z Vijf jaar cel geëist tegen heroïnekoeriers buiten seizoen agenda Clubgebouw bij wielercircuit Drukke middag voor brandweer in Spaarnwoude GS ongerust over onveiligheid Noordzeekanaal Eis twee jaar voor invoer kilo heroïne I: Schoolverzuim I kt Verhonderdvoudiging van gastransport mogelijk bij uitbreiding Oil-tanking z Partij van 15 miljoen gulden Niet onderzocht Aardgas Instemming M Tankschepen Gevarenzone Velsen-IJmuiden z G ll Afsluiting Communicatieweg Wijk aan Zee In Haarlem krijgen 58 lokomotieven een nieuwe plastic neus Velsen-Noord Beverwijk In en om Haarlem Heemskerk I VI (V< E tWc wei val lijk dei au1 Me dei op’ An vei voi gel ste acl tie] (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben in een brief aan de regering hun bezorgdheid uitgesproken over een toekomstige toename van het vervoer van LPG-gas over het Noordzee kanaal. Met deze brief stuurt het provinciaal bestuur een rapport mee van de inspecteur voor de milieuhygiëne in deze provincie, dr. H. Copier, over de voorgenomen uitbreiding van het bedrijf Oiltanking aan de Amerikahaven in het Westelijk Havengebied van Amsterdam. Oiltanking heeft bij de gemeente Amsterdam een hinderwet-vergun- ning aangevraagd voor de opslag van LPG-gas. Deze uitbreiding kan volgens het rapport van dr. Copier uiteindelijk een verhonderdvoudi- ging meebrengen van de hoeveelheden LPG, die thans over het Noordzeekanaal worden gevoerd. I] 9| i M 2 IJMOND JDC h (Vrijgemaakt), Kerk. Velser- MM I i i i Het bedrijf Oiltanking vestigde zich een aantal jaren geleden op een terrein langs de Amerikahaven. Sinds die tijd domine ren de opslagtanks het opgespoten gebied rondom Ruigoord bij Halfweg. De aardo lieproducten, die er tot op heden zijn opge slagen, zouden ongevaarlijk zijn. In de discussie in kader van de Nota van Uit gangspunten voor het Amsterdam-Noord- zeekanaalgebied heeft dat nog een rol ge speeld. GS wezen in deze notal het idee van woningbouw op het opgespoten terrein rondom Ruigoord van de hand, in verband Openbare lezing: 11 studie. Petrakerk, Spaamestraat, 9.30 u. Ds. L. Dorst, 19 u geen dienst. Zeewegziekenhuis, 14.30 uur Ds. F Minnema. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat 10, ds. C. G. Mulder. Baptistengemeente. J. P. Coenstraat IJ- muiden 10 en 19 uur Dhr. A. van Nes, Amsterdam. Vergadering van Gelovigen, Abelen straat 1, 10 u. Eredienst. Goede Herderkerk, Velserduinweg 52, 10 u Ds. Stoof. Pinkstergemeente Umuiden. duinweg 10 uur W. Knoeff. Oiltanking stelt zich voor opslagruimte te bouwen voor 120.200 kubieke meter LPG, zowel in gasvorm onder druk, als gekoeld. Er zouden tanks voor atmosfe risch gekoelde opslag moeten komen met een totale capaciteit van 95.000 kubieke meter en druktanks met een totale capaci teit van 25.200 kubieke meter. De opslagin stallatie zou geschikt moeten zijn voor het overpompen van LPG van de druktanks naar de atmosferisch gekoelde tanks en omgekeerd. Het LPG zou per zeetanksche- pen worden aangevoerd oplopend tot 80.000 ton. Met zeetankers, binnenvaart- tankschepen, tankwagons en tankauto’s Het LPG zou dan bovendien in grotere hoeveelheden worden aangevoerd: onder druk in drie tot vier boltanks van 2000 kubieke meter en gekoeld vanaf 6000 ku bieke meter in compartimenten. De in specteur acht het zeer wel denkbaar, dat bij aanvaringen van tankschepen in het kanaal of vlak voor de kust van IJmuiden zich gaswolken over het water zouden kunnen verspreiden. Dat zou ontploffings gevaar kunnen meebrengen. Voordat Oiltanking dus vergunning zou krijgen voor de opslag van grote hoeveel heden LPG, zou eerst moeten worden on derzocht hoe groot het gevaar is voor de dichte bevolkingsconcentraties langs het Noordzeekanaal als gevolg van een ver- honderdvoudiging van het vervoer van LPG over dit kanaal in de toekomst. Gede puteerde Staten hebben dit argument on derschreven en hun standpunt, met een afschrift van de brief aan dr. Copier aan de regering toegezonden. De gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude heeft met dit schrijven schriftelijke instemming betuigd. Bijval van de andere gemeenten langs het Noordzeekanaal (Velsen, Bever- zou het gas na opslag worden verder ge transporteerd, vooral naar Duitsland. Oil- tanking zou daartoe ook een spoorweg- aansluiting krijgen op het industriespoor door het Amsterdamse havengebied. Volgens Oiltanking en de gemeente Am sterdam was nagenoeg geen risico aan een en ander verbonden. Voor de opslag van het LPG had Oiltanking in het kader van de hinderwetprocedure een gevaren-ana- lyse opgesteld. De heer Vermeijen van Oiltanking vindt het onjuist om de gevaren van de opslag en het transport van LPG op één lijn te stellen met de plannen voor transport en opslag van vloeibaar aardgas op de Maasvlakte. „Ik zou zelf niet graag in de buurt zitten van de aanvoer en opslag van vloeibaar aardgas. Dat aardgas heeft echter een tem peratuur van 163 graden onder nul, ons gekoelde LPG-gas slechts 30 graden onder nul. Dat is lang zo gevaarlijk niet”. wijk, Zaanstad en Amsterdam) bleef ach terwege, hoewel ook deze gemeenten een afschrift van het rapport van de inspec teur voor de milieuhygiëne hebben ont vangen. HAARLEM (ANP). De officier van justitie bij de rechtbank in Haarlem, mr. H. P. Wooldrik, heeft vijf jaar gevangenis straf geëist tegen twee inwoners van Dor drecht wegens smokkel van 14,5 kilo her oïne uit Singapore naar Nederland. Vol gens mr. Wooldrik vertegenwoordigde de heroïne op de zwarte markt een waarde van vijftien miljoen gulden. Volgens wethouder ir. J. Camfferman zijn de cijfers niet verontrustend. Bij een griepepidemie is het verzuim veel groter. Niettemin is het verzuim toch zo groot, dat er al sinds de zestiger jaren overleg over wordt gevoerd met de schoolhoofden en de bedrijven. Regel is, dat het feit dat de ouders met vakantie gaan in een andere periode in het algemeen niet als een „gewichtige omstan digheid” wordt beschouwd in de zin van de wet om het verzuim te rechtvaardigen. Anderzijds is in het overleg met de school hoofden overeen gekomen, dat zij onder bepaalde onstandigehden van die regel af kunnen wijken. De schoolhoofden houden dit vakantie verzuim nauwkeurig bij en rapporteren aan de gemeente. Óm het verzuim zo veel mogelijk te voor komen heeft men in de IJmondgemeenten bereikt, dat de schoolvakanties van het lager onderwijs en van het voortgezet on derwijs gelijk eindigen. Die regeling stoelt op de algemene gedachte, dat een leerlinge beter de laatste schoolweek kan missen dan de eerste. HEEMSKERK. In verband met weg werkzaamheden aan het gedeelte van de Zaanlandse Communicatieweg, tussen de Hogendijk te Uitgeest en de Groenedijk te Assendelft, zal door Provinciale Water staat van Noord-Holland van maandag 8 tot en met vrijdag 12 augustus de Commu nicatieweg voor alle verkeer behalve fietsers, bromfietsers en voetgangers wor den afgesloten, steeds van 7 tot 17 uur. i I (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Drs. A. J. Eiff van de VVD-fraktie heeft aan B. en W. vragen gesteld over het schoolverzuim wegens vakantie buiten de periode van de school vakanties. Dat verzuim doet zich in voor- en nasei zoen voor omdat nogal wat werknemers van grote bedrijven in de IJmond hun vakantie niet op kunnen nemen in de periode dat de scholen vakantie hebben. (Van onze streekredactie) SPAARNDAM. Bij het wielercircuit van het recreatiegebied Spaarnwoude te Spaarndam zal een clubgebouw verrijzen. Wielervereniging De Kampioen, de ge meente Haarlemmerliede en het beheers bureau van het recreatiegebied Spaarn woude hebben daarover overeenstem ming bereikt. Voorwaarde is alleen nog dat het bestuur van Spaarnwoude maan dag met het plan instemt. TENTOONSTELLINGEN De Zeekleuters, Dorpsduinen. Tot en met 14 augustus missietentoonstelling met verkoop exo tische kunst, dagelijks geopend van 10-12 en 14- 21 uur. De bezwaren van de inspecteur voor de milieuhygiëne richten zich ook niet zozeer op de gevaren van de opslag als zodanig. Wel heeft dr. Copier ernstige bedenkingen tegen het vervoer van LPG over het Noordzeekanaal. Het gevaar van dit ver voer vlak langs de dichte bevolkingscon centraties langs het kanaal, was voor zover bekend niet onderzocht. In 1976 bedroeg de totale hoeveelheid LPG die over het Noordzeekanaal werd vervoerd 12.500 ton. Het Werd vervoerd in schepen met een capaciteit tussen de 200 en 1200 ton. Dit LPG was voor een belangrijk deel afkom stig van de Mobil Oil raffinaderij. Door de uitbreiding van Oiltanking zou deze hoe veelheid (van 12.500) ton dus in de toe komst honderdmaal zo groot kunnen wor den, zo rapporteerde de inspecteur aan GS. VELSEN-NOORD R.-k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Koningsweg 39, zon dag 9.30 u. DS. L. J. G. IJkel (Kinderneven- dienst), 17 u. geen dienst. BEVERWIJK R.-k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10, 11.30 en 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, Arends- weg 57, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30 en HEEMSKERK R.-k. Kerk. Mariakerk, Spoellaan, zater dag 18.30 u., zondag 9.45, 11 en 12.15 u.; H. Laurentius, A. Verherentstraat 2, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 9.45, 11.30 en 18 u. Ned. Herv. Kerk. Morgensterkerk, Vrij- burglaan, zondag 9.30 u. ds. Lieve (Kinder- nevendienst); Hervormde kerk, Kerkplein, zondag 19 u. ds. Van Leeuwen. Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrijburg- laan, zondag 9.30 u. ds. H. L. Lieve van Castricum (Kindemevendienst); Hervorm de Kerk, Kerkplein, zondag 19 u. ds. A. van Leeuwen (Hervormd-gereformeerde dienst). Baptistengemeente IJmond. Maerten van Heemskerkstraat 41, zondag 10 u. ds. H. Sikkema. UITGEEST R.-k. Kerk. O. L. Vrouw Geboorte, Lan- gebuurt 37, zaterdag 19 u., zondag 8, 9.30, O am' ins der de He< in i wa to-< Z te i am toe nie var brs tisc i ma bit He nei A. laa ror vr< gei jaa ins nie de; ch< laa Pe B. noi Lu I bij da we I sp: ro< VOi scl ja< tei pk tel 1 he m< 7Kj’ Adventskerk, (Provinciaal Ziekenhuis) 19.00 uur Ds. J. F. van Woerden. De Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan, 10.30 uur Ds. J. F. van Woerden. Volle Evangelische Gemeente, Gebouw Berea, 10 uur G. A. Goldschmeding 19.30 u G. van Rooy. Dorpskerk, 9.00 uur Ds. J. v.d. Berg. DRIEHUIS R. K. Engelmunduskerk. Driehuizerkerkweg. Zaterdag 19 u. H. Mis met samenzang. Zondag 9.30 uur: Gregoriaanse Hoogmis. 11 uur: Viering met Jongerenkoor. 18 uur: H. Mis. DIVERSEN Parkeerterrein naast hotel Westerduin, Rijc- kert Aertzweg, zat. 20 uur free-concert Bintangs met in voorprogramma Dollar en Invasion. Dorpsweide, ma. 19.30 uur VVV-evenement stilstaan op-de-fiets-wedstrijden. Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Maandag alle leeftijden 19-21 uur. HAARLEM/UTRECHT. In de hoofd werkplaats van de Nederlandse Spoorwe gen in Haarlem zuUen naar alle waar schijnlijkheid 58 lokomotieven van de UOO-serie worden voorzien van een polyester voorzetneus. De verbouwing die een bedrag van vijftigduizend gulden per trein vergt, gaat door als de proeven die nu aan de gang zijn slagen. De NS wil dit type trein een rustiger loop geven. De laatste jaren kwamen per jaar tussen zeven en tien lokomotieven naar de hoofdwerk plaats in Tilburg om na een botsing of aanrijding te worden hersteld. De cabine was in vrijwel alle gevallen ernstig mis vormd, ofschoon er in vijf jaar maar één geval van ernstig persoonlijk letsel was. De eerste 1100-loks kwamen in 1950 op de baan. Sinds de komst van de „honde- koppen” in 1954 is het NS-beleid erop gericht geweest de machinist zoveel moge lijk veiligheid te geven. Als het lukt de UOO-serie af te helpen van de onrustige loop, de ongunstige eigenschap van de overigens handige lichtere lokomotief, blijft de serie tot 1985-1990 in dienst en dat vindt de directieraad van de NS nog wel een nieuwe veiliger neus waard. De eerste twee lokomotieven zijn in Tilburg onder handen genomen en de eerste indruk is dat de horizontale slingeringen vrijwel zijn onderdrukt, maar dat de lokomotief nu wat overdadig op en neer danst. De monta ge van de voorzetneuzen gebeurt in de polyesterafdeling van de hoofdwerkplaats in Haarlem waar ook de doorloopkopen worden vervaardigd. Voor een periode van vijf jaar zal er voor De Kampioen een houten clubgebouw worden geplaatst. De bouwkosten zullen door de wielerclub gedragen moeten wor den. Na vijf jaar gaat het gebouw over in handen van het recreatieschap. De ge meente Haarlemmerliede en Spaarnwou de heeft slechts met het bouwplan inge stemd, op voorwaarde dat het houten ge bouwtje uiterlijk over vijf jaar zal zijn vervangen door een permantente accom modatie. Het beheersbureau van het recre atiegebied meent dat deze eis niet be zwaarlijk is, omdat het houten gebouwtje naar verwachting over vijf jaar toch veel te krap zal zijn. Men verwacht een forse intensivering van het gebruik van de wielerbaan. De administrateur kon na een vakantie in Suriname niet meer in zijn oude werk kring terugkeren en kwam in Amsterdam in contact met Chinezen, zij vroegen hem meisjes te zoeken die heroïne in Bangkok wilden ophalen. De man vond ze niet en ging er daarom zelf heen. In Bangkok werd hem bij de luchthaven een koffer meegegeven, waarin bij aankomst op Schiphol de heroïne bleek te zitten, zo verklaarde hij. Uitspraak 28 juli. BIOSCOPEN City, zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur „Wie dan leeft, wie dan zorgt”. Zondagmiddag 14.30 uur „Hercules contra karate". Stadsschouwburg, zaterdag 20 uur zondag 14.30 en 20 uur „Asterix verovert Rome”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen, 17e eeuwse stijlkamers, di. tm. za. van 10-12 en 14-17 uur. Pieter Vermeulen Museum: Cultureel Cen trum Moerbergplantsoen. Dagelijks geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis. Bezichtiging op werkdagen van 10- 12 uur. Wereldwinkel, Bloemstraat, IJmuiden Ten toonstelling „101 jaar Noordzeekanaal en ver der? Dagelijks geopend van 9 tot 22 uur. Ruïne van Brederode. Velserenderlaan, Sant poort. Tentoonstelling „De 18 Heeren van Bre derode". Geopend dinsdag van 09.30-12.00 en 13.00-17.15 uur. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen. Ten toonstelling „Buitenplaatsen in Velsen". Ge opend van 10-12 en 14-17 uur. ’s Maandags ge sloten. Oude Raadhuis Velsen. Expositie van de Ar cheologische Werkgroep Velsen. Geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Cultureel Cen trum Moerbergplantsoen. Expositie van Dirk de Herder over de geschiedenis van IJmuiden en de betrekking hiermede met de havens en zee. Ge opend van 9.30 u. tot 12.00 u. en 14-16.30 uur. Tuin Beeckestijn, Rijksweg Velsen. Tentoon stelling van staalplastieken van Erik van Spron- sen in de tuin en van Grafisch werk van Robert de Vries in het Noordelijk Koetshuis van Beec kestijn. Openingstijden Koetshuis van 10-12 en 14-17 uur. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 15400 Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750. Interkerkelijke Stichting Gezinsverzorging juli expositie plastieken. Info-centrum in Huize Scheijbeeck geopend van ma. t/m vrij, van 14-17 uur. DIVERSEN Sportfondsenbad, Kuikensweg. Buitenbad ge opend op zat. en zond, van 10-18 uur. Animal Farm, Willem Alexanderplantsoen. Zat. en zondag geopend van 13-18 uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat. Tot en met 30 juli wegens vakantie gesloten Kingsford Smithstraat 110a: gesloten tot dezelfde datum. Alarmnummers: politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. Direkteur Vérmeijden van Oiltanking verklaart de opstelling van de inspecteur voor de milieuhygiëne uit de omstandig heid, dat de overheid achter loopt op de industriële ontwikkelingen. De overheid kan met haar milieumaatregelen geen ge lijke tred houden met de vlucht, die de industrie genomen heeft, zo meent hij. De inspecteur heeft daardoor geen juist in zicht in de gevaren en de veiligheidsmaat regelen die nodig zouden kunnen zijn, en in die situatie kan hij een goedkeuring niet voor zijn verantwoording nemen. Hij tast in deze zaak een beetje in het duister, aldus de direkteur. Volgens hem is er tussen Amsterdam en Oiltanking volledige over eenstemming over de LPG-opslag. Hij ver wacht de officiële vergunning dan ook op korte termijn. Dan zal het overigens nog geruime tijd duren voordat de tanks voor opslag gereed zijn, want de bouw moet dan nog beginnen. met een minimaal aan te houden gevaren zóne van twee kilometer, waarbinnen niet mocht worden gebouwd. Halfweg ligt am per twee kilometer van Oiltanking af. Maar, zo werd toen gezegd, van Oiltanking had Halfweg geen gevaar te duchten. Men zou in de daar opgeslagen vloeistof bij wijze van spreken zonder gevaar wel een sigaret kunnen doven (aldus burgemeester Usselmuiden van Haarlemmerliede en Spaarnwoude). Het vlampunt van de bij Oiltanking opgeslagen aardolieproducten zou aanzienlijk hoger liggen, dan het smeltpunt van de tanks zelf. Er was bij de vestiging van Oiltanking echter ook al sprake van de opslag van propaangas in boltanks in de toekomst. En thans is inderdaad al geruime tijd een hinderwetprocedure gaande voor de op slag van LPG. Op donderdag 3 maart van dit jaar vond in het stadhuis te Amsterdam een hoorzitting plaats in het kader van deze hinderwetprocedure. Daar kon men bezwaar maken tegen de verlening van een hinderwetvergunning aan Oiltanking voor „het uitbreiden en wijzigen van een inrichting tot het opslaan en distribueren van aardolieproducten”. De inspecteur voor de milieuhygiëne in Noord-Holland, dr. Copier, maakte daarvan gebruik. De gemeente Haarlemmerliede en Spaarn woude, die een waarnemer naar de hoor zitting had gestuurd, sloot zich later bij het bezwaarschrift van de inspecteur voor de milieuhygiëne aan. HAARLEM (ANP). De officier van justitie bij de rechtbank in Haarlem heeft donderdag tegen een administrateur uit Arnhem twee jaar gevangenis geëist we gens het op Schiphol invoeren van ruim een kilo heroïne. BEVERWIJK. De Beverwijkse brandweer werd vrijdagmiddag vier maal gealarmeerd voor brandjes. De opslag en het transport van grote hoeveelheden gas is momenteel volop ge spreksonderwerp. Zoals gemeld heeft TNO het risico onderzocht van het trans port van vloeibaar aardgas van Algerije naar de Maasvlakte bij Rotterdam. De uitslag van dit onderzoek was zeer veront rustend. Als de regeringsplannen om vloeibaar aardgas uit Algerije op de Maas vlakte op te slaan door zouden gaan, dan zou dat volgens TNO ernstig risico mee- b247rengen voor de aangrenzende woon gebieden. Bij een aanvaring voor de kust zou het aardgas, dat dan een temperatuur heeft van 160 graden onder nul, zich over een grote oppervlakte zeewater kunnen verspreiden. Bij een ontploffing zouden meer dan 10.000 mensen in de Rijnmond om het leven kunnen komen. De kracht van de ontploffing zou merkbaar zijn bin nen een kring met een straal van 23 kilo meter. I I 18 u.; Regina Caeli, Hilbersplein, zaterdag 19 u., zondag 10, 11.45 en 19.30 u.; Apostel kerk, Van Riemsdijklaan, zaterdag 19 u., zondag 9.15,11 en 12 u.; H. Jozef, Laan der Nederlanden 68, zaterdag 19 u., zondag 9.30 en 11 u. Voor directe bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Velsen-Noord op zondag en werkdagen bellen 29044 (te lefoonnummer St. Jozefrustoord). Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat 27: zie Opgang; De Opgang, Flora- straat 2, zondag 10 u. ds. Kwakkelstein; Prinsesselaankerk, Prinsesselaan 10 (zie Doopsgezinde Gemeente). Geref. Kerk. Middelaarskerk, Moens- plein 8, zondag 9.30 u. ds. C. Meijer (Kin- dernevendienst), 17 u. kand. H. van Dam; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zondag 9.30 u. kand. H. van Dam (Kindemevendienst), 17 u. ds. L. J. G. IJkel. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20, zondag 9 en 16.45 u. ds. K. Folkersma. Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan, zondag 10 en 17 u. ds. H. R. Timmerman (Heerde). Chr. Geref. Kerk. Doopsgezinde kerk, Meerstraat, zondag 8.30 u. eerw. heer M. v. d. Sluys, 14.30 u. ds. E. E. Slofstra. Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk, Lingestraat 29, zondag 10 u. de heer J W. de Cock. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, zondag 10 u. mr. H. W. Luikinga (theol. kandidaat in Haarlem). Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4, zondag 10 u. openbare lezing, 11 u. Wacht torenstudie; dinsdag 19 u. theocratische school, 20 u. dienstvergadering. BAKKUM R.-k. Kerk. O. L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u., zondag 9 en 11 u. CASTRICUM R.-k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 u., zondag 7.30, 9.30, 11.30 en 18 u.; Bethlehemkerk, Piet Heinlaan, za terdag 18 en 19 u., zondag 9.30, 11 en 12.15 u. De twee, een kelner en een uit Engeland afkomstige fotograaf, waren met een der de verdachte, een vrouw uit Dordrecht, half maart naar Singapore gereisd. Ze namen de heroïne 1 april in twee koffers mee naar Nederland. Op Schiphol kreeg de douane argwaan, ondekte de heroïne, waarna de drie werden gearresteerd. De vrouw zal later terecht staan, omdat zij op het ogenblik wordt verpleegd in een ziekenhuis. Zij Zou zijn benaderd door een Chinees om heroïne in Singapore te gaan halen. Ze had iets dergelijks al eerder voor hem gedaan. Aanvankelijk weigerde ze, maar uiteindelijk ging ze toch met de twee Dord- tenar^n mee. In Singapore legde zij de contacten. Voor het slagen van de reis zouden de drie vijftig- tot zestigduizend gulden ontvangen. De advocaat van de kelner, mr. H. A. Kater, wees erop, dat de grote bazen in de heroïnehandel steeds buiten schot blijven. Hij had de indruk, dat het brein achter dit transport een zelf verslaafde heroïnehan delaar was, die van de politie met zijn handel kan doorgaan als hij maar zorgt voor een aantal arrestaties per jaar. Hij vroeg uiterste clementie. De raadsvrouwe van de Engelse fotograaf, mr. M. C. D. Boon-Niks, noemde financiële moeilijkhe den de oorzaak van zijn misstap. De recht bank doet 28 juli uitspraak. Gereformeerde 9.30 en 17 uur. Geref. Kerk Ichthuskerk, 9.30 u Ds. G. Zeyl 17 uur Ds. A. A. v.d. Leer. IJMUIDEN-OOST Gereformeerde Kerk Bethelkerk, Zee weg 9.30 u Ds. A. A. v.d. Leer 17 u ds. L. Dorst. Vereniging van vrijzinnig Hervormden, Zeeweg 265, Braambos 10.00 uur Ds. C. Mulder. R. K. Laurentiuskerk. Willemsbeekweg. Zaterdag 19 u. H. Mis met zang. Zondag 9.30 u Hoogmis 10.45 u bijz. dienst, ge zinsmis, 12 u. H. Mis met zang. Oud-Katholieke Kerk, Sparrestraat, 9.00 uur Hoogmis. VELSEN-ZUID Hervormde Gemeente, Engelmundus kerk, 9.00 en 10.00 uur Dr. L. Brink. SANTPOORT R.K. Parochie, Frans Netscherlaan. Za terdag 19 uur, zondag 9.00 uur (zang koor), 10.30 uur (ander koor). Gereformeerde Kerk, Burgemeester En- schedelaan 9.30 uur W. Volker te Amstel veen, 19 u Ds. J. E. van Woerden. De brief van Gedeputeerde Staten is een aantal maanden geleden al geschreven, maar nu pas bekend geworden. De brief is gericht aan de ministers van binnenlandse zaken, sociale zaken, volksgezondheid en milieugygiëne en verkeer en waterstaat De aangeschreven bewindslieden hebben nog steeds niet geantwoord. GS hebben de regering verzocht, of de in 1964 ingestelde commissie voor preventie van rampen met gevaarlijke stoffen een onderzoek zou kunnen instellen naar het risico van het vervoer van grote hoeveelheden LPG over het Noordzeekanaal. Deze commissie is thans bezig met een soortgelijk onderzoek in het Zeeuwse Sloegebied. De uitslag van dat onderzoek is nog niet bekend en kan dus nog niet van nut zijn voor het Noord- zeekanaalgebied Gedeputeerde Staten wijzen er op, dat voor het vervoer van LPG geen vervoers- vergunning nodig is op grond van het reglement gevaarlijke stoffen. Een derge lijke vervoersvergunning is wel nodig voor ontploffingsgevaar lijke stoffen, maar daartoe is LPG kennelijk niet te rekenen. Het vervoer van LPG wordt slechts steek proefsgewijs gecontroleerd, aldus GS in hun brief aan de vier bewindslieden. Het college vraagt zich af, of strengere veiligheidseisen met betrekking tot het vervoer van LPG niet zinvol zou zijn. GS zijn ook machteloos waar het de hinder wetprocedure voor de uitbreiding van Oil- tanking betreft. De verlening van een hin derwetvergunning behoort tot de bevoegd heden van de gemeente Amsterdam. Daar kan het provinciaal bestuur niet ingrijpen. Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg. Ma. alle leeftijden 14.30-17.30 uur. w»ma. 19 en Herv. Kerk, Julianaplein. Tot en met 12 augus— - tus expositie pasteltekeningen van Edmond vqp,. Sijben de Maroije. Geopend van ma. t.m. vrij, van 19-21 uur. Bij een opkopersbedrijf aan de Wijker- meerweg raakten op een schroothoop rub ber rollen van typemachines in brand. Even eerder, namelijk om kwart voor twee, ontstond er brand op een braaklig gend terrein achter de Merwedestraat en om half vier werd er een grasbrandje gemeld aan de Alkmaarseweg. Om twaalf uur begon de reeks brandjes op een braak liggend terrein aan de Hoflanderweg. De brandjes waren van weinig betekenis en snel geblust. Zij bewijzen echter wel, dat op het ogenblik de grootste voorzich tigheid dient te worden betracht. Het in het voorjaar groene en sappige gras is nu dor en droog en zeer brandgevaarlijk. Hulp aan Bejaarden en Langdurige Zieken, Vel serduinweg 52, IJmuiden. Maandag tm. vrijdag 9- 10 uur Tel. 02550-11830 en 22169. Sociëteit Asterix, vanaf 20 uur Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting, spreekuur maandag- en donderdagochtend van 10- 12 uur. Willebrordstraat 102, IJmuiden. Tel. 10715. Centrale Bibliotheek, Plein 1945. Maandag van 14.30-17.30 uur. Bibliotheek Zeewljkplein, maandag 14.30- 17.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil lemsbeekweg. Maandag 15.30-17.30 uur Velserbad: Gesloten Dienstencentrum Zee- en Duinweg, Zeeplein 2260 Maandag tm. vrijdag 10-12 uur en 14-17 uur recreatieruimte geopend Speeltuin „In Veilige Haven". Dagelijks ge opend van 9 30 tot 11.30 u. en van 13 00 tot 16.30 uur. Openluchtbad „De Heerenduinen”. Zaterdag geopend tot 16.30 uur en zondag van 10 00-16.30 uur Maandag van 7.00-20.30 uur BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Geen opgave ontvangen. Luxor Theater, Breestraat. Zat. 19 en 21.15 uur „Mister Miljard”, zondag 14.15 uur „Asterix ver overt Rome, 16.30, 19.30 en 21.15 uur .Mister Miljard”, maandag 19 en 21.15 uur „Mister Mil jard”. TENTOONSTELLINGEN Park Scheijbeeck, Velserweg. Tot en met 31 SCHOUWBURG Openluchttheater (Bloemendaal) 14.30 u. Het Limburgs Jeugdtoneel: „Assepoester”. MUZIEK Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23) Dag. 12.30-13 u.: Beiaardbespelingen door stadsbeiaardier B. Winsemius. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.. „The big bus”, 12 j. dag. 13.30 u.: „De appel bollenbende”, a.l. za. 24 u.: „The way of the dragon”, 16 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u. tev zon. 14 u.: „The Scarlet Buccaneer”, 12j za. 23.30 u.: „The Killer Elite”, 16 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.30 u.: „Twee door het dolle heen”, 12 j. za 24 u.: „Hete nachten van Dracula", 16j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14 en 20u „Een brug te ver”, 12 j. Roxy (KI. Houtstr.) 20 u. tev. zon. en ma. 14 30 u.: „Once upon a time in the west”, 12 j. za. 24 u.. „Turks Fruit”, 16j. Studio (Gr. Markt) 14 u. tev. zon 16.15 u.: „Peter en de vliegende autobus”, a.l. 19 en 21.15 ®u.: (beh. ma.) „What’s up doc", a.l. za. 23.45 u. tev. 21.15 u.: „Police Python 357”, 16 j. Cinema Quirinus Internationaal (Lange Veerstr.) 14, 15.15, 20, 21.15 en 22.30 u. en ma 14, 15.15, 19, 20 15 en 21.30 u.: „Liefdesspel”, 18 j. (Zon. gesloten.) 11.30 en 18 u.; aula Vrij burgschool, zater dag 19.30 u., zondag 9.30 u. Hervormd-Gereformeerde Federatie. Dorpskerk, Kerkbuurt, Uitgeest, zondag 10 u.; Hervormde Kerk, Dielofslaantje, Akersloot, zondag 10 u. WIJK AAN ZEE R.-k. Kerk. H. Odulphus, Odulfstraat, zaterdag 19.15 u., zondag 9.30 en 11.30 u. Ned. Herv. Kerk. Voorstraat 1, zondag 10 u. ds. A. Goudsmit-Aalbers. BIOSCOPEN Cinema Marquètte, Ruysdaelstraat. Zat. 19 en 21.15 uur „Wie dan leeft, wie dan zorgt”, zond. 14 uur „Assespoester”, 16, 19 en 21.15 uur „Wie dan leeft, wie dan zorgt”, maand’ 14 uur „Assepoes ter”, 20 uur „Wie dan leeft, wie dan zorgt”. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Ma. volwas senen 14-17.30 uur en 19-21 uur, jeugd 15.30-17.30 en 19-21 uur. Beneluxlaan: volwassenen 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 15.30-17.30 en 19-21 uur. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Zond, geo pend van 10-12 en 14-17 uur. Zwembad De Waterakkers, Kerkweg. Zat. ge opend van 7-18 uur en zond, van 10-18 uur. De Jansheeren, Kerkweg. Zat 14 en 19.30 uur toer-in Heemskerk met vertoning film van Bus ter Keaton. Alarmnummers: politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. IJMUIDEN Petruskerk. Venusstraat 1, zaterdag 19 u. Bijzondere dienst of gezinsdienst. Zondag 9.30 uur. Hoogmis 10.45 u H. Mis met zang. Nederlands Hervormde Kerk, Kanaal straat 10 u ds. Germans 19 uur Ds. v. Osch. Bethlehemkerk, Gijzenveltplantsoen 9.30 uur Ds. R. G. J. Timmers. Christelijk Geref. Kerk, Marconistraat 10.30 en 17 uur Ew. Hr. M. v.d. Sluys. Oud-Katholieke Kerk. Kon. Wilhelmina- kade 10.30 Hoogmis. Leger des Heils, Edisonstraat 10 en 19.30 uur Samenkomst. Jehova's Getuigen. Oranjestraat 9, 10 u. Openbare lezing: 11 u. Wachttoren-

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 6