n Boete Karstens Den Hertog etappewinnaar VOORBEELDIG tour-rG5ultciten Hulshoff naar MVV Met Europees record op 1500 Ree opvallend met ANNELIES MAAS TERUG UIT USA triomf op VAN WALKER I SNELLE MIJL Timman sportpuntigj Thung/Sanders: zware loting Krappe zege van Brazilië tour de France „PLOEG HIELP m I DONNER GESTRAFT DOOR LIBERZON Grootmeesterresultaat Trainingsadviezen DINSDAG 1 2 JULI 19 7 7 15 SPORT 14 I I X L i l l Tl I I (Van onze speciale verslaggever) ROUEN. Het was op het nip pertje maar de solo van Fedor den Hertog werd beloond met de etap- pe-overwinning. Op de Quai Ca velier de la Salle in Rouen was de Nederlandse kampioen de geluk kigste man van het Tourpeloton. Het succes waarop hij in twee' andere jaren (1974 en 1975) tever geefs had gejaagd („Ik werd toen respectievelijk 27e en 18e in de eindstand”) viel hem dus tijdens zijn derde Ronde van Frankrijk ten deel. 12eRIT 192,5 km 1 J x. ROJIBAIX El ^^yGeraardsbergen g^^Lessen ^^Niivel Hacquegmes r '■'■'CHARLEROI I Fedor den Hertog gaat zegevierend over de eindstreep Hans Ree: beste Nederlander t Nu Jan Timman het laat afweten, heeft Hans Ree de rol van beste Nederlander overgenomen. Ree, nota bene met de zwar te stukken spelend, versloeg Timman en heeft nu even veel punten (6,5) als vorig jaar in het gehele toernooi. Bovendien kan Ree een grootmeesterresultaat behalen als hij uit de komende vier partijen 2,5 punt weet te behalen. Van Wijgerden kwam dicht bij zijn tweede meesterresultaat (6,5 punt) door een overwinning in twee zittin gen tegen Böhm. Voor de hoofdprijs komt ook nog Kava- lek in aanmerking. Hij versloeg Quinteros in een fascinerende stoeipartij en heeft een half punt minder dan de beide leiders. De positieve Nederlandse inbreng komt nog steeds van Ree en Donner. De beslissende treffer ontstond na een dieptepass van Cerezo. Doelman Quiroga trachtte door uit te lopen red ding te brengen. Hij was echter later bij de bal dan Gil, die zijn tegenstander geen kans liet. „Ik dacht dat ook dit keer alle moeite tevergeefs zou zijn”, vertelde Den Hertog. „Het was echt alles of niets. Als ik niet tot het uiterste was gegaan, zou iemand an ders de etappe hebben gewonnen. Ik voel de de adem van de achtervolgers als het ware in mijn rug”. De vierde partij in de halve finale van het kandidatentoernooi tussen de in Ne derland wonende Russische grootmeester Viktor Kortsnoi en zijn vroegere landge noot Lew Poloegajewski is maandag in remise geëindigd. Kortsnoi, die in de vierde partij zwart had, heeft in de twee kamp de leiding met 3 1/2-1/2 en behoeft in de komende twaalf ontmoetingen nog maar vijf punten bijeen te spelen om de match te winnen. De Joegoslaviër Nikolac heeft in de meestergreep even veel furore gemaakt als zijn landgenoot Hulak bij de groot meesters. Hij won ruimschoots voor de resterende meesters met negen punten uit elf partijen en promoveert daardoor auto matisch naar de grootmeestergroep van 1978, die evenals de meestergreep dan uit veertien spelers zal bestaan. Langeweg die maandag het punt deelde met Hulak heeft reglementair het recht verworven in 1978 bij de grootmeesters uit te komen, hoewel hij een gelijk aantal punten (zeven) als Ligterink verwierf. De volgende partij in de halve finale tussen Kortsnoi en Poloegajewski wordt aanstaande woensdag gespeeld. In de an dere halve finale, die plaats vindt in Gene ve, staat de Hongaar Lajos Portisch met2 1/2- 1 1/2 voor op de vroegere Russische wereldkampioen Boris Spasski. De winnaars van de tweekampen in de halve finales ontmoeten elkaar later dit jaar voor een match die moet beslissen wie de uitdager van de Russische wereldkam pioen Anatoly Karpov wordt. Walker toonde geen enkele hinder meer te hebben van zijn spierblessure. In de laatste 300 meter nam hij de koppositie over en werd geen moment meer bedreigd door zijn concurrenten. De Ier Eamonn Coghlan (3.53.3) moest bijna tien meter prijsgeven aan Walker. Wilson Waigwa van Kenia verloor twintig meter na een race die snel was begonnen doordat de Westduitser Hans Reibold in het begin het tempo hoog had gehouden. Humphrey Hose, de Venezolaan die in de nationale competitie voor Popeye uit komt, speelt in de eerste ronde tegen de Australiër Colin Dibley. Smit en Fedor Den Hertog elkaar om de hals. „Theo, bedankt voor alles”, zei de winnaar. „Zonder jullie had ik het nooit gehaald". Jan Raas: ,,Toen Ocana in de Pyreneeën uit de voorste gelederen verdween, was in onze ploeg geen kopman meer. Mijn ritze- ge, daags na de rustdag in Bordeaux, bracht het moreel weer terug. Het succes van Fedor zal de stemming natuurlijk nog beter maken. Den Hertog bewees boven dien dat hij veel meer beroepsrenner is geworden dan in vorige jaren. Hij rijdt verschrikkelijk sterk, maar hij doet ook zijn werk als ploegmakker beter dan an ders. De overige jongens willen dan uiter aard ook graag iets terugdoen. Je hebt het in deze etappe kunnen zien. Ocana reed in dienst van de ploeg zoals'hij eerder nog nooit deed”. De beslissende ontsnapping van Den Hertog kwam tot stand nadat het peloton zich enkele uren opnieuw erg rustig had gehouden. Dit non-agressiepact mocht ge zien worden als een protest tegen de we derom lange werkdag die Levitan en God- det voor de coureurs in petto hadden. Aan de start in Bagnoles de l'Orne ging im mers eerst nog een bustocht van 135 km vanuit Rennes vooraf. Activiteit was er dan ook vrijwel uitsluitend te bespeuren als er onderweg ergens gesprint moest worden voor een premieklassement of de bergprijs. De twee colletjes (van de vierde catego rie) brachten nauwelijks of geen gapingen in het peloton teweeg en als er wel een breuk ontstond, dan was deze slechts van korte duur. Dat zelfde resultaat had ook de tempoverhoging van. gele-truidrager Thurau ten gevolge. „De demarrages in de laatste veertig km bleven elkaar niettemin opvolgen”, zei Fedor den Hertog. „Ik vond het daarom heel even vreemd dat ik bij mijn sprong niet direct teruggehaald ROL’AAN (ANP). Dat Gerben Kar stens nog aan de Ronde van Frankrijk deelneemt, mag een wonder heten. Zater dag kreeg hij voor clownerie en gevaar lijk rijden de allerlaatste waarschuwing van de wedstrijdleiding. De straffen wa ren inderdaad veel te zwaar. Felix Levi tan regelde na dreigementen van alle ren ners dat de disciplinaire maatregelen te gen Karstens (voorlopig) werden opge schort om opnieuw te worden bekeken. Het was nog niet per communiqué ver schenen of de Belgische sprinter en groe- netruidrager Rik van Linden kwam een klacht tegen Karstens neerleggen. Kar stens zou de Belg tijdens de eindsprint van de negende etappe in Rennes aan zijn groene trui hebben getrokken. Maandag werden beide renners door de jury ver hoord. Na afloop van de tiende etappe werd Karstens de volgende straf opgelegd: 100 franken (50 gulden) boete, dêklasse- ring van de 7e naar de 47e plaats in het etappeklassement van de negende rit en 30 seconden straf in het algemeen klasse ment. De Amerikaan Fred Dixon greep in Bloomington de nationale titel bij de tienkampers van de USA. Hij scoorde 8037 punten. De Zandvoorter J. Trouw won het Ne derlands kampioenschap zeilen in de Ho- bie Cat 14 catamaranklasse. Bij Scheve- ningen werd Van Loos uit Heemstede tweede. Voor 40.000 toeschouwers verloor New York Cosmos in Seattle van de Sounders met 1-0. In Lagos klopte Nigeria Ivoorkust met 4-0. Dit was een wedstrijd in de derde voorronde voor het WK voetbal in Argen tinië. De Joegoslaaf Parlov behield in Basel zijn Europese titel bij de halfzwaargewich- ten. De Noorse profbokser Skog was kans loos. Alan Minter verdedigt op 7 september in Milaan zijn Europese kroon bij de mid- dengewichten. De Britse bokser, wiens ge vecht met Rudi Koopmans tweemaal niet kon doorgaan, ontmoet de Fransman Gra tiën Tónna, de officiële uitdager. Badmintonvedette Gillian Gilks heeft bekendgemaakt met de wedstrijdsport te stoppen. „Vanwege tijdgebrek”. AMSTERDAM (ANP). Het IBM-toer- nooi 1977 blijft toch nog het toernooi van de buitenlanders. Zo erg als in 1976, toen de laatste vier plaatsen in de hoofdgroep door Nederlanders werden bezet, zal het wel niet worden, maar de topposities zijn voorlopig voor buitenlandse spelers. Van hen kwamen Liberzon en Hulak maandag na de elfde ronde door overwinningen direct op 7,5 punten, terwijl de winnaar van het vorig jaar, de Brit Miles, zich in de tweede zitting van zijn afgebroken partij tegen Panno weer bij de koplopers voegde. DUBLIN (RTR). John Walker heeft maandagavond in Dublin zijn wereldre cord op de mijl tot op 2,6 seconden bena derd. De Olympische kampioen op de 1500 meter liep de mijl in 3 minutefl en 52 seconden, de beste prestatie in dit seizoen. HILVERSUM (ANP). Rolf Thung en Louk Sanders treffen het niet in de eerste ronde van het enkelspel van de internati onale tenniskampioenschappen van het Melkhuisje, die vandaag in Hilversum be ginnen. Thung komt uit tegen de Nieuw- zeelander Onny Parun en nationaal kam pioen Sanders ontmoet de als tweede ge plaatste Paraguees Victor Pecci. 13.7.1977 Hulshoff: contract voor twee jaar BI Maandag plaatsten de Spanjaard Munoz,, de Tsjechoslowaak Pala, de Italiaan Ocleppo, de Fransman Goven en zijn land genoot Ocblicker zich via kwalificatiewed strijden voor het hoofdtoernooi. Dinamo Kiev zal uitkomen in het Euro- pa-Cuptoemooi om de UEFA-beker. In de kwartfinale van de strijd om de Russische voetbalbeker verloor het team namelijk van Dinamo Moskou met 3-0. Daarmee ging de kans op deelname aan Europa Cup 2 verloren. Eintracht Braunschweig is de eerste tegenstander van de Oekraïense formatie. Trouwens niet alleen in de plaatselijke ronde van anderhalve kilometer was Fe dor den Hertog het mikpunt van dë jagen de hoofdmacht. Gedurende zijn hele vlucht van 25 kilometer kon hij immers niet meer dan 35 seconden voorsprong vergaren. „Het grootste deel van deze winst veroverde ik tijdens een bochtige afdaling, kort nadat ik was weggespron gen”, aldus de ritwinnaar. „In die afdaling nam ik veel risico’s. Er was geen andere keuze omdat ik wist dat ik naderhand iedere seconde voorsprong hard nodig zou hebben. In de laatste kilometers van een rit krijgt een peloton namelijk vleugels. Dan heb je het als eenling extra moeilijk”. Fedor den Hertog sloeg overigens niet alleen door persoonlijke^ kwaliteiten en een enorme dosis wilskracht de aanval van Danguillaume, Chassang en de rest af. Hij dankte zijn overwinning („de vijfde dit seizoen”) tevens aan het voortreffelijke werk van zijn ploegmakkers. „Wie er ook achter Fedor aanjoeg, steeds was er iemand van ons present om die achtervol gers terug te pakken”, vertelde Jan Raas. „De jongens offerden zich volledig op. Vooral Wesemael, Wellens en Loysch toon den zich echte ploegmakkers. Ik deed evenals de anderen ook mijn best om Den Hertog zoveel mogelijk te beschermen. D/rt op het aankomstparcours Danguillau me en Chassang toch nog konden ontsnap pen, was niet meer te voorkomen”. Toen Jan Raas deze uitleg over het team work van de Frisol-Gazelle-Thirion-rijders gaf, vielen enkele meters verderop Theo De training was zwaar. Annelies geeft dat ook wel toe. Ruim vijfeneenhalf uur per dag lag zij in het water en legde dagelijks een slordige 20 kilometer af. „Ik had echter reeds een periode van intensieve trai ning achter de rug. Mijn conditie was goed en daar om kon ik ook wel meeko men. De eerste dagen heb ik wat spierpijn gehad, maar dat veranderde al snel. Ik moet zeggen dat het geweldig was”, zei de 17- jarige Wageningse, die vlak voor haar vertrek naar Amerika met succes haar HAVO-examen aflegde. Het plan om naar de Ver enigde Staten te gaan had vorig jaar bij haar post ge vat. Zij wilde gaan stude ren - naar biologie gaat haar interesse uit - en zij had twee aanbiedingen van Amerikaanse universitei- ten op zak. Maar na lang wikken en wegen zag zij toch maar weer van een en ander af. „Ik meende dat ik niet opgewassen zou zijn tegen de mentaliteit van de Amerikanen. En een flop mocht het niet worden” Toevallig las zij een bericht over stages van veelbelo vende sportmensen die uit gezonden worden door het Leo van der Kar-fonds. Er was geen zwemster bij. Er werd geïnformeerd bij de KNZB hoe het zat en toen begon het balletje te rollen. werd. Maar veel tijd om daar over na te denken had ik niet. De jacht kwam name lijk toch op gang. Ik moest trouwens zo veel krachten gebruiken, dat het 2wart voor mijn ogen werd toen ik van de fiets stapte. Achteraf geeft zo’n overwinning dan echter nog meer voldoening. Ik ben met dit succes in ieder geval gelukkiger dan met mijn eindklasseringen in de twee vorige keren dat ik aan de Tour deelnam. Winnen is immers heerlijk”. Ruim 55.000 toeschouwers waren ge tuige van de wedstrijd. Nmove Muur^* Tennisser Solomon won in het Texaan- se Austin het „Toernooi der Kampioenen” j via een zege in de finale op Stockton: 6-4,6- 4. CALI (Reuter). Brazilië heeft zon dag in Cali in de eerste wedstrijd voor de tweede voorronde van de Zuidaine- rikaanse zone van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1978 het team van Peru met 1-0 verslagen. Zeven minuten na de hervatting scoor de Gil het beslissende doelpunt. De uitslag van de tiende etappe, 174 km van Bagnoles de l’Orne naar Rouen, is: 1. Fedor den Hertog (Ned.-Frisol) 4 uur, 49 minu ten en 38 seconden; 2. Jean Pierre Danguillau me (Fra.-Peugeot) op 20 sec.; 3. Jean Chassang (Fra.-Gitane); 4. Rik van Linden (Bel.-Bianchi); 5. Jacques Esclassan (Fra.-Peugeot); 6. Gerben Karstens (Ned.-Raleigh); 7. Klaus-Peter Thaler (Wdl.-Teka), 8. Piet van Katwijk (Ned.-Raleigh); 9. Willy Teirlinck (Bel.-Gitane); 10. Regis Delepi- ne (Fra.-Peugeot), 11. Patrick Sercu (Bel.-Fiat), 12. Theo Smit (Ned.-Frisol); 13. Yvon Bertin (Fra.-Mercier); 14. Giacinto Santambrogio (Ita.- Bianchi); 15. Patrick Beon (Fra.-Peugeot), 16. Barry Hoban (Eng.-Mercier), 17. Raymond Ville- miane (Fra.-Gitane), 18. Charly Rouxel (Fra.- Mercier), 19. Jacques Bossis (Fra.-Gitane); 20. Bill Nickson (Eng.-Raleigh); 21. Jose Martins (Por.-Kas); 22. Regis Ovion (Fra.-Peugeot); 23. Roland Berland (Fra.-Gitane); 24. Guy Sibille (Fra.-Peugeot); 25. Bernard Bourreau (Fra.-Peu geot); 32. Henk Lubberding (Ned.-Raleigh); 52 Hennie Kuiper (Ned.-Raleigh); 53. Didi Thurau (Wdl.-Raleigh); 55. Eddy Merckx (Bel.-Fiat); 57 Joop Zoetemelk (Ned.-Mercier); 63 Gerrie Knete- mann (Ned.-Raleigh); 67. Bert Pronk (Ned.-Ra leigh); 72 Roy Schuiten (Ned.-Lejeune); 75 Cees Bal (Ned.-Fiat); 93. Aad van den Hoek (Ned.- Raleigh); 95. Jan Raas (Ned.-Frisol) allen dezelf de tijd ais Danguilaume. De uitslagen van de partijen uit de He ronde van de grootmeestergroep zijn: Adorjan (Hon)- Sosonko (Ned) 0,5-0,5. Miles (Gbr)-Panno (Arg) 1- 0, Tatai (ita)-Hulak (Joe) 0-1. Quinteros (Arg)- Kavelek. (Vst) 0-1. Liberzon (Isr)-Donner(Ned) 1- 0, Böhm (Ned)-Van Wijgerden (Ned) 0-1, Timman (Ned)-Ree (Ned 0-1, Torre (Phi)-Reshevsky (Vst) 1-0. Annelies Maas had een invitatie gekregen om te komen zwemmen in Santa Clara en wilde daaraan vooraf graag enige tijd trai nen bij Mark Schubert. Het technisch apparaat van de KNZB stond daar wat hui verig tegenover, maar de nuchtere zwemster hield voet bij stuk. Met stukjes en beetjes kwam het geld bijeen dat nodig was voor deze kostbare trip. Het grootste deel moesten va der en moeder Maas toch uit eigen zak betalen. An nelies ging, kwam, zag en won. Nadat ze in eerste in stantie het Europese re cord op de 1500 meter had geëvenaard sloeg zij haar slag tijdens de driedaagse afsluitingswedstrijden van Santa Clara. Eerst het nati onale record op de 400 me ter, een uitstekende tijd op de 200 meter en als klap stuk het Europese record op de 1500 meter in 16.47.11. Voor de eerste keer dook een Europese zwemster onder de 17 mi- nutengrens. Waarbij zij en passant over de laatste ach thonderd meter nog een tijd maakte van 8.50, het geen vijf seconden onder het nationale record is. Dat kan echter niet erkend worden. Annelies Maas heeft ge noten in de Verenigde Sta ten. Het zeer zelfstandige Een aantal duels kon pas in de tijdnood- fase beslist worden, zodat er voor het publiek veel te genieten viel. Hulak, de jonge Joegoslaviër die tussen gerenom meerde grootmeesters de verrassing van het toernooj is, gaf tegen Tatai een fraai staaltje combinatiekunst weg, met veel of fers. Toen het slagveld tot rust kwam, miste de Italiaan zo veel stukken dat hij meteen opgaf. Fascinerender nog was de partij tussen Kavalek en Quinteros. De Argentijn opende met een bijna vergeten variant van het Spaans, die Kavalek ripos teerde met een stukoffer op lange termijn. In de tijdnoodfase van deze originele par tij bewees het offer van Kavalek zijn waar de. De Israëliër Liberzon, die door Soson- ko tot de grote favoriet voor de eindover winning werd verheven, strafte te veel ondernemendheid van Donner af. De ma- teriaalwinst die hij in zijn tegenaanval boekte, bleek voldoende voor het punt. Deze tweede voorronde wordt in de vorm van een drielandentoernooi in Cali (Columbia) gespeeld. Het derde land dat erin uitkomt is Bolivia. De nummers een en twee gaan over naar het eindtoernooi dat volgend jaar in Argentinië wordt gehouden. Het land dat als laatste eindigt speelt twee wed strijden tegen Hongarije met als inzet een plaats in het eindtoernooi. De stand is: 1/3. Hulak, Liberzon en Miles 7,5.4. Kavalek 7. 5. Ree 6,5. 6. Donner 6. 7/8. Sosonko en Torre 5,5. 9/11. Timman, Panno en Van Wij gerden 5. 12/13. Adorjan en Quinteros 4,5. 14. Tatai 4. 15/16. Böhm en Reshevsky 3,5. De uitslagen en eindstand van de meester- groep: Zwaig (Noo)-Ligterink (Ned) 0-1, Nikolac (Joe)-Langeweg (Ned) 0,5-0,5. Scheeren (Ned)- Egmond (Ned) 0-1, Popov (Bul)-Cuartas (Col) afg. Van der Sterren (Ned)-Diesen (Vst) 1-0, Szmetan (Arg)-Ftacnik (Tsj) 0,5-0,5. De (voorlopige) eindstand is: 1. Nikolac 9 pun ten. 2/4. Ftacnik, Langeweg en Ligterink 7. 5. Cuartas 6(+ 1 afg.). 6. Szmetan 5,5. 7/8. Diesen en Van der Sterren 5. 9. Popov 4,5 1 afg.). 10. Egmond 3,5. 11. Zwaig 3. 12. Scheeren 2,5. meisje heeft de vreemde in drukken goed kunnen ver werken. Enthousiast ver teld zij over haar ervarin gen, waarbij vooral het be zoek aan Disneyland een hoogtepunt bleek. Van Mark Schubert kreeg zij trainingsadviezen mee voor haar moeder, die nu weer haar trainster wordt. „Tapering off is er prak tisch niet bij. Wel wat min deren, maar dertien tot veertien kilometer per dag wordt het zeker. De laatste weken hebben we in Santa Clara veel sprinttraining gedaan. Ik moet nu gaan werken naar de Europese. Eerst de nationale kampi oenschappen echter, want ik zal toch de limieten moe ten halen en bij de eerste twee moeten zijn wil ik in aanmerking komen voor uitzending”, stelde ze. Zaterdag begint de natio nale titelstrijd. Annelies Maas staat ingeschreven voor de 200- 400- en 800 meter vrije slag. Op deze nummers wil zij graag uit komen in het Zweedse Jön- koping. En daarna?” Doorgaan met zwemmen, vooral goed zwemmen tot Moskou”, zei ze vastberaden. Maar ook studeren. Naar het athe neum. En dan weer naar de Verenigde Staten? Het ant woord hierop wil de nieuwe Europese record- houdster voorlopig schul dig blijven. Doornik'4’ AMSTERDAM (ANP). Barry Hulshoff gaat definitief naar MW. Maandagmorgen werden Ajax en MW het eens over de transfersom, die tus sen de een en twee ton lag. Voorzitter Van Praag wilde de exacte prijs niet openbaar maken. Reeds eerder hadden MW en Hulshoff overeenstemming be reikt over een tweejarig kontrakt. AMSTERDAM (ANP). Vermoeid, gebruind en met in haar bagage een Europees en twee Nederlandse records, keerde maandagavond Annelies Maas in Nederland terug. Na een vliegreis van ruim twaalf uur. „Direct na mijn 1500 meter ben ik in het vliegtuig gestapt en via Los Angeles doorgereisd naar Nederland”. Bloemen waren er natuurlijk voor de kersverse Europese recordhoudster, die een zeer evenwichtige indruk maakte. Zeveneneenhalve week is Annelies Maas in de Verenigde Staten geweest, waar ze getraind heeft onder de als zeer hard bekend staande Mark Schubert. Algemeen klassement: 1. Didi Thurau (Wdl.- Raleigh) 61 uur, 21 minuten en 6 sec.; 2. Eddy Merckx (Bel.-Fiat) op 51 sec.; 3. Bernard Theve- net (Fra.-Peugeot) op 1.22; 4. Hennie Kuiper (Ned.-Raleigh) op 1.40; 5. Alain Mesiet (Fra.- Gitane) op 2.09; 6. Lucien van Impe (Bel.-Lejeu- ne) op 2.15; 7. Francisco Galdos (Spa.-Kas) op 2.47; 8. Michel Laurent (Fra.-Peugeot) op 2.52; 9. Raymond Villemiane (Fra.-Gitane) op 2.53; 10. Joop Zoetemelk (Ned.-Mercier) op 3.40; 11. Ray mond Delisle (Fra.-Mercier) op 4.00; 12 Charly Rouxel (Fra.-Mercier) op 5.11; 13. Gonzala Aja (Spa.-Teka) op 5.38; 14. Julian Andiano (Spa.- Kas) op 7.30; 15. Bert Pronk (Ned.-Raleigh) op 9.23; 16. José Martins (Por.-Kas) op 13.04; 17. Ferdinand Julien (Fra.-Lejeune) 14.49; 18. Ray mond Martin (Fra.-Mercier) op 16.16; 19. Ward Janssens (Bel.-Fiat) op 17.33; 20. Luis Ocana (Spa.-Frisol) op 18.20; 21. Joseph Bruyere (Bel.- Fiat) op 18.53; 22. Roger Legeay (Fra.-Lejeune) op 19.23; 23. Enrique Martinez Heredia (Spa.- Kas) op 20.34; 24. Joaquim Agostinho (Por.-Teka) op 21.48; 25. Roland Berland (Fra.-Gitane) op 22.08; 26. Henk Lubberding (Ned.-Raleigh) op 22.17; 29. Gerrie Knetemann (Ned.-Raleigh) op 23.15; 40. Cees Bal (Ned.-Fiat) op 26.12; 49. Paul Wellens (Bel.-Frisol) op 29.41; 55. Bill Nickson (Eng.-Raleigh) op 33.46; 74. Gerben Karstens (Ned.-Raleigh) op 49.43; 78. Jan Raas (Ned.- Frisol) op 51.16; 79. Patrick Sercu (Bel.-Fiat) op 52.17; 80. Roger Rosiers (Bel.-Frisol) op 52.51; 84. Roger Loysch (Bel.-Frisol) op 54.48; 89. Theo Smit (Ned.-Frisol) op 56.31; 90. Aad van den Hoek (Ned.-Raleigh) op 56.54; 91. Piet van Kat wijk (Ned.-Raleigh) op 58.41; 95. Willy in’t Ven j (Bel.-Bianchi) op 1.06.07. Dagploegenklassement: 1. Frisol (Den Hertog, J Smit, Wesemael) 14 uur, 29 minuten en 34 see.; 2. Peugeot 14.29.54; 3. Gitane 14.29.54; 4. Raleigh j (Karstens, Van Katwijk, Nickson) 14.29.54. Alle I andere ploegen klasseerden zich in dezelfde tijd. Algemeen ploegenklassement: 1. Raleigh j 184.33.34; 2. Mercier 184.35.08; Kas 184.40.36; 4. Peugeot 184.48.09; 5. Gitane 184.50.43; 6 Lejeune 184.56.37 9. Frisol 185.46.13. Algemeen bergklassement: 1. Van Impe (Bel.) 101 punten; 2. Kuiper (Ned.) 87; 3. Torres (Spa.) 67; 4. Delisle (Fra.) 36; 5. Andiano (Spa.) 27; 6. Thevenet (Fra.) 27; 9. Zoetemelk (Ned.) 21. Algemeen puntenklassement: 1. Van Linden (Bel.) 127 punten; 2. Esclassan (Fra.) 122; 3. Thaler (Wdl.) 92; 4. Villemiane (Fra) 71; 5. Thurau (Wdl) 68; 6. Santambrogio (Ita.) 57. Brussel

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 15