Vakantieschool Het jaarlijkse beeld van de doordraai Braderie in Stadscentrum Informatie-avond over samenwerkingsschool Concert „Invasion 1 blijft nog drie weken open >1 ,rpl 1 H'jisii- t glit m .«3 4. 1 [ft. b? - I gg||J| a m3 11É Politienieuws BESLISSING NU AAN DE OUDERS SiMI ZATERDAG IN DE NIEUWE SLOF Bij Beverwijkse winkelier ten "-T Op de helft v'. r Cr f SIER” WAPENS IN BESLAG GENOMEN mH BEVERWIJK-HEEMSKERK VRIJDAG 2 2 JULI 19 7 7 8 •<--w I .Tjl r i f ili tC4V. bü ijen I ie. fJI oen om uto age l is 9 ft - I Ml i 11 ■Al HÈ 1^5 TOPDRUKTE IN Se iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii F Ullllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll „Invasion” legt zich toe op het ruige ■3 VA „„4 i Wagens vol met verse groenten de wei in voor de koeien Na grondige studie is het uiteindelijk aan de officier van justitie, uit te maken of het in beslag genomen wapentuig de kwa lificatie vuurwapen werkelijk verdiend, of dat het toch om „sier"wapens gaat. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De politie Beverwijk heeft gistermiddag bij een Breestraat- winkelier twee geweren en een karabijn in beslag genomen. Het ging om in Duits land vervaardigde vuurwapens, waarvan de bewegende delen waren vastgelast zo dat ze als „sierwapens” verkocht zouden kunnen worden. Eerder deze week had de politie van de (overigens volkomen te goeder trouw han delende) ondernemer al enkele „sier”-wa- pens meegekregen. Onderzoek wees toen uit, dat de lassen door een beetje handige knutselaar gemakkelijk weer ongedaan konden worden gemaakt, waardoor de wa pens alsnog onder de bepalingen van de vuurwapenwet kwamen te vallen. Om die reden nam de politie de rest van de partij in beslag. Duizende kroppen verse sla werden don derdag uitgestort voor de koeien die nau welijks belangstelling tonen als er al wéér een wagen komt aanrijden. Grote stapels liggen er nog van de vorige dag. lezen weer voor een heerlijke wandel- en speeltocht door de duinen. „Ach, we zijn al blij dat het droog is”, vertolkt hoofdleidster mevrouw C. Rutten- Tussen de middag eten de kinderen hun van huis meegebrachte boterhammetjes in het groepsonderkomen „Ons Witte Huis’’ op. Voor fruit en drinken zorgt de leiding van de vakantieschool Al een kist of krat van de veiling gehad Er staan er nog duizenden op het veilingterrein, overbodig geworden door de overschakeling op plastic kratten. Wat het hoogseizoen betreft, is de vakan tieschool „Ons Witte Huis” nu precies op de helft en na een wat teleurstellende start is het dagelijks met busladingen tegelijk bij het achter Jozebok verscholen zomer- centrum afgeleverde kindertal ook weer op het normale niveau terecht gekomen. Vanaf 21 uur speelt de groep in ontmoe tingscentrum De Nieuwe Slof. Dat zijn het bestuur van de Odulfstichting, de ouder vereniging en de leerkrach- (Van een onzer verslag geefsters) BEVERWIJK. De jonge Beverwijkse formatie „Invasion”, afgelopen week nog te beluisteren in het voorprogramma van het openlucht-optreden van de Bintangs, geeft komende zaterdag zelf een concert. De inhoud van al het be- sprokenen kan nu ter be oordeling aan de ouders van schoolgaande kinde- Nu nog drie weken, en dan gaan de beide houten gebouwtjes weer voor een vol jaar op slot. Wie z’n kinderen dit seizoen nog even georganiseerd van strand en duinen wil laten profiteren, kan iedere vrijdaga vond van 19.30 tot 20.30 uur terecht in de Vredevorstkerk aan de Laan der Neder landen. Daar zijn naast inlichtingen ook week- en dagkaarten verkrijgbaar. rockwerk. Hun repertoire omvat voorna melijk eigen composities naast bestaande nummers als Roll over Beethoven en Lets have a party. Na de pauze worden vra gen van de ouders beant woord en wordt een uiteen zetting gegeven omtrent het te houden ouderrefe- rendum. ren in Wijk aan Zee worden voorgelegd. JS is l 84 BEVERWIJK. De vakantieschool „Ons Witte Huis” draait momenteel op volle toeren. Rond tweehonderd kinderen zijn dagelijks in en om het groepsonder komen en de bijbehorende knutseltent te vinden en dat betekent flink wat drukte op het stukje duinterrein achter de Wijk aan Zeeër Relweg. Van het niet bijster zomerse weer onder vindt de vakantieschool tot nu toe maar weinig hinder. Weliswaar kunnen de kin deren (die iedere dag met bussen van een aantal vaste halteplaatsen in Beverwijk, Heemskerk en Velsen-Noord worden op gehaald) lang niet altijd naar het strand, maar het is daarentegen meestal wel uitge- l de kleuterschool gaan maar al wel zinde lijk zijn. Van die mogelijkheid is dit keer maar op heel bescheiden schaal gebruik gemaakt, waarschijnlijk ook vanwege de verre van ideale weersomstandigheden. d Het is nu zover, dat in een aantal rapporten een slui tend geheel van uitvoerig is verkregen, dat recht doet wedervaren aan alle partij en. In een vergadering op 21 juni zijn alle rapporten en resoluties unaniem aan vaard. Na de maaltijd trekken de groepen er weer op uit, naar strand, dorp of duinen. Maar ook in de directe omgeving van „Ons Wit te Huis” en de naastgelegen knutseltent is het goed spelen. een op dit moment onverkoopbaar pro- dukt in onafzienbare hoeveelheden opge stapeld zien liggen, namelijk honderden, misschien wel duizenden houten kisten. De veiling in Beverwijk is met ingang van 1 februari van dit jaar na zestig jaren overgeschakeld van de houten kist op het plastic fust. De houten kist ging zo’n drie of vier jaren mee en moest dan vervangen worden. Dat betekende steeds opnieuw een flinke investering, want de statiewaar- de lag beneden de kostprijs. Dat statiegeld op de kist werd bepaald door het Produkt- schap. Ook het onderhoud van de kisten kostte veel geld. In de winter werden de reparaties uitgevoerd en een aantal kisten moest dan altijd naar de brandstapel, soms bij duizenden tegelijk. De plastic kratten bevallen de veiling tot nu toe goed. Alleen moet er niet te veel wind staan, want dan waaien deze lichte kratten bij de tuinder over het hele bedrijf als men deze niet goed vast heeft gezet. Van de groenteboer vernemen we wel eens, dat de produkten in de plastic fusten sneller aan bederf onderhevig zijn. Terug schakeling op de houten kisten lijkt echter voorlopig uitgesloten. Het veilingbestuur heeft de houten kis ten per advertentie voor een rijksdaalder ten verkoop aangeboden aan particulie ren. Grote hoeveelheden kisten zijn op de betreffende tijden door particulieren afge haald, want men bleek deze kisten voor velerlei doeleinden te kunnen gebruiken. Maar er staan nog flinke terreinen vol hoog opgestapelde kisten. Het veilingbe stuur verwacht dat tegen de winter de vraag weer zal toenemen voor opslag van bollen, lelies of wintergroenten. ten van de Heilig Hartscho- len, de oudercommissies en de leerkrachten van de Wil- hehninaschool en „De Zeekleuters”, het bestuur van de peuterspeelzaal „Het Moriaantje”, het ge meentebestuur en de Vere niging van Openbaar On derwijs, afdeling Wijk aan Zee. ..4.: Tijdens de voorlichtings avond, die op dinsdag 16 augustus om acht uur be gint, zal eerst uiteen wor den gezet waarom een sa menwerkingsschool ge wenst is. Vervolgens wor den mededelingen gedaan over bestuur, bevoegdhe den en garanties en over hoe het nieuwe gebouw er uit zal zien. Voorts worden enkele grondgedachten in zake het nieuwe leerplan besproken. Sinds jaar en dag is een aantal groeperingen al met elkaar in gesprek om tot de oprichting van zo’n samen werkingsschool te komen. De leden van de groep zijn René Wienen (zang), Jaap Castricum (solo- en stealgi- taar), Nico Jacobs (drums), Cobus Mulder (slaggitaar) en Martin van der Sluis (basgi taar). Ongeval. Op het voetpad achter de Handelstraat in Heemskerk reed een 17- jarige bromfietser gisteravond een 23-jari- ge wielrijdster aan. De vrouw werd met een hersenschudding overgebracht naar het St Jozef Ziekenhuis. Snelheidscontrole. Tijdens een snel heidscontrole op de Tolweg heeft de poltie Heemskerk weer vierendertig automobi listen bekeurd. Brandje. Op de Tolweg nabij de grens met Uitgeest raakte gisteravond een auto in brand. De oorzaak van het vuur is onbekend. De brandweer bluste de vlammen. ONS WITTE HUIS” Niesten de gevoelens van het vrijwilligers leger, dat de traditionele kinderdaguitzen- dingen naar strand en duinen ook dit jaar weer in goede banen leidt. „Zo erg warm als het bijvoorbeeld vorig jaar was, is ook niet zo geweldig. In de duinen vermaken de kinderen zich met behulp van trimpak- ketten prima en daar is het toch alleen maar om begonnen”. Heeft de vakantieschool op dit moment over belangstelling geen klagen: het voor seizoen wordt door mevrouw Rutten rond uit als slecht aangeduid. Gedurende dat voorseizoen - van begin juni tot begin juli - staat „Ons Witte Huis” altijd open voor peuters van 2 tot 4 jaar, die nog niet naar saaMM WIJK AAN ZEE. Aangezien de stem van de ouders in dit stadium van beslissende invloed kan zijn op de oprichting van een samenwerkings school in Wijk aan Zee, wordt er op dinsdag 16 au gustus in „Kennemerduin" een informatie-avond be legd tijdens welke allerlei facetten uitvoerig te zul len worden besproken. BEVERWIJK. Achter de veilinghallen kan men weer het jaarlijkse trieste beeld zien. Wagens vol verse groenten die voor de koeien worden gegooid omdat er op de veilingbanken geen kopers voor waren te vinden. Op het ogenblik is het hoofdzakelijk sla en spinazie, soms andijvie en de komkom mers laten het af en toe ook afweten. Op alle landelijke veilingen is het aanbod groter dan de vraag. Als de produkten 'de minimumprijs niet halen worden deze doorgedraaid. Die mi nimumprijs wordt door een landelijke commissie bepaald. Draait het produkt door dan krijgt de tuinder tachtig percent van de minimum prijs als het eerste kwaliteit is en zestig percent voor de tweede kwaliteit. Als de minimumprijs van een krop sla dus op een dubbeltje is bepaald, dan krijgt de tuinder acht of zes cent. De tuinder betaalt het gehele jaar van de produkten die hij verkoopt een heffing en deze gelden gaan dan naar het slafonds of het spina- ziefonds, naar gelang hij produkten heeft verkocht. De prijzen zijn dit jaar in schrille tegen stelling met die van vorig jaar, toen alles duur werd omdat er door de grote droogte in grote gebieden van Europa nauwelijks meer iets groeide. Nu is er een fiks over schot. In Beverwijk worden wagens vol kratten leeg gestort in het weiland achter de veilinghallen, waar de koeien nauwe lijks meer reageren als de verse groenten bij tonnen voor hun neus wordt gestort; een beetje van de weg af omdat het voor veel mensen toch altijd een wat aanstoot gevend gezicht is om zoveel kostelijke groente, die in de winkels toch nog altijd duur moet worden betaald, op grote ber gen te zien liggen die aan de handel wor den onttrokken. Achter die veilinghallen kan men nog (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De traditionele bra derie in het stadscentrum van Bever wijk zal gehouden worden op vrijdag 19 en zaterdag 20 augustus. Het wordt weer een combinatie van braderie, kunstmarkt, ambachtsmarkt, an tiekmarkt en autoshow. c '1

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9