Na nederlaag tegen VWK V 1 i Honkbalinternational ejl’t? BOUWMARKT KEUR B.V. Knappe start van Engels cricketteam Zege Volendam ,,een giftig ventje” Zweden: twee sportpuntiq punten genoeg tegen Spanje 1 hout- en plaatmaterialen sportprogramma IHF w Vertrouwen Doorbraak Geen prognose Koudenhorn 54 I 20 V al?’ Alle soorten TRIPLEX tegen zeer concurrerende prijzen. Openingstijden: dagelijks van tel. 023 - 321212. 8.00 - 12.30 uur 13.30 - 18.00 uur zaterdags van 8.30 - 16.00 uur Voor inl. 023-333336 M Huyboom De Zoete Inval bv Amsterdamsevaart 95 Haarlem. GEFINEERDE WANDPLATEN SCHROOTJES ENZ... SPORT Pinguins blijft in Harm Horsman: „Ik houd niet van half werk.” Horeman en de doorbraak Nederland Horeman: „Bij mij gaan de prestaties in (ADVERTENTIE) (19.30), N. PIETER MUL „Zelf had ik ook gedacht dat onze kan sen zeer klein waren”, bekent Horeman na de knappe 6-5 overwinning, die onder lei ding van de opmerkelijk koele werper Ronnenbergh werd gerealiseerd. Behalve de Amsterdamse pitcher leverde ook Ho reman (24 jaar) een spectaculaire bijdrage aan het vrolijke avondje dat de 7000 toe schouwers woensdag beleefden. De bin nenvelder „streepte” zes Italianen uit met zijn aangooien naar eerste honkman Bou- dewijn Maat, één tegenstander werd door hem uitgevangen, terwijl Horeman in het slagperk zelf drie honkslagen uit vier slag- beurten produceerde. En dat op het wer pen van Mike Romano, de Italiaan die twee jaar terug in Barcolona bij de vorige Europese titelstrijd tot meest waardevolle speler werd verkozen. „Ja, in Barcelona en ook verleden jaar in de Honkbalweek maakte ik fouten, niet te kort zeg. Maar op het wereldkampioen schap van december in Columbia draaide ik lekker. M’n slaggemiddelde was daar één uit vier en voor zo’n toernooi is dat lang niet slecht". Juist vanwege dat slaan gaf de Ameri kaanse honkbalmanager tot nu toe steeds de voorkeur aan de Hagenaar King Zschu- schen, een man die bijvoorbeeld in het seizoen 1976 de meeste homeruns op zijn De eerste keer dat Horeman de selectie voor het oranje negental haalde was eind 1973 toen de ploeg afreisde naar de we reldkampioenschappen in Cuba. De Scho tenspeler nam daarna deel aan de Haar lemse Honkbal weken van 1974 en '76, het Europees kampioenschap in het jaar daartussen en de titelstrijd van december jl. in Columbia. Het toernooi in Haarlem lijkt het evene ment van de definitieve doorbraak te kun nen worden. Een gebeurtenis die zich wel licht eerder had voltrokken als Horeman was ingegaan op uitnodigingen van spe lers en begeleiders van de topclubs Nicols en Kinheim. Horeman, stucadoor van be roep, bleef echter bij Schoten. „Ik ben geen jongen die alleen maar komt trainen of spelen en vervolgens z’n Horeman onthoudt zich van prognoses waar het Nederlands kansen betreft de titel op de Italianen te heroveren. „Bill Arce, de voormalige bondscoach van Ne derland én van Italië, wilde van de week geen voorspelling doen. Nou, die man weet enorm veel van honkbal. Maar met één klap kan alles veranderen. Een sterke werper kan een foute bal gooien en hij wordt uit het stadion getikt. In de vier duels die wij nog moeten spelen kan enorm veel gebeuren. Over het kampioen schap valt ook volgens mij nog geen zin nig woord te zeggen”. (Van onze cricketmedewerker) NOTTINGHAM. Op Trent Bridge, het schitterende veld in Nottingham, waar gisteren de derde Test Match tussen Engeland en Australië begon, won Greg Chappell voor de tweede achtereenvol gende maal de toss voor Australië en verkoos te gaan batten. De Engelsen zijn met die keus van hun wereldvermaarde tegenstander niet ontevreden geweest. Twintig minuten voor het einde van de eerste dag was Australië voor 243 all out. In totaal verloren acht Australische batsmen hun wicket door vangen in het Engelse veld. In de drie overs, die Enge land nog moest batten, werden negen runs zonder wicketverlies gescoord. h< k< ui Hl de ron< rijk: toer vers in e kern van van daai Jam pun waa gale alle weg op e sie 5 van W werl Han stan ging vall< gecc D spo mai de op oo Pi oe Ja; he in sa zo he Pi de so te, kc de be ht st ui NOORDWIJK- De zaterdagamateur- club Noord wijk bood eredivisieclub Vo lendam gisteravond vinnige tegenstand. De vriendschappelijke wedstrijd was dan ook wat te hard. de te H W L< ne 4 je Pi oi ie VC ka ba m G; ee ja sc G K (v ce de ge kt or ht ge naam bracht en de meeste punten binnen sloeg. In de verdediging is de man van OLGA-ADO echter nog al kwetsbaar, hij moet zogezegd nog al eens „grabbelen” naar de bal. Horeman, tien jaar jonger dan King: „Een factor, die in mijn voordeel is, is natuurlijk de leeftijd van Zschuschen. Er moet een keer een ander komen. Boven dien is mijn slaan vooruitgegaan. Dat ver trouwen van Myers doet me in dit kampi oenschap zo zelfbewust het slagperk in stappen.” Zelfs Mike Romano heeft moeten erva ren wat dat betekent. Net als elke andere werper zullen hem wel de rillingen over het lijf zijn gegaan bij de confrontaties met de als graniet ogende atleet. Horemans krachtige verschijning (80 kilo bij een lengte van 1.83 meter) heeft niet tot gevolg dat de besnorde honkballer als een logge olifant over het gravel dendert. In het vorige honkbalseizoen stal het schrale loopwondertje Lewis van Marcon-Kin- heim weliswaar de meeste honken bij el kaar (31 in getal), Horeman deed met 29 stuks weinig voor hem onder. Genoemd tweetal had ook het beste slaggemiddelde in dat jaar. „Met honkbal ben ik al heel jong begon nen. In de zomer deden alle jongens dat op straat. Ik woonde toen in Haarlem-Noord, een echt honkbal-mekka. Via Jimmy Sieval kwam ik toen bij de Nederlandse selectie. Bij ons thuis was het eigenlijk óf je kon leren óf je kon goed sporten. De oudste van m’n twee broers zit daar tusse nin. Ikzelf was altijd met mijn gedachten bij de sport. Leren, daar had ik geen zin in. Toen ik later op een vakschool zat heb ik twee honkbalcoaches (Hoogenbos en Van de Gevel) als leraar Nederlands gehad. Een spreekbeurt ging over honkbal, dat was altijd prima”. 18-14, Schiedam 18-12, de Pinguins 18- 8. In de hoofdklasse gaat het komende weekeinde alle belangstelling uit naar de topper tussen Terrasvogels en Nelissen DSS, die morgenavond om zeven uur in Santpoort plaatsvindt. Vooral in het kamp van DSS is men er erg op gebrand om de misstap, die tegen BMZ EDO werd begaan weer recht te zetten. Het vorige duel tussen beide ploegen eindigde in Santpoort na tien innings onbeslist: 0-0. Belgw Italië E K. 75 Spanje Zweden Jan Raas heeft gisteravond de prof ronde van Wateringen gewonnen. Hij legde de 100 kilome ter af in 2 uur en 28 minuten. Gerrie Knetemann werd tweede en Jos Schipper derde. De Nederlander Ed Sluis is gisteren in de Oostzee voor Travemünde Europees kampioen zeilen in de javelinklasse geworden. Het Duitse kampioenschap in de Vaurienklasse is ook een Nederlands succes geworden. Al voor de laatste race is Jan van der Steeg met de ideale score van nul punten zeker van de titel. De als eerste geplaatste Argentijn Guillermo Vilas heeft in de eerste ronde van het Grand Prix-tennistoernooi van Louisville drie sets no dig gehad om de Westduitser Gebert te verslaan: 4-6, 6-2, 6-3. De enige verrassing was de uitscha keling van de als negende geplaatste Australiër John Alexander door de onbekende Amerikaan Bunis. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Een weekje rust, dat leek de dokter wel wat. Ja, patiënt Horeman moest maar eens een dag of zeven met het been omhoog. Tegen die tijd zou de vuistdikke bult op zijn linkerenkel wel verdwenen zijn. De goedbedoelende medicijn man werd vriendelijk bedankt, maar zijn advies ging bij de robuuste Horeman het ene oor in en het andere oor uit. Met het Europees honkbalkampioenschap op het punt van ontbranden, denk je als speler van het Nederlands team wel aan iets anders dan aan het toekijken vanaf de betonnen tribune. Een ongeluk kige uitglijder op een stil liggende honkbal kan daaraan niets veranderen. Twee dagen voor de titelstrijd in Haarlem leek de Schotenspeler uitgeschakeld, reden voor manager Ernie Myers om tegen de plannen in King Zschuschen als derde honkman te laten optreden. Vijf dagen later echter deed Horeman in het duel met de Zweden zijn intrede na intensieve fysiotherapeuti- sche behandeling. Nog geen dertig uur later groeide Harm Horeman uit tot een van de sleutelfiguren in de eerste wedstrijd tegen het favoriete Italië. verdedigend en aanvallend opzicht altijd samen. Verwerk ik een eerste klap goed dan draait het ook als ik zelf aan slag kom. Andersom gaat die regel ook op. Voor mij is erg belangrijk geweest dat ik nu van Myers het vertrouwen heb gekre gen. Al vier, vijf dagen voor het toernooi hoorde ik van hem dat ik de voorkeur zou krijgen voor de plaats op het derde honk”. Hearlem-honkbalstadion Zaterdag 23 t/m zondag 31 juli '77 de gevarenzone (Van onze sottbalmedewerker) HEEMSTEDE. Tegen het steeds beter in vorm komende Haagse Capac-VWK is De Pinguins er niet in geslaagd enige verbetering te brengen in de benarde po sitie, waarin de Heemsteedse ploeg zich nog steeds bevindt. Voor de thuisclub goed en wel besefte wat er aan de hand was keek de ploeg al na één inning tegen een 0-3 achterstand aan. De forse uithalen van Marja van Deursen en Astrid de Zoe te, die verantwoordelijk waren voor de openingsruns, bleken hun uitwerking op het Haagse spel niet te missen. Marina Sidorova heeft op de tweede dag van de atletiekkampioenschappen van de Sovjet unie in Moskou de 200 meter gewonnen in de fantastische tijd van 22.55 seconden. Daarmee plaatste zij zich als tweede op de wereldranglijst van dit jaar. De erste plaats wordt ingenomen door de Poolse Irena Szewinska, die zeshonderd ste seconde sneller is geweest. Bij de heren won Valeri Borsov in de tijd van 20.83. de 200 m. Het discuswerpen dames werd gewonnen door Faina Melnik met een worp van 67.92 m. Op de 100 meter horden werd Vera Nikitina met een tijd van 13.01 sec. de verrassende winnares. Ruim 1500 toeschouwers zagen Volen dam, dat de nieuwe aankopen Visser en Kramer nog niet had opgesteld, tenslotte met 4-2 winnen na een ruststand van 2-2. Voor Volendam scoorden Kees Tol (2), Jaap Jonk en Jaap Braam. Voor de ama teurs maakten Suttdorp en Albert Spaan derman de doelpunten. De Australiërs hadden, na de les in de verloren tweede Test Match, hun derde snelle bowler Pascoe weer verkozen. Voor hem moest de zeer goed op dreef zijnde batsman Sergeant wijken. In het Engelse team zijn de wijzigingen nog veel sensatio neler. Na een afwezigheid van drie jaar en 30 Test Matches is Geoff Boycott terug in het Engelse elftal. Hij neemt de openings- positie van Amiss over. De fast bowlers Leever en Old zijn vervangen door Bot ham en Hendrick. Voorlopig zijn het alle maal gouden grepen geweest. Australië zette dit keer voor het eerst in vijf Test- innings van dit seizoen een goede ope- ningsstand op. McCosker, die weer startte tegen zijn gevreesde tegenstander Willig, scoorde 51 runs (6 x 4) en bracht met Davis (33), die onder meer een formidabele zes op Hendricks sloeg, een stand van 79 voor het eerste wicket in de boeken. Het werd zelfs 101 voor 1, maar op die stand viel het tweede wicket. Ian Botham was inmiddels gaan bowlen en hoewel hij bepaald niet zuinig was (er werden 15 vieren op hem geslagen), boekte hij ook het ene succes na het andere. Op 153 vielen het vijfde, zesde en zevende Australische wicket en het werd 155 voor 8. De laatste batsmen brachten de Engelse bowlers en fielders echter nog in de problemen. O’Keeffe, die met 48 not out bleef, bouwde eerst met Thomson (21) een stand van 41 runs op voor het negende wicket en vervolgens met Pascoe (20) kwam hij van 196 voor 9 op 243 all out. Het Engelse fielden was bril jant geweest, met als hoogtepunt een vang in de derde slips van Hendrick, waarover de gehele natie nog jarenlang zal blijven praten. Koningin Elisabeth, die drie kwar tier later dan was aangekondigd op het terrein arriveerde, kon het slot van de Australische innings nog meemaken, na een korte onderbreking waarbij de spelers van het veld kwamen om aan de koningin te worden voorgesteld. De grote Engelse held was deze eerste dag Ian Botham, een 21-jarige debutant, met de schitterende bowlingcijfers 5 voor 74 en een vang. Overtuigend werd ook in de tweede in ning het werpen van Tinie Box tegemoet getreden. Naast de hits van Marijke Phillipsen en opnieuw Marja van Deursen waren het nu ook Heemsteedse veldfou- ten, die bijdroegen aan de runs, die de voorsprong tot 0-7 deden oplopen. Een zich defensief in het verdere verloop van de wedstrijd goed verwerend De Pinguins kreeg aanvallend pas vat op de tweede Haagse werpster Renée Boer die in de vierde inning het werpen van Marijke Phillipsen had overgenomen. De 0-9 ach terstand bleek echter toen een te grote handicap. Wel werden honkslagen van Ka rin Volkers en Anneke Smit de inleiding tot een reeks Heemsteedse runs, maar ver der dan 4-9 kon de thuisclub niet komen. Gelukkig voor De Pinguins verloor ook mededegradatiekandidaat Schiedam. Van koploopster D-Tours Stork kreeg de Schiedamse ploeg via 9-0 geen schijn van kans. Ook het steeds verder terugvallende UW nu werd weer met 5-4 van The Herons verloren blijft nog binnen het bereik van De Pinguins. In de strijd om de twee promotieplaatsen weren vooral de Haagse ploegen D-Tours Storks en Capac- VWK zich goed. Standen: Hoofdklasse: Terrasvogels 16- 29, Nelissen DSS 16-27, Tempo Team HHC 15-20, BMZ EDO 16-20, Bloemendaal 16-11, Marcon-Kinheim 15-8, Mieloo Onze Gezel len 16-6, Shell 16-5. Eerste klasse: D-Tours Stork 18-25, Ca- pac-VWK 18-24, Zuidvogels 17-21, Nikon- HCAW 17-20, The Herons 18-18, UW tas weer pakt. Het verenigingsleven is voor mij belangrijk. Laatst kreeg ik toevallig een blad in handen en daar stond boven: „Doe wat voor de overige leden van Ni cols”. Nou, zo’n club leeft toch niet meer. Dit jaar is het met ons eerste niet best. Toen de sponsor verdween na vorig sei zoen, gelukkig overigens, gingen er zes spelers weg. Die zullen wel geld voor hun spel gehad hebben. Het team dradit nu inderdaad op vijf spelers. De Groot en Bailey houden er na dit seizoen mee op, Jolsma vertrekt. Vandaar dat Sieval en ik volgend jaar voor de Tijgers (officieel Am stel Tigers - red.) gaan spelen. Voor Scho ten is het beter in de eerste klas te gaan spelen en er voor te zorgen dat het de jeugd bij elkaar houdt. De club heeft talen ten genoeg. Wat win ik er mee om me aan te sluiten bij Kinheim of Nicols, die clubs zijn al zo sterk. De Tijgers zijn net gepro- rribveerd naar de hoofdklasse na die af splitsing van OWO. Dat is een leuke club met jongens die ook begin 20 zijn. Daar heb je iets om voor te knokken. Dat zit me inderdaad wel in het bloed. M’n vader die vakbondsbestuurder is geweest, is ook zo giftig. Zelf wil ik iets alleen maar doen als het goed gedaan ken worden. Geen half werk. Dat* felle, dat geconcentreerde heb ik in het honkballen uiteraard ook”. HONKBAL: Zaterdag 23 juli: District Noord west: le klasse degr. poule: The FlagsDe Mete oor; le klasse prom.poule: AMVJAmstelland, Alcmaria V.Kennemerland; 2e klasse: Urba- nusTelefonia, BSMAHC Quick. Res. 2e klas se: De Geuzen 2Pirates 3. Zondag 24 juli: le klasse prom.poule: HFC Haarlem—Geel Wit, Lelystad—Cromtigers; le klasse degr.poule: Vikingen—DSS; 2e klasse: The BearsEnergia; Res. 2e klasse: Herons 2—Odiz 2, DVH 2—RCH 2, Fl. Petrels 2—Hoofd dorp 2. Softbal Zaterdag: Shell-BMZ EDO (14.00), Tempo T HHC-M-Kinh., (16.30), Terrasv.-Nelis. DSS (19.00), The Herons-De Pinguins, ESCA-FAK, Actif-Birds, HSCN-Roef, EHS-Flying Petr (17.00), Eur. Meub. Pin.-Alcm. Vit., De Meteoor- Odiz-Fr., Un. Giants-Pirates, Zondag: Mieloo O. Gez.-Bl’daal (11.00), Schiedam-Nikon- HCAW, Zuidv.-D-Tours., UW-Capac-VWK, Maandag: EHS-Un. Giants (19.30), Pirates-De Meteoor, Dinsdag: BI oemend-Terras v. DSS-Marc.-Kinh. (20.00), Woensdag: BMZ EDO-T. T HHC (20.00), Shell-Mieloo O Gez (19.30), D-Tours St.-UVV, Zuidv.-Capac-VWK, Schiedam-The Herons, Donderdag: Nikon-HCAW-De Pinguins, (ADVERTENTIE) 0 4 2 0 4 2 18-41 7-49 10-71 HAARLEM In de schaduw van de strijd om de Europese honkbaltitel tussen Italië en Nederland strijden de mindere góden door om de bezetting van de derde plaats, die ook nog recht geeft op deelneming aan het toernooi om de we reldtitel volgend jaar in Italië. L TL Zweden bleef gistermiddag in de strijd door met 2-0 te winnen van Spanje. Beide punten werden gescoord in de vierde in nings. Larry Edgren kwam op het eerste honk door een honkslag en stal het tweede. Een actie van Halvarson stelde Edgren in staat het voorlaatste kussen te bereiken. Hij kon scoren via een doorgeschoten bal, die Halvarson op het derde honk bracht. Bij een poging van Tore Jobs het tweede honk te stelen scoorde Halvarson, omdat de Spaanse werper Manuel Garcia een aangooi op tweede honkman Francisco Sanchez prevaleerde boven een poging Halvarson af te stoppen. Inningscijfers: Spanje: 000900000 0 Zweden: 000200000 2 Werpersresultaten: Spanje: Manuel Garcia (9 innings) 2-1-5. Het Spaanse veld speelde foutloos. Zweden: Robert Claesson (9) 3-4-3. Het Zweedse veld maakte vijf fouten. De stand in de strijd om de derde plaats, waarbij alle tot nu toe gespeelde wedstrij den blijven meetellen is: België 4 2 0 2 4 Zweden 5 1 Spanje 5 1

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 20