vei Veel strijd verwacht in Beverwijkse ronde Ru Homerun-duel met nrofessionals Oiga H met Harry Pools uiteindelijk winnaar DRAVERIJ ZANDVOORT Ne DUURDE ZEVEN UUR Wim Roosen in Ronde van Santpoort atletiekploeg Europa-cup DC bOCt ambachtelijke! rustieke, massief eiken meubelen RV Crown de elektrische krachtpatser in uw magazijn. IS ,1 HONKBALFENOMEEN HANK AARON SPEELT IN OEFENDUEL Voorbeeld I i Enorme belangstelling 19 7 7 JUNI 2 8 DINSDAG SPORT D I I nu als denkt alles van 't aktuele massief eiken meubelgenre te weten, moet u tóch nog maar een bezoekje aan onze showroom brengen win en six van p Maan juli ei tievei De seizo« wil W ren. f begin 16 geveke ZIJLSTRAAT 97 TEL. 310181 HAARLEM J ÉMfl Muller heeft weer wat (ADVERTENTIE) Denk niet dat de roem hem naar het De merrie Oiga H (links) met Harry Pools in actie tijdens de kamprit van de eerste omloop. Hij versloeg hierin Nico met M. Bouhuis. (ADVERTENTIES) (Van onze sportredactie) A. Th. H. Liscaljet 4. 1 Frankestraat 17-19 Haarlem Telefoon (023) 320921 8 De Stichting Hippodrome Zandvoort is overigens van plan om in verband met het Voor alle duidelijkheid: de hoofdtribune is wel, het stadion nog niet uitverkocht. Bel voor informatie uw Crownman: honderdvijftig jarig bestaan van de bad plaats Zandvoort volgend seizoen een hele week aan de paardesport te besteden met een kortebaan, steeple chase enzovoort Ook wil de stichting weer een Montékoers organiseren. Dit is een koers over 1000 meter (of langer) waarbij de paarden in draf lopen en de jockeys op de rug Van het paard zitten. Oiga H velde in de eerste omloop Nico met Martin Bouhuis. Hier was wel een kamprit voor nodig. Ook in de tweede omloop had Oiga H een kamprit nodig om zich voor de derde omloop veilig te stellen. Dit ging ten koste van Makore du Bois met Jan van Dooyeweerd. Tweede werd La- rens Roem (L. van Dooyeweerd) en derde Mira (M. Pools). hoofd is gestegen. Veel van zijn antwoor den komen pas los als Ernie Myers, mana ger van het Nederlands team, zijn landge noot daartoe uitdaagt. Want zoals Myers weet: „In Amerika wordt hij niet alleen als speler gewaardeerd, maar vooral ook om dat hij altijd een gentleman is gebleven. Hij is een groot voorbeeld voor de Ameri kaanse jeugd, ook omdat hij bescheiden is”. Myers, met assistent Hamilton Ri chardson aandachtig luisteraar en deelne mer bij het perstreffen, duidt ook aan dat Aaron weer een voorbeeld is dat negers in Amerika het wel degelijk kunnen maken. Aaron: „Wat de rassenverhoudingen be treft hebben we wel degelijk vooruitgang geboekt. Als Arthur Ashe zegt dat promi nente negers in de sportwereld misbruikt worden ben ik dat niet helemaal met hem eens. Ja, er zijn wel jongens die ze in het rugby vier jaar gebruiken en daarna zon der graad van de universiteit weer wegstu ren maar dat is niet de regel. Het hangt allereerst van jezelf af of je er komt of niet. Je moet je eigen kans grijpen. En het is maar goed dat heel wat jongens uit de ghetto’s hebben kunnen komen dankzij de sport”. Daarnaast is Aaron bezig aan zijn laat ste jaar van een vijfjarig contract als pu blic relationsman van Magnafox. „Die doen in elektronica. Vijf jaar terug is het bedrijf overgenomen door Philips, ik werk dus eigenlijk voor een Nederlandse onder neming. Datzelfde zou ik hier ook best een poosje willen doen. En dan natuurlijk een partijtje honkballen”. Een idee waar Mul ler wellicht al lang mee speelt. PIETER MUL AMSTERDAM. De ballen waarmee Hank Aaron zijn homeruns sloeg die de prestatie van Ruth evenaarde respec tievelijk overtrof, hebben een uitgebreide trip door de Verenigde Staten achter de rug. Ingepakt in een glazen omhulsel wer den de ballen in een gepantserde wagen met bewaker vervoerd. De speelobjecten waren verzekerd voor 500.000 dillar. Zo’n verzekering zal woensdagavond niet no dig zijn. Tijdens een homerun-wedstrijd waaraan Aaron deelneemt zullen welis waar heel wat ballen uit het Pim Mu- lierstadion verdwijnen, relikwieën zullen het niet worden. Door de veteranen (49 man) wordt om twaalf uur het spits afgebeten met een koers over 35 kilometer. Onder de deelne mers bevindt zich de nieuwe wegkampi- oen Wim van Dok uit Grootebroek, terwijl ook de oud-kampioenen Henk Buis (Vijf huizen) en Piet Steenvoorden (Heemstede) van de partij zijn. Van het organiserende Kennemerland doen plaatselijke favoriet Alex v.d. Heijden, Jan Timmer (Velsen- Noord) en Henk Hendriks (Heemskerk) mee. Om één uur starten de nieuwelingen (52 man) en die moeten ook 35 kilometer rijden. De Beverwijkers Piere Vanacker en Fred Smit zullen het voor eigen publiek niet gemakkelijk krijgen tegen snelle kna pen als de Haarlemmers Ton Gieske, Ab Harren, Ben Luijken en Frank Nijssen, Alois Goossen uit Leiden, de Zaandammer Bouk Schellingerhoudt, Rob van Geenen uit IJmuiden en Rik Koppert uit Poeldijk. De liefhebbers (62 man) vertrekken om BEVERWIJK. Het vorige jaar werd de traditionele feestweekronde van Sant poort voor het eerst met professionals gereden en dat blijkt bij de Harddraverij- vereniging Santpoort en omstreken toch wel zo goed te zijn aangeslagen, dat men de Beverwijkse Rennersclub Kennemer land heeft verzocht om opnieuw een ron de van Santpoort met profs te organi seren. Dit gaat gebeuren op zaterdag 30 juli en vooraf rijden dan de amateurs. Zij hadden in het verleden het alleenrecht in Sant poort. In eerste instantie was door Kenne merland op de kalenderbespreking van het district Noord-Holland datumreserve- ring aangevraagd op woensdag 3 augustus hapstukken. De succesvolle Haarlemse broers Hans en Henny van Leeuwen, Arie v.d. Lans (Lisse), Karei Teeuwen (De Zilk), Leo v.d. Berg (Noordwijk), Rob Duin (Alk- Aan de strijd van de amateurs over negentig kilometer, waarvan de start om half vier is, nemen 85 renners deel. Het zal voor de plaatselijke favorieten Cees van Borre en Paic Cedo met de andere voor een ronde van Santpoort met ama teurs, maar die komt te vervallen. De eer ste ronde van Santpoort voor profs werd vorig jaar gewonnen door Tino Tabak uit Egmond aan Zee, die zich weliswaar gaat toeleggen op de stayerij, maar er ditmaal in Santpoort ongetwijfeld weer bij is. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Rob Muller kon zijn ogen maar niet afhouden van het briefje met welkomstwoorden. Keer op keer las hij de Engelstalige tekst over. Was dit nou wel goed, liep die zin wel lekker, enzo voort. Muller was nerveus, wis en waar achtig. Daar wilde hij zelf rond voor uit komen. Mocht-ie ook even. Het overkomt je ook niet iedere dag dat je gastheer mag zijn van Amerika’s levende honkballegen- de Hank Aaron. De man, die in het honk- balgekke deel van de Verenigde Staten faam verwierf als de speler die het home runrecord van de legendarische Babe Ruth (714 stuks) verbeterde. Muller is honkbalenthousiast, was zakenman en de combinatie van die twee plus de behoefte aan een stuntje, deden de Haarlemmer besluiten de 43-jarige Amerikaan tijdens diens Europese vakantie een paar dagen naar Nederland te halen. Kortom, Muller heeft weer wat. Als 20-jarige sloeg hij in die afdeling zijn eerste homerun. Na vorig seizoen sloot hij af op 755. De laatste tien jaar speelde hij voor de Atlanta Braves, de organisatie waar hij nu vice-president is. Hij is speci aal belast met de opleiding van jonge spe lers. „Manager zou ik niet willen worden. Van 23 jaar profhonkbalspelen heb ik al genoeg hoofdpijn gehad. Ik heb geen zin een soort babysitter te worden”. HAARLEM. De Nederlandse meer- kamp-atletiekploegen die op 30 en 31 juli in Sittard in actie komen in het kader van het Europa-cuptoernooi zijn bekend. Bij de heren, die Engeland, België en West- Duitsland ontmoeten, zijn de Nederlandse vertegenwoordigers: Eltjo Schutter (Quick Nijmegen), Wim Roosen (Holland Haar lem), Hans Jansen (PH Vucht) en Henk Kort (GVAV Groningen). Bij de dames, die naast al genoemde landenploegen ook Zweden ontmoeten, zijn aangewezen: Syl via Barlag (ADA), Miriam van Laar (Achil les Top), Els Stolk (Sagitta) en Wilma Kil len (TION). (Van onze sportredactie) wil maan Dai (Vst>- Wade Stove 3-6, (Aus) Pele: 9 ZANDVOORT. De vierjarige bruine merrie Oiga H van Stal Antonio met berij der Harry Pools is winnaar geworden van de kortebaan draverij van Zandvoort. Dit evenement werd voor de derde keer door de Stichting Hippodrome Zandvoort op het rechte eind van het circuit van Zand voort georganiseerd. Er was een record aantal inschrijvingen van 42 paarden, maar dat betekende wel dat de draverij pas tegen tien uur was afgelopen. De bijna 900 toeschouwers werden daar door een kleine zeven uur op de proef gesteld. De eerste omloop duurde al bijna drie uur en het is aan te nemen dat niet iedereen op de laatste ritten heeft gewacht, tenzij men had gegokt op een paard dat nog in de race zat. De totalisator had trouwens toch geen slechte dag, want er werd 22.456 gulden omgezet. Dit beteken de een stijging ten opzichte van vorig jaar met zesduizend gulden, terwijl er ongeveer vierhonderd mensen meer kwamen. Her Lutz-I (Gbr) (Pol)-! (Vst) (Vst)- 4-6, l (Aus- Parui 6, 6-1 Be Carrr gey (GbrZ 6-4, 6 Dai Boshi nata Cruijff bij ons. Het honkbal in ons land heeft een beetje aandacht nodig. En wat is er eenvoudiger dan het oj> deze manier te proberen. Ik kom trouwens binnenkort met plan nen, die de competitie'in Nederland aan trekkelijk moeten maken. Alhoewel ik niet de illusie heb dat de bond daarop zal inspringen, wil ik toch graag met de heren praten over een andere opzet. Dat er iets moet gebeuren is duidelijk. Het blijkt nu ook dat er bijzonder veel belangstelling is juist buiten de bekende honkbaibastions. Ik krijg erg veel telefoontjes uit Gronin gen, Brabant, ga zo maar door”. Muller was al dagen van tevoren zeker, dat de stunt hem. geen cent kost. Zo groot is de belangstelling voor de wedstrijd van het Nederlands negental, dat woensdag avond in het Pim Mulierstadion Hank Aa ron als gastspeler in zijn midden heeft. Aaron is vermogend geworden in een sport, die tot de oudste Amerikaanse tradi ties behoort. Toen Aaron in april 1974 gelijk kwam met het recordaantal home runs van Ruth, 714 stuks, werd het duel van zijn Atlanta Braves onderbroken voor een huldiging. Belangrijkste man bij die ceremonie: Gerald Ford, op dat moment nog vice-president van de Verenigde Sta ten. Dat tekent de plaats van de sport waarin de vedetten even royaal gehono reerd worden als de Europese voetbaltop- pers. In zijn woonplaats startte Aaron op vijftienjarige leeftijd bij het semiprofes- sionele team The Mobile Black Bears. Een jaar daarna verhuisde hij naar de India napolis Clowns op een contract van 200 dollar per maand. In 1953 nam de honkbalorganisatie Milwaukee Braves Aaron over voor 10.000 dollar. Het jonge talent ging toen 350 dollar per maand verdienen. Het jaar daarop bereikte hij al de Major League, de top in het honkbal. (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK. Op het bochtige par cours van het sportpark Adrichem aan de St. Aagtendijk organiseert de Beverwijk se rennersclub Kennemerland zondag weer eens een ronde van Beverwijk en daarbij wordt op vier fronten gestreden: veteranen, nieuwelingen, liefhebbers en amateurs. Alle vier de categorieën zijn sterk bezet met plaatselijke- of streekfa- vorieten en vele kanshebbers van buiten af. Er kan zondag in Beverwijk dan ook een spannende en aantrekkelijke wieler- middag tegemoet worden gezien. Het goud zit de man kennelijk in de vingers. Negen jaar geleden begon hij in zijn woonkamer, overdag getransfor meerd tot werkkamer, een uitzendbureau- tje. Aktie’68 heette dat bedrijfje, dat twee jaar terug een dermate aantrekkelijke ver koopprijs opleverde, dat Muller, voorlo pig, kon gaan rentenieren. Van zijn rech tenstudie aan de Vrije Universiteit kwam niet veel terecht, omdat zakelijke beslom meringen die hij deelde met broer Peter (rijk geworden via het sexblad Candy) de nodige tijd opeisten. Daarnaast gaf Muller zich volledig aan een hobby die hij met fanatieke overgave beleeft: honkbal. Zijn bedrijf trad drie jaar op als sponsor van hoofdklasser Kin- heim, een taak die nu door een andere firma is overgenomen. Muller (36 jaar) is echter nog steeds teammanager van de ploeg, die dit jaar een serieuze poging doet landskampioen Nicols te onttronen. Mul ler was en is de drijvende kracht achter het stuntwerk van deze formatie, rustend op routiniers en Amerikanen. Drie jaar geleden regelde hij een trainingskamp voor zijn team in Miami en op de televisie zag hij daar hoe Hank Aaron het fameuze record van Babe Ruth aan diggelen sloeg. Zondagmorgen mocht Muller zijn idool op Schiphol de hand drukken. Wat ging daaraan vooraf? „Ik had het idee dat Aa ron na twintig jaar honkbal wel eens op vakantie naar Europa zou kunnen gaan. Daarom heb ik hem een brief geschreven met de vraag of hij bereid was naar Neder land te komen als hij toch naar de Oude Wereld zou reizen. Dat bleek geen enkel probleem. Kijk, Aaron is een fenomeen in Amerika. Alleen vergelijkbaar met een twee uur en moeten vijftig kilometer ver- ijeo v.u. Derg unoofuwijk;, xvoo uurn (.zvlk- maar), oud-schaatser Arie Eriks (Wielin gen) en Ed de Vos (Hpendam) mogen tot de meest serieuze kanshebbers worden gere kend. BRl gersru Molen Tot de favorieten van buitenaf behoren de Haarlemmers Jan v.d. Horst, Ron Smit, Wim Koene en Peter v.d. Knoop, Jimmy Kruunenberg en Bonnie Maas uit Hoofd dorp, de Amsterdammers Ron Bessems, Peter Noy, Jan de Nijs, Jan Overweg, Peter en Louis Ruiter met Louis Westrus, i stayer Mathé Pronk uit Warmenhuizen, Dirk Groen uit St. Pancras, Peter Penne-, kamp uit Grootebroek, Sjaak Schuitema- ker uit Andijk en Ko Zomer uit Schermer horn. Er valt geen zinnige voorspelling te maken wie het zal gaan winnen, want daarvoor zijn er teveel nevenfactoren in het spel. Na een jaar onderbreking zal Kenne merland in samenwerking met het comité Omnisport op zondag 7 augustus ook weer de ronde van Heerhugowaard voor profes sionals organiseren. Ook de Middenweg is in het bestaande parcours opgenomen en daarmee verwacht men dat de koers voor de kijkers aantrekkelijker wordt om te volgen. Aan de koers van de profs in Heerhugowaard gaan wedstrijden voor amateurs en liefhebbers vooraf. Vol) zeker Unie, Zwed „gelul van d Mosk de ste Russi door Gei ra V (Gbr) (Ned) Mitto tien Lind: Lindi ry Ci Simn King (Gbr) Melv 3-6, (Vst> Hewi Krug Dürr hoH Het honkbalgebeuren in Haarlem start om half acht met het genoemde slagge- weld. Als werper treedt Sparta-coach Bill Thurston op. De vijf uitverkoren home- run-koningen mogen ieder vijftien „swings” maken. Als eerste begint Kevin Keith, daarna Hamilton Richardson, King Zschuschen, Hudson John en tenslotte ge weldenaar Hank Aaron. Even over achten moet dan het oefenduel beginnen van het Nederlandse team (versterkt met het Ame rikaanse idool). De tegenstander is een equipe van in Nederland spelende Ameri kanen, aangevuld met spelers van de Cali fornia Stags die vanmorgen in ons land zijn aangekomen. Kw Geveke Intern Transport B.V. Grasweg 35-36, Amsterdam-N. Telefoon 020 - 36 96 43 Telex 14535 (Nico naar I het be zitter Rob Muller op de kiek met de man die hij mateloos bewondert, de Amerikaanse honkbalgigant Hank Aaron. Goed voor 755 homeruns. pPJOEN kuipers Op 15 april 1974 verbeterde Aaron het record dat 39 jaar had standgehouden. Na ruim 115 meter verdween de bal boven een gigantisch reclamebord van een grote Amerikaanse bank. De slogan op dat bord: „Doe maar net of het geld is”. Dat sloeg op bankcheques maar de tekst was symbo lisch. Luister maar naar Henry Aaron, geboren in Mobile-Alabama. „Bij ons is honkbal op het hoogste niveau een zakelij ke aangelegenheid. Wat je doet is gewoon je werk. Wij spelen zo’n dikke 150 wedstrij den per seizoen. Zelf heb ik er ongeveer 3500 in totaal achter de rug. M’n homerun- record is 755. Wat ik daarvoor heb moeten doen? Naast je lichamelijke kwaliteiten moet je beschikken over veel intelligentie en een grote portie geduld. Je moet een bal kunnen laten gaan tot je de juiste krijgt. Bovendien had ik de eigenschap me in elke situatie te kunnen aanpassen”. NEW Veren! toch n.' dat va voerde compe thuisv 57.191 record Cosmo ploeg redelij per w< presta gelijk! seizoei bezoel de gel voor d er: Ba Ovei nieuw Brazil van 10 is hij c 100 ha Aztecs 't Crown programma omvat elektrische IJT palletverplaatsers. Horizontaal en vertikaal.J Orderverzamelaars, stapelaars, heftrucks, trekkers, platfofmtruCks en handpallet trucks. Elektrisch, dus schoon. Smal en wendbaar, ook in smalle gangpaden. Merck melijk 1 meer VOU ÜU11C CU «IV VVUU WTC* AUUVV Kennemerlanders Sjaak Butter, Ruud Haller, Jaap van Lieshout, Leo de Vet en Piet Slikker niet gemakelijk worden om tot winst te komen, want de concurrentie is niet alleen bijzonder groot, maar kwali tatief ook sterk. rf, - Prof. Junkerslaan 4 Amstelveen tel. 020-414055 A. Rijken Witte Veerstraat 16 Zaandijk tel. 075-83100 De totalisator keerde de volgende bedra gen uit: Oiga H: winnend: 9,20, 9,90, 9,60,2,20; plaats:, 3,20, 6,20, 2,20, 1,40. La- rens Roem: plaats: 10,40, 13,90, 3,-, 12,20; Mira: plaats: 2,60, 3,40, 2,20.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 16