GARANTIE WONINGBOUW VINDT NU ERKENNING Doorbraak in kunnen overleven handelsoverleg Europa-V S moet stadsvernieuwing Ontploffing van oliepijpleiding nadelig voor VS Doorvoerbelasting Oostenrijk: Nederlands transport de dupe ...Midden- en kleinbedrijf Portugese handel vertoont tekort 95 Tl maanden opgelost Pronk wil hulp aan Indonesië voortzetten iiil wil 9 Arbeidsconflict na DINSDAG 1 2 JULI 19 7 7 ECONOMIE In diverse gemeenten Nederland gedupeerd Kamer van Koophandel Amsterdam en Rotterdam LUXEMBURG (ANP). „Als de Ierse 50-mijlszone van kracht blijft, is de Nederlandse vissersvloot ten dode opgeschreven”. Dit heeft mr. M. J. Kuiper, die optrad namens de Nederlandse regering, gisteren gezegd in het kort geding voor het Europese hof van justitie in Luxemburg, dat de Europese Commissie had aangespannen tegen Ierland. Mr. Kuiper wees erop, dat het vissen in de Ierse wateren van „cruciaal” belang is voor de 42 Nederlandse trawlers. Jaarlijks is daar een omzet mee gemoeid van zo’n 50 miljoen gulden (haring en ma kreel). MADRID. (Reuter) De economische problemen waarvoor de Spaanse re gering op korte termijn een oplossing hoopt te vin den zijn bepaald niet ge ring te noemen. De inflatie neemt voortdurend toe en zal dit jaar zeker niet on der de dertig procent blij ven. Op het ogenblik is het ongeveer 27 procent op jaarbasis; verleden jaar werd het geld in Spanje ongeveer 19 procent min der waard. uitspraak over Ierse visserij zaak im, Spaanse economie: problemen Bovendien staat, aldus de advocaat, de werkgelegenheid van 650 vissers op het spel plus die van een nog veel groter aantal werknemers van visverwerkende bedrij ven. Volgens mr. Kuiper heeft al één zo’n bedrijf als gevolg van de Ierse maatrege len zijn faillissement moeten aanvragen. Een vertegenwoordiger van het Neder landse ministerie van Landbouw en Visse rij zei te hopen dat het hof Ierland zal opdragen om snel verandering in de situa- In een derde fase moet het volgens het plan komen tot een tekst en in een vierde fase moeten douanetarieven voor alle in dustrie- en landbouwprodukten stuk voor stuk bezien worden. Dat alles moet voor 15 januari gereed zijn, waarna de eigenlijke onderhandelingen nog zo’n 90 dagen in beslag zullen nemen, zo schatte Strauss. BRUSSEL (ANP). Europees-Ameri- kaanse besprekingen hebben er gisteren toe geleid dat de Verenigde Staten en de EEG een strak tijdschema hebben afge sproken voor handelsbesprekingen in de GATT (Algemene Overeenkomst inzake Handel en Tarieven) in Genève. Het voor bereidende werk moet, aldus de Ameri- kaans-Europese afspraak, in vier fasen afgedaan worden vóór 15 januari van ko mend jaar. Daarmee lijkt een doorbraak te zijn ontstaan in de GATT-onderhandelin- gen, die al sinds februari 1975 vast zitten. tie te brengen, omdat de Nederlandse zee vissers het vooral van de maand augustus 'moeten hebben. „In die periode halen ze omzetten van circa 60.000 gulden per dag, waarmee meestal het hele jaar goed moet worden gemaakt”. Het interveniëren, zoals dat in juridische termen heet, van Nederland in het kort geding in Luxemburg kwam geheel onver wacht. Aanvankelijk was de regering, al dus mr. Kuiper, van plan zich te beperken tot interventie in de „hoofdzaak” over de Ierse visserijkwestie, die in september voor het Europese hof zal dienen. Mr. Kuiper sloot zich aan bij de conclu sie van zijn collega J. Temple Lang, die de zaak van de Europese Commissie bepleit te. Die conclusie kwam erop neer, dat het hof gevraagd werd, in afwachting van zijn eindoordeel over de rechtsgeldigheid van de Ierse vijftigmijlszone nu in kort geding de betreffende Ierse verordeningen geheel en onmiddellijk te schorsen of anders de regering in Dublin op te dragen de visplan- nen van andere EEG-lidstaten te aanvaar den. Temple Lang, toevalligerwijs ook een Ier, vertelde dat er de afgelopen zeven weken geen enkele voortgang was geboekt in de pogingen met de Ierse regering als nog een akkoord te bereiken. Het Europe se hof had de beide partijen daartoe op 22 mei opdracht gegeven. „Wij hebben nu geen enkele hoop meer op overeenstem ming en vragen het hof dus nu een (voorlo pige) uitspraak te doen”, aldus Temple Lang. De Europese Commissie heeft vooral bezwaar tegen de Ierse verordening, om dat daardoor alleen de grote trawlers van andere lidstaten geweerd worden, terwijl de Ierse schepen wel mogen vissen. De verordening geldt namelijk alleen voor schepen met een lengte van 33 meter of meer, en/of een motorvermogen van 1100 pk of meer. Een dergelijke - „voor velen desastreuze” - discriminatie, is volgens de Europese Commissie strijdig met het EEG-recht. Bovendien zag Temple Lang de noodzaak voor een „zo stringente” be scherming van de visstand in het geheel niet, omdat dat door geen cijfer gestaafd zou worden. De advocaat van de Europese Commis sie gaf er de voorkeur aan, dat het hof Ierland zou veroordelen de visplannen van de andere lidstaten te aanvaarden, „omdat zo’n oplossing meer in overeenstemming biet 8e geest van de Gemeenschap is”. De Personeelsinkrimping met ongeveer 600 werknemers lag ten grondslag aan het langste conflict bij de Franse pers. De minister van Financiën in het kabinet van premier Adolfo Suarez, Enrique Fuentes Quinta na, heeft tijdens het weekeinde al verklaard dat nu het ogenblik gekomen is om de economische vraagstukken aan te pakken. Als de moeilijkheden niet worden overwonnen komt niet alleen ons toekomstige welzijn in gevaar maar zullen ook onze democrati- de Spaanse betalingsbalans dit jaar de vijf miljard dollar zal overschrijden. Verleden jaar was er een nadelig saldo van 4,3 mil jard dollar. Het aantal werklozen bedraagt meer dan 800.000. De buitenlandse schulden zullen te gen het einde van het jaar ver- möedelijk boven de 13 miljard dollar komen. In bankkrmgen wordt dan ook verwacht dat Quintana zijn toe vlucht zal moeten nemen tot een De woordvoerder van het Oostenrijkse ministerie van Financiën deelde desge vraagd mee dat een in te voeren „door- voerbelasting” niet gericht is tegen bepaal de landen, maar het is duidelijk dat de Nederlandse transportondernemers op in ternationale routes de grootste klappen zullen krijgen omdat zij een belangrijk deel van de markt in handen hebben. De Oostenrijkse regering is overigens bereid met de betrokken landen te praten over een jaarlijkse bijdrage voor onderhoud en aanleg van nieuwe wegen. Beroepsvervoerders uit die landen die jaarlijks een in de vele miljoenen lopend bedrag willen bijdragen, blijven gevrij waard van heffingen aan de Oostenrijkse Nederlandse vissers zijn naar Skagen in Denemarken gevaren om daar haring te kopen. Een unicum in de Nederlandse visserijgeschiedenis. (Van onze redactie eco nomie) Minister Quintana merkte in zijn toespraak op dat de Spaanse regering vast gelooft in de mark teconomie- en in economische grens. De kosten voor aanleg en onder houd van het Oostenrijkse wegennet wor den voor dit jaar geschat op drie en een half miljard gulden, waarvan 2,2 miljard gulden door de Oostenrijkse weggebrui kers wordt opgebracht. LISSABON (Reuter). Het tekort op de Portugese handelsbalans is in mei toe genomen tot 8,83 miljard escudo (onge veer 618 miljoen gulden), zo blijkt uit cijfers van het nationale instituut voor de statistiek in Lissabon. De eerste vijf maan den van het jaar leverden een nadelig saldo van 36,5 miljard escudo (ruim 2,55 miljard gulden) op. vrijheid maar dat het land offers zal moeten brengen. Hij kondig de hogere belastingen aan en be loofde dat de meeropbrengst zal worden gebruikt voor een eerlij- ker verdeling van de nationale welvaart. Hij zei dat alle klassen daaraan naar vermogen zullen moeten bijdragen. ROTTERDAM. Een tiental gemeenten in ons land verkoopt alleen nog maar grond aan bouwon dernemers die bij het Ga rantie Instituut Woning bouw (GIW) zijn aange sloten. Hiermede is een stuk erkenning ontstaan voor het Garantie Insti tuut Woningbouw, dat in augustus van het vorig jaar van de grond kwam. Met het garantiecertifi- caat van het GIW heeft de koper de zekerheid dat zijn huis zal worden afgebouwd. Indien een bouwonderneming op de fles gaat, zullen de fi- nanciële nadelige gevol gen voor de koper gering zijn. Europees hof doet wellicht vandaag 85,50 47,00 24,00b 73,30 42,00 1,75 53,00 42,00 6,60b 15,50 41,00 70,60 49,90 62.50 74,80 59,40 52,20 45,50 77,80 47,50e 27,50 12,00 32,50 .36,50 81,30 .65,00 68,00 63,00 50,50 62.00 67,50 46,50 153,00 51,80 63,00d 86,20 70,70 33,50 36,00 138,00 31,50 59.20 88,10 78,70 70,00 2,20 61,00 134.00 156,00 71,50 200,506 75,20 66,10 168,00 142,00 34,506 176,108 93,80 89,00 62,50d 34,00 112,00 115,801 69,00 72,00 221,50 38,60 121,10 135,80 143,70 70,00 50.70 53.40 229,00 480.00 143.50 97,00 450,006 idsen 2,98 3.03 8,76 5,70 8,17 3,18 6,06 storin- in de biedt nen en- an. (ADVERTENTIE) visplannen die de diverse lidstaten in Brussel hebben ingediend, zijn volkomen redelijk, aldus Temple Lang. Mr. Kuiper verklaarde dat de Nederlandse regering van harte bereid zal zijn aan zo’n regeling mee te werken. Nederland wil genoegen nemen met een quotum van zo’n kleine 11.000 ton haring, wat aanzienlijk minder is dan vorig jaar door de Nederlandse schepen werd gevangen. Bovendien wil Nederland zelfs zover gaan Ierland op alle mogelijke manieren te helpen bij controle op de naleving van de afspraken. Prof. R. O’Hanlon, de advocaat van de Ierse regering, was zeer kort in zijn ver weer. Hij meent dat de zaak opnieuw moet worden aangehouden, omdat zijn op drachtgevers nog niet voldoende informa tie over visplannen van de andere lidstaten zouden hebben gekregen. Daar komt nog bij, aldus O’Hanlon, dat er sinds een week een nieuwe regering is, die nog geen kans heeft gekregen zich in de materie in te werken. Mr. Kuiper zag in dit verweer, zo vertelde hij, niets anders dan een poging om de zaak opnieuw te vertragen. Een van de negen rechters informeerde bij Temple Lang of hij er rekening mee had gehouden dat de Ierse verordening uit Quintana heeft onlangs gezegd dat hij bereid is de economische maatregelen die de regering voor ogen heeft met de oppositie te bespreken. De minister is voor stander van de invoering van een loonpolitiek maar de linkse va korganisaties hebben al laten we ten dat hij niet op hun medewer king behoeft te rekenen. Ze zul len zeker geen overeenkomst op het gebied van de lonen met de regering ondertekenen. De EEG en Amerika zijn overeengeko men in een eerste fase speciaal landbouw- probelamtiek bezien moet worden in het licht van een algemeen tariefplan. In die fase moet ook bezien worden wat op dit gebied de houding moet zijn ten aanzien van ontwikkelingslanden en van de zoge heten „non-formule-landen”, d.w.z. die landen die van geen tariefsverlagingen willen weten. Portugal voerde gedurende de eerste vijf maanden van het jaar voor 65,28 miljard escudo (4,57 miljard gulden) in. De waarde van de uitvoer bedroeg 28,78 miljard escudo (ca. 2,01 miljard gulden). de verplichtingen die uit de garantie voortvloeien. De garantie is tien jaar voor wat fundamentele gebreken betreft. De ga- rantieduur voor zaken als lekkages en stuca- doorwerk is korter. Bij geschillen tussen koper en ondernemer doet het GIW, als onpartijdige derde, een bindende uit spraak. men zouden worden. Hij is tevens van mening dat zo spoedig mogelijk de minis ters van verkeer van de verschillende lan den zich over de problematiek zouden moeten buigen. Overigens zien de Oostenrijkers zichzelf voor het beroepsgoederenvervoer als het belangrijkste doorvoergebied. In Zwitser land gaat het vooral om personenvervoer op doorreis naar Zuidoost-Europa en lan den in het nabije Oosten. twee delen bestaat: ten eerste een algeheel verbod om in de vijftigmijlszone te vissen en ten tweede een uitzondering op het verbod voor kleine schepen. De raadsman vertelde dat de Europese Commissie de twee verordeningen als een geheel be schouwt. De rechter informeerde daarop bij prof. O’Hanlon wat Ierland zou doen als het hof alleen de tweede verordening zou schorsen. „Worden dan ook de Ierse vissers uit de vijftigmijlszone geweerd?” O’Hanlon zei niet gemachtigd te zijn daar op een antwoord te geven. De Ierse vijftigmijlszone is in strijd met het EEG-recht en moet daarom geschorst worden. Dat is de mening van Gerhard Reischl, advocaat-generaal bij het Europe se hof van justitie. Reischl zou het echter» een goede zaak vinden als het hof de schorsing pas tien a veertien dagen na de uitspraak van kracht zou laten worden. In de tussentijd zou de Europese Commissie dan samen met de Ierse regering een rege ling kunnen treffen, waarin de nu voorlig gende visplannen van de andere lidstaten zouden kunnen worden opgenomen. De advocaat-generaal meent dat het voor het Europese hof niet mogelijk is Ierland op te dragen de huidige visplannen te aanvaarden. Daarmee zouden zoveel detailkwesties gemoeid zijn, dat het hof die niet in een uitspraak in kort geding kan regelen, aldus Reischl. Een schorsing van alleen het tweede deel van de Ierse Veror dening, waarin een uitzondering gëmaakt wordt voor kleine vissersschepen, is vol gens de advocaat-generaal in principe wel mogelijk. Hij meent echter dat ook het eerste deel van de verordening, waarin een totaal visverbod wordt opgelegd, voor schorsing in aanmerking komt. Dit omdat is komen vast te staan dat een dergelijk verbod niet nodig is. Reisch toonde zich onder de indruk van de schade van de Ierse maatregel voor de Nederlandse visserij en aanverwante in dustrie. Een aangezien de maatregelen ten opzichte van derde landen (niet-lidstaten van de Europese Gemeenschap), die de Europese Commissie heeft genomen, er steeds toe hebben bijdgedragen de vis stand in de Ierse wateren op peil te hou den, meent Reischl dat een schorsing van de Ierse verordening „absoluut noodzake lijk” is. Hij herinnerde eraan dat het hof in zijn zitting van 22 mei een dergelijke be schikking ,jn principe gerechtvaardigd” noemde. De conclusie van de advocaat- generaal heeft in geen enkel opzicht bin dende kracht. Zij is alleen bedoeld als een bijdrage in het totstandkomen van een beschikking in een zaak. Het Europese hof van justitie heeft giste ren geen uitspraak meer gedaan in het kort geding betreffende de Ierse visserij- zone. Rechter Pescatore (Luxemburg), die optreedt als rapporteur van het hof, zei te hopen dat men vanmiddag de beschikking gereed zal hebben. (Van onze redactie economie) WENEN. Het Nederlandse internationale beroepsgoederenvervoer, dat al enige jaren roerige tijden doormaakt, staan nieuwe moeilijkheden te wachten. De Oostenrijk se regering meent dat zij niet langer kan opdraaien voor onderhoud en aanleg van nieuwe wegen, die voor een belangrijk deel gebruikt worden door beroepsgoederenver voerders uit andere landen. Eind van dit jaar of begin volgend jaar valt de beslissing hoe de Oostenrijkers de weggebruikers uit andere landen zullen laten meebetalen door heffing van een zogenoemde doorvoerbelasting aan de grens. sche instellingen ernstig in de verdrukking raken, zo waar schuwde hij. PARIJS (AFP). Na 27 maanden is gisteren een einde gekomen aan het con flict bij het Parijse dagblad „Parisien Li- béré. Directie en de vakbond hebben een overeenkomst gesloten die voorziet in het weer in dienst nemen bij het blad en bij de drukkerij van een aantal arbeiders van Parisien Libéré. De Kamers doen in hun brief suggesties ten aanzien van de te treffen financiële voorzieningen: bedrijfsbeëindigingshulp voor bedrijven die moeten worden opgehe ven, verplaatsingskosten, herinrichtings- kosten, huurgewenningsbijdragen en in komenssteun voor bedrijven die in het stadsvernieuwingsgebied willen blijven of die de buurt willen verlaten. „Maar belast de vaak weinig kapitaal krachtige bedrijven niet met een schuld die later nauwelijks terug te verdienen valt”, schrijven de Kamers. „De te verle nen steun zal dan ook als niet terug te betalen hulp moeten worden verstrekt en niet als lening”. Het Garantie Instituut Woningbouw voert tij dens de bouw controles uit. „Het garantiecertifi- caat komt ook te hulp bij meningsverschillen over de te gebruiken materia len of het niet deugen van de fundering. Zaken die in de praktijk tot ein deloze problemen kun nen leiden”, zegt Berger. „Ook de juridische problemen worden bij de koop van een huis min der omdat de aangeslo ten bouwondernemers verplicht zijn een unifor me koopovereenkomst op te maken. Die één per cent die de koper betaalt is maar een gering be drag wanneer het wordt omgeslagen over de ge hele garantieperiode”, al dus de directeur van het GIW. ANCHORAGE (Reuter). De Verenig de Staten zullen waarschijnlijk voor tientallen miljoenen dollars extra olie moeten invoeren doordat een pompstation in de Trans-Alaska-pijpleiding door een ontploffing is verwoest, zo verwachten functionarissen van Alyeska Pipeline Ser vice Company, die de pijpleiding beheert. devaluatie van de peseta. Hij heeft daarover in zijn toespraak tijdens het weekeinde met geen woord gerept. Wel is bekend dat hij zich vroeger-voor een waarde vermindering van het Spaanse geld heeft uitgesproken. De wis selmarkt in Madrid is gisteren gesloten gebleven in verband met de economische besprekingen in de Spaanse ministerraad. In geldhandelskringen in Amster dam werd maandagmiddag on der voorbehoud een notering van 3,46 gulden per 100 peseta’s opge geven. AMSTERDAM (ANP). De Kamers van Koophandel in Amsterdam en Rotter dam hebben zich in een gemeenschappe lijke brief tot de kabinetsformateur ge wend met het verzoek bij de formatie duidelijke financiële afspraken te maken ten behoeve van het midden- en kleinbe drijf in de stadsvernieuwingsgebieden. De Kamers achten financiële middelen onmisbaar om dit bedrijfsleven uitzicht 1 te bieden op een economisch overleven en, voor zover dit voor sommige niet meer mogelijk is, op een menswaardige afwik keling van een economisch verloren zaak. Volgens de brief wordt de ernst van de situatie in de grote steden met hun omvangrijke vemieuwingsgebieden en het grote aantal ondernemingen uit de sector midden- en kleinbedrijf nog versterkt door het verhuizen van een koopkrachtig ge deelte van de bevolking naar de periferie. De beide Kamers realiseren zich dat in de op stapel staande Wet op de Stadsver nieuwing voor het bedrijfsleven al maatre gelen zijn voorzien - ook financiële - die voldoende mogelijkheden voor een effec tief beleid zouden kunnen bieden. Zoals de zaken er thans voorstaan vrezen zij echter dat hiervan voorlopig geen gebruik zal kunnen worden gemaakt. Daarom hun dringend verzoek om als belangrijk beleidspunt bij de kabinetsformatie vast te leggen dat een doortastend stadsver nieuwingsbeleid zal worden gevoerd, ge richt op het gezond houden van de bedrij ven in de bedreigde stadsdelen. De bereid heid zal mede moeten bestaan uit hiervoor beschikbaar te stellen financiële middelen. veer 75 bouwonderne mers bij het in Rotter dam gevestigde GIW aangesloten. De oud-bur- gemeester van Gronin gen, J. J. A. Berger, is directeur van het GIW, waarin onder meer verte genwoordigers zitten uit bouwondernemingen, consumentenorganisa ties en het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Er zullen volgens Quintana ook maatregelen worden genomen om de kosten voor invoer van energie te drukken. De voor naamste oorzaak van de econo mische problemen waarmee Spanja worstelt is naar zijn me ning de aanzienlijke stijging van de prijzen van ruwe olie sinds 1973. Tenslotte beloofde de mi nister maatregelen tegen de grondspeculatie. In bankkringen in Madrid wordt ver «vacht dat het tekort op De kwestie van een doorvoerbelasting speelt reeds lang, maar is tijdens het zo juist afgesloten jaarlijkse beraad tussen de ministers van Financiën van Oosten rijk, Zwitserland en de Duitse Bondsrepu bliek opnieuw actueel geworden. Een groot deel van de besprekingen tussen de ministers werd gewijd aan een eventuele heffing van doorvoerbelasting. De be windslieden van de drie landen, die in verschillende vormen met dezelfde proble men zitten, waren het erover eens dat er snelle beslissingen genomen moeten worden. De Oostenrijkse minister is van oordeel dat het zinvol zou zijn als eventuele maat regelen niet tot één land beperkt blijven, maar dat die ook door andere landen geno- De gemeenten die aan sluiting bij het Garantie Instituut Woningbouw als eis stellen bij de uit gifte van bouwgrond zijn: Brunssum, Tholen, Hoofddorp (gemeente Haarlemmermeer), Til burg, Oisterwijk, Scha- gen, Callantsoog, Gen nep, Nieuwerkerk aan den IJssel en Vlissingen (per 1 januari 1978). Tot nog toe zijn onge- Gisteren voerde de speciale vertegen woordiger van de Amerikaanse president Jimmy Carter, de heer Robert Strauss, in Brussel besprekingen met vier leden van de Europese Commissie, voorzitter Roy Jenkins en de commissarissen Wilhelm Haferkamp, Finn Olav Gundelach en Etienne Davignon. „Het was een van de beste dagen sinds ik in functie ben,” aldus Strauss. Voor de eerste maal is het ons gelukt een gemeenschappelijke politieke verplichting aan te gaan.” DEN HAAG (ANP). De minister van Ontwikkelingssamenwerking, drs. J. Pronk, heeft in een vraaggesprek met het Indonesische persbureau Antara gezegd voorstander te zijn van voortzetting van de regeringshulp aan Indonesië. Over zijn tot dusverre geheim gehouden nota inzake de ontwikkelingssamenwerking met Indone sië liet minister Pronk doorschemeren, dat de nota voortzetting van de ontwikkelings samenwerking met Indonesië aanbeveelt. De PvdA heeft op de nota niet gereageerd, zei drs. Pronk. Hij voegde er aan toe dat hij de PvdA kan uiteenzetten, dat de verstrek te hulp goed is gebruikt door Indonesië. Over het gehele land zijn bijna duizend wonin gen in aanbouw, die on der de garantieregeling van het GIW vallen. In december van het vorig jaar reikte minister Gruijters (Volkshuisves- ting) het eerste garan- tiecertificaat uit aan een koper. Het garantiecerti- ficaat wordt door de ko per zelf betaald. Eén per cent van de bouwkosten is als premie verschul digd. De premiekosten worden bij de bereke ning van een rijksbijdra- ge buiten beschouwing gelaten. De bouwondernemer geeft de koper de garan tie, het GIW staat borg (het risico is gedekt bij verzekeringsmaatschap pijen) voor naleving van Verwacht wordt weliswaar dat binnen enkel dagen weer olie door de leiding kan stromen, maar dat zal in een lager tempo gebeuren dan de bedoeling was. Het stre ven was om vanaf 1 januari 1,2 miljoen vaten (van 159 liter) per dag door de lei ding te pompen. Er is geen sprake van dat we dat nog voor elkaar krijgen, zo heeft de perschef van Alyeska Pipeline Service, John Ratterman, gezegd. De pijpleiding vervoert olie van de plaats van winning, Prudhoe Bay in Noord-Alaska, naar Valdez in het zuiden van Alaska, een afstand van 1280 kilome ter. De aanleg van de leiding heeft 7,7 miljard dollar gekost. Bij de ontploffing in het pompstation kwam één man om en raakten vijf man gewond. In een tweede fase moeten douanerech ten voor de landbouw, alle niet-tarifaire handelsbelemmeringen en douanerechten voor de „non-formule-landen” bezien worden. erd 5 1.3 0 177,5 O 6,5 0 7,3

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13