Top-duel 80 minuten gestaakt wegens regen SENSATIONELE ZEGE VAN HONKBALPLOEG E.K.V7 Zwemwedstrijden Njord: sterk deelnemersveld 'F I Staats naar Amersfoort België derde Kvari Voetbalstart: DEM-Velsen AZ vlot in eindstrijd HAARLEM OVERTUIGDE TEGEN SAINTS I 5 I I I I I I I I I 8 ’t OUDE BACKERSHUIS „VAN DER VOOREN” 1 13 1 Succes Atletiekwedstrijden ft Spanning i SPORT 19 7 7 3 0 JULI ZATERDAG IB ,8. JAN VAN DER NAT IJMUIDE ENFABRI EERSTl MARKIEL_ F -- --- EEN BEGRIP VOOR HAARLEM EN OMGEVING SINDS 1918 79 BROODSOORTEN 1 „tFftrn Iiunt tl overal Dinfifn boet tl, bij F^oijal KI. Houtstraat 44 - Haarlem Wij zijn weer terug van va kantie. Tafelres. 323734 en 325369 c- (Van onze honkbalmedewerker) Nederland Arnold Smith probeert tussen de benen van derde honkman Teodoro Alfieri het derde honk te bereiken maar wordt uitgegeven. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) r "SM (ADVERTENTIE) W’’» AMERSFOORT. De 21-jarige Telstar- speler Jaap Staats is naar de eerste divi- sievereniging SC Amersfoort overgegaan. Staats, die ook in het Nederlands militair elftal speelde, heeft een contract voor een jaar getekend. De tweelingbroer van Jaap Staats, Gerard, heeft enige tijd terug bij Telstar bijgetekend. Telstars selectie speelt de komende week twee oefenwedstrijden. Maandaga vond komt het op eigen terrein in Velsen uit tegen Newcastle Unites (aanvang 19.30 uur), donderdag speelt de ploeg een uit wedstrijd (16.00 uur) tegen Rijnsburgse Boys. Op maandag 8 augustus is de wed strijd Telstar-Dinamo Boekarest gepland, aanvang 19.30 uur. veerde KIC en het gedegradeerde ADO’20 spelen in de derde klasse A thuiswedstrij den. De Velsenaren tegen De Foresters uit Heiloo en de ploeg van Siem Kistemaker tegen Spirit ’30 uit Hoogkarspel. Stormvo gels gaat in de derde klasse B op bezoek bij Zaandijk, terwijl Beverwijk het in Heem stede gaat opnemen tegen HBC. WB start in de vierde klasse C met de uitwedstrijd tegen Hoofddorp en Wijk aan Zee krijgt bezoek van het Haarlemse DSS. De kompetitie start op zondag 4 septem ber, alleen de hoofdklassers spelen een week eerder hun eerste kompetitie-wed- strijden. Logisch dat Barry Hughes na afloop een tevreden man was. Breed lachend nam hij de felicitaties in ontvangst, maar hij had toch een manco ontdekt, waaraan in de komende twee weken nog gesleuteld zal moeten worden. „De conditie is er nog niet helemaal, maar dat komt wel. Over het resultaat ben ik dik tevreden. Ik was bang voor een tempo-slag, maar dat is meege vallen". Tempo maakte „The Saints” zoals Sou thampton liefkozend wordt genoemd, al- Ineke Ran, Montreal-gangster en de ver moedelijke opvolgster van Enith Brigitta op de sprint, is de meest bekende deel neemster op de vrije slag dames. Op dit ogenblik is het nog niet zeker of een ande re Olympia-deelneemster, Yolanda Aggen- bach, van de partij zal zijn. Ook de aanwe zigheid van de Ijsselmeer winnares Joke van Staveren die over twee weken de over steek van Dover naar Calais gaat wagen is nog niet geheel zeker. Ingrid Politiek, één van Nederlands beste langeafstandszwem- sters van de afgelopen jaren is zeker van de partij. Van Njord ’59 zullen op deze 2000 meter vrije slag dames Monique Wild schut, Monique Bouwens en misschien de enigszins herstelde Chiny Kok proberen sterk partij te geven. Op de 2000 meter vrije slag heren is de kwantiteit weliswaar groot, doch de kwali teit laat nog wel iets te wensen over. Echte toppers van de korte baan zijn niet verte genwoordigd al zijn de namen van o.a. Herman van Lienden, Ernst Bekkering (beide van HPC), Wim Mooy van KZC goed voor een prachtig duel. Of in dit geweld de jonge Njord-zwemmers zoals Mario Modder en Arnoud Cornet zich in de voorste linies kunnen handhaven is de vraag. Tot nu toe slaagden zij daar uitste kend in. HAARLEM. Om precies vijf minuten voor middernacht sloeg Ben Richardson voor Nederland tegen Italië de winnende run binnen. Nadat het tweede duel in het kader van de 15e Europese honkbal kam pioenschappen wegens de regen bijna tachtig minuten was opgehouden zege vierde oranje met 2-1 over de regerende titelhouder. De eerste wedstrijd werd al met 6-5 gewonnen, zodat van de resteren de drie ontmoetingen Nederland er nog maar één hoeft te winnen om de Europese titel op de Azzuri te heroveren. Slechts een vijfde van het oorspronkelij ke aantal van 6000 toeschouwers woonde de laatste spectaculaire tien minuten van het duel tussen de beide honkbalgiganten bij. De rest had zich door de regen en de onzekerheid of het duel wel zou worden uitgesteld uit het Pim Mulierstadion laten verjagen. Zij misten het moment, wat zon der twijfel als het meest sensationele van de Europese titelstrijd in Haarlem nog hes nauwelijks nog deren, omdat inmid dels het hoekschoppen-saldo was opge voerd tot vijf-twee en dat zou, bij een gelijkspel, de doorslag geven. Zover kwam het niet, omdat Haarlem nog meer wilde Toen het zo hard begon te regenen, dat besloten werd de wedstrijd stop te zetten was Nederland in de achtste inning aan slag. De stand was gelijk 1-1, twee nullen waren reeds gevallen, maar Arnold Smith stond op het tweede honk en routinier Boudewijn Maat was aan slag. Werper Gregorio Gioia, verleden jaar in de honk- balweek de sterpitcher van de Arizona Wild Cats uit Amerika, moest van zijn coach de Hoofddorper opzettelijk vier wijd geven. De Italianen durfden in dit beslissende moment van de strijd de slag kracht van Maat niet te trotseren. Ben Richardson, die met de knuppel nog niets had laten zien, moest het derde slachtoffer van Gioia worden. De Antilliaan had ech ter een schitterende honkslag in petto, waarop Arnold Smith in één ruk door de thuisplaat kon bereiken. Als één man re zen de doorweekte toeschouwers van de banken om de klap van Richardson te bejubelen. Het was duidelijk dat de strijd gestreden was en dat Nederland de voor sprong op de ranglijst tot vier punten had weten uit te breiden. De Italianen wisten echter van geen ophouden en pakten wer per Bertil Haage, die Jan Dik Leurs na de zevende inning had vervangen agressief aan. Roberto Ciccone kwam door een honk slag op de kussens, waarna Rccardo Lan ducci, die al tweemaal een krappe hit van zijn hout had laten komen, hem verder moest helpen. Zijn klap zoefde over het hoofd van tweede honkman Arnold Smith heen, die zich zelf overtrof en met een panterachtige sprong de bal uit de lucht plukte. Daarna wist Bertil Haage de eerste honkman van de Italianen Salvatore Var- riale te verleiden een lage bal te slaan, die door Harm Horeman werd gefield, waarna een dubbelspel met Don Wedman en Bou dewijn Maat de Italiaanse nederlaag con cretiseerde. Winnende werper werd Jan Dik Leus, die acht innings lang het slagge- weld van de Amerikanen met een Italiaans paspoort wist te bezweren. De enige run, die tijdens zijn optreden werd gescoord kwam op rekening van Don Wedman, die na een aktie, waarbij hij een honkloper uittikte en direkt erna de bal onhoudbaar voor Boudewijn Maat naar het eerste honk gooide. Stefano Bernicchia kon hierdoor de Italianen aan een 1-0 voorsprong hel pen. In de zevende slagbeurt kwamen de lang in de honkbalgeschiedenis furore zal maken. en de Engelsen geen kans meer gaf in de buurt van Boersma te komen. Ban, Haar, Wildbret (Melgers, 85); Pepe Fernandez (Lensen, 63) Van den Berg en De Kip. MIDDENHAVENSTRAAT 27 IJmuiden - tel. 02550-14108 België en Zweden bleken vrijwel ge lijkwaardige ploegen, die tot honkbal van een aanvaardbaar niveau kwamen. België nam aanvankelijk een voorsprong van 4-1 maar in de vijfde innings kwamen de Zweden terug. De Belgische werper Mar cel de Saedeleer kreeg wat moeilijkheden met zijn controle, waardoor de honken volliepen. Een twee-pitter van Zwedens beste slagman Torre Jobs (3/4) bracht drie man thuis, 4A. In de zevende slagbeurt werd de werper van de Zweden Mats Pransson, die zich ondanks twaalf honk- slagen redelijk had weten te handhaven, vervangen door de tot Zweed genaturali seerde Amerikaan Ron Gaimes. Het was geen succes. België kreeg alle kussens be zet en door honkslagen van De Saedeleer en Lagrillere werd de achterstand van 5-6 uit de zesde slagbeurt in de voorlaatste innings omgezet in een voorsprong van 7-6. De stand bleef in de laatste „ronde” onge wijzigd. Nederlanders terug. Harm Horeman be reikte op eigen kracht de honken en werd door Berry Eygendaal thuisgebracht, 1-1. Hierna begon de misère met de regen. Tot driemaal toe besloten de scheidsrechters, waarvan de hoofdscheidsrechter de Itali aan Claudio Grimoldi zich op bewonde- renswaardige wijze van zijn taak had ge kweten, de wedstrijd te stoppen. Jan Dik Leurs kreeg bij een van de hervattingen last van zijn arm en werd vervangen door de Twentenaar Bertil Haage, die evenals het in de eerste wedstrijd tegen de Italia nen het geval was geweest de moeilijke taak had het duel te redden. Haage: „Na tuurlijk was ik gespannen, want de belan gen voor ons waren groot. Bovendien had ik de angst weer een homerun tegen te krijgen zoals mij de eerste keer ook over- kkwam. Ik kon mij gewoon geen misser permitteren. Alles moest ik laag houden. Op drie slag wilde ik het niet laten aanko men, omdat dat gewoon te riskant was. Ik gooide dus lage slagballen, wat gezien de afloop, buitengewoon lukte”. PETER VAN DEN BOOM België zal volgend jaar mogen uitko men in het toernooi om het wereldkampi oenschap honkbal in Noord-Italië. De Bel gen stelden vrijdag hun derde plaats vei lig door een overwinning van 7-6 op Zweden. Zweden: 1-0-0-0-3-2-0-0-0 6 België: 0-4-0-0-0-1-0-2-0 7 Werpers: Zweden: Pransson (7 innings 1) 2-3-12., Gaines (0+2) 0-2-0., Lindberg (2) 1-1-2. België: De Saedeleer (9) 1-2-9. (Van onze sportredactie) ALKMAAR. Haarlem heeft zijn eer ste succes binnen. Morgenavond speelt de formatie van Barry Hughes in de finale van het eerste internationale toernooi van AZ’67. Die eindstrijd tegen de organi serende vereniging werd bereikt middels een knappe en verdiende overwinning op de Engelse tweede divisieclub Southamp ton (3-2). Het talrijke publiek eigenlijk gekomen voor de hoofdschotel AZ Beerschot kreeg een, vooral na de rust, aantrekkelijk voorgerecht opgediend. Ze ker tussen de vijftiende en twintigste mimjut van de tweede helft was het smul- Het sterkst bezette onderdeel is de 2000 meter schoolslag voor heren. Deelnemers als Leen Belden, goed voor 10 overwinnin gen het vorig jaar, Jan Mathijs With, één van de allerbesten van dit moment en de jonge Ron Phaff zullen het bijzonder zwaar krijgen in de strijd om de acht prijzen. Bij de dames zal Njord ’59, ondanks de afwezigheid van Ria Willemse die naar Engeland is voor zwemwedstrijden, de strijd met Linda Boekelaar en Marjolein Phaff vermoedelijk wel beheersen. Tenslotte bestaat er voor iedereen, in het bezit van tenminste 1 zwemdiploma, de gelegenheid om deel te nemen aan de prestatietochten over 250 of 1000 meter. Het geheel begint om 12.00 uur. 1 1 België Italië t K. 75 Spanje Zweden HAARLEM. Zondag (31 juli) organi seert de Haarlemse zwemvereniging Njord ’59 voor de eerste maal langeaf- standszwemwedstrijden. Deze wedstrij den, omlijst door prestatietochten, zullen worden gehouden in het nieuwe rekrea- tiegebied Spaarnwoude. (Van onze atletiekmedewerker) IJMOND. In Krommenie hebben DEM-atleten goede resultaten geboekt bij avondwedstrijden van Lycurgus. De wed strijden werden gehouden onder frisse weersomstandigheden met een dwars over de baan staande sterke wind. IJMOND. De kompetitieleider van het district West I KNVB heeft het kom- petitie-programma voor de eerste helft van het seizoen 1977/78 vrijgegeven. Een nieuwigheid is, dat ook de speeldata voor de districtsbeker reeds zijn vastge steld. De bekerwedstrijden, ,die dit jaar voor het eerst in poules zullen worden afgewerkt, zullen gespeeld worden op de dinsdagen 30 augustus, 6 en 13 september en de zondagen 9 en 23 oktober. De wed strijden op dinsdag beginnen om half zeven. In de tweede klasse A is op de eerste wedstrijddag de derby DEM-Velsen gepro grammeerd, terwijl VSV en de Kennemers beide thuis spelen tegen KFC en HRC. Van de overige wedstrijden is Ripperda -DCO het meest opvallend. Ook het gepromo- Haarlem-honkbalstadion Zaterdag 23 t/m zondag 31 juli '77 leen in de beginfase via ex-international Alan Ball, die voortdurend topspecialist Peter Osgood aan het werk zette, die op zijn beurt Austin Hayes in stelling bracht. Maar omdat Rob Boersma zijn klasse toonde, bleven doelputen vooralsnog uit. Haarlem zocht zijn aanvallende mogelijk heden via Piet van den Berg, die echter zijn kanon nog niet op scherp had staan. Daarbij had hij bovendien veel last van de stevig ingrijpende Britten. Ook de overal aanwezige Joop Wildbret kreeg de nodige schoppen, tot arbiter Jan Keizer het te gek vond worden en Steve Williams een ver maning gaf. Dat gebeurde overigens nadat dezelfde Williams Southampton de leiding had gegeven door schitterendwerk van Osgood af te ronden. De tweede helft gaf een heel ander beeld te zien. Haarlem zocht onmiddellijk de aanval en kwam via De Kip en Wildbret dicht bij de gelijkmaker. In de vijftiende minuut werd het dan wel 1-1. Osgood be roerde een inzet van Beer Wentink met de hand en Keizer legde, overigens pas op aanraden van grensrechter Wagenaar, de bal op de stip. De Vries stuurde invaller- doelman Hebbard naar de verkeerde hoek. De Britse goalie deed in de daarop volgende minuten zijn naam weinig eer aan, want binnen de vier minuten werd hij nog twee keer gepasseerd. Het waren overigens twee doelpunten, die beide een schoonheidsprijs ver dienden. Eerst rondde Beer Wentink met Wildbret de meest opvallende Haar lemmer een knappe een-twee met Mar tin Haar subliem af en voordat de tevre denheid over die treffer verdwenen was, haalde Rob de Kip na wat goochelwerk verwoestend hard uit met de linkervoet 3- 1Binnen een minuut was het echter weer gelijk, toen Osgood profiteerde van een moment van onoplettendheid in de Haar- lem-defensie. Het kon de ploeg van Hug- Opstelling Haarlem: Boersma; Wen tink, George, Huyg, De Vries; Van den Bij het polsstokhoogspringen hielden Hans van der Pal en Sjaak Hurkmans een generale repetitie voor hun deelname aan de tienkampinterland, welke dit weekein de in Sittard wordt gehouden. Hans van der Pal wist een hoogte van 4,20 m te bereiken, terwijl Sjaak Hurkmans het met een voor hem goede sprong van 3,70 m ook uitstekend deed. Bij de dames won Anja Akkerman-Smits het verspringen met een sprong van 5,59 m. Roelie Bloemendaal won dit nummer bij de b-meisjes met 4,98 m. Marie Jos Dam won de 800 m voor b- meisjes in 2.26,- sec. Josefien Niesten ein digde als tweede op de 1500 m voor a- meisjes. Zij liep deze afstand in 4.57,9 sec. (Van onze sportredactie ALKMAAR. AZ verzekerde zich in de tweede wedstrijd van het eigen toernooi zeer eenvoudig van de finale (morgenavond om 19.30 uur) door met 5-1 te winnen van Beerschot. Binnen tien minuten was de nederlaag voor de Belgen eigenlijk al een feit. Kees Kist scoorde reeds na drie minuten, toen de Beerschot-defensie de blonde spits even wat ruimte gaf en dat is het laatste wat men bij een goaltjesdief als Kist moet doen. Zes minuten later bewees AZ’s nieuwe middenvelder Jan Peters, zijn waarde. Hij speelde zich schitterend vrij en passeerde doelman Laurijssen met een lob 2-0. Toen Beerschot wat van de schrik was bekomen, werd ook de verdediging van AZ beproefd. Die bleek nog niet zo goed in elkaar te passen, hetgeen wellicht zijn oorzaak vond in het optraden van Peter Arntz als centrumverdediger. De Alkmaarse formatie had de prikacties van Beerschot snel onder controle en ging op jacht naar meer doelpunten. Begrijpelijk, omdat voor de productiefste ploeg van het toernooi een zestiental horloges te verdienen is. Drie minuten voor de rust scoorde Kristen Nygaard de derde treffer. Hij nam in de 70ste minuut ook nummer vier voor zijn rekening. Dat gebeurde uit een strafschop, nadat Muscher de bal met de hand uit het doel had geslagen op een kopbal van Spelbos. Twee minuten daarna zorgde Kist voor 5-0. Emmanuel Sanon, die een paar jaar geleden al eens in de Alkmaarderhout speelde als international van Haïti, redde drie minuten voor het einde de Belgische eer. Opstelling AZ’67: Meskovic; Van Rijnsoever, Spelbos, Arntz, Hovenkamp; Peters, Van Hanegem, Nygaard (Metgod); Vosmaer (Ursem), Kist en Van Marwijk. Ineke Ram: deelneemster aan Njord- wedstrijden in het recreatiegebied Spaarnwoude. Het tweede doelpunt van Southampton tegen Haarlem waarmee de stand op 3-2 kwam. Keeper Boersma ligt verslagen op de grond bij een actie van Peter Osgood. Ook Cees de Vries (die vijf minuten eerder een strafschop benutte die veroorzaakt was door Osgood...) moet machteloos toezien. len geblazen met niet minder dan vier doelpunten. IN© f»',

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13