Schiphol optimistisch ondanks verlies negentien miljoen gulden I gastenboek Protestantse Begrafenisvereniging GEMEENTE HEEMSKERK 1 Foor al uw REIZEN I LUCHTHAVEN GROEIT NOG STEEDS H. Paleari o MARGRIET VAN KOPTEN moderne haar st ijl werken wij uitsluitend op afspraak Jeugddienst A. J. G. Wermenbol Reisbureau „Succes" EEN TIJDELIJK LEIDSTER I W. J. Stiegelis 'iHsi wStF 6 ZATERDAG 2 5 JUNI 19 7 7 ARIE DEN HEIJER Heemskerk, 21 juni 1977 Geen bezoek aan huis. door Udo J. Buys Bloemen Belt u even tel. 20541 Eenieder die hem en zijn echtgenote daarna wil begroeten en kennis wil maken wordt hiertoe gaarne in de gelegenheid gesteld van 17.30 tot 18.30 uur in de sociëteitsruimte van het diensten centrum De Jansheeren, Kerkweg 47a, alhier. Gen. Cronjéstraat 27 Haarlem. Telefoon: 26 42 94 Ook het aantal passagiers dat Schiphol aandeed nam aardig toe. Minder omvangrijk was de toena me van het aantal starts en lan dingen, voornamelijk doordat de luchtvaartmaatschappijen steeds meer grote toestellen inzetten op de leeftijd van 80 jaar E. den Heijer-Schenk en kinderen. IJmuiden, 24 juni 1977, Moerbergplantsoen 43, Corr. adres: Lange Vlak 15. Heden nam God uit ons midden weg mijn geliefde man en onze lieve zorgzame vader Met veel verdriet geef ik kennis dat, na een ernstige ziekte, van mij is heengegaan mijn lieve vrouw op de leeftijd van 63 jaar. C. Krab IJmuiden, 24 juni 1977 Hazevlak 23. Mijn vrouw is opgebaard in het Uitvaartcen trum Eemstraat 27 te IJmuiden. Gelegenheid tot condoleren aldaar: maandag van 19.00-20.00 uur. De begrafenis zal plaats hebben op dinsdag 28 juni om 14.00 uur op de begraafplaats „Duinhof” te IJmuiden-O. Liever geen bezoek aan huis. WILHELMINA HENDRIKA KRAB-RAAR de heer J. H. Kok in een buitengewone vergade ring van de gemeenteraad als burgemeester van Heemskerk geïnstalleerd zal worden. Burgemeester en wethouders van Heemskerk, De burgemeester, lo H. J. M Roozen De secretaris, Mr. F. Hofstraat y Vijfde baan I Veilingen Beverwijk Ds. Heijkoop uit IJmuiden. Vakantle- waarneming praktijk P. C. Uitendaal l ZOMERAVONDDIENST Zondagavond 7.30 uur Ds. C. v. d. Velde te Haarlem-Zuid spreekt over: „GOD IS LIEFDE GELOOF JIJ DAT NOG?” Organist: Adriaan Verschoor K SAMENZANG A SCHIPHOL.Hoewel het exploi tatieverlies van Schiphol bijna ne gentien miljoen gulden bedroeg, was er in 1976 op de nationale luchthaven sprake van een duide lijk gunstiger beeld dan in de bei de voorgaande jaren. De stagnatie in de groei van het luchtverkeer en -vervoer, opgetreden als gevolg van de oliecrisis van 1973, is voor- Hierbij geven wij kennis, dat op vrijdag 1 juli 1977 bij. Vooral in het vrachtverkeer zat vorig jaar een forse stijging. DEM MEUBELFABRIEK Begr. ver. „St. Joseph” IJmuioen VOOR BEGRAFENISSEN EN CREMATIES AFWEZIG tot 25 juli De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Zeewegziekenhuis (ingang Velser- duinweg). Gelegenheid tot condoleren daar maandag van 19.00-19.30 uur. De begrafenis zal D.V. plaatshebben op dinsdag 28 juni om 11.00 uur op de begraafplaats „Westerveld” te Driehuis, waarna gelegenheid tot condoleren. £TE GEEN PRAKTIJK Van 25-6-77 t/m 15-7-77 i 'j| V .1 1 M.i.v. a.s. dinsdag 28 juni ZEEWIJKPLEIN 15 - IJMUIDEN - TEL. 20541 19 19 HANS EN MARTIN stammen beiden I Anitra Kaan in haar woning boven de antiekzaak in de Nieuwe Spiegelstraat. -Ml VI 1 ke Ruim 8,2 miljoen reizigers passeerden vorig jaar de balies op Schiphol, vijf per cent meer dan in 1975. De stijging deed zich vooral voor bij de lijndiensten, waar bij de binnenlandse vluchten zich herstel den van een inzinking in 1975. De bevre digde groei van het geregelde passa giersvervoer is, zo schrijft de directie in het jaarverslag, mede te danken aan de toename van het aantal zakenreizen. Het gaat daarbij niet alleen om reizen binnen Europa en naar Noord-Amerika, maar ook naar het Midden- en Verre Oosten en naar Afrika. delijke groei van het passagiers-vervoei op de lijndiensten. De luchthavendirectie meent dat de luchtvaart in de tachtiger en negentiger jaren een van de hoekpijlers van de Neder landse economie zal zijn. Zij vindt het daarom ongewenst dat aan de ontwikke lingsmogelijkheden van die luchtvaart be lemmeringen in de weg worden gelegd. „Rijk, provincie gemeente en luchthaven zullen gezamenlijk moeten overleggen hoe de leefbaarheidsproblemen de komende jaren zo goed mogelijk kunnen worden opgelost”, aldus de directie. R Sollicitaties richten aan de hoofdleidster: Mevr. J. K. Wouterse-v. d. Harst, Strick v. Linschotenstraat 33, Beverwijk. Tel. 02510-20177. IN APRIL ging Le Rêve officieel open. De keuken is Frans georiënteerd en er zijn Italiaanse en Indonesische speciali teiten. De laatste staan niet op de kaart. „Daar kijken we de mensen op aan,” zegt Hans, die in de keuken wordt geholpen door Badar Alkatiry, die van het groene Indonesische eiland Madoera naar Am sterdam kwam om politicologie te stude ren en een smakelijke Rendang Madura voor me bereidde. Ook de huissoep komt uit zijn handen, een kruidige heldere kippesoep, die vanzelfsprekend de naam Le Rêve meekreeg. „Die naam is een compromis,” zegt Hans, „Martin wilde ’n Franse naam en daarvoor ben ik ge- Hij is architect en moet een soort monu mentenzorg op poten zetten.” EN IN DATZELFDE Teheran kwam Martin op bezoek, reisden de twee op vakantie naar Afghanistan en werden de Amsterdamse plannen gesmeed. Toen het voormalige Tunesische restaurant in de Kerkstraat werd aangeboden, ston den ze een uur later bij de makelaar op de stoep. Martin werkte toen nog in het Sonestahotel en werkte in zijn vrije tijd aan de verbouwing van het pand. „Ik draaide dubbele dagen, maar de vader van Hans die loodgieter is heeft hier ook gewerkt als een paard," vertelt Martin. zwicht, maar ik heb wel geëist dat die dan makkelijk zou zijn.” HANS WESTRA IS niet de enige Haar lemmer in het „Spiegelkwartier”. Naast de deur, in de Nieuwe Spiegelstraat wip te ik na de lunch in Le Rêve nog even binnen in de antiekzaak van Rens en Anitra Kaan. De blonde Anitra is 24 jaar geleden geboren in Oeganda, waar haar vader aan een stuwdam werkte. Van Idi Amin had toen nog niemand gehoord. „Dat was onze boy,” zegt ze voor de grap, „maar zet dat er maar niet bij want anders komt hij me nog halen.” In haar paspoort staat haar geboorteland nog omschreven als Brits Oost-Afrika. NA OEGANDA trok ze met haar fami lie naar Rhodesië, waar ze een Engelse lagere school bezocht. „Toen ik elf was kwamen we naar Nederland,” vertelt Anitra, die nu met haar man sinds een jaar boven de zaak in Amsterdam woont. Over een poosje verhuizen ze naar de Lijnbaansgracht, waar ze een leuk pand op de kop hebben getikt, maar de winkel VOOR ZICHZELF hebben ze niet zo’n vrees voor de toekomst. Ze hebben een jaar in een 17de eeuwse watermolen in Brampton gewoond en hebben daaraan goede contacten in Engeland overgehou den. „En als de antiek echt ooit op zou raken, dan kunnen we altijd nog iets anders beginnen,” lacht Anitra onderne mend. Vooral bij het vrachtvervoer heeft zich op Schiphol een aardige stijging voorge daan. Met dertien percent nam de hoeveel heid luchtvracht toe tot 256,5 miljoen kilo gram. Vooral de eerste helft van 1976 was In het jaarverslag benadrukt de Schip- hol-directie nog eens het belang van de mogelijkheid om de luchthavencapaciteit uit te breiden. Met name worden vergro ting van stationsgebouwen en vrachtac- commodatie genoemd en de eventuele aanleg van een vijfde start- en landings baan. Een uitbreiding van de capaciteit is noodzakelijk, aldus de directie, om in elk geval de periode tot 1995 te overbruggen, het jaar waarin op zijn vroegst een tweede nationale luchthaven in gebruik kan wor den genomen. Met het huidige vierbanen stelsel zal Schiphol, zo luiden de progno ses, tegen 1990 „vol” raken. Aan de bloemenveiling waren de prijzen de afgelopen week door het vrij koele weer vrij stabiel en aan de hoge kant. De kas bloemen zijn ruimschoots aanwezig, maar de zomer buitenbloemen laten het afwe- EEN FRANSE DROOM die werd ge boren op weg van Teheran naar Afgha nistan. Dat is in het kort het verhaal van Haarlemmer Hans Westra en zijn vriend Martin Maat die tijdens die reis, een jaar geleden, besloten met elkaar in zee te gaan en in Amsterdam een restaurant te beginnen. Twee maanden geleden werd dat voornemen een feit en openden de twee in de Kerkstraat, op de hoek van de Nieuwe Spiegelstraat, het gezellig ogen de Le Rêve. i Th Siam Lindestraat 55 Tel. 17433 (Van onze medewerker) BEVERWIJK. Aan de groenteveiling zorgde de sla deze week voor een grote verrassing, want balanceerde deze blad groente al enige weken langs de afgrond van de minimumprijzen, vrijdag liepen de prijzen weer op tot 62 cent per krop. Er werd wel iets minder aangevoerd dan men de voorgaande weken gewend was, maar 155.000 krop is nog niet „niets”. Niet alles bracht deze hoge prijs op, maar men moest toch wel achttien cent per krop neertellen om goedkope sla te hebben. Zondag 26 juni, 19.00 uur, Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, IJmuiden. Voorganger: Muz. medewerking: bas-bariton Sander Cornelissen. Declamatie: dhr. de Jong. Organist: W. van Laar Onderwerp „DE AFREKENING” door de artsen J. Ekhart, R. Hauer, J. van ’t Wout en F. M. van Stekelenburg Praktijkhervatting 25 juli a.s. Oi kadi L< 19.3 gen, 11 l Pi Ds. Z< Min D u. I Zee B IJm Ds. sc G. V stra G 10 t P dui W. G 9.3( G Ds. IJ!) C wei die del M. I zat 9.3 mi 10. Uitvoerder Oranjestr. 25, Haarlem, tel. 023-324486 IJM P< u.: I dag zani Ned stra B 9.30 Cl 10.3 Koi Begrafenissen, Crematies en Transporten Aanspr.: J. MEYER, Fazantenlaan 3 IJmuiden (Oost) Telefoon 1 45 76 met kans op vaste benoeming. Akte B strekt tot aanbeveling. ten. Bloemen als duizendschonen, mar grieten en korenbloemen profiteren daar- S/ tei 10 „i b N si E d n E c B n tl r u c B I V t c I 1 1 Reparatie binnen 48 uur service 023-314181 Voor de dienst Hartelijk welkom &b^?AfDER Het verlies vam Schiphol bedroeg vorig jaar 18,7 miljoen gulden, op een totale balans van ruim een miljard gulden. Voor het negatieve resultaat is vooral de stijging van de post onderhoudskosten verant woordelijk, terwijl ook de personeelslas ten aanzienlijk toenamen. De directie van Schiphol kondigt in het jaarverslag over 1976 tariefverhogingen aan om de ver liezen te beperken. Niettemin, zo wordt verwacht, zal de luchthaven nog tot om streeks 1980 in de rode cijfers zitten. Er is, aldus de directie, sprake van een „onder- bezettingsverlies”: de capaciteit van het stationsgebouw wordt nog niet volop be nut, waardoor het rendement niet opti maal is. Naarmate de groei van het lucht verkeer doorzet, zal het onderbezettings- verlies geleidelijk af nemen. Wij bieden: een nieuwe school nieuw materiaal en meubilair goede samenwerking met naburige basisschool. Wij vragen: enthousiasme en bereidheid om mee te denken. Het aantal vliegbewegingen (starts en landingen) nam vorig jaar met twee per cent toe tot 176.423. Een dergelijk geringe toename is sedert 1963 niet meer voorgeko men, meldt de luchthavendirectie. Voor de toekomst zal met een blijvend langzamere groei van het aantal vliegbewegingen reke ning worden gehouden, in verband met de opmars van de grotere toestellen. de groei fors.» Van een spectaculaire ont wikkeling was sprake bij het chartergoe- derenvervoer naar het Midden-Oosten: niet minder dan 247 percent stijging. De stijging in het vrachtvervoer was vooral te danken aan het intercontinentale vervoer. Maar ook het vervoer van en naar Londen herstelde zich van een inzinking in voor gaande jaren. Het luchtvrachtvervoer van en naar Parijs en Frankfort bleef concur rentie ondervinden van het wegtransport, zo staat in het jaarverslag. Voor dit jaar wordt een redelijke groei van het luchi- vrachtvervoer verwacht vracht van ervaring op in het befaamde restaurant De Boerderij aan de Lange Leidsedwarsstraat in Amsterdam en or ganisatorisch leerde hij als chief stewart in het Okurahotel. Nadien liet hij de horeca enige tijd voor wat het was en handelde in marmer en natuursteen in Italië, deed opgravingen in Turkije en reisde met een Italiaanse vriend naar Perzië. „We reisden zo goedkooop moge lijk, per boot, bus en trein. En de lol is dat de vriend waarmee ik de reis maakte, Aldo Petronelli, nu in dienst is van de vrouw van de Sjah, keizerin Farah Diba. Andijvie ging in prijs terug en kwam dicht bij de MP-prijs, maar ook deze blad groente kwam aan het eind van de week weer flink opzetten en noteerde toen van 20 tot 49 cent per kilo. De 22.000 kilo spinazie ging vlot weg van 75 tot 155 cent per kilo. Bospeen liep in prijs op tot 200 cent per bos. Ook de bloemkool verkoopt makkelijk met prijzen die vrijdag tot bo ven de drie gulden per stuk uitrezen. Prei is duur. Voor de bosjes werd tot 110 cent betaald en per kilo telde men er van 275 tot 330 cent voor neer. Boontjes en peultjes waren goed aan de prijs, maar hier is dan ook nog maar een bescheiden aanbod van. Er gaan wat aardbeien van de koude grond komen die van 720 tot 1250 cent per kistje noteerden. De prijzen waren vrijdag: aardbeien 720- 1250, andijvie 20-49, bloemkool 100-310, bospeen 155-200, komkommer 22-45, pue- len 750-1050, postelein 75-130, prei per kilo 275-330, prei per bos 65-110, rabarber 20- 45, radijs 80-98, snijbonen 550-700, sper- ciebonen 650-850, spinazie 75-155, sla 15- 62, spitskool 35-55, waspeen 135-180. van en liggen derhalve goed in de markt. Anjers noteerden van 30 tot 55 cent per stuk. Voor de rozen werd tot 73 cent per stuk betaald. Ook de gerbera en freesia werd behoorlijk betaald, waarbij laatstge noemde tot 420 cent per bosje kwam. Iris- I sen gingen vlot weg tot 39 cent per stuk. Voor de Engelse irissen betaalde men van 21 tot 29 cent per stuk. Ook de lelies trokken wat in prijs aan. Voor de verschil- lende soorten werd van 30 tot 71 cent per tak betaald. De jaarrond chrysanten zijn nog steeds goed te verkopen en gaan van 65 tot 73 cent per stuk. De aanvoer van pioenrozen wordt al weer wat minder. De prijzen gingen tot 73 cent per stuk. Potplanten nemen met het oog op de vakanties weer wat in aanbod af. Ook het aanbod van perkplanten begint wat terug te lopen. Voor beide bestaat ook niet zoveel belangstelling meer. Tegenover de gunstige ontwikkeling van de lijndiensten, stond een daling van het aantal chartervluchten en het aantal men sen dat met dergelijke vluchten is ver voerd. In het intercontinentale verkeer bleef het chartervervoer ongeveer op het zelfde niveau, de klappen vielen bij de Europese charters en dan vooral het va- kantievervoer naar Spanje. „Meer dan in de voorafgaande jaren is voor buitenland se vakantiereizen gebruik gemaakt van de auto, gedeeltelijk ten koste van de vakan tiereizen per vliegtuig”, zo stelt de Schip- hol-directie vast. Er wordt voor dit jaar overigens een herstel van het charter-pas- sagiersvervoer verwacht, evenals een re- maakt ook voor u het ideale BANKSTEL. Klassiek, modem, massief Europees eiken. Naar keuze 1 -2-3-4-zits. Grote sort, kwaliteitsstoffen. 5 jr. schr. ga rantie op konstruktie. Levering direkt van fabriek naar klant. DEM-prijzen zijn dus fa brieksprijzen. Toonzalen: Cu- lemborg, fabriek, Houtweg 8, Santpoort-N., Narcissenstr. 4 (naast supermarkt „Dag- markt"). Amsterdam-N„ Zon neplein (T uindorp-Oostzaan). Amsterdam-W„ Overtoom 371. Geop. di. t.m. za. tot 18 u. Koopav tot 21 u. Inl. tel. 03450-2602. Tot eind juni ontvangt u bij aankoop van een bankstel een wandgobelin van 70 winkel waarde. Mevr. Leering Groeneweg 10 Tel. 16123 ARTS Waarnemende artsen: Eckhart, Hauer, v Steke lenburg en Van ’t Wout; tot 3 juli tevens dr. Pieterse Het Bestuur van de Vereniging voor Christelijk Kleuter- en Basisonderwijs in Beverwijk en Heemskerk, vraagt i.v.m. zwangerschap van de huidige leidster, voor kleuterschool „De Wegwij zer” te Beverwijk, omstreeks half november Overigens verwacht zij dat de probtema- tiek van de geluidshinder al binnen enkele jaren tot aanvaardbare proporties zal wor den teruggebracht., doordat geluidarme vliegtuigen in steeds grotere mate de la- waaïger exemplaren vervangen. Door wet telijke bepalingen op dit terrein in de Vere nigde Staten, zal binnen zes tot acht jaar een totale vlootvernieuwing tot st nd ko men. „Een doorbraak in de geluidshinder- problematiek” vindt de luchthavendirec tie. Zij meent dat de Amerikaanse maatre- gelen al zo verstrekkende gevolgen voor de internationale luchtvloot hebben, dat soortgelijke maatregelen in Europa wel licht achterwege kunnen blijven. Hans Westra en Martin Maat (rechts)voor hun zaak aan de Kerkstraat in Amsterdam. Links de Indonesiër Badar Alkatiry, die via de politicologie hun keuken binnen rolde. TANDARTS Spoedgevallen op de [spreekuren van de overige i aanwezige tandartsen. DE DROOM VAN HANS EN MAR TIN uit de horeca. De eerste deed de horeca- vakschool in Amsterdam en Martin heeft de hotelschool in Luzern in Zwitserland achter de rug'. „Maar voor die tijd stond het al vast dat ik voor die richting zou kiezen. Vanaf mijn dertiende was ik elke vakantie in de horeca te vinden. Meestal in de bediening,” zegt hij. En die kant van de zaak neemt hij ook nu voor zijn reke ning, want Hans is in de keuken de baas. „Daar hebben we doelbewust voor geko zen,” zegt hij, „anders loop je elkaar maar voor de voeten.” VOOR ZIJN „DROOM" deed hij een in de Spiegelstraat blijft ook gehand haafd. IN ANTTEKKRINGEN hebben Spiegelgracht en -straat een hoog aan zien. Er zijn tal van winkeltjes en ook buitenlandse firma’s hebben er filialen geopend. Maar Rens Kaan houdt zijn hart vast voor de toekomst. „Het is waan zin als je hoort wie zich vandaag de dag allemaal met antiek bezighoudt. Mensen die van toeten noch blazen weten en het alleen maar zien als een aardig handeltje. En Engeland is zo langzamerhand afge graasd. Ik vrees dat er het komende jaar rake klappen gaan vallen. '7 <4^

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 6