films in de ijmond Twee wezen uit Haarlem Politie grijpt fietsendief examens ^kwispe door MULTIBONT 10-50% KORTING! hcivcn- berichtcn J 1 BIJZONDERE UITVERKOOP^ i taM-' agenda 51CH Rabobank heropent na verbouwing in Velsen-Noord 1 I MANTELS JASJES U W4 IJMUIDEN City Theater Stadsschouwburg BEVERWIJK Kennemer Theater In en om Haarlem Spelregels voor woonwagencentrum Luxor Theater Niet slechts enkele restanten, maar op onze €-"^3 hele kollektie Heemskerk Wijk aan Zee TENTOONSTELLINGEN Beverwijk Velsen-Noord Velsen-IJmuiden 6 IJMOND 19 7 7 DONDERDAG 2 1 JULI W3 GESPECIALISEERD IN GROTE MATEN T M. 54. EVENTUEEL NAAR MAAT. ROTTERDAM NEDERLANDS GROOTSTE BONTMAGAZIJN (in de maten 36t.m. 52) d 4 V K lx let op het juiste nr. AMSTERDAM ROTTERDAM - A R N H F M lr J P van Muijlwijkstraat 60 EINDHOVEN Reiskosten voor 2 personen binnen Nederland bij aankoop volledig betaald! (ADVERTENTIE) T op t CfWSI/C.O SfOfRT 1929 S- IJMUIDEN. De politie heeft vrijdag nacht een 18-jarige IJmuidenaar in de kraag gegrepen die een fiets had gepikt vanaf het strand. De fietsendief werd omstreeks half een ’s nachts op heterdaad betrapt door wan delaars. De gewaarschuwde politie kon de knaap kort daarop aangehouden. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. LEIDEN. Rijksuniversiteit Geslaagd voor het kandidaatsexamen Frans me vrouw E.C.D. Juyn-Edhwartz, Santpoort. De zomermaanden zijn voor het asiel zeker niet de slechtste maanden van het jaar. Heel veel hokken worden bevolkt door pensiongasten waarvan bazen en bazinnen „op vakantie” zijn. Een ander, zeker niet minder groot deel van de be huizing wordt bevolkt door viervoeters die als „zwervend aangetroffen” bij het asiel werden afgeleverd. Of dat ook iets te maken heeft met de vakantiegeneug- ten van hun respectievelijke eigenaars laat zich slechts raden. Polly en Wop behoren tot de laatste categorie. Werden aangetroffen in Haar lems dreven en kregen een lift naar het IJmuidense asiel. Daar zitten ze nu al weer een week. Het onvrijwillige verblijf achter de tralies heeft het moraal van de gezusters niet aangetast. Dat blijkt bij-» voorbeeld wanneer zij met KWISPEL- door aan de wandel mogen. Gedragen zich meteen al als „een paar uitgelaten meiden in de Kalverstraat”. Dwarrelen om hun begeleider die met zijn benen verward raakt in de riemen. Als er orde Een Indiase acteur, die „per ongeluk” voor een feestje wordt uitgenodigd en die Een eindeloze verwisseling van koffers is het thema van „What’s Up, Doc?" die tijdens het weekeinde draait in de Stads schouwburg. Een aantal hotelgasten in San Francisco beschikken allemaal over identieke koffers waarvan de inhoud ech ter nogal uiteen loopt. De bagage van een diplomaat bestaat uit geheime documen ten terwijl een getikte jongeman zijn kof fer heeft volgestopt met stenen. Tevens zijn er koffers met juwelen en lingerie. In het hotel heeft ’s nachts een gecompliceer de slulppartij plaats waarbij vele deuren open en dicht gaan. Iedereen heeft zich een koffer toegeëigend, maar niet de goeie! En dat leidt tot de vreemdste verwikkelingen. maakt, ondeugdelijk zijn. Met de stoffen is geknoeid. Vermoedelijk is er een verrader in het spel. Het einde van de film wordt gekenmerkt door een huiveringwekkende reeks spannende gebeurtenissen. Het zondagmiddagmatinee van City wordt gevuld met „Morgan, the Pirate.” Woensdag aangekomen: Heilbron, Antwerpen; Inga, Ventspils; Eckert Oldendorf, Lulea; Barfonn, Mina- titlan; Malcolm Miller, Southampton; Jem- rix, Umuiden, Kings Lynn; Kent Shore, IJmuiden, Cont Plat, Mathilde, Vauvik; Capelie, Hamina; Diana, IJmuiden, Le Ha vre; Brabant, Gotenburg; Cuzco, Le Ha vre; Marika, Swansea; Atlas-2, Cont. Plat, IJmuiden, Iggesund; Enugu Palm, Rot terdam. Woensdag vertrokken: Antarctica, Delfzijl; Subro Victor, Zaan dam, GR Yarmouth, Fjordaas, IJmuiden, Tubarao; Nassauborg, Delfzijl; Albert v. Duinkerken; Beacon Point, Londen; Su bro Venture, Zaandam, Rochester; Jonion, IJmuiden, Vlaardingen; Jan Tavenier, Ha mina; Tambubinga, Hamburg; Pelindaba, Hamburg; Prejli, Nordkoping; Stephen son; Stettin. Donderdag aangekomen: Orcoma, Antwerpen; Neptunus, Ler wick; Eliza Coast, Cape Palmas; Iberia, Antwerpen; Marie Christine, Felixtowe; Canis, Bergen; Ninja Tholstrup, New Ross, IJmuiden; Fridel, Poole, Velsen; Co rona, Rotterdam Donderdag vertrokken: Brabant, Gothenburg; Jemrix, Umui- den, Rochester; Westland, Paramaribo; Kapsukas, Ikakarka; Inga, Milfordhaven. Een grote toer wordt het, om het twee tal attent tegelijkertijd op de gevoelige plaat vast te leggen. In de verte nadert een dame met een hond. Dat brengt uit komst. Polly en Wop staan als beeldjes. De fotograaf kan zijn werk feilloos doen. De dame komt naderbij en vraagt wat dat wel voor bijzonder soort hondjes zijn. Ze kan nauwelijks geloven dat het twee bastaardjes zijn. Een eerlijk is eerlijk, moeder natuur heeft op bijzonder speel se wijze best iets aparts gecreëerd. Polly In Kennemer 1 deze week twee hoofd films: tot en met zaterdag „In de klauwen KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heeren- duinweg 8 op een nieuwe eigenaar zit ten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. Zaterdags van 9 tot 1 uur. De bewoners hebben zich met een brief tot het gemeentebestuur gewend en het raadslid G. J. van Ruyven (PPR) heeft er deze week vragen over gesteld. Wethouder C. J. M. Bodewes kon ant woorden, dat op 5 september met de be- plantingswerkzaamheden zal worden be gonnen en dat deze dan twee tot drie maanden zullen vergen. Als voorbeelden werd onder meer be noemd het niet betalen van stroom, niet te innen staanplaatsgelden en dergelijke. Maatregelen die normaal ten opzichte van buiten het centrum wonende burgers wor den genomen blijven in het centrum ach terwege. De heer Schipperus wraakte dit „meten met twee maten”. Wethouder A. C. Hoogeboom kon slechts vaststellen, dat het een oud probllem is, dat de voordurende aandacht houdt. NAMEN: Polly en Wop LEEFTIJD: 5 maanden RAS: Boxer bastaarden SOORT: Zusjes VERGOEDING: ƒ60,- per stuk INLICHTINGEN: 02550-15744 een oor de Al- :ilo. zijn iga- tas- ÜUi- ten den VELSEN-NOORD. De Rabobank in de Wijkermeerstraat in Velsen-Noord wordt dinsdagmiddag om vijf uur officieel heropend. Het gebouw is door het erbij- trekken van de voormalige fotozaak van mevr. M. E. Tiel-Schmidt verdubbeld. De verbouwing heeft drie maanden geduurd. Na de officiële opening is er dinsdag van zes tot acht uur open huis voor iedereen, die in het vernieuwde bankgebouw een kijkje wil nemen. nachtvoorstelling draait Kennemer „Meis jes die geen kleintjes willen”. Luxor houdt het filmvermaak zomers met ongecompliceerde bijdragen als „Va kantieperikelen met Funes-te gevolgen” en in de kindermatinee de enige echte „Pippi Langkous”. Behoeft Pippi (ge speeld door Inger Nilsson) nauwelijks be toog: Louis de Funès eigenlijk ook niet, zij het dan dat hij ditmaal als directeur van een welvarende jongenskostschool z’n di dactische kwaliteiten voornamelijk op zijn zoon dient bot te vieren, omdat deze exact het omgekeerde doet van wat papa wil. M»-' -. Open maandag lm zaterdag 9-18 donderdag tot 21 30 uur Te bereiken met tram 1 en 2 Jonker Fransstraat 128 A Tel 010- 13 80 65 en Wop hebben iets van een lichte ver eenvoudigde uitgave van de Beagle. Ze laten hun staart vrolijk boven de lange grashalmen uitwapperen. En er lijkt waarachtig ook wel zoiets als jachtin stinct waarneembaar. Polly en Wop tonen zich in geen enkel opzicht verlegen. Terug bij het asiel late ze zich nog even aanhalen en als KWIS PELdoor zich na het voltooien van zijn wekelijks uitlaatritueel verwijdert blaf fen ze allebei een paar keer hard en duidelijk. Zo op de manier van „hé maat, op zaken is gesteld nemen ze de rit aan. Luid blaffend. KWISPELdoor in hun kielzog voorttrekkend. Die doet zijn ui terste best om niet nog eens verward te raken in het hondentuig. Dat lukt hem redelijk goed maar omdat het alle aan dacht opeist stapt hij wel in een stevige hondenbolus die daar kersvers dampend even tevoren door een andere blaffer is gedeponeerd. Dan lijken Polly en Wop te begrijpen dat ze zich niet helemaal kunnen vergooi en aan hun eigen lol. Ze komen even gezellig bij KWISPELdoor zitten. Laten zich aanhalen en bekijken. De vrijage is wel niet van lange duur maar lang ge noeg om te kunnen vaststellen dat er in de afstamming van de dames duidelijk boxerbloed zit. Allebei hebben ze bij voorbeeld een paar geleerde rimpels bo ven hun neus. Polly heeft de typische goudbruine wildkleur. Bij Wop is datzelf de exterieur omgeven door een zijde zacht donkerkleurig omhulsel. Een scène uit de film: „De Kanonnen van Navarone” vervolgens zorgt voor c.q. terecht komt in een aaneenschakeling van komische ge beurtenissen en krankzinnige situaties dat is het gegeven van „The Party”, waar in Peter Sellers de hoofdrol speelt. Onbe zorgd plezier om een film die het vooral van de mimische kwaliteiten van Sellers en de visuele grappen van regisseur Blake Edwards moet hebben. De muziek werd verzorgd door Henri Maneini, ook al geen onbekende figuur in de internationale showbizz. Te zien in Kennemer 2 aan de Zeestraat. BEVERWIJK. De terreinen rond en tussen de nieuwe terrasflats aan de Ples- manweg en in het plan „De Dalen” ziet er nog woestijnachtig uit en bij winderig weer ondervinden de bewoners last van stuifzand. Grote percelen grond zijn na melijk nog niet beplant. 14-17 uur, maandag gesloten. Pieter Vermeulen Museum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, dagelijks van 9.30- 12.00 en 14.00-16.30 uur Pieter Vermeulen Museum. Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen: Expositie van Dirk de Herder over de geschiedenis van IJmuiden en de betrekking hiermede met de havens en de zee. Geopend van 9.30-12.00 en 14.30-16.30 uur. Stadhuis.Bezichtiglng op werkdagen van 10-12 uur Ruïne van Brederode. Velserenderlaan Sant poort. Tentoonstelling „De 18 Heeren van Bre derode”, geopend dinsdag van 9.30-12 en 13-17.15 uur. Oude Raadhuis Velsen. Expositie van de Ar cheologische Werkgroep Velsen Geopend van 13-17 uur. VW) 1 a van de tijger” met flitsend vechtwerk van Bruce Li (de opvolger van de legendari sche Bruce Lee) die zijn door de Japanners vermoorde broer gaat wreken en vanaf zondag science-fiction achtige toestanden in „Future World”. Acteurs als Peter Fon da, Blythe Danner en Yul Brunner komen terecht in het door robots bestuurde va kantieoord „Delas”, waar ze na verloop van tijd lucht krijgen van de vreemde praktijken van de machthebbers. Van alle bezoekers werden in het geniep gepro grammeerde duplicaten gemaakt en het zijn dan ook hun eigen dubbelgangers, die de toeristen bij hun pogingen om weg te komen het meeste last bezorgen. In de Openbare bibliotheek, Kerkweg. Vrij, volwas senen 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 15.30-17.30 uur. Beneluxlaan: vrij, volwassenen 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 15.30-17.30 en 19-21 uur. Zwembad De Waterakkers, Kerkweg. Buiten bad geopend van 7-20 uur. Buurtcentrum De Schuilhoek, Van Bronck- horststraat. Soosavond voor jongeren 14-17 jaar Burg. Nielenplein, toer-in Heemskerk vrij. 14- 16 uur volksdansen met de volksdansver. As- sumburg. Alarmnummers: politie 39 Ut, brandweer 32121, mllieuklachten 96000. (Van een onze verslaggeefsters) BEVERWIJK. De gemeenteraad ging donderdagavond accoord met het vaststellen van de jaarrekeningen voer 1974 en 1975 van het Woonwagencentrum Ijmond. Mr. P. J. Schipperus (cda) consta teerde dat de in dit centrum deelnemende gemeenten opdraaien voor een aantal pos ten die zijn ontstaan omdat de bewoners van het centrum zich niet hebben gehou den aan de spelregels die in elke samenle ving voor alle burgers gelden. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat’ Do. 19.30 uur „The Sound of Music”, vrij. 14 uur „Peter en de vliegende autobus". DIVERSEN De Zeekleuters, Dorpsduinen. Tot en met 14 augustus missietentoonstelling met verkoop exo tische kunst, dagelijks geopend van 10-12 en 14- 21 uur. Herv. Kerk, Julianaplein. Tot en met 12 augus tus expositie pasteltekeningen van Edmond von Sijben de Maroije. Geopend van ma. t.m. vrij, van 19-21 uur. DIVERSEN Dorpsweide, Verl. Voorstraat. Vrij. 19.30 uur VW-evenement fietsen met hindernissen. Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Do. alle leeftijden 19-21 uur. Heliomare, Rolweg. Do. 19 uur gekostumeerde optocht naar Dorpsweide met Arion”. Gigantische kanonnen Daleieren deze week door de bioscoopzaal van het City Theater. Met dit indrukwekkende geschut wordt een vitale zeeëngte, die in handen is van de Duitsers, verdedigd. En door de enorme slagkracht van „De Kanonnen van Navarone” is het voor geen enkel geallieerd schip mogelijk door te breken. De vuurmonden zijn diep in de rotsen ingebouwd zodat ook plotselinge aanval len met vliegtuigen geen enkel resultaat hebben. De slopende Tweede Wereldoorlog dwingt de geallieerden tot een andere aan pak. Er wordt een speciaal commando gevormd dat de verdedigingswerken over land zal trachten in te nemen. Verkleed als visserslui vaart het keurkorps naar Nava rone. Onderweg wordt een Duitse pa trouilleboot onschadelijk gemaakt. Tij dens een duivelse storm beklimt het uitge lezen gezelschap een glibberige rotswand. Ontberingen blijven de dappere lieden niet gespaard. Een van hen raakt ernstig gewond hetgeen zeer vertragend werkt. Bovendien weet de vijand dat er zich een groep geallieerden op het eiland bevindt. Met helse vastberadenheid maken de Duit sers jacht op het ploegje, dat echter aan zijn belagers weet te ontkomen. De moei lijkheden stapelen zich weer op als blijkt dat de explosieven waarmee de kanonnen onschadelijk hadden moeten worden ge- BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Do. 19 en 21.15 uur „In de klauwen van de tijgers", 19.30 uur „The Party" Luxor Theater, Breestraat. Do. 19 en 21.15 uur „Vakantieperikelen met Funes-te gevolgen". TENTOONSTELLINGEN Park Scheijbeeok, Velserweg. Tot en met 31 juli expositie plastieken. Infocentrum in Huize Scheijbeeck geopend van ma. t.m. vrij, van 14-17 uur. DIVERSEN Sportfondsenbad, Kuike’nsweg. Buitenbad ge opend van 10-20 uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat en jeugdbi bliotheek Meerestein, Kingsford Smithstraat: tot en met 30 juli wegens vakantie gesloten. Huize Scheijbeeci-, Velserweg Do. wetswin- kel voor gratis juridisch advies van 18-20 uur Alarmnummers; politie en brandweer 25555, mllieuklachten 96000. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033. Ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui- den 20750. Centrale Bibliotheek. Plein 1945, vrijdag van 14.30-17.30 uur en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerblbliotheek, Wil lems beek weg Vrijdag 15.30-17.30 uur. Velserbad: Gesloten. Dienstencentrum Zee- en Dulnwijk, Zeewijk- plein 260, 14-16 recreatieruimte geopend. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau Abelenstraat 1, IJmuiden van 9-10 uur.Tel. 12464 of 18445. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken Velserduinweg 52, IJmuiden, ma. t/m vrij. 9-10 u. Tel. 02550-18830 en 22169. Openluohtbad „De Heerendulnen”, geopend tot 20.30 uur. Vrijdag van 7.00-20.30 uur Speeltuin „In Veilige Haven". Dagelijks ge opend van 9.30-11.30 uur en 13.00-16.30 uur. .-t. .£t. Ö- 3 CERTIFICAAT MUZIEK Grote of 8t. Bavokerk(ingang Oude Groen markt 23) Dag. 12.30-13u.: Belaardbespellngen door stadsbeiaardier B. Wlnesemius Bakenesserkerk (Vrouwenstaat) vrij. 20 u.pConcert door Bob van Asperen, clavecimbel, Mieke van der Sluis, Sopraan, Ricardo Kanji, flauto traverso, Janneke v.d. Meer, barokviool en Richte v.d. Meer, viola da gamba Openluchttheater (Bloemendaal vrij. 20.15u.: Optreden van de Dutch Swing College Band o.l.v Peter Schllperoort. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat.) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Rocky”, 12 j. dag. 13.30 u.: „Tarzan in New York”, a.l. vrij. 24 u.: „The Mean Machine”, 12 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Een goeie haan is niet vet”, 16 j. vrij. 23.30 u.„Jugger naut”, 16 j. Lido (Houtplein) 19 en 21.30 u.: „Twee door het dolle heen”, 12 j. vrij. 24u.: „Hete nachten van Dracula", 16) Luxor(Gr Houtstr.) 14 en 20 u.: „Een brug te ver”, 12 j. Roxy(Kl. Houtstr.) 14.30 en 20 u.. „Once upon a time in the west”, 12 j. vrij. 24 u.: „The Holy Mountain", 16 j. Studio (Gr. Markt) 14 u.: „Peter en de vliegende autobus”, a.l. 19 en 21.15 u.: „What’s up doc”, a.l. vrij 23.45 u.„Als de kraanvogels overvliegen”, 16j. Cinema Quirinus Internationaal (Lange Veerstr.) 14. 15.15, 19, 20.15 en 21.30 u.: „Sex- paradijs", 18 j. Keizersgracht 510 Tel 020-26 26 93 Karel Doormanstraat 358 t CERTIFICAAT - - -uur. Tel 010- 127546 VAN ECHTHEID Open maandag tm zaterdag 9-18 uur BIJ IEDERE I vrijdag tot 21 uur BONTMANTEL j Tel 085 - 42 29 70 Hooghuisstraat 2 Tel 040 44 56 53 Open maandag tm zaterdag 9-18 uur Open maandag tm zaterdag 9-18 uur Open maandag t m zaterdag 9-18 uur vrijdag tot 21 uur donderdag tot 21 uur vrijdag tot 21 uur Behalve in Amsterdam zijn alle zaken op maandagmorgen t m 13 uur gesloten maak er iets van want het asiel mag nog zo gastvrij zijn, er gaat niets boven vrij heid!” Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg Do. volw. 19-21 uur, vrij, alle leeftijden 14.30-17.30 uur. BIOSCOPEN City, donderdag en vrijdag 20 u.„De kanon nen van Navarone”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestljn, Rijksweg Velsen-Zuld. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen Ge opend dl. t'm zat. 10-12 en 14-17 uur. Museum Beeckestljn. Rijksweg Velsen. Ten toonstelling „Buitenplaatsen in Velsen”, Ge opend van 10-12 en 14-17 uur. Maandags ge sloten. Tuin Beeckestljn. Rijksweg Velsen. Tentoon stelling van staalplastieken van Erik van Spron- sen in de tuin en van Grafisch werk van Robert de Vries in het Noordelijke Koetshuis van Beec-

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7