c i Verdachte was 91 JAAR b VAN NEDERLANDERS 82 PROCENT VÓÓR EUROPESE VERKIEZINGEN en dan dit noq sf wi pyromaan niet „Regering moet Zuidmolukse strijd erkennen” Vrouwen leven zes jaar langer dan mannen fl Groept-Tamaela: Ka Sm Volgens EEG-enquête onder Europeanen: ■hm „ZAAK VAN REGERINGEN WAARTUSSEN WE VERDRUKT WORDEN" D] BINNEN- EN BUITENLAND 5 JULI 19 7 7 2 EBrl Geen volksstemming Kabeljauw Kanaaltunnel Geen surrogaat Jeugbende opgerold Goederentreinen botsten Oudste vrouw Niet in beroep p M dem lede taris Den kabi dem Betere BTW-controle DINSDAG Klu Klux Klan Bedrijfsongevallen Ex-nazi uitgewezen Amok (Vervolg van pag. 1) De haring die al gekaakt is en op het ijs staat en in die vorm niet geschikt is voor Engelse con sumptie, kon door de reder voor 36.000 worden teruggekocht. Naar schatting 44.000 gulden be neden de Nederlandse markt waarde. Het was volgens goed in gelichte kringen de bedoeling van de Engelsen geweest de haring per opbod aan belangstellende Nederlandse reders te verkopen. BRUSSEL (ANP). Van de Nederlanders is 82 percent op het ogenblik vóór het houden van Europese verkiezingen, negen pet is tegen, terwijl negen pet nog geen antwoord weet op de vraag of hij voor of tegen is. Dat blijkt uit de resultaten van de jongste opiniepeiling die de Europese Commissie onder het motto „Eurobarometer” heeft laten uitvoeren. De resultaten van dit onderzoek zijn gisteren in Brussel bekendgemaakt. «s .5 t Eï FE gï I 5 Reders geschokt over uitspraak tegen overtreding vangstverbod I Ierse visserij-zone immers niet voor pile c Vooruitzichten voor donderdag: Aanhoudend zomers WEERRAPPORTÉN I I uur ik De admi tie va ondei vallei De uitspraak van gisteren kan moeilijk anders worden uitgelegd dan als een op de vingers tikken van de Nederlandse rege ring en is in die zin niet van politieke implicaties ontbloot, vooral nadat minister Van der Stoel verleden week nog bij zijn ambtscollega David Owen in Londen be zwaar aantekende tegen het eenzijdig af kondigen van het visverbod. De verbeurdverklaarde netten en ka bels zullen ook door de reder tegen de door de rechtbank vastgestelde prijs te ruggekocht worden. Uit het betoog van de aanklager bleek dat de helikopter die boven de „Maria” bleef hangen tot de mijnenveger Yarmouth arriveerde, foto's had gemaakt waarop te zien zou zijn dat de bemanning bezig was netten binnen te halen. Schipper De Niet zei in een afzon derlijk gesprek echter dat hij op dat ogen blik al onderweg was naar Scheveningen. 26 27 27 25 27 22 28 26 26 27 24 30 24 26 24 28 29 25 19 29 29 23 27 28 18 28 32 27 27 25 25 28 29 30 30 24 27 28 23 27 23 28 26 Van der Zwan, een van de grote haring- reders in Nederland, houdt zijn schepen voorlopig voor enkele weken tegen de kant. Aan haringvangst van enige beteke nis valt voorlopig niet te denken. In deze tijd van het jaar vissen de Nederlandse trawlers opbrengsten van 80.000 a 100.000 gulden, en soms zelfs daarboven, per week per schip bij elkaar. Het binnenblijven van I De Nederlandse haringvloot ligt nu de- fintief stil door de vangstbeperking. Deze foto werd in de haven van Scheveningen gemaakt. nu al zeker van dat het niet ter stembus gaat en 3 pet gaf op de desbetreffende vraag geen antwoord. De antwoorden die in het geheel van de negen EEG-landen verkregen werden, dui den erop dat, door de bank genomen, toch slechts één op de twee Europeanen nu al zeker zegt te weten dat hij zal stemmen- De directe verkiezingen voor het Euro pees parlement (Nederland krijgt 25 zetels in dat nieuw verkozen parlement, België 24, Frankrijk, West-Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk elk 81, Ierland 15, Denemarken 16 en Luxemburg 6) lijken het populairst in Luxemburg, waar 85 pet zich zonder meer vóór verklaart en slechts zeven pet tegen. Nederland komt op de tweede plaats (met de reeds genoemde 82 pet voor), dan volgt Italië (80 pet voor en 10 pet tegen), vervolgens Ierland (76 voor en 12 tegen), dan Frankrijk (74 vóór en 12 tegen), dan West-Duitsland (69 voor en 8 tegen), dan het Verenigd Koninkrijk (67 voor en 22 tegen), vervolgens België (64 pet voor en 13 pet tegen) en tenslotte Dene marken, waar 44 pet voor en 27 pet tegen de verkiezingen is. Opvallend is dat-er in de nieuwe EEG-lidstaten zich sinds 1973 een duidelijke verandering ten gunste van de Europese verkiezingen heeft voltrok- De enige hoop van de haringvissers is gevestigd op een uitspraak van het Euro pese Hof van Justitie over het visserijge- schil tussen Nederland en Ierland. De Ie ren vaardigden twee maanden geleden ook eenzijdig een 50 mijls-zone uit, wat tot gevolg had dat tien Nederlandse schepen die toch binnen de wateren visten werden opgebracht. Een Ierse rechter verwees die zaak toen naar het Europese Hof van Jus titie. De Europese Commissie, het „dagelijks bestuur” van de EEG, liet het Hof dit weekeinde weten vóór komende zaterdag een uitspraak te verwachten. Verklaart het Hof de Ierse maatregel onrechtmatig - in tegenstelling tot de Engelse gold de ken. In 1973 b.v. was in Engeland slechts 33 pet van de ondervraagden voor de ver kiezingen en dat percentage is nu opgelo pen tot 67. In Ierland was vier jaar geleden nog maar 45 pet voor en nu 76 pct. Van de nieuwkomers in de EEG (en trouwens van alle EEG-landen) staan de Denen kenne lijk nog steeds het meest afwijzend tegeno ver de directe verkiezingen. Vier jaar gele den was daar 36 pet voor die verkiezingen en nu 44 pet. Ondanks de vrij algemene populariteit die de Europese verkiezingen momenteel in Europa lijken te hebben zegt toch slechts 47 pet van de ondervraagden in de gemeenschap nu al zeker te weten dat het zijn stem gaat uitbrengen. Het hoogste percentage werd genoteerd in Italië (64 pet), dan komt Nederland waar, zoals ge zegd 60 pet nu ook al zeker weet te gaan stemmen, vervolgens komt Ierland (52 pet), dan Frankrijk (51 pet), vervolgens het Verenigd Koninkrijk (47 pct). De rest van de landen zit onder het EEG-gemiddelde van 47 pet, namelijk Luxemburg (44 pet), Denemarken (42 pet), België (37 pet) en West-Duitsland (28 pet). Merkwaardig in dit verband is dat in Luxemburg, waar 85 pet van de onder vraagden (het hoogste percentage) zich voor de verkiezingen verklaart, slechts 44 pet zegt zeker zijn stem te zullen uit brengen. De Europeanen (aldus de opiniepeiling die in april/mei van dit jaar onder 9.000 van hen is gehouden) zijn overigens van mening dat ze nog lang niet voldoende over de komende rechtstreekse verkiezin gen voor het Europees parlement geïnfor- schepen van de EEG-landen - dan kunnen de Nederlandse haringvissers tenminste in de Ierse wateren, waar redelijk veel haring zit, hun geluk gaan beproeven. Tenzij de Ieren dezelfde moeilijkheden gaan maken als de Engelsen. Op welke politieke stromingen de Euro peanen straks hun stem zouden uitbren gen is eveneens onderzocht. 33 pet sprak zich uit voor de socialisten, 23 pet voelt meer voor de christen-democraten, 14 pet voor de liberalen, 10 pet voor de conserva tieven en 9 pet voor de communisten. In Nederland zou 38 pet het op de socialisten houden, 32 pet op de christen democraten, 19 pet op de liberalen, 2 pet op de communisten, terwijl 4 pet op geen van de momenteel in het Europees parle ment bestaande groeperingen zou stem men. 1 pet zou conservatief stemmen en merkwaardigerwijs zou 4 pet zijn stem uitbrengen op de gaullistische groepering in het parlement. meerd zijn. „Onvoldoende geïnformeerd” (door pers, radio en televisie) vindt 65 pet van de Italianen, 64 pet van de Britten, 52 pet van de Fransen, 51 pet van de Denen, 49 pet van de Nederlanders, 47 pet van de West-Duitsers, 44 pet van de Ieren, 41 pet van de Belgen, 38 pet van de Luxembur gers en gemiddeld 55 pet van de Euro peanen. Tamaela beschouwt zichzelf als presi dent van de RMS. De Nederlandse rege ring, zo vindt Sanukkra, moet niet langer praten „met bepaalde individuen die u, regering, zo graag wilt zien als Zuidmoluk- se leiders”. Deze mensen, aldus de brief, hebben hun controle op de meerderheid van de Zuidmolukse gemeenschappen in Nederland grotendeels verloren. Boven dien missen zij gezag en respect, vindt de groep-Tamaela. Zij dringt er bij premier Den Uyl o.a. op aan alle pogingen te staken die erop ge richt zijn de Zuidmolukkers te integreren in de Nederlandse samenleving. De Zwitserse regering heeft gisteren het parlement in Bern verzocht geen volks stemming te houden over de invoering van twaalf autovrije zondagen per jaar. De regering zegt dat ze best twaalf zondagen per jaar ruim baan wil maken voor voet gangers en fietsers, maar invoering van autovrije zondagen ziet ze als een asociale maatregel. Het Noorse verbod op de kabeljauwvis- serij betekent dat enkele Britse vissers schepen zullen moeten worden opgelegd, aldus de Britse visfederatie. Tot augustus mag er geen kabeljauw meer worden ge vangen, omdat het quotum voor de EEG- landen eind juni al was bereikt. Gewoon lijk vissen 100 Britse vissersschepen in de Noorse wateren. Het Europees parlement wil dat Groot- Brittanië en Frankrijk een onderzoek gaan instellen maar de mogelijkheid om de aanleg van een spoorwegtunnel onder Het Kanaal te laten uitvoeren als een EEG- project. Er is in Nederland geen markt voor sigaretten met „tabaksvervangende de len”. Dit is gebleken uit een onderzoek in het Groningse bedrijf Niemeyer. Het on derzoek werd ingesteld, omdat de Engelse moedermaatschappij is begonnen met de verkoop van dergelijke sigaretten. De ver vangende materialen bevatten geen nicoti ne, wel teer. De Nederlandse consument geeft, zo blijkt uit het onderzoek, de voor keur aan andere methoden om het teer- en nicotinegehalte van sigaretten omlaag te drukken. De rijkspolitie van Voerendaal heeft gis teren een jeugdbende opgerold die de laat ste drie jaar tal van diefstallen en inbra ken heeft gepleegd. Het zijn negen jeugdi ge inwoners van Voerendaal, voor het overgrote deel scholieren. Ze hadden het vooral gemunt op munitie en ander de monstratie- en instructiemateriaal van het leger. Bij een botsing tussen twee goederen treinen in Europoort is gisteravond de 56- jarige NS-machinist A.J. van Lierop uit Oostvoorne ernstig gewond geraakt. Twee rangeerders hepen lichte verwondingen op. Over de oorzaak van de botsing, waar bij tenminste tien lege ertswagens uit de rails hepen op een niet-automatisch bevei ligd spoortraject, is nog niets bekend. In haar woning in Berchem, bij Antwer pen, is gisteren de oudste vrouw van Bel gië, mevrouw Mathilda Vertommen, over leden. Ze zou volgende maand 109 jaar oud zijn geworden. De r beweg uit tw desert Front, voorst grond' blank» kelijk Eei demi vit vi nem» stuk de di tijen toen In twee men. kabh door tieve met i oude hooft sonei mie onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. 1. bew. z. bew. z. bew. onbew 1. bew. 1. bew. z. bew z. bew. onweer onbew. onbew. z. bew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. 1. bew. 1. bew. onbew. h. bew. z. bew. 1. bew. regenb. z. bew. 1. bew. onbew. 1. bew. onbew. h bew. 1. bew. wolkbr. 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 06 0 0 0 02 0 0.1 0 0 0 0 0 0 0 0 o o o o o o 0.1 o o o 2 o o In rederskringen was men gisteren zeer geschokt door de uitspraak van de Engelse rechter. Het vonnis sloeg in als een bom. Reder Arie van der Zwan van rederij Jaczon, de eigenaar van de Scheveningen 33, noemde het vonnis „een schandahge zaak”. Volgens Van der Zwan hebben de vissers zich juist redelijk aan de Engelse wetten gehouden. „Het schip was al naar huis aan het gaan. Als het zo moet, dan vind ik dat niet netjes”. Van der Zwan zei zelf gerekend te heb ben op een boete tussen 5000 en 10.000 gulden. Wie die boete moet gaan betalen is nog niet duidelijk. Weliswaar moet rederij Jaczon vandaag de ruim 100.000 gulden boete en het geld voor de netten op tafel leggen, wil de Scheveningen 33 vrij komen, maar voorzitter Parlevliet van de reders- vereniging suggereerde gistermiddag dat misschien de regering kan bijspringen. Parlevliet, die zei door de „krankzinnige” uitspraak „overrompeld” te zijn („Ik had op een waarschuwing gerekend”), vond dat dit^probleem door reders en overheid samen dient te worden opgelost. Reder Van der Zwan zei gisteren niet tegen het vonnis in beroep te zullen gaan. „Dit is een zaak van regeringen, waartus sen we verdrukt worden. We hadden ge hoopt dat door de EEG het vissen in de Europese wateren tenminste vrij zou kun nen zijn. Daarom waren we aanvankelijk ook bereid mee te denken over beperking van de haringvangst”. De richtir kantoi geproj len, yfi van de Rhode struct! nen, r meens wordt, man I maken Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vhssingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo t Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zurich Casablanca Istanboel Las Palmas New York Tel-Aviv Tunis no no ono nno no no no no ono no zzo zzo zzw n w no ono n nnw o ono nw nnw w o ono w zo zw n zw zzw zzo w.st. wzw n n o n w nno zzw nnw o SAI uit he partij gister sitiep: naar buitei Ah presi de v« leim. een Dem Turk ne v form ALKMAAR (ANP). De politie in Alk maar heeft gistermiddag meegedeeld dat onderzoek heeft uitgewezen dat de gister ochtend op verdenking van brandstichting aangehouden man niets met de branden te maken heeft gehad. De man, die aange houden werd terwijl hij lag te slapen bij een belastingkantoor in aanbouw, bleek een geestelijk gestoorde, die zondagmid dag was weggelopen uit een inrichting in Noord-Holland. MA rie v£ meeg vitsj gearr cume in zij: Sve naris Pij In Beg handt wezer Spa febru; ren herva „De van h< een s Rhodt lands» bare sië te Daarn de po; de Stê gang heid st K -üüb het weer 1 I Bij eenzelfde soort opiniepeiling die in september 1973 werd uitgévoerd, sprak 62 pet van de Nederlanders zich uit voor de Europese verkiezingen. 16 pet was toen nog tegen, terwijl 22 pet op dat moment zijn mening nog niet gevormd had. In alle landen van de Europese Gemeen schap heeft zich ditmaal een veel hoger percentage van de ondervraagden uitge sproken voor Europese verkiezingen dan in 1973. West-Duitsland vormt de enige uitzondering. Daar was in 1973 69 pet van de ondervraagden voor die verkiezingen en datzelfde percentage werd nu ook geno teerd. In alle negen EEG-lidstaten is nu gemiddeld 72 pet voor de rechtstreekse verkiezing van de leden van het Europees parlement. 13 pet is er tegen en 15 pet heeft nog geen mening. De verkiezingen zijn, zoals bekend, gepland voor komend voor jaar. 60 pet van de ondervraagden in Neder land heeft bij dit onderzoek geantwoord dat het komend jaar zeker naar de stem bus zal gaan als de rechtstreekse ver kiezingen van de leden van het Europees parlement gehouden worden. 22 pet heeft geantwoord dat het „mogelijk” zijn stem uitbrengt. 5 pet zal misschien niet aan de stemming deelnemen, eveneens 5 pet is er België gaat de controle aan zijn grenzen op gevallen van BTW-ontduiking ver scherpen. De nieuwe Belgische minister van Financiën, de christen-democraat Gaston Geens, heeft deze maatregel gister- av ond in een radio- en tv-toespraak aange- kondigd. I - Een groep Amerikaanse kleurlingen heeft gisteren onder het uitroepen van kreten als ,,Klu Klux Klan, schuim der natie”, een bijeenkomst verstoord van de ze organisatie in Columbus (Ohio). Bij het handgemeen dat onstond raakten ver scheidene mensen gewond. De politie maakte een einde aan de gevechten, waar bij zij een groot aantal arrestaties verricht te. Zondag raakten bij een incident in Plains (Georgia) achttien leden van de KKK gewond. Uit de gegevens van het CBS blijkt verder, dat het sterfte risico voor mannen in alle leef tij s- groepen hoger is dan dat voor vrouwen. Soms is het verschil zeer groot: in de leeftijdscategorieën 16 tot 26 en 54 tot 69 jaar Het afgelopen jaar zijn in ons land meer bedrijfsongevallen gebeurd dan in 1975, maar er zijn daarbij minder mensen om het leven gekomen. Het aantal ongevallen bedroeg 98.426 tegen 92.924 in 1975. Het aantal doden bedroeg 130 tegen 140 in 1975, zo blijkt uit de opgaven van het directoraat-generaal van de arbeid. De meeste ongevalen kwamen voor in de in dustrie, gevolgd door de bouw- en installa tiebedrijven. Schipper De Niet had, op advies van de i voor de rederij optredende advocaat Park, toegegeven op haring te hebben gevist binnen de 200 mijls-zone. De „Maria” zal waarschijnlijk vanmiddag Aberdeen ver laten en donderdagmorgen in Schevenin gen binnenlopen. Weer in binnen- en buitenland Dr. Willem Drees sr is vandaag 91 jaar geworden. De hoogbejaarde staatsman viert zijn verjaardag in familiekring. HILVERSUM (ANP). Hoewel de Britse voorzitter van de vergadering vorige week het EEG-visserij -overleg heeft afgebroken heeft een Nederlandse official 2’/z uur voor het werkelijke einde van de vergadering verzocht dat overleg te stoppen. Dit zei de Engelse minister van Visserij, Silkin, gisteravond voor de televisie in het VA- RA-actualiteitenprogramma ’Achter het Nieuws’. De naam van de Nederlander kon hij echter niet noemen. Voorts verklaarde Silkin het besluit van de Britse regering om een 200-mijls- zone af te kondigen, verstandig te vinden. „Als er gewoon doorgevist zou worden, zou er in 1979 helemaal geen haring in de Noordzee meer zijn”, aldus de Britse bewindsman. Argentinië heeft een voormalige nazi en SS-officier, die verantwoordelijk wordt geacht voor de dood van 40.000 joden in Letland uitgewezen, zo heeft een Argen tijnse regeringswoordvoerder gisteren meegedeeld. In een regeringsverklaring heet het dat Edward Roschmann, alias Fritz Wegner of Frederico Wegener, vol gens de rechtbank van Hamburg beschul digd wordt van massamoord op grond van rassenhaat. Roschmann week in 1948 naar Argentinië uit. In de jaren 1840 tot 1851 was de gemiddelde levensduur van vrouwen 2,4 jaar langer dan die van mannen, en dit is lan ge tijd zo gebleven. In 1940 bereikte het verschil een minimum van ander half jaar. Daarna is het verschil voortdurend ge groeid. Dit ging hand in hand met een voortdu rende stijging van de ge middelde levensduur (ge middeld aantal te ver wachten levensjaren bij de geboorte) van vrou- Een 21-jarige man heeft in Londen amok gemaakt en daarbij een bejaarde man gedood en drie mensen verwondingen toe gebracht. De man kocht kort voor zijn daad twee messen in een ijzerhandel. Hij liep de straat op en begon in het wilde weg om zich heen te steken. Een paar toevallig passerende politieagenten wisten de amokmaker te overmeesteren. Den Haag(ANP(De gemiddelde levensduur van vrouwen wordt in ons land steeds langer dan die van de mannen. Vrouwelijke baby’s, die nu worden geboren, heb ben gemiddeld zes jaar meer levensjaren te ver wachten dan de jongens baby’s, zo blijkt uit de gegevens van het Cen traal Bureau voor de Statistiek. Vrouwen hebben altijd langer ge leefd dan mannen, maar het verschil was vroeger veel kleiner. Internationaal wordt Nederland wat de lengte van de levensduur be treft, slechts overtroffen door Noorwegen en Zwe den, al is het verschil niet groot. In Zweden is de levensduur van mannen 0,9 en in Noorwegen 0,1 jaar langer dan bii ons, terwijl het verschil voor wat vrouwen betreft res pectievelijk 0,3 en 0,4 jaar is.-. is het sterfterisico van mannen zelfs meer dan tweemaal zo hoog als bij vrouwen. Bij de mannen van 16 tot 26 jaar komt dit doordat veel meer mannen dan vrouwen door ongevallen (be- drijfs- en verkeersonge vallen) om het leven ko men. In deze leeftijs- groep is de doodsoorzaak in meer dan de helft van de gevallen een ongeluk. In de leeftijd van 54 tot 69 ligt het aan de sterfte aan hart- en vaatziekten en kwaadaardige nieuwvor mingen, die onder man nen aanmerkelijk hoger is dan onder de vrouwen. i i De grote rederijen zullen daardoor niet direct in financiële moeilijkheden komen, maar toch is door de meeste werktijdver korting voor hun personeel aangevraagd. Er komt minder geld binnen, dus de vis sers verdienen minder en zij zullen via een uitkering toch aan een redelijk inkomen kunnen komen. „Het zal er uiteindelijk wel weer toe leiden dat de vloot verder gesa neerd moet worden”, concludeerde de heer Parlevliet maandag. de veertig Nederlandse haringtrawlers kan de vissersvloot in de komende tijd zo’n vier miljoen gulden per week gaan kosten. Van de Deense stemmers zou 43 pet zijn keus laten vallen op de socialisten, het hoogste percentage van alle landen. Chris ten-democraten zouden daar maar 2 pet van de stemmen vangen en de liberalen 23 pet. Ook in Frankrijk zouden veel kiezers (41 pet) op de socialisten stemmen. In het Verenigd Koninkrijk zou 32 pet zijn stem uitbrengen op de socialisten en 38 pet op de conservatieven. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. De Nederlandse rege ring moet de internationale strijd van de Zuidmolukkers voor een vrij en onafhan kelijk Ambon erkennen en niet langer verloochenen. Dit „dringende verzoek” staat in een open brief die ondertekend is door de heer Ch. W. Sanukkra. Hij is lid van het Zuidmolukse Bevrijdingsfront Si- wa-Lima en noemt zich minister van Bui tenlandse Zaken van de Republiek der Zuidmolukken. Hij behoort tot de groep- Tamaela. Bij mannen heeft zich van 1840-1851 tot 1956/1960 eveneens een stijging van de gemiddel de levensduur voorge daan en wel van 36,1 jaar tot 71,4 jaar, maar daar na is daar niets meer bij gekomen. Er heeft zich, integendeel, een lichte daling voorgedaan: in de jaren 1971-1975 was de gemiddelde levensduur van mannen 71,2 jaar of 0,2 jaar minder dan vijf tien jaar eerder. WOENSDAG 6 JULI Zon- en maanstanden Zon op 5.28 uur onder 22.01 Maan op 0.25 uur onder 12.07 uur Waterstanden IJmuiden Hoogwater 7.13 uur en 19.46 uur Laagwater 2.59 uur en 15.18 uur wen, die in 1840/1851 nog maar 38,5 jaar be droeg en in 1931-1940 was gestegen tot 67,2. Dertig jaar later, in 1971-1975, was de gemiddelde le vensduur van vrouwen met tien jaar gestegen tot 77,2 jaar Aantal uren zon: 5 tot 16; minimum tempera tuur: 15 graden, maximumtemperatuur: 26 gra den. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 percent, kans op een geheel droog et maal: 80 percent. M 3 ra O, -BR EF A

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 2