tour-rcsultciten tour de France J Voorzitter KNAU: senioren zitten in het dal sportpuntiqj 5 Goede reis en denk om uw waak vlammen. 1 Huiskes weg bij KNAU ningscoödinator van de sectie wedstrijd wezen van de KNAU. Tot 1 september wilde Huiskes, die momenteel met vakantie is, de zaak aanzien om daarna een definitieve beslissing te nemen. w Verstandig met aardgas. Er is alle reden voor. l w n ni II I Achtervolging „NIET ALLEEN VOORJAARSCOUREUR'' Kaderprobleem 25 SPORT VRIJDAG 8 JULI 19 7 7 24 246,5 km 1 (Van onze sportredactie) UTRECHT. Anton Huis- 8eRIT ANGERS ORIENT Duidelijkheid I MW KI I Raas weerspreekt in de periode dat hij schaatscoach de kletspraatjes Jan Raas: eerste Nederlandse etappezege Het is jammer dat hij onvoldoende tijd De Beer: De massa is geen topsporter Redon (ADVERTENTIE) Wim de Beer: „We gaan dwars tegen de stroom in” PIETER MUL Alles gepakt en gezakt? Goeie reis. Maar vóór u de huissleutel omdraait nog even iets anders uitdraaien:-de waakvlammen van uw geiser en fornuis. Als die uur na uur en dag na dag voor niets branden-, is ’t zonde van „Sind 1963 had ik niets meer met atletiek te maken gehad. Zoals zoveel mensen, gaan de privé en-of de maatschappelijke situatie op een gegeven moment zwaarder wegen. De sport valt dan als eerste af. Bij de Europese indoorkampioenschappen kwam ik in contact met de KNAU, omdat ik directeur werd van een bedrijf voor computerinformatieservice. Als vice-voor- zitter heb ik daarna een tijdje meegelopen en het voordeel van een buitenstaander in een organisatie is, dat hij heel anders tegen een aantal zaken aankijkt. Als je jaren ergens werkzaam bent, kom je onvermij delijk in een bepaald stramien terecht, het wordt een sleur. Als je dan waarneemt dat een aantal zaken niet goed marcheert, moet daar iets aan gedaan worden. Dat betekent helemaal niet dat je voorgangers het allemaal zo slecht gedaan hebben. Het wordt nu wel voorgesteld alsof ik Jutte een trap na heb gegeven, maar daar is geen sprake van”. De functie van trainingscoördinator wordt waargenomen door secretaris Waterreus, de man die voorzitter zal worden van de sectie wedstrijdsport van de KNAU. De Beverwijkse veilinghal maakt een goede kans het permanente onder dak te worden van de indoor-atle- tiekbaan van de KNAU. Deze houtep baan ligt al enkele jaren opgeslagen in de Arnhemse Rijnhal. Het opbouwen en afbreken van de constructie kost ieder weekend dat er wedstrijden op gehouden worden echter 40.000 gulden. De atletiekunie vindt dat onaanvaard baar hoog, zeker omdat het monteren en demonteren gepaard gaat met be schadigingen. Glunderend het Jan Raas de ontknoping van de zesde Tour-etappe de revue passe ren. Zijn jump was geslaagd. Nederland had in hem de eerste etappewinnaar. „Dit succes”, vertelde Raas verder, „betekende mijn achtste zege. Ik hoop duidelijk ge- (Van onze speciale verslaggever) LIMOGES. „Als een eindsprint op een sintelbaan plaatsvindt, zijn er nog meer risico’s dan normaal, daarom koos ik in de straten van Limoges voor een demarrage. Ik flitste vanuit laatste posi tie in het kopgroepje weg. Toen ik op de sintelbaan arriveerde, wist ik dat mijn tactiek geslaagd was. Ik had voldoende voorsprong om mijn achtervolgers geen kans meer te geven”. begeleiding van toppers voor zijn rekening nemen. Dat laatste dan naast hetgene wat de Nederlandse Sport Federatie al doet. En wat de toekomstige topatleten betreft, het as onze grote zorg dat de talentvolle jeugd doorstroomt. Op het breekpunt van junior en senior gaan maar al te veel jongelui ten onder. Wat we nu op het ogenblik doen als KNAU, is toekijken en zien wie de eindstreep haalt. Ik zeg: we zullen de jeugd een hand onder de kin moeten houden. Bijvoorbeeld door een overgangsgroep van 18 tot 23 jaar in te stellen. Het is maar een denkbeeld”. maakt te hebben dat ik niet alleen een voorjaarscoureur ben. Na mijn overwin ningen in Milaan-San Remo en de Amstel- Gold-race, moest ik meermalen horen dat ik te vroeg in vorm was geweest". Jan Raas was tijdens die spannende slotfase overigens niet de enige Nederlan der in het leidende groepje. Hennie Kuiper had kort tevoren reeds een geslaagde sprong gemaakt. „Misschien deed ik na dat overstapje zelfs te veel werk”, zei de ex-wereldkampioen. „Toen Raas op het klimmetje naar het sportpark naast ons flitste, was ik evenals de rest verrast. Maar geen seconde later dacht ik: als ze hem terug willen halen, moeten ze het zonder mij doen. Ik had er geen zin in om uitgere kend een landgenoot te dwarsbomen, of schoon Raas deel uitmaakt van een con currerende ploeg”. Deze hergroepering was voor Zoete melks ploegmakker Vallet meteen het sein voor een nieuwe vlucht. Dat hij daarmee de basis legde voor de ontsnapping waar uit 15 km verder de etappewinnaar te voorschijn kwam, was voor de Fransman een schrale troost. Onder het motto: een ereplaats is beter dan een naamloze klas sering in het grote peloton, bleef Vallet desondanks in het voorste gelid. Toen eerst Santambrogio, daarna in een wirwar van demarrages ook Thaler, Agos- tinho, Bossis, Laurent en ten slotte Raas zich bij hem voegden, moest Vallet probe ren ten minste een goede dagprijs uit het vuur te slepen, te meer omdat op de val reep nog een hand vol medestrijders de spits van het veld bereikte. „De komst van de andere gegadigden heb ik niet meer gezien”, lachte Raas. „Ik had toen reeds het zekere voor het onzekere genomen. Vooral de aanwezigheid van de Duitser Thaler vond ik namelijk allesbehalve pret tig. Hij was als sprinter, maar vooral als crosser in het voordeel. Aankomen op een sintelbaan vereist immers een handigheid en durf, die jongens uit het cross-werk beter ligt dan ons”. Dat Jan Raas het met zijn theorie goed gezien had, ontkende Klaus-Peter Thaler niet. „Ik had er vast op gerekend dat ik de etappe zou winnen”, aldus de Duitser-in- Spaanse-dienst. „Zowel de aanwezigheid van mijn ploegmakker Agostinho, alsme de de wetenschap dat er gesprint kon worden op een sintelbaan, verstevigde mijn hoop”. De schaarse topatleten die ons land nog kent, zegt De Beer, zeker niet te vergeten. „We zijn bezig voor een sponscfringmana- gement te zorgen. Wellicht dat we daar voor iemand van buiten gaan inhuren. Die man zal voor sponsors moeten gaan zor gen, kan wedstrijden coördineren voor at leten en moet ook de maatschappelijke gebr en t 600 voor- erp in erhu- igwa- 2207- sttrai- trai- >.mo- 023- Publikatie van het Ministerie van Economische Zaken, de Vereniging van Exploitanten van Gasbedrijven in Nederland (VEGIN) en N.V Nederlandse Gasunie. Correspondentie-adres: 'Verstandig met aardgas’ postbus 19 te Groningen, waar u ook gratis het boekje 'Warm wonen’ kunt krijgen. 9 7 1977 OLY- b.b. 71 ir- en ?r, en htha- buurt 2513- Candé „Anton Huiskes heeft dat gedaan met de samenstellirig van het team vakgroeptrai- ners, wij proberen dat bij de samenstelling van het bestuur van de sectie wedstrijd we zen. De formatie moet werkbaar zijn, en dan heeft het geen zin om mensen op stoelen te zetten die niet bereid zijn vol gens de nieuwe plannen te werken. Dat Huiskes nu opstapt, is een tegenvaller, een mislukking wil ik het niet noemen. Het kost hem in de uitvoeringsfase gewoon te veel tijd. We gaan rustig uitzien naar een opvolger, in de tussentijd wordt zijn func tie waargenomen door secretaris Water reus. Deze wordt ook voorzitter van de sectie wedstrijdsport”. we gaan dwars door de tegenstroom heen. Onze koers die we hebben uitgezet, is goed, en daar houden we ons aan. Het is waar dat veel mensen hun medewerking weige ren en dit bestuur proberen beentje te lichten. Maar daar staat tegenover dat we veel reacties krijgen van mensen die ons bezweren door te gaan. Ik zit ook in het bestuur van de Nederlandse Sport Federa tie en daar zeggen ze ook: zet alsjeblieft door, eindelijk komt er wat duidelijkheid in de KNAU”. r Ijdele hoop, zoals Jan Raas de Duitser duidelijk maakte. Frisol had daarmee de zozeer begeerde etappe-overwinning. Het Raleigh-kamp was eveneens tevreden: Thurau bleef gele-truidrager en Kuiper behaalde dank zij de activiteit in de slotfa se enkele seconden winst, ofschoon de vreugde enigszins getemperd werd door de pijn van Gerrie Knetemann, als gevolg van diens val in het prille begin van de etappe. De etappe-overwinning van Raas kwam niet alleen door kracht en intelligentie tot stand. Eerzucht en de steun van een homo gene ploeg lagen eveneens aan de basis. „Iedereen bij Frisol zette zich voor 100 procent in om onze sponsors eindelijk een ritzege te bezorgen”, aldus Jan Raas. „Voordat de beslissende ontsnapping plaatsvond, had ik reeds enkele keren ge probeerd om weg te komen. Fedor den Hertog reed ook sterk. Alle moeite was niettemin vergeefs en zelfs leek het er tijdens de laatste kilometers verdacht veel op dat wij de slag gemist hadden. Voor en na hadden diverse coureurs zich namelijk bij de kort tevoren ontsnapte Vallet ge voegd. Mijn ploegmakker Wezemael kon het gat niet dichtrijden. Zijn vruchteloze poging was echter de springplank die ik nodig had. Vanaf het moment dat ik bij de koplopers kwam, stond mijn tactiek vast”. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Wim de Beer, voorzitter van de KNAU, heeft er aan de vooravond van de Nederlandse atletiekkampioenschappen in Sittard, geen behoefte aan om de hete brij heen te draaien. „Ja, wat de seniorenprestaties betreft, zitten we in ons land wei in het dal. Een enkele uitschieter daar gelaten. Die weg naar boven is vanzelfspre kend een langzame. Maar dat Nederland de talenten heeft, daar ben ik van overtuigd. Ik weet ook wel dat een aantal factoren de Nederlandse atletiek bepaald niet in de kaart speelt. Maar het is wel zo dat je als bestuurder moet werken aan de tekortkomin gen die in je eigen organisatie schuldig zijn aan het lage peil, waarop onze atletiek staat. Vandaar dat het nieuwe bestuur met een structuurplan op de proppen is gekofnen. Vandaar ook dat we voorstellen hebben gedaan om de boel op andere leest te schoeien”. i. met ts in Ie ge- u het Evt. Te De Beer (39 jaar) bestrijdt dat die duide lijkheid zou betekenen dat de recrea tiesport de boventoon gaat voeren. „Een verschil met het verleden is in elk geval dat wij vinden, om het wat overdreven te stel len, dat de aandacht in de recente periode te zeer op de toppers gericht is geweest. Op die 100 tot 200 man die in de selecties zitten. Grof gezegd: er is te veel geld aan te weinig mensen besteed. Ik zie de atletiek als een cyclus, waarbinnen voor iedereen plaats is. Dat geldt voor recreatiesporters, voor wedstrijdsporters en voor topatleten. Het is overigens onzin om te stellen dat die eerste categorie aan een soort sjoelbakken doet. Ook in de recreatiesport m^et men zich wel degelijk. Iedereen moet echter aan zijn trekken kunnen komen. Maar we moeten wel in de gaten houden dat de massa geen topsporter is. Het is evenwel geen keuze van óf dit, óf dat. Het is èn dit, èn dat. Uit de grove menigte recreatiespor ters komen dan weer topatleten voort”. De als eerste geplaatste Louk Sanders heeft in de derde ronde van het internationaal tennis toernooi van Scheveningen op de Metsbanen Paul van Min in drie sets verslagen: 7-5, 4-6, 6-3.. Zondag wordt in Tunis de finale gespeeld om het wereldkampioenschap voetbal (junioren) tussen Mexico en Rusland Barbara Krause slaagde er in als tweede zwemster ter wereld de 200 meter vrije slag onder de twee minuten te zwemmen. Tijdens de Oostduitse zwemkampioenschappen in Leipzig deed zij er 1.59.75 min over Rob en Marcel Huisman zijn zo goed als zeker de winnaars van het open Nederlands kampioen schap zeilen in de Flying Juniorklasse Op de voorlaatste dag behaalde het duo bij Monnicken- dam de vierde overwinning in vijf races. Het koppel leidt nu met 14 punten. Op de vierde dag van de nationale zwemkam pioenschappen in de Sovjet-Unie zwom Andrej Smirnov de 200 meter wisselslag in 2.08.0, 1,75 sec boven het Europese record van de Brit Wilkie. Olga Klewakina werd bij de dames eer ste 2.20.3. Na de vierde wedstrijddag in Hankol om het wereldkampioenschap zeilen (Solingklasse) be zetten de Canadezen de eerste plaats in de alge mene rangschikking. Favoriet Kuhweide (W - Dld) is vijfde. De Italiaan Firmani is de nieuwe trainer van de voetbalclub New York Cosmos. Hij is de opvolger van Gordon Bradley. „Het doet me natuurlijk goed dat de jeugd op dit ogenblik veel goede verrich tingen laat zien. Nu er de afgelopen winter geen centrale trainingen waren (het oude trainingsplan was in mei ’76 afgelopen’- red.), was iedereen op zijn clubtrainer aan gewezen. Dat is precies de lijn die wij voorstaan. Onze tegenstanders zullen wel zeggen dat dit nog het resultaat is van hun werk. Maar je kunt het net zo goed uitleg gen als een bewijs van de juistheid van onze visie. Wij willen de atleten in handen laten vallen van hun eigen vertrouwde clubtrainer. Met daarbij als aanvulling re gionale trainingsbijeenkomsten, waar on ze vakgroeptrainers zullen trachten het peil te verhogen. In de afgelopen winter zijn er door het ontbreken van centrale oefenbijeenkomsten allerlei wilde trai ningsgroepen ontstaan. Voornamelijk van mensen die goede clubtraining moesten ontberen. Wij zijn helemaal niet zo geluk kig met die trainingsgroepen. We hopen die wildgroei te kunnen inperken. Dat zal des te beter gaan als blijkt dat de atletiek unie haar zaakjes goed draaiende heeft. De vakgroeptrainers die we nu hebben, werken hard aan een nieuwe opzet, die in september klaar moet zijn. Gun ons even de tijd, zou ik zeggen. Het nieuwe KNAU-bestuur onder lei ding van voorzitter De Beer haalde Huiskes binnen in het kader van het structuurplan dat de Unieraad (ge amendeerd) accepteerde. Als eerste taak had Huiskes de samenstelling van een ploeg vakgroeptrainers. De benoe ming van twee van hen stuitte op nogal wat weerstand van de technische com missies van de KNAU die in mei op stapten. De Beer: „die aanzet van ons plan heeft Huiskes in elk geval gerealiseerd, over een paar weken zal het gesprek 1 over die baan worden hervat.” I Kuiper en zijn Raleigh-teamgenoten hadden voor de beslissende vlucht plaats vond, wel het werk van een achtervolging opgeknapt. „Dat was trouwens hard no dig”, luidde de logische verklaring. Drie vluchters, Sercu, Perret en Mesiet, ver overden namelijk anderhalve minuut voorsprong. „Toen moesten wij wel gaan jagen. Mesiet stond in het algemeen klasse ment immers op de zesde plaats met am per twee minuten achterstand”. De entree van Wim de Beer en zijn collega’s, is binnen de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie beslist niet onopge merkt verlopen, om het maar zwakjes uit te drukken. De Beer volgde eind februari Frans Jutte op, die de atletiekunie veertien jaar gepresideerd had. Jutte zelf had z’n opvolger drie jaar eerder gevraagd om in het uniebestuur plaats te nemen. Met als doel later de voorzittershamer te gaan hanteren. Het is een goed voorbeeld van de lijn die De Beer zelf voor ogen staat waar het de werving van nieuw kader betreft voor zijn eigen sportbond. Een commissielid heeft namens de KNAU gesproken met de heer Appel man, directeur van de veiling in Bever wijk. De bedoeling is de baan geduren- 'de drie tot vier maanden te laten liggen in gemonteerde staat. 1^.:. M 't geld. Daar kunt u in uw vakantie wel iets leukers voor doen. Heeft u een gasboiler met een waakvlam die lastig weer is aan te krijgen? Laat die dan branden, maar zet de boilerthermostaat op de laags'te stand. „Zoals ik zelf, zijn er veel ex-atleten voor de sport verloren gegaan. Nou, als je dan een kaderprobleem hebt, probeer dan ten minste die mensen er weer bij te betrek ken. Te veel wordt vaak in hetzelfde krin getje van mensen gezocht. De bemanning van het bestuur van de sectie recrea tiesport is deels voortgekomen uit reacties die wij hebben gekregen op een adverten tie van ons. Nogmaals, bij die oude groep bestuurders zaten heel capabele mensen, maar die hadden veel te veel functies en werk. Dubbelfuncties moeten in mijn ogen worden voorkomen. Dat ons bestuur is ingekrompen, kon ook alleen maar omdat er volgens onze filosofie meer gedelegeerd wordt. Veel taken worden afgestoten. Vol gens de nieuwe opzet komt de verantwoor delijkheid te liggen bij de mensen die op technisch gebied hun mannetje staan, bij de trainers dus. Die verandering heeft met zich meegebracht dat werd geknibbeld aan de bevoegdheden van een aantal men sen. Maar dat was onvermijdelijk. Aller eerste vereiste was dat wij kwamen tot een werkbaar geheel”. Door het vroegtijdig vertrek van de technische commissies hebben wij er een enorme portie werk bijgekregen. Daar door is ook van het idee om meer met de Belgen samen te werken tot nu toe niet veel gekomen. Van de twee vergaderin gen die er zijn geweest, heb ik er* één bijgewoond. Mijn indruk is dat we op organisatorisch gebied niet veel voor hen onder doen. Technisch valt er wellicht veel te leren, maar het ontbreekt ons op dit moment aan tijd. Tot op heden gis ik echter naar de reden waarom het bij onze zuiderburen zoveel beter gaat". Appelman: „Ik heb een keer gespro ken met de heer Potma. In principe leent een deel van ons complex zich wel voor het onderbrengen van die baan. We moeten echter wel vervangende ruimte vinden voor de groenten. Pas De uitslag van de zesde etappe, van Bordeaux naar Limoges over 225,5 kilometer, is: 1. Jan Raas (Ned-Frisol) 6.00.40, 2. Klaus-Peter Thaler (Wdl-Teka) 6.00.50, 3. Giacinto Santambrogio (Ita-Bianchi) z.t., 4. Hennie Kuiper (Ned-Raleigh) z.t., 5. Jacques Boissis (Fra-Gitane) z.t., 6. Joa quim Agostinho (Port-Teka) z.t., 7. Regis Ovion (Fra-Peugeot), 8. Wilfried Wesemael (Bel-Frisol) z.t. 9. Francisco Galdos (Spa-Kas) z.t., 10. Ber nard Vallet (Frais-Mercier) z.t., 11. Joseph Bruy- ere (Bel-Fita) z.t., 12. Pedro Torres (Spa-Teka) 6.0057, 13 Jacques Esclassan (Fra-Peugeot) 6.00.59, 14. Michel Laurent (Fra-Peugeot) 6.0050, 15. Jean Chassang (Fra-Gitane) 6.00.59, 16. Rik van Linden (Bel-Bianchi), 17. Benny Schepmans (Bel-Fisol), 18. Charly Rouxel (Fra-Mercier), 19. Raymond Villemiane (Fra-Gitane), 20. Jose Mar tins (Port-Kas), plus, 21. Bernard Bourreau (Fra- Peugeot), 22 «Joop Zoetemelk (Ned-Mercier), 23. Enrique Martinez-Heredia (Spa-Kas), 24. Sebas tian Pozo (Spa-Kas), 25. Andres Gandarias (Spa- Teka), 26. Lucien van Impe (Bel-Lejeune), 27. Luis Ocana (Spa-Frisol), Bert Pronk, 30? Eddy Merckx (Bel-Fiat), 32. Bert Pronk (Ned-Raleigh), alien z.t. 6 0059, 51. Fedor den Hertog (Ned- Frisol) 6.01.19, 63. Gerben Karstens (Ned-Ra leigh), 70. Cees Bal (Ned-Fiat), 75. Gerrie Knete- man (Ned-Raleigh), 76. Henk Lubberding (Ned- Raleigh) alien 6.01.34, 86. Roy Schuiten (Ned- Lejeune) 6.03.87, 93. Theo Smit (Ned-Frisol) 6.05.09, 96. Piet van Katwijk (Ned-Raleigh) 6.05.09, 97 en laatste Aad van den Hoek (Ned- Raleigh) 6.06.52. Het algemeen klassement: 1. Dietrich Thureau (Wdl-Raleigh) 41.05.19, 2. Eddy Merckx (Bel-Fiat) op 58 sec, 3. Bernard Thevenet (Fra-Peugeot) en Michel Laurent (Fra-Peugeot) beiden op 1.25, 5. Hennie Kuiper (Ned-Raleigh) op 1.40, 6. Alain Maslet (Fra-Gitane) op 2.06, 7. Joop Zoetemelk (Ned-Mercier) op 2.07, 8. Lucien van Impe (Bel- Lejeune) op 2.12, 9. Raymond Delisle (Fra-Mer cier) op 2.27, 10. Francisco Galdos (Spa-Kas) op 2.44, 11 Raymond Villemiane (Fra-Gitane) op 2.50, 12. Charly Rouxel (Fra-Mercier) op 3.38, 13. Gonzalo Aja (Spa-Teka) op 4.24, 14. Julian Andi- ano (Spa-Kas) op 5.57, 15. Bert Pronk (Ned- Raleigh) op 9.20, 16. Ferdinand Julien :Fra-Le- jeune) op 12.05, 17. Jose Martins (Por-Kas) op 14.01, 18. Ray Raymond Marin (Fra-Mercier) op 14.37, 19. Luis Ocana (Spa-Frisol) op 13.59, 20. Ward Janssens (Bel-Fiat) op 17.30, 21. Joseph Bruyere (Bel-Fiat) op 19.11, 22. Roger Legeay (Fra-Lejeune) op 19.20, 23. Gerrie Knetemann (Ned-Raleigh) op 19.54, 24. Joaquim Agostinho (Por- Teka) op 19.57, 25. Patrick Perret '(Fra- Mercier) op 20.07, 30. Henk Lubberding (Ned- Raleigh) op 22.28, 41. Cees Bal (Ned-Fiat) op 24.31, Q2. Fedor den Hertog (Ned-Frisol) op 43.04 68. Roy Schuiten (Ned-Lejeune) op 45.21, 76 Gerben Karstens (Ned-Raleigh) op 49.19, 78. Jan Raas (Ned-Frisol) op 49.23, 92. Theo Smit (Ned- Frisol) op 56.28, 93. Aad van den Hoek (Ned- Raleigh) op 56.30, 94. Piet van Katwijk (Ned- Raleigh) op 56.47, 97. en laatste Benny Schep mans (Bel-Frisol) op 59.11. Het ploegenklassement zesde etappe: 1. Frisol 18.02.29, 2 Teka 18.02.37, 3. Peugeot 18.02.39, 4. Gitane 18.02.48 (39), 5. Mercier z.t., (53), 9. Raleigh z.t. (71). Algemeen ploegenklassement: 1. Mercier 123.20.04, 2. Raleigh 123.21.49, 3 Kas 123.28.06, 4. Peugeot 123.36 31, 5. Gitane 123.38.50, 6. Lejeune 123.44.36. - vij uw stal- ekt u V-ter- 11 ge- CHT- BV. 2513- „Er hebben al mensen gevraagd of De Beer soms ook weggaat nu Waterreus uit het bestuur zal verdwijnen en Huiskes al vertrokken is. Dat kunnen ze wel vergeten, heeft om aan de uitwerking mee te doen. Bovendien speelde bij zijn be dankje mee dat het gezin Huiskes weer kes ÏS gestopt als trainingscoör- dezelfde drukte te verwerken kreeg als dinator van de atletiekunie. ^as*?,e Periode dat hij schaatscoach Vier maanden geleden aan- was vaardde de voormalige coach van de schaatskernploeg de aangeboden positie als trai-

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 25