Nieuw kleed- en clubaccommodatie in Wijk aan Zee Er was eens een kikker Bromfietser Of niet soms? MANNEN UIT MET DE PRET spoorloos na ongeval Torenvalken bij Verhorst r Semafoon gestolen I Dameskapsalon Jean Pieröl IWI* Jean Pieröt Mode Coiffures Geen spreekuur Duitser raakte portefeuilles kwijt van RIXEL 8 19 7 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK VRIJDAG 2 9 JULI BEVERWIJK. De belang- - Zo treft het publiek tegen- BETER DRUKWERK BESTELLEN? GEBOORTE? VERLOVING HUWELIJK? (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. Nog even en dan mag de Stichting Sport accommodatie Wijk aan Zee op haar lauweren rusten. Zaterdagmor gen 13 augustus om 10 uur opent de wethouder van sport, A. Hooge- boom, het riante kleed- en clubgebouw aan de Duinrand, waarvan de handbalvereniging „Wijk aan Zee” en de voetbalvereniging gebruik zullen maken. Het gebouwencomplex heeft de naam „De Doolhof” meegekregen. Heet van de naald zogezegd, en zo langzamerhand moet het voor Beverwijkers dan ook ge woon een genoegen worden, de vergaderingen van hun eigen ge meenteraad bij te wonen.Of niet soms? VOOR AL UW ELEKTRAWERK BRANDENBURG” -- grond van de raadzaal inclusief de namen en politieke bindingen van raadsleden en college omvat. ne tijdens de Beverwijkse raads vergaderingen zijn er met de be noeming van Jan Leeuw tot tij delijk gemeentevoorlichter wel op vooruit gegaan. it- - HiSS zo n drukker x. V Voetbal en handbal onder 7, za- (ADVERTENTIE) T'ps' In verband met de ernst van het ongeval een (ADVERTENTIE) i id: >sma Tevens wil men dan met de PWN gaan en in molens. De vogels overwinteren in Afrika. aan- kelij- met wes latuur nker). c 213, igerij, Gebr (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Bij een ongeval op het zuidelijk fietspad van de Zeestraat heeft een 6-jarig jongetje uit Heemskerk gister middag ernstig schedelletsel opgelopen. Na onderzoek in het Rode Kruis Zieken huis is het ventje overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden, waar hij is opgenomen. Kennemerlaan 184 IJmuiden - Tel. 14825 „Ik geloof, dat iedereen bijzonder tevre den kan zijn met hetgeen de twee vereni gingen in hechte samenwerking met de gemeente hier tot stand hebben ge bracht”, zo vertelt de secretaris van de Stichting, de heer C. Hoedemaker. HEEMSKERK. De jaarlijkse kinder- camping in het Heemskerkse duingebied zit er op. Vanmorgen is ook de tweede groep deelnemers weer naar huis vertrok ken, na een week in het tentenkampement op het PWN-terrein achter de Oudendijk te hebben vertoefd. In totaal hebben de samenwerkende buurthuizen dit jaar honderdtwintig kin deren in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar een plezierige vakantieweek bezorgd. Af gaande op het aantal aanmeldingen, had den dat er nog veel meer kunnen zijn en vanwege die grote belangstelling, is de leiding van het kamp van plan te gaan bekijken of men volgend jaar niet drie weken in de duinen kan bivakkeren. Had men voor de eerste week nog dis pensatie: deze week maakten de groten tenten plaats voor zes door de ouders van deelnemertjes aan de kampweek geleende bungalowtenten. Dat dat al met al geno men betrekkelijk weinig problemen ople verde, is op de foto van de „vogel”-groep goed te zien. BEVERWIJK. Maandag 1 augustus zullen de wethouders ir. J. Camfferman en F. Kaebisch jr. verhinderd zijn hun weke lijkse spreekuur te houden. als het vervaardigen van het clubblad kun nen verrichten. In het middengedeelte is de kantine opgenomen. Er kunnen onge veer 150 mensen zitten. Een keuken, een magazijntje en een bestuurskamer com pleteren dit gedeelte van het complex. Net zoals met de oude kantine het geval was wordt de nieuwe ontmoetingsruimte ge rund door de voetbalvereniging. „De Dool hof” wordt beheerd door de Stichting. BEVERWIJK. Uit een auto op het particuliere parkeerterrein van garage Admiraal aan de Laan der Nederlanden zijn een radiocassette en een semafoon gestolen. De wagen is eigendom van een man uit Limmen. ivisie Die 6.00 •dag met i n pas- n op olfi- piegel nd ta- Frans 3otor- 023- f 1,45 Pine - 'i In de twee kleedlokalen zijn vier kleed ruimten en twee scheidsrechterlokaaltjes. Voorts zijn er een onderhoudslokaal en een zogenoemde redactieruimte, waar de verenigingen allerlei werkzaamheden, zo- :g.st. Berg n 109, onder neutrale leiding van voorzitter A. Bolten de zaken energiek aanpakten. De gemeente en de gemeenteraad werkten direct mee. Er kwam een honderd procent subsidieregeling voor de kleedkamers en een 25-procentsregeling voor de kantine uit de bus. Het nieuwbouwproject, ontwor pen door bouwkundige A. Bodewes uit Wijk aan Zee, kost ongeveer zes ton. „KIKKER VERBRAND'luidde deze week een kop boven een politiebericht in deze krant. Als het om een echte kikker zou gaan, zou het verbazing wekken, want het is al weer lang geleden, dat we in de omgeving van waar die kikker is verbrand echte kikkers hoorden kwaken. Het ging om een speelwerktuig; een leuke knalrode kikker van polyester. De kinderen konden er doorkruipen of een praten over het probleem van de tent- grootte. Zoals gemeld kregen de buurthui zen dit jaar voor het eerst geen toestem ming meer om van de zogenoemde „ge- meenschapstenten” (grote tenten, voor ge zamenlijke activiteiten) gebruik te ma ken. Dit, omdat het waterleidingbedrijf daar vanuit een oogpunt van goed mi lieubeheer bezwaren tegen had en op die manier tevens het „eenvoudige kamperen” wilde propageren. WIJK AAN ZEE. Een Duitse toerist is gisteren twee portefeuilles met belangrij- verzoekt de politie Beverwijk deze brom fietser dringend zich alsnog te melden. Ook eventuele getuigen worden verzocht zich bekend te maken aan het bureau aan de Beverwijkse Breestraat, tel. 29123. loes „De Doolhof” ligt er verregend en verlaten bij. In de nieuwe kleed- en c lubaccommoda- tie van de hand bal- en de voetbal vereniging wordt hard gewerkt om het gebouw vóór zaterdagmorgen BEVERWIJK. „Moge kerkeraad en leden beseffen, dat niet berust kan wor den in de situatie, waarin het koor zich woordig bij de aanvang van de thans bevindt, vandaar de oproep: treedt vergaderingen op de stoelen een toe en/of werft leden”. Het zangkoor van keurig boekwerkje aan, dat de de Doopsgezinde Gemeente Beverwijk complete raadsagenda met toe- mag nog best gehoord worden, maar de lichtingen en al èn een platte- heer Bronkhorst, lid van het koor en de maker van het verslag over de gang van zaken bij de koren van deze gemeente, is toch niet al te optimistisch over wat de toekomst zal brengen. Het grote koor heeft eigenlijk te weinig leden en de dames en heren zijn aan het •lues, trips! racht Het jongetje werd omstreeks 14 uur ge schept door een bromfietser, die na het ongeval meedeelde even hulp te gaan ha len en in de richting van Beverwijk ver dween. Daarna heeft niemand hem meer gezien. Veilig, door goede kwaliteit. Bedrijfszeker, door deskundig ontwerp. Snelle service. Landelijk erkend installateur Oosterduinweg 20 - IJmuiden Telefoon 02550-13405 Om de enorme wachttijden te beperken gaan wij per 1 augus tus a.s. uitsluitend volgens af spraak werken. Maak uw afspraak bij voorkeur in de ochtenduren. Bij voorbaat dank. Met medewerking van de gemeentelij ke voorlichtingsfunctionaris Jan Leeuw, Verborst Nieuws, Doopsgezinde Gemeente Beverwijk en archief Bever- weerhouden door het lawaai dat uit de fabriek komt en door het gedender van het verkeer op de Wijkermeerweg. Het is zelfs een keer voorgekomen, dat een al te voortvarende jonge torenvalk bij zijn eerste pogingen om te vliegen uit het nest is gevallen op de plastic golfplaten van de fietsenloods. De toenmalige werk meester, gewaarschuwd door overburen, nam een kijkje en merkte op, dat het vogelechtpaar wel voor hem zou zorgen. En dat deden ze ook. Beschermd door pa en moe valk beheerste de jonge vogel enkele dagen later het vliegen. Enkele weken later was het nest verlaten. De valk, de meest algemene roofvogel van geheel Europa, nestelt meestal in oude kraaienesten, boomholten, in kerktorens stellenden op de publieke tribu De handbal- en de voetbalvereniging hebben het altijd moeten doen met een houten kleed- en clubaccommodatie, die niet helemaal voldeed aan de eisen des tijds. In oktober 1975 werd de knoop door gehakt en gestalte gegeven aan het idee om een nieuwbouwproject ter hand te nemen. Duidelijk was wel, dat de verenigingen gezamenlijk moesten optrekken om het gebouw te kunnen financieren en om die reden werd de Stichting Sportaccommo datie Wijk aan Zee opgericht. Een dure naam voor een organisatie, waarin verte genwoordigers van de twee verenigingen BEVERWIJK. In het wat verlate voorjaarsnummer van „Verhorst Nieuws” verhaalt men over een torenval- kechtpaar, dat zich niet heeft laten ver dringen door de techniek. Al meer dan zes jaar achtereen komen de vogels naar het industrieterrein van Beverwijk om er in een oude met een roestige plaat afge dichte ventilatie-opening in de fabriek van Verhorst een nest te bouwen, de eieren uit te broeden en de jongen groot te brengen. De torenvalken laten zich daarbij niet wijkse Courant. Samenstelling: Hinke Jongebloed en Jan Piet Stokman. Kui ie: L arinj aard Zoor Zee eige Om de debatten voor geïnte- vergrijzen. Het aloude liedje dus: uitbrei- resseerden nog begrijpelijker te ding van het aantal leden is niet alleen maken, presenteerde voorlichter gewenst, maar noodzakelijk om de zoge- Leeuw laatstelijk als aller- noemde jonge stemmen te kunnen bezet- nieuwste service het publiek di- ten. Vooral jonge mannelijke leden met reet na de indiening een fotoko- een tenor of een basstem zijn welkom, pie van een motie. Alhoewel de heer Bronkhorst wat pessi mistisch over het grote koor schrijft, is hij blij gestemd over het jeugdkoor, waarin heel wat leuke krachten rondlo pen, die in de toekomst het grote koor kunnen aanvullen. Maar de heren zijn nog steeds nodig, want met die leuke krachten bedoelt hij de vrouwelijke le den van het jeugdkoor. (Fr): imer, uken uche later voor jein 023- de pannen in Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden konden op de rug van de grote kikker gaan zitten en er ook een glijbaantje van maken; kortom, een leuk beest, waar de kinderen van de geïntegreerde kleuter en basisschool „De Zevenhoeven” in de Heemskerkse wijk De Die zich kostelijk mee vermaakten. 13 augustus op te leveren. ALS DE VAKANTIES zijn afgelopen zullen de kinderen de kikker missen, want deze werd door een jongetje in brand gestoken. In het archief vonden we nog een foto van het speelwerktuig. Op de tweede foto wat ervan restte; een vormeloze massa, waarin alleen nog de- len van de grote ronde poten te herken- nen zijn. Heemskerk heeft toch al zo weinig projecten die wijken en scholen een beetje versieren en herkenbaar ma ken. En zovéél lieden jong en oud die zich blijkbaar zó stierlijk vervelen dat maar weinig aardige objecten aan de vernielzucht ontkomen. Ook de kikker is er weer geweest. (ADVERTENTIE) en portefeuilles lagen in zijn auto, die hij had geparkeerd op het terrein aan de Rijckert Aertzweg. Enkele uren later werden de portefeuilles langs de Reindersweg terug gevonden. Er bleken vijf Eurocheques met het bijbehorende pasje en voor 200 aan Duitse marken uit te zijn verdwenen.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9