p FEYENOORD HOUDT BEENHAKKER VAST VAN DE BERG WON ZOMERAVONDRIT Bestuursmutatie y Kees Kerkhof: 2 ii VI Knap herstel van Engels cricketteam Thümer erg snel Waterpolo-équipe naar Oostenrijk Everse Ajacied bijgetekend OPRECHTE VEILING HAAR LE M Clubrecord van Delia Valkenberg in jeugdinterland i „Met Brand zou ik het bij Volendam goed kunnen vinden" W MÉÉ. at di V I Damiote evenementen a If Pi ■M W i Mg L A’ I EEN MAN U 19 7 7 ZATERDAG JULI 9 10 SPORT Z A I 4 Zaterdag 16 juli r r Haarlems Dagblad: In samenwerking met het Openluchttheater Bloemendaal presenteren wij aldaar op Ged. Oude Gracht 82 (Haarlem-Centrum) Soendaplein/Floresstraat (Haarlem-Noord) Califomiëplein 17 (Haarlem-Schalkwijk) Raadhuisstraat 60 (Heemstede) Lange Nieuwstraat 427 (IJmuiden) Zeestraat 18 (Beverwijk) IJmuider Courant: XBeverwijkse Courant: „REINO” B.V. voor tapijtreiniging Vaste vloerbedekking Losse kleden Telefoon 023-313289 Voetbalvereniging i s mit fin inti ver de hal 1, f 3 n De gereduceerde plaatskaarten (kassa openluchttheater 4.-) zijn verkrijgbaar bij O 9 onze kantoren: J Telefonisch kunnen geen plaatskaarten worden gereserveerd. VERHUISLIFT - het Limburgs jeugdtoneel met ASSEPOESTER „Assepoester”, een van de mooiste /C sprookjes ooit geschreven en waarvan jong en oud nog naar hartelust zullen ge nieten. Het prachtige spel en de schit terende kostuums maken dit sprookje tot een onvergefelijke middag! Aanvang: 14.30 uur. I I I (Van onze sportredactie) I 8 Leo Beenhakker Veel transfers (Van onze basketbalmedewerker) (Van onze cricketmedewerker) I in basketbaitop (Van onze wielermedewerker) (ADVERTENTIE) h Kees Kerkhof (ADVERTENTIE) 3 I I j 3 MANCHESTER. Bob Woolmer moet op dit moment tot de meest productieve batsmen ter wereld worden gerekend. De blessure, die bij donderdag in de tweede Testmatch tussen Engeland en Australië bij het fielden opliep, bleek mee te vallen. Woolmer bracht met Randall de Engelse score van 23 voor 2 naar 165 voor 3 en hij zelf verliet het veld bij het trekken van de stumps met 82 not out in 2V> uur gescoord. LEIPZIG (SID). Op de derde dag van de Oostduitse zwemkampioenschappen in het onoverdekte bad van Leipzig zwom Petra Thümer de 400 meter vrije slag in 4.0938 en bleef daarmee slechts negen honderdste seconden boven haar eigen wereldrecord, dat zij had gevestigd tij dens de Olympische Spelen van Montreal. SPAARNWOUDE. De zevende geza menlijke zomeravondrit van de Haarlem se wielerclub De Kampioen met DTS, de Bollenstreek en Kennemerland op het Spaarnwouderbosparcours, is gewonnen door Leo van de Berg uit Noordwijk. In de laatste ronde kreeg hij het ontsnapte duo John de Bie-Frans v.d. Klis te pakken, waarna Van de Berg in de spurt aan het langste eind trok. De renners hielden een hoog tempo aan, waardoor ontsnappen aanvankelijk niet mogelijk bleek. Nochtans werden daartoe verscheidene pogingen ondernomen. Na een uur koers en met nog vijf ronden voor de boeg, wist John de Bie dan toch te ontkomen en kreeg Frans v.d. Klis met zich mee. Toen de twee demarranten een eindje weg waren, formeerden Leo v.d. Berg, Ton van Berkel, Henk Welp, Arie v.d. Lans en Bert Matze een jachtgroepje Het bestuur van Feyenoord boog zich vervolgens over het vertrek van Beenhak ker naar Volendam. Er volgde een negatief advies. Een logische zaak overigens, want onlangs tekende Boskov’s eerste assistent Theo Verlangen een contract bij FC Gro- HAARLEM. Parker het oude Mercasol en het in de eredivisie debuterende Vastgoed Strijen hebben in de voorbije overschrijvingsperiode bij de basketballers de meeste succes sen geboekt De Leidenaars, die ver sterkt werden door de komst van Har ry Kip, Wim Weemhoff en Arthur Col lins, zagen overigens aanvoerder Paul Hoeksema naar TorJMosquito’s ver trekken. ningen dat Jan Notermans naar AZ zag vertrekken. en van deze achtervolgers wist alleen Leo v.d. Berg in de laatste ronde aansluiting te krijgen met De Bie en Van der Klis. Van de Berg won in de sprint. te leggen op Tim Parker (ASVU) en Hans Essenstam (HOC). De Amstel- veense Amerikanen zijn inmiddels bij na allen weer „onder dak”. Pluim treedt toe tot de gelederen van EBBC, dat Peter Bloemsma naar zijn oude vereniging PSV zag terugkeren, terwijl Everett Fopma de overstap naar Na. Ned. Donar maakte. Komend jaar zul len de Groningers echter niet meer kunnen rekenen op Wim van Aalderen, die het topbasketbal voor gezien houdt Een opmerking, die eigenlijk nauwelijks te rijmen valt met zijn beslissing om toch met Volendam rond de tafel te gaan zitten. „Normaal gesproken zou ik dat ook niet hebben gedaan, maar er zijn wat dingen veranderd in Rotterdam”, aldus Beenhak ker. Dat laatste kon wel eens te maken hebben met de nieuwe figuur in de Kuip, de oud-Go Ahead Eagles-manager Peter Stephan. Beenhakker en Stephan zijn ze ker geen vrienden van elkaar. Vooral niet nadat Stephan de Papendrechter toen hij met de Limburgers Ruud Motké en Peter Schroen van de partij. Er waren 102 deel nemers uit verschillende landen. Doordat veel geklommen moest worden, was de Ronde voor de jonge Nederlanders tame lijk zwaar en lastig. In de eerste etappe van Brügg naar Wohlen over 69,8 kilometer was Motké met een negende plaats de beste Nederlander; Snijders kwam op de elfde plaats, Van Lent (45ste), De Bie (48ste) en Smit (68ste) moesten met be scheiden klasseringen volstaan. Henny van Lent zorgde in de tweede etappe van Brügg naar Remmingen over 70,3 kilome ter voor een Oranje-triomf. Aanvankelijk zag het er niet zo best uit voor de kleine Zwanenburger, want bij een van de be klimmingen werd hij gelost, maar in de afdaling wist hij weer aansluiting te krij gen. Met twee Italianen en een Oostduitser vormde Van Lent daarna een kopgroepje, waarvan hij in de eindspurt de snelste bleek. Met een lengte verschil hield hij zijn drie vluchtmakkers achter zich. De klasse ringen van de anderen waren: 12. Motké, 13. Schroen, 21. Snijders, 38. De Bie en 72. Smit. In de derde etappe van Remmingen De verwachting is dat hij maandag zal beslissen of hij al dan niet bij de Velsense club zal blijven. Onzeker is ook nog of doelman Paul van der Meeren het komen de seizoen nog voor Telstar zal uitkomen. naar Kaisten over 62,5 km. was Snijders met een tiende plaats de beste Nederlan der. De anderen klasseerden zich als volgt: 15. Motké, 44. Schroen, 49. Van Lent, 57. De Bie en 79. Smit. De vierde etappe werd in de plaats Brügg als een ploegentijdrit over 47 kilometer verreden en daarin zege vierde Italië. De Nederlanders kwamen op de vijfde plaats en werden in het algemeen ploegenkassement vierde. De individuele eindklasseringen waren: 15. Ron Snijders, 18. Ruud Motké, 25. Peter Schroen, 26. Henny van Lent, 44. John de Bie en 74. Hans Smit. Het wielercomité Bergen organiseert op woensdagavond 13 juli in samenwerking met Alcmaria Victrix de ronde van Bergen voor amateurs en daaraan nemen vele favorieten uit het hele land deel. Onder hen is ook de kersverse nationale wegkam- pioen Piet Kuys. Verder zijn o.a. Martin Havik, tweede in de nationale titelstrijd, wereldkampioen van de Stayers Gaby Minneboo, Gé Oos- terbosch, Piet van Leeuwen, Bart van Est, Jos Lammertink, Ger Slot, Hans Langerijs gecontracteerd. In totaal gaan ’s avonds om zevën uur honderd amateurs van start op een 1600 meter lang parcours door het centrum van Bergen. Tevoren is er een soort gentlemen-koers. nog in Deventer werkte, het bos instuurde. Beenhakker: „Laat ik er niet omheen draaien. De hele voetbalwereld weet dat ik nooit van mijn leven meer met die man wil samenwerken. Ik heb me heilig voorgeno men nooit meer met die man in zee te gaan al zal ik daardoor uiteindelijk werkloos worden. Ik zal mijn contract bij Feye- noord gewoon uitdienen. Tenslotte is Brox nog mijn baas. Volgend seizoen moet ik weg. Maar het zou meegenomen zijn wan neer ik nu al naar Volendam had kunnen vertrekken. Dan had ik die Stephan in ieder geval nooit gezien”. (Van onze zwemmedewerker) HAARLEM. Volgende week vertrek ken acht poloërs en twee wedstrijdzwem- tners uit Haarlem en omgeving naar Oos tenrijk. Zij maken deel uit van de Neder landse ploegen van de Culturele Sport bond, die daar deelnemen aan een enorm sportfeest ter gelegenheid van het 85- jarig jubileum van de Arbeiders Sport bond van Oostenrijk (ASKö). Er zullen zo’n 15000 sporters uit tien landen in actie komen. Nederland doet mee met het kunstzwemmen, turnen, vol leybal, wedstrijdzwemmen en waterpolo. De Haarlemse Watervrienden leveren drie poloërs voor de nationale ploeg, terwijl de IJmuidense Watervrienden hun sterke po sitie bevestigd zien in uitnodigingen voor vijf waterpoloërs en twee wedstrijdzwem- mers. De heer Teun Vermeer gaat mee als de technisch leider van de zwemploeg. De waterpoloploeg strijdt om het kampioen schap van de Internationale Arbeiders Sport Organisatie (CSIT), dat een keer per twee jaar wordt gehouden. De vorige maal werd een derde plaats bereikt. De wed- strijdzwemmers doen mee aan open wed strijden van de ASKö. De totale Neder landse afvaardiging bestaat uit 73 man. in centrum van Haarlem zoekt voor de periode van 1 sept. 1977 tot 1 mei 1978 Ui1 se ox niet sterk morr ke b: tijd i nam De dooi Mer< deze van gere I i AMSTERDAM (ANP). De 23-jarige Feyenoorder Jan Everse (foto) speelt met ingang van het komend seizoen voor landskampioen Ajax. Everse tekende vrijdag een tweejarig contract bij Ajax. VELSEN. Ke«£ Kerkhof heeft gister avond zijn contract met Telstar met één jaar verlengd. Gerard Staats heeft daar entegen nog niet bijgetekend. De cond rang er tii Kne< verli Kars ging l ■I i Al in A ning niet deze ten nen laat inga ik n baai me i of siek geei Di spoi had de 1 kun ven van Ei het Pet< naa gev dus wer lijk niet mei ven ner Wa1 rau win Ii den ma; Mei ver kop zov uit! wet A gev tie V Vei gep eni reil Cu; Lai fini C hot da wii in i 1-0 lan Thi Ha Va: daj l 1* BILDERDIJKSTRAAT la Tel. 023 -316486 Dir. F. G. de Weers. KIJKDAGEN heden zondag en maandag van 10.00-16.00 uur. VEILINGDAGEN van 12 t/m 15 juli vanaf 10.00 uur. 9 die in de weekenden zal worden belast met de verzorging van de ballen, schoon houden van de kleedkamers, e.d Financiële vergoeding nader overeen te komen. Brieven onder nummer 9966 Voor de tweede beste jaarprestatie droeg de Olympisch kampioene Ulrike Richter bij. Zij triomfeerde op de 100 me ter rugslag in 1.02,84, waarmee zij slechts een handslag voor bleef op haar stadgeno te Birgit Treiber (1.02,94). Een vertrek van Leo Beenhakker zou betekenen dat Boskov in één klap twee bekwame assistenten zou kwijtraken. Brox daarover: „Daar ligt inderdaad onze grote moeilijkheid. Wij moeten zelf dan op zoek naar twee geschikte kandidaten en waar vind je die zo vlak voor de competi tie?” Feyenoord is overigens ook niet te spreken over de manier waarop Volendam de hele zaak heeft aangepakt. Guus Brox: „Het is niet erg fatsoenlijk gegaan. In tegenstelling tot FC Groningen heeft niemand van Volendam ook maar iets van zich laten horen. Groningen kwam tenmin ste netjes informeren. Volendam heeft dat echter verzuimd”, zo meent de Feyenoord- manager. Volendam is door Feyenoord inmiddels wel op de hoogte gesteld van het feit dat Beenhakker zoals de vlag er nu bij waait zeker volgend seizoen niet naar Volendam komt. In het vissersdorp aan de boorden van het Ijsselmeer is men daar niet kapot van. Perschef P. Mühren zegt: „Maandag komt Joop Brand terug van vakantie uit Portugal. Hij zal dan met bestuurslid Jan van der Linden in overleg met Feyenoord- Het zal voorlopig een raadsel blijven waarom de Engelse captain Brearly aan het begin van de tweede dag niet ging bowlen met de nieuwe bal waarop hij recht had. Het duurde tien overs alvorens hij daartoe overging en toen hadden de Australiërs Bright en O’Keeffe, die ieder 12 runs scoorden, de stand van 247 voor 7 naar 272 voor 9 getild. De bowlers Walker en Thomson zwaaiden tot slot ook nog ruim een half uur met het bat totdat Wal ker voor 9 werd gebowled door Under wood. Op het Australische totaal van 297 runs bleef Thomson met 14 not out. Zes Engelse bowlers kwamen eraan te pas om de Australiërs in toom te houden. De beide spinbowlers Miller en Underwood maak ten respectievelijk twee en één slachtoffer. Lever eindigde met 3 voor 60 en Willis met 2 voor 45. Greig en Old hadden ieder een wicket. Het Engelse fielden was practisch foutloos gedurende de 7‘/z uur durende innings. Knott, die vier vangen achter wic ket deed en Greig met twee schitterende vangen waren de uitblinkers. Engeland begon zoals gewoonlijk slecht. Brearly (6) en Amiss (11) waren op 23 al weer uit. Maar daarna zorgden Woolmer en Randall, twee toch wel zeer sterke jonge batsmen, voor het eerder genoemde schit terende Engelse herstel. Beiden scoorden in hun snel gescoorde innings 12 vieren en het was voor Engeland jammer dat Ran dall zich drie kwartier voor tijd verkeek op een bal van Bright en voor 79 l.b.w. ging. Woolmer had dit keer meer geluk. Hij gaf twee vangkansen weg, die beide werden gemist, waarvan één door McCosker, voor wie het een slechte wedstrijd is tot nu toe. Hij scoorde zelf twee runs en de op Wool mer gemiste vang was niet zijn eerste, want McCosker miste in de slips ook Bre arly, maar vanuit zijn handen viel de bal in de handen van ChappelL zodat Brearly toch kon vertrekken. Engeland staat nu op 206 voor 3, Wool mer 82 not out, Greig 16 not out. De achterstand bedraagt nog slechts 91 runs met nog 7 wickets in handen. Voor het eerst sinds lange tijd heeft Engeland de overhand. In het Australische team wordt het gemis van een derde fast-bowler erg gevoeld. Niet alleen is het wicket bij nader inzien toch geschikt voor de snelle man nen, maar bovendien moeten Walker en Thomson nu te veel werk doen onder grote druk en in zeer warm weer. AT* kilor van was als I scha begii een van niet Leo Beenhakker zal in de komende week opnieuw contact opnemen met de dan van vakantie teruggekeerde technisch coördi nator van Volendam, Joop Brand. Dan ook zullen de zaken nog op een rijtje worden gezet, want in Volendam gelooft men heilig in een samenwerking tussen Brand en Beenhakker. Ook Beenhakker ziet iets dergelijks wel zitten. „Ik ken Brand nog uit de tijd dat we bij Go Ahead Eagles een driemanschap vormden met Brand, Fadrhonc en Beenhakker. De aan pak van Brand ligt mij wel. Zijn visie op voetbal is bekend en die komt redelijk overeen met die van mij. Ik denk dat ik het goed zou hebben kunnen vinden met Brand”. BEVERWIJK. Binnen het bestuur van de Beverwijkse voetbalvereniging DEM gaat zich een belangrijke wijziging voordoen. In verband met een nieuwe taakverdeling binnen het bestuur zal de heer P. J. Half zijn functie als secretaris van de vereniging beëindigen. Het bestuur zal op de eerstkomende al gemene ledenvergadering als zijn opvol ger de heer G. J. W. Admiraal voordragen. Tot 8 augustus zal de heer Half als secre taris aanblijven. (Van onze atlfetiekmedewerker) IJMOND. Op de atletiekaccommo- datie van THOR in Roosendaal hebben drie DEM-atleten deelgenomen aan de jeugdinterland tegen België en Zwitser land. Bij de meisjes heeft Delia Valkenberg flink bijgedragen aan de overwinning van de Nederlandse ploeg. Zij won het num mer verspringen met 5,97 m. Met deze prestatie verbeterde zij opnieuw haar ei gen clubrecord, dat sinds de nationale jeugdkampioenschappen op 5,92 m. stond. Zij had niet minder dan vier ongeldige sprongen. Zij sprong naast de 5,97 m. ook nog 5.96 m. Bij het speerwerpen bezette zij de tweede plaats met een worp van 38,14 m. Minder goed verging het ditmaal Ruud Thierry op de 400 m. horden. Deze DEM- man had de tienkamp van de vorige week nog in de benen. Toch is zijn tijd van 56,8 sec. niet slecht, doch hij kwam daarmee niet verder dan de zesde en laatste plaats. Jack Duineveld, toch nog aangewezen in deze interland voor het nummer speerwer pen, is de goede vorm wat kwijt geraakt. Hij werd op zijn specialiteit vijfde met 52,46 m. Leo Beenhakker is op vakantie gegaan naar Luxemburg. „Ik zal er beslist niet van wakker liggen wanneer ik ook volgend seizoen de jeugdelftallen van Feyenoord zal moeten trainen. Tenslott(rzat ik niet op de schopstoel. Alleen, ik ben wat eerzuch tig. Weliswaar heb ik het bij Feyenoord naar mijn zin, maar toch trekt Volendam me wel aan. Los daarvan staat natuurlijk dat ik voor twee jaar getekend heb. Als je dat doet dan moet je tussentijds ook niet ouwehoeren”, zo meent de Papendrechter. manager Brox proberen een geschikte kandidaat voor de Rotterdammers te vin den, waardoor Beenhakker alsnog naar Volendam zou kunnen komen. Wij van onze kant houden de zaak gewoon aan”. Verhuisonderneming Specialist op gebied van kantoor inboedelverhuizingen met Korte Spaarne 21Haarlem, tel. 023-326099/075-171700. I VOLENDAM. Opnieuw zal het be stuur van de kersverse eredivisieclub Vo lendam op zoek moeten naar een oefen meester. Hoewel maandagmiddag tussen Volendam en Leo Beenhakker de jeugd trainer van Feyenoord, overeenstemming werd bereikt over een éénjarig contract, heeft het bestuur van de Rotterdammers roet in het Volendamse eten gegooid. Feyenoord wil Leo Beenhakker niet laten gaan. Maandagavond nam Leo Beenhak ker contact op met Guus Brox over een mogelijke overgang naar Volendam. Toen al uitte de Feyenoord-manager zijn be denkingen tegen het vertrek van de assis tent van Vujadin Boskov. „Ik heb er best begrip voor dat Beenhakker naar Volen dam wil, maar hij heeft nog een contract van één jaar bij ons. Wij zullen de zaak echter met spoed behandelen”, zo meende Guus Brox maandagavond. De formatie uit Oud-Beijerland, die eerder al Ron Kruidhof en Bill Mallory aan zich wist te binden, kreeg op de valreep ook nog versterking in de per soon van Chradus Sideris, die het Delftse Punch, dat zonder sponsor zit, verliet. Ook Pieter Tuyll van Seroos- kerken keerde Punch de rug toe en zal in het nieuwe seizoen uitkomen voor BV Amstelveen, dat tevens beslag wist De Nederlandse waterpoloploeg zal haar eerste wedstrijd voor het zeslanden- toernooi on de Hongarijebeker, dat van 13 tot en met 17 juli in Boedapest wordt gehouden, spelen tegen Italië. Aan het toernooi nemen verder deel: Olympisch kampioen Hongarijè, Roemenië, Joegosla vië en West-Duitsland. Nederland heeft op de derde dag van de Europese golfkampioenschappen voor da mes in het Spaanse Sotogrande een neder laag geleden tegen Zwitserland. De cijfers waren 4.5-2.5. (ADVERTENTIES) De uitslag: 1. L. v.d. Berg (Bollenstreek); 2. J. de Bie, 3. F. v.d. Klis (beiden Kampi oen), 4. T. van Berkel op 21 sec. (Bataaf), 5. H. Welp (Kennemerland), 6. A. v.d. Lans, 7. B. Matze, 8. H. Kuipers op 39 sec., 9. J. v.d. Horst, 10. H. v.d. Putte (allen Kampioen). Nieuwelingen: 1A. Harren, 2. G. Blok, 3. J. van Wijk, 4. A. Laviere, 5. S. Kuiper (allen Kampioen). Zes jonge Nederlandse wielrenners hebben met oud-renner Piet Peters uit Haarlem als ploegleider in Zwitserland deelgenomen aan de uit vier etappes be- taande Grand Prix Reuljliland voor junio ren en daarin wist de Zwanenburger Hen ny van Lent de tweede etappe te winnen. Zijn plaatsgenoot Ron Snijders was met een vijftiende plaats de beste Nederlander in het eindklassement. Naast Van Lent en Snijders waren de Haarlemmers John de Bie en Hans Smit en nu de voorkeur geeft aan het in de tweede divisie uitkomende Groene Uilen. Forse verliezen leed het Amsterdam se Delta Lloyd, dat Wiebe Gorter naar US zag gaan en Lex Kroder en Frans Stiphout de overstap naar de „oude liefde” Lions zag maken. Arkereizen zal het komende seizoen moeten stellen zonder Ed „Lace” Strong die overging naar Vak Stars. De kans dat Dan Cra mer voor de oostelijke formatie zal uitkomen lijkt uiterst klein. Wel komt de ex-spelmaker van Kinzo op de ko mende Europese kampioenschappen voor Nederland uit. Voor sensationele versterkingen zorgde het in de tweede divisie uitko mende Racing Amsterdam, dat Pete Harris en Tree Marionaux van respec tievelijk Arkereizen en EBBC over nam. Voor Hoofddorp dat niet onaan zienlijk werd versterkt door de komst van Frank Kales en Hans Gefken een geduchte en moeilijk te kloppen tegen stander in de strijd om promotie. Het vorig seizoen nauwelijks aan de degra datie ontkomen BV Haarlem gaat met de terugkeer van Willem Jansen en de komst van Johan Koster ongetwijfeld betere tijden tegemoet. Voor het met opheffing bedreigde Add Pack zijn de vooruitzichten daarentegen erg ongun stig. Zo verlieten inmiddels Theo Berk- vens en André van der Vlugt de Haar lemse ploeg en meldden zich aan als lid van Boetiek Waterloo. v..-„

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 10