Nauwe samenwerking met drankenhandel Deudekom Installatie op 18 juli Lakens-Liguster verenigen zich Wijnhandel Jager Gerlings zet activiteiten voort in IJmuiden Geestelijk verzorgers hebben recht op uitkeringen Alissa’s nieuwste stunt: aan de rol met James Hunt! nieuwe veilingen beverwijk Motorrijder tegen auto DAAROM KOST LUX NOG GEEN 2 CENT PER AFWAS. OPEN HUIS VAN LUX HEB JE MAAR HEEL WEINIG NODIG. I Kassawagen in de struiken X n 1977 DONDERDAG 30 JUNI CENTRALE RAAD VAN BEROEP: IJMOND Over zijn ex-vrouw Susy, nu getrouwd met Richard Burton. Over romantiek en jaloezie in de race-wereld. Over Niki Lauda en de risico’s van het vak. James Hunt tijdens het diner: ’Ik heb de hele dag al naar je benen gekeken’. Lees deze week Nieuwe Revu. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Morgen verhuist hofleverancier W. Jager Gerlings N.V., die in 1820 door J. H. En schedé werd opgericht en be schouwd wordt als Haarlems oud ste wijnhandel, naar IJmuiden. Om te kunnen blijven voortbe staan moet het bedrijf efficiënter worden opgezet en is parkeer ruimte voor de vrachtwagens no dig. De panden Spaarne 84-92 die onder Monumentenzorg vallen, bieden daartoe geen mogelijk heid, zodat naar andere bedrijfs ruimte moest worden uitgekeken. Nieuwbouw in de Waarderpolder is volgens directeur L. Wouter- lood, die zes jaar op het Spaarne werkt en met weemoed afscheid neemt van Haarlem, geen haalba re kaart. De investering, die daar voor nodig is, kan nooit worden terugverdiend. 1 Wat is er fijner dan gestreeld te worden door één van de meest begeerlijke mannen van ons halfrond, oftewel wereldkampioen Formule I: James Hunt? Maar eerst hadden Nieuwe Revu’s starreporter Alissa en ’Don Juan’ Hunt al heel wat afgepraat, in zijn fraaie villa in Marbella. ’n Eersteklas formule Hiéér afwassen per fles De wijnhandel Jager Gerlings is gevestigd in de panden Spaarne 84-92 (rechts op de foto). Morgen zal het bedrijf naar IJmuü verhuizen, waar meer parkeerruimte is en efficiënter gewerkt kan worden. Hoewel Jager Gerlings van oorsprong i Dit lepeltje bevat 4 gram Lux. Voldoende voor de avondvaat van 4 personen. j (Van een medewerker) BEVERWIJK. De noteringen waren woensdag als volgt: Jager Gerlings, dochteronderneming van ÜTO Mij v/h Vlek Co B.V. in Schiedam, gaat nu samenwerken met Deudekoms Drankenhandel B.V. in de Bloemen: anjers 10-45, trosanjers 140- 245, anemoon 110, calla 160, chrysanten 240, per stuk 65, duizendschoon 155, ere- mures 78, freesia 20-45, gerbera 60, gladi ool 34, iris 18-42, engelse iris 15-31, ixia 45- 75, lelie 20-55, liatris 48, margriet 115, roos 40-70, babyroos 15-35, world supreme 185. Groenten: aardbeien 400-650, andijvie 20-38, bloemkool 75-200, bospeen 85-155, komkommer 22-53, kroten 65-85, peulen 650-1000, postelein 65-150, prei 150-230, ra barber 35-75, radijs 65-83, rode kool 140- 160, snijbonen 450-650, sperziebonen 550- 730, sla 10-35, spitskool 35-60, tuinbonen 95-115, waspeen 150-230. Deze week valt overigens de beslissing over de installatie van burgemeester Ree horst. Naar wordt aangenomen, zal dit op maandag 18 juli gebeuren tijdens een extra raadszitting in het stadhuis. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De Haarlemse wethou ders zijn gisteravond op bezoek geweest bij de nieuwe burgemeester. De bijeen komst had plaats in de woning van burge meester Reehorst in Driehuis. „Het was een bijzonder plezierige eerste kennisma king”, zegt wethouder Thuis over het in formele bezoek waarbij algemene gege vens werden uitgewisseld. Ook gemeentesecretaris Meijsing en de echtgenotes van de wethouders waren naar Driehuis gekomen. Loco-burgemees- ter Voskuilen kon wegens vakantie niet van de partij zijn. WIJK AAN ZEE. Op vrijdag 1 juli van 19-22 uur en zaterdag 2 juli van 13-17 uur houdt de K.N.Z.H.R.M. open huis in het boothuis aan de Verlengde Voorstraat in Wijk aan Zee. Belangstellenden zijn van harte welkom. Herculesstraat in IJmuiden. Daar is vol doende parkeerruimte voor de vrachtwa gens en de dozen en kratten met drank kunnen met heftrucks worden uitgeladen en naar binnengereden' In Haarlem ge beurde dat nog met de hand en steekwa- gens. Een onhoudbare situatie, ook al om dat verschillende leveranciers de eis zijn gaan stellen dat de vrachten snel per palet worden uitgeladen. Een voorwaarde waaraan aan het Spaarne niet kon wor den voldaan. Bovendien moesten de vrachtwagens hier vaak dubbel parkeren, waarmee bekeuringen werden geriskeerd. De eigen werknemers maakten tegen de verouderde werkwijze overigens nauwe lijks bezwaren. (Van onze stadsredactie) BLOEMENDAAL. De gebruikers van de campings De Lakens en Liguster in de Kennemerduinen hebben een vereniging opgericht, die namens de kampeerders ac tie gaat voeren voor handhaving van de recreatiemogelijkheden en verbetering van de bestaande accommodatie. Het be stuur van de stichting Kennemerduinen heeft besloten camping Liguster op te hef fen. De kampeerders zijn hier falikant tegen. Middels de vereniging willen zij zich sterk maken om zoveel mogelijk aantas ting van hun vrije-tijdsbesteding tegen te gaan. Camping De Lakens wordt opge knapt. De plannen worden uitgewerkt in nauw overleg met de kampeerders, heeft het bestuur vorig jaar beloofd. De vereni ging wil ook strijden voor redelijk tarieven voor het gebruik van de campings. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Door onbekende oor zaak is woensdagmorgen om half zes op de rijksweg 9 een kassawagen van een kermisexploitant uit Roermond los ge raakt van het trekkende voertuig. De aan hanger schoot in de struiken en werd vrij wel geheel vernield. rceuii Mier LinA-u j (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Een twintigjarige mo torrijder uit Heemskerk moest woensdag- (ADVERTENTIE) UTRECHT/VELSEN (ANP). De Cen trale Raad van Beroep vindt, dat geestelijk verzorgers in dienst van bijvoorbeeld ziekenhuizen en bejaardenoorden gelden als werknemers, die verzekeringsplichtig zijn en hun recht kunnen laten gelden op onder andere ziekte- en werkloosheidsuit keringen. De Centrale Raad bepaalt dit in een uitspraak, die een eerder vonnis van de Raad van Beroep in Haarlem bekrach tigt. Tegen dit vonnis was de bedrijfsvere niging voor gezondheid, geestelijke en maatschappelijke belangen in beroep ge gaan. Volgens de bedrijfsvereniging kan bij een dienstverband tussen een geestelijk verzorgen en het instituut waarvoor hij werkt, geen sprake zijn van een normale gezagsverhouding tussen werknemer en werkgever, omdat het werk van de geeste lijk verzorger voor het belangrijkste deel wordt bepaald door het gezag van God. Drie geestelijk verzorgers uit het Zee- weg-Ziekenhuis in IJmuiden legden de kwestie voor aan de Raad van Beroep en zijn uiteindelijk door de Centrale Raad, het hoogste rechtscollege voor geschillen over de uitvoering van sociale verzeke ringswetten, in het gelijk gesteld. In een zelfde zaak van een geestelijk verzorgster uit Leeuwarden deed de Centrale Raad een gelijkluidende uitspraak. Tijdens de behandeling van de beroeps zaak betoogde de heer J.C. Sanders na- Kampeerders De burgemeester Aanvoer: andijvie 35.000 kilo, sla 180.000 stuks, spinazie 20.000- kilo, bos peen 40.000 bos, prei 15.000 kilo. De heer Wouterlood verduidelijkte dat doelmatiger werken gewoon noodzakelijk is geworden. Om de stijgende kosten de baas te kunnen blijven moet meer omzet worden gemaakt. Hij prijst zich gelukkig dat de acht medewerkers mee naar IJmui den kunnen, waardoor geen ontslagen no dig zijn. De samenwerking met Deudekom gebeurt op basis van een gentlemen’s agreement, geen fusie dus, waarbij geza menlijk de beschikbare accommodatie ge bruikt wordt. Hetgeen uit de aard der zaak kostenbesparend werkt. De panden aan het Spaarne zijn eigendom, een nieuwe gegadigde heeft zich nog niet gemeld. avond tegen kwart voor twaalf naar het St. Jozef ziekenhuis worden gebracht nadat hij op de Laan van Assumburg tegen een auto aan was' gereden. De auto, bestuurd door een 22-jarige Heemskerker, wilde, rijdende op de Laan van Assumburg linksaf de Corn. Geelvinckstraat inslaan. Hij werd daarbij ingehaald door de motor rijder. mens de bedrijfsvereniging voor gezond heid, geestelijke en maatschappelijke be langen, dat het karakter van het geestelijk ambt iets knabbelt van het gezag van de werkgever. Volgens hem geeft de wet ook aan, dat mensen die overwegend god§-j dienstig werk verrichten, niet onder een normale arbeidsovereenkomst kunnen vallen. En een bedrijfsvereniging kan niet handelen in strijd met de bedoelingen van de wetgever, zo zei de heer Sanders. Hij erkende wel, dat het werk van geestelijk - verzorgers steeds meer weg heeft van maatschappelijke dienstverlening en toon de zich dan ook bereid mee te denken over nieuwe ontwikkelingen, die uiteindelijk moeten resulteren in wetswijzigingen. Pleitster mr. S. Boekman uit Haarlem bestreed namens de drie geestelijk verzor gers van het Zeeweg-Ziekenhuis, dat de wet belemmeringen opwerpt om een ar beidsovereenkomst te sluiten als het gaat om een geestelijk of godsdienstig ambt buiten de kerkgemeenschap. Zij pleitte dan ook voor een rectificatie op de vér- keerde interpretatie van de wet, in plaats van een wetswijziging. een wijnhandel was, wordt nu ook in bier, frisdrank en gedistilleerd gegrossierd. Vanuit Haarlem werden voornamelijk de horecabedrijven in Kennemerland be voorraad. In de winkel kon ook de particu lier terecht om een enkele fles te kopen, wat nu tot het verleden behoort. In 1970 werden de panden aan het Spaarne nog volledig verbouwd, een wijnproeflokaal in gebruik genomen en de pakhuizen in de Gravinnesteeg omgebouwd tot sherrybar „De Gravin”. Het predicaat „hofleveran cier” dateert van 1893. De naam Jager Gerlings werd in 1925 aan de zaak gege ven. Het bedrijf levert niet meer aan de detailhandel, omdat deze winkels zijn aan gesloten bij inkoopcombinaties, waarte gen Jager Gerlings, die ook meer exclu sieve dranken levert, niet kan concur reren. Volgens de heer Wouterlood, die in Den Haag woont en eerder vijfentwintig jaar in Schiedam in dezelfde branche heeft ge werkt, heerst er bij dit Haarlemse bedrijf een bijzonder prettige sfeer. Hij hoopt dat dat ook in IJmuiden het geval zal zijn. Wel maakt hij zich zorgen over de toenemende problemen, waarmee het bedrijfsleven en met name de handel wordt geconfron teerd, waardoor regelmatige aanpassing nodig is. Het vertrek naar IJmuiden is daar een duidelijk voorbeeld van. De klan ten zullen van de verhuizing overigens weinig merken, alleen worden hun bestel- lingen nu vanuit IJmuiden geleverd. (ADVERTENTIE) LUX Van rechts naar links: burgemeester Reehorst, Mevrouw Vos, een stuk hoofd van wethouder Van de Water en de wethouders Mensink, Thuis en Vos.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 11