Kansen voor PFROMMER WEG Bennie Kuiper: SOLO VERBAASDE SERCU sportpuntiq tour-resultaten Don Revie naar Arabië Hulak nog het grootst Purley gewond „Niemand durft iets te ondernemen” au AL DRIE GEWIPT OP TENNISKAMPIOENSCHAP Talenwonder „TOPPERS” Taroczy woedend 19 7 7 DONDERDAG JULI 1 4 19 SPORT r: 11 13eRIT 70,5 km 159,5 km a FREIBURG ALTKIRCH BESANQON' I Sanders zorgt nog voor leven in de brouwerij >1 >che Louk Sanders: kwartfinale Walker dicht bij wereldrecord I Patrick Sercu: zegetocht Bondeval, Vieilley Leen Pfrommer: „Onzindelijk voorstel van de bond" Gegarandeerd dat er gauw in het pelo ton een reactie zou komen. Het was een logische gedachte van Patrick Sercu, maar de logica was in deze twaalfde Touretappe ver zoek. Na een solo van ruim 170 km bereikte het Belgische manusje-van-alles namelijk zegevierend de eindstreep. Mede strijders had hij sinds zijn vroege demar rage niet meer gezien. De urenlange vlucht van Patrick Sercu werd beëindigd met een voorsprong van ruim zes minuten. Dat waren er negen minder dan hij op een gegeven moment had veroverd. Het deerde Sercu en de honderdduizenden (of waren het er één tot twee miljoen) langs de route niets dat het overgrote deel van de vobrsprong verloren ging. Sercu’s prestatie was er niet minder winnaar omdat hij een geringer aantal sprongen nodig had. De Amerikanen Dan Ripley en Mike Tullu kwamen in een gelijk aantal pogingen tot 5.40. ABOE DHABI. Don Revie, die deze week ontslag nam als Engelse bondsco ach, zal in dienst treden bij de voetbal bond van de Verenigde Arabische Emira ten. De Brit zal morgen een contract teke nen waardoor hij voor vier jaar aan zijn nieuwe werkgever verbonden is. Revie zal 2,3 dirhams gaan verdienen in die periode, dat is ruim anderhalf miljoen gulden. Hij is inmiddels in Aboe Dhabi aange komen. Paul de Kerpel, Belgisch volksvertegen woordiger en lid van de Crhistelijke Volkspartij (CVP) is boos over het feit dat de Franstalige RTB wel, en de Nederland stalige BRT woensdag geen rechtstreekse uitzending heeft verzorgd van het passe ren van de Tour de France te Brussel. De Vlaamse kijkers moesten daardoor versto ken blijven van de zegetocht van Patrick Sercu bij het Brusselse beursgebouw, al dus de boze CVP-er in een verklaring die hij woensdagmiddag aflegde. Ondanks het feit dat er geen helikopter kon vliegen wegens mist, heeft de RTB het groots merveilleus spektakel en het ont zettende enthousiasme van de menigte rechtstreeks uitgezonden, zo constateerde de Kerpel verbolgen. (Van onze speciale verslaggever) CHARLEROI. Toen Patrick Sercu wegsprong uit een kopgroepje van vier, had hij allerminst het vermoeden dat deze actie het begin van een urenlange solo was. Er zou, zo redeneerde de ploegmak- ker van Eddy Merckx, spoedig een einde komen aan deze plaagstoot. Amper 40 km verder lag immers de muur van Geraards- bergen, de Vlaamse helling waarop de cennia geleden reeds wielerhistorie werd geschreven. Geraardsbergen was boven dien in rennersjargon slechts een steenworp verwijderd van Brussel. En daar wachtte een premie van bijna zeven duizend gulden. Weldra werd Pfrommer echter duide lijk, dat de schaatsbonzen in de partij keuze aanzienlijk minder standvastig bleken dan zij wilden doen voorkomen. Pfrommer: „Het werd ook mij steeds duidelijker, dat de heren niet bereid wa- (Van onze sportredactie) DONGEN. Leen Pfrommer keert het volgende seizoen niet terug op de nationale en internationale ijspistes. Na een aantal turbulente jaren, waarin de aanvankelijk zo succesrijke herenschaatscoach de ene tegenslag na de andere moest incasseren, was het uiteindelijk de KNSB die de Brabantse beroepsmilitair de zwaarste klap toebracht. Tijdens een eind vorige week belegde bijeenkomst werd Pfrommer tot zijn eigen niet geringe verbazing geconfronteerd met de mededeling, dat de Heerenveense ClOS-docent Tjaard Kloosterboer niet alleen de conditietrai ning zal gaan leiden, maar dat hij tevens de verantwoordelijkheid voor de kernploeg zou dragen. om en het enthousiasme van de toeschou wers zorgde er verder wel voor dat zijn solo een grote triomftocht werd. Hij het zelfs een gemiddelde van ruim 48 km afdrukken. „Wie had dit gedacht. Ik, Sercu de sprin ter, blijf langer dan vier uur buiten het bereik van het peloton.” Deze woorden stonden aan de eind streep in Charleroi, van waar de coureurs binnen drie kwartier na de etappefinish reeds naar Freiburg werden gevlogen, op het gezicht van Sercu te lezen. „Er was afgesproken dat ik in deze Belgische etap pe Didi Thurau zou schaduwen,” vertelde hij. cesvol besluit van zijn werk. „Dan maar alles of niets,” zei hij. In de strijd om de tweede plaats huldig de Gerben Karstens hetzelfde standpunt als Sercu. Op weg naar de finish ont vluchtte de Nederlandse Tourveteraan het peloton. De punch zou het beoogde doel hebben opgeleverd als men Karstens niet de verkeerde weg had ingestuurd. Nauwe lijks 400 meter voor de finish stonden namelijk enkele wildzwaaiende functiona rissen. Zij attendeerden de chauffeurs van de volgauto’s op de wegomleiding naar de parkeerruimte. Een dagelijks terugkeren de bezigheid, maar deze keer liep het fout. Toen Karstens namelijk in aantocht was, met nauwelijks vijftig meter achter hem de sprintende meute, werd er nog steeds driftig naar rechts gewezen. Karstens volgde deze aanwijzingen in plaats van rechtdoor te rijden. Toen hij de blunder van de functionarissen ontdekte was het reeds te laat. Op de linkerweg joeg het peloton voorbij. „Er was tussen de stroba len geen gaatje te ontdekken,” aldus een verbolgen Karstens. „Ik moest terug. Ver domde kl.ze moeten mij ook altijd hebben.” Aan het sprintgevecht om de tweede plaats namen nu slechts twee landgenoten deel: Theo Smit en Piet van Katwijk. Zij werden vierde en zesde. In hun spoor finishten alle cracks. Ook in de rit voor de tweede rustdag hadden zij zich beperkt tot het bewaken van elkaar. „Niemand durft iets,” zei Hennie Kuiper, „als ploegmakker van de gele-truidrager hoef ik natuurlijk niet aan te vallen. Maar omdat de rest ook het standpunt huldigt dat de Tour in de Alpen beslist wordt, krijg je het soort etappes zoals deze ronde vaker te zien heeft gegeven.” AMSTERDAM (ANP). In de schaduw van het gevecht om de ereplaatsen in het IBM-toernooi hebben de Nederlanders woensdag een zware gang moeten maken. Met uitzondering van Jan Timman, die van Donner won, en mogelijk Sosonko, die in de tweede zitting moet vechten om zijn partij tegen Miles remise te houden. De overige spelers moesten een nul incas seren. wereldrecordhouder op de vijf kilome ter (13.12,9) kon in een matig veld niet imponeren. Hij won in 13.50,7, voor de onbekende Pool Jozef Dioebrak (13.53,7). De Amerikaanse kogelstoter Terry Al britton kwam in de buurt van de 21-meter grens met een stoot van 20.90 meter. Hij verbeterde daarmee zijn beste seizoen- prestatie met 25 centimeter. De Pool Wla- dyslaw Komar bleef op 20.09 meter steken. Bij het polsstokhoogspringen, bij uitstek een Poolse specialiteit, kwam een zeer sterk veld aan de start. Onder wie Euro pees recordhouder Kozakiewica en Olym pisch kampioen Slusarski, beiden uit Po len. Zij beëindigden de wedstrijd dan ook „Toen de gele-truidrager na een pre- miesprint in Doornik demarreerde en zo wel Villemaine alsmede Alfonsel meegin gen, aarzelde ik geen moment. Ik kwam niet aan de leiding. Thurau maakte een nerveuze indruk op mij. Met de gedachte: „Eens kijken hoe hij reageert als ik demar reer, sprong ik vanuit laatste positie weg. Noch Thurau, noch de twee anderen rea geerden.” Patrick Sercu wachtte tevergeefs op de komst van versterking. Hij snelde verder, niettemin zonder de overtuiging te hebben zijn positie te kunnen handhaven. Pas toen hij de vette premie in het hart van Brussel had gewonnen en de kloof tussen hem en de hoofdmacht circa tien minuten werd, ging de Fiatcoureur denken aan een suc- De uitslag van de twaalfde etappe van de Ronde van Frankrijk, een rit van Roubaix naar Charleroi over 192,5 km, is: 1. Patrick Sercu (Bel-Fiat) 4 uur, 32 min. en 38 sec., 2. Jacques Esclassan (Fra-Peugeot) 4.39.01, 3. Rik van Linden (Bel-Bianci) z.t., 4. Theo Smit (Ned-Frisol) z.t., 5. Klaus-Peter Tha ler (Wdl-Teka) z.t., 6. Piet van Katwijk (Ned- Raleigh) z.t., 7. Wilfried Wesemael (Bel-Frisol) z.t., 8. Régis Ovion (Fra-Peugeot) z.t., 9. Charly Rouxel (Fra-Mercier) z.t., 10. Willy Teirlinck Bel-Gitane) z.t., 11. Roger Legeay (Fra-Lejeu- ne) z.t., 12. André Chalmel (Fra-Gitane) z.t., 13. Roger Rosiers (Bel-Frlsol) z.t., 14. Raymond Villemiane (Fra-Gitane) z.t., 15. Fernando Men des (Spa-Teka) z.t., 16. Eddy Merckx (Bel-Fiat) z.t., 17. Barry Hoban (GB-Mercier) z.t., 18. Yvon Beitin (Fra-Mercier) z.t., 19. Jean-Pierre Danguillaume (Fra-Peugeot) z.t., 20. Bernard Thévenet (Fra-Peugeot) z.t., 21. Hennie Kuiper (Ned-Raleigh) z.t., 22. Michel Laurent (Fra- Peugeot) z.t., 23. Patrick Beon (Fra-Peugeot) z.t., 24 Joop Zoetemelk (Ned-Mercier) z.t., 25. Lucien van Impe (Bel-Lejeune) z.t. 29. Didi Thurau (Wdl-Raleigh) z.t., 38. Henk Lubber- ding (Ned-Raleigh) z.t., 51. Bert Pronk (Ned- Raleigh) z.t., 77. Roy Schuiten (Ned-Lejeune) z.t., 78. Gerrie Knetemann (Ned-Raleigh) z.t., 79. Cees Bal (Ned-Fiat) z.t., 81. Aad van den SILVERSTONE (SID) De Engelse Formule-I coureur David Perley is tij dens de tweede trainingsrit voor de Grote Prijs van Silverstone zwaar gewond ge raakt. In een bocht blokkeerde een van de remmen van de wagen van Purley, waar na hij door zeven hekken schoot en tegen een muur tot stilstand kwam. Het duurde veertig minuten voor de reddingsploegen Purley uit het wrak bevrijd hadden. Volgens de artsen is zijn toestand zeer kritiek. David Purley is de coureur die op 29 juli 1973 tijdens de Grote Prijs van Zandvoort tevergeefs probeerde zijn land genoot Roger Williamson uit diens bran dende wagen te redden. Purley, die het ongeluk zag gebeuren, probeerde in te grijpen toen de brandweermensen langs de baan passief bleven. Williamson kwam bij dit ongeluk om het leven. Dat is vooral jammerlijk voor Ree, op zoek naar een grootmeesterresultaat, die juist van Reshevsky verloor. De Ameri kaan, die twee toernooien in een jaar al een rijkelijk grote inspanning vindt, her vond zichzelf en behaalde zijn tweede overwinning. Eerder versloeg hij Hans Böhm. Ook Van Wijgerden werd gestuit in zijn jacht op een titel, en wel die van meester. Torre, een van de drie spelers die wereldkampioen Karpov ooit een neder laag heeft bezorgd, eindigt het toernooi zo sterk dat hij zelfs voor een prijs in aanmer king komt. Zijn voorlopig laatste trofee is Van Wijgerden. Timman wil het toernooi toch met een positieve score beëindigen en zijn overwin ning op Donner - een revanche voor de nederlaag bij het afgelopen Nederlands kampioenschap - is een goede stap in die richting. Voor Böhm, de vierde Nederlander die woensdag op nul bleef staan, was in een spectaculaire partij tegen de met zwart spelende Kavalek weinig eer te behalen. Kavalek, die het IBM-toernooi reeds in 1968 won, blijft daardoor een kanshebber voor de hoofdprijs. De beste kansen heeft echter nog steeds de Joegoslaaf Hulak. Hulak, die de afge broken keten van Joegoslavische win naars van het IBM-toernooi (1973 Planinc (gedeeld) 1974, Ivkov (gedeeld) en 1975 Ljubojevic) weer kan beginnen, staat in zijn afgebroken partij tegen mede-favo- riet Liberson beter. Bovendien heeft de Joegoslaaf nog een hangpartij tegen Quinteros, die voorlopig nog onduidelijk is. ren de daad bij het woord te voegen. Het gevolg daarvan was een groot aantal gesprekken, waarin voorstellen werden gedaan die eenvoudigweg niet uitvoer baar bleken. Het lag aanvankelijk in de bedoeling twee regioploegen te vormen, Noord-Oost en Zuid-West, maar enkele trainers hadden daar ernstige bezwaren tegen. Ik had wel begrip voor het stand punt dat een trainer er weinig voor voelt een schaatser voor te bereiden op het seizoen maar het werk uiteindelijk niet af kan maken, omdat zo’n jongen moge lijk wordt opgenomen in de kernploeg. Daarom wilden die trainers weten of zo’n jongen nou wel of niet in de kernploeg zou worden opgenomen.” De zo mogelijk grootste teleurstelling moest Pfrommer gisteravond vernemen via de radio, toen de samenstelling van de voorlopige herenkernploeg bekend werd gemaakt. In die ploeg, die op de ijspiste zal worden begeleid door Egbert van ’t Oever, reeds jarenlang de trainer coach van Jong Oranje, werden naast Van Helden, Kleine, Derksen, Vriend en Van der Duim de Jong-Oranjerijders Schaly, Boere en Kramer opgenomen. Pfrommer: „Toen ik aan het eind van het vorige seizoen Van *t Oever voorstel de Schaly, Boere en Kramer in de kern ploeg op te nemen, riep Van ’t Oever: dat nooit. Hij wilde onder elk beding voorko men, dat die jongens voor de leeuwen zouden worden geworpen en dat ze on der de invloed zouden komen van rijders met een slechte mentaliteit zoals Van Helden, Kleine en Derksen. Nu zeg ik: Egbert, waar ben je nou?” Spear, die op talengebied (hij spreekt Engels, Italiaans, Hongaars, Duits, Frans, Spaans en Servo-Kroaats) duidelijk meer alternatieven heeft dan hij als tennisser tot zijn beschikking heeft, kreeg daardoor nauwelijks nog de gelegenheid om San ders met passeerslagen te verrassen en bovendien wist hij ook geen aanvaardbare lob meer te produceren. In de eerste helft van de partij wist de Joegoslaaf de bal nog regelmatig uitge kiend,. tuisen Sanders en de baseline te deponeren, daarna kwam Spear niet ver der danè,ideale „aangeefballen” voor zijn „Op dat moment,” aldus een veront waardigde Leen Pfrommer gisteravond, „drong het pas werkelijk goed tot mij door waar de heren op uit waren. Het voorstel was zo onzindelijk, dat ze, Leen Pfrommer kennende, geweten moeten hebben dat ik tegen dat voorstel nee zou zeggen. En dat was nou precies datgene wat ze wilden. Leen Pfrommer moest verdwijnen. Ik zou het kunnen waarde ren wanneer ze dat recht in mijn gezicht hadden gezegd, maar niet op deze ma nier. Ik heb ze ook gezegd dat het een drogreden was en dat ik precies begreep waar ze naar toe wilden. Nou, ze hebben hun zin gekregen. Op dat moment was er voor mij geen uitweg meer.” De verontwaardiging van Pfrommer is even begrijpelijk als terecht. Te meer, omdat de schaatsbond vanaf het moment dat het conflict tussen de schaatsers en de coach tot een breuk leidde openlijk partij koos voor de trainer. Het gevolg daarvan was een gedecentraliseerde trai ning, waarbij de schaatsers in de voorbe reidingsperiode op de nationale titel strijd niet langer een beroep konden doen op de bondscoach. Pas na de „natio nale” zou de supervisie weer berusten bij Pfrommer, die de herenkernploeg zou begeleiden bij de internationale titelge vechten. Miles heeft tegen Sosonko ook uitzicht op de overwinning. In de avonduren zal de Nederlander de partij mogelijk toch nog remise kunnen houden. De uitslagen uit de 13e ronde zijn( Miles (Eng- Sosonko (Ned) afg., Tatai (Ita)-Adorjan (Hon) 1- 0, Quinteros (Arg)-Panno (Arg) 0,5-0,5, Liberson (Isr)-Hulak (Joe) afg., Böhm (Ned)-Kavalek (Vst) 0-1, Timman (Ned)-Donner (Ned) 1-0, Torre (Phi)- Van Wijgerden (Ned) 1-0, Reshevsky (Vst)-Ree (Ned) 1-0, de partij Hulak-Quinteros is ook nog steeds afgebroken. De stand is: 1. Liberson 8,5 1 afg), 2. Miles 8 1 afg.), 3. Kavalek 8, 4. Hulak 7,5 2 afg), 5. Torre 7,5, 6. Sosonko 6,5 1 afg.), 7. Ree, Donner en Timman 6,5, 10. Panno 6, 11. Tatai en Van Wijgerden 5,5, 13. Quinteros 5 1 afg.), 14. Adorjan 5, 15. Reshevsky 4,5, 16. Böhm 4. Ook de vijfde partij in de schaaktweekamp tussen Viktor Kortsnoi en Lev Poloegajevski, in de halve finales van het kandidatentoernooi om de wereldtitel, is op voorstel van Kortsnoi in remise geëindigd. Dit gebeurde na de veertigste zet van Kortsnoi. Kortsnoi leidt de tweekamp met 4-1. Hoek (Ned-Raleigh) z.t., 86. Fedor den Hertog (Ned-Frisol) z.t., 87. Jan Raas (Ned-Frisol) z.t., 94. Gerben Karstens (Ned-Raleigh) z.t., 95. en laatste Eugène Plet (Fra-Lejeune) in 4.39.58. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1. Dietrich Thurau (Wdl-Raleigh) 73 uur, 7 min. en 17 sec., 2. Eddy Merckx (Bel-fiat) op 51 sec., 3. Bernard Thévenet (Fra-Peugeot) op 1.22, 4. Hennie Kui per (Ned-Raleigh) op 1.40, 5. Alain Mesiet (Fra- Gitane) op 2.09, 6. Lucien van Impe (Bel-Lejeu ne) op 2.15, 7. Francisco Galdos (Spa-Kas) op 2.47, 8. Michel Laurent (Fra-Peugeot) op 2.52, 9. Raymond Villemiane (Fra-Gitane) op 2.53, 10. Joop Zoetemelk (Ned-Mercier) op 3.40, 11. Raymond Delisle (Fra-Mercier) op 4.00, 12. Charly Rouxel (Fra-Mercier) op 5.11, 13. Gon zalo Aja (Spa-Teka) op 5.38, 14. Julian Andia- no (Spa-Kas) op 7.30, 15. Bert Pronk (Ned- Raleigh) op 9.23, 16. José Martins (Por-Kas) op 13.04, 17. Ferdinand Julien (Fra-Lejeune) 90 14.49, 18. Raymond Martin (Fra-Mercier) op 16.16, 19. Ward Janssens (Bel-Fiat) op 17.33, 20 Luis Ocana (Spa-Frisol) op 18.20, 21. 21. Jo- Den Haag- Roda—FSV seph Bruyère (Bel-Fiat) 18.53, 22. Roger Lege ay (Fra-Lejeune) op 19.23,23. Enrique Martinez Heredia (Spa-Kas) op 20.34, 24. Joaquim Agos- tinho (Por-Teka) op 21.48, 25. Roland Berland (Fra-Gitane) op 22.08, 26. Henk Lubberding (Ned-Raleigh) op 22.17, 28. Gerrie Knetemann (Ned-Raleigh) op 23.15, 40. Cees Bal (Ned-Fiat) op 26.12, 48. Paul Wellens (Bel-Frisol) op 29.41, 54. Bill Nickson (Gbr-Raleigh) op 32.46, 59. Wilfried Wesemael (Bel-Frisol) op 42.45, 65. Fedor den Hertog (Ned-Frisol) op 45.28, 70. Roy Schuiten (Ned-Lejeune) op 46.54, 74. Ger ben Karstens (Ned-Raleigh) op 50.13, 79. Jan Raas (Ned-Frisol) op 56.31,90. Piet van Katwijk (Ned-Raleigh) op 58.41, 94. Aad van den Hoek (Ned-Raleigh) op 1.01.40, 95. en laatste Willy in ’t Ven (Bel-Bianchi) 90 1.06.07. Ploegenklassement twaalfde etappe: 1. Fiat (Sercu, Merckx, Bouloux) 13.50.30, 2. Frisol (Smit, Wesemael, Rosier) 13.57.03, 24 punten, 3. Peugeot (Esclassan, Ovion, Danguillaume) z.t. 29 punten, 4. Gitane (Teirlinck, Chalmel, Ville miane) z.t. 36 punten, 5. Mercier (Rouxel, Ho ban, Bertin) z.t. 44 punten, 6. Raleigh (Van Katwijk, Kuiper, Thurau) z.t. 56 punten. Algemeen ploegenklassement: 1. Raleigh 219.52.07, 2. Mercier 219.53.41, 3. Kas 219.59.09, 4. Peugeot 220.06.55, 5. Gitane 220.09.16, 6. Lejeune 220.15.10, 9. Frisol 221.04.46. Puntenklassement: 1. Rik van Linden 160 punten, 2. Esclassan 155, 3. Thaler 104,4. Sercu 97, 5. Villemiane 77, 6. Thurau 75. tegenstander. Toen dan ook nog eens me ningsverschillen ontstonden met de lijn rechters, die hem tevoren tweemaal had den benadeeld, en een toeschouwer, waar door de wedstrijd enige minuten moest worden onderbroken, kon Spear bij de uitvallers worden genoteerd. Sanders, die redelijk serveerde maar evenals tegen Pecci zwak volleerde kon zich daardoor met'de winstcijfers 6-4, 6-3 gaan prepare ren op de kwartfinalepartij vrijdag tegen de Nieuwzeelander Onnie Parun, die de nummer zes van de plaatsingslijst Mark Edmondson met 6-3, 6-1 vrij simpel opzij schoof. De zege van Sanders kwam overigens pas tot stand nadat hij en Spear voor maar liefst 14 doorbraken hadden gezorgd, wat veelzeggend was voor het gehalte van de partij. Sanders, die inmiddels ruim 4500 gulden in dit toernooi bijeen heeft gesla gen, wilde na afloop ook wel toegeven dat hij niet zijn beste prestatie had afgeleverd maar was allang blij dat hij deze Spear (onlangs in het Zweedse Baastad nog goed voor winst tegen de in Hilversum als win naar getipte Higueras) had geklopt: „Hij mag dan 33 zijn maar hij is nog altijd zo snel als een aap. Ik wist echter dat ik van hem moest kunnen winnen. In het verle den heb ik hem namelijk al een keer ver slagen. Ik moest alleen oppassen dat ik hem niet te zeer in de kaart zou spelen. Als ik te veel risico had genomen had ik van hem verloren. Je wilt wel eens lekker'uit halen, maar zoiets moest ik vandaag nog wel eens uit mijn hoofd zetten”. Louk Sanders, die erg tevreden was met zijn volgende opponent Onnie Parun („Te gen hem krijg je in ieder geval de gelegen heid tot spelen”) heeft inmiddels een rege ling getroffen met de tennisbond, die erop (Van onze sportredactie) HILVERSUM. Louk Sanders is tij dens de internationale tenniskampioen schappen van Nederland in Hilversum aardig op weg om de reputatie op te bouwen van een speler die een flinke achterstand nodig heeft om geïnspireerd te raken. Dinsdag moest de Leidenaar de Paraguayaan Victor Pecci bijna ander halve set voorrang verlenen, alvorens het initiatief over te nemen. Woensdag moet Sanders tijdens het duel tegen Nicola Spear ruim een uur hebben gevreesd dat hij zou worden toegevoegd aan het selecte gezelschap verliezers (vier van de acht geplaatste spelers) tot wie inmiddels ook de kampioen van vorig jaar, Balasz Ta roczy behoort. Pas halverwege het in letterlijke en be paald niet in figuurlijke zin eindeloze duel kreeg Sanders echter vat op het spel van de Joegoslaaf, die met zijn 33 jaar zo economisch mogelijk te werk gaat op de baan. Slechts bij hoge uitzondering (zes keer) dook hij op aan het net. Voor het overige hield hij zich op aan de baseline om op die manier Sanders het spel op te dringen. Sanders: „Ik had de partij nog uren kunnen laten voortduren maar daar voelde ik niets voor. Op een gegeven mo ment moest ik risico nemen omdat je an ders de bal over het net blijft slaan. Het is alleen moeilijk om het juiste ogenblik uit te kiezen waarop je moet oplopen”. In de eerste set had Sanders duidelijk nog moeite met die timing en bleek hij nogal eens veel te gretig, wat door Spear, die het moet hebben van degelijkheid, dankbaar werd uitgebuit. Via 6-2 en een voorsprong van 4-3 in de tweede set leek Spear dan ook zorgeloos op weg naar de kwartfinale. Zover zou het zijn gekomen als Sanders, die aanvankelijk erg grillig speelde en sterke met uiterst zwakke mo menten afwisselde, niet tot de conclusie was gekomen dat hij wat meer zekerheden in zijn spel diende in te bouwen wilde hij door deze beperkte baseline-speler niet uit het toernooi worden verwijderd. te staan en dat hij ook in de naaste toe komst als „prof” op de nodige steun kan rekenen. Het lijkt öp een soort tegenpres tatie omdat Sanders een van de weinige spelers is die het toernooi nog levendig kan houden nu al de helft van het aantal ge plaatste spelers in de „opruiming” is gegaan. De opvallendste speler die te licht werd bevonden was de Hongaar Balasz Taroc- zy. Vorige week kon deze 23-jarige gravel specialist uit Boedapest tijdens de „open Zweedse” in Baastad pas in de finale wor den tegengehouden door de Italiaan Cor rado Barazzutti, na onder meer Fibak en Zugarelli te hebben verslagen. Woensdag- tniddag voerde Taroczy dat overwerk als excuus aan nadat hij zijn meerdere had moeten erkennen in de Australiër John Marks. „Ik was erg moe toen ik uit Baa stad kwam. Eigenlijk had ik Marks gemak kelijk moeten kunnen verslaan, omdat hij geen gravel-speler is. Maar ik bewoog me moeilijk. Daar kwam nog eens bij dat ik het te moeilijk had met mijn concentratie als ik eenmaal voor kwam te staan”. De Russiche atletiekcoach Aleksejev is op 62-jarige leeftijd in Leningrad over leden. In de eerste ronde van een badminton- toemooi in het Nieuwzeelandse Auckland heeft Joke van Beusekom gewonnen van de Maleische Sylvia Ong: 11-8 en 11-6. New York Cosmos heeft nu ook de Braziliaanse voetballer Carlos Alberto ge contracteerd. De Fin Heiki Mikkola zegevierde in een motorcross in de 500 cc-klasse die werd verreden op het Limburgse Kaldeborncir- cuit. De Argentijnse voetbalploeg versloeg Oost-Duitsland in Buenos Aires met 2-0. Het Nederlandse hockeyelftal toonde zich in Vancouver sterker dan een selectie uit West-Canada: 3-2. De goals waren van Doyer, Voermans en Van ’t Hek. Het nationale waterpolo-zevental ver loor zijn eerste wedstrijd in het toernooi om de Hongarije-beker. In Boedapest tri omfeerde Italië met 7-4. Hongarije ver sloeg Roemenië met 7-3 terwijl de Sovjet unie te sterk was voor Joego-Slavië: 8-7. De Apeldoomse wandelvierdaagse tel de gisteren zeven uitvallers op 1540 star tende deelnemers. Uitslagen oefenduels: Zwarte Schapen 10-0, Frankfurt 3-1. Op de drafbaan van Amiens verloor wielrenner Maertens een race over 1 kilo meter met het paard Fakir du Vivier. Het dier maakte een tijd van 1.12,2. De Belg had vijf meter achterstand. 15.7.1977 a i Cöte de Delle pAuaiHcburt-' Pont de Roide [x] Crosey-le-Grand j». ftoulans .1 (•j Rancnières Vooral gold dat na de eerste set, die Taroczy met 6-0 won. Daarna kwam Marks echter sterk terug („Ik heb geleerd meer geduld op te brengen en meer af te wachten bij de baseline”) om met 6-4 en 9-7 zichzelf tot winnaar uit te roepen. Taroczy, die vorig jaar 9000 dollar aan prijzengeld moest afstaan aan de Hongaarse tennis bond voor de opleiding van de jeugd, stel de het beslissende moment nog even uit. Voordat Marks het tweede matchpoint kon aangrijpen voor de zege sloeg Taroczy in woede zijn racket op de baan kapot. Met een nieuw racket deed hij niets anders dan de bal eenmaal als een honkballer buiten de omrasting te slaan. Met Taroczy (derde geplaatst) en Edmondson (zesde) ver dween woensdag ook de Zuidafrikaan Ray Moore uit het toernooi. Moore, vierde ge plaatst, verloor met 6-3, 3-6, 2-6 van de Fransman Caujolle. JAN PREENEN De uitslagen van woensdag zijn: HERENEN KELSPEL le ronde: Jurgen Fassbender (Wdl)- Eric Deblicker (Fra) 6-2, 6-3. John Marks (Aus)- Palasz Tarochy (Hon) 0-6, 6-4, 9-7. Jean Caujolle (Fra)-Ray Moore (Zaf) 3-6, 6-3, 6-2. Francois Jauffret (Fra)-David Schneider (Zaf) 6-4, 6-3. HERENENKELSPEL 2e ronde: José Higueras (Spa)-Ulli Pinner (Wdl) 6-2, 6-3. Onny Parun (Nzl)-Mark Edmondson (Aus) 7-6, 7-5, Louk San ders (Ned)-Nikki Spear (Joe) 2-6, 6-4, 6-3. Colin Dibley (Aus)-Richard Lewis (Gbr) 7-5, 6-3. HERENDUBBELSPEL le ronde: Fillol (Chi)- Vasquez (Arg)Phillips Moore (Aus)-Myers (Aus) 7-6, 7-6. Taroczy (Hon)-Pala (Tsj>—Schnei der (Zaf)-Betancour (Col) 5-7, 6-4, 10-8. Prajoux- Rodriguez (Chi)Warwick-Dibley (Aus) 7-5, 3-6, 6-4, Parun(Nwz)-Lloyd (Gbr)Carmichael (Aus)- Moore (Zaf) 7-6, 6-4. Edmondson-Marks (Aus)-—- Lewis-Draysdale (Gbr) 6-4, 6-4. Haillet-Jauffret (Fra)Caujolle (Fra)-Spear (Joeg) 7-6, 4-6, 6-3, Proisy-Deblicker. (Fra)—-Thung-Sanders (Ned) 4- 6, 6-4, 7-5. Munoz-Higueras (Spa)Pecci (Par)- neerkomt dat hij zijn winst niet behoeft af Alvarez (Arg) 7-5, 6-7, 6-4. WARSCHAU (UPI). De Nieuwzeelan der John Walker heeft woensdag bij atle tiekwedstrijden in Warschau voor een hoogtepunt gezorgd door de 1500 meter te winnen in 3 minuten en 34,6 seconden. Hij bleef daarmee wel ruim twee seconden boven het wereldrecord van de Tanzani- aan Filbert Baye (3.32.2), maar verbeterde de beste seizoenprestatie van de West- duitser Harald Hudak. Deze had, in eendrachtige samenwer king met zijn landgenoten Karl Fleschen en Michael Lederer, begin juli in Düssel dorf 3.36.1 gelopen. Walker, die overigens wel wereldrecordhouder op de mijl is (3.49,4), versloeg in Warschau de Pool Hen ryk Wasilewski (3.37,3). Voor de wedstrijd op 5.50 meter, maar Kozakiewicz werd verklaarde de Nieuwzeelander dat hij bin nen drie weken het wereldrecord van Bayi zou verbeteren. Een andere Nieuwzeelander, Dick Quax

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 19