Films in de ijmond nog een groot probleem 510« t In Beverwijk komen weinig eengezinshuizen vrij Woonruimte gehandicapten 5 L o w wt Ter opening van het bontseizoen een speciale Multibont aanbieding van 1095,- voor WETHOUDER SCHEEPER: IJMUIDEN BEVERWIJK Kennemer Theater Luxor Theater Centraal Taken eral. ‘J V Beverwijk Turk uitgewezen via Schiphol Stadsschouwburg Problemen City Theater Dolkomisch en supersensationeel zijn re delijk passende superlatieven voor de film „Silver Streak Expresse” die deze week in het IJmuidense City Theater gaat draaien. Alles draait hier om George Caldwell, een jonge uitgever die voor een rustig reisje naar Chicago de „Silver Streak Express” uitkiest. Het pakt anders uit. Via Hilly Burns, secretaresse van de kunstkenner professor Schreiner, raakt hij betrokken bij de moord op deze wetenschapsman. Als George en Hilly de reistijd op aangena me manier trachten te korten komt plots het lijk van Hilly’s baas voorbij het coupé raampje vliegen. De achtergrond is: de prof heeft een serie kwasi-Rembrandts in het Museum van Chicago als vals ontmas kerd. De uitgave van een boekwerkje met onthullingen daarover is voor museumdi recteur Devereau aanleiding de professor uit de weg te ruimen. De kringloop mis daad en vergelding wordt sluitend ge maakt als George later in de tijd de moor denaar Devereau doodt om de mooie Hilly veilig te stellen. De moordpogingen van George slagen na een serie mislukkingen tenslotte met behulp van een helikopter. De treinreis krijgt door alle verwikkelin gen een nogal brokkelig verloop. George belandt tot driemaal toe buiten de trein en weet telkens weer aan boord te komen. Een schilderachtig filmverhaal kortom waar FBI-agent Sweet, de moordenaar Race en een boerin zonder vliegangst in niet geringe mate toe bijdragen. De slots cène komt als een doffe dreun: een loc die zich in het Station van Chicago te pletter rijdt. De rolbezetting is: Gene Wilder als George Caldwell, Hilly Bums, gespeeld door Jill Clayburg en Patrick MdGoohan die op overtuigende manier de museumdi recteur Devereau speelt. De zondagse ma tineefilm heet in City: De Onoverwinnelij ke Zeven. Tegenvaller Leerlingen op straat „WE LATEN HET ER NIET BIJ ZITTEN 19 7 7 JUNI DONDERDAG 3 0 IJMOND 6 4 W'i ?st JW- -" jpi IJMOND. Het zal geen be vreemding wekken dat het nieuws over de ministeriële bezuinigings plannen, waardoor een. fiks aantal scholen in de IJmond met geplan de nieuw- of verbouw moet wach ten, niet zo prettig is ontvangen. De meeste voorgenomen bouwac tiviteiten zijn vier jaar opgescho ven en de leiding van veel scholen ziet zichzelf hierdoor voor langdu rige moeilijkheden geplaatst. De verwachtingen over de verlich ting die verbouw- of nieuwbouw binnen afzienbare tijd zou geven is voorlopig weer diep de grond ingeboord. 7‘ NEDERLANDS GROOTSTE BONTMAGAZIJN GESPECIALISEERD IN GROTE MATEN T.M 54. EVENTUEEL NAAR MAAT. EINDHOVEN let op het juiste nr. AMSTERDAM ROTTERDAM ROTTERDAM ARNHEM 3» ■I, I juli Teleurstelling op IJmondscholen Don. Wijk over bezuiniging op bouwplannen I Een scène uit de spectaculaire film „Tentacles av (ADVERTENTIE) IM i vrijdag tot 21 uur In een reactie op het uitstel met een jaar van de nieuwbouw van het Berlingh Col lege stelt secretaris F. W. de Wit van het Regionaal Instituut Openbaar Voortgezet Onderwijs Midden-Kennemerland met voldoending vast, dat de in aanbouw zijn de lts tijdig de eindstreep heeft gehaald voordat de bezuinigingen va'n het mini sterie een streep door de rekening konden halen. Wat de openbare scholengemeenschap voor lyceum, havo en mavo Berlingh Col lege aan de Van Riemsdijklaan betreft BEVERWIJK. De Beverwijkse politie heeft woensdag een Turk aangehouden die illegaal in ons land bleek te verblijven. De man is via Schiphol uitgeleid. In het werk van de WWG treden verschil lende aspecten naar voren, zoals de infor matie aan de cliënt inzake de werkwijze van de werkgroep; het vaststellen dat om medische redenen andere huisvesting of woningaanpassing noodzakelijk is; bij noodzakelijkheid van woningaanpassing het opstellen van een medisch-technisch rapport voor de aanpassingen; het nagaan of de geadviseerde aanpassingen in de huidige woning gerealiseerd kunnen wor BEVERWIJK. De Werkgroep Woon ruimte Gehandicapten bestaat een jaar en dat is aanleiding geworden voor een over zicht van de resultaten. De Werkgroep Woonruimte Gehandi capten (WWG) is vorig jaar ingesteld door burgemeester en wethouders van Bever wijk. Het doel is het bevorderen van zelf standige huisvesting voor mindervaliden in de ruimste zin. Voor het zelfstandig funktioneren van een mindervalide kan het noodzakelijk zijn, dat de huidige woning wordt aange past aan haar specifieke omstandigheden. Ook kan een verhuizing nodig zijn naar een geschikte woning, die eventueel al is aangepast of nog aangepast kan worden. den of dat andere woonruimte aange past of aanpasbaar noodzakelijk is; het nagaan van de financieringsmogelijkhe- den van de aanpassing en het behulpzaam zijn bij het aanvragen van subsidies, voor zieningen in het kader van de AAW en bijdragen uit andere fondsen; het verkrij gen van de noodzakelijke vergunningen, het doen realiseren van de aanpassingen en de controle op de doelmatigheid ervan. dwingen de aangepaste woning te verla ten, als dat niet in goed overleg geregeld kan worden. Daardoor kunnen niet alle aangepaste woningen direct ter beschik king van een nieuwe gegadigde worden gesteld. Het is een zaak van de hogere overheid om in dit opzicht wettelijke voor zieningen te treffen. „De Twee Missionarissen”, die deze week in de Stadsschouwburg te IJmuiden draait, is het filmverhaal van de paters Pedro en B, voorstanders van evangelise- ring met ijzeren vuist. In het Caraïbische gebied moeten ze het opnemen tegen een roeri ngen 20.30 Phil- eths, !0 u.: 24 u. Don. 14.30- Na een jaar WWG kan de volgende ba lans worden opgemaakt. Door het gemeen telijk bureau huisvesting zijn 146 aanvra gen ingediend voor vervangende huisves ting om redenen van medische aard. Deze moeten worden aangevuld met 101 nieuwe aanvragen, die het totaal op 247 aanvragen brengen. Hiervan konden 53 aanvragers aan an dere huisvesting worden geholpen, 14 ver trokken naar elders, 11 aanvragen kwa men te vervallen, zodat er nog 169 aanvra gen in behandeling zijn bij het bureau huisvesting. In de priode juni 1976 tot en met mei 1977 zijn voorts bij de WWG 132 aanvragen om vervangende woónruimte en woningaan passing binnengekomen. Op 31 mei 1977 waren 54 aanvragen afgewikkeld, van wel ke 48 met een daadwerkelijke oplossing en waarvan 6 voortijdig zijn afgevoerd wegens verhuizing, intrekking verzoek, en zovoort. Onderstaand een overzicht van de aan vragen, met tussen haakjes de af gewikkel de aanvragen. Verbouw huidige woning voor rolstoel- gebruik 6 (2); het verkrijgen van een rol- stoelwoning 8 (1); aanleg van centrale verwarming 13 (5); verwijdering van het lavet en aanleg douche 68 (34); verwijde ring lavet en aanleg CV 2 (1); aanbouw douchegelegenheid 4 (-); verschillende aanpassingen, zoals voorzieningen in toi let, doucheruimte, keuken en dergelijke 19 (5). in 't Sad- 18 j. lange „De naar 5 u.. „In vrij. CLVlSHC.D SIDtRT 1929 MULTIBONT ug te „De „De De werkgroep koppelt de medische indi caties volstrekt los van de sociale indica ties. Een grote handicap is het geringe aantal eengezinswoningen dat vrij komt en eventueel kan worden aangepast. De doorstroming in de sector eengezinswo ningen is in Beverwijk bijzonder gering en dat leidt tot wachttijden van soms enkele jaren. Daarom richt de werkgroep zich vooral ook op het bij voorbaat aanpassen van nieuwbouwwoningen. Een probleem is vooral nog, dat, als een patiënt een aangepaste woning verlaat de gemeente niet over wettelijke mogelijkheden be schikt om het achterblijvende gezin te betekent het uitstel met èen jaar, dat men toch weer zal moeten gaan denken over nieuwe noodvoorzieningen, terwijl men dat juist had willen voorkomen. De aan melding van leerlingen is dit jaar groter dan was verwacht. Voor het komende cur susjaar staan 1350 leerlingen ingeschre ven, terwijl het lokalenplan voor de nieuwbouw is gebaseerd op 1045 leerlin gen. De nieuwbouw stond op het ministe riële scholenplan voor dit jaar, maar in de praktijk zou het er op neer zijn gekomen, dat men met de bouw toch volgend jaar De nieuwbouw van de Pedagogische Aka- demie in Beverwijk wordt weer met enke le jaren vertraagd. Al in 1964 verklaarde het Ministerie van Onderwijs dat het ge bouwencomplex niet voldeed aan de toen te stellen eisen. donderdag tot 21 uur vrijdag tot 21 uur Behalve in Amsterdam zijn alle zaken op maandagmorgen t m 13 uur gesloten gouverneur en de bisschop Delgrado, bei den fel tegenstander van hun ver doorge voerde meeleven met de misdeelde massa. Alles eindigt met een achterhoedegevecht in bossen en bergen nadat „Vader B“ zijn criminele verleden geopenbaard heeft. Jeugdige Walt Disneyfans komen zondag middag aan hun trekken met „Vol gas met Herbie”. Voor directeur J. Hoeneveld van de Streekschool „Kennemerland” voor be roepsbegeleidend onderwijs in Velsen- Noord zijn de1 bezuinigingen op het scho lenplan een tegenvaller zonder meer. „Ik ben geneigd te zeggen, dat, zo we niet nu al in de knel zitten, dat door uitstel van de geplande nieuwbouw zeker zal gebeuren. Nu al hebben we grote problemen bij het realiseren van practicumlokalen en dat zal dan nog veel ernstiger worden.” De heer Hoeneveld vertelt, dat de direc tie van de streekschool nog onlangs bij de staatssecretaris is geweest om de proble men voor te leggen. „We proberen voor de komende twee jaar bij de Da Costaschool een aantal noodlokalen te krijgen, maar dat gaat allemaal erg moeizaam, vooral door de vraag, wie dat zal moeten bekosti gen”. Bij de Streekschool had men overi gens uit de bezuinigingsplannen al zo’n beetje geproefd, dat de realisering van de nieuwbouw bij de Laboratoriumsch'ool in Beverwijk langer op zich zou laten wach ten dan wenselijk is. Maar men blijft hopen, dat er toch in 1980 gebouwd kan gaan worden. Volgens de heer Hoeneveld is het creëren van allerlei dependances, waarin het onder wijs verspreid over een groot gebied gege ven zou gaan worden, fnuikend voor een goede opleiding. „Er is een groeiende be hoefte aan practisch gericht onderwijs en de Streekschool vormt daartoe een goede aanzet, maar dan moeten we wel de mid delen krijgen”, aldus de teleurgestelde directeur. woordiger van het ministerie al dat het gebouwncomplex aan de Baanstraat niet meer voldeed aan de daaraan te stellen eisen en in datzelfde jaar werd door het ministerie een zogenoemde principe-goed- keuring voor de nieuwbouw afgegeven. Het zal nu zeker zo’n twintig jaren later worden voordat die toen al door het minis terie noodzakelijk geachte vernieuwing zal zijn gerealiseerd. Directeur J. C. Mol van de algemeen christelijke leao, die nu twee jaren later op het scholenbouwplan van het ministe rie staat, is optimistisch. Hij meldt, dat er voor deze school met het ministerie in middels een bijzondere regeling is getrof fen. „Volgend jaar staat de nieuwe 17- klassige school met de aanverwante ruim ten er aan de Hoflanderweg, weliswaar volgens een aangepast bouwplan, maar geschikt om 400 leerlingen te ontvangen; het aantal dat we nu ook hebben”. De heer Mol meldt, dat er door het ministerie met twaalf scholen in Neder land een bijzondere regeling is getroffen in afwijking van het vertragings- en bezuini gingsplan op basis van de onhoudbaarheid van de bestaande situaties. De heer Mol hoopt de nieuwbouwplannen in september helemaal rond te hebben. Directeur P. Buring van de scholenge meenschap „De Brink” voor lager en mid delbaar beroepsonderwijs is zeer teleurge steld. Deze scholengemeenschap voor huishoud- en nijverheidsonderwijs en la ger technisch onderwijs huist nu in ver spreide noodgebouwen die, afgezien van praktische bezwaren als het onophoude lijk heen en weer gereis en de communica tieproblemen, de wezenlijke integratie van deze onderwijsvormen ernstig belemme ren. Met de nieuwbouw wordt de concen tratie van de scholengemeenschap in één gebouw beoogd. Er is nu door het ministe rie drie jaren vertraging aangekondigd. De heer Buring somt de bezwaren van de verspreide huisvesting in noodgebouwen op en vreest dat door het uitstel van de nieuwbouw de kwaliteit van die noodge bouwen ook sterk zal teruglopen. De ver traging betekent voor directeur Buring een fikse streep door de rekening, temeer daar het aantal leerlingen van deze scho lengemeenschap sterk groeit. Lang: Nutriëtte I .it. .it. .it. 3 CERTIFICAAT VAN ECHTHEID BIJ IEDERE 1 BONTMANTEL j M5' MP MJ' Mp ’O' Mp Mp Hooghulsstraat 2 Tel. 040 - 44 56 53 Uit deze opsomming blijkt dat meerdere instanties bij een aanvraag betrokken kunnen zijn en hierin een taak hebben. Door de Werkgroep worden deze taken gecoördineerd met de bedoeling een cen traal punt te scheppen waar aanvragen om medisch noodzakelijke vervangende woonruimte of woningaanpassing kunnen worden ingediend en geregistreerd; waar problemen op de mogelijkheden van op lossing worden beoordeeld alsmede op de urgentie in samenhang met het totale aan vragenpakket en waar de voortgang van de afwikkeling kan worden gevolgd. In de WWG hebben zitting of zijn daarin vertegenwoordigd: de wethouder van woonruimteverdeling, de revalidatie-arts verbonden aan Heliomare en het Rode- Kruisziekenhuis, de districtsverpleegkun- dige van de Sociaal-Medische Dienst, de Gemeenschappelijke Medische Dienst, de afdeling arbeids- en ergotherapie van Heli omare, het gemeentelijk bureau huisves ting, de gemeentelijke sociale dienst, de secretarie-afdeling ruimtelijke ordening en bedrijven (subsidieregelingen) en een vertegenwoordiger ad hoc van de plaatse lijke woningbouwverenigingen. Het secretariaat van de werkgroep is ondergebracht bij de gemeentelijke socia le dienst, waar men zich vervoegen kan voor medisch noodzakelijke vervangende woonruimte of woningaanpassing. Daar bij doet het er niet toe hoe de huidige huisvesting is. De WWG maakt geen onder scheid tussen woningwetwoningen, eigen woningen of particuliere huurwoningen. Dat haaien goed zijn voor een avondje griezelen, mag sedert „Jaws” als bekend worden verondersteld. Maar wat te den- ken van een octopus? in „Tentacles”, een week lang te zien in Luxor aan de Bree- straat, wordt de kust van California onvei lig gemaakt door een door radioseinen en electronische schokken dol gedraaide reu zeninktvis (zie foto). Men weet het dier tenslotte te vernietigen met behulp van twee gedresseerde walvissen. Je moet er maar opkomen. In de zondagmiddagvoorstelling van Luxor rustiger vermaak met „De Ijzervre ters”, waarin Norman Wisdom tevergeefs probeert net als zijn vader een carrière op te bouwen in het politiekorps. Vooral de Visseringscholengemeen- schap in Velsen, die al een tiental jaren op de meest urgente verbouwingen wacht, kan in het vijftig jaar oude schoolgebouw geen prettige toekomst tegemoet zien. Met nu 594 leerlingen zal men gebruik moeten blijven maken van drie dependan ces, terwijl bijvoorbeeld ook natuurkun depracticum, gym- en muzieklessen in an dere scholen worden gegeven. „We mogen nog blij zijn”, aldus rector drs. W. H. Blaauboer, „dat de te gebruiken gebouwen en lokalen nog binnen een straal van zeg één kilometer liggen. Uit zondering is alleen de sporthal, waar ook gymlessen worden gegeven. Wellicht dat een nieuwe sporthal wat dit betreft oplos singen kan bieden. Bovendien weten we dat, wanneer er verbouwd zal worden, maatstaf zal zijn het aantal leerlingen dat voor 1985 wordt verwacht en dat zijn er 350. Tot die tijd zal het toch gefriemel blijven, een kwestie van stouwen. De ac commodatie is verouderd en slecht. Ach, toch rolt het wel, maar vraag niet hoe”. Velsen’s onderwijswethouder H. J. Scheeper heeft een minder gelaten reactie: „Het is een zaak die we er niet zo bij laten zitten. We gaan er achter aan. Dit is hard aangekomen en we zullen nu als college contact leggen met het ministerie. Niet dat ik de illusie heb dat het dan zo voor elkaar komt, maar het alternatief - gewoon berus ten - is ook niets.” Volgens de heer A. Rutten, directeur van de IJmond-MTS in Santpoort zijn de aan- gekondigde bezuinigingsmaatregelen niet van toepassing voor zijn school. „Als .er vertraging optreedt bij onze uitbreidings plannen, staan er volgend jaar drie a vierhonderd leerlingen op straat.” In juli 1978 loopt namelijk het huurcon tract met de gemeente Velsen af voor de dependance van de technische school aan de Dinkgrevelaan in Santpoort. Dan moet voor dat gebouw vervangende ruimte zijn gevonden. Hierover is overleg gaande met het ministerie. Rutten geeft de voorkeur aan nieuwbouw op een terrein van bijna 1300 m2, gelegen naast het hoofdgebouw van de MTS aan de Roos en Beeklaan. zou zijn gestart, in aansluiting op de bouw van de nieuwe lts. Het uitstel is dus voor het Berlingh College in overeenstemming met de werkelijke gang van zaken. De Pedagogische Akademie raakt door uitstel van de nieuwbouw met enkele jaren niet direct in ruimtenood wat de huisves ting van de studenten betreft. Directeur drs. T. J. M. Ettema betreurt evenwel zeer de vertraging, die betekent dat men pas in een veel later stadium over zal kunnen gaan tot grondaankoop en al die andere voorbereidende maatregelen. De nieuwbouw is noodzakelijk omdat het uit 1906 daterende gebouw volkomen verou derd is en ondoelmatig, mede met het oog op de nieuwe ontwikkelingen in de onder wijzersopleiding en de op stapel staande integratie met de opleiding van kleuter leidsters. In 1964 verklaarde een vertegen- 895; Keizersgracht 510 Tel 020 - 26 26 93 Karei Doormanstraat 358 Open maandag t m zaterdag 9-18 uur. Tel 010-12 75 46 donderdag tot 21 30 uur Te bereiken met tram 1 en 2 Jonker Fransstraat 128 A Tel 010-13 80 65 In de 'serie op en rond bruggen spelende oorlogsfilms presenteert het Kennemer Theater aan de Zeestraat deze week een Chinese representant. „The longest brid ge” behandelt de Japanse invasie in China, die in 1937 met een bombardement op Shanghai werd ingezet. Kapitein Hsieh, een heldhaftige officier die aan het hoofd staat van een elite-commandogroep, krijgt opdracht om de oprukkende Japanners ten minste vier dagen te weerstaan. Hshieh graaft zich met zijn mannen in in een pakhuis dat grenst aan een gasfabriek, waardoor de Japanners bombarderen te riskant vinden. Na lange tijd stand te heb- ben gehouden, moet de commandogroep zich uiteindelijk via de brug over de rivier die naar de Britse sector van Shanghai leidt terugtrekken. In Kennemer 2 wordt het kassucces „A Star is Bom” met Barbra Streisand en Kris Kristoffersen nog een weekje gepro- longeerd. De nachtvoorstellingen brengen het bekende Alpengenre, ditmaal in de vorm van „Gejodel onder Tiroler rokjes”. Open maandag t.m zaterdag 9-18 uur vrijdag tot 21 uur Ir. J.P. van Muljlwijkstraat 6'0 Tel: 085 - 42 29 70 Open maandag tm zaterdag 9-18 uur. Open maandag t m zaterdag 9-18 uur Open maandag t.m zaterdag 9-18 uur. •*_V.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7