaken op maandag 27 juni wordt de standpuntbepaling van de ge meente Heemskerk inzake de bouw van het buurtcentrum De Lichtboei toege voegd. De vergadering begint om half acht in het Stadskantoor. HEEMSKERK. B. en W. van Heems kerk stellen de raad voor, het gemeente lijk brandweermaterieel uit te breiden met een ladderwagen en daarvoor een bedrag van 516.000 uit te trekken. Aan de aanschaf van een dergelijke autolad der werd door de raad gezien de toestand van het huidige apparaat al in april van dit jaar hoge prioriteit verleend. De autoladder waarover de Heemskerk se brandweer momenteel beschikt, is een door Velsen uitgeleende wagen waarvan De heer Hooning moet de bevoorrading regelen via het strand, want het PWN geeft geen toestemming om de aanvoer per auto door het duingebied te regelen. Pogingen van de gemeente om daar ver andering in te brengen, zijn mislukt. B. en W. willen volgend jaar de pacht sommen zonodig bijstellen. Een dergelijke bijstelling kan een wellicht bestaand ver schil met de pachtsommen in Velsen en Beverwijk verminderen dan wel voorko men, zo schrijft het college aan de gemeen teraad. Toen uit onderzoekingen bleek dat het „lenen” van de (nieuwe) autoladder van Velsen of de hoogwerker van Beverwijk geen oplossing bood omdat beide wagens circa dertien minuten nodig zouden heb ben om Heemskerk te bereiken, werd be sloten zo snel mogelijk een eigen autolad der aan te schaffen. Dit voornemen is nu door het college in daden omgezet. De autoladder waarop de keus is geval len is een volautomatisch exemplaar met een hoogte Van dertig meter. Tevens is de wagen uitgerust met een zogenoemde aan gehangen werkkooi. De wagen kan vol gens het college niet alleen bij brand of anderszins in etagebouw, maar bij elke brand en/of reddingsactie ingezet worden. Oók in het over een hoogwerker beschik kende Beverwijk, omdat de goedkeuring die de districtsinspecteur voor het brand- weerwezen aan de aankoop hechtte niet in de laatste plaats was gebaseerd op de bijstandsfaciliteit die beide gemeenten el kaar in de toekomst over en weer op brandweergebied kunnen gaan verlenen. De bejaarde verleende, toen hij met zijn fiets vanaf de Büllerlaan de Laan der Nederlanden opreed, geen voorrang aan een door een 21-jarige Beverwijker be stuurde motorfiets. Met hersenletsel werd de fietser opgenomen in het Rode Kruis Ziekenhuis. De motorrijder mocht na be handeling naar huis. Het wagenspel is een middeleeuwse to neelvorm die vooral werd beoefend door leden van de Rederijkerskamers. Deze probeerden met hun spel de mensen op vrolijke wijze een les te leren. Tevens Schuivende lading. Bij het nemen van de bocht Wijckermolen/Viaductweg ver loor een landbouwtrekker een deel van de lading van zijn aanhanger. Enkele kisten met sla kwamen op het wegdek terecht. Met behulp van omstanders werd de aan hanger, terwijl de politie Beverwijk het verkeer regelde, weer opgeladen. Aanrijding. Een 29-jarige Beverwij ker die gistermorgen op de Dellaertlaan betrokken was bij een aanrijding, is zijn auto voorlopig kwijt. De man bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs en had zijn auto niet verzekerd. De politie nam de wagen in beslag. Snelheidscontroles. Zowel in Bever wijk als in Heemskerk zijn gisteren snel heidscontroles gehouden. In Beverwijk werden op de Hoflanderweg en Spoorsin- gel tien bekeuringen uitgedeeld. In Heems kerk werd gecontroleerd op de Jan van Kuikweg en Jan Ligthartstraat. Daar wer den in totaal tweeëndertig automobilisten op de bon geslingerd. Mislukt. Pogingen tot inbraak in drie winkels aan de Bachstraat in Heemskerk zijn het afgelopen weekeinde mislukt. De inbrekers kwamen niet verder dan de voordeuren, waarvan de sloten werden geforceerd. Tevens werd bij één van de winkels getracht een ruit uit de sponning te lichten. In die opzet slaagde men echter ook niet Inbraak. Afgelopen nacht is ingebro ken in de scholengemeenschap Hoffland aan de Luxemburglaan in Beverwijk. Ver mist worden een luchtdrukpistool en drie (lege) geldkistjes. Lastig gevallen. Rond elf uur gister avond werd een 53-jarige Beverwijker die nabij de hertenkamp op de Halve Maan liep te wandelen, lastig gevallen door een groepje jongeren. Wat de jongelui precies van hem wilde, werd de man niet duide lijk. Ze verdwenen toen hij één van hen een goedgemikte mep op het oog had ver kocht. De centrale in Beverwijk is van 18 tot en met 30 juli gesloten evenals de jeugdbiblio theek Meerestein. Het filiaal van de Bene- luxlaan in Heemskerk is van 1 tot en met 13 augustus gesloten. Bovendien heeft de ervaring geleerd dat het aantal uitleningen op zaterdag gedu rende de zomermaanden zeer gering is. Wat de vakantiesluiting van de bibliothe ken betreft, zijn alle vestigingen met uit zondering van het filiaal Wijk aan Zee vanaf juli bij toerbeurt twee weken geslo ten. De sluitingsregeling wordt geopend door het filiaal De Jansheeren in Heems kerk, dat van 4 tot en met 16 juli dicht is. De sluiting is noodzakelijk omdat er door de vakanties onvoldoende personeeL' aanwezig is om de uitleenafdelingen ook De commissie gemeentefinanciën verga dert donderdagavond 23 juni om 20 uur in het gemeentehuis. Hier komt o.a. aan de orde het voorstel tot verhoging van de subsidie aan de speeltuinvereniging „Poe lenburg”. HEEMSKERK. In het kader van de stelselmatige vervanging van bovengrond se elektriciteitsleidingen door ondergrond se kabels, zullen in het gedeelte van de Kleine Houtweg tussen het transformator- station en de Rijksstraatweg zeventien nieuwe lichtmasten moeten worden ge plaatst. De masten gaan de bestaande paalarmen vervangen. Met de operatie is een bedrag van 9500 gemoeid. B. en W. van Heemskerk verzoeken de raad, dit krediet beschikbaar te stellen. BEVERWIJK De noteringen aan de veiling waren maandag: Andijvie 32-70, bloemkool 100-275, bos peen 125-169, komkommer 35-55, kroten 38-65, peulen 650-800, postelein 88-145, prei 55-98, prei 330-350 per kilo, rabarber 45-70, radijs 55-101, rode kool 160-175, snij bonen 450-550, sperziebonen 750-800, sla 10-20, spitskool 25-40, waspeen 125-150. Bloemen: Anjers 30-61, trosanjers 200- 310, anemoon 80, chrysanten per tak 60- 68, duizendschoon 80-150, freesia 10-31, gerbera 25-60, gladiool 32, iris 10-25, Engel se iris 22, ixia 85-110, lelie 20-70, margriet 80-110, pioen 30-71, roos 20-65, babyroos 8-25. Planten: Achmea 350-500, cyclamen 300, ficus 150-300, fuchsia 85-125, gloxinia 220, geranium 80-140. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Bij de gemeente is het verzoek binnengekomen van de heren Hof en Koelman om aan de Kerkweg een sport en tennishal te mogen bouwen. Omdat het bewuste stukje grond de bestemming van „bijzondere bebouwing school en kerk” en „openbare of bijzonder bebouwing” heeft, zou op het verzoek afwijzend moeten wor den beschikt, zo delen B en W de raad, die volgende week donderdagavond 30 juni vergadert, mee. Er bestaat echter grote behoefte aan een sport-en tennishal. Om dat de grond al eigendom is van beide heren en het feit, dat stedebouwkundig de hal op een juiste plaats komt, willen B en W een herziening van het bestemmings plan „De Commandeurs” voorbereiden. Bij het Kruisbergstrand is een gedeelte strand ter lengte van 60 meter in exploita tie door de heer B. Hooning. Als pachtprijs is voor dit jaar een aanloopbedrag van 400,- overeengekomen. De strandstoelen en windschermen kosten hier resp. 3 en 1,25 per dag. Zo biedt ook de klucht waarmee „Vriendenkring” zich op het Burg. Nielen- plein zal presenteren huwelijksmoeilijk- Dit schrijft het college aan de gemeente raad, die indertijd had gevraagd het ge voerde beleid inzake de strandrecreatie op het Heemskerkse strand in een notitie uit te werken. Hoewel er momenteel geen en kele aanleiding is de strandexploitatie uit te breiden kan het in de toekomst gebeu ren, dat de groeiende vraag van strandbe- zoekers en exploitanten naar meer voor zieningen moet worden gehonoreerd. Het Heemskerkse college wil dan wel overwe gen om het voor exploitatie te verpachten aantal meters strand uit te breiden. Het begin van het vrije strand op maximaal 1000 meter vanaf een strandafgang kan daarbij leidraad zijn. In de gemeente Heemskerk ligt ongeveer 3700 meter strand. Eigenaar is de Staat der Nederlanden. Onlangs is vergunning ver leend om 650 meter strand bij de zoge naamde Kruisbergovergang en 600 meter strand direct ten noorden van de grens met Beverwijk, in casu het Noorderbad, in exploitatie te brengen. Het aanbod van strandrecreanten be paalt in hoge mate welke voorzieningen er dienen te komen. Als een noodzakelijke voorziening is bijvoorbeeld te noemen het toezicht bij het baden door onder andere een reddingsbrigade met boot, verbin- dingsapparatuur enz., de aanwezigheid van EHBO, toiletmogelijkheid en dergelij ke. Een door strandbezoekers verlangde voorziening is met name de aanwezigheid van badcabines en het kunnen verkrijgen van eet- en drinkwaren. Al sinds vele jaren is het Noorderbad door de gemeente verhuürd aan de B.V. Noorderbad. De pachtprijs bedraagt ƒ2750,- per jaar. De door de pachter te hanteren tarieven zijn voor strand- en lig stoelen 1,75 per dag, voor strandhuisjes 265 per seizoen en voor gebruik van een badhokje een kwartje per keer. Het bad- toezicht bij het Noorderbad wordt ver zorgd door de Wijk aan Zeeër Reddings brigade, die daarvoor jaarlijks subsidie van Heemskerk ontvangt. (Van een onzer verslaggeefsters) zowel chassis als ladder uit 1934 dateren. Bijna een museumstuk dus en daardoor is het ook nauwelijks verwonderlijk, dat de hoofdinspecteur van het brandweerwezen de wagen al in 1975 afkeurde. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De tweede onderlinge wedstrijd van de hengelsportvereniging ’t Karpertje werd gevist in Nieuwe Niedorp. A. Kouwenhoven wist met 11 meter en 75 centimeter een flinke voor sprong op te bouwen. De wisselvallige vangsten van de leden laat zich als volgt zien: A klasse: 1. A. Kouwenhoven 11 mtr. 75; 2. H. van Dessel 6 meter. 39; 6. J. Pais 3 mtr. 85. B klasse: D. Witter 5 mtr. 58; 2. C. Jongbloed 3 mtr. 50 en 3. R. de Vries 3 mtr. 10. C-klasse: 1. T. Kanon 5 mtr. 49; 2. A. van Es 3 mtr. 9 en 3. L. Niesten 1 mtr. 94. De prijzen voor de grootste vissen gingen naar B. Numan, R. de Vries en J. Delij. De volgende wedstrijd is op 3 juli. Het vertrek is bepaald op 5 uur vanaf café Sport. 1 op de zaterdagen draaiende te houden. ^4 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De zogenoemde stagelopers van de Pedagogische Aka- demie Beverwijk ontvangen woensdag middag half twee in de theaterzaal van de Nieuwe Slof een paar honderd kin deren van diverse lagere scholen. De jeugd, die een jaar lang met de onder wijzers- in-spe hebben gewerkt, wor den vergast op een feestelijk program ma, waarin clowns, een goochelaar, pantomime, een poppenkast, kinderto- neel en een fanfare-orkest zijn opgeno men. Het programma wordt verzorgd door ongeveer 50 stagelopers. BEVERWIJK/HEEMSKERK.— Gedu- I rende de maanden juni, juli en augustus zullen in Beverwijk en Heemskerk de bibliotheken op zaterdag zijn gesloten, uitgezonderd het filiaal te Wijk aan Zee, dat ook in de vakantiemaanden ’s zater dags geopend blijft. Vandalisme. Vandalen hebben het afgelopen weekeinde een grote hoeveel heid zand en vuil in de benzinetank van een op het Meer plein in Beverwijk gepar keerde vrachtauto geworpen. Toen de be stuurder er mee weg wilde rijden, draaide hij de motor in de soep. De wagen was eigendom van een Spaans bedrijfje. werd de toneelvorm gebruikt door rond trekkende acteurs die op kermissen en hoogtijdagen met een wagen aankwamen, waarop de attributen en een eenvoudig decor werden vervoerd. Het toneel kon dan makkelijk worden opgebouwd en af gebroken. De stukken duurden slechts een minuut of tien en hadden veelal echtelijke problemen als onderwerp. heden in overvloed. De vrouw (Corrie Kron) is gehuwd met een man met een bochel (Ger Schoon). De echtverbintenis is verre van ideaal. Hoe beiden gestraft wor den voor hun fouten, kan zaterdag zowel om 20 uur als om 21.30 uur worden aan schouwd. Muzikale medewerking wordt daarbij verleend door leden van het mu ziekkorps „Cecilia”. HEEMSKERK. In het kader van de zomerfestiviteiten in Heemskerk voert het amateur toneelgezelschap „Vrienden kring” zaterdagavond in de kuil van het Burgemeester Nielenplein de klucht van de drie bultenaars op, welk wagenspel geschreven is door Henry Grange. HEEMSKERK. Vanavond om acht uur vergadert in het gemeentehuis de com- missie voor onderwijszaken. De leden be-, j praten voorstellen tot het verlenen van een J vergoeding in de kosten voor vakonder-; wijs 1976, het plaatsen van een hekwerk^ tussen de Vlinderschool en de Lidwina-, kleuterschool; de aankoop van een om- j roepinstallatie voor de apostel Mat- theusschool, het herstel van het dak van de Anne Frankschool, en de Meester Gallee- school, de verbetering van de verlichting in de kleuterschool, ’t Paddeltje, de ver vanging van gordijnen in de Vlinderschool en de vervanging en ombouw van de c.v. ketel in de Meester Galleeschool. Bij slecht weer kan via het telefoonnum mer 02510-341916 vernomen worden, waar het wagenspel van „Vriendenkring” dan zal worden opgevoerd. e- lü* i ■T

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9