KEUR B.V medische verzorging in het weekeinde Geloogd Massief Eiken Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en ik 1*^1 J T Naar de muziekschool? voor een goedgekeurd instrument naar Alphenaar I Indeling in subregio’s een overwinning voor kleinere ziekenhuizen in regio Kennemerland Meubelfabriek Oisterwijk Verdronken man Velsen heeft 64 nieuwe woningen blijkt Bengali I S r* Hout- en Bouwmaterialen Dameskapsalon Jean Pieröt Jean Pieröt I I de Meubelmakers uit het zuiden des lands OPLOSSING ALLEEN MOGELIJK ALS GROTE MATE VAN SAMENWERKING ONTSTAAT f Afremmen door Pieter Taf fijn Centrumfuncties Zwarte Piet Subsidie voor VOS-cursus Mode Coiffures Angst I I I J I 7 V IJMOND 6 VRIJDAG 1 5 JULI 19 7 7 L IN ZES MAANDEN Tijdens de bouwvakvakantie zijn onze maga zijnen, Harmenjansweg 19 en Heringaweg 6 (Waarderpolder) normaal geopend. Ook voor thuisbezorging. tel. 023-310612 Geopend dagelijks van 7.00-17.00 uur 310214 Zaterdags van 8.00-12.00 uur KRUISWEG 45-49 HAARLEM 023-320244 DE BOUWMARKT, Koudenhorn 54 is GESLOTEN. I I (Vervolg van de voorpagina) Bij het maken van het beleidsplan had de SSKZ in de eerste plaats voor ogen, dat de bevolking veel belang hecht aan het dicht bij huis hebben van een ziekenhuis. Studies en cijfers bevestigen dat. Hierbij sluit aan de wens om tot nauwere samenwerking te komen tussen voorzieningen in de eerste lijn (huisartsen, wijkverpleging, maatschap pelijk werk) en de ziekenhuizen en verpleeghuizen. Verdere uitgangs punten: een concentratie van centrumfuncties en het streven van de overheid naar het bereiken van de norm van vier ziekenhuisbedden per duizend inwoners. Om die norm te bereiken lanceerde het College voor Ziekenhuisvoorzieningen de geruchtmakende gedachte vier ziekenhuizen in Kennemerland te sluiten. I (ADVERTENTIE) 5 u.: I uur (ADVERTENTIE) :U s ge- ld ge- j: Za. (ADVERTENTIE) Hl accentueert de natuurlijke structuur van het hout. ÜM" J - l«aa (ADVERTENTIE) k X. ijdag Wil- i. geo- 25555, dlen- weer 'mui- Cen- pend sen 9 toon- >ron- ibert 3eec- .2 en De indeling in sub-regio’s, zoals de SSKZ nu hanteert, lijkt een overwinning voor de „kleinere” ziekenhuizen. In het nooit in de openbaarheid gebrachte rap port van het Gemeenschappelijk Insti tuut voor Toegepaste Psychologie over de SSKZ wordt ook gesproken over de over- bedding. Zo valt er te lezen: „Wezenlijk is de vraag of men zich bij vermindering van het aantal bedden wenste te baseren op de totale regio of op een subregionale indeling. Het verschil heeft grote conse quenties voor de afzonderlijke ziekenhui zen. Wat dat betreft is het ook niet ver wonderlijk dat de twee grote ziekenhui zen in het Zuiden wensen te redeneren vanuit de totale regio en dat de vier Noordelijke ziekenhuizen de subregionale indeling tot uitgangspunt wensen te kiezen”. De twee grote ziekenhuizen waarover wordt gesproken, het Elisabeth Gasthuis en de Mariastichting in Haarlem, hebben veel minder een eigen verzorgingsgebied dan de overige ziekenhuizen. In hun deel van de regio is wel een groot stuk van de overcapaciteit te vinden. Als ze daarom voorstaan in een groter regionaal samen werkingsverband te willen werken, vinden ze de andere ziekenhuizen op hun weg. Die menen namelijk dat op zo’n manier de overcapaciteit aan ziekenhuisbedden een gemeenschappelijk probleem wordt, ter wijl ze het nu vooral een probleem vinden van de ziekenhuizen in het zuiden van Kennemerland. VELSEN. In de eerste helft van dit jaar zijn in de gemeente Velsen 64 nieuwe woningen gereed gekomen, 27 particulie re en 37 gemeentewonlngen. Daarmee is het totale aantal woningen in Velsen ge komen op 21.114. Er zijn nog 43 particuliere woningen in aanbouw. Volgens gegevens van de ge meentelijke dienst voor de volkshuisves ting is het gemiddeld aantal inwoners per honderd huizen 298. Dat wil zeggen iets minder dan drie per woning. tijd nodig. Zo zijn de bestaande contracten van ziekenhuizen met specialisten hier voor van belang. In ieder geval zal er naar worden gestreefd om een rekenmodel te ontwerpen, zodat de onevenredige verde ling van functies van dit moment kan worden gecorrigeerd. Hierdoor kan de scheefgroei door toe valligheden in de hand worden gekregen, met name wat betreft de vestiging van specialismen. Elk ziekenhuis zal namelijk de beschikking moeten hebben over een aantal specialismen om met recht een ba sisziekenhuis te kunnen zijn. Het Gemeenschappelijk Instituut voor Toegepaste Psychologie heeft angst ge constateerd als het gaat om het verdelen van de functies. Door de overbedding kan de patiënt in meer dan één ziekenhuis terecht, als hij wil heeft hij een keus. Dat betekent, dat er veranderingen kunnen komen in de patiëntenstromen, dat een ziekenhuis opeens niet meer de patiënten krijgt waarop wel werd gerekend. Van daar het verwijzen van patiënten naar Amsterdam in plaats van naar een ander ziekenhuis in Kennemerland. Die patiënt zou daar anders in de toekomst weleens direct naar toe kunnen gaan. „Het is in Nederland op dit moment vrijwel onmaatschappelijk te stellen dat men principieel tegen samenwerkint is”, constateert het Gemeenschappelijk Insti tuut voor Toegepaste Psychologie. „Maar dat betekent nog niet dat men daadwerke lijk wil samenwerken. Deze algemene uit spraak geldt eveneens voor de participan ten in het Kennemerland. Dit blijkt ons inziens uit het feit, dat alle participanten in het Kennemerland de schijn willen vermij den het eigen belang (en daarmee kritisch staan tegenover samenwerking) te stellen boven het algemeen belang. Men zegt alle maal vóór samenwerking te zijn, teneinde daarmee te vermijden dat men de Zwarte Piet van de strategie toebedeeld krijgt, omdat dit laatste een meer dan negatief effect kan hebben”. Het Haarlemse ziekenhuis St. Joannes de Deo heeft wel een keer uitgesproken dat samenwerking ongewenst kan zijn. In deze instelling gaat men er vanuit, dat een ziekenhuis een eigen geografisch herken baar verzorgingsgebied dient te hebben Tot slot terug naar de basis van alle moeilijkheden: de norm van vier bedden per duizend inwoners. Die moet worden bereikt. Gedachten gaan de kant op dat als er nu maar versterking komt van de eerste lijn, het aantal ziekenhuisopnamen min der wordt. De deskundigen van het Colle ge voor Ziekenhuisvoorzieningen, geloven daar niet in. Voor het planbureau van deze instelling staat het vast, dat de verpleeg- duur moet worden verkort en dat er ziekenhuizen dicht zullen moeten. Het achterhalen van de identiteit van het slachtoffer heeft enige tijd in beslag geno men. Omdat het stoffelijk overschot pas in april voor de kust van Egmond werd opge vist, is niet gedacht aan de vermiste Ben gali die op 20 februari van dit jaar over boord sloeg tijdens werkzaamheden aan het vrachtschip Avia-Erithiani, dat op dat moment voor de kust van IJmuiden lag. Na diverse onderzoeken op ondermeer haarkleur, gebit en lichaamsbouw is de identiteit nu na vier maanden vastgesteld. VELSEN. Het gemeentebestuur van Velsen zal een bedrag van bijna 4.400,- beschikbaar stellen voor de cursus Vrou wen Oriënteren zich op de Samenleving (VOS-cursus). De lessen worden georganiseerd door het buurthuis De Brulboei in samenwer king met de Vrouwenbond NW en de Samvro. Het gaat hierbij om twee nieuwe cursussen en een vervolgcursus. Kennemerlaan 184 IJmuiden - Tel. 14825 vrij. ,Asse- eeftij- )-21 u. IJMUIDEN. Naar de rijkspolitie te water nu pas bekend heeft kunnen maken is het lijk, dat in april van dit jaar door een Helders vissersvaartuig werd opge vist en naar IJmuiden werd gebracht, het stoffelijk overschot geweest van een 46- jarige opvarende van een schip uit Bang- ladesj. ,.V •óf MT* sit. lig u. en uit”, !St” .15 u. Ten- Geo- :>ten Ar- van 17e 14-17 I ir er 1 6 14; W. 20 35 i 8 28 0; St. D. DE 39; G. Kors Cen- rkde m de i zee. Ten- ver- 5ant- Bre- 17.15 kan. De gemeente heeft ook een verant woordelijkheid voor het verzorgingsge bied van het vierde ziekenhuis (St. Joan nes de Deo), dus dat zal er bij betrokken dienen te zijn. „Het is niet voor niets dat met name de grotere ziekenhuizen de bestaande regio nale grenzen, inclusief het gebied boven het Noordzeekanaal, willen continueren; afstoten van het verzorgingsgebied zou onder meer een verandering in de pa- tiëntenstroom kunnen betekenen en dat zou dan weer grotere overbedding in het eigen ziekenhuis tot gevolg hebben”. Van daar ook de opmerking van het GITP dat alle problemen die verband bouden met de verdeling van functies (ook toewijzing van specialismen, ruimten, apparatuur en der gelijke) zijn te herleiden tot het probleem van de angst voor veranderingen in de patiëntenstroom. En die kan leiden tot grotere overbedding in het eigen zieken huis. Vraagtekens dus achter het functione ren van de SSKZ. Ook Haarlems wethou der Van den Berg zette die onlangs, toen er werd gesproken over wel of geen fusie van ziekenhuizen. In de betreffende raadscom missie zei hij helemaal geen voorstander te zijn van een fusie van ziekenhuizen. In de betreffende raadscommissie zei hij hele maal geen voorstander te zijn van een fusie, ook al omdat dan eventueel de leven sbeschouwelijke richting in het gedrang kan komen. Een andere mogelijkheid om de gewenste samenwerking te bereiken ziet hij echter niet. Een federatie ziet hij niet zitten, naar zijn idee is de SSKZ zo’n federatie, die echter helemaal niet werkt zoals men had gehoopt en verwacht. Er besaat geen daadkrachtige motivita- tie om samen te werken, was al geconsta teerd door het GITP. Een ongemotiveerd heid, die op het eerste gezicht niet opvalt. Alle ziekenhuizen zeggen vóór samenwer king te zijn. Dat is dan om het grote doel te bereiken: een goede gezondheidszorg voor de hele regio, zonder aan de belangen van de afzonderlijke ziekenhuizen te denken. opend luiten- I dweer Dan kunnen er duidelijke afspraken wor den gemaakt met de eerste lijn, kunnen er banden worden gelegd met de bevolking Het Deo denkt dus in deelgebieden en dal is heel wat anders dan voorstellen een federatie of fusie aan te gaan dat maakt de samenwerking ongewenst. Binnen de SSKZ is ook gesproken over hoe het nu moet met de drie ziekenhuizen in en bij het zuiden van Haarlem. Er moet samenwerking komen, maar op welke ma nier? Daarover staat op dit moment nog weinig vast. Er zal één organisatie komen, dat lijkt waarschijnlijk, maar of het nu een fusie wordt, een opsplitsing van de gebou wen of wat dan ook, dat is nog niet duide lijk. Daarbij komt dan nog de politieke uitspraak van wethouder Van den Berg. Deze deelde onlangs mee dat het stand punt van burgemeester en wethouders is, dat een fusie van drie ziekenhuizen niet iet 31 Huize 14-17 Van vrijdagavond 14 uur tot zondaga vond 18 uur te bereiken onder nummer 02207-11700. HEEMSKERK Artsen. Voor de groep artsen Bakker, Hazenberg, Kloek, Van Monsjou, Naber, Schumacher, Schutte en Van der Torre wordt waargenomen als volgt. Van vrij dagavond 20 uur tot zaterdagavond 24 uur door: J. A. Hazenberg, Hannie Schaftstraat 3, Heemskerk, tel. 32476; van zondagochtend 0 uur tot zondaga vond 24 uur door A. J. M. Schumacher, Jonkheer Geverslaan 21, Heemskerk, tel. 31402. Voor dringende gevallen houden deze artsen spreekuren op zaterdag en zon dag van 10 tot 10.30 en van 17 tot 17.30 uur. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie Beverwijk. Dierenambulance. Voor noodgevallen van vrijdagavond 20 uur tot zondaga vond 20 uur: algemeen alarmnummer 38295. Tandarts. Zie IJmuiden. Verloskundige. Zie Beverwijk. Wit Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster M. v.d. Ben, Moensstraat 26, Beverwijk, tel. 25115. Stichting Samenwerkende Kruisvereni gingen in de IJmond. Spreekuren leid sters bejaardenverzorging: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in wijkge- bouw, Ruysdaelstraat 7, Heemskerk, tel. 39988. Spreekuren leidsters gezinsver zorging: dinsdag van 9 tot 10 uur in wijkgebouw, Ruysdaelstraat 7, Heems kerk, tel. 39988. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren De ziekenhuizen in het zuiden van Haar lem zijn centrumfuncties toebedacht. Voor die functies zouden te weinig patiënten in elke van de andere (basis-) ziekenhuizen zijn om behandeling op voldoende kwali tatief niveau te kunnen realiseren. De cen trumfuncties vereisen hoogwaardige ar beid die schaars aanwezig is, of zij verei sen behandeling door een team dat is sa mengesteld uit verschillende disciplines, dat redelijkerwijs niet in elk basiszieken huis kan worden gerealiseerd. Deze func ties vereisen hoge investeringen en hoge exploitatiekosten en ook uit dat opzicht zou het niet verantwoord zijn realisering in basisziekenhuizen te doen plaatsvinden. De centrumfuncties betekenen voor de betreffende ziekenuizen een extra be staanszekerheid. Dan is het natuurlijk wel nodig, dat de andere ziekenhuizen gebruik maken van die functies. In dat verband is het weer interessant om het rapport van het GITP te citeren. „Het onderling ver trouwen laat in meer dan een opzicht te wensen over. Een probleem is de reeds genoemde overbedding, waardoor een aantal ziekenhuizen onderbezet draait. De ze onderbezetting is weer de oorzaak van verscherpte concurrentie. Men verwijst patiënten liever naar ziekenhuizen buiten de regio dan naar elkaar om aldus de bestaande patiëntenstromen niet te versto ren. Men vertrouwt elkaar niet”. In het beleidsplan van de SSKZ wordt daarom gesteld dat het van belang is, dat de medische staven willen meewerken aan het invullen van de gewenste functieveran deringen. Voor de realisering daarvan is vrij, en 10- g in lijks- •eeks kaar hier voor Zee- Om de enorme wachttijden te beperken gaan wij per 1 augus tus a.s. uitsluitend volgens af spraak werken. Maak uw afspraak bij voorkeur in de ochtenduren. Bij voorbaat dank. Bij de SSKZ gelooft men dat nog niet. Bovendien stelt men eisen als er bedden weg moeten. Een belangrijke beddenre ductie, zo zegt de SSKZ, is slechts verant woord en ook slechts mogelijk, als er dui delijk maatregelen worden genomen om de vraag naar ziekenhuisdiensten af te remmen en als de praktijk aantoont dat deze maatregelen effect sorteren. Ook zul len er maatregelen moeten worden geno men om te bereiken dat meer specialisti sche hulp poliklinisch kan worden gebo den: ruimtelijke, personele en financiële voorzieningen. Daarom, zo zegt men, moet je niet vier ziekenhuizen sluiten, maar, als er ruimte vrijkomt omdat bedden niet meer nodig zijn, die ruimte gebruiken om poliklinische behandelingen te kunnen la ten plaatsvinden. Anders moeten die extra ruimten nieuw worden gebouwd bij ande re ziekenhuizen. van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur: Simon van Haerlemstraat 148, Heemskerk, tel. 32430 en 37452. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemer- land. Spreekuren op dinsdag van 14 tot 15 uur en op vrijdag van 9 tot 12 uur in De Jansheeren, Kerkweg 45, Heems kerk, tel. 35083. Moeders voor moeders. Contactadres: mevrouw B. Tunteler-Siderius, Schu- mannstraat 7, Heemskerk, tel. 33534. BEZOEKUREN Rode Kruisziekenhuis. Vondellaan, Be verwijk, tel. 29131 (voor gesprekken met patiënten 29001). Voor de interne-, klas se-, kraam-, chirurgische- en algemene afdeling: dagelijks van 16 tot 16.30 en van 19 tot 20 uur; voor de brandwonde- nafdeling: geen vaste bezoektijden, maar afspraak maken met hoofdver pleegkundige of diens waarnemer; voor de bewakingsafdeling: dagelijks van 14 tot 14.30 en van 18.30 tot 19 uur; voor de kinderafdeling: dagelijks van 11 tot 12.30 en van 14 tot 18.30 uur. St. Jozefziekenhuis, Ingen Houszstraat, Heemskerk, tel. 39100. Dagelijks van 13.45 tot 14.30 en van 18.45 tot 19.45 uur. Zeewegziekenhuis, Zeeweg, IJmuiden, tel. 02550-19100. Verpleegafdeling alsme de intensive- en coronary-care (ook Ken- nemergaarde in Santpoort): dagelijks van 10.30 tot 11,16 tot 16.30 en van 19 tot 20 uur; kinderafdeling: dagelijks van 10.30 tot 11, 14.15 tot 15 en van 18 tot 18.30 uur; paviljoen Velserduin: dage lijks van 16 tot 17 en van 19 tot 20 uur. VELSEN-IJMUIDEN Artsen. Van zaterdag 10 tot zondag 24 uur kan men via de dokterstelefoon 19100 vernemen tot In arige loor- I arbij be- r uit igens digd. -- eerste kwaliteit eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers ge loogd volgens oud recept eigen originele modellen gemaakt in eigen werkplaatsen verkoop uitsluitend in eigen toonzalen 12 jaar garantie ongekende service® gratis thuisbezorgd door geheel Nederland wijk- cen- i 9-10 lang ma. 9. pend 20.30 n met rkoop 1-12 en J xposi- welke dienstdoende arts men zich dient te wen den. Voor 10 uur raadplege men nog zijn eigen huisarts. Tandarts: R. van Veen, Maerelaan 268, Heemskerk., Tel.: 02510-39472. Alleen voor spoedgevallen op zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur. Apotheek: Voor IJmuiden, Velsen en Driehuis: Apotheek Kuijlman, Lange Nieuwstraat 403 te IJmuiden. Tel. 02550-14204. Dierenarts: Dr. P. Goedhart, Laan van Parijs 35, Schalkwijk. Haarlem Tel.. 023-339394. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Kennemerland. Spreekuren dagelijks van 9 tot 10 uur de Noostraat 4, IJmuiden. Tel. 02550- 10661. Interkerkelijke Gezinsverzoring en bejaar denhulp. Velserduinweg 52, dagelijks van 9 tot 10 uur. Tel. 02550-11830 en 22169. Stichting Samenwerkende Kruisverenigingen in de IJmond: Inlichtingen over de weekend dienst wijkverpleging tel. 02550-19043. Spreek uren leidsters gezinsverzorging. Maandag t.m. vrijdag 9.00-10.00 uur in het wijkgebouw Kenne merlaan 143, IJmuiden. Tel. 19043. Spreekuren leidsters bejaardenhulp en hulp aan langdurig zieken: maandag t.m. vrijdag in wijkgebouw Kennemerlaan 143, IJmuiden. Gezondheidscen trum Duinwijk, Andromedastraat 1 en 3, IJmui den en wijkgebouw Zeeweg 20, IJmuiden. Deze adressen zijn bereikbaar onder het centrale tele foonnummer 19043 Algemene Hulpdienst Velsen. Maandag tot en met vrijdag van 10-11 uur. Tel. 02550-18263. SANTPOORT Artsen: dr. A. J. Th. Wely Hoofdstraat 268 Santpoort Tel: 023-378510. Apotheek: Mamix Apotheek, Mamixstraat 65 Haarlem Tel: 023-256357. en Santpoortse Apo theek, Bloemendaalsestraatweg 149 Santpoort Tel: 023-378249 tot 8 u. ’s Avonds Zaterdags van 10-16 uur Zondags gesloten. Apotheek: De dienst vangt aan op vrijdag om 17.30 uur. Voor inlichtingen telefoon na 17.30 uur en in het weekeinde 023-320713. Stichting Samenwerkende Kruisverenigingen in de IJmond: Inlichtingen over de weekend dienst wijkverpleging, tel. 02550-19043. Spreek uur leidster bejaardenverzorging: donderdag leidster bejaardenverzorging: donderdag leid ster bejaardenverzorging: donderdag 12.00-12.30 uur in wijkgebouw Wulverderlaan 53, Santpoort. Tel. 376785 (zie ook Velsen). accentueert de natuurlijke structuur van het hout. Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. Expositie in toonzaal Beverwijk, Parallelweg 1 OO(lndustrieterrein), tel. 02510-26923. Ma t/m 9-18 uur. BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Bonarius, Fierstra, Pernot, Plantinga, Reddingius, Rolink, De Ruiter, Takken, Versélewel de Witt Hamer en Visser wordt de dienst waargenomen van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door C. Versélewel de Witt Hamer, Vondellaan 60, Beverwijk, tel. 23969. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door K. K. Visser, Zeestraat 96, Beverwijk, tel. 23450. Tijdens het weekeinde houden deze art sen spreekuren voor dringende gevallen op zaterdag van 17 tot 17.30 uur en op zondag van 16 tot 16.30 uur. Voor de groep artsen Guldemond-Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijl- mans wordt waargenomen op zaterdag en zondag door L. J. J. Kester, Dommel- singel 2, Beverwijk, tel. 33300. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Voor avond-, nacht- en zon dagdienst in de periode van vrijdag 15 juli 17.30 uur tot vrijdag 22 juli 17.30 uur: apotheek Kroonenberg, Wijkerbaan 13, Beverwijk, tel. 30815. Dierenarts. J. Borsje, Graaf Willem II- laan 36, Heemskerk, tel. 30046. Dierenambulance. Zie Heemskerk. Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consulta tiebureau voor Alcoholisme. Spreekuur iedere vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw voor de Geestelijke Volksgezondheid, Moens- plein 10, Beverwijk. Stichting Samenwerkende Kruisvereni gingen in de IJmond. Weekenddienst: zuster A. Verheijden, Zonnebloemlaan 31, Beverwijk, tel. 27428. Spreekuren leidsters gezins- en bejaardenverzor ging: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in wijkgebouw aan de Büller- laan 10, Beverwijk, tel. 35215. Wit Gele-Kruis. Weekenddienst: zuster E Nijsen, Europaplein 88, Beverwijk, tel. 33141 (van vrijdagavond 18 uur tot maandagochtend 7 uur). Verloskundige. Mevrouw J. H. M. Krui- denberg-van Saaze, Hannie Schaftstraat I 5, Heemskerk, tel. 32327. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur voor gezinsverzorging alsmede voor hulp aan bejaarden en langdurig zieken in ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof, Kerkstraat 46, Beverwijk, tel. 29195. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemer- land. Spreekuren dagelijks van 9 tot 10 uur: Van der Hoopstraat 27, Beverwijk, tel. 30766; Zeestraat 149, Beverwijk, tel. 26177. Telefonische Hulpdienst De Wegwijzer. 1

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7