Telstar-spits wil geen full-prof worden Eu lijl Ramirez eerste Kortsnoi brak tweede partij af VAN WIJGERDEN GROTE MAN IBM Wi tour de France J RC tour-resultaten AP sportpuntiq B S' „Grap” beboet 16 Nu al vrees voor saaie Tour de France Knechtenwerk Rus: wMiiii SPORT 19 7 7 JULI 5 DINSDAG D I b ;l II Hi (Van onze speciale verslaggever) SEIGNOSSE-LE-PENON Dat de knechten in Seignosse le Penon om de etappe-overwinning streden verbaasde niemand. De sprintzege van Regis Delephine werd dan ook uitsluitend bij wijze van spreken voor kennis geving aangenomen’ „Alleen aar dig voor Delephine en zijn ploeg”, redeneerde men. „Als de blokade in het pelo ton er niet was geweest, zouden hij en zijn zes medevluchters geen rol van betekenis hebben ge speeld”. De Tourkaravaan vond als gevolg van de verdedigde hou ding van de cracks het behoud van Thurau’s gele trui natuurlijk vanzelfpsrekend. Veel meer aan dacht werd reeds besteed aan de tijdrit over 30 kilometer dinsdag middag in Bordeaux. i t k r pi CO STOUT GAAT NIET I NAAR FC DEN HAAG (Van onze sportredactie) Raul Ramirez: - als eerste geplaatst. Afïrcea Petescu: teleurgesteld in enkele spelers, die nog niet hebben getekend. O Knechten streden om hoofdprijzen I 1 I 1 I I RECORD OP 10 KM VOOR HERMENS (Van onze speciale verslaggever) w I I Maar in zijn „retraiteperiode” heeft Jos Hermens gevochten tegen alles en ieder een, maar vooral tegen zichzelf. Uit deze strijd is hij gelouterd tevoorschijn geko men, hoewel hij tijdens de eerste wereld kampioenschappen veldloop opnieuw he vig teleurstelde. Het was zijn laatste harde les. Een nieuwe trainer trok zich het lot van de Nijmegenaar aan en dat hij nu de De schijn bedroog bij Sosonko - Böhm. Wit offerde een stuk voor zeer actief spel, maar Böhm glipte vlot naar remise. Don ner kreeg tegen Panno aanvankelijk alle ruimte. Het verworven plusje wilde echter maar niet groter worden, zodat ook hier een remise logisch werd. Quinteros wilde tegen Torre de Pelikan- variant van het Siciliaans met te veel vuur werk amenderen. Hij overtrad daarbij zo wat alle bestaande schaakwetten en kreeg prompt een nul. Kavalek kreeg aan kop van de ranglijst gezelschap van de Brit Miles en van de Israëliër Liberzon, die De inzinking waaraan de 27-jarige Nij meegse onderwijzer leek ten onder te gaan na het echec van Montreal, is voorgoed voorbij. Het was de laatste weken reeds duidelijk merkbaar dat een nieuwe Her mens de atletiekarena’s betrad. Vrijer, ge makkelijker, veel minder gespannen dan voorheen. Dat bleek reeds tijdens de Spar taspelen toen hij onder vrij ongunstige weersomstandigheden op de 1500 meter desondanks een uitstekende tijd in de boe ken liet schrijven. De tweede partij voor de tweekamp in de halve finales van het kandidaten schaaktoernooi tussen Viktor Kortsnoi en Lev Poloegajevski is gisteren in Evian na 40 zetten afgebroken. Kortsnoi, die de eer ste partij had gewonnen, heeft een zeer gunstige stelling bereikt. Hij speelde met zwart. Poloegajevski, die een nerveuze en teneergeslagen indruk maakt, had aan vankelijk ruimtelijk overwicht in een da-- me-indische partij. Op de 19e zet miste hij de beste voortzetting en Kortsnoi profi teerde daarvan met een fijnzinnige manoe- vre, eindigend met een voor hem gunstige dameruil. De gewezen Rus, die binnenkort Nederland verlaat, drukte zijn tegenstan der zelfverzekerd met de rug tegen de muur en kon op het moment van afbreken de toemooizaal met goede vooruitzichten op winst verlaten. Stand na 6 ronden. 173 Kavalek, Miles, Liberzon 4'A, 4 Hulak 4, 5/7 Donner, Panno, Quinteros 3, 8 Adorjan 2'A 1, 9/12 Böhm, Torre, Sosonko, Timman 2‘A, 13/14 v. Wij- gerden, Ree 2, 15 Reshevsky l'A 2, 16 Tatai l'A 1. Miklos Nemeth, het Hongaarse speerfe- nomeen, was enorm op dreef en liet de speer 94.10 meter van zich in de grond neerkomen, slechts 48 centimeter onder zijn eigen wereldrecord. De Cubaanse tweevoudige olympische kamoioen Juan- torena won de 800 meter, maar zijn 1.45,3 was niet verrassend. gisteravond zijn afgebroken partij tegen Jan Timman in winst omzette. Van schitterend niveau was ook de strijd op de mijl, waarop maar eventjes negen man binnen de vier minuten ble ven. De gerenommeerde Tsjech Palchy was de snelste met 3.54,7, waarmee hij de Keniaan Waigwa een halve seconde voor bleef. In dit gevecht bezweken de twee Nieuwzeelanders Walker (3.55,5 vierde) en Dixon (3.57,8, zevende). Ook de Pool Ma- linovski, die toch met 3.59,4 nog binnen de vier minuten bleef, moest zich deson danks tevreden stellen met slechts een negende plaats. goede weg is ingeslagen, demonstreerde hij in Stockholm waar hij met een klap weer tussen de allerbesten ter wereld liep. Dat in dit ongekende geweld. liefst tien man doken onder de 29 minuten Gerard Tebroke geen rol van betekenis kon spelen is bijna vanzelfsprekend. Maar toch lever de Tebroke een voortreffelijke prestatie af met zijn 28.26,2, waarmee hij beslag legde op een zevende plaats. De uitslag van de 10.000 meter is: 1. Samson Kimombwa (Kenia) 27.37.3: 2. Jos Hermens (Ned) 27.41,3 (nieuw Ned. ree.); 3. Detlef Uhleman (Wdl) 27.42,1 (nieuw West- duits ree.); 4. Michael Musyoki (Kenia) 27.59,6; 5. Kumimitsu Ito (Jap) 28.01.0; 6. De selectiegroep van Telstar heeft de eerste training achter de rug. Paul van der Meeren wilde in eerste instantie niet mee trainen omdat hij zijn contract nog niet had getekend. De doelverdediger heeft VELSEN. Linkerspits Co Stout van Telstar gaat niet naar FC Den Haag. Het bestuur van de Haagse club heeft dit gisteravond besloten. Manager Van Hal van Den Haag: „Voor het bedrag dat wij aan Stout moesten betalen wilden wij hem als full prof inlijven. Dit weigerde Stout persé, zodat we tot onze spijt niet» tot overeenstemming zijn gekomen. Daar bij wilde hij ook de ochtendtrainingen niet volgen en Stout kon ook onmogelijk een week naar het buitenland voor een trainingsstage”. Stout hield gisteravond vol dat hij nog niets van FC Den Haag had vernomen en wilde derhalve ook geen commentaar geven. In een eerder stadium liet hij echter wel weten voor honderd procent zeker niet terug te keren bij Tel star. FC Amsterdam is voor Stout nog wel een serieuze gegadigde. De onderhande- lingen met deze vereniging zijn heropend. Ijverige verplegers bogen zich over „de Karst”. Dat er geen gewonde cou reur maar een komediant op de grond lag werd toen gauw duidelijk. Karstens stapte op zijn fiets en bereikte na een korte Achtervolging het wandelende peloton. Dat Didi Thurau in de vierde etappe van Vitoria naar Seignosse le Penon, 256 kilo meterlang, moeiteloos zijn leiderstrui be hield was overigens niet het belangrijkste bewijs van zijn vorm. Want in deze rit wilde niemand tot een serieuze aanval overgaan. Thurau c.s. hoefden daarom geen extra- werk te doen. De strijd op de paar cols van de tweede en derde categorie, in het begin, Rik van Looy, die er geen geheim van maakte dat hij Hennie Kuiper in deze Tour ver zag komen („hij zit altijd voorin”) stond niet alleen met zijn verwachtingen voor Bordeaux. Meer dan gissingen waren het desondanks niet. Thurau bijvoorbeeld maakte allerminst de indruk dat hij veel angst koesterde snel onttroond te worden. De Duitse coureur herhaalde aan de finish in Seignosse le Penon zijn reeds eerder uitgesproken woorden: „Ik voel me sterk genoeg om iedereen in de tijdrit te ver slaan”. Zoetemelk: „We zullen zien hoe het gaat. Er moet eerst gefietst worden”. conditie te beschikken, in tegenstelling tot Frans van Essen en Hans Driesen, die achterin de achttien man tellende spelers groep waren te vinden. Frans van Essen was overigens niet on tevreden over de eerste training: „Met Cas- tenmiller was de eerste training na een half uur al afgelopen, maar nu gingen we er direct tegenaan. Ik zie het komend sei zoen wel zitten en voorspel een plaats in de middenmoot We hebben aardig wat ver sterkingen, die het verlies van Kramer, Stout en Kamphues wel kunnen goed maken”. De Cauwer: „Hij was nu eenmaal de snelste man. Een paar jaar geleden zou ik wellicht nog kans hebben gehad om Dele- phine te verslaan. Het vele knechtenwerk heeft mijn sprintsnelheid echter vermin derd. Als amateur en ook in het begin van mijn profloopbaan was ik vaak genoeg in de laatste meters iedereen de baas. Ik versloeg onder andere Van Linden en De Vlaeminck. Toen ik eenmaal koos voor de rol van waterdrager bemoeide ik me nau welijks meer met het sprintwerk. De jump verdween. Een sprinter kan niet onge straft zijn specialiteit verwaarlozen. Dat kostte me nu de etappe-overwinning, toch denk ik er niet aan om mijn koerswijze van de laatste jaren te wijzigen”. Noch Karstens en zijn ploegmakker Van Katwijk, noch Raas, Smit en de andere Nederlanders waren present toen er min der dan 40 kilometer voor de finish zowaar een ontsnapping plaatsvond. Karstens en Van Katwijk hadden evenwel het excuus dat zij hun Belgische ploegmakker Jos de Cauwer in de kopgroep van zeven man vertegenwoordigd hadden. De Frisol-rij- ders schitterden daarentegen volledig door afwezigheid, nadat het initiatief van de Portugees Mendes door Berland, Cas- telletti, Janssens, Legeay, Delephine en De Cauwer was beantwoord. Toen Patrick Perret, een ploegmakker van Zoetemelk, aan een achtervolging begon reageerde opnieuw niemand. Dat José de Cauwer in het sprintgevecht om de dagprijs uitslui tend voor Delephine het hoofd moest bui gen verbaasde de Belg niet. De gebroeders Van Werkhoven hebben gisteren de vierde en vijfde race in de strijd om het open Nederlands kampioen schap in de 470-klasse gewonnen. De zei lende broers behaalden ook in de eerste drie races de zege. In Den Hdag is gisteren oud-turnster Jeanne van der Most gecremeerd. Jeanne van der Most, die vooral uitblonk in de ritmische gymnastiek en erelid was van het KNGV, werd 70 jaar. HILVERSUM (ANP). De Mexicaan Raul Ramirez is als eerste geplaatst voor het internationale tennistoernooi van het Melkhuisje in Hilversum. De Spanjaard José Higueras is als tweede geplaatst voor dit toernooi, dat van 12 tot en met 17 juli wordt gehouden. De plaatsing is als volgt: Allee: Nederk waren 1 diger v nog een menten Cuptoe maar t positiex landen Rik van Looy, de ex-wielerkeizer die in deze Tour de France de functie van chauf feur voor een Belgische journalistenequi pe heeft, zag in de tijdrit de redding van het spektakel. „Als Thureau ook na Bor deaux nog in het geel rijdt, blijft iedere etappe tot aan de voet van de Alpen een saaie bedoening. Thureau heeft namelijk een aantal ploegmakkers tot zijn beschik king die de wedstrijd kunnen controleren. En omdat vrijwel alle favorieten voor de eindzege zich sparen totdat de Alpen-cols zijn bereikt, krijgt de Raleigh-blokkade grote steun”. 1. Raul Ramirez (Mex), 2. José Higueras (Spa), 3. Victor Pecci (Par), 4. Balasz Ta- roezy (Hon), 5. Ray Moore (Zaf), 6. Mark Edmondson (Aus), 7. Colin Dibley (Aus), 8. Francois Jauffret (Fra). Het i na eer amatei tie hei I Nederl verloo met zi gende select! is de HAA een akl Haarle niet h< Barry de par jaar. SEIGNOSSE-LE-PENON. Gerben Karstens zorgde in het eerste koersuur van de vierde Tour-etappe voor enige hilariteit. De Raleigh-coureur verwis selde namelijk zijn rennerspetje voor een motorhelm. Als het hierbij was gebleven, zou niemand anders dan het legertje fotografen zich over dit grap pig intermezzo druk hebben gemaakt. Karstens kwam echter ten val. Omdat hij daarbij de indruk wekte dat hij werkelijk gewond was geraakt, in zijn poging om tenminste voor enig vertier te zorgen, werd de ambulancewagen opgeroepen. ZEIS toernoc sprokei middag nige ei Zeist. S de Eur< hadden zich vi; genwoc I SCH1 pioens< damme door w wist ri moest In h< ben dri schelde de aani doelger vergaai Uitsl. marV pierI. Kenn V&D— De st merhof V&D 1 pier 10 10-7, V. Progi nemer! Swaent UVO— De hoop op het weer ontbranden van de strijd zou, zo was de visie gisteravond, vooral op Eddy Merckx gevestigd moeten worden. Van Looy: „Als Merckx de tijdrit kan winnen en behalve de gele trui ook nog een minuut of daaromtrent voor sprong neemt op Thevenet, Zoetemelk en Van Impe, verandert de situatie meteen. De Raleighs van Peter Post zullen dan immers hun blokkadetactiek moeten wijzi gen, willen zij in de resterende vlakke etappes Didi Thureau of iemand anders uit hun ploeg weer in de gele trui krijgen. Dat impliceert een aanvallende koers. Bo vendien is Merckx als gele-truidrager, mits hij zijn rivalen een redelijke achterstand in de tijdrit kan bezorgen, extra gevaar lijk. Hij zou zelfs kunnen profiteren van een Raleigh-offensief. Daarnaast brengt hij zijn tegenstanders in twijfel, vooral omdat er na de Alpen-etappes nog een tijdrit over 50 kilometer gereden moet worden. Het gevecht tegen de klok in Bor deaux is dus in meerdere opzichten van belang”. - -- _._>gei 6. Fernando Mendes Ward Janssens (Bel-Fiat) op 5 Zijn herziene training heeft een herbo ren mens van de dikwijls veel geplaagde Hermens gemaakt Een man van weinig woorden, die wel eens schamper aandoen, maar toch een man die voor zijn sport leeft en dit ook met daden wil bewijzen. Dat deed hij voor het Olympische geweld in Montreal, maar hij schoot tekort tijdens de zware test. Het had er op dat moment de schijn van dat Jos Hermens voor de atle tiek verloren was gegaan. Een schitterend atleet met ongekende mogelijkheden leek de sport de rug te hebben toegekeerd. Een verrassing gaf wel het kogelstoten te zien. De IJslander Halldorsson, Europees indoorkampioen, trok met een stoot van 21.09 meter de overwinning naar zich toe en versloeg daarmee de Pool Komar Olympisch goud in 1972 die een af stand van 20.62 meter overbrugde. De 100 meter leverde een triomf op voor de Ame rikaanse sprinter Clancey Edwards (10.32) waarmee hij de Cubaan Silvio Leonard achter zich het: 10.43.-. 1 'l I Fred Bischot heeft gisteravond een driejarig contract getekend. Met Kees Kerkhof is ook nog geen overeenstemming bereikt. Het is maar een klein financieel verschil dat de moeilijkheid vormt. Gerard Staats heeft nog niets van zich laten horen. Hij was samen met Peter Hendriks (de UEFA-international is met vakantie) en Peter Caljauw (vakantie) niet aanwezig op de eerste training, die in totaal ander half uur in beslag nam. Veel loopwerk, wat voor sommige spelers nogal wat proble men opleverde. Alleen Martin Burgers (ex- NEC) en Paul Stam bleken over een prima gisteravond met het bestuur van Telstar over het aangeboden contract onderhan deld. Van der Meeren: „We zijn nog niet tot overeenstemming gekomen. Er zitten nog wat haken en ogen aan mijn contract. Gedeeltelijk financieel en gedeeltelijk de trainingstijden. Ik heb een eigen zaak en kan moeilijk op ieder uur van de training aanwezig zijn. Mijn contract loopt nog tot 1 augustus, maar ik ga niet akkoord met het nieuwe contract. Wanneer ze niet aan mijn eisen toegeven, dan ga ik me helemaal aan de kapperszaak wijden. Dat is dan wel jammer na een dienstverband van tien jaar”. Met het ech lendam geen n Cuptoe toernoc jongens kan voi Financ kelijk c Muhrei Jan I bal var dat hei schroei geven i sloten 1 ven. Zi, we beg: gaan d; loting 1 heid, dj lië niet len er i die in 7 weten van-de etappe toen de karavaan zich nog in Spanje bevond, was dan ook uitsluitend voor het bergklassement. Eenmaal terug in Frankrijk overheerste weer het princi pe: samen uit samen thuis. „Zelfs in een situatie dat de groten zich niet inspannen is het moeilijk om een etappe te winnen”, zeiden Jan Raas, Theo Smit en Gerben Karstens desondanks in de minuten die aan de start voorgingen. „Voor een ritzege zijn namelijk meer kandidaten dan voor de Touroverwinning. Je moet sterk rijden en je moet geluk hebben”. Joel Cheriyot (Kenia) 28.24,1; 7. Gerard Tebroke (Ned) 28.26,2; 8. Takes! So (Jap) 28.29,0; 9. Goeran Béngtsson (Zwe) 28.49,3; 10. Shigeru So (Jap) 28.55,6. De jury kon het grapje niet waarde ren en beboette Karstens. Het bedrag werd op tien francs gesteld, iets meer dan vijf gulden. Theo Smit kreeg het vijfvoudige van dit bedrag als boete omdat hij op een daarvoor verboden plaats drinken had aangenomen. Te vens moest „Smitje” tied seconden straftijd incasseren. Zijn ploegleider Florent van Vaerenbergh kreeg een grotere boete, namelijk 200 francs (f 104). De reden: de chef d’équipe van Frisol-Gazelle-Thirion verzorgde zijn renners vanuit de rijdende auto. AMSTERDAM (ANP). Cor van Wij- gerden was gisteren de grote man in het IBM-schaaktoemooi. De Rotterdamse kandidaat-grootmeester wist zich van de laatste plaats op te werken door een fraaie overwinning tegen de met zwart spelende Hongaarse grootmeester Adorjan. Naast Van Wijgerden kwamen ook de Filippijnse schaker Torre en de Brit Miles tot een zege. Jammer voor de Nederlandse aan hangers was het dat Miles Hans Ree tot slachtoffer koos. Ree had kennelijk last van de warmte toen hij een vrijwel gewon nen stand verknalde. Wanneer het meezit gaat Telstar zich ook nog versterken met de Roemeense 74- voudige international Dinu, die nu nog voor Dinamo Boekarest (op 8 augustus te gast in IJmuiden) uitkomt. Telstar is zowel met de 28-jarige speler als met de club Dinamo rond. De regering van Roemenië moet alleen nog toestemming verlenen en dit kan, volgens Leen van der Lugt, nog wel even op zich laten wachten. Wellicht wordt Dinu de opvolger van Dick Helling, want of deze Ajacied weer aan Telstar wordt uitgeleend hangt af van het aan koopbeleid van de Nederlandse kampioensoloeg. Het Algemeen Klassement: 1. Dietrich Thurau (Bel-Raleigh) 30 uilr, 46 minuten en SI seconden, 2. Eddy Merckx (Bel-Fiat) op 8 seconden, 3. Michel Laurent (Fra-Peugeot) op 13 sec 4. Lu cien van Impe (Bel-Lejeune) op 14 sec., 5. Joop Zoetemelk (Ned-Mercier) op 18 sec., 6. Bernard Thevenet (Fra-Peugeot) op 19 sec., 7. Francisco Galdos (Spa-Kas) op 25 sec., 8. Charly Rouxel (Fra-Mercier) op 26 sec., 9. Raymond Villemiane (Fra-Gitane) op 31 sec., 10. Alain Meslet (Fra- Gitane) op 32 sec., 11. Kuiper (Ned-Raleigh) op 32 sec., 12. Delisle (Fra-Miko) op 35 sec., 13. Aja (Spa-Teka) op 49 sec., 14. Andiano (Spa-Kas) op 1.57, 15. Pronk (Ned-Raleigh) op 7.27, 16. Julien (Fra-Lejeune) op 8.03, 17. Martins (Por-Kas) op 9.42, 18. Martin (Fra-Miko) op 9.54, 19. Ocana (Spa-Frisol) op 13 07, 20. Legeay (Fra-Lejeune) op 14 59, 21. Berland (Fra-Gitane) op 15.01, 22. Janssens (Bel-Fiat) op 15.17, 23. Perret (Fra- Miko) op 17.09, 24. Agostinho (Por-Teka) en Bruyere (Bel-Fiat) op 18.11, 27. Knetemann (Ned-Raleigh) op 18.14, 28. Lubberding (Ned- Raleigh) op 18.23, 35. Bal (Ned-Falt) op 18.46, 74 Den Hertog (Ned-Frisol) op 41.18, 78. Haas (Ned-Frisol) op 41.27, 80. Schuiten (Ned-Lejeu- ne) op 41.47, 81. Karstens (Ned-Raleigh) op 43.46, 87. Van Katwijk (Ned-Raleigh) op 46.21, 88. Van den Hoek (Ned-Raleigh) op 46.22, 90. Smit (Ned-Frisol) op 46.41. Vrijv speelde Zij zijr ging to I damsp I door V te Sch I genoen voor el tien m dag be wie di naam 1 te vooi teurka: de pla. Clerc. met ee nemen STOCKHOLM (ANP). Op de eerste dag van de internationale atletiekwed strijden in Stockholm, de z.g. Dagens Ny- heter Games, heeft Jos Hermens zijn plaats bij de wereldtop heroverd. En hoe! Op de 10.000 meter gaf hij de kersverse Keniase wereldrecordhouder Samson Ki mombwa verbluffend sterk partij. Hij verloor, slechts met vier seconden ver schil, in de fameuze nieuwe Nederlandse recordtijd van 27 minuten 41,3 seconden. Een verbetering van ruim vijf seconden van zijn oude toptijd die hij twee jaar geleden liep in Londen. Dagploegenklassement: 1. Peugeot 22 uur, 55 minuten en 11 seconden, 2. Raleigh z.t. (33 pun ten), 3. Gitane z.t. G9), 4. Teka z.t (48), 5. Lejeune z.t. (67), 6. Bianchi z.t. (81). Manchester United heeft gisteravond zijn manager Tommy Docherty ontslagen. Volgens de officiële verklaring zou Do cherty zijn contract hebben geschonden. Aangenomen mag echter worden, dat de werkelijke reden een verhouding is tussen de manager en de vrouw van de fysio therapeut van de club. De uitslag van de vierde etappe is: 1. Regis Delepine (Fra-Peugeot) 256 kilometer in 7 uur, 35 minuten en 49 seconden, 2. José de Cauwer (Bel- Raleigh) z.t., 3. Luigi Castelleti (Ita-Bianchi) z.t., 4. Roland Berland (Fra-Gitane) z.t, 5. Roger Legeay (Fra-Lejeune) z.t., (Por-Teka) z.t, 7. Ward Ja seconden, 8. Patrick Perret (Fra-Mercier) op 2.20, 9. Jacques Esclassan (Fra-Peugeot) op 3.62, 10. Rik van Linden (Bel-Bianchi) z.t, 11. Van Katwijk (Ned-Raleigh) z.t., 12. Thaler (Wdl-Teka) z.t, 13. Teirlinck (Bel-Gltane) z.t, 16. Wesemaele (Bel-Frlsol) z.t., 17. Ovlon (Fra-Peugeot) z.t, 18. Merckx (Bel-Fiat) z.t, 19. Rouxel (Fra-Mercier) z.t, 20. Thurau (Wdl-Raleigh) z.t, 21. Sibille (Fra- Peugeot) z.t., 22. Villemiane (Fra-Gitane) z.t, 23 Nickson (Gbr-Raleigh) z.t., 24. Schepmans (Bel Frisol) z.t, 25. Thevenet (Fra-Peugeot) z.t., 32 Kuiper (Ned-Raleigh) z.t., 37. Lubberding (Ned- Raleigh) z.t, 54. Schuiten (Ned-Lejeune) z.t., 56. Zoetemelk (Ned-Mercier) z.t., 58. Pronk (Ned- Raleigh) z.t, 82. Smit (Ned-Frisol) z.t, 86. Kar stens (Ned-Raleigh) z.t, 88. Ba. (Ned-Frisol) z.t, 89. Knetemann (Ned-Raleigh) z.t, 92. Raas (Ned -Frisol) z.t, 96. Van den Hoek (Ned-Raleigh) z.t., 98. en laatste: Esparza (Spa-Teka) op 27.16. Het Algemeen Ploegenklassement: 1. Mercier 92 uur, 18 minuten en 55 seconden, 2. Raleigh op 5 min. en 17 sec., 3. Kas op 6.46, 4. Peugeot op 16 44, 5. Gitane op 17.08, 6. Lejeune op 23.58. Het Algemeen Bergklassement: 1. Van Impe 85 pnt, 2. Kuiper 78, 3. Torres 52, 4. Delisle 36, 5. Andiano 27. Het Algemeen Puntenklassement 1. Esclassan 67 punten, 2. Thureau 60, 3. Van Linden 53, 4, Vilemiane 47, 5. Delepine 35 Regis Delepine, meesterknecht van de Franse vedette Bernard Thevenet, was gisteren in Seignosse-le-Penon de snelste van de knechten, die de prijzen in de vierde etappe mochten verdelen. TI-Raleighs José de Cauwer (rechts) werd tweede. i

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 16