Zwemvierdaagse in aantocht Vakantiefeest [burgerlijke stand j voor de jeugd 5 veilingen beverwijk k in de vishal HOOG PERCENTAGE WORDT NOOIT OPGEHAALD >r rs Bromfietser meldt zich h p VIER DAGEN 500 METER AFLEGGEN Speelweekprogramma biedt heel wat BEVERWIJK HEEMSKERK SCHOUW Uitbreiding school in onderwijscommissie Geen spreekuur 1 7 ZATERDAG 3 O 19 7 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK JULI Door Joke Dieben - Frerichs 0 u. ds Loonzakjes Waarde vol Geen vindersloon Fietsen BEVERWIJK HEEMSKERK 6 HEEMSKERK. Het vreemd ste dat ooit als verloren of als gevonden voorwerp werd gerap porteerd? Brigadier H. Zantingh van de gemeentepolitie Heems kerk fronst de wenkbraueen: „Tja, wat heet vreemd. Ik heb in al die jaren al zoveel gekke din gen meegemaakt, dat ik eigenlijk nergens meer raar van opkijk. Veel gevonden voorwerpen idweer blijven bij politie liggen aat 4a ag. Ma IJMUIDEN brug te jnivers I 51 -oneen Hóewel de vinders de spullen ook thuis mogen bewaren, acht de politie het wense- met 14 opexo- 1 en 14 Groen «linger ee door ten van u.: a. leratie zondai aantje fstraat 1.30 u zondag estings in dt jn voor Leeu« lermee nwagei loolkin terhair, kheid ii i aange ■leidinj j in dit efinitie: /inden Vreemd, ach: een man die naar z’n weg geraakte kunstgebit komt informeren en als er inderdaad één gevonden blijkt te zijn het voor alle zekerheid even wil passen, is dat wat voor je? Of zoek je het meer in al die gouden en zilveren sieraden, die hier gebracht worden en waar nooit iemand meer naar taalt?” (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJKHEEMSKERK. De buurthuizen bieden de lieve schooljeugd in de laatste twee zomervakantieweken van alles en nog wat om de dag plezierig en heelhuids door te brengen. In Beverwijk start men op maandag 1 augustus en in Ter illustratie haalt brigadier Zantingh uit een afgesloten bureaulade een roestvrij Het beestenspul zelf verzorgen doet de politie niet, want, zo zegt brigadier Zan tingh resoluut: „We zijn geen stal en ook geen dierentuin, en dat we de rest van de gevonden voorwerpen bewaren is al mooi genoeg”. De recherche houdt zich ook bezig met de gevonden en verloren fietsen. Meestal wordt daar een telexbericht van gemaakt, om zo de kans op opsporing of terugbezor ging groter te maken. Tenslotte is er nog de categorie dieren leed: gevonden bokjes, katten, honden, ka naries en papegaaien, om er maar eens een paar op te noemen. Met de dierenambulan ce worden de meesten rechtstreeks naar het Kerbert Asiel in Velsen overgebracht. Een doodenkele keer krijgen ze een gast vrij onderkomen op de kinderboerderij. stalen beslagkom te voorschijn. Erin zit het restant van de gevonden voorwerpen van een jaar of drie geleden: een antieke zilveren armband afgezet met edelstenen, gouden horloges in allerlei soorten en ma ten, gouden identiteitsarmbanden en enke le waardevolle broches. Nooit heeft iemand er enige belangstelling voor ge toond. Toch vreemd. Wat de politie ook niet weggooit, zijn de gevonden brillen. „Zonde om die te ver nietigen”, zegt brigadier Zantingh, „de meeste geven we na een jaar of wat aan de missie. Vroeger werden de aan het bureau af geleverde kledingstukken zoals hand doeken, vesten en ’s zomers vooral veel badkleding na een tijdje aan het Leger des Heils verstrekt. Maar gezien de verminder de belangstelling zijn we daar onlangs mee gestopt". Uiteraard wordt er ook wel eens iets als gevonden naar de politie gebracht, waar van men vermoedt dat het van diefstal afkomstig is. Die zaken (gevonden radio’s en televisies, onder andere) worden door de recherche behandeld. De man, een Beverwijken van mid delbare leeftijd, was na het ongeval weggereden met de mededeling hulp te zullen gaan halen. Tegenover de politie verklaarde hij, zich achteraf gereali seerd te hebben dat de ziekenauto al gewaarschuwd was en dat zijn aanwe zigheid dus niet langer vereist was. De grote temperatuurverschillen zijn er nu ook nog de oorzaak van dat vooral produkten als sla en andijvie veel „rand” vertonen en onverkoopbaar blijven. De afgelopen week waren er ook dagen dat er een tienduizend kisten sla, andijvie en in mindere mate spinazie doordraaiden. Er is een grote aanvoer, vooral van sla en andijvie. Van deze laatste bladgroenten ziet men dagaanvoeren van 30000 kilo, die van 16 tot 47 cent per kilo noteerden. De sla-aanvoer schommelt rond de 200 000 krop per dag, met prijzen van 10 tot 17 cent. Met een aanvoer van 15.000 kilo spi nazie per dag betaalde men hier van 30 tot 75 cent per kilo. Ook de prei is heel wat in prijs teruggelopen, maar dat zat er ook wel in, want aanvoeren van 10.000 kilo midden in de zomer is wel wat te veel van het goede. Boven de 70 cent per kilo werd er niets verkocht. Bospeen is het enige pro- dukt dat zich in de branding staande weet te houden, hier komen een 12.000 bos per dag aan de veiling die van 95 tot 136 cent per bos noteerde. De overige, maar dan schaarsere produkten, noteerden vrij goe de prijzen: bonen, bloemkool, postelein gingen vlot weg. Tomaten en komkom mers worden matig betaald. Aardbeien komen nog in goede kwaliteit aan de veiling met prijzen van 800 tot 1280 cent per kistje. De prijzen waren vrijdag: aardbeien 800-1280, andijvie 16-47, bleekseldery 45- 52, bloemkool 120-280, bospeen 64-136, breekpeen 110-115, Chinese kool 18-22, komkommer 22-40, peulen 740-1060, poste lein 118-125, prei 25-67, rabarber 30-76, radijs 20-44, rode kool 13-25, snijbonen 250- 460, sperziebonen 180-340, spinazie 10-74, sla 10-16, spitskool 32-56, tomaten 600-780, tuinbonen 30-72, uien 50-55, waspeen 35-62, Door het koele weer zijn de aanvoeren aan de bloemenveiling niet groot. Vooral de buitenbloemen laten het afweten. Over het algemeen zijn de prijzen rede lijk goed te noemen, waarbij vooral de kwaliteit een grote rol speelt. De anjerprij- zen trokken weer aan tot rond de halve gulden per stuk. Rozen daarentegen blij ven hangen op een, prijs van 10 toh 40 cent per stuk. De prijs van de freesia ging deze week omhoog tot een kwartje per stuk. Gerbera noteerde van 10 tot 25 cent per stuk. De eerste nerinen die deze week aan de veiling kwamen brachten 115 cent per stuk op. Bij de chrysanten varieerde de jaar rond van 30 tot 40 cent per stuk en bracht de normale tros het tot 190 cent per bos. Bij de lelie’s een wat gevarieerd aanbod met prijzen van 30 tot 115 cent per stuk. Ook de gladiolen gingen grif weg met prijzen van 10 tot 29 cent per stuk. Er gaan weer even meer potplanten ko men waarvoor de handel zich nog maar matig interesseerde. Er kwamen wat meer bloeiende planten waaronder de cyclame die weer een heel seizoen voor zich heeft. Prijzen in guldens Per 1 kg: tarbot 14,32-13,49; grote tong 16,64-16,18; grootmiddel tong 16,22-15,78; kleinmiddel tong 14,08-13,38; tong één 13,10-11,77; tong twee 9,98-8,88. (Van een medewerker) Aan de vrijdagmarkt werd aangevoerd: 1690 kg tong; 93 kisten tarbot en griet; 733 kisten kabeljauw; 51 kisten schelvis; 713 kisten wijting; 360 kisten schol; 58 kisten schar; 109 kisten makreel en 101 kisten diversen. Geboren: Raymond Mulder; Marco Pe trus van Duivenvoorde; Bob Maarten van der Hoeven; Sophia Turkenburg; Meintien Petra Hof; Clementa Pernia Parraga; Fun- da Bozkurt. Ondertrouwd: A. J. Rusman en A. van Dijk; E. Brouwer en E. Spiessens, Q. Fran- zani en R. J. van de Velde, W. D. J. Laan- broek en E. M. Goemans; H. C. de Wit en G. v.d. Kolk; W. L. de Vries en C. G. Groot. Gehuwd: G. J. Hietland en J. van Pijke- ren; F. C. J. Beentjes en C. G. M. Veldt; H. R. Mulder en A. Kamstra; J. M. Jordens en J. M. Wiering; H. J. M. Gooijer pn A. C. M. Oorthuijsen. Overleden: Roelof Holtslag, 75 jaar; El lis Jonkers, 14 jaar. BEVERWIJK. De schouw in de ge meente over beken en wateren zal worden gedreven op woensdag 17 augustus. Per 40 kg: rode poon 90-63; haai 104-90; horsmakreel 26-7; bot 31-23; kleine kreeft 158-156; krab 75; tarbot 372-160; griet 200- 84; kabeljauw één 200-174; kabeljauw twee 230-160; kabeljauw drie 170-140; ka beljauw vier 170-130; kabeljauw vijf 128- 52; schelvis één 120; schelvis twee 142-130; schelvis drie 144-140; schelvis vier 80-59; schol één 144-81; schol twee 122-82; schol drie 120-71; schol vier 96-57; wijting drie 69-45; makreel één 58-55; makreel twee 46- 22; schar 80-16; tongschar 160-97. e, Lan- 8, 9.36 zater iden is □os een tot 5( -blijfge ien me worde: tiekzaa >est vrij van les ükbaai Ien niei s de lei istratie aak val GEBOREN: Maria J. A. d.v. F. J. C. N. Berkhout en A. M. J. Kuys; Steven z.v. W. Beentjes en V. A. Philippo; Wesley z.v. L. Catharinus en A. M. Evenhuis; Jacobus P. z.v. L. J. P. Telleman en A. M. J. van Opzeland; Mar garita d.v. A. Caballero Martinez en F. Ibanez Elizalde; David J. C. z.v. P. A. M. de Vreese en P. G. Stam. GEHUWD: B. A. L. Groenland en M. W. M. Teeling; W. M. de Jong en M. S. de Ruiter; H. van Ruitenbeek en L. M. Schavemaker; G. M. Dudink en G. Cossee; A. T. P. Hoogervorst en G. A. M. Meijer; C. Boulton en A. M. G. Zwager. OVERLEDEN: M. de Jong, 78 jaren, geh. gew. m. F. Bandstra; C. Bos, 92 jaren, geh. gew. m. H. Cornells; J. J. van der Wei, 71 jaren, geh. gew. m. G. Van Essen; J. C. Duin, 66 jaren, geh. gew. m. C. A. M. Post. De besommingen waren: KW 63 ƒ2890; SCH 36 11.800; UK 141 16.200; UK 143 1.960; UK 18 3.100; UK 48 3.100; UK 135 1.560; UK 234 1.900; VD 6 8.400; VD 20 760; WR 98 1070; verder waren er 7 Texelaars met totaal 100.000. sevaart Syk. ■gelcon- upona smary’s tus we- l. geo- ONDERTROUWD: K. F. Lijnsvelt en A. M. Pirovano; L. P. van den Hoorn en Y. Edel; N. de Vries en W. A. A. A. van der Leden; T.E. Santifort en J. M. van Dijk; J. F. Graafsma en M. Roos; J. P. Zonneveld en C. C. J. Kavel; A. Pilo en G. Era. Woensdag 3 augustus: op het Nielen- plein goochelen en clownerie, Gerry en Janine met rolschaatsen en jongleren op de rollende kogel. Aanvang 14 uur. Zaterdag 6 augustus: volksmuziek van muziekgroep „De Perelaar" op het Nielen- plein. Aanvang 14 uur. univefi lexanw /ijk. BEVERWIJK. De bromfietser, die donderdagmiddag op het zuidelijk fietspad van de Zeestraat in botsing kwam met een 6-jarig knaapje uit Heemskerk, heeft zich gisteren bij de politie gemeld. lijker wanneer ze ze aan het bureau afge ven. Brigadier Zantingh: „Na dertig jaar vervalt dan wel het terugvorderingsrecht, maar de vinder wordt nooit eigenaar en kan het voorwerp dus ook nimmer te gelde maken. Ook is er wettelijk niets over het vindersloon vastgelegd en kan de vinder daarop dus nauwelijks of geen aanspraak maken”. Op het politiebureau worden de voor werpen in principe twee maanden be waard. Oude, waardeloze spullen worden na publicatie van de vondst in de regio nale bladen weggeworpen, wat inhoudt dat ze onder politietoezicht in de vuilver- brandingsoven worden vernietigd. Waar devolle voorwerpen blijven minstens een jaar opgeborgen in één van de twee grote kasten, die daartoe vlak naast de informa tiebalie van het politiebureau staan opge steld. Een deel wordt nadien verkocht, waarbij de opbrengst in de gemeentekas wordt gestort. Meldt de eigenaar zich als nog, dan kan hij op dat geld weer aan spraak maken. Buurtcentrum De Schans Maandag 1 augustus: straattekenwed- strijd en oud-Hollandse spelen. Aanvang 20 uur. Kosten 1,25. Dinsdag 2 augustus: creatieve dag. Van lexanw 10 tot 12 uur voor de kleintjes en, van 14 tot laarlei 16 uur voor de jeugd van 6 tot en met 12 nie D.l het do van jaar. Kosten 1,25. Woensdag 3 augustus: film voor kleuters dt en jeugd van 6 jaar en ouder. Kosten 1,25. Donderdag 4 augustus: paardentram op het terrein van de speeltuin Munnikenwei- de van 10 tot 14 uur. Kosten ƒ1,25. Vrijdag 5 augustus: van 10 tot 12 uur dammen. Om 14 uur een speurtocht door Beverwijk. Kosten ƒ1,25. start. De toegangsprijzen voor alle activitei ten zijn nogal laag. De gemeenten name lijk zijn met een bijdrage'in de kosten over de brug gekomen en drukten zodoen de de prijzen naar een voor iedereen aan- Voor de volgende week ziet het vakan- i tiespeelweekprogramma er zo uit: Brigadier Zantingh kan er aardige staaltjes van vertellen: „Complete loon zakjes worden hier soms binnengebracht, met al het geld er nog in. De meeste portemonnees zijn ook nog goed gevuld. Gemiddeld zullen er zo’n driehonderd ge vonden voorwerpen per jaar aan het bu reau worden afgegeven. Het aantal aangif ten van verlies ligt beduidend lager, meest zo rond de bonderdvijftig. En het gekke is, dat naar de spullen die op het bureau zijn gedeponeerd bijna nooit wordt geïnfor meerd, maar dat er daarentegen wel veel vraag bestaat naar de toevallig net niet gevonden voorwerpen”. Ingevolge het burgerlijk wetboek en de Algemene Politie Verordening van Heems kerk is de vinder van een voorwerp ver plicht hiervan binnen vierentwintig uur aangifte bij de politie te doen. Op het bureau wordt daar een notitie van ge maakt, dat wil zeggen dat een kaart met de naam en het adres van de vinder en bijzon derheden over vindplaats en het voorwerp zelf in een kaartenbak verdwijnt, waarin alle gevonden voorwerpen naar onder werp staan gerubriceerd. Hetzelfde ge beurt met de verloren voorwerpen. Uit de (dagelijkse) kaartvergelijking kunnen zo de eerste voorwerpen al aan hun rechtma tige eigenaar worden gekoppeld. VELSEN. De Ir. L. P. de Krijger- school aan de Van Diepenstraat in Velsen- Noord wordt binnenkort geschikt ge maakt voor basis- én kleuteronderwijs. In de onderwijscommissie komt dinsdag het voorstel deze basisschool voor een bedrag van 1.604.000 te verbouwen en uit te breiden. Een ander agendapunt, de verhui zing van het Onderwijs Begeleidings- en Advies Team Velsen naar het Cusa-ge- bouw aan de Santpoortse Hoofdstraat. Hieraan zal voor 109.170,- moeten wor den vertimmerd. Voor verbeteringen aan de .noodschool in de J. P. Coenstraat is 17.790,- nodig. Een lokaal van deze I tweeklassige school is toegewezen aan de Stichting Peuterspeelzalen in de gemeente Velsen. De vergadering van de onderwijs commissie begint dinsdag om half acht. Brigadier H. Zantingh van de gemeente politie Heemskerk bij de kast met gevon den voorwerpen. De oogst van twee maan den bestaat uit onder meer valhelmen, een complete gereedschapskist, hondenpen ningen, sleutels, portemonnees, brillen, horloges en andere sieraden. „Je kan het zo gek niet bedenken of we krijgen het”, zegt de brigadier, „van kerkboekjes tot rozenkransen en van kunstgebitten tot beugels”. BEVERWIJK. Aan de groentenvei ling zijn de prijsverschillen met vorig jaar nu toch wel heel erg groot. Toen door de langdurige droogte in geheel Europa heel weinig groenten met abnormaal hoge prijzen, nu een totaal verzadigde markt met weinig vraag en lage prijzen. 5at. ge- air. rk met In Beverwijk wordt de zwemvierdaagse van 22 tot en met 26 augustus in het Sportfondsenbad gehouden. Contactper soon van de vierdaagse, te organiseren door het zwembad en de Kennemer Zwem- club, is de heef P. Huygens, telefoon 02513- 12746. De vierdaagse in het Heemskerkse zwembad „De Waterakkers” gaat 23 au gustus van start. Voor de organisatie staan de HZV Oeza en de Waterakkers garant. Contactpersoon is de heer P. van der Kamp, telefoon 35356. Deelnemen aan de zwemvierdaagse houdt in, dat men gedurende vijf dagen, op daarvoor beschikbare tijden, 500 meter zwemt. Men heeft echter al aan vier dagen, ofwel 2000 meter, voldoende om in het bezit te komen van een zwemvierdaagse medaille. Voor de eerste keer ontvangt men deze in brons. De enorme aantrek kingskracht van de vierdaagse schijnt te liggen in het feit, dat een grote mate van ongedwongenheid het hoofdkenmerk is. Het inschrijfgeld varieert landelijk van drie tot vijf gulden per persoon. Buurthuis Wijk aan Duin Maandag 1 augustus: Filmvoorstellin gen, aanvang 2 uur. Dinsdag 2 augustus: maffe recordwedstrijden als steltlopen, stoeprand gooien en parapluhangen, aan vang 2 uur. Woensdag 3 augustus: poppenkast (10 uur) en creatieve middag. (14 uur) Donder dag 4 augustus: Wielerwedstrijd voor de jeugd van 8-12 jaar. Start om 2 uur. Vrijdag 5 augustus: creatieve kleu- terochtend en ’s middags katknuppelen voor jeugd van 8-12 jaar, aanvang 14 uur. Deelname kost een gulden. Buurthuis De Lichtboei Van maandag 1 tot en met 6 augustus op het terrein aan de IJsselstraat. Bestemd voor 4 tot 12-jarigen. De bouwstad is van 10 tot 16 uur geopend. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK/HEEMSKERK. In vierhonderd plaatsen in ons land wordt deze maand weer de traditionele zwem vierdaagse gehouden, te organiseren door de plaatselijke zwemvereniging. De zwemvierdaagse is in korte tijd uitge groeid tot een groot nationaal recreatief gebeuren. Dit jaar zullen naar verwach ting 350.000 mensen, individueel of in groepsverband, vier dagen achtereen 500 meter zwemmen. „D« 19 en Voorts had hij de verwondingen van het jongetje niet zo ernstig ingezien. Zoals bekend is het jongetje donderdag overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. In nauwelijks twee jaar tijd is de zwem vierdaagse uit gegroeid tot een algemeen begrip. Namen in 1975 reeds 90.000 mensen deel, de telling vorig jaar wees uit, dat de zwemvierdaag se 225.000 deel nemers had ge trokken. augus- nd von n. vrij. en 21.30 1 mijlen tine”, 10 (Lange ma, 14. ed mijn 5u.tev 16 j. za Een klein gedeelte van de gevonden voorwerpen wordt door de politie wat langer bewaard, al is men daar erg kieskeurig in omdat het aldus de briga dier „anders al gauw een uitdragerij wordt”. VELSEN.- Wethouder Hkvan der Werff van financiën zal maandag 1 augustus geen spreekuur houden. Hetzelfde geldt voor wethouder H. Scheeper van onder wijs op woensdag 3 augustus. >i t de M» bestaal n word sr paté de ara Heemskerk gaat het activiteitenpakket een week later, op maandag 8 augustus, van 3 katho 'ordt ex beste» moetó )e baza Mense :e baz« vaardbaar niveau, de hee n Lisse Als de voor de aangifte van verloren en gevonden voorwerpen verantwoordelijke man verbaast brigadier Zantingh zich on danks z'n ruime ervaring toch nog regel matig over wat er zoal aan waardevolle goederen op het bureau blijft liggen. Gou den horloges, brillen, kettingen: ze wor den door de eerlijke vinders keurig inge leverd, maar geen mens vraagt er meer om, laat staan dat ze worden afgehaald. Het is niet louter en alleen gemakzucht, die de gedupeerde eigenaars zo doet han delen en ook de stijgende welvaart heeft er slechts zijdelings mee te maken. De oorzaak is voornamelijk terug te voeren tot het geringe vertrouwen, dat de door snee Heemskerker heeft in de eerlijkheid van zijn plaatsgenoten. Maar al te vaak gaat de verliezer er namelijk al bij voorbaat van uit dat het verloren voorwerp zo al gevonden wordt toch niet bij de politie terecht komt, omdat de vinder er zelf wel raad mee weet. Het omgekeerde is echter meestal het geval: de mensen zijn veel eerlijker dan de misdaadstatistieken doen vermoeden.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7