Brevetten voor leden van IJRB in de vishcil J IJmond-kerken ontvangen buitenlandse christenen kust gekapseisd Katamaran voor „Uitvoering NORON-plannen vergroot kans op kerncentrale Wieringermeer Ballonwedstrijd op het strand haven- berichten agenda DAAROM KOST LUX NOG GEEN 2 CENT PER AFWAS. VAN LUX HEB JE MAAR HEEL WEINIG NODIG. STROOMGROEP STOP KERNENERGIE IN NIEUWSBRIEF: BEVERWIJK Na drankgebruik toch achter stuur Bridge competitie Velsen-Noord Wiik aan Zee Heemskerk 11 7 IJMOND 2 8 JUNI 19 7 7 DINSDAG Velsen-IJmuiden In en om Haarlem Plutoniumdiefstal Vestigingsplaatsen (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De leden van de Stroomgroep Stop Kalkar/Kerne nergie Haarlem zijn van mening dat de gewijzigde plannen voor de ruimtelijkeontwikkeling in Noord-Holland, vastgelegd in de NORON, door de provincie weleens zouden kunnen zijn ingegeven om de bouw van een kerncentrale in de Wieringermeer mogelijk te maken. Het feit dat wordt afgestapt van het plan de kop van Noord-Holland mee te laten delen in de verwachte groei, met name woningbouw, zou daar op wijzen. Zandvoort (ADVERTENTIE) Dit lepeltje bevat 4 gram Lux. Voldoende voor de avondvaat van 4 personen. KW iet de de als KW KW De Amerikaan dr. Alvin Weinberg heeft onlangs in Salzburg, op een congres waar aan tweeduizend deskundigen deelnamen, gezegd dat over de hele wereld vijfduizend kweekreactoren moeten komen elk met een vermogen veertig maal zo groot als de kerncentrale van Borssele die 477 Mega watt is. Vastgesteld werd dat de kans op één ongeval per vier jaar als reëel moet worden beschouwd. Ir. De Nijs van de Nederlandse delegatie klaagde tijdens de conferentie over het lakse overheidsbe leid, waardoor belangrijke orders ons land voorbij zijn gegaan. De leden van de Stroomgroep vinden dat wordt gegoo De werkgroep heeft een voorlopig pro gramma opgesteld dat zaterdagavond be gint met een viering bij de Kritische Ge meente, gevolgd door een kerkdienst in IJmuiden op zondagochtend, ’s Middags heeft dan een ontmoeting plaats met enke le gemeenteleden. Op maandag wordt de oriëntatie in de IJmond voortgezet met een gesprek met pastores en een ontmoeting met allerlei kerkelijke en niet-kerkelijke commissies en groepen in de regio. Deze samenkomst wordt gehouden onder het motto „Wat is gezonden zijn?”. Tenslotte worden de buitenlanders op dinsdag rondgeleid op het industriecom plex van Hoogovens waarna met afgevaar digden van de Stichting Evangelie en In dustrie IJmond een gesprek plaatsheeft over het onderwerp „Kerk-zijn in de we reld van het bedrijf”. Het bezoek aan de IJmond heeft plaats in het kader van het oecumenisch project „Zending in Nederland”. In dat beraad gaat het om een breed proces van bezin ning en zelfkritiek van de kerken. De doel stelling van dit beraad wordt in vragende vorm als volgt samengevat: „Hoe leren wij de bevrijdende kracht van Jezus van Na zareth beter dan tot nu toe delen met onze medemensen in onze eigen samenleving?”. De buitenlandse christenen die de IJmond in oktober bezoeken, zijn afkomstig uit Uruguay, Singapore, Zweden, Botswana, Cuba, Porto Rico, Sri Lanka en Costa IJMOND. Een aantal buitenlandse kerkelijke vertegenwoordigers brengt van zaterdag 1 tot dinsdag 4 oktober een bezoek aan de Umond. De ontvangst wordt voorbereid door een werkgroep sa mengesteld uit vertegenwoordigers van de Raad van Kerken-Zuid, de Raad van Kerken-Noord, de Kritische Gemeente U- mond en de Stichting Evangelie en Indus trie Umond. Contactpersoon en coördina tor van de werkgroep is Roel Pomp, in- dustriepredikant te Heemskerk. Een tweede geval van rijden onder in vloed deed zich maandagavond voor op de Noostraat. Een 23-jarige IJmuidenaar was met een flinke borrel op toch achter het stuur gekropen. Na het stopteken van de Velsense politie wees een bloedproef uit dat hij zwaar in de fout zat. De in 1973 in gebruik genomen kernenergiecentrale van PZEM in Borssele die een capaciteit heeft van 477 megawatt. Om het energievraagstuk in de wereld te kunnen oplossen zouden er vijfduizend centrales met een vermogen van veertig maal die van Borssele nodig zijn. Rica. Onder hen zijn mannen en vrouwen, roomskatholieken en protestanten. Zoals uit het programma blijkt zal niet alleen aandacht worden geschonken aan de gewone gemeenten en parochies, maar ook kennis worden gemaakt met bijzonder kerkewerk en met experimenten. Ook wordt gestreefd naar ontmoetingen met dissidente en kritische christenen en bui tenkerkelijken. lijke veranderingen in een bloemsoort ver oorzaakten. De Stroomgroep constateert ten slotte dat een betrekkelijk gering aan tal mensen het lot van deze wereld bepaalt en dat het afhangt van de mate waarin een bevolking zich gaat verzetten tegen de beslissingen die over haar hoofd heen wor den genomen of deze technokratische ont wikkeling doorgaat VELSEN. Op de hoek Breelstraat- Industriestraat knalden maandagavond twee personenauto’s op elkaar door een beoordelingsfout van een 45-jarige auto mobilist uit IJmuiden. Een bloedproef wees een voor automobilisten ontoelaat baar alcoholpromillage aan. Beide auto’s kregen schade. Geen van de bestuurders had letsel. sen izie ilo, (Van een medewerker) SANTPOORT. De zomercompetitie bridge van „De Kennemers” werd met de eerste wedstrijd van de tweede serie voortgezet. De drie lijnen spelen door elkaar en daardoor kunnen er verrassen de uitslagen uit de bus komen. Soomers- Bode slaagde er nu in, wat vanzelfspre kend toch een uitstekende prestatie is, op de bovenste plaats in de A lijn te finishen (66.20 procent). Van Thiel-Edeling werd tweede (61.11). Van Amerongen-Moorse laar was in de B-lijn de sterkste (55.09) op de voet gevolgd door Edeling-Bonder (54.63) De familie Koster (58.33) hield in ds C lijn de rest van de deelnemers achter zich: in deze afdeling staat Kauffman Heere tweede (57.31). Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg. Dins dag alle leeftijden 19-21.30 uur, woensdag 14.30- 17.30 uur. ers 25, 12- on- •rld IJMUIDEN. Twee inwoners van Aer- denhout brachten gistermiddag de rijks politie te water in staat van alarm toen zij met hun katamaran ter hoogte van Zand voort kapseisden. Een tweede jacht dat te hulp schoot ging eveneens om bij pogin gen de katamaran recht te trekken. 00- -53, ein 70- )de izie as- n d ir ■1 f- n ■s X :n ig le n. ig e- >n cheld met cijfers en prognoses om het publiek duidelijk te maken hoe noodzake lijk een energietoename is voor de werkge legenheid en welvaart, maar dat daar nog niet veel is te merken en dat de winsten van de ondernemingen belangrijker zijn dan de belangen van de werkende massa. Alleen bestond er terughoudendheid tij dens het congres ten aanzien van het op bergen van radioactief afval en het gevaar van plutoniumdiefstal waarmee kernbom men vervaardigd zouden kunnen worden. De veiligheid van de kerncentrales zelf werd nauwelijks in twijfel getrokken, met uitzondering dan van een Japanse profes sor die duidelijk maakte dat zelfs kleine hoeveelheden radioactieve straling al erfe- IJMUIDEN. Tijdens de zwemexa- mens voor diploma’s en brevetten van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen, die de IJmui- der Reddings Brigade vrijdag in het Vel- serbad heeft gehouden, zijn de volgende leden geslaagd: Voor brevet 3, meisjes: Tonnie Bal, Karin van Rixel, Wilma Havertong, Monique Rit sen, Brenda Fiolet, Ellen Snoek, Daniëlla van Rijswijk, Christina Taat Jongens:. Richard Deen, Bennie Honing, Steven v. Koningsbruggen, John Havertong, Teren ce Crawford, Henk Heilig, Dennie Jan maat. Voor brevet 6 slaagde Rudie Snoek, en voor KNBRD diploma A (gevorderd redder) slaagden Rik Braam, Jan Lang kamp en André Retrot. De eerstvolgende examens zijn die voor de strandwachtbrevetten en diploma’s en in augustus start men weer met de nieuwe opleidingen in het Velserbad. BIOSCOPEN City, dinsdag en woensdag 20 u. „Reis naar het Middelpunt der Aarde” TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Ge opend dagelijks van 11-12 en 14-17 uur. Pieter Vermeulen Museum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, dagelijks van 9.30- 12.00 en 14.00 -16.30 uur. Stadhuis, Bezichtiging op werkdagen tussen 10 en 12 uur. Huis ter Hage, Lod. van Deijsellaan, Driehuis. Expositie van „Karakterpoppen" van mevr. Bet ty Rabenort en schilderijen, gouaches en teke ningen van Pieter ’t Hart en zijn 10 leerlingen. Geopend van 9 tot 21 uur. Wereldwinkel, Bloemstraat IJmuiden. Ten toonstelling „101 jaar Noordzeekanaal en ver der?. Dagelijks geopend van 9 tot 22 uur. Ruïne van Brederode. Velserendlaan Sant poort. Tentoonstelling „De 18 Heeren van Bre derode”, geopend dinsdag van 9.30-12 en 13-17.15 uur. Museum Beeckestijn. Rijksweg Velsen. Ten toonstelling „Buitenplaatsen in Velsen”. Ge opend van 10-12 en 14-17 uur. Maandags ge sloten. Oude Raadhuis Velsen. Expositie van de Srcheologische Werkgroep Velsen. Geopend van 13- 17 uur. Pieter Vermeulen Museum. Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen; Expositie van Dirk de Herder over de geschiedenis van IJmuiden en de betrekking hiermede met de havens en de zee. Geopend van 9.30-12.00 en 14.30-16.30 uur. Tuin Beeckestijn. Rijksweg Velsen. Tentoon stelling van staalplastieken van Erik Lan Spron- sen in de tuin en van grafisch werk van Robert de Vries in het Noordelijke Koetshuis van Beec kestijn. Openingstijden Koetshuis van 10-12 en 14- 17 uur. meepraten over de vestigingsplaatsen, niet of al dan niet tot uitbreiding van het aantal kernenergiecentrales in ons land moet worden overgegaan. De Stroomgroep staat daarom achter de eis van Milieu Defensie die in een brief aan minister Lubbers is kenbaar gemaakt met de in houd: start een volksreferendum met als thema „Willen we wel kernenergie?” en stop de inspraakprocedure over vesti gingsplaatsen voor nieuwe centrales. De groep Stop Kalkar/Kernenergie vraagt of het wel noodzakelijk is kerncentrales te bouwen, of er zoveel energie moet worden gebruikt en in de toekomst steeds meer. Ook de verspilling door overbodige pro- duktie en slechte isolatie wordt aan de kaak gesteld. Mo* handea Een beleid dat de bevolking nog meer concentreert in de randstad en het stimule ren van werk- en woongelegenheid rond het Noordzeekanaalgebied, Schiphol en Hilversum zou volgens de aktiegroep de kans op de bouw van een kerncentrale vergroten. Binnen een straal van twintig kilometer rond het vestigingspunt in de Wieringermeer is het immers zo dun be volkt, dat geen bezwaar tegen de bouw gemaakt zou kunnen worden. De Stroom groep spreekt zich tegelijk uit voor stads vernieuwing en dorpsvernieuwing, waar door grote woongebieden zoals nu worden voorgesteld niet nodig zouden zijn. In de nieuwsbrief waarin dit naar voren wordt gebracht klaagt het bestuur verder over de praktische bezwaren voor Haar lemmers om naar de voorlichtingsavon den te gaan die in Utrecht, Hoorn, Gronin gen, Lelystad, Rotterdam, Goes, Eindho ven en Emmeloord worden gehouden. Dit gebeurt in het kader van het Aanvullend Structuurschema Elektriciteits Voor ziening (ASEV). Tevens wordt daarmee een inspraakprocedure in gang gezet. Er wordt op gewezen dat ook de inspraak van Haarlemmers toch belangrijk is, omdat zelfs bij een ongeluk met een centrale op de Maasvlakte zij daar ook gevolgen van kunnen ondervinden. Met nadruk wordt in de nieuwsbrief gesteld dat de inspraak zich beperkt tot Opdnbare bibliotheek, de Zwaanstraat 4a. Woe. volwassenen 14.30-17.30 en 19-21 uur. Voorgesteld is elektriciteit op kleinere schaal te produceren. Daardoor zou afval water beter benut en de milieuschade aan zienlijk beperkt kunnen worden. Met na me wordt gewezen op de ontwikkeling van alternatieve energiewinning waarbij van zonnewarmte zon, wind- en waterkracht gebruik wordt gemaakt. Verder wordt de vraag gesteld of het wenselijk is kerncen trales te bouwen gezien de grote proble men van opslag radioactief afval, het ge vaar van verspreiding van atoomwapens, sabotage en de kans op ongelukken die levensgroot aanwezig is. Over deze zaken moet gediscussieerd worden volgens de aktiegroep, niet over de plaats waar de kernenergiecentrales zullen komen te staan. Een Zweeds jacht bracht de onfortuinlij ke zeezeüers tenslotte in IJmuiden aan de wal. De Aerdenhouters geraakten in moei lijkheden toen de (zuidwesten) wind in de namiddag plotseling aanwakkerde. Beide vaartuigen konden later op de dag zonder noemenswaardige averij worden ge borgen. Uitslagen (in punten). A-lijn: Edeling- Van Thiel 132, familie Kosters 126. Van Amerongen-Moorselaar 119. Fortgens-Huyg 113. Anten-Van Kesteren 105, Meed-Muller 106, Barzilay-Wijdra 104, Barzilay-Youdsma 102, Weimar-Peil 100, Sprang-De Vries 72. B lijn: familie Hor- beek 81, Porck-Van der Veen 76, Krom- Berkhout 76, Muller-Van Amerongen 75, Warsman-partner 74, Koningstein-Drup- steen 71, Jongkind-Poecke 66, Vonk- Smakman 66, Van der Vlugt-Tobias 63. C lijn: Soomefs-Bode 143, Edeling-Bonder 118, Kauffman-Heere 113, Kleve-Jers 111, familie Brouwers 106, Fetzar-Meulen- kamp 104, Wijers-Arpad 100, Wajon-Van Gameren 99, Van der Kuyl-Kulman 99, familie Barnhorn 87. Standen (in procenten). A-lijn: Soomers- Bode 66, Van Thiel-Edeling 61, familie Horbeek 56, Huyg-Knippen 52, Andela- Fortgens 52, Kleve-Wijers 51, Mareman- Flentrop 51, Andela-Porck 50, Need-Mul- ler 49, Barzilay-Wijers 48. B lijn: Van Amerongen-Moorselaar 55, Edeling-Bon der 54, Kroone-Berkhout 52, Muller-Ande- la 52, Koningstein-Segboer 49, Anten-van Kesteren 49, Weimar-Peil 45, Wajon-Van Gameren 45. familie Vreeswijk 45, Van der Vlugt-Tobias 43, Sprang-De Vries 33. C lijn: familie Koster 58, Kaufmann-Hee- re 52, Kesting-Porck 50, familie Brouwers 49, Barzilay-Woudema 47, Fetzer-Meulen- kamp 48, Wijers-Arpad 46, -Smakman 45, Van der Vlugt-Kulman 45, Jongkihd- Poecke 45, familie Barnhorn 40, familie Hellewas 40, Persyn-De Vries 40, familie Beeksma 40. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Dinsdag 19 en 21.15 uur „Cannonball”, dinsdag 19.30 uur „Van twaalf tot drie”. Luxor Theater, Breestraat. Dinsdag 20 uur „A star is born”. DIVERSEN Sportfondsenbad, Kuikensweg. Buitenbad ge opend van 10-20 uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat. Woe. vol wassenen 10-12.30 uur, 14-17.30 en 19-21 uur. Speel-o-theek Leentje Beer met vakantie. Jeugd 14-17.30 uur, Kingsford Smithstraat 110a. Jeugd 16.30-17.30 uur. De Schans, De Schans. Vergadering projekt- groep Munnikenweg e.o., aanvang 19.30 uur Alarmnummers: politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. BIOSCOPEN Cinema Marquêtte, Ruysdaelstraat Dinsdag 20 uur „The man with the golden gun”. DIVERSEN Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Woe. bui tenbad geopend van 7-20 uur. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Woe. geopend van 13-16.30 uur Openbare bibliotheek, Kerkweg. Woe. volwas senen 14-17.30 uur en 19-21 uur. Jeugd 14.3Ó-17 uur. Beneluxlaan; di. volwassenen en jeugd 19-21 uur. Woe. volwassenen 14-17.30 en 19-21 uur. Jeugd 14-17.30 uur. Burg. Nielenplein, Toer-In Heemskerk, 14 uur kindercircus Pagetti en Smakkeroni Alarmnummers: politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. MUZIEK Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23). Dag. 12.30-13 u. tevens di. 19-20 u.: Beiaardbespehngen door B. Winsemius, 20 u. Orgelconcert door stadsorganist Albert de Klerk BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat) 15.30 en 20 u.f „Once upon a time in the west”, 14 j., woe. 13.30 u.: „Tiko en de haai”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „In Tirol gaat de ontucht nooit verloren”, 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.30 u.: „The Enfor-, eer”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14 en 20 u.: „Een brug te ver”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „De rose panter slaat weer toe”, a.s. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.: „Sex O’Clock USA”, 18 j., woe. 14. u.: „Robin Hood”, aJ. Cinema Quirinus Internationaal (Lange Veerstr.) 14, 15.15, 19, 20.15 en 21.30 u.: „Even doorsmeren”, 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62) Bo venzaal: T/m 28 augustus expositie samenge steld uit het eigen bezit van het museum op net gebied van hedendaagse kunst. Nieuwe Zaal t.m. 30 november: keuze uit eigen bezit van het mu seum van moderne kunst Regentenzaal: Kleine expositie antiek naaigerei daterend vanaf de 17e eeuw t.m. de Napoleontische tijd t.m.3 septem ber. Permanente tentoonstelling. Werk van Frans Hals en andere schilders; uit de Haarlemse School van de 16e tm. 20ste eeuw. Zilver, glas, meubelen, munten, boeken, stijlkamers, poppen huis en oude apotheek. Tevens tegelcoUectie van Dingeman Korf uit Heemstede. Geopend: dag. 10-17 u., zond. 13-17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16). Permanente tentoonstelling schilderijen uit de 19e en 20ste eeuw en tekeningen uit Hollandse, Italiaanse en Franse School, fossielen mineralen en kristallen, historische natuurkundige instrumenten. Geo pend di. tm. za. 10-17 u. le zondag van de maand 13-17 u. Vishal, (Gr. Markt) Expositie shadow case productions van Zoltin Peeter. Geopend: dag 10- 17 u. zon. 13-17 u. Vm 23 juli Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121). Eigentijdse schilderijen, grafiek, wandkle den, kleinplastieken enz. kunnen worden ge leend met kooptegoed. Expositiekeldertje: gedu rende de maand juni keramiek van Rie de Boer, le verdieping: gedurende de maand juni exposi tie uit eigen collectie van SBK Geopend: di. tm. vrij. 13-17 u. za. 11-17 u. ook do.avond 20-22 u. Preekstoel (ingang Gasthuispoort to. Kleine Houtstr.93). Collectie religieuze goederen. Ge opend di., do. en za. 10-12 en 14-16.30 u. Cruquiusmuseum, (Aan de Ringvaart bij Heemstede). Maquettes van de waterstanden en waterbeheer Nederland, stoomgemaal enz. Geo pend: dag. 10-18 u. Aanmelden bij het Theehuis, tel. 023-286946. De Stal van de Stadskweektuin. (Kleverlaan 9). Tentoonstelling oude gereedschappen, curio sa, foto's en archiefmateriaal Lv.m. hët 75-jarige bestaan der Haarlemse Dienst van Hout en Plantsoenen en Begraafplaatsen. T.m. 29 sept. beeldententoonstelling in de tuin. Geopend dag. 10-12 u. en 13-16 u. „De Ark” (Nieuw Heiligland 37). Expositie werk in kleurpotlood en gouaches van Vok Keys- per. Geopend: dag. 17-02 u. zon. vanaf 14 u. Vm 4 juli Galerie Zijlstraat, (Zijlstraat 31) Expositie plastieken van Huub van Lith, litho’s van Peter Vos en aquarellen van Cor Hak. Geopend: ma. Vm za. 12.30-17 u. woe. ook 20-21.30 en zon. 14.30- 17 u. Vm 9 juli Gebouw Noord-Holland, (J.J. Hamelinkstraat 4-6). Expositie etsen en wandkleden van Andrea Groen. Geopend ma. Vm vrij. 9-17 u. Vm 12 juli. Galerie Loa, (Lange Raamstraat 6). Expositie „Heavy as a bird” van Sef Peeters. Geopend: do., vrij, en za. 14-18 u. t.m. 2 juli. Het Huis in de Duinen (Herman Heyermans- weg 1, Zandvoort). Gedurende de maand juni expositie werk van Roelf Jan Wentholt, Luuk Wilmerlng en Wiard Vasen. Geopend: dag. 9-17 u. Galerie Eijlders (Haltestraat 75-77, Zand voort). Expositie landschapsschilderijen in ma- gisch-realistische stijl van Hans Deuss. Geo pend: dag.beh. di. 10-18 u t.m. 2 juli. Casino, (Badhuisplein, Zandvoort). Europese roulette en Black Jack. Geopend dag. 14-02 u. Dolfirama, (Hotel Bouwes Palace, Zandvoort). voorstellingen dag. 10.30, 12, 14 en 16 u. Avond voorstelling di., vrijen za. 21 u. Bowling Centrum, (Burg. Van Fenemaplein, Zandvoort). Geopend dag. 16-01 u. zon. en ma. 14- 01 u. Midgetgolf en Verkeerstuin, (Vondellaan 44, Zandvoort). Geopend dag. 10-22 u. Cultureel Centrum, (Gasthuisplein 9b, Zand voort) Dag. 14-17 u: Bezichtiging van o.a. am bachtelijke zilversmid. Expositie schilderijen en tekeningen „Van oud naar nieuw”, geopend dag. 14-17 u Vm 10 juli. IJMUIDEN. Op het IJmuider strand wordt zaterdagmiddag een grootse ballon wedstrijd gehouden voor de kinderen. De wedstrijd wordt georganiseerd door de IJmuider Strandvereniging in samenwer king met de VW Velsen-IJmuiden, de strandexploitanten en de gemeente. De deelname aan de wedstrijd is gratis en de uitreiking van de ballonnen heeft om drie uur plaats bij de „Zeeloods”. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033 Ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750. Sociaal Advies Bureau, spreekuren woensdag Wit-Gele Kruis, Zeeweg 20, 9-10 uur, Bureau Petrakerk, Spaamestraat 8, 11-12 uur. Openbare bibliotheek. Plein 1945, woensdag 14.30- 17.30 en 19-21.30 uur. Bibliotheek Zeewijkplein, woensdag 14.30- 1)7.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg. Woensdag van 14.30-17.30 uur. Velserbad: dinsdag vrij zwemmen 20-21 DO u, woensdag vrij zwemmen van 6.45-8 uur, 13.30- 14.30, 14.45-15.45 en 21.30-22.30 uur, 7-7.30 uur zwemles volwassenen 9.40-10.45 u vrij zwemmen dames, 10.50-11.20 uur zwemles dames B. Instructiebad: Zeewijk: woensdag moeder en kind 9.45-10.30 uur. Sociëteit Asterix, geopend woensdagavond vanaf 20 uur. Dienstencentrum Zee- en Duinwljk, Zeewijk plein 260, Woensdag 10-12 uur creatief bezig zijn. 14.30- 16.30 uur dansen: Oude, moderne en volks dansen. Stichting Dienstverlening Bejaarden: cen traal bureau Abelenstraat 1, IJmuiden. van 9-10 uur. Tel. 12464 en 18445 Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurig zieken, Velserduinweg 52, IJmuidn, ma. te.m. vrij. 9-10 u Tel. 02550-11830 en 22169. Openluchtbad „De Heerenduinen”, geopend tot 20.30 uur. Dinsdag tot 20.30 uur. Woensdag van 10-20.30 uur. 29 14.700,-; KW 51 88 ƒ15.600,-; KW 113 KW 145 24.100,-; KW 152 KW 173 ƒ19.400,-; KW 175 KW 185 ƒ19.100,-; KW 189 KW 194 ƒ16.300,-; KW 214 KW 221 ƒ15.500,-; KW 256 14.800,-; UK 1 15.500,-; IJM 30 21.700,- UM 44 ƒ23.100,-; IJM 115 ƒ30.900; IJM 154 12.600,-; uit Denemarken: RI 339 13.300,-. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de maandagmarkt werd aangevoerd: 10.170 kg tong; 185 kg tarbot griet, 1266 kg kabeljauw; 25 kg schelvis; 705 kg wijting; 1902 kg schol; 107 kg schar; 245 kg makreel; 66 kg varia. Prijzen in guldens per 1 kg: grote tong 15,39-14,86; middeltong 12,72-12,19; klein middel tong 13,09-12,00; tong een 12,87-12; tong twee 10,65-10,01; tarbot 11,99-10,50; zalm 14,77. Per 40 kg: tarbot 327-144, griet 270-120, kabeljauw een 150-90, kabeljauw twee 130-110, kabeljauw drie 124-102, ka beljauw vier 112-88, kabeljauw vijf 88- 40, schelvis een twee 144-108, schelvis drie 122-80, schol een 100-80, schol twee 104-82, schol drie 75-57, schol vier 65^44, wijting drie 77-52, makreel twee 51-21,60, makreel drie 29,60-23, schar 38-24, tong schar 169-88, mul 192-162, rode poon 76- 77, haai 104. Er werden de volgende besommingen gemaakt: HD 24 27.900,-; KW 27 23.700,- KW 11 17.700,s KW 4 14.600,-; KW 24 ƒ15.800,-; 14.200,-; ƒ14.100,-; 14.300,-; ƒ20.200,-; ƒ19.100,-; ƒ16.400,-; Maandag aangekomen: Parkesgate, Ro chester, IJmuiden; Pamir, Great Yar mouth; Seaway Silur, Stavanger; Gerna Lord, Sinoe; Lapponia, Turku; Neptunus, Dundee, IJmuiden; Atlas 2, Cont. Plat, IJmuiden; Jupiter, Bergen; Hanni, Rotter dam; C.V. Staghound, Norfolk; Betagas, Immingham, IJmuiden; Othonia, R’dam, IJmuiden. Maandag vertrokken: Kenrix, Kings- lynn, IJmuiden; Brinda, Grangemouth, IJ muiden; Titan Service, Cont. Plat, IJmui den; Cobres, Harwich, Velsen; Balticborg, Delfzijl; Thara, Seven Islands, IJmuiden; Capella, Antwerpen; Ostemaat, Duinker ken; Pamir, Great Yarmouth; Caribia Ex press, Antwerpen; Subro Victor, Coches- ter, Zaandam; Saturnus, Dundee; John Wulf, Karlshamn, Velsen; Atlas 2, Cont. Plat, IJmuiden; Else Beth, Rotterdam; Parkesgate, Grangemouth, IJmuiden; T S 42 Tough, Cont. Plat; Eva Tholstrup, Ar- klow, IJmuiden; Trier, Hamburg; Astakos, Gibraltar; Finnanger, R’dam, Jupiter, Bergen. Dinsdag aangekomen: Bartenstein, Ant werpen; Juan Carlos Toro, Antwerpen; Bison, Gr. Yarmouth, IJmuiden. Dinsdag vertrokken: Beckumersand, Shoreham; Don Ricardo, Tofskan; Messi- niaki Idea, Noordzee v/o; Viscount, R’dam; Mubarak, Noordzee; Gillian Everard, Swansea, IJmuiden.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7