nooit zijn toegezegd zou verkeerde keelgat Tentoonstelling over Jacob Cats in Brouwershaven Schrijversprotest tegen behandeling Breytenbach 9 FEIKE ASMA SPIN MUZIEK: YOURI EGOROV Actrice Geraldine Brooks overleden Guermonprez overleden bij Ana-Maria Vera Spontane muzikaliteit Indringende sfeer in zes Turkse liederen Levine in Prijzen voor animatiefilms Première „Brug te ver Kritiek op „Deventer” schiet LiJlFv c co, 19 donderdag DOROTHY DOROW ZINGT THEO LOEVENDIE door Pieter van Lierop Jonge pianiste in Amsterdams Concertgebouw FESTIVAL NIEUWE MUZIEK VAN START Li’ ALLERHANDE i Pionier cultureel werk Wwijzen 1 9 JUNI 2 3 KUNST I met ider- ;ing. scru tjes- 'ing. oen. 144. «11 I JOHAN VAN KEMPEN t JOHAN VAN KEMPEN UW 60 1 F DEN HAAG. Theo Loevendie ont popte zich dinsdagavond op een Holland Festivalconcert plotseling als een van de beste componisten van deze tijd. Kon je in het verleden met genoegen kennisnemen van zijn activiteiten aangaande het schrij ven van niet diepgravende maar ludieke concertjes; ditmaal werd je werkelijk ver rast door diens onvermoed vermogen tot indringend sfeerscheppen, hier getoond in zes liederen op Turkse, tekst. lesia en harmonium) en vooral vanwege de zeldzaam hoge en ongehoord knap gereali seerde sopraanpartij, klonk daarentegen Schonbergs „Herzgewachse” uit 1911, op een in het Duits vertaald gedicht van Mae terlinck. Wat pertinent onjuist is, want diverse Nederlandse kranten hebben eigen corres pondenten in New York zitten, die daar zelf de film al hadden gezien. En zij waren het die de eerste teleurgestelde berichten over deze verfilming van de slag om Arn hem naar Nederland doorseinden. Voorts had het zeer gezaghebbende filmvakblad Variety evenmin veel goede woorden over voor Een brug te ver. „Maar dat is geen krant, maar een vaktijdschrift”, berispt Levine, „films worden geen succes door wat filmrecensenten vinden. In elk geval Want de twaalfjarige Ana-Maria Vera uit Washington, verbluft weliswaar door uitzonderlijke muzikaliteit in combinatie met een zonder meer bewonderenswaardi- ge techniek, maar zo’n middendeel van het op dit Holland Festivalconcert uitgevoer de Eerste Pianoconcert van Beethoven wordt in dergelijke onbevangen handen vanzelfsprekend nogal saai. Het kan ook niet dat een twaalfjarig meisje de romanti sche expressie bereikt die een volwassen componist daar heeft ingestoken. AMSTERDAM. Een afgeladen grote zaal van het Amsterdamse Concertge bouw aanschouwde een wonderkind. Een zeldzaamheid tegenwoordig, omdat het exploiteren van vroegrijpe instrumenta listen, zoals in vroeger jaren grote mode was, tegenwoordig niet meer met dezelfde sympathie begroet wordt als destijds. Ge lukkig maar. AMSTERDAM. Voorafgaand aan de Europese première van „A bridge to far’’ werd gistermiddag in Amsterdam een persconferentie belegd, waar regisseur Ri chard Attenborough, producent Joseph Levine, scenarioschrijver William Gold man en acteur Elliot Gould aanwezig wa ren. Pijnlijk hoogtepunt van deze bijeen komst was het moment waarop Levine met veel vloekwoorden ontkende ooit te hebben beloofd dat de wereldpremière in Deventer zou worden gegeven. Joseph Levine gedroeg zich gisteren als een gebeten hond tijdens de persconfe rentie. „Iedereen die zegt dat ik beloofd heb de wereldpremière in Deventer te geven, is een godverdommese leugenaar! Kun jij me een contract laten zien dat bewijst dat Ik was aanwezig bij een persconferentie toen de opnamen nog moesten beginnen. U noemde toen nog niet Deventer als plaats, maar wel Nederland vanzelfsprekend als land voor de wereldpremière. gekenmerkt bleven door die grote natuur lijke vanzelfsprekendheid. Het Amsterdams Philharmonisch Or kest, dat onder leiding van zijn dirigent Anton Kersjes voor de begeleidingen bij Ana-Maria Vera’s pianospel zorgde, is waarschijnlijk hard aan vakantie toe. Het orkest-aandeel bij dit Eerste Beethoven concert liet werkelijk in alle opzichten wel iets te wensen over. Gelukkig werd het kwaliteits-peil dat we van het APhO ge wend zijn, voor een flink deel weer aardig benaderd in de na de pauze gespeelde Zesde Symfonie van Bruckner. Een slech te programmakeus overigens, deze lange en zwaarwichtige symfonie, voor een con cert dat begrijpelijkerwijs door heel wat jeugdige luisteraartjes werd bijgewoond. Dit zomerconcert wordt geo pend met de Ouverture Anacre on van Cherubini, waarna de so list, de veelbelovende Russische Nederlander Youri Egorov nog onlangs in Haarlem, het Piano concert no. 20 van Mozart (KV 466) vertolkt. Besloten wordt met Daarna studeerde hij' viool bij Moss Wolf en aan het Haags Con servatorium bij Louis Sons. Tij dens zijn directiestudie ontving hij onderricht van André Pres ser, Louis Stotijn en in Oosten rijk bij Professor Hans Svarovs- ky. In september 1974 won Veelo de eerste prijs om het Internatio naal Dirigenten Concours te Be- sancon, Frankrijk. de geliefde Symfonie no. 9 „Uit de nieuwe wereld” van Dvorak. Maar als Deventer niet had gekund, dan had Amsterdam toch wel kunnen beschik ken over de vereiste outillage, zo luidt een volgende vraag. Levine antwoordt op nieuw stekelig: „Amsterdam heeft godver domme nou toch een première, of niet soms!” Volgens schrijversorganisaties klopt dit niet. Zij vinden het wel een bevestiging van hun vermoeden, dat in Zuid-Afrika het recht ondergeschikt is aan de politiek tien aanzien van hen, die een andere me ning hebben dan de regering. „Dit achten de Nederlandse schrijvers niet alleen in strijd met de rechten van de mens, maar ook met het evangelie, dat Zuid-Afrika zegt te belijden”, zo wordt gezegd. Waarna ik op een verder volgen van deze deerniswekkende vergadering geen prijs stel. De organisaties wijzen de minister op een „merkwaardige tegenstrijdigheid”, die uit berichten in de Nederlandse pers naar voren zijn gekomen. „Op zijn verzoek zoudt u de Heer Breytenbach eenzamen opsluiting hebben gegeven, opdat hij gele genheid zou hebben zich te concentreren op schrijven en schilderen. Daarmee in stirjd is de mededeling, dat hij ervan wordt beschuldigd andere gevangenen te hebben betrokken bij een ontsnappingspo ging en brieven en andere documenten naar mede-gevangen te hebben gesmok keld”, aldus de brief. Bernard Bartel ink. De vaste bespeler van het Willebrord-orgel van de RK Kathedrale Basiliek Voor het gehele sociaal-culturele werk in de provincie Noord-Holland zijn de ver diensten van Oscar Guermonprez van on schatbare betekenis geweest. Al tijdens zijn studie in de rechten toonde hij en een aantal vrienden zich sociaal geëngageerd door eerst in Friesland, later in Noord- Holland cursussen voor werkelozen op te zetten. In een iets later stadium volgden gemengde cursussen voor arbeiders, boe ren en studenten. Zijn betrokkenheid met het volkshogeschoolwerk dat hier uit voortkwam, leidde ertoe dat Oscar Guer monprez niet de advocatuur inging, maar zijn verdere leven werkzaam bleef in de sociaal-culturele sector. Ook internationaal en met name op Eu ropees niveau genoot Guermonprez be kendheid voor zijn bemoeienis met het Volkshogeschoolwerk. Voorts was hij op richter van de Stichting Uitwisseling en Studiereizen voor plattelanders en genoot hij in visserij kringen veel erkenning voor de organisatie van visserijdagen. Het was de Engelse sopraan Dorothy Dorow die, met medewerking van een in strumentaal ensemble onder Reinbert de Leeuws bekwame leiding, met de uitvoe ring hiervan de zo enorm waardevolle, maar tot nu toe verborgen kanten aan Loevendies componistennatuur in het dag licht stelde. De grote kwaliteiten van Loevendies re centelijk gecomponeerde „Liederen op Turkse volksteksten” (1977) staken sterk af bij bijna al het overig gebodene. In „Three songs from William Shakespeare” (1953) van Stravinski, geschreven voor zangstem met begeleiding van drie klari netten, en evenzo in diens „Elegy for J.F.K.” (1964) met een instrumentaal aan deel voor fluit, viool en klarinet, ontmoette je een Stravinski die alle cantabiliteit lijkt te willen omzeilen, in een soort pointillis tisch opgezette partituur zonder doorge trokken lijnen. Weinig karaktereigen bestanddelen wa ren ook - ondanks de uitstekende verdedi ging ervan - in Dallapiccola’s „Goethe- Lieder”, uit 1953, te ontdekken. Spookach tig en fantastisch van atmosfeer door het bizarre instrumentgebruik (van harp, ce- j Dorothy Dorow had uit Zweden (het land waar zij gevestigd is) drie parodisti sche „cabaret-liederen” van Sigfrid Nau mann meegenomen, die door haar, geas sisteerd oor Maarten Bon op een met slag werk opgetuigde vleugel, met veel gevoel voor theater gebracht werden. Interessan ter was echter haar eigen compositie „Dream” uit 1976 - een muzikale verbeel ding van een gedeeltelijk beklemmende, gedeeltelijk honingzoete droom - die zij in perfecte samenwerking met genoemde pi anist en met de (afwisselend alle vier be staande types dwarsfluiten bespelende fluitist Rien de Reede over het voetlicht droeg. oi CU o ROTTERDAM. De Doelen (21 uur): Officiële Sluitingsmanifestatie met me dewerking van het Rotterdams Phil harmonisch Orkest onder leiding van Luciano Berio en het Kölner Rund- funkchor onder leiding van Herbert Schemus in „Coro” voor stemmen en instrumenten van Berio. DEN HAAG (ANP). De Nederlander Paul Driessen heeft met zijn tekenfilmpje „David” het internationale festival voor de animatiefilm in het Franse Annecy gewonnen. Een tweede grand prix was er voor de Nederlander Co Hoedeman, die al jaren in Canada woont en werkt. Hij kreeg de hoogste lof voor zijn poppenfilm „Zandkasteel”. MIDDELBURG (ANP). Op vrijdag 24 juni wordt in het Cultureel Centrum Kui- perspoort in Middelburg het festival nieuwe muziek officieel geopend. Dit festi val wordt georganiseerd door „Jeugd en Muziek Zeeland”. Na de opening om drie uur speelt Leo Cuijpers op de piano uit eigen werk („De Zeeland-Suite”). Daarna volgt de inleiding tot het concert door Iannis Xenakis. Het concert zelf bevat de Nederlandse premières van werken van Xenakis, Michael de Roo, slagwerk, speelt Psappha en Geoffrey Madge, piano, speelt Erikhthon. (Van onze kunstredactie) Als je de gebruikelijke artistieke uit gangspunten waarvoor je naar een concert gaat even verlegt, blijft er overigens ge noeg spectaculairs over. Dit wonderkindje toont naast een enorme dosis spontane muzikaliteit (die in de voordracht nog niet waarneembaar is aangetast door geraffi neerd drillen van leraren), al een grote beheersing van het zogenaamde gewichts- spel (door het gewicht van de gehele arm in de aanslag te betrekken). Ana-Maria Vera beschikt daardoor, behalve over een prachtig egale vingertechniek, ook over een kernachtig toucher. Wel valt op, dat in dynamisch opzicht, de linkerhand steeds duidelijk achterblijft bij de rechter. Maar wat nuancering aangaat - binnen het ka der van haar onvolwassen mogelijkheden - deed zij vooral in de boekdelen bijzonder mooie dingen, die. qua geest toch steeds Voor de zoveelste keer valt er een lood zware stilte over het honderdkoppige ge zelschap. Ik vraag aan Levine of de berich ten in buitenlandse bladen juist zijn, dat hij de kosten van „Een brug te ver” al terug heeft als gevolg van alle garan- tiesommen die hij vanuit heel de wereld ontvangen heeft. En opnieuw volgt een genante woedeuitbarsting van die verwen de man met zijn twee verkeerde keelgaten: „Jij schijnt het godverdomme allemaal al te weten hè? Wat is dit, een persconferen tie? Hoe het met mijn financiële toestand zit, daar heb jij godverdomme geen moer mee te maken!” Albert de Klerk. Stadsorga nist verzorgt komende week de beide gemeentelijke orgelbespe lingen op het Müuller-orgel van de Grote of St. Bavokerk te Haar lem. Dinsdagavond 28 juni (20 uur) speelt hij werken van Bach, Muff at (Toccata Nona), Mozart, Franck, Widor (Koraal-fuga uit Symphonie Gothique), Messiaen en Langlais. Donderdagmiddag 30 juni (15 uur) vertolkt hij com posities van Eberlin, Kuhnau (Bi- blische Sonate), Scarlatti, Haydn, Soler en Casanoves. Met overtuigend goed en origineel ge bruik van de begeleidende instrumenten (fluit, klarinet, cello, harp, piano en subtiel toegepast slagwerk) werd in deze liederen steeds het ideale decor in fijne mengklan- ken samengesteld om de vocale solopartij effectief reliëf te geven en soms ook mee te doen versmelten. Het meditatieve en dan weer ritmisch uitbundige karakter werd door Dorothy Dorow en begeleidende in strumentalisten in alle wisselende stem mingen prachtig verbeeld. AMSTERDAM (ANP). Het PEN-cen- trum Nederland en de Vereniging van letterkundigen hebben in een brief aan de Zuidafrikaanse minister van justitie met klem geprotesteerd tegen de behandeling van de Zuidafrikaanse dichter Breyten Breytenbach. De Zuidafrikaan zit al sinds 1975 in de gevangenis. ik ertoe gebonden ben geweest? Godver dommese leugens zijn het! Alsof ik een wereldpremière van mijn film kón geven in Deventer. Ze hebben er het theater niet voor en de technische uitrusting niet. Je denkt goddomme toch niet dat ik een film in wereldpremière ga vertonen als hij moet worden geprojecteerd op de achter kant van een postzegel?!” De persconferentie had een tamelijk zin loos verloop, voordat dit punt ter sprake kwam, want niemand van de verzamelde pers was nog in staat geweest de film te zien, zodat het stellen van inhoudelijke vragen onmogelijk was. Toen voorzichtig geponeerd werd dat de film in Amerika niet erg enthousiast was ontvangen, stelde Levine keihard dat de film juist erg en thousiast was ontvangen: „Er is maar één tijdschrift geweest dat negatief over „Een brug te ver” geschreven heeft, en dat was Time, wat nog vrij onbehoorlijk was ook, want ze hebben er een embargo mee ge schonden. Al die naar Nederland doorge sijpelde berichten zijn allemaal ontleend aan dat ene onbehoorlijke artikel in Time”. Jubileumconcert. Het 50-jarig jubileum van de organist Feike Asma was aanleiding voor het British Columbia Boys Choir on der leiding van Donald Forbes en afkomstig uit Vancouver in Ca nada om af te zien van een toer- nee in Japan en Australië en eerst Nederland te bezoeken. Hier geeft dit uit zo’n dertig jonge zangers bestaande koor 24 con certen tijdens een onder auspi ciën van de Stichting Orgelcen- trum staande toemee. Zaterda gavond (20.15 uur) zingt dit koor op het jubileumconcert ter ere van jubilaris Feike Asma, die zelf de koorzang zal afwisselen met orgelsoli. De speciale band tussen koor en organist ligt in het feit dat Feike Asma het British Colum bia Boys Choir tijdens een toer- nee door Canada ontdekte en het in Nederland introduceerde. Zo wel de in ruime kring inmiddels bekende verbluffende mogelijk heden van het koor als de warme belangstelling die het publiek nog altijd heeft voor Asma zullen borg staan voor een indrukwek kend concert in de Grote of St. Bavokerk te Haarlem. Op het programma staan behalve spiri tuals en psalms werken van Franck, Haydn, Duruflé en Men delssohn. Feike Asma voert naast twee koraalvoorspelen het Kyrie Eleison van Van Westering en het Allegro Molto uit de Sona te no. VI van Felix Mendelssohn uit. Lex Veelo dirigeert het NPO vrij dagavond in het Haarlems Con certgebouw HAARLEM.Naar eerst nu bekend is geworden is begin van deze week op 65- jarige leeftijd Oscar Guermonprez overle den. De heer Guermonprez, die vanaf 1945 tot aan zijn pensionering in februari van dit jaar directeur was van de Volkshoge school Bergen, geldt als pionier op het volkshogeschoolwerk, was mede-oprich- ter van de Culturele Raad Noord-Holland en verstrekte in verschillende functies bij de Raad werkzaam vele adviezen aan Ge- duputeerde en Provinciale Staten ten aan zien van het sociaal-cultureel beleid. Op uitdrukkelijk verzoek van de nabestaan den is de overledene vandaag in alle stilte gecremeerd. Het programma van Barteliks concert van komende zaterdag middag in de RK Basiliek (15 uur) vermeldt werken van Bruhns, Mozart, Franck, Langlais en de Nederlandse première van een virtuoos werk voor pedaal-solo van de jonge Nederlandse com ponist Rob Goorhuis. Het werk van Bruhns zal worden uitge voerd op het koororgel, waarvan na afloop van dit concert de speeltafel te bezichtigen zal zijn. Entree gratis. Kees Rosenhart. De cantor-or ganist van de Haarlemse Waalse Kerk, Begijnhof, Kees Rosen hart, zal er zaterdagavond (20 uur) het derde uit een serie van zes orgelconcerten geven. Ge woontegetrouw begint hij met een voluntary, ditmaal van de Engelse componist John Alcock. Daarna speelt hij composities van Sweelinck, Albrechtsberger, Walther en Dandrieu, voordat eveneens gewoontegetrouw - be sloten wordt met een sonate van Bach. Voor het festival waren meer dan 500 filmpjes ingestuurd. Bijna zestig werden toegelaten tot de competitie. Deze films kwamen uit twintig landen. De kwaliteit van de films van Driessen en van Hoede man deed de jury besluiten beiden de Grand Prix toe te kennen, aldus Nico Crama. De Heer Crama is voorzitter van de Nederlandse Vereniging ter bevordering van de animatiefilm. Deze vereniging heeft de Nederlandse inzending naar An necy verzorgd. Cats is in zijn denken altijd Zeeuw geble ven. Vandaar dat men met name in zijn geboorteplaats Brouwershaven aandacht aan de geboorte van Jacob Cats, nu 400 jaar geleden, wil besteden. De tentoonstel ling is van 2 tot en met 31 juli 1977 in Brouwershaven te zien. Daarna van 5 au gustus tot 2 september 1977 in de abdij in Middelburg. De tentoonstelling is geopend van 10 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur en zondags van 12 tot 17 uur. Sluiting koorschooljaar. Zon dagmorgen (10 uur) zal het schooljaar van de Koorschool St. Bavo worden gesloten in de RK Kathedrale Basiliek Sint Bavo aan de Leidsevaart in Haarlem. Bij deze plechtigheid worden de zesde klassers opgenomen in de St. Bavo-cantorij en de derde klassers officieel geïnstalleerd tot leden van het Kathedrale koor. Veel vocale en instrumenta le muziek, waaronder een mis van Mozart en werken van Schu bert en Bach, zal het geheel luis ter bijzetten. De toegang is uiter aard gratis. Cees Smal’s Jubilee Quintet. De Haarlemse Jazz Club (Groot Heiligland 37) sluit vrijdagavond (22 uur) met een gloedvol optre den van Cees Smal’s Jubilee Quintet, dat drie leden van de roemruchte Diamond Five in zijn bezetting heeft, het seizoen af. Naast leider en multi-instrumen- talist Cees Smal (trompet en trombone) vinden we tenorist Harry Verbeke en bassist Frank Noya terug. Daarnaast bestaat dit energieke kwintet uit Peter Ypma op slagwerk en Henk We- strus op piano. Verdere introduc tie is overbodig. Jongerencentrum DAC. Zater dagavond zet jongerencentrum DAC een punt achter seizoen 1976-1977 met een dubbeloptre- den. De gedeeltelijk Haarlemse groep Gemini bijt om 20 uur het spits af voordat Spin vanaf 21.30 uur het jongeren centrum aan de Ripperdastraat in Haarlem vult met zijn deels jazzy, deels symfo nische rock. De grote animator van Spin, trompettist Rein van der Broek (ex-Ekseption) heeft de formatie inmiddels verlaten ten gunste van percussionist Erik Karsemeyer. Diens gevarieerde bijdragen hebben Spin inmiddels een meer Latijnse kant opge stuurd. De verdere bezetting van deze band (met twee behoorlijke albums op haar naam) luidt: Cees Kranenburg (slagwerk), Hans Hollestelle (gitaar), Jan Hollestel- le (bas), Jan Vennik (saxen, fluit en klarinet) en Hans Jansen (toetsen). De Wintertuin. Sjoerd van Riet, een autodidactische schil der uit Muiden, toont werk in restaurant De Wintertuin op de Grote Markt in Haarlem. Elke dag geopend, tot het einde van de maand juh. Zomerconcert. Het Noordhol- lands Philharmonisch Orkest geeft vrijdagavond (20.15 uur) een zomerconcert in het Haar lemse Concertgebouw. Het NPO staat onder leiding van de jonge Nederlandse dirigent Lex Veelo, die zijn eerste pianolessen van zijn vader, Chris Veelo, ontving. Expositie. Etsen en wandkle den, gemaakt door Andrea Groen uit Wognum, worden tot en met 12 juli geëxposeerd in de benedenruimte van Gebouw Noord-Holland, J.J. Hamelink- straat in Haarlem. Men kan de expositie dagelijks (behalve op zaterdag en zondag) bezoeken van 9-17 uur. Sint Bavo aan de Leidsevaart te Haarlem is Bernard Bartelink. Hij was in 1961 winnaar van het Haarlemse Internationale Orge- limprovisatieconcours, doceert thans aan het Sweelinck Conser vatorium te Amsterdam en het Instituut voor Kerkmuziek in Utrecht. Hij verleent regelmatig zijn medewerking aan de Passie- uitvoeringen van het Concertge bouworkest te Amsterdam onder leiding van Nikolaus Harnon court. VLISSINGEN (ANP). Zaterdag 2 juli om elf uur zal de commissaris van de koningin in Zeeland, dr. C. Boertien in Brouwershaven de tentoonstelling ope nen „Vier eeuwen Jacob Cats en vijf eeu wen Brouwershaven stad” in het nieuwe gemeenschapscentrum aan de haven noordzijde in Brouwershaven. RIVERHEAD (AFP). De Amerikaan se actrice Geraldine Brooks, echtgenote van de auteur Budd Schilberg, is zondag in een ziekenhuis in Riverhead in de staat New Ycrk op 49-jarige leeftijd aan kanker overleden. De laatste jaren trad Geraldine Brooks vooral voor de televisie op. Hoewel al geruime tijd ziek is zij tot het laatste ogen blik actief geweest. vindt het publiek het een geweldige film. Dat is overal gebleken”. Het moment lijkt me gekomen om Levi ne te vragen waarom hij nou eigenlijk zijn belofte niet na is gekomen, om „Een brug te ver” zijn wereldpremière in Nederland te geven. „Ik heb nooit beloofd dat te zullen doen!” Jawel, u heeft die belofte prebies twee jaar geleden hier in Amster dam gedaan tijdens een persconferentie. „O ja? Zou ik beloofd hebben die première in Deventer te zullen geven. Was jij daar dan soms bij aanwezig?” Zero. Vanaf 20.30 uur brengen Matusala en Kathryn vrijdaga vond in Zero (Bakenessergracht 8-10, Haarlem) naast eigen num mers voornamelijk nummers van Crosbyf Stills en Nash, Stevie Wonder, de beatles en John Len non, Vrij entree. De tentoonstelling laat Cats zien in zijn werk als schrijver en dichter, thuis, als staatsman en in het buitenleven. Cats heeft namelijk niet alleen bekendheid ge kregen als dichter en schrijver, maar hij was ook een staatsman die gewillig aan de leiband van de Oranjes liep en bekend architect. Zo liet hij op hoge leeftijd Sorgh- vliet (het huidige Catshuis in Den Haag) bouwen. DONDERDAG 23 JUNI BALLET UTRECHT. Stadsschouwburg (20 uur): Nederlands Dans Theater onder artistieke leiding van Hans Knillen Jiri Kylian met „Lieder ohne Worte” van Hans van Manen en „Acqua Femina” van Jiri Kylian. TONEEL AMSTERDAM. Mickery (20.30 uur): „Vox Populi, Vox Dei” van Ritsaert ten Cate. UTRECHT. Stadsschouwburg, Blau we Zaal (20.30 uur): „Een traan voor elke roos” door het Vrouwenkabaret van Natascha Emanuels. MUZIEK Na een begin in het theater maakte Ge raldine Brooks haar entree in Hollywood in „Possessed” met de kortgeleden overle den actrice Joan Crawford. Ze speelde in verschillende in Italië opgenomen films, zoals „Volcano” met wijlen AnnaMagnani en „Streets of sorrow”, met Vittorio Gassman. Tl

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 19