TENTOONSTELLING DOELWIT VAN VANDALEN PvdA-HEEMSKERK ZEGT PPR Demonstratie voor in Wijk aan Zee Vliegende matrassen boven dorpsweide Bestemmingsplan moet deels worden gewijzigd Zigeunerorkest op Burg. Nielenplein „SPEEL-RUIMTE” '5 VOORLOPIG DE WACHT AAN „Heliomare” f i 1 Weinig animo voor nieuw samenwerkingsverband Solidariteit IN KADER ZOMERACTIVITEITEN Vernielingen «d DINSDAG 5 JULI 19 7 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK OM KANTOORUITBREIDING MOGELIJK TE MAKEN WIJK AAN ZEE. „Zal wel weer niet doorgaan”, hoorde je maandagavond rond de Dorps weide mompelen, na de recente slechte ervaring met de ballon vaart. Maar het parchutesprin- gen ging maandagavond wel door en nog keurig op tijd ook. mm. i Beeldenstorm in Park Scheijbeeck ver gegooid waren ondermeer een plastiek scheuring in het progressieve kamp Het zigeunerorkest ver- Het ensemble „Lavotta”. Een enthousiast publiek volgde rond de dorpsweide de verrichtingen van de parachutisten nauwkeurig. Langs de dorpsweide stond een groot deel van de bevolking van „Heliomare” opgesteld, want dit luchtfeest werd de pa tiënten als afscheidscadeautje aangebo den door de 28-jarige Fred de Waart, die na een verkeersongeval acht maanden in het revalidatiecentrum verbleef en dat on langs na twee operaties mocht verlaten. Eén van de gedupeerde kunstenaars, Margot Zandstra uit Amsterdam, zal van daag aangifte van vernieling bij de Bever- wijkse politie doen. Haar „Constructie V” die de ingang van het park markeerde, werd zo wild omvergetrokken dat de stukken aluminium eraf vlogen. Indien voor transport kan worden gezorgd is mevrouw Zandstra overigens bereid het beeld in haar atelier te herstellen om het vervolgens weer aan de tentoonstelling toe te voegen. reden voor de exposante haar medewer king aan de tentoonstelling in De Nieuwe Slof onmiddellijk te beëindigen baren de vandalistische neigingen van het Bever- wijkse publiek de Stichting Tentoonstel lingen nu dus wederom zorgen. Dit deerlijk gehavende kunstwerk is door een onbekende meester bij de rand van de vijver achtergelaten. Het toont een vage mannenfiguur. Het geheel wordt met be hulp van een boomstronk staande gehou den, terwijl er voorts een partijtje keien als het ware uitnodigend op ieder die smijten wil ligt te wachten. Hoe het schil derij aan de waterkant terecht komt is een raadsel. Men houdt het maar op een stille protestuiting in de trant van: als dat (de plastieken) kunst is, is dit het ook. Lijkt een eventuele samenwerking met de PPR er wat de PvdA betreft niet meer in te zitten, één ding is voor de socialisten toch wel zonneklaar en dat is dat „de democratie in Heemskerk niet verder uitgehold mag worden, wat bete kent dat de PvdA in een volgend college In dit verband wordt het CDA al bij voorbaat gewaarschuwd, dat de huidige verdeling van drie CDA-collegezetels te gen één WD-zetel voor de PvdA onaan vaardbaar is: „Indien de PvdA daarbij komt of alleen met het CDA een college zou vormen betekent dit zonder meer het ■verlies van een zetel voor het CDA”. op vandalen toch wel de meest provoce rende uitwerking moeten hebben. Daar voorzitter Rob Joosten van de Stichting Tentoonstellingen Beverwijk (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Om uitbreiding van het kantorencomplex van Van Hattum en Blankevoort BV aan de Vondellaan mogelijk te maken, vragen B. en W. van Beverwijk de raad in te stemmen met een wijziging van het bestemmingsplan „Vondellaan 1973”. vangt het eerder aange- kondigde optreden van het Leids Zigeunerorkest, dat door de organisato ren van de zomëractivi- teiten in Heemskerk is af gezegd. Het repertoire van „La votta” stamt hoofdzake lijk uit Hongarije en Roe menië. Daarnaast zijn er ook Joegoslavische in vloeden. De bezetting van „La- vraagd mee,.vandaag een gesprek met de Culturele Raad Noord-Holland over de consequenties van de vandalistische acti viteiten van het Beverwijkse publiek te zullen hebben. Za- juli, Hij is lid van de paraclub Icarus uit Hilversum en hij mag goede hoop hebben dat hij binnen afzienbare tijd weer zover zal zijn hersteld, dat hij zijn hobby, het parachutespringen weer kan beoefenen. Hij vond zeven clubgenoten bereid tegen een zeer gereduceerd tarief de groep verleende belangeloos medewerking te springen om de patiënten van „Helioma re” te laten zien hoe fascinerend deze sport is. Toch ging er bijna iets mis. Eén van de para’s kwam niet op de plaats terecht, die de anderen zo nauwkeurig wisten te berei ken. Vlak boven de grond zwaaide hij fiks af en hij belandde in de voortuin van een woning aan de Julianaweg, maar dat zij sprongetje letterlijk liep uitstekend af. Zeven valschermen en vliegende ma trassen tekenden zich kleurrijk af tegen de strakblauwe lucht. Er werden heel wat foto’s en films op verschoten, want de omstandigheden waren ideaal. De vernielingen zijn dit weekeinde, waarschijnlijk in de nacht van zaterdag op zondag gepleegd. Ze werden gistermorgen ontdekt door de BSCR-bureaumedewerk- sters Ans Vink-Oudejans en Ria Nan. Om- Ans Vink-Oudejans en Ria Nan (rechts), beiden bureaumedewerkster van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad, bij de met brute kracht omgetrokken „Constructie V” van Margot Zandstra. Delen van het aluminium plastiek lagen her en der verspreid. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Beverwijk heeft het maar moeilijk met de kunst. Het gedrag van vandalistisch ingestelde cultuurbar baren stelt de Stichting Tentoonstellin gen Beverwijk andermaal voor proble men, nu „bezoekers” het afgelopen wee keinde hebben huisgehouden op de in Park Scheijbeeck ingerichte expositie Speel-ruimte. Tal van kunstwerken wer den ruwweg van hun sokkel gestoten, waarbij enkele plastieken flink werden beschadigd. „De PPR”, zo luidt het verwijt, „heeft zich zo duidelijk willen profileren dat er van constructieve samenwerking geen sprake was en er een groot verlies gele den werd tijdens de kamerverkiezingen. Ook 'arrogantie komt ten val. Daarnaast zal Johan Kroon niet meer terugkeren in de raad en daarmee is de belangrijkste gezichtsbepaler van de PPR in Heems kerk van het toneel verdwenen”. Binnen de PPR zouden volgens „Rood Heemskerk” wel pogingen worden on dernomen om Johan in de Provinciale Staten te krijgen, maar „gezien het enor me verlies van de PPR bij de recente kamerverkiezingen zal dit ook wel een niet gehonereerde illusie blijven, naast zovele andere PPR-illusies”. Ir. J. P. Kroon vertegenwoordigd zal moeten zijn op grond van het feit dat het een belangrijk deel van de Heemskerkse bevolking re presenteert”. die de expositie in Scheijbeeck vorige week eigenhandig heeft ingericht een weekje met vakantie is, worden de hon neurs zolang waargenomen door het be stuurslid H. Schultinge. Deze deelt desge- De expositie Speel-ruimte (georgani seerd in het kader van de Toer-In) werd vorige week vrijdag pas officieel geopend door BSCR-directeur C. van der Aart, die sprak van „een bijzondere gebeurtenis voor Beverwijk”, waarbij eindelijk „de ruimtelijke mogelijkheden van Park Scheijbeeck weer eens worden benut”. De tentoonstelling met werken van een twin tigtal beeldende kunstenaars zou de gehele maand juli in het park te bezichtigen zijn. votta” heeft als kern de traditionele cimbaal en twee violen. Een gestre ken bas of een accordeon vult het geheel aan tot een ensemble dat de bijzon dere volksmuziek van de zigeuners zeer verant woord weet te vertolken. Het optreden "van het orkest begint zaterdag om twee uur. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar „De Jansheeren”. krijgt wat meer reliëf wanneer wat gede tailleerder op de gemeentepolitiek wordt ingegaan. „In de bestrijding van de onge wenste vermenging van functies heeft Johan Kroon zijn PvdA-medestrijder van achter aangevallen door tijdens de hoog opgelaaide discussies zijn bondge noten aan te vallen”, aldus meldt de redactie van „Rood Heemskerk”, maar „ook in moeilijke tijden .eist de PvdA solidariteit. Daar heeft Johan Kroon niet aan kunnen beantwoorden en daarmee een belangrijke barrière ontwikkeld voor verdere samenwerking”. Na het incident met het bekraste drieluik met afbeeldingen van de Haar lemse verzetstrijdster Hannie Schaft (Van een onzer verslag geefsters) HEEMSKERK, terdagmiddag, 8 treden er echte zigeuners op in de kuil van het Bur gemeester Nielenplein. Het ensemble „Lavotta”, hetgeen in zigeunertaal „viool” betekent, komt naar Heemskerk met au thentieke volksmuziek. In „Rood Heemskerk”, het partijblad van de PvdA-Heemskerk, stelt de redac tie in een op de gemeenteraadsverkiezin gen vooruitlopend artikel dat er „aan de hand van de afgelopen drie jaar in elk geval geen aanknopingspunten te vinden zijn om weer samen met de PPR een verkiezingsprogramma te ontwerpen”. Wonderlijk genoeg had men de opval lende man-in-de-boom van H. de Haas, de „dobber” van P. Knaup en de „doorge voerde driehoek” van G. Knies volledig intact gelaten, terwijl deze kunstwerken Bij de vaststelling van het bestemmingsplan is indertijd in overleg met Van Hattum en Blankevoort ruimte geschapen voor een zodanige uitbreiding van de kantoorruimten, dat daardoor voor de eerstkomende tien jaar in de behoefte van de firma zou zijn voorzien. De begrenzing van de expansieruimte wordt gevormd door de Velserweg, Vondellaan, Akerendamlaan en het park Scheijbeeck. Van Hattum en Blankevoort, zo laat het college de raad weten, heeft thans een bouwplan laten ontwerpen dat weliswaar qua hoogte en bebouwingsgrenzen afwijkt van het geldende bestemmingsplan doch wel in overeenstemming is met de doelstelling de uitbreidingen van het kantorencomplex tot de vierhoek te beperken. Om toch een bouwvergunning te kunnen afgeven moet de raad besluiten dat voor dit gebied een wijziging van het bestemmingsplan wordt voorbereid. Het verzoek komt donderdag 14 juli aan de orde, wanneer de gemeenteraad om 19.30 uur in openbare zitting bijeenkomt in het Stadkantoor. Tijdens die vergadering komt ook een voorstel ter sprake om een krediet van achtduizend gulden te verlenen ten behoeve van de aanschaf van klassikale leer- en hulpmiddelen voor de dag-mavoschool voor volwassenen. Deze school start in september met een tweede leerjaar. Op grond van het aantal nieuwe aanmeldingen worden komend seizoen in totaal ruim 160 leerlingen verwacht. van de hand van H. Bruining, de driemen- sionale constructie van J. v.d. Maas, een plastiek van H. Karssen en een compositie van J. Hollenbach. Het ergst was, zoals gemeld, de „Constructie V” van Margot Zandstra er aan toe. i J Al Slechts enkele objecten werden ongemoeid gelaten. De overige waren alle omver geworpen. HEEMSKERK. De PvdA-Heems kerk staat bepaald niet te trappelen om volgend jaar met de PPR wederom een verkiezingscoalitie aan te gaan. De radi calen hebben het tijdens de zittingsperi ode van de huidige raad wel zo grondig bij de socialisten verbruid, dat de PvdA er maar heel weinig voor voelt de sa menwerking tussen beide fracties voor vier jaar te verlengen. Blijft men bij dit besluit, dan zal het progressieve kamp zich volgend jaar mei gescheiden aan de kiezer presenteren. - y, llll

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7