Naar Dublin ELLY HENZEN RAASDE en Athene NAAR NATIONALE TOP sportpuntiq Oefenzege Telstar streeksport PROGRAMMA Kuipers won clubtreffen Hordenloper mist vermoedelijke revanche 1 Haagse atlete jaar geleden nog volleybalster HONKBAL 1 SERAC TYBB ROOSWIJK 4 HOOGEVEEN B.V. 1 W; Geweldige trainer Meer kracht Records ïRijiii H ■li i Bi w- 20 21 SPORT JULI 1 5 19 7 7 jaar weer favoriet. 4 (Van onze speciale verslaggever) DUBLIN. Als nationaal 400-meterkampioen Truus van Amstel A.s. zaterdag Aanvang 14.30 uur CITROËN presenteert I Wegens vakantie gesloten van 4 juli t/m26 juli. Bloemendaalseweg 28, Bloemendaal. Tel. 023-254939. /I niet toevallig op de Haagse academie voor lichamelijke opvoeding haar klasgenote was geweest, had wellicht niemand ooit van Elly Henzen gehoord. De 20-jarige Haagse werd afgelopen weekeinde in Sittard zowel op de 100 als 200 meter nationaal kampioene en blies daarmee de Nederlandse sprinttop nieuw leven in. Elly Henzen kwam pas 13 maanden geleden door Truus van Amstel in aanraking met de atletiek. Een „akelig” korte periode die voor haar echter voldoende was om de nationale top te bereiken. GRIJPENSTEINWEG 10, H'LEM TEL. 248221 .VRIJDAG andel (Door Pieter Mul) ATHENE. Harrie Schulting had al plannen voor een mooie revanche. Een opzet die hij rustig kan laten varen, want de man die hij tijdens de halve finale voor de Europa-Cup zeker wilde verslaan komt niet opdraven. Twee jaar geleden ging de Nederlander ten onder in de eindstrijd om de 400 m horden van de Europese jeugdkampioenschap pen. Een evenement dat net als de halve finale van dit weekeinde in het Karaikakis-stadion in Athene werd afgewerkt en waar Olga Comman deur destijds goud in de wacht sleepte. Schulting plaatste zich vrij verrassend voor de eindstrijd, maar moest toen diep buigen voor L1 i Bi Elly Henzen moet óf een uitermate groot sprint werd een heel zwak nummer. I MIKKEN OP MOSKOU Harrie Schutting: kansen in Athene (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Htunjeur (ADVERTENTIE) „Ik vind het moeilijk om van jezelf te zeggen dat je veel talent hebt. Ik zal echt Dat is in het kort het eigenlijk nauwe lijks te geloven verhaal van de derdejaars studente aan de Haagse academie voor lichamelijke opvoeding. Een verhaal dat je naar twee kanten zou kunnen uitleggen. ..Bij Olympia hebben we een geweldige trainer, Cock Mooyman, die ook Truus van Amstel en Liliane Mandema traint. Het is niet voor niets dat we tijdens de kampioenschappen in Sittard zoveel ti tels en andere medailles veroverden. Dat is'de verdienste van Cock Mooyman en van de begeleiding binnen Olympia”. Een geluid dat je niet al te veel hoort bij atleten. Er wordt nogal eens wat gekan- wel talent hebben anders had ik dit nooit kunnen bereiken. Wel kan ik beweren dat deze resultaten te danken zijn aan erg hard trainen en een perfecte begeleiding bij Olympia ,48”. WEHL. Telstar heeft gisteravond in Wehl zijn tweede oefenwedstrijd met 3-0 gewonnen van Concordia Wehl. De Velser ploeg ondervond duidelijk meer tegen stand dan dinsdag in het eerste oefenduel tegen Bemmel (7-1). Tot de rust hield Concordia Telstar zelfs op 0-0. Niet zo vreemd overigens, omdat er ’s morgens nog flink was getraind op Pa pendal. Pas in de tweede helft, toen trainer Petescu Krone had vervangen door Cal- jouw en Hendriks de plaats had laten innemen van Stam, draaide Telstar op volle toeren. Mikkelsen, Caljouw en op nieuw Mikkelsen zorgden voor de doel punten, die het verschil tussen Telstar en Concordia vaststelden. Overigens won Dat brengt ons op een ander toch erg belangrijk onderwero: atletiek en de licha melijke opvoeding op school. Een zaak waarmee Elly Henzen straks te maken krijgt als ze afgestudeerd is. „Ik vind het erg vreemd dat geen leraar me vroeger op school heeft gezegd dat ik naar een atle tiekvereniging zou moeten. Ze hebben toch gezien dat ik aanleg had, anders be reik je toch niet zoals nu in zo’n korte tijd die resultaten. Ik begrijp dat niet. Geloof maar dat ik straks aan atletiek ga werken op school. Helaas is het een handicap dat de scholen grote accommodatieproblemen hebben. Vele hebben een zaal, maar geen kerd op het ontbreken van begeleiding. De medische begeleiding bijvoorbeeld. Tal van topatleten lopen rond zonder dat ze regelmatig gemasseerd worden. Het is ook geen uitzondering dat marathonlopers al leen de gewone sportkeuring ondergaan. „Dat Truus van Amstel mij vroeg eens te komen kijken bij Olympia kwam, omdat ze dacht dat ik aan atletiek deed. Ik kon op school namelijk behoorlijk verspringen, met 5.67 meter als beste prestatie. Die verspringtraining is inmiddels gestopt, toen dit seizoen begon”. Concordia in de aanloop van het vorig seizoen nog met 3-1 van De Graafschap. Telstar begon in de volgende opstelling: Van der Meeren; Driessen, Van Essen, Wellerdieck, Kerkhof; Krone, Van Oor schot, Jonker; Stam, de Wit en Mikkelsen. Kerkhof viel voor de rust geblesseerd uit en werd vervangen door Kuut. Telstar speelt vanavond op Papendal tegen Arnhemse Boys. Vooraf door ANWB gekeurd Bo vaggarantiebewi/s Diverse goedkope gebruikte auto's 68000 100000 112000 58000 56000 90000 40000 30000 75000 24000 52000 24000 42000 15700 „Ik weet niet zoveel van Wilma, maar uiteraard had ze een betere start. Die heb ik niet. Dat is logisch als je nog maar zo Elly Henzen is blij dat ze voor de atletiek heeft gekozen. „Dat is eigenlijk wel logisch wanneer je meteen al zulke resultaten be haalt. Resultaten die me beslist niet in alle opzichten bestempelen tot de opvolgster van Wilma van Gooi”. De prima omstandigheden op de Lim burgse kunststofbaan maakten zelfs ver beteringen van persoonlijke records mo gelijk. En dat, terwijl zijn tijden op de beide afstanden tijdens de Sparta Spelen twee weken vóór de nationale titelstrijd, al scherp stonden. De 400 m vlak verwerkte de Brabander in Sittard in 47.12. De 400 m met obstakels ging ook sneller dan ooit tevoren: 50.82. De atleet van Prins Hendrik, bij welke club Schulting sr. voorzitter is, is met die prestaties de records van Heerenveen en Nusse al dicht genaderd. Schulting, als een der weinigen nog be geleid door Wil Westphal: „Nee, daar heb ben we niet bewust naar toe gewerkt. Wat ons voor ogen staat zijn de Olympische Spelen in Moskou en het Europees kampi oenschap volgend jaar in Praag. Met die evenementen als doel heeft Wil me gezegd dat 50.5 op de horden dit jaar mogelijk moet zijn. Ik denk niet dat hij verwacht had dat ik daar nu al onder zou komen. Ik ben blij dat het nu goed gaat, want verle den seizoen had ik echt een roti aar”. „Op voordracht van de Atletiek Unie ben ik in de zomer een maand naar Cana da geweest, waar toen duizend jonge sportlui een Olympisch kamp meemaak ten. Van serieuze, gerichte training is toen geen sprake geweest en dat kon ik goed merken toen ik terug was. Net vóór die trip liep ik 51.5, na dat kamp ging ik op het Nederlands kampioenschap met een mis lukte horde de mist in. Ik was gewoon veel te stijf. In september heb ik daarna nog 53 sec. gelopen, nou dat is ook niet zo best natuurlijk”. Afgelopen winter heeft Schulting onder leiding van Westphal twee zaken intensief onder de loep genomen. Allereerst de krachttraining (met halters) en vervolgens de hoge-hordentechniek. Gevoegd bij de basissnelheid die de Vughtenaar van natu re bezit maakt dat van Schulting een te vrezen concurrent. „Ik was een jaar of twaalf toen ik bij atletiekwedstrijden op school zowat alles won. Sport in clubver band had ik nooit gedaan maar daarna ben ik begonnen met atletiek. Een paar jaar later maakte clubgenoot Fred van Herpen Westphal op mij attent bij compe- Aart Veldhoen gaf de voorkeur aan de 200 m, terwijl de sterke junior Koen Gijs- bers meer zag in de 800 m. Wederom met royale voorsprong pakte Schulting de eer- ste plaats. van. Je leert ook bij het zien van de top- sprinters van wereldklasse, dat je wat je eigen prestaties betreft moet relativeren. De vaderlandse atletes krijgen in Du blin te maken met de ploegen van Ier land, Oostenrijk, Bulgarije, Denemar ken, Groot-Brittannië, de DDR en Ijs land. Hun mannelijke collega’s treffen behalve het gastland ook nog Tsjecho- Slowakije, Finland, de DDR, Honga rije, Italië en Denemarken. GS Club LPG-gas GS Club GS Club GS Club GS Club GS Club break G Special ,G Special G Special break3-76 Diverse 2 CV 4-6 Saab 99L CM25-75 Renault 20 TL8-76 0 fO- t>or- HARRIE SCHULTING Elly Henzen, die dit weekeinde in Dublin voor de Europa-Cup-strijd aan de start komt, laat zich dan ook niet zo gauw nerveus maken. De 1.73 meter lange Haag se: „Niemand kan meer van je verlangen dan dat je je best doet. Als we met dit groepje vooral jeugdige sprinters bij el kaar blijven en wanneer de jeugd dan ook doorgaat, kunnen we van de sprinters nog heel veel beleven. Er is namelijk talent genoeg”, besluit Elly Henzen. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. Henk („Ubbeltje”) Kui pers heeft op het parcours van het Spaarnwouderbos de zevende rit gewon nen van een door de Haarlemse wieler club De Kampioen georganiseerde zomer- avondcompetitie met de nabuurclubs De Bollenstreek, DTS en Kennemerland. Hij zegevierde met een lengte verschil in de eindsprint van een zeven man sterke kop groep. De Haarlemse sportvereniging DSC'74, ont staan door een fusie tussen DSB en SAC, is snel groeiende en binnenkort hoopt men het 500ste lid te kunnen boeken. Aan de hand van het ledenbestand heeft DSC’74 voor de nieuwe voet balcompetitie ingeschreven met negen zaterdag-, zeven zondag- en twee dameselftallen. Het neemt bovendien met dertien jeugdelftallen aan de competitie deel en heeft voor het zaalvoetbal met vijf teams ingeschreven. Sinds de ingebruikne ming van het nieuwe veldencomplex aan de Boerhaavelaan wordt er bij SDC’74 ook softbal gespeeld. Door DSC’74 wordt voorafgaande aan de nieuwe competitie een drietal toernooien gehou den. Het eerste en tweede elftal van de zaterdag- afdeling gaan op zaterdag 20 augustus aan de slag in het W H. Edam-toernooi en treffen onder hun tegenstanders bekerhouder Stormvogels (IJmuiden), KIC (Velsen-Noord) en SMS (Rijsen- hout). Op dezelfde dag is er een toernooi voor veteranen met deelname van DSC74-A (zondag), DSC74-B (zaterdag), ODIN 12 en 13 (Heems kerk), FC Schalkwijk (Haarlem) en de Scheids- rechtersvereniging Purmerland (Purmerend). Alleen voetballers die ouder zijn dan 35 jaar mogen aan dit veteranen-toernooi meedoen. De zondag-senioren van DSC’74 spelen op zondag 28 augustus met het eerste en tweede elftal in het Jac. Wisker-toernooi en krijgen het op te nemen tegen bekerhouder BSM (Bennebroek), SVA (Assendelft) en Vespucci (Amsterdam). De SV Hoofddorp, dat zowel in het zaterdag- als zondagvoetbal speelt en ook in de zaal uit komt, bestaat zondag 17 juli vijftig jaar. Met de viering van dit halve eeuwfeest wordt pas in de tweede helft van augustus begonnen De club is ontstaan door een fusie tussen ETO en Hoofd dorpse Boys. De indeling van de derde klasse B zondagvoet bal KNVB weggevallen in het eerder weerge geven overzicht ziet er als volgt uit: Beverwijk, DWS, GVO, HBC, KW, Nieuw Vennep, QSC, Stormvogels, TYBB, WSV’30, Zaandijk en Zand- voortm eeuwen. Munch moest bij de Oostduitse titelstrijd lijst toe, dat op de 400 m vlak. Clubgenoot echter Schönberger voor laten gaan, zodat vermoedelijk zijn landgenoot in Athene op de 400 m horden uitkomt. „Nou, dan ver slaan we die maar”, grapt Schulting opge wekt. Een fraai staaltje van zelfvertrou wen bij de Brabantse atleet, die het voor bije weekeinde in Sittard twee Nederland se titels voor zich opeiste. Nu Frank Nusse nog niet aan serieuze sportbeoefening is toegekomen, snelde Schulting zonder scherpe concurrentie naar een triomf op zijn specialiteit, de 400 m horden. Een dag later voegde de lange student uit Vught een tweede kampioenschap aan zijn ere- kort aan atletiek doet. Wilma moet ook meer kracht in de benen hebben gehad. Daaraan gaan we via krachttraining deze winter ook werken”, vertelt Elly Henzen. Merk bouwjaar km CX 20003-75 DS Pallas1-74 Special1-73 - - ..2-75 10-75 .6-74 ..5-75 .8-74 ..2-75 .4-76 11 -75 Reeds na drie ronden was Kuipers met Jan v.d. Horst, Wim Koene, Karei Teeu- wen, Henny van Lent, Frans v.d. Klis en John de Bie uit het 54 man sterke peloton ontsnapt. De zeven koplopers brachten het tot een ruime voorsprong en werden hele maal niet meer bedreigd. In de slotronde deed John de Bie met een solorush een greep naar de zege, pakte zo’n honderd meter voorsprong, maar in de laatste bocht naar de finish kregen de anderen hem toch weer te pakken. In de beslissen de eindsprint bleef de kleine Kuipers met bijna een lengte verschil de baas van Jan v.d. Horst. De moedige De Bie ging als laatste van het kopgroepje over de eind streep. De uitslag: 1. H. Kuipers, 2. J. v.d. Horst, 3. W. Koene (allen De Kampioen); 4. K. Teeuwen (Bollenstreek); 5. H. van Lent, 6. F. v.d. Klis, 7. J. de Bie (allen Kampioen); 8. H. Keizers (Bollenstreek); 9. H. Nees- kens, 10. H. v.d. Putte (beiden De Kampi oen). Nieuwelingen: 1. A. Harren, 2. J. van Wijk, 3 N. Wegkamp (allen De Kampioen); 4. R. Hakke (DTS); 5. A. Laviere (De Kam pioen). Je komt dan weer met beide benen op de grond. Overigens ben ik bij die internatio nale wedstrijden vrij nuchter. Degenen die je hier uitzonden, verwachten niet dat je eerste wordt. Toch hebben ze vertrouwen in je uitzending. Dat probeer je dan waar te maken met persoonlijke records of evenaringen daarvan. Dan weet je dat je je uiterste best hebt gedaan”. rlaan Belangrijke zaken die wellicht kunnen en moeten leiden tot nog snellere tijden. „Belangrijk is ook dat er zoveel goede jeugd is. Ik geloof er echt in dat we straks een sterke sprintersgroep hebben. De jeugd moet dan wel doorgaan en we moe ten elkaar helpen. In de startblokken ben je weliswaar concurrenten maar daarna moet je elkaar zoveel mogelijk stimu leren”. „Uiteraard hoop ik nu op meer internationale wedstrijden. Daar leer je Zaterdag: Hoofdklasse: QuickUW; Schoten OWO; ADO—Nicols; HCAW—Giants; Kin- heimSparta. Eerste klas B: HeronsTerrasvo gels; SpartaanEuro Stars; SparksPirates; HoofddorpRCH; Tweede klas A: TYBB Rooswijk; Flying PetrelsThamen. Zondag: Hoofdklasse: UW—Quick; OWO- Schoten; Nicols—ADO; HCAW—Giants; Spar ta—Kinheim. Eerste klas B: TerrasvogelsHe rons; Euro StarsSpartaan; PiratesSparks; RCH—Hoofddorp. Tweede klas A: ODIZ Frogs- OG; BloemendaalHeiloo. Voor Elly Henzen is dat onvoorstelbaar. „De club heeft een masseur waar je elke week - en ook vaker als het moet - terecht kunt. In de winter hebben we ook een uitgebreide topsportkeuring gehad zodat we weten dat we het bittere trainingswerk ook aankunnen. Dan is er de regelmatige controle op het ijzergehalte, zodat bloedar moede vroegtijdig onderkend wordt. Dat is geweldig en ook noodzakelijk als je, zoals ik doe, ’s winters vijf keer in de week en zomers drie keer (plus de wedstrijden) traint”, vindt Elly Henzen, die tot voor dertien maanden gymde en volleybalde. J.1UUZ.UU lUVUl UI UU11 UI LUI lilaLC glUUl talent zijn, óf de nationale dames-sprint- top moet maar heel weinig voorstellen, anders is het toch onmogelijk om in zo’n korte tijd door te stoten tot de nationale top. Elly Henzen kwam inderdaad bij een club terecht die qua begeleiding een heel goéd figuur slaat. „Ja, Truus van Amstel, die me vorig jaar vroeg om eens een keer mee te gaan naar de training, heeft me wel bij een goede vereniging gebracht. Voor hetzelfde geld kom je bij een club terecht waar een trainer het voldoende vindt wan neer je twee keer in de week traint en waar verder geen begeleiding is”, aldus Elly Henzen. I DUBLIN/ATHENE. De Neder landse senior-atleten en -atletes bele ven komend weekeinde het hoogtepunt van hun wedstrijdseizoen. De dames- ploeg treedt in Dublin aan voor de strijd in de halve finale Europa-Cup voor landenploegen. De heren zijn in gedeeld in de halve eindstrijd in Athe ne. In beide categorieën zijn er drie halve finales die op zaterdag en zon dag worden afgewerkt. De nummers 1 en 2 in elke halve finale gaan over naar de eindstrijd, die half augustus in Hel sinki wordt gehouden. Het organise rende Finland en bekerhouder Oost- Duitsland, zowel bij de dames als de heren, zijn al voor dat evenement inge deeld. 7. I a p De Britse autocoureur James Hunt heeft gis teren op Silverstone de snelste trainingstijd gere den voor de Grote Prijs van Engeland Formule 1, die zaterdag wordt gehouden. Hunt reed 1 mi nuut en 18,49 seconden De meisjes-volleybalploeg heeft tijdens een toernooi in Hongarije tot nu toe twee wedstrij den gespeeld De eerste werd met 3-1 verloren van Polen, de tweede met dezelfde cijfers gewon nen van Oost-Duitsland. Dave Sexton wordt de nieuwe manager van Manchester United. Hij volgt daar de ontslagen Tommy Docherty op. Het is de derde keer dat Sexton in de voetsporen van Docherty treedt. Dat gebeurde eerder bij Chelsea en Queens Park Rangers. De Nederlandse tennisploeg heeft op de eerste dag van het toernooi om de Galeabeker een 2-1 voorsprong tegen Mexico genomen. Van Boeckel verloor van Stevens, Albert versloeg Llamas en in het dubbel versloegen Van Boeckel en Alberts de beide Mexicanen. De toestand van de 35-jarige Westduitse springruiter Hartwig Steenken, die maandag een auto-ongeluk kreeg, is nog altijd kritiek. Steen ken is inmiddels overgebracht naar de neurochi- rurgische afdeling van een ziekenhuis in Hanno ver, maar ligt nog steeds in coma. AZ’67 heeft gisteren een oefenwedstrijd tegen het politie-elftal van Zaanstad gewonnen met 15- 0. De doelpunten werden gemaakt door Kist (4), Nygaard (3), Arntz (2), Vosmaer (2), Peters (2), Hovenkamp en Van Hanegem Didi Thurau en Eddy Merckx zijn de grote trekpleisters tijdens de zesdaagse van Dort mund, die van 13 tot 18 oktober wordt gehou den. Thurau rijdt met Haritz en Merckx met Sercu. Jan van Katwijk heeft gisteren in Sinaai (Bel) een wielerwedstrijd over 148 kilometer gewon nen. Hij reed die afstand in 3 uur en 24 minuten. In de eindsprint versloeg hij de Belgen Van de Poel en Mintjes. Op de derde dag van de Vierdaagse van Apeldoorn hebben 11 deelnemers de eindstreep niet gehaald, zodat er nu nog 1512 wandelaars over zijn. De tocht van gisteren ging bij redelijk weer met nu en dan een klein buitje over Assel, Kootwijk en Hoog-Soeren. PSV heeft gisteravond in Asten een vriendschappelijke wedstrijd tegen een Bra bants amateurelftal met 17-1 gewonnen. Voor PSV, dat bij rust reeds met 9-0 leidde, scoorden Van der Kuijlen (4x), Nilsson (4x), Francois (3x), Poortvliet, Brandts, Deijkers, Lubse en Smits. Van Eijk scoorde in eigen doel voor de amateurs en Van Oosterhout maakte voor hen een echte treffer Joke van Beusekom heeft ook haar tweede wedstrijd in het dames enkel van het internatio nale badmintontoernooi in Auckland. Nieuw- Zeeland, gewonnen. Zij zegevierde over de Nieuwzeelandse Alison Branfield met de wel sprekende cijfers 11-3, 11-0. titiewedstrijden in Den Haag. Hij vond mijn manier van lopen verschrikkelijk”, herinnert de 21-jarige Schulting zich fijn tjes. Wetphal zag echter voldoende inde lange spichtige jongen om te trachten ei een hordenloper van te maken. Een opga ve die beloond werd via een uitverkiezing van zijn pupil voor de Europese kampioen schappen voor junioren in Athene. Twet jaar geleden overtrof de Brabander daai de verwachtingen met een finaleplaats. „Ik stond voor die titelstrijd geloof ik r”-. rr--15e op de Europese lijst. Het was dus al winnaar Munch. De man van wie hij hoopte dat hij deel zou uitmaken mooi dat ik de finale haalde (via 51.9 in de van de Oostduitse ploeg, houder van de Europese bokaal en ook dit halve eindstrijd). Omdat ik slecht had gegeten was de voorbereiding toen be roerd geweest. Ik ben toen maar zo hard mogelijk vertrokken. Op 200 m lag ik vooraan maar toen werd het zwart voor mijn ogen”. Schulting bereikte de eind streep na 52.4, maar zoals gezegd, dit weekeind wil hij dat goedmaken. Daarbij wordt hij gesteund door de ge dachte dat het hem bij de nationale voor de eerste keer lukte de laatste twee (van de tien) horden te nemen na de tussenafstand in 14 passen te hebben genomen. Afhanke lijk van techniek, snelheid en kracht is het aantal passen tussen de horden. Globaal gesteld neemt met het beter worden van de atleet, het aantal stappen tussen de obsta kels af. Zo is Schulting gegroeid van, grof weg gezegd, 15 maal 13, tweemaal 14 en driemaal 15 naar achtmaal 13 en tweemaal 14 passen. Wereldrecordhouder Edwin Moses is de eerste atleet die de hele race tussen de horden maar 13 passen gebruikt. Schulting (en Westphal ook) is blij dat het de eerste races dat hij de nieuwe techniek wil uitproberen zo goed zijn gelukt. Toch houdt hij een slag om de arm waar het zijn prestatie in Athene betreft. Met sterkere tegenstanders zal hij toch tegen de 50 sec. moeten kunnen komen. „Nou, ik heb de laatste tijd erg weinig getraind. Ik heb ook zoveel wedstrijden gelopen. Woensdag heb ik eigenlijk voor het eerst even getraind. Voor de rest lum melde ik die uren maar wat. Of zoals Wil zegt, je bent dan een leeuw die een beetje rust neemt”. Voor de student Schulting, die de tienkamp liet schieten „omdat met mijn bovenlichaam speer en discus niks was”, weegt de ontwikkeling in zijn sport deze jaren het zwaarst. „Het tweede jaar elek trotechniek heb ik niet gehaald. Dat wil zeggen, ik kan wel aan het derde jaar beginnen maar ik moet een paar vakken overdoen. Dat valt me nog mee, want ik heb bewust een aantal zaken laten lopen. Aan de Technische Hogeschool moet je echt wel hele dagen bezig zijn. Doe je dat ook, dan komt er van topsport niks te recht. In theorie duurt die studie vijfjaar, het wordt meestal zeven jaar, maar ik hou er rekening mee dat het wel langer zal duren”. Toch gaat het veel te ver Elly Henzen de rol toe te bedelen van koningin éénoog in het land der blinden. Niet voor niets heeft ze sinds kort tijden van 11,6 seconden op de 100 meter en 23,85 seconden op de 200 meter achter haar naam staan. Niet voor niets ook liet de pas 20-jarige Elly Henzen in Sittard de plotseling aanstormende jeugd in de personen van het Zeeuwse duo Els Vader en Lillian Gillissen achter zich. veld. Laat staan een verspringbak of atle- tiekmaterialen”. Dat laatste is natuurlijk wel een beetje waar, want sinds het afhaken van de nog steeds geblesseerde Wilma van Gooi ont stond er een heel diepe kloof. De dames- snrint. wprd ppti HppI zwak nnmmpr B

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 21