ZIEKENAUTO VOLGENDE WEEK IN BEDRIJF 1 31 r NOG VRAAGTEKENS BIJ Bibliotheek Beneluxlaan BEHEER DORPSWEIDE bereikte lezersmijlpaal MOGELIJK VERLEGGING VAN FIETSPAD Mozaïek voor Stadskantoor r BW 6 7 Mevrouw Luyckx maakte de 3000 vol Gevonden voorwerpen Grondspeculatie voorkomen Kabeltelevisie in Wijk aan Zee I Volgend jaar maatregelen I I I I I I I I I Schep” brancard Technisch 19 7 7 1 6 JULI BEVERWtJK-HEEMSKERK ZATERDAG J 3 I (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Na ruim twaalf maanden wachten is deze week bij de ambulance- en onge vallendienst van Taxi 3000 einde lijk de allernieuwste, van de mo dernste snufjes voorziene zieken auto gearriveerd. De wagen, een Mercedes 300 met een vijf cylin der dieselmotor, omvat als meest opvallende nouveauté’s een op Amerikaanse leest geschoeide verrijdbare brancard, een op vouwbare „schep” brancard, een geheel nieuw type zwaailicht, een sterke schijnwerper boven de achterklep en een soort opera- tielamp boven de ligplaatsen. dodo JDDDDDDDDDDDDDDODDDOODDOnODDDDDODDOODaODDDDÜDDDDDDDDDDODDaDnanDDDnDDDDnDannDDDnDnnnnDnDDDaDnDUtJDDDDDDDDDüaüDUanDDDDDDaDDDDD 1 Gloednieuwe ambulance t spaart veel sjouwwerk ■c. - Kruispunt bij Caegweg nog volop in discussie Mevrouw Luyckx vond alle drukte rond (Van een onzer verslaggeefsters) :ater- wieldop ratie. ndag intje, traat, 30 u. ndag nan een >ter. dat >ver nde i de gen ;ens ool- .sei- lers hun de >en. jkse vier Over een paar dagen zal de nieuwe ambulance als onder meer de mobilofoon- installatie is ingebouwd, in bedrijf wor den gesteld. Een tweede auto van hetzelf de type verwacht de in Beverwijk en Heemskerk opererende ambulancedienst in oktober in gebruik te kunnen nemen, waarmee het wagenpark weer geheel up- to-date zal zijn. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Over de verkeerssitua tie bij het kruispunt Caegweg/Wijk aan Duinerweg zijn al verschillende malen kri tische vragen gesteld, onder meer door het raadslid K.G. Reimes. Tijdens het zogenoemde vragenuurtje (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Na alle discussie die daar al over is gevoerd vond de heer J.C. van Dijk (PvdA) tijdens de openba re raadsvergadering, dat er nog onduidelijkheden zijn blijven bestaan met betrekking tot het beheer van de Dorpsweide in Wijk aan Zee. Wie gaat er nu zorgen voor de afrastering, wie houdt toezicht, wie verzorgt de drinkwatervoorziening voor de paarden en wie zorgt voor het herstel van de grasmat, waren de vragen die hij in dit verband aan wethouder Kae- bisch stelde. De wethouder antwoordde, dat het voederen der dieren een aangelegenheid is en blijft voor de eigenaren van de paarden zelf, die dat voeren eventueel gezamenlijk aan iemand kunnen opdragen. Toezicht, drinkwatervoorziening, afrastering en herstel gras na afloop van de deze week gehouden raadsvergadering kwam drs. A.J. Eiff er nog eens op terug. De kritiek geldt vooral de met stoplichten beveiligde oversteek plaats voor fietsers vlak na het kruispunt als men als automobilist van de Wijk aan Duinerweg naar de Alkmaarseweg rijdt. mat zijn zaken waar de gemeente wel verantwoordelijkheid voor draagt. Volgens de wethouder zullen er volgend jaar definitieve maatregelen worden genomen. Dat was voor de heer Van Dijk uiteraard aanleiding om te vragen of er dan dit jaar niets gebeurt. De heer Kaebisch meldde, dat de afrastering provisorisch is verbeterd. Voor volgend jaar is er een bedrag van 5000 beschikbaar voor verbeteringen. Dit bedrag zal besteed worden na overleg met de raadscommissie voor open bare werken. De heer Van Dijk achtte dit bedrag te klein om bij voorbeeld de grasmat in goede staat te brengen. Wethouder Kaebisch noemde de tarieven die aan de gebrui kers - de mensen die op de dorpsheide hun dieren weiden - in rekening worden gebracht redelijk en lager dan elders. De raadsleden Van Dijk en Aardenburg merkten op, dat er ook geen sprietje gras op de weide staat. Daarom zouden volgens wethouder Kaebisch die tarieven ook zo laag zijn. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De gemeenteraad is accoord gegaan met het in voorbereiding verklaren van een bestemmingsplan voor de omgeving van de Vondellaan. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het raadslid Jac. Aar denburg heeft aan het college van b. en w. gevraagd, of de TV-steunzender van de PTT straks vervalt als het merendeel van de bevolking kiest voor kabeltelevisie. Wethouder F. Kaebisch antwoordde, dat het college zich zal verzetten tegen hand having van de steunzender. Er zouden aanwijzingen zijn, dat de PTT bereid is de steunzender buiten gebruik te stellen, als inderdaad een groot percentage van de bevolking zich aanmeldt voor kabeltelevi sie, waarmee dan de funktie van de zender grotendeels vervalt. Maar de heer Kaebisch stelde ook, dat er hem nog geen geval in Nederland bekend is van opheffing van een steunzender door de PTT. Handhaving van de steunzender zou alleen in het belang zijn van de mensen die geen kabeltelevisie wensen. Allerlei suggesties zijn er al gedaan ter verbetering. De heer Eiff vroeg om een beveiliging van de oversteekplaats met drukknoplichten, omdat de automobilis- ren nu vaak het gevoel hebben voor niets voor het rode stoplicht te staan, terwijl er soms geruime tijd geen fietsers overste ken, terwijl de stoplichten wel werken. Wethouder F. Kaebisch deelde mee, dat er een rapport wordt opgemaakt van de ervaringen met alle daar ter plaatse ge troffen verkeersmaatregelen. Dat rapport zal in september aan de commissie ver keerszaken ter bespreking worden voorge legd. Er wordt rekening mee gehouden, dat het verkeersgedrag zich door ’gewen ning’ nog wat zal wijzigen. Degenen die bij het overleg en de beoor deling zijn betrokken schijnen het er al over eens te zijn, dat met betrekking tot het fietspad veranderingen noodzakelijk zijn, waarbij niet uitgesloten wordt geacht, dat het fietspad zou moeten worden ver legd, maar ook dat moet dan bekeken worden in het totaal van de verkeerssitua tie en de eventuele wijzigingen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Deze week is in de kof fiekamer van het Stadskantoor een groot mozaïek opgehangen van de kunstenaar Nico Schelvis uit Wijk aan Zee. Het beeldt een moeder met kind uit tegen de achtergrond van zonnestralen. Het kunstwerk is vorige week door de gemeente aangekocht. enis wel, ich- i het dor ees Ze lem aar >rd- de reis end oor- nten het t on- toelt inge ssen A. i de 'en. dit >an- zijn >rgt Hij iwe D. :he- ?ht- ker- rub- 1. mor dig- t en idje aalf aak- ind ier- :ht, Ze :ers eeg ine, De I op een weg- n de n de jk te ater- lag 8 imu- lalve wor- ur. /an mr. lis- •or- ler- 'ol- 1 de rde met i het tan- nde gen. lOOl- ider ïl af iden l en worden getild, maar kunnen met brancard en al via de lift rechtstreeks naar hun bestemming worden gebracht. En dat scheelt toch al gauw weer één a twee minuten veelal uiterst kostbare tijd. De belangrijkste eigenschap van de „schep”brancard is, dat daarmee bijvoor- Zonder de overige voorzieningen tekort te willen doen, vindt het personeel van de ambulancedienst de verrijdbare brancard toch wel het meest belangwekkende nieuwigheidje dat in de jongste aanwinst van Taxi 3000 te vinden is. Trekt men de brancard uit de auto, dan klapt automa tisch het op wieletjes lopende onderstel daarvoor een bedrag van 90.000 (de wa gen zelf 65.000, opbouw en apparatuur circa 25.000) moet worden neergeteld. Uitgaande van een rij-afstand van tus sen de 35.000 en 40.000 km. per jaar ver wacht de heer C. van der Leden van Taxi 3000 over een jaar of drie al weer naar een vervangende ambulance uit te moeten kij ken. Die korte afschrijvingstermijn is noodzakelijk omdat de wagens in tech nisch perfecte conditie moeten blijven ver keren. In totaal beschikt de in 1970 opgerichte ambulancedienst van het Beverwijkse taxibedrijf nu over zes ambulances, waar van er twee als reserve-auto dienen. De kosten van materieel en personeel (vier vaste krachten, als de nood aan de man komt uit te breiden tot zestien man van wie er zes in het Academisch Ziekenhuis van Leiden momenteel de tweejarige cursus ambulance-begeleider volgen) verhaalt Taxi 3000 op de gemeente Beverwijk en Heemskerk. En dat gaat, aldus de heer Van der Leden, vrij probleemloos. Al deze eerste hulp-artikelen moeten nog een plaatsje in de ambulance krijgen, voordat deze gereed is om voor de eerste maal uit te rukken. uit, wat de „broeders” een enorme hoop tilwerk (80 volgens één van hen) gaat schelen. Daarnaast kan de verrijdbare brancard uit een oogpunt van tijdwinst ook voor de patiënt van levensbelang zijn. Immers, spoedgevallen voor bijvoorbeeld de hart- bewakingsafdeling van het Rode Kruis Ziekenhuis hoeven nu niet meer vanuit de ziekenauto op een rijdende brancard te Ambulancepersoneel demonstreert de ver rijdbare brancard, die hen een enorme hoop til- en sjouwwerk gaat schelen. Dat schept formeel van Van Hattum en Blankevoort B.V. de mogelijkheid voor een uitbreiding van het kantorencomplex in het gebied dat begrensd wordt door de Velserweg, de Vondellaan, de Akerendam- laan en het park Scheijbeeck. Drs. J. C. de Wildt (cda) vroeg bij de behandeling van het voorstel in het alge meen bedriegde punten in de gaten te houden om grondspeculatie tegen te gaan. Drs. A. J. Eiff (WD) constateerde, dat nu weer een stuk terrein aan de Vondel laan wordt bestemd voor kantoorruimte, terwijl men juist de woonbebouwing in deze omgeving wil handhaven. Anderzijds achtte hij het belang dat met de uitbrei ding van Van Hattum en Blankevoort ge diend is en vooral met het gevestigd blij ven van dit bedrijf in Beverwijk, zo groot, dat zijn fraktie over de bezwaren heen stapte. haar jubel-bibliotheeklidmaatscchap wel aardig. Rechts mevr. De Hen, die haar een bos bloemen overhandigde, en links Frank Perquin die een gratis abonnement mocht uitreiken. Met baard in het midden filiaal- chef Peter Koster. ment en een bloemenhulde, terwijl het jongste dochtertje van de drieduizendste lezeres met een Suske en Wiske-album werd bedacht. Uiteraard had filiaalchef Koster voor de beide raadsleden, die de bij dit soort gele genheden meestal opdravende wethou ders overigens waardig vervingen, nog wel wat meer in petto dan louter door te geven geschenken. Vooruitlopend op de aan staande begrotingsvergaderingen ver zocht hij de beide socialistische afgevaar digden, zich „sterk te maken voor een goede bibliotheekvoorziening”, zeker „als het op de centen aankomt”. Waarmee de heer Koster maar wilde zeggen, dat de boekencollectie van zijn filiaal nog best wat uitbreiding kan gebrui ken, vooral op het terrein van de streek- en familieromans en de avonturen- en histori sche romans. Het krappe bezit klemt te meer, nu het filiaal sedert de verhuizing van de Amstelstraat naar de Beneluxlaan maar liefst zo’n 560 nieuwe lezers heeft kunnen inschrijven, waardoor momenteel ongeveer 25% van de bevolking van de wijken Oosterwijk, Zwaansmeer en Zuid- broek lid van de bibliotheek is. Om de functie van de bibliotheek ten opzichte van het vrij hoge percentage buitenlandse wijkbewoners (meest Span jaarden) te vergroten, is men overigens voornemens na de vakantie een tentoon stelling in het filiaal van Spaanse tijd schriften en weekbladen in te richten. De bedoeling hiervan is, dat de Spanjaarden mee gaan bepalen, welke tijdschriften in de collectie zullen worden opgenomen. HEEMSKERK. In de maand juni is bij de Heemskerkse politie aangifte ge daan van de volgende gevonden woor- werpen. Konijn, kater, kabelhaspel, schrikdraad- spanningsapparaat, autokrik, roestvrij stalen kinderbekertje, zak vee voer, 65-plus-pasje, sandalen, voetbal schoenen, kinderkasje, T-shirt, spijker- jack, kindermuts, vest, trainingsjack, por- temonnaie, horloge, armbandje met naam plaatje, trouwring, zilveren armband, sleu tels, rolschaatsen, fietstas. Deze voorwerpen zijn op te vragen aan het bureau van politie van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 17 uur. In technische zin is de nieuwe ambulan ce uitgevoerd met een zogenoemde stand- heizung of te wel een installatie, die het mogelijk maakt de wagen verwarmd te laten staan zonder dat de motor draait. Om de ziekenauto tenslotte vooral overdag duidelijker zichtbaar te maken, is in plaats van de bekende zwaailichten een op het principe van de electronenflitsers geënt systeem toegepast. De wagen heeft een topsnelheid van 150 km. per uur, waardoor men in 20 minuten in Leiden kan zijn. Al met al genomen een uitgekiende wa gen, maar dat mag dan ook wel wanneer Nodeloos wachten voor het rode stoplicht bij de oversteekplaats voor fietsers geeft irritaties op tijden dat weinig of geen fietsers gebruik maken van het fietspad. De plaats van het stoplicht is eveneens omstreden. HEEMSKERK. Nauwelijks drie maanden na de officiële opening heeft het bibliotheekfiliaal aan de Beneluxlaan in Heemskerk de drieduizendste lezer kun nen inschrijven. Het was mevrouw A. M. A. Luyckx-Dunselman uit de Duitsland- laan, die met haar lidmaatschap het getal rond en gedenkwaardig maakte. Zij bleek vroeger al lid van een bibliotheek te zijn geweest, en wilde inmiddels wel een jaar of tien ouder geworden met haar inschrijving de kennismaking graag ver nieuwen. Om enig cachèt aan het bereiken van deze lezersmijlpaal te geven, had filiaal chef Peter Koster onder meer de Benelux- laanlezers/gemeenteraadsleden Frank Perquin (PvdA-Heemskerk) en mevrouw B. de Hen-Brand (PvdA-Beverwijk) uitge nodigd. Zij overhandigden mevrouw Luyckx respectievelijk een gratis abonne- -- beeld bekneld geraakte automobilisten bij wie men rugletsel vermoedt, zonder de gekwetste lichaamsdelen te bewegen opge tild en vervoerd kunnen worden. Om die bestuurders te bereiken is de ambulance uitgerust met een zogenaamde uitbreek- set, met onder meer tangen en breekijzers. Mocht de beschadigde auto met chauf feur en al in een sloot of greppel terecht zijn gekomen of de gewonde zich op een slecht verlichte plek bevinden, dan kan de bemanning een sterke schijnwerper in schakelen. Eenmaal in de auto, kan het slachtoffer met behulp van een aan het plafond gemonteerde zwenkbare opera- tielamp met brandpuntsinstelling onder weg naar het ziekenhuis al globaal onder zocht worden. Naast een fiks aantal eerste hulpbeno- digdheden omvat de ambulance ook een afzuigsysteem om de mond- en keelholte schoon te houden, een beademingsset en zowel binnen- als buiten de wagen te ge bruiken zuurstofapparaat. M s

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7