1 Ka SO In IBM-toernooi afgedroogd KANSEN HULAK IETS KLEINER C el D Water poloteam werd 3-10 Sterke profs in koppelkoers sportpuntiqj Honkbaljeugd naar Italië >1 r p Jan Mak nieuwe trainer Volendam van oefenmeester Jan Groene- woud bij FC Groningen. CONDITIE TELSTAR AL GOED Mogelijk proces tegen Revie EM Pqmlqte evenementen a/6,- •fi „1 Olga-Ado CLAVECIMBEL CONCERT I Tetramin Nicols tegen ■E i L, 1 Jtt* DUTCH SWING COLLEGE BAND o.l.v. Peter Schiperoort Voor velen een brok nostalgie, voor anderen een openbaring. In het sfeervolle Openluchttheater elke keer weer een onvergefelijke happening!-^ 10 r- -1 M Ml SPORT 1 6 19 7 7 ZATERDAG JULI Z A Vrijdag 22 juli PIM MULIERSTADION Haarlems Dagblad: - Aanvang: 20.15 uur. KENNETH GILBERT werken van: Handel, Bach, Rameau entrée 5 Zondag 17 juli aanvang 14.30 u. In samenwerking met het Openluchttheater Bloemendaal presenteren wij aldaar op Telefonisch kunnen geen plaatskaarten worden gereserveerd. De gereduceerde plaatskaarten (kassa openluchttheater 7.50) zijn verkrijgbaar bij onze kantoren: Ged. Oude Gracht 82 (Haariem-Centrum) Soendaplein/Floresstraat (Haariem-Noord) Califomiëplein 17 (Haarlem-Schalkwijk) Raadhuisstraat 60 (Heemstede) Lange Nieuwstraat 427 (IJmuiden) Zeestraat 18 (Beverwijk) TEYLERS MUSEUM - HAARLEM zondag 17 juli; 15.00 uur IJmuider Courant: \Beverwijkse Courant: afgelopen seizoen een Westduitse amateurclub onder zijn hoede heeft gehad. Mak begon zijn loop baan bij Randstad Sport in Voor schoten en werd later assistent I 0 BE onge Ik 1 Altki Pr on altha me i klass gen i beha We z Ijl EERSTE! JM UI DER MARKIEZENFABRIEK KvanVEELEN - »<- (Van onze sportredactie) VOLENDAM. De eredivi sieclub Volendam heeft een nieuwe trainer. Het is de 32-jari- ge Jan Mak uit Emmen, die het f::S 9 c BOEDAPEST (ANP). De Nederland- Nico Landeweerd: één treffer. I Pat, Christian Piot Ml»' Aan de strijd wordt deelgenomen door de koppels Wilfries Peffgen-Dieter Kem per (Duitsland), René Pijnen-Ray Clark (Australië), Eddy Peelman-Willy Debos- scher (België), Laury Venn (Australië)-Paul Methurst (Engeland), Ger ry van Gerwen-Tino Tabak, Don Allan (Australië)-Cees Stam, Martin Venix-Jan Breur en Gerard Kamper-Gerry Slot. Plaatselijk favoriet Slot heeft als amateur dispensatie gekregen om op deze avond met de profs mee te strijden. Men is uiterst benieuwd hoe hij het eraf zal brengen. Tussen de duels van de profs door worden er twee manches voor amateur-stayers ge reden over 15 en 20 kilometer met deelna me van Gaby Minneboo (Walrave), Mathé Pronk (Koch), Martin Rietveld (Staken burg) en de Haarlemmer Ron Hout(Niele). Gangmaker Jaap Niele onderbreekt zijn vakantie om met poulain Hout te kunnen rijden. Er wordt ook nog een revanche gehouden van het nationaal clubkampi- oenschap achtervolging, dat een avond eerder in Utrecht is afgewerkt. Het wieler- feest op de Alkmaarse piste begint om 19.30 uur. Vanaf de eerste training ben ik al met duurlopen bezig. Sommige ouderen meester Adorjan. Liberzon speelt met wit. De Brit Miles, de winnaar van ’76, heeft voorlopig de leiding met 9,5 punten, een half punt meer dan Liberzon. Miles moet het in de laatste ronde met zwart opnemen tegen de grillige Argentijn Quinteros. Even moeilijk zal de gang van de Joego- slaviër Hulak worden. De grootmeesterlij ke sprongen van Hulak waren vrijdag, in zijn drie hangpartijen, voldoende voor 1,5 punt (winst tegen Quinteros, remise tegen Liberzon en verlies tegen Böhm, maar zaterdag speelt hij met zwart tegen Tim- man. Die opgave kan Hulak mogelijk de hoofdprijs kosten. Verdere kanshebbers op de eerste plaats zijn er niet, of het moest Kavalek zijn, die met een achterstand van een punt op Miles met zwart Torre ontmoet. Twee partijen voor de slotronde werden vrijdag reeds gespeeld. Reshevsky, die op geloofsgronden niet op zaterdag speelt, deelde het punt met Donner, waardoor Nederlands oudste actieve grootmeester kansen op één van de acht prijzen be houdt. Tatai en Sosonko besloten even eens tot remise. De stand aan kop is: 1. Miles 9,5, 2/3. Liberozn en Hulak 9, 4. Kavalek 8,5. Spasski opende Konings-Indisch en tot op de tiende zet verliep de partij identiek aan hun eerste ontmoeting in de halve finales. Portisch bracht daarna een veran dering aan, die zowel Spasski als hemzelf tot lang nadenken zette. Op het afbreken, na de veertigste zet, varieerden de meningen alleen over de grootte van de kans op winst voor de oud- wereldkampioen, zijn gunstiger stelling was buiten kijf. Hij heeft wel twee wedstrijden in het doel gestaan, maar in verband met werkzaamheden was het voor hem niet mogelijk om dit trainingskamp in zijn geheel mee te maken. waren nogal verbaasd over de harde aanpak, maar nu zijn ze ook zover dat ze inzien dat conditie een belangrijk onderdeel vormt van het voetbal”. Hoewel Petescu nu alweer bijna twee weken met de spelersgroep in actie is, wil hij nog niet veel kwijt over de samenstelling van de selectiegroep van achttien man. In Papendal verblijven negentien spelers en daar is doelman Paul van der Meeren niet bijgerekend. LONDEN. De Engelse Voetbalbond (FA) overweegt gerechtelijke stappen te ondernemen tegen Don Revie, die dinsdag zijn ontslag als bondscoach indiende. In een communiqué, dat de Engelse voetbal bond gisteren uitgaf, werd vooral de han delwijze van Revie inzake zijn ontslag gelaakt. Men is vooral vebolgen over het feit dat men het nieuws van Revie’s ontslagaan vrage uit een dagblad moest vernemen, alvorens het per brief aan de voetbalbond werd gemeld. Het intertoto-toernooi heeft in het Bel gisch voetbal een slachtoffer van belang gemaakt. Christian Piot, de doelman van Standard Luik en van het Belgisch natio nale elftal, werd in de wedstrijd tegen MSV Duisburg (Duitsland) zó ernstig aan de linkerknie geblesseerd dat hij dinsdag in Antwerpen in het Sint-Camilluszieken- keuze worden. De selectie staat dan natuurlijk nog niet vast voor de compe titie, want het is altijd mogelijk dat er spelers uit het C-elftal overgaan naar de A-selectie. Ik ga in ieder geval zoveel mogelijk naar de C-elftallen kijken”. Het is duidelijk dat het geen eenvou dige zaak voor Petescu zal worden om het eerste team samen te stellen. Petescu: „Routine wordt natuurlijk wel in het elftal gehandhaafd, maar vooral de keuze tussen de nieuwe spe lers zal moeilijk worden. Toch moet het gebeuren en ik zal echt geen senti menten mee laten spelen”. De uitslagen tegen de amateurs uit de omgeving in de vriendschappelijke wedstrijden mogen dan niet zo impone rend zijn, Petescu is meer dan te vreden. „In die duels heb ik iets geprobeerd en dat is er vooral in de eerste wedstrijd erg goed uitgekomen”. Ook hulptrainer Kees Kick is erg ingenomen met de gang van zaken: „De opdrachten tij dens de wedstrijd worden goed uitge voerd. Als je de spelers vrij laat, dan zullen er ongetwijfeld meer doelpunten gemaakt worden, maar dat is juist hele maal niet belangrijk, het gaat erom dat er binnenkort volgens een bepaald sy steem gespeeld moet worden”. de seizoen bij Volendam spelen Gisteren werden de besprekingen tussen Volendam en FC Amsterdam door technisch coördi nator Joop Brand afgerond. Visser zal een tweejarig contract tekenen. Ook de proble men met John van Wensveen en Dick Bond, die hun nieuwe contract voor het volgens seizoen wilden tekenen zijn voor bij. Zij blijven in het vissersdorp spelen. Volendam is verder nog steeds in onder- handeling met de FC Amsterdam-speler Niels Sörensen. Ton Wickel, een achterspeler van Ajax die door zijn studie (academie lichamelijke opvoeding) nooit geheel uit de verf is geko men bij de veelvuldige landskampioen, is naar FC Utrecht getransfereerd. Ajax- voorzitter Van Praag wilde geen transfer bedrag bekend maken Wickel tekende een contract voor twee jaar bij de Stichtse club. De verjongde Nederlandse poloploeg trof het vrijdag in de vooravond bijzonder slecht. Farago, de international met de meeste ervaring in de huidige Hongaarse ploeg, speelde voor het eerst in dit toernooi weer op zijn sterkst. Na een matige start in Boedapest haalde hij juist in de wedstrijd tegen Nederland geweldig uit. Vooral in de derde periode was hij ongenaakbaar. Door vier schitterende doelpunten van hem sprong de stand van 4-1 naar 8-1. Vandaar vertrok hij naar Emmen, waar hij hoofdklasser CEC trainde. Hij heeft een verbintenis van een jaar afgesloten met Volendam, dat nog een optie heeft voor een volgend jaar. De 26-jarige Jaap Visser, speler van FC Amsterdam en vorig jaar door FC Amster- De selectie van Jong Oranje voor deze trip bestaat uit de volgende achttien spe lers: Ronald Giroldi, Stephan Koops, Thijs Vervaat, Marcel Joost, Haitze de Vries, Rob Sikkes, Ron van Zuilichem, Bas van Hees, Sidney Hickinson, Ruud Kok, Frans Koks, Hans Lemmink, Menno Ras, Jerry Remmerswaal, Rob Walgien, Harm Wilms, Bart van Wolferen en Veld wijk. Het team zal gecoacht worden door Gary Holland en Cees Santifort. MIDDENHAVENSTRAAT 27 Umuiden - tel. 02550-14108 3 3 3 3 3 3 3 2 1 1 1 0 0 1 0 0 o 1 o o 2 2 2 2 6 5 2 2 2 1 25-10 19-15 19-23 17-21 17-23 19-24 DEN HAAG (ANP). Het honkbalteam van Jong Oranje zal in de komende week in Italië vijf wedstrijden spelen tegen het Italiaans jeugdteam. 1 I De dan I Merci waan waan Linde was t< toren belan Nada gele Klaus zorgd gewoi tendu enorn show voort Her „Het zonde ken. verst; thous nen z ken”, reurs interr was i imme eens roepe Tour FR1 van d lukke wordt waart rit ov den n se „pi dat. 1 kilom te vet name: Levit De vijfde partij in de schaaktweekamp tussen Lajos Portisch en Boris Spasski is vrijdag na veertig zetten afgebroken in een voor Spasski gunstiger stelling. Portisch leidt de tweekamp in de halve finales van het kandidatentoernooi voor het wereld kampioenschap met 2,5 tegen 1,5 punt. Twee spelers hebben last van blessu res. Kraal heeft waarschijnlijk een knieband verrekt en Bischot tobt met een spierverrekking. Om geen risico’s te lopen heeft het duo wel deelgenomen aan de trainingen die dagelijks drie uur in beslag namen, maar niet aan de wedstrijden. De laatste oefenwedstrijd tegen Arnhemse Boys (tweede klasse KNVB) is in een 1-1 gelijkspel geëin digd. Na vijfentwintig minuten scoorde Henk Bofs voor Arnhemse Boys en pas laat in de tweede helft kon De Wit gelijkmaken. Telstar had wel een over wicht maar kon dit niet in doelpunten uitdrukken. (Van onze wielermedewerker) ALKMAAR. Op de Alkmaarse wielerbaan wordt vanavond een interes sant programma afgewerkt met Neder landse en buitenlandse profs. Zij rijden een klassementsrit, een afvalrace en aan het slot van de avond een koppelkoers over 120 ronden. „De oudere selectiespelers hebben nu al een betere conditie dan ze het afgelo pen seizoen gehad hebben”, aldus Petescu. „De conditie was een van de zwakke punten van het Telstar van het vorige seizoen. De spelers konden al leen eventjes exploderen, maar een conditie voor een hele wedstrijd was er niet. Ik probeer juist dit te verhelpen. Het Nederlands hockeyelftal heeft donderdag in Victoria met 8-0 gewonnen van het selectiete- am van Vancouver Island. Bij de rust was het reeds 5-0. De doelpunten werden gemaakt door Ties Kruize (3), Ron Steens (2), Martin van Hees- wijck, Theodoor Dooyer en Peter van der Horst. Tijdens het badmintontoernooi in Auckland (NZI) heeft Joke van Beusekom in groep B een nederlaag geleden. De Nederlandse kampioene verloor met 3-11, 2-11 van de Japanse Saoro Kondo. De Brit Ken Herve heeft gisteren bij Akers loot de tweede en derde race van het open- Nederlands zeilkampioenschap in de Hornet- klasse gewonnen. In de Contender Klasse wer den ook twee wedstrijden gevaren. De Westduit- ser Jaochim Harpprecht ging twee keer als eer ste door de finish. huis moet worden geopereerd. Voor Piot betekent dit de tweede ernstige ingreep binnen twee jaar. Begin 1976 was hij door een blessure aan de linkerknie gedurende drie en een halve maand niet beschikbaar. Ditmaal wordt opnieuw een afwezigheid van drie, vier maanden in het vooruitzicht gesteld. Dit betekent dat Christian Piot de belangrijke interlands die voor de WK kwalificatie tijdens de komende maanden plaatsvinden zal moeten missen. België speelt namelijk op 3 september tegen Ijs land in Brussel, op 26 oktober in Neder land tegen Oranje en op 16 november in Belfast tegen Noord-Ierland. Juventus heeft gisteren voor de op zienbarendste transactie op de Italiaanse transfermarkt voor het nieuwe seizoen ge zorgd. De landskampioen contracteerde de 20-jarige spits Pietro Paolo Virdis van Cagliari voor 900 miljoen lire, ongeveer 2,5 miljoen gulden. De 3500 toeschouwers om het Boedapes- ter bad hebben, ondanks de grote uitslag, 1 van een beste wedstrijd genoten. Neder- met polo en niet met geweld partij te geven. Hoe correct de ploeg van Trumbic speelde, blijkt uit het feit dat geen Neder lander, geen speler van het veelal verdedi gende zevental dus, met straf op de kant heeft gezeten. Drie keer werd een van de Hongaren uit het water gestuurd en twee keer profiteerde Nederland, door Hoepel- man. Het derde doelpunt werd gemaakt door Landeweerd. In de eerste periode kon Nederland redelijk bij blijven. Tref- I fers van Horkai en Csapo bezorgden Hon garije wel een voorsprong van 2-0, maar de I vrijdag 21 jaar geworden Alex Boegscho- i ten keerde een door Farago ingeschoten strafworp. In het begin van het tweede kwart heeft Nederland zelfs nog mogelijk heden op een gelijke stand gehad. Van Zeeland echter miste een strafworp en daardoor had de treffer van Hoepelman, nadat Gerendas uit het water was ge stuurd maar „halve” waarde. Na de eerste Nederlandse treffer heeft Hongarije de strijd volledig beheerst. Het werd nog in de tweede periode 4-1 en daarna begonnen de j zes minuten waarin Farago alles lukte. Pas dam uitgeleend aan Telstar, zal het volgen- j „Vóór woensdag (dan speelt Telstar in Duitsland tegen Rot-Weiss Essen) is de selectiegroep bekend”, aldus Pete scu. „Er zullen twee spelers moeten afvallen en wie dat zijn wil ik bever nog niet zeggen. Het zal wel een moeilijke Na afloop van de wedstrijd verzuchtten I verschillende leden van de Nederlandse ploeg: „Als wij Farago erbij zouden heb ben gehad, waren wij winnaar geworden”. Het was waar. In San Remo, waar de Hongaren toch waarlijk niet met een kin derachtig team heen waren getrokken, ontbrak Farago. Daar won Nederland. (V BES alsnog ren g; etappe tie of: van 1 gul der BOEDAPEST (ANP). De Nederland se waterpoloploeg heeft gisteravond in Boedapest de kracht van Olympisch kam pioen Hongarije ervaren. In het toernooi om de Hongarije-beker werd Nederland verslagen met 3-10 (0-2, 1-2,1-4, 1-2). Hon garije, met de 152-voudige international Farago als beste man, nam revanche voor de eerder dit seizoen, te San Remo, gele den nederlaag van 5-7 tegen Nederland. De Nederlandse doelpunten werden vrij dag gemaakt door Hoepelman (2) en Lan deweerd Tijdens een internationaal toernooi in Honga rije heeft het Nederlands meisjes-volleybalteam de derde wedstrijd verloren. Na winst in de eerste twee sets, bleek Tsjechoslowakije toch te sterk: 15-7, 15-11, 11-15, 13-15, 13-15. De Russische gewichtheffer Aleksander Ajva zaijan heeft vrijdag het wereldrecord trekken bij de lichtgewichten verbeterd. Hij bracht in Minsk 141,5 kilo omhoog. Een halve kilo meer dan de Cubaan Robert Urrutia. Italië heeft gisteren een voorsprong van 2-0 genomen in de finale van de Europese a-zone van het toernooi om de Davis-Beker. In Stockholm won Adriano Panatta met 7-5, 6-4, 6-4 van Birger Andersson en Corroda Barrazutti met 6-3, 6-1, 6- 2 van Rolf Norberg. Italië is houder van dé Davis-Beker. Zweden komt uit zonder Njört1' Borg. F< AMSTERDAM (ANP). De Israëliër Liberzon, oorspronkelijk ingezetene van de Sovjet-Unie, heeft zijn kans op de eind overwinning in het IBM-toernooi behou den door vrijdag, op de rustdag, zijn hang- partij tegen de Joegoslaviër Hulak remise te houden. Hiermee deed hij de duidelijke winstkansen, de Hulak aanvankelijk had, teniet. Bovendien wacht Liberzon van daag, in de slotronde, de tot op heden hevig teleurstellende Hongaarse groot- 9 Kari twaalf Sercu stuurd sprong dat m den. en ma: recteu dens i san^oi na 8-1 kon Landeweerd nog eens tegen - scoren. Nadat Farago, vorig jaar gekozen tot de beste poloër van Hongarije, was uitgeraasd en Hongarije in de laatste mi nuten iets van zijn geweldige tempo terug nam, bracht Hoepelman de achterstand terug tot vijf treffers, 3-8. Daarna kreeg Boegschoten nog twee verjaardagsca- deau’s van de bijzonder slagvaardige Hon gaarse aanval. De uitslagen van de andere wedstrijden, die vrijdag werden gespeeld, zijn: Italië-Sovjet-Unie 6-5 (1-1, 1-1, 2,0, 2-3). Roeme- nië-Joego Slavië 10-6 (3-1, 1-1, 5-3, 1-1). De stand na drie ronden is: Hongarije Italië Roemenië Sovjet Unie Nederland Joego Slavië Monne de Wit: gelijkmaker tegen Arnhemse Boys. ARNHEM. Met het doel om de selectiespelers met elkaar kennis te laten maken heeft Telstar de afgelo pen week gebivakkeerd op het natio nale sportcentrum Papendal bij Arn hem. De spelers van de Roemeense trainer Mircea Petescu hebben het niet gemakkelijk gehad. Er moesten drie wedstrijden worden afgewerkt en bo vendien stonden er zware conditietrai ningen op het programma. Sosenko (staand), volgt het duel van Hulak tegen de niet op de foto zichtbare Quinteros. I land probeerde namelijk het sterkere team Mircea Petescu: conditie van ouderen al beter dan verleden jaar. i 3 'MEI

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 10