BARRY EEN DAG BAAS, ECHTE BOEF BEDANKT! p films in de ijmond Shawls stelen de show hoe de duiven vlogen examens straten 1 Suède .n Nappa kleding VELDHUIS Speelwagen in Heemskerkse ^kwispd- F door modej 1 1 m RSV wil nieuwbouw bij scheepswerf NDSM stoppen w- I 1 m UJ Q O b Jongetjes braken elf maal in Meisje aangereden op de Kanaaldijk S30 ^kl AMSTERDAMS GEMEENTEBESTUUR VERONTRUST IJMUIDEN City Theater BEVERWIJK E Geschrokken Stadsschouwburg Ledenvergadering van „Pat Mat” 41 6 IJMOND 19 7 7 DONDERDAG 2 3 JUNI - 4 (Va 'ft J Poli 'J <4 y y - voor dames en heren c/5 go c/5 ffl VE - Di tergr en m uitro woer litier met schie heid 2 z 2 z 2 - F D O S Meer dan 40 vestigingen door heel Nederland, Haarlem: Grote Houtstraat 180, Winkelcentrum Schalkwijk, Rivièradreef 26; Alkmaar: Laat 161 n (ADVERTENTIE) A. 1 B K Het Amsterdamse gemeentebestuur is B. a (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) r 4 Intussen zit het fraaie dier al weer zo’n twee weken achter het asielhek. En wat voor Barry geldt, geldt in niet mindere mate voor Hanko. Hanko komt gezien zijn uiterlijk van goede huize. Toch is hij zwervend aange troffen in de buurt van Heemskerk. Je mag het eigenlijk niet zeggen, nauwelijks hardop denken, maar Hanko lijkt zo’n typisch voorbeeld van de hond die de laan werd uitgestuurd omdat hij de va kantieplannen in de war leek te sturen. De Ierse setter is geprogrammeerd met een onweerstaanbare drang naar de vrij heid. Van huis uit een jachthond die een grote snelheid paart aan een enorm uit houdingsvermogen. In het asiel mag hij de hele dag in de boskennel. Maar ook dat is, ondanks de goede bedoelingen, een wereld die veel te klein is voor deze BEVERWIJK. Schaakclub Pat Mat belegt op donderdagavond 25 augustus in het clublokaal „Onder de Hanebalk” een tussentijdse ledenvergadering, waar de beleidsnota aan de orde zal komen. Voorts bespreekt men de onderlinge competitie ’77-’78 en de bondscompetitie. De verga dering begint om 20.15 uur. imposante verschijning in zijn roodbrui ne gewaad. Hanko werpt zich met zijn volle gewicht naar buiten. KWISPELdoor heeft de grootst mogelijke moeite dit naar vrij heid snakkende dier bij te houden. Losla ten is er niet bij, want zonder twijfel zou deze ranke hinde in de derde versnelling de wereld inschieten. Op zoek naar zijn baas die hem verraderlijk in de steek heeft gelaten. Hondentrouw is onwankel baar maar ook in dit geval heel erg slecht beloond. Eenmaal aan de halsband gunt hij zich geen tijd voor een kennismaking. De riem gaat aan..dat betekent vrijheid. Volgende week hoopt KWISPELdoor een begin te maken met een paar weekjes vakantie. Dat betekent dat de blaffende meute achter het asielhek geduld zal moeten hebben. Maar misschien zijn er toch wel mensen, die zonder KWISPEL door een kijkje gaan nemen in het Ker- bertasiel. 't Is beslist de moeite waard. En wie weet, misschien houd de belangstel lende bezoeker er een viervoetige huisge noot aah over! Voor de gelegenheid dat KWISPEL door dus een paar weekjes verstek zal laten gaan, deze week een dubbeldikke „KWISPELdoor”. Barry is het prototype van de onverval ste boxer. Een allerhartelijkste begroe ting gaat gepaard met enorm veel ge snuif, mét merkwaardige lichaamskron- kels en attent gekwispel voor de knop aan het einde van de gespierde rug die voor „staart” moet doorgaan. Barry is een echte mooie jongen. Breed in de schouders en slank in de taille. Op zijn snoet wordt een eeuwige grijns ge markeerd door een paar stevige rimpels in zijn voorhoofd. Maar het zijn geen rimpels van de door zorgen gekwelde ziel. Een boxer heeft zo zijn eigen karak teristieken. Eén daarvan is de markante uitdrukking van de voorgevel. Een uit drukking van trouw, aanhankelijkheid en stoerheid. En stoer is Barry. Dat blijkt direct bij de aanvang van de wandeling buiten de asielpoort. Als een soort stofzuiger roeft hij met zijn platte snuit door het hoge gras. Barry zoekt iets. Een geschikte plaats voor een uitvoerig sanitair genoe gen, een stevige plas. Als dat karwei met een stevige zucht is geklaard beginnen er in de pretogen van dit swingende hon denbeest een paar lichtjes te branden. kringspelen en voor de kleintjes spelletjes als zakdoekjeleggen, de zevensprong enz. Dinsdagmorgen 12 juli in de Maerelaan en bij de kinderboerderij aan de Vrijburg- laan; ’s middags in de Prinsenhal en in de Mahlerstraat. Woensdag 13 juli in de Vival- distraat en de Schumannstraat; ’s middags in de Puccinistraat en de Bizetstraat. Op de laatste dag, donderdag, komt de speel wagen ’s morgens op het Bachplein en in de Griegstraat en in de middaguren staat de wagen in de Wagenaarstraat en in de Graaf Willem Il-laan. De deelname is geheel gratis. De speel wagen verschijnt op de volgende plaatsen: maandagochtend 11 juli in de Ruysdael- straat en de P. Breughelstraat; ’s middags in de Kerk weg en de Jan Lighthartstraat. Van de Postduivenhoudersverenlging „Het Atoom” te Velsen-Noord namen dit weekeinde 90 duiven deel aan een wedvlucht van Noyon (Frankrijk) af over een afstand van 342 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.30 uur. Een duif van A. Ka,t bereikte als eerste het hok om 11.23.19 uur; de laatste prijsduif om 11.50.28 uur. De uitslag was als volgt: A. Kat (1), J. Bierman (2, 14), A. van Leeuwen (3), J. Stijnman (4), A. F. de Roos (5, 13, 16), K. van Breemen (6, 9, IQ, 15), Ph. F. Martinius (7, 17), A. de Bot jr (8, 12, 18), A. Metzelaar (11). Van de Postduivenhoudersverenlging „Snelle Wieken" te Santpoort namen dit weekeinde 209 les”. Maar ook daarvoor is Barry een boxer en bovendien jong. Kan en wil nog veel leren. Terug naar het asiel lijkt het schrande re dier door te krijgen dat het gebeurd is met de pret. Daarom zoekt hij aan de rand van het bos een gezellig plekje op en gaat met zijn poot over het stuk hout liggen uit te blazen in afwachting van de dingen die komen. Met behulp van het brok hout is Barry te verleiden om de asielgrond weer te betreden. Hopelijk niet voor lang. Want dit moois, deze le vensgenieter hoort niet in gevangen schap te leven. Maar in de pure vrijheid. Dat laatste zou overigens ook gezegd kunnen worden van Hanko. ne een vroegere liefdesaffaire nog eens in zijn gedachten terughaalt. Oliver wordt gespeeld door Ryan O’Neal. Ali Mac Craw is zijn tegenspeelster als de bibliothecares se Jenny. De zondagse matineefilm is geti teld „Flipper de Dolfijn”. De uitslag was als volgt: C. v. Duijn (1, 10, 27), J. Kultwaard zn (2, 14), C. Korthouwer (3, 31), E. M. Gorter (4, 13, 21, 26, 41), J. de Jonge (5, 17, 23) C M. Koks (6, 19, 35, 40), W. Dekkers (7), P Rosemeijer (8, 11), Comb. Tabo (9,15, 33), B. v.d. Wensch (12, 36), J. de Graaf (16, 28, 37, 39), Gebr Pierik (18, 30), P. J. Verduin (20), J. Lexmond (22, 32), P. C. Laan (24), A. Tabernal (25.29, 33,34, 38), J. v.d. Scheer (42). Gei is gis bij he Stom een h stevij Voor schiji te on Kruis Die met i ter m ten o zet, ii Sn heid: polit auto ten s NAAM: Hanko LEEFTIJD: 2V. jaar RAS: Ierse Setter SOORT: Reu VERGOEDING: 60,- INLICHTINGEN: 02550 - 15744 IJMUIDEN. Een meisje van zeven jaar is maandag aan het begin van de middag op de Kanaaldijk gewond geraakt na een aanrijding door een auto. Het kind stak de rijbaan over, toen een personenwa gen - bestuurd door een 20-jarige jonge man uit Santpoort - kwam aanrijden. NAAM: Barry LEEFTIJD: 11 maanden RAS: Boxer SOORT: Jongen VERGOEDING: 60,- INLICHTINGEN: 02550-15744. Breestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 KENNEMER THEATER Kennemer 1 aan de Zeestraat prolon geert deze week „Cannon-ball”, het sensa tionele verhaal over een clandestiene auto race door Amerika, waarin listen en hin derlagen aan de orde van de dag zijn. In Kennemer 2 maken Charles Bronson en Jill Ireland hun opwachting in „From noon till three”, waarin een aan lager wal geraakte legerofficier die zich heeft aange sloten bij een bende bankrovers uit liefde voor een knappe jonge weduwe van identi teit wisselt met een reizende tandarts. De ze wordt daarop doodgeschoten, terwijl de echte bankrover op verdenking van frau duleuze handelingen in de cel belandt. Intussen schrijft zijn geliefde een boek over haar romance met een doodgewaan de bankrover, dat een regelrechte beststel- ler wordt. Eenmaal weer op vrije voeten, weigert de weduwe in de „tandarts” haar bankrovende vriend te herkennen. Wan neer ze de waarheid echter niet meer kan ontkennen, pleegt ze zelfmoord, terwijl haar minnaar in het gekkenhuis beland. In de nachtvoorstellingen draait Kenne mer „The best of the New York Erotic Sex Festival”. LUXOR THEATER Ook Luxor aan de Breestraat komt met een prolongatie en wel van het kassucces „A Star is Bom" met Barbara Streisand en Kris Kristofferson. Het mengsel van romantiek, liefde, bravour en tragiek blijkt na al die jaren nog niets van z’n aantrekkelijkheid verloren te hebben. Zondagmiddag draait Luxor „Goliath verovert Damascus”, waarin de held dit maal de fraaie dochter van de sultan van Damascus uit de klauwen van een bar baarse Koerdenhoofdman redt. T. DE G. BE veilir anjei 65-73 420, 20-3S 70, i ran o 30 Een decerr van 0. staat stuur eerde: keerd was r een p gevolj kermt J. H. was tenis. was c Een excut invlot op 2 PI; 165, paul 200-5 grot; Gr 270, krot< 115, 360, 145-1 peen AMSTERDAM. Rijn-Schelde-Verol- me overweegt om de scheepsbouwactivi- teiten bij de NDSM af te bouwen, als niet in de loop van het volgend jaar een verbe tering in de situatie bij de Amsterdamse werf optreedt. Tot zolang zullen ook nieuwe investeringen in de scheepsbouw- outillage achterwege blijven. Dit is naar voren gekomen tijdens een gesprek van de Raad van Bestuur van RSV en de vakbe weging. In dat gesprek werd gesteld, dat „indien in de loop van 1978 op basis van de markt en kostenontwikkeling bij de NDSM een negatieve ontwikkeling wordt geconsta teerd, overgegaan zal moeten worden tot een afbouw van de scheepsbouwactivitei- ten bij de NDSM. Derhalve zullen bij de NDSM geen investeringen van wezenlijke omvang in de scheepsbouwoutillage plaatsvinden, alvorens duidelijkheid be staat omtrent de toekomst van deze bouw plaats.” Hanko moet het dus doen met een wandeling aan de lijn. Hij blijft hangen en trekken. Alle overtollige energie bruist door iedere vezel van dit te lang opgesloten dier KWISPELdoor laat hem VELSEN. Zes jongens van elf en twaalf jaar zijn aangehouden door de po litie in verband met elf inbraakjes. Nadat de jongens vorige week drie kantines wa ren binnengedrongen, braken zij tijdens het afgelopen weekend in in acht scholen. De jongens, die in kleine groepjes op pad gingen, zijn dit weekeind geweest in de Willem de Zwijgermavo, de Prinses Marij ke kleuterschool, de Dr. De Visserschool, de Pieter Vermeulenschool, Jan Campert- school, Brederodeschool, Gymnasium Fe- lisenum en de Jan Ligthartschool. Zij ver nielden ruitjes om binnen te komen en doorzochten de verschillende scholen. Hun buit echter was in totaal niet groter dan vijfenzeventig gulden en twee Parker ballpoints. De jongens zijn door de politie gehoord. In de Stadsschouwburg draait met in gang van donderdag „Love Story” een film waarvan de meesten de inhoud wel zullen kennen. Het is de verfilming van Erich Segal’s beststeller die alleen al in de Verenigde Staten een miljoenenoplaag haalde. Het is de geschiedenis van de advo caat Oliver Barret die op een ijsbaantribu- Het kan nauwelijks toevallig zijn dat het jaarlijkse festijn dat men pleegt aan te duiden met „vakantie” voor veel hon denliefhebbers „problemen” oplevert. Waar moet Fikkie heen als pa, ma en de koters naar het zonnige zuiden trekken. een kwartiertje zijn gang gaan. Roept hem dan tot de orde. Hanko toont begrip. Lijkt te begrijpen dat met een klein bee tje zelfbeheersing de wandeling niet min der aangenaam behoeft te zijn. Af en toe doet de vrijheidsdrift het heilig vuur van de drang naar vrijheid toch weer ont branden. Zo is de aard van het dier na twee weken asiel tegen wil en dank. bijzonder geschrokken van deze uitspra ken van de Raad van Bestuur van RSV. Men had goede hoop, dat de werkgelegen heid bij de NDSM behouden kon blijven, maar is daarin nu geschokt. In een brief aan de Raad van Bestuur schrijft het colle ge van Amsterdam, dat het stellen van eisen voor verbetering bij de werf vóór 1978 volstrekt niet haalbaar is. Immers de verwachtingen zijn, dat er in de gehele scheepsnieuwbouw niet voor 1980 enige opleving te zien zal zijn. Tot die periode zou het Rijk financiële steun moeten geven. Op grond van de huidige orderporte feuille van de NDSM met de sterk ver liesgevende Incotrans-order, is een verbe tering van de kostendekking op korte termijn nauwelijks denkbaar. Bovendien betekent het voorlopig achterwege laten van investeringen bij de NDSM, dat er ook geen mogelijkheden geschapen wor den om tot een betere kostendekking te komen”, aldus B. en W. van Amsterdam in hun brief. duiven deel aan een wedvlucht van Noyon af over een afstand van 338 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.30 uur. Een duif van C. v. Duijn bereikte als eerste het hok om 11.17.10 uur; de laatste prijsduif om 11.38 uur. Het Amsterdamse college wijst erop, dat bij het sluiten van de nieuwbouwsector van de werf de continuïteit van het hele bedrijf in gevaar komt, waardoor een on misbare pijler voor de economische struc tuur in de Amsterdamse regio verloren dreigt te gaan. Ook voert het college aan, dat de NDSM steeds een van de „sterkste” onderdelen van het RSV concern is geweest. Het City Theater komt donderdag met „Reis naar het binnenste der aarde” een filmwerk vol spanning en sensatie over de wetenschapper Dr. Abner Perry. Hij ont werpt een stalen mol waarmee hij en zijn reisgenoot David Innes uitstekend uit de voeten kunnen. Het indrukwekkende graafwerktuig slaat zo driftig aan het wroeten dat ongewild het binnenste der aarde bereikt wordt. Daar wordt het „Land van Pellicidar” betreden. Een lugu ber volkje van halfmensen wordt hier overheerst door de Mahars, vogels met een luipaardachtig uiterlijk. Tegen de achter grond van kale rotsen en misvormde bo men is de spanning voelbaar. De tweemansexpeditie wordt door de Sagoths gevangen genomen. Samen met een beeldschone prinses wordt vervolgens een plan uitgewerkt om het land van de boosaardige Sagoths en Mahars te bevrij den. De kennis van het kwetsbare punt van de Mahars - hun „levensgeheim” - helpt een handje om allerlei hinderpalen uit de weg te ruimen. Als de weg naar de vrijheid tenslotte open ligt worstelt David met de vraag: samen met Perry terugke ren naar het aardoppervlak dan wel bene den samen met de fraaie prinses Dia een nieuw bestaan opbouwen. In het vaak hui veringwekkende filmverhaal hebben Doug McClure en Peter Cushing de hoofd rollen als David en Perry. De prinses Dia wordt door Caroline Munro gespeeld. „Kung-Fu en de Supermannen” is in City de matinee-film. Ondanks pogingen van de bestuurder het kind te vermijden, bleek een botsing niet te vermijden. Het kind werd geschept. Het meisje is niet zwaar gewond geraakt: met een hersenschudding en kneuzingen is ze opgenomen in het Zeeweg-Ziekenhuis. VELSEN. Erasmus College. Avond Mavo Velsen. Geslaagd voor het Mavo-4 diploma: Mevr. C. v.d. Boogaard-Krijger, Mevr. E. A. Brouwer-de Bie, R. v.d. Does, F. M. v. Harten, Mej. L. Hennevanger, Mej. F. M. Hoogeland, A. H. C. Hoonhout, Mej. M. M. Kil, Mej. J. N. Langbroek, Mevr. M. J. v.d. Linden-de Graaf, Mevr. M. Mantjes- Schouten, L. J. Mastemaker, Mej. C. M. v. Nierop, Mevr. E. M. Post-Rügebregt, R. J. W. v. Schooten, Mej. H. J. Selser. Mevr. E. M. Tuinzaad-Hogeland, W. Pruissers, J. Scheffer. KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heeren- duinweg 8 op een nieuwe eigenaar zit ten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. Zaterdag’s van 9 tot 1 'uur. Barry wil dollen. Een stoeipartij met KWISPELdoor is niet voldoende. Daar om wordt er gezocht naar het meest geëigende stuk speelgoed voor dit brok energie.een stevige tak. Die is snel gevonden. Barry klemt zijn stevige ka ken om het stuk hout en laat zich alle kanten optrekken. Op verzoek laat hij los en springt met machtige sprongen achter het stuk aan als dat met een brede boog wordt weggeworpen. Een halsband en een riem zijn overbodig want Barry peinst er niet over om zijn nieuwe ver worven speelmakkers te bezwijken. Hij posteert zich in het hoge gras en wacht uitdagend tot KWISPELdoor bij hem komt om te ravotten. Met de gehoorzaamheid is het niet „al- Twee zomerse luchtige japonnen. CQ In speelse shawlmotieven en natuurlijk toch betaalbaar bij MS Mode. In bleu, roze, groen. 100% katoen, maten 36 t/m 46. 89.- 79. HEEMSKERK. De speelwagen van buurthuis De Zandkraai trekt weer door de wijken. Van 11 juli tot en met 14 juli verschijnt de bont gekleurde en ver nieuwde wagen in de straten. De spelle tjes op de wagen bestaan onder andere uit balspelen, volksdansen, poppenkast,

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 6