LONDENSE FIRMA GESPECIALISEERD IN EXPORT VAN GEWELDSTECHNIEKEN Wilde staking treft Dollar weer GUATEMALA vrouw gedaald WIL KWART VAN BELIZE Valse-munters- bende opgerold H die gaan Veluwe paraat voor bosbranden LR24helptècht Echtgenoot wurgde Overval: buit 65.000 lang mee. Britse veerboot F is het tijd voor:LR24. Als u meertranspireert dan uwkledingkan verwerken, DE POSTHOEVE Philips batterijen E 'i "l I i l! ■M Mogelijk bereid neutrale voorstellen te aanvaarden I PHILIPS Arbeidsconflict na 27 maanden opgelost Familie ontvoerde Fiat-directeur betaalde losgeld Twee a tien minuten Defensief „Aleen defensieve organisaties opgeleid” I 19 7 7 JULI 1 2 DINSDAG 4 BINNEN- EN BUITENLAND 0 I I I I Mi I f: BELGRADO (Reuter). De Sovjet-Unie heeft gisteren op de conferentie in Belgrado over ontspanning en mensenrechten laten doorschemeren misschien bereid te zijn de voorstellen te aanvaarden die negen neutrale landen in petto hebben. 11 i fep Hï 5 I - Ml i 9 I Houding Sovjet-Unie in Belgrado iets soepeler .1 (ADVERTENTIE) philips] I Het woord voerende op een besloten voltallige bijeenkomst van de voorberei dingsconferentie diende de leider van de Russische delegatie, Joeli Vorontskov, een Russisch stuk in, maar liet tegelijkertijd los dat het Oostblok bereid was tot een wat verzoenender .ader ing, zo zeiden afge vaardigden van westerse en neutrale lan den later. Sinds de voorbereidende conferentie op 15 juni begon om de agenda en de procedu re vast te stellen van de eigenlijke confe rentie in de herfst, heeft de Sovjet-Unie tot tweemaal toe gewaarschuwd dat de be sprekingen zouden mislukken als zij niet BELMOPAN, Belize (Reuter). Guate mala eist een kwart van het gebied van Belize op als onderdeel van een regeling voor zijn aanspraken op dit gebied, zo heeft de premier van Belize, George Price, gisteren op een persconferentie na terug keer uit Washington verklaard. Price zei dat Guatemala het hele district Toledo in het zuiden van Belize wil heb ben, ongeveer 5600 vierkante kilometer groot. Guatemala maakt al lang aanspraken op de Britse kolonie en heeft al enkele malen met een invasie gedreigd. Price had daar besprekingen gevoerd over de toekomst van de kolonie met Enge land en Guatemala, die besloten hebben de spanning niet op de spits te drijven. (Van onze redacteur in Groot-Brittannië, Henk Leffelaar) volgens ae Russische richtlijnen verlopen. Westerse afgevaardigden waren van me ning dat de Sovjet-Unie en haar bondgeno- ten niet bereid zijn mee te werken aan voorstellen die de herfstconferentie in staat zouden stellen tot een grondige door lichting van de Oosteuropese staat van dienst op het stuk van de mensenrechten sinds het in 1975 gesloten akkoord van Helsinki. Neutrale en westerse afgevaardigden merkten echter op dat Vorontsov gisteren enige tekenen van flexibiliteit liet zien en dat zijn optreden een meer verzoenende indruk maakte dan voorheen. De neutrale landen, die worden ge steund door het Westen, hebben hun twee de blauwdruk voor de herfstconferentie nagenoeg klaar. Het voorstel zou uiteinde lijk aanvaardbaar kunnen zijn voor Oost Volgens Londense geldhandelaren hield de koersdaling verband met het feit dat de Bundesbank tegen het sluiten van de wis selmarkt in Frankfort niet meer ingreep om de dollar te steunen. In Frankfort werd maandag 2.2883 mark per dollar geno teerd tegen 2.3078 afgelopen vrijdag. Bij de „fixing” nam de Westduitse centrale bank 8.2 miljoen dollar uit de markt. De Sunday Times die deze feiten ont hulde, stelt vast dat de Britse wetten de export van militaire bekwaamheden niet verbieden. Het was een van de redenen waarom een legertje Britse huursoldaten voor Angola op de been kon worden is onder de naam Jüonne Holdings, ook zaken gedaan met Koeweit, Oman Kenia, Nigerië, Botswana en India. Zoals bekend is het probleem dat de Sovjet-Unie de agenda vaag wil houden om te voorkomen dat teveel aandacht naar haar zin wordt besteed aan de kwestie van de mensenrechten in de communistische wereld. De neutrale en de westerse landen willen echter dat alle belangrijke vraag stukken, in het bijzonder dat van de men senrechten, op de herfstconferentie duide lijk uit de verf komen. De neutrale landen schijnen met hun compromisvoorstellen zover gereed te zijn, dat deze spoedig ter tafel kunnen worden gebracht. zowel als West, zo meenden enkele afge vaardigden. gebracht, openlijk aan de strijd kon deel nemen en weer naar Engeland kon terug keren zonder dat het iets in de weg werd gelegd. door te kunnen geven, kan hjj vanuit de lucht rechtstreeks praten met de brand weer in Apeldoorn, Ede, Arnhem en Har derwijk. Het Veluws Brandweercomité heeft de bestrijding van brand op de Velu we verdeeld over deze vier brandweer- korpse'n. Behalve de vliegtuigbewaking zijn op dit moment achttien brandtorens op de Veluwe bezet. PARIJS (AFP). Na 27 maanden is gisteren een einde gekomen aan het con flict bij het Parijse dagblad „Parisien Li- béré. Directie en de vakbond hebben een overeenkomst gesloten die voorziet in het weer in dienst nemen bij het blad en bij de drukkerij van een aantal arbeiders van Parisien Libéré. Personeelsinkrimping met ongeveer 600 werknemers lag ten grondslag aan het langste conflict bij de Franse pers. Deze experts beschikken over de nieuwste gegevens en kennis die het le ger heeft ontwikkeld. De huidige wetten schijnen ook dat echter niet in de weg te staan, en de firma heeft er dan ook een aantal van in dienst - een punt dat de directeuren bij potentiële klanten graag naar voren brengen. Twintig minuten later was de Nutsspaar- bank tegenover het winkelcentrum aan de beurt. Daar bemachtigde de overvaller 6000. De twee jongemannen werden ech ter even later door de politie ingerekend. te bi m g( m le h< pi in kt I I LONDEN (Reuter,DPA). Op de Lon dense wisselmarkt is de dollar gisteren in koers weer gedaald. Er werd zo nu en dan koortsachtig gehandeld. Tegen het slot van de handel deed zich nog een golf van verkopen voor. Het biedt deze diensten openlijk aan, zelfs door middel van advertenties in een publikatie van het Britse ministerie van Defensie, die aan ambassades wordt rondgestuurd. De ambassades van Cuba en de Sovjet-Unie in Londen hebben er al dankbaar gebruik van gemaakt voor de beveiliging van hun gebouwen. En behal ve Libië heeft de firma die geregistreerd HOEK VAN HOLLAND (ANP). Door een wilde staking onder het personeel van de veerboot „St. George” van de Engelse spoorwegen, die vaart tussen Hoek van Holland en Harwich, zijn gisteren onge veer 800 passagiers in Hoek van Holland gestrand. De „St. George” had om drie uur gistermiddag uit Hoek van Holland moe ten vertrekken, maar bleef door de sta king in Engeland liggen. I I I uuiiiuitiiiui: 10 15 m 12 d: d: V oi al ei al VI v; Wl ta ki ki sc di ro kr 11 ja kf 10 vii tv vii 80 til tv vi 4 v< 31 3( 94 8( 9. ki to h< hl vi 51 41 vi 11 2f EINDHOVEN (ANP). Twee jonge mannen hebben gisteren ƒ65.000 buitge maakt bij een overval op een geldloper van een handelsonderneming in Eindho ven. De man werd bij de overval met een onbekend chemisch middel bespoten en daardoor licht gewond. De daders zijn spoorloos. 1 29 24 K 34 W 20 Toch houdt majoor Mace vol dat hij geen offensieve organisaties opleidt, al leen defensieve. Een punt waarover het Britse ministerie van Defensie zich nu buigt, is in hoeverre de firma experts uit het Britse leger kan aantrekken, ook al zijn ze onlangs gedemobiliseerd. De stoomvaartmaatschappij Zeeland in Hoek van Holland, die dezelfde route vaart met de „Wilhelmina”, heeft er inmiddels voor gezorgd dat de gestrande passagiers alsnog de overtocht naar Engeland kun nen maken. In de loop van de middag werden tweehonderd passagiers met een extra trein naar Oostende gebracht, van waar zij naar de overkant van Het Kanaal werden vervoerd. Driehonderd passagiers gaven er de voorkeur aan te wachten op de nachtboot „Koningin Wilhelmina”. Vol gens een woordvoerder van de Stoom vaartmaatschappij Zeeland konden alle passagiers op de „Koningin Wilhelmina” ruimte vinden en is de boot rond midder nacht naar Harwich vertrokken. De overi ge driehonderd passagiers, die met een ROOD: NORMAL DUTY, GOUD HEAVY DUTY. ZWART DOUBLE DUTY De firma J. Donne Holdings biedt ook kennis op het gebied van sabotagetech- nieken aan, decoderingsmachines, en een cursus in het bestrijden van terroris me. Gevraagd wat de firma precies on der anti-terrorisme verstaat, wanneer de LONDEN. In Tripoli, de hoofdstad van Libië, vond een paar maanden gele den een merkwaardige ceremonie plaats. Aan een groep Libiërs werden diploma’s uitgereikt door een voormalig officier van de Britse inlichtingen dienst, die hen gedurende twee maanden had opgeleid om op te treden als de persoonlijke lijfwacht van president Kadaffi. MEDELLIN (Columbia). De Colombi aanse politie heeft gisteren met de arresta tie van zes personen een uitgebreide orga nisatie van valse munters opgerold, zo hebben de Colombiaanse autoriteiten meegedeeld. De zes gearresteerden ver zonden valse dollars naar Nederland, ver borgen in kranten en tijdschriften. De poli tie heeft de drukkerij ontdekt waar de valse dollarbiljetten werden vervaardigd. Bij de overval gisteren op het postkan toor aan het Samuel Esmeijerplein in Rot terdam blijkt 90.000 gulden te zijn buitge maakt. Volgens de politie zijn er behalve de drie overvallers nog twee mannen bij het misdrijf betrokken. De daders zijn tot nu toe eveneens onvindbaar. AMSTERDAM (ANP). In een sexhuis in Amsterdam-West heeft de politie giste ravond een 61-jarige man gearresteerd, die sinds vorige week vrijdag werd gezocht in verband met de gewelddadige dood van zijn 58-jarige vrouw. Na zijn arrestatie bekende de man dat hij zijn vrouw reeds op woensdag 29 juni ’s avonds om negen uur na een hevige echtelijke ruzie in zijn woning in Amsterdam-Zuid op haar bed heeft gewurgd. De vrouw was volgens de politie bedlegerig. Volgens de commandant van de Apel- doornse brandweer, ing. A. Heijnen, biedt de vliegtuigbewaking voordelen, omdat een groter gebied bestreken kan worden. Aan het einde van dit jaar zal worden bekeken of het acceptabel is een vliegtuig te laten vliegen in combinatie met minder brandtorens. Bij het huidige alarmerings systeem kan de brandweer volgens hem tussen de twee en de tien minuten ter plaatse zijn. Voor een betere plaatsbepa ling zijn alle bosbrandweervoertuigen PARIJS (UPD. De familie van de gisteren door zijn ontvoerders vrijgelaten Fiat-directeur Luchino Revelli-Beaumont heeft een losprijs betaald. Een zoon van Revelli-Beaumont maakte dit bekend, maar zei niet hoe groot het bedrag was dat de ontvoerders hebben gekregen. Deze hadden aanvankelijk 70 miljoen gulden geëist, maar lieten dat bedrag later zakken tot 20 miljoen. Het autoconcern Fiat heeft steeds geweigerd losgeld voor zijn direc- teur-Frankrijk te betalen. bekwaamheden daarvoor ook door ter roristen gebruikt kunnen worden, zei majoor Mace: „Neem het geval van de treinkapers in Holland. Iedere regering zou een ploeg experts moeten hebben die in staat is een dergelijke gemeenschap te infiltreren en de terroristen te neutralise ren die gewapend zijn en burgers gegij zeld houden. Veronderstel dat de terro risten een wacht op post hebben en dat het nodig is die uit te schakelen. Er is In Alkmaar zijn gistermiddag kort na elkaar twee gewapende overvallen ge pleegd, waarvan de daders echter snel zijn aangehouden. De eerste gebeurde in een grammofoonplatenhandel in het winkel centrum De Hoefplan. Een jongeman dreigde er met een vuurwapen en vluchtte met een klein geldbedrag. Buiten werd hij opgewacht door een man in een auto. De volgende dag ontdeed hij haar van haar, kleding, waste haar en hulde haar in een aantal plastic vuilniszakken. Zo liet hij haar op het bed liggen. Zelf bleef hij nog drie dagen in het huis wonen, tot het hem duidelijk werd dat hij dit wegens de steeds penetranter worden de stank niet lang meer zou kunnen vol houden. Op zaterdag 2 juli verliet hij de woning en begon te zwerven, waarbij hij volgens zijn zeggen de nachten in de open lucht doorbracht. Afgevaardigden van de landen van het Warschau-Pact, de neutralen en lidstaten van de NAVO hebben in het weekeinde intensieve informele besprekingen ge voerd in een poging de voortdurende im passe te doorbreken. auto de overtocht wilden maken moesten ook via Oostende vertrekken, omdat de „Koningin Wilhelmina” geen plaats heeft voor auto’s. Volgens de Stoomvaartmaatschappij Zeeland is het personeel op de tweede Engelse veerboot „St. Edmund” uit solida riteit ook in staking gegaan. De staking op de „St. George” zou zijn begonnen uit protest tegen het niet uitbetalen van over uren. r -j* -4- Hl HEAVY H i DUTY I I I I per week. Van vochtige plekken in uw kleding zult u geen last meer hebben. De crème wordt helemaal door de huid opgenomen, is niet vet en heeft een aangename doch bescheiden geür. Parfums e.d. blijven dus volledig tot hun recht komen. Wassen of zwemmen hebben geen enkele invloed op de wer king. LR 24 is verkrijgbaar bij uw drogist. Prijs: f 9,80 per tube (goed voor een be handeling van 2 a 3 maanden). De ex-officier, majoor Frederick Mace, is een van de directeuren van een in Londen gevestigde firma die zich specia liseert in de export van kennis van het gebruiken en vervaardigen van explo- sieven, het kraken van onkraakbaar ge achte kluizen, in de kunst vein het geluid loos doden, en de techniek van een goed verhoor. (ADVERTENTIE) geen enkele reden waarom de techniek daarvoor niet geleerd zou mogen wor den. Ik heb het over situaties die betrek king hebben op ambassades, treinen, vliegtuigen. Als je terrorisme wilt bestrij den moet je dat niet met zijden hand schoentjes doen”. (ADVERTENTIE) niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniHiHHHniiiiiiiiiiiiiiiiQ De allerbeste vleesspecialiteiten die maken wij voor u in het fijnste restaurant met bar, open haard, en terras op één der mooiste plekjes in Haarlem en dat is Iedere vrijdag Scandinavisch buffet, uw Deense gastvrouw Liljan Post Keuken geopend tot 23.00 uur. Volg bordjes Haarlem Stadion, ingang Sportweg, t.o. Kijkgrijp, Planetenlaan. Veilig verlicht parkeerterrein. Reserveringen en inlichtingen tel. 023-265110. Geopend vanaf 17.00 uur. ’s Maandags gesloten 4 APELDOORN (ANP). Een vliegende brandweerman die vanuit de lucht een permanente radioverbinding onderhoudt met de grond, is één van de belangrijkste maatregelen die op de Veluwe als proef zijn genomen na de grote bosbrand bij Arnhem in juli van het vorige jaar. Deze brand, die werd bestreden door ruim drieduizend militairen en vierhonderd brandweerlieden, verwoestte ongeveer vierhonderd hectare natuurgebied. De Arnhemse brandweercommandant ing. J. Lavèn noemde deze bosbrand de grootste na de oorlog. Hierna heeft het ministerie voor Landbouw geld voor een proef met luchtsurveillance ter beschik king gesteld. Nu bos en hei op de Veluwe opnieuw brandgevaarlijk zijn, vliegt per manent een Cessna van het vliegveld Teu- ge over de Veluwe. Aan boord zit behalve de piloot een brandweerman, wiens taak het is te speuren naar rookkolommen. Om zijn waarnemingen zo snel mogelijk naar de dichtstbijzijnde brandweerkazerne U «S' I r p In Londen bedroeg de koers van de mark bij het sluiten van de markt 2.2810- 2.2820 ten opzichte van de dollar. De gul den noteerde tenslotte 2.4420-2.4430 ten opzichte van de dollar. Ook op de wisselmarkt in Zürich is de koers van de dollar gedaald. Vroeg in de middag werd de dollar genoteerd op 2.4115 Zwitserse frank tegen 2.4255 frank vrijdag. Pas na een week werd het lijk van de vrouw ontdekt, toen bovenburen de politie vertelden dat er uit de verlaten eerste verdieping een ondraaglijke stank opsteeg. U hebt waarschijnlijk al van alles geprobeerd om van die overmatige transpiratie af te komen. Zonder succes? Dan is er nu goed nieuws voor u: LR 24. Het meest effectieve middel tegen overmatig transpireren, dat op dit moment verkrijgbaar is. Het is geen deodorant die onaangename luchtjes maskeert Maar een crème die, ’s avonds aangebracht, 24 uur per dag transpiratie tegengaat. U gebruikt hem enkele malen V.,? .'f .r - v’. 'f,, -rf i l i i i I i i i i voorzien van topografische kaarten. Om tijdens grote bosbranden sneller te kunnen werken heeft de Apeldoomse brandweer haar bestaande commandobus verbeterd. Er kan nu, volgens comman dant Heijnen, direct mobilofonisch con tact worden gelegd met alle Veluwse brandweerkorpsen, met de politie en de BB. De bestaande gescheiden frequenties van de diverse brandweerkorpsen blijven bestaan, omdat volgens Heijnen tijdens grote branden toch niet iedereen op één frequentie kan praten. Ter vervolmaking van het mobilofoon-verbindingsnet tussen de verschillende brandweren zouden vol gens hem de drie posten Arnhem, Ede en Harderwijk eveneens over een dergelijke radioverbindingswagen moeten be schikken. Vorig jaar verbrandde in Nederland bij na 2.500 hectare natuurgebied. Dat is in meer dan vijftig jaar niet voorgekomen”, aldus commandant Heijnen van de Apel- dobrnse brandweer.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 4